» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
92 / 1490
»»

Edorta ::

BorutO je izjavil:

Bitcoin pa že kar na 27.500usd... Kako se pozna, ker so borzr zaprte... Jutri pričakujem kar velik padec bitcoina, ko se bodo ostale delnice odprle za trgovanje.


Prodaja BTC in prenos na "podcenjene" delnice realnega trga. Po mojem imaš prav. Upajmo samo, da padec ne bo hud, in da že nekdo spodaj čaka z veliko denarja.

Mato989 ::

Edorta je izjavil:

BorutO je izjavil:

Bitcoin pa že kar na 27.500usd... Kako se pozna, ker so borzr zaprte... Jutri pričakujem kar velik padec bitcoina, ko se bodo ostale delnice odprle za trgovanje.


Prodaja BTC in prenos na "podcenjene" delnice realnega trga. Po mojem imaš prav. Upajmo samo, da padec ne bo hud, in da že nekdo spodaj čaka z veliko denarja.


Aha, torej po tej logiki btc raste samo ko so borze zaprte? Dajta vidva pogledat graf...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Žiiiga ()

Edorta ::

Mato989 je izjavil:

Edorta je izjavil:

BorutO je izjavil:

Bitcoin pa že kar na 27.500usd... Kako se pozna, ker so borzr zaprte... Jutri pričakujem kar velik padec bitcoina, ko se bodo ostale delnice odprle za trgovanje.


Prodaja BTC in prenos na "podcenjene" delnice realnega trga. Po mojem imaš prav. Upajmo samo, da padec ne bo hud, in da že nekdo spodaj čaka z veliko denarja.


Aha, torej po tej logiki btc raste samo ko so borze zaprte? Dajta vidva pogledat graf...


BTW; borza ki je med prazniki zaprta, ni vredna piškavega oreha. Seveda, daljši prazniki, večja rast. Tudi omejitev gibanja ima pozitiven vpliv. Kar poglej korelacijo z indeksi. Mislim, poglej grafe :)

Facebook dev ::

Sta me pa nasmejala taledva trola zgoraj hahah :D

Koliko je to velik padec, na 25k? Ali na 20k? Kaj drugega?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Edorta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Edorta je izjavil:

BorutO je izjavil:

Bitcoin pa že kar na 27.500usd... Kako se pozna, ker so borzr zaprte... Jutri pričakujem kar velik padec bitcoina, ko se bodo ostale delnice odprle za trgovanje.


Prodaja BTC in prenos na "podcenjene" delnice realnega trga. Po mojem imaš prav. Upajmo samo, da padec ne bo hud, in da že nekdo spodaj čaka z veliko denarja.


Aha, torej po tej logiki btc raste samo ko so borze zaprte? Dajta vidva pogledat graf...


BTW; borza ki je med prazniki zaprta, ni vredna piškavega oreha. Seveda, daljši prazniki, večja rast. Tudi omejitev gibanja ima pozitiven vpliv. Kar poglej korelacijo z indeksi. Mislim, poglej grafe :)



Ampak raste tudi ko je borza odprta...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Facebook dev ::

Ja, zato ker nemore pohenldat vsega prometa in morajo potem nekateri wallstreet odvisniki it gemblat v kriptovalute.

Nimas pojma mato.

#SolidAnalysis
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Thezako ::

Živjo. začel se bom ukvarjati s kriptovalutami in želim kupiti XRP ter v njih vložiti nekaj denarja... pa me zanima kje mi priporočate da si naredil profil in ali je potrebno potem to kaj javljati glede davkov in podobno...

gruntfürmich ::

zgodovina vrhov BTC-ja mi po fibonačiju kaže za zdaj, če bo novi vrh, okoli 500.000
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

zgodovina vrhov BTC-ja mi po fibonačiju kaže za zdaj, če bo novi vrh, okoli 500.000


Popravi naslednji vrh je 1 milijon

Trenutni vrh bo najverjetneje 50 ali pa okol 60k

Na koncu bo ironija ko se bo mcafee zmotil za samo kaksni 2 ali 3 leta

Thezako je izjavil:

Živjo. začel se bom ukvarjati s kriptovalutami in želim kupiti XRP ter v njih vložiti nekaj denarja... pa me zanima kje mi priporočate da si naredil profil in ali je potrebno potem to kaj javljati glede davkov in podobno...



Prvo nam razlozi zakaj xtp potem pa bomo videli ali ti bomo pomagali se kaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

profesjonalc ::

V teh casih XRP kupovati je kar riskantno. Za zacetek priporocam prva dva coina.

Sicer pa, BTC dominance dosegel novi high od marca 2017, alti se še naprej topijo :D

MisterR ::

Thezako je izjavil:

Živjo. začel se bom ukvarjati s kriptovalutami in želim kupiti XRP ter v njih vložiti nekaj denarja... pa me zanima kje mi priporočate da si naredil profil in ali je potrebno potem to kaj javljati glede davkov in podobno...


Kraken, bitstamp, tokens.net so borze ki ti jih priporočam.

Kraken ima največji nabor kriptovalut, bitstamp je svetovno znana in uveljavljena,
tokens.net pa je kar enostavna za igranje z grafi in trejdanjem, pa mobile app mi je osebno boljša od kraken.

Kupit sedaj xrp ko se ne ve kaj bo SEC odločil je res veliko tveganje. Tako da razmisli.

Pa danes je BTC na ATH (all time high), ETH se približuje letošnjem vrhu... Ni ravno dober trenutek za skočiti na ta vlak.

Seveda pa moraš vedeti, da vse borze zahtevajo KYC (know your customer) kar pomeni, da traja kak dan da ti potrdijo račun, plus dodaten dan za sepa transakcijo (nakazilo denarja na borzo), razen če kupiš direktno s kartico, kar pa ti odsvetujem saj so provizije res visoke. Čas sepa transakcij se tudi občutno (na vsega pol ure) skrajša, če večkrat nakazujes iz istega trr.

Ne pozabi tudi na dejstvo da je najvarnejša shrama kriptovalut v fizični denarnici, ledger wallet ali trezor wallet. Če imaš kritpovalute na borzi velja rek "not your keys, not your coins".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

gazer ::

Kaj mislite, da bomo še videli BTC pod 20k? Glede na to kako hitro raste bi moral počiti mehurček.

Ampak če poči pri 60k in pade za 50% je to 30k, torej bi bil nakup smiseln tudi pri 25-28k ali ne?

MisterR ::

@gazer jaz pričakujem padec na 15k$ v roku pol leta. Zakaj ti ne znam razložiti, ampak po načinu kako denar priteka in kako velike transakcije se opravljajo mislim da bomo videli ogromen padec.
Seveda bo ponovno sledil vzpon, ampak mislim da ne tako hitro, saj bo dosti ljudi izgubilo ogromne vsote denarja in ne bo takšnega dotoka kot ga vidimo sedaj.

PrihajaNodi ::

MisterR je izjavil:

@gazer jaz pričakujem padec na 15k$ v roku pol leta. Zakaj ti ne znam razložiti, ampak po načinu kako denar priteka in kako velike transakcije se opravljajo mislim da bomo videli ogromen padec.
Seveda bo ponovno sledil vzpon, ampak mislim da ne tako hitro, saj bo dosti ljudi izgubilo ogromne vsote denarja in ne bo takšnega dotoka kot ga vidimo sedaj.


In alte bo pobralo na ico ceno

azvik ::

MisterR je izjavil:

@gazer jaz pričakujem padec na 15k$ v roku pol leta. Zakaj ti ne znam razložiti, ampak po načinu kako denar priteka in kako velike transakcije se opravljajo mislim da bomo videli ogromen padec.
Seveda bo ponovno sledil vzpon, ampak mislim da ne tako hitro, saj bo dosti ljudi izgubilo ogromne vsote denarja in ne bo takšnega dotoka kot ga vidimo sedaj.


Jaz tudi čakam tam okoli 16-19k, potem dokupim. Čeprav se zna zgoditi tudi 60k, pa potem korekcija na 30. Bomo videli. Se mi pa zdi potrebno, da pokne mal balonček, pa da zrušijo 95% altov, mal čistke nebi škodlo.

PrihajaNodi ::

Keri alti bodo ostali med top 10? Jst mislim takole:

Btc
Eth
Xrp
Usdt
Ltc
Bnb
Ada
Dot
Cel
Uni
Link

Pojma nimam kam bi dal wbtc, bsv pa bch. Med top 20 zihr.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

azvik ::

Jaz bi dal med top 10 altov samo Cardano, Link, Ether, BNB

PrihajaNodi ::

Celsius zna priti na top 10. Link pa xrp bosta ostala, pac prevelika da propadeta.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SuperKripto ::

Na grafu btc/tesla in tudi btc/apple je cena dosegla resistance oziroma suport. odvisno ali gledate tesla/btc ali btc/tesla. Verjetno marsikdo zdaj preklada btc v teslo in apple.

PrihajaNodi ::

Sam ce alti crknejo kdo bo sploh se kupoval to? Btcja si pa vsak ne more vec privoscit
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Thezako ::

Potem pa nebom kupil XRP haha... pač saj se še ne spoznam na kriptovalute ampak vem da je zelo padel in velikokrat sem prebral da se splača vložiti zato sem mislil da je XRP dobra izbira... Kako je pa glede davkov ? ali pa naprimer če si odprem račun na etoro? ali je boljše da si odprem na bitstamp ?

azvik ::

Ne vidim, neke dodane vrednosti v Celsiusu, ala Nexo, res so veliko lepše ravnali v nedavnem primeru xrp, ampak sj to je voda njim na mlin. Zna pa prilest visoko, naj še Musk tvitne, da ga bo kupu :)

MisterR ::

Zakaj si vsak ne more privoščiti BTC? Sej ga lih tako kupiš za 10,100,1000,10000 € kot XRP. In če cena zaniha za 10% je vseeno koliko imaš, procentualno si na istem, in to ljudje pozabljajo, ker so pohlepni in mislijo iz 100€ narediti milijon.

In če ti portfolio raste letno za 10% (ali celo več) je to super. Temu se reče investiranje, vse ostalo je loterija. Če je komu 10% premalo, ker zanj to pomeni "samo 10€" potem je investiranje v kriptovalute izguba časa. Naj oseba raje zapravi ta denar za kavo s kolegi ali družinski izlet.

Za top 10 coinov pa se je potrebno vprašati "top česa?" Marketcapa? Top projektov?

Ljudje bi morali na coine gledati kot na startupe ali projekte. In da investirajo v projekt, ki ima potencial postati nekaj več. Sedaj pa se išče dipe da se kupuje za cente, samo da se dobi občutek, da so doprinosi ne vem kaki. Pa niso oz so zelo kratkoročni (xrp ima ze od začetka težave) pa so ljudje se vseeno kupovali pri 2.7€ in sedaj pri 0.65€... zakaj, ker so pričakovali naslednji BTC. Da se bo iz 100€ naredilo penzijo. Naivnost in pohlep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

azvik ::

Thezako je izjavil:

Potem pa nebom kupil XRP haha... pač saj se še ne spoznam na kriptovalute ampak vem da je zelo padel in velikokrat sem prebral da se splača vložiti zato sem mislil da je XRP dobra izbira... Kako je pa glede davkov ? ali pa naprimer če si odprem račun na etoro? ali je boljše da si odprem na bitstamp ?


Jaz ti priporočam Coinbase, Bitstamp in pa Binance. Pa preden karkoli kupiš, zapravi nekaj 10ur na izobraževanju. Pa ne verjet kaj na youtube prodajajo. Proč od etora

PrihajaNodi ::

azvik je izjavil:

Ne vidim, neke dodane vrednosti v Celsiusu, ala Nexo, res so veliko lepše ravnali v nedavnem primeru xrp, ampak sj to je voda njim na mlin. Zna pa prilest visoko, naj še Musk tvitne, da ga bo kupu :)


Celsius je kul projekt. Skoda ker je bil pod radarjem. Je kripto banko z realnim backupom.

Mja doge coin je pa itak “must have”. Tudi @tron ni za odpisat.

MisterR je izjavil:

Zakaj si vsak ne more privoščiti BTC? Sej ga lih tako kupiš za 10,100,1000,10000 € kot XRP. In če cena zaniha za 10% je vseeno koliko imaš, procentualno si na istem, in to ljudje pozabljajo, ker so pohlepni in mislijo iz 100€ narediti milijon.

In če ti portfolio raste letno za 10% (ali celo več) je to super. Temu se reče investiranje, vse ostalo je loterija. Če je komu 10% premalo, ker zanj to pomeni "samo 10€" potem je investiranje v kriptovalute izguba časa. Naj oseba raje zapravi ta denar za kavo s kolegi ali družinski izlet.

Za top 10 coinov pa se je potrebno vprašati "top česa?" Marketcapa? Top projektov?

Ljudje bi morali na coine gledati kot na startupe ali projekte. In da investirajo v projekt, ki ima potencial postati nekaj več. Sedaj pa se išče dipe da se kupuje za cente, samo da se dobi občutek, da so doprinosi ne vem kaki. Pa niso oz so zelo kratkoročni (xrp ima ze od začetka težave) pa so ljudje se vseeno kupovali pri 2.7€ in sedaj pri 0.65€... zakaj, ker so pričakovali naslednji BTC. Da se bo iz 100€ naredilo penzijo. Naivnost in pohlep.


Preprosto. Psihologija mnozic. Vsak zeli celo enoto. Zato pa xrp dela in bo delal ok.

Kar mi je pri celsiusu sumljivo je:

- nizek volume
- ponuja ga samo uniswap

Zakaj? Je konkurenca binance in kraknu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

azvik ::

MisterR je izjavil:

Zakaj si vsak ne more privoščiti BTC? Sej ga lih tako kupiš za 10,100,1000,10000 € kot XRP. In če cena zaniha za 10% je vseeno koliko imaš, procentualno si na istem, in to ljudje pozabljajo, ker so pohlepni in mislijo iz 100€ narediti milijon.

In če ti portfolio raste letno za 10% (ali celo več) je to super. Temu se reče investiranje, vse ostalo je loterija. Če je komu 10% premalo, ker zanj to pomeni "samo 10€" potem je investiranje v kriptovalute izguba časa. Naj oseba raje zapravi ta denar za kavo s kolegi ali družinski izlet.

Za top 10 coinov pa se je potrebno vprašati "top česa?" Marketcapa? Top projektov?

Ljudje bi morali na coine gledati kot na startupe ali projekte. In da investirajo v projekt, ki ima potencial postati nekaj več. Sedaj pa se išče dipe da se kupuje za cente, samo da se dobi občutek, da so doprinosi ne vem kaki. Pa niso oz so zelo kratkoročni (xrp ima ze od začetka težave) pa so ljudje se vseeno kupovali pri 2.7€ in sedaj pri 0.65€... zakaj, ker so pričakovali naslednji BTC. Da se bo iz 100€ naredilo penzijo. Naivnost in pohlep.


Točno tako, se podpišem. Top 10 coinov, seveda marketcap, če ni financ, nihče ne razvija, vse dandanes tako funkcionira.

PrihajaNodi ::

Sorry Perci za tole, sam mislim da je kar informativno.

V nekaj tednih bo xtz izdal EDO ali 008 update - saplinge. Ce mu tu cena ne zraste je konec. Se mogoce splaca vrzt stotaka ali dva se tja.



https://www.tezosagora.org/period/38

Za top 10 coinov pa se je potrebno vprašati "top česa?" Marketcapa? Top projektov?


Marcetcapa jasno. Kdaj je pa litecoin dal kaksen novi pomemben github commit nazadnje?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Aja pa med top 20 gre absolutno se xmr.

Ce bi se enkrat sestavljal portfolio bi to bilo:

Xmr
Ltc
Cel
Doge
Xrp
Xtz

Pa dot se mogoce
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

azvik ::

Ltc, eden izmed nakupov, ki se ga še hočem znebit. Doge??? Upam, da pridejo med top 10 projekti, ki si to zaslužijo.

kakob ::

Wow so much brain damage. Meanwhile tupperware over 4.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kow ::

Med top20 so zame shitkojni:
- xrp
- bitcoin cash
- bitcoin sv (ta sploh)
- cardano
- stellar
- eos
- nem
- tron

Zdej, ce bi ugibal kateri bodo prvi postali nerelevantni oz. drseli izven top100, morda NEM in bitcoin SV.

Ne maram tudi raznih borznih kojnov (binance), samo jim je treba priznati, da imajo dober marketing in strategijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PrihajaNodi ::

kakob je izjavil:

Wow so much brain damage. Meanwhile tupperware over 4.


Saj je ok. Sem tudi sam videl in bral ko je folk relociiral iz xtz na cel. Kaj hoces zdej? Jebeno medaljo? Sej dot je tud iz 1.8 prlezu na 8...

kakob ::

Nisem vedu da so pedofili take jokice.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

PrihajaNodi ::

Sem te dal pod pritozbe. Perci upam da reagira
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Dej, kakob. Ne ga spodbujat.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Aja pa med top 20 gre absolutno se xmr.

Ce bi se enkrat sestavljal portfolio bi to bilo:

Xmr
Ltc
Cel
Doge
Xrp
Xtz

Pa dot se mogoce


Ojoj... pa ne Doge... to je Meme coin. XRP je isto meh... LTC pa tudi je bolj tako tako, je test ground za BTC.



BTC + Test ground LTC
Ethereum
BNB Coin (ker je pač ena večjih ali kar največja menjalnica, pa dejansko daje utility kovancu non stop)
Monero (XMR) zaradi res smeri razvoja v anonimnost!

Pol so pa še zanimivi

REN
Celsius (kakob)
Tezos (če bo kaj z upgradom v roku par tednov, definitivno majo keša too much)
Stellar (ker ga dobiš na Bitstampu tudi)

Pol pa pridemo kmalu do polovično zanimivih, med katerimi je tudi kak shitcoin za tradanje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Pozabljas da se z ltcjem dosti trejda isto z xrpjem in doge. Sorry, ti bodo preziveli. Prej bo xtz crknu. Sta pa matic pa xtz podprla oro projekt.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kakob ::

Mato989 je izjavil:


Celsius (kakob)
Tezos (če bo kaj z upgradom v roku par tednov, definitivno majo keša too much)


Zato ti ne gre. Iz napačnih razlogov denar okol mečeš.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

PrihajaNodi ::

Eh kakob lahko je teb ko se igraš z miljoncki, ce mas pa 10k pa fuknes v enga al pa dva. Tudi sam bi celsiusa nabavil pa sushija pa uniswap.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kakob ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tudi sam bi celsiusa nabavil pa sushija pa uniswap.


Zato ti ne bi šlo tudi če bi imel miljončke.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

MisterR ::

ETH je na dobri poti da danes prebije enoletni vrh, 550€/675$.

endelin ::

Ajde naj grejo alti x3 da veterani spizdimo ven:))

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pozabljas da se z ltcjem dosti trejda isto z xrpjem in doge. Sorry, ti bodo preziveli. Prej bo xtz crknu. Sta pa matic pa xtz podprla oro projekt.


Nekaj je kar se trada, drugo pa je kar se uporablja oz. se bo v prihodnosti... sam trading volumen ni bistven pri tem da je nekaj ali ni SHITCOIN...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MisterR ::

@endelin brez zamere ampak BTC in ETH sta ukradla show za kar nekaj časa, vsaj tistim znanim altom, ki jih ljudje sedaj pretvarjajo v BTC in ETH.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

enemon ::

Na ZIL podvojil vložek v enem tednu, pa še kar gre gor.

DeeJay ::

Link v preiskavi SECa

endelin ::

Na koncu bo ostal smo še XTZ, ki bo šel na luno:D

A_A ::

DeeJay je izjavil:

Link v preiskavi SECa

to je sigurno?
««
92 / 1490
»»