» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
38 / 1490
»»

endelin ::

A_A je izjavil:

ojej..sedaj se prijavil po dolgem času na kucoin.. TKY, Telcoin, cV, je to še sploh kaj živega? :) po ceni zgleda da ne :)

Deljeno 10008-)

A_A ::

ja verjetn za prodat pa dobit tistih par € k je se ostal :)

endelin ::

a je kak forumaš to risal?:))

PrihajaNodi ::

Sej je vec podobnih grafov also od binance
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

janezvalva ::

btc ali ada? kaj priporočate?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

PrihajaNodi ::

Nic od tega. Fiat na racunu. Alti gredo /20 ko bo btc 12k pocakaj
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

KriptoKekec ::

O proračunu za leto 2021 (besede finančnega ministra):

V Letu 2021 ne načrtujemo povečanja davkov. Morda verjetno, načrtovano je, da bodo nekateri davki znižani, in prvih takih, se pričakuje, da bo davek na motorna vozila, kjer bo šlo za bistveno znižanje. Upam, da bo sprejet seveda v tem letu, da bi lahko začel delovati v letu 2021. Tudi na drugih, predvsem osebnih davkih, dohodnini, ne pričakujemo kakršnega koli povečanja, ravno obratno. Znižanje na določenih področjih. Poleg tega ne načrtujemo nobenih novih davkov, niti ne uvedbe davka na nepremičnine ali karkoli podobnega.
Na podlagi tega, spoštovane gospe in gospodje, predlagam, da predlog sprememb proračuna za leto 2021 podprete. Hvala lepa.

Torej je možno sklepati, da za 2021 verjetno še ne bo 20% davka na kripto. Če ne bo EU morda rekla drugače.

w4nkst4 ::

mogoče mal glupo vprašanje, pa vseeno, zanima me, če so kakšne obresti za plačat, če imaš fiat keš na kraken ali bitstamp računu dlje časa? in še, kaj če pride do vdora na kraken/bitstamp ali je tudi fiat lahko predmet kraje poleg kripto?

DeeJay ::

Ni obresti.
Nevarnost za izgubo sredstev vedno obstaja. Tudi na banki. Razlika je samo, da ima banka zavarovanje, tu pa je samo zaupanje lastnika, da bo sredstva nekako povrnil.

Jacksmav ::

Kapo dol Bitstamp, so jim udrli, pa so preživel..."ste dobili nazaj", Kraken je edina, sem men zdi, da še ni bila hakirana....povejte, če se motim :)

Senior Dev ::

Pomoje bo davek pri nakupu kripta skupna EU politika borba proti terorizmu. Potem pa pri prodaji le še Furs odbije 25% in je to to. Ampak to je dejansko nič ker itak vsak naredi vsaj x10 s kriptom, večina x100, le redki pa x1000... :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

Evelin se proda Tezos preden se naprej klecne na 30 mesto?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

spegli ::

long af

kr_en23 ::

A mi lahko kdo razloži kako je z davki v konkretnem primeru. Kupim za 5-10kEUR ETH na bitstamp, nato nakažem na binance in tam zamenjam za 4-5 tokenov, držim dokler portfelj ne zraste 10x(1-2 leti), in nato prodam. Kako je z davki, a enako plačam če je profit al pa izguba? Seveda pri predpostavki, da se zakonodaja ne spremeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr_en23 ()

Neon87 ::

kr_en23 je izjavil:

A mi lahko kdo razloži kako je z davki v konkretnem primeru. Kupim za 5-10kEUR ETH na bitstamp, nato nakažem na binance in tam zamenjam za 4-5 tokenov, držim dokler portfelj ne zraste 10x(1-2 leti), in nato prodam. Kako je z davki, a enako plačam če je profit al pa izguba? Seveda pri predpostavki, da se zakonodaja ne spremeni.


Pomoje, da po trenutni zakonodaji ne plačaš nič.

Mato989 ::

kr_en23 je izjavil:

A mi lahko kdo razloži kako je z davki v konkretnem primeru. Kupim za 5-10kEUR ETH na bitstamp, nato nakažem na binance in tam zamenjam za 4-5 tokenov, držim dokler portfelj ne zraste 10x(1-2 leti), in nato prodam. Kako je z davki, a enako plačam če je profit al pa izguba? Seveda pri predpostavki, da se zakonodaja ne spremeni.


Nula... Razen ce bos v enem letu ene 150x tradno tokene gor dol...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

Lahko xrp še kaj pojača?

kow ::

Glede na to, da proti BTC pada ze celo leto, bi skoraj moral. Ali pa je shitkojn? Heh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Prebili 400 milijard v €€€...

Dokaj nepričakovano, moram priznat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Mato sej ti me drzis nic pametnega tud ce gre na 1.5 b.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jacksmav ::

noro ja, še kripl se je zbudil :), letos bo še noro...upam, da drugo leto pa expozija :)

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato sej ti me drzis nic pametnega tud ce gre na 1.5 b.


Kako ne... lahko dobim nazaj 0,67 BTCja če želim odstopit od investmenta kolegu...

Res pa je da mam trenutno samo 3.3k Tezzijev in 0,1 BTC ja :(

Ampak če gre BTC na 100k po nekem čudežu pač prodam 0,77 BTCja in adios.

Od mojih refferalov se je od 2018 do danes nabralo 95EUR na binance :))

Glihkar sem se logal in vse pretopil v BNB... dobil like skoraj 4 BNB
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Torej 0.1 btc in 3.3 k xtz. Prakticno bos lahko kupil eno rabljeno dacio.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Qcube ::

Kaj striptizete in frizerke so že začele kupovat?

Facebook dev ::

PrihajaNodi je izjavil:

Torej 0.1 btc in 3.3 k xtz. Prakticno bos lahko kupil eno rabljeno dacio.


Kakšne Dacie pa ti gledaš? On ima notri približno 8-9k, če bo hud baloncek, gre to z lahkoto k 100k.

Qcube je izjavil:

Kaj striptizete in frizerke so že začele kupovat?


V mojem krogu čedalje več prijateljev zanima kripto in me sprašuje kaj kupit itd. Ni pa to reprezentativen vzorec za celotno populacijo itak.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Kaj pa si ti jedel ? 100k ? Z btcjem se nekaj mogoce xtz je pa minus.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jacksmav ::

google trends https://trends.google.com/trends/explor...
zdaj firme ulagajo...pol pa pride raja, če :)

Sparkxl ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa si ti jedel ? 100k ? Z btcjem se nekaj mogoce xtz je pa minus.


En čas spremljam to temo in nekako sem ugotovil da vse kar ti tukaj poveš je kompletna brca v temo.
Ampak se ne daš. Vsak dan naštancaš en set svojih prerokovanj. Vsaka čast res

PrihajaNodi ::

Vse do sedaj je bilo pravilno
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

14 (dni) je postalo eno tako novo pravljično število ob bok 9 in 7 pa 3 =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Še malo uložijo firme in grem direkt u penzijo madafakerji. Potem me več ne bo na forumu. :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

endelin ::

Še kriple se je zbudil :D
Ostalo pa bolj kot ne miruje

enemon ::

Danes se lepo vidi močna korelacija kriptovalut s stock marketom.

endelin ::

bo DOW prebil 30k? če bo bo veselica

upam da hinavski XRP tudi letos preseneti :D

LTC pojačal nad 70

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

PrihajaNodi ::

Tud tezos v zelenem
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Opa XVG se prebuja. Lamboti že v letu 2021?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

endelin ::

sedaj lahko samo upamo, da bo cepivo 90% učinkovito.
pa da ne useka kaka kriza na wall streetu.

ker tole bo ubilo alte v tem primeru

kow ::

Trenutno se zdi Maker poceni.

PrihajaNodi ::

Samo 518 usd:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Nodi ti si quital šith? A si ti slučajno Car Vertical rpodal?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

tilio ::

janezvalva je izjavil:

btc ali ada? kaj priporočate?


V tem trenutku BTC ne. Je šel v zadnjem času že precej gor. Smo na 84% ATH, ada je pa cca na 90% ATH. Poleg tega se pri Cardano stvari kar dogajajo.

kow ::

Cardano je no users shitkojn. Tudi, ce mislis da bo sel BTC dol, raje kupis BTC.
Ce ze hoces turing complete chain, kupis polkadot.

Na koliko procentov ATH je nekaj, je irrelavantno. Ce je bilo nekaj valuariano 100x prevec in je sedaj na 20% ATH, je to se vedno 20x prevec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

tilio ::

kow je izjavil:

Cardano je no users shitkojn. Tudi, ce mislis da bo sel BTC dol, raje kupis BTC.
Ce ze hoces turing complete chain, kupis polkadot.

Na koliko procentov ATH je nekaj, je irrelavantno. Ce je bilo nekaj valuariano 100x prevec in je sedaj na 20% ATH, je to se vedno 20x prevec.


Ne vem od kje logika, da bi kupoval nekaj za kar veš, da bo šlo dol. Cardano definitvno ni shit coin. Če pa misliš, da je, te seveda ne bom prepričeval v nasprotno :-) Če se bi želeli pogovarjati o uporabnikih bi se najprej morali dogovorit kaj uporabnik sploh pomeni. A ciljaš na hodlerje, na tiste, ki s kriptom plačujejo ali na tiste, ki uporabljajo smart contracte...

kow ::

Ciljam seveda na userje. Hodlerji/traderji niso userji. Cardano ni shitkojn, ker bi bilo z njim karkoli narobe tehnolosko (vsaj da bi vedel). Shitkojn je, ker ne vidim, da ima kaksno komparativno prednost pred ostalimi. Nekdo mora na turing complete chainih zgraditi ves defi in druge app, cross chain funkcionalnost itd. Zakaj bi imel Cardano prednost pred ostalimi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

tilio ::

kow je izjavil:

Ciljam seveda na userje. Hodlerji/traderji niso userji. Cardano ni shitkojn, ker bi bilo z njim karkoli narobe tehnolosko (vsaj da bi vedel). Shitkojn je, ker ne vidim, da ima kaksno komparativno prednost pred ostalimi. Nekdo mora na turing complete chainih zgraditi ves defi in druge app, cross chain funkcionalnost itd. Zakaj bi imel Cardano prednost pred ostalimi?


Userjev seveda še ni, ker še ni smart contractov. Prednosti? Prednosti so lahko v stopnji decentralizacije, hitrosti, enostavnosti kodiranja smart contractov, enostavnosti uporabe. Uporabnik lahko svoje premoženje stake-a na zelo enostaven način. Protokol je tisti, ki mu dodeli obresti in ne recimo stake pool operator, kot pri nekaterih drugih. Seveda, vprašanje je, ali mu bo uspelo pridobiti tržni delež. Je pa dejstvo, da je danes veliko bolj jasno, da je to resen projekt kot je to bilo v času evforije 2017. In če je cena ATH bila $1.2 bi potencialno lahko bil vreden veliko več, če jim uspe pridobiti uporabnike na katere ciljajo. Seveda pa nič ni zagotovljeno. Če bi bilo, ne bi imel premikov v ceni ranga 10x, 100x ali 1000x.

kow ::

Userji ne pridejo sami od sebe. Zdi se, da Cardano nima, ne podpore institucij, ne nekega fanaticne baze (retail) userjev, ki bi lahko bootstrapali sistem.
Zame je shitkojn s prakticno nicnimi moznostmi za uspeh. Morda se pa motim.

"I guess when someone's wrong, they never...never know how."

tilio ::

kow je izjavil:

Userji ne pridejo sami od sebe. Zdi se, da Cardano nima, ne podpore institucij, ne nekega fanaticne baze (retail) userjev, ki bi lahko bootstrapali sistem.
Zame je shitkojn s prakticno nicnimi moznostmi za uspeh. Morda se pa motim.

"I guess when someone's wrong, they never...never know how."


Res je, nimajo nekih velikih imen. Mogoče je še največji Singularity net. Ampak institucij še ni, ker nimajo še smart contractov. V ozadju se stiki vzpostavljajo, če jim gre verjet in tudi široko so zastavili branding/marketing in seveda tudi blockchain sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilio ()

Mato989 ::

tilio je izjavil:

kow je izjavil:

Userji ne pridejo sami od sebe. Zdi se, da Cardano nima, ne podpore institucij, ne nekega fanaticne baze (retail) userjev, ki bi lahko bootstrapali sistem.
Zame je shitkojn s prakticno nicnimi moznostmi za uspeh. Morda se pa motim.

"I guess when someone's wrong, they never...never know how."


Res je, nimajo nekih velikih imen. Mogoče je še največji Singularity net. Ampak institucij še ni, ker nimajo še smart contractov. V ozadju se stiki vzpostavljajo, če jim gre verjet in tudi široko so zastavili branding/marketing in seveda tudi blockchain sam.


Fora je v tem, da to kar govori da ima Cardano ima še like 5+ drugih med njimi tudi Tezos... Skratka ničesar nimajo tako XTZ kot ADA...

Zaenkrat majo use case:

1. Bitcoin (ker je prvi)
2. Ethereum ker je dejansko masovno uporabljan
3. Monero (anonimnost)

Vse ostalo je pa bolj tam tam po use casih (Ja DeFi je samo hype quarter kot je bil BInance IEOji ipd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tilio ::

Mato989 je izjavil:

tilio je izjavil:

kow je izjavil:

Userji ne pridejo sami od sebe. Zdi se, da Cardano nima, ne podpore institucij, ne nekega fanaticne baze (retail) userjev, ki bi lahko bootstrapali sistem.
Zame je shitkojn s prakticno nicnimi moznostmi za uspeh. Morda se pa motim.

"I guess when someone's wrong, they never...never know how."


Res je, nimajo nekih velikih imen. Mogoče je še največji Singularity net. Ampak institucij še ni, ker nimajo še smart contractov. V ozadju se stiki vzpostavljajo, če jim gre verjet in tudi široko so zastavili branding/marketing in seveda tudi blockchain sam.


Zaenkrat majo use case:

1. Bitcoin (ker je prvi)
2. Ethereum ker je dejansko masovno uporabljan
3. Monero (anonimnost)

Vse ostalo je pa bolj tam tam po use casih (Ja DeFi je samo hype quarter kot je bil BInance IEOji ipd...)


Prav si napisal. Zaenkrat. Cardano dela na modulu za prenos smart contractov iz ETH na Cardano oz. Smart Contracte iz ETH boš lahko poganjal na Cardanu. Na cardanu nimaš gas feejev. Za vse je ADA, kar dela izkušnjo bolj enostavno.

Koliko poolov in tezos? Cardano jih ima 1200+ trenutno. Saj nočem bit navijač za karkoli. Bolj me zanima čimbolj objektivno razumevanje možnosti za uspeh česarkoli. Čimbolj objektivno zato, ker vem, da popolnosti ni in v bistvu je največ kar imamo lahko "best educated guess".

Se pa popolnoma strinjam da uspeh ni samoumeven.

kow je izjavil:

Zdi se, da Cardano nima, ne podpore institucij, ne nekega fanaticne baze (retail) userjev, ki bi lahko bootstrapali sistem.


Kar se tiče userjev, ima 1200+ pool operaterjev. Tako, da nekaj fanatičnosti je. Število denarnic raste. Ko bodo prve aplikacije bo tudi število userjev večje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilio ()

kow ::

Mato, pises neumnosti.

Prvo, da je ethereum masovno uporabljen, potem pa da je defi hype quarter.
DeFi is the shit. Se zacelo se ni v resnici.
««
38 / 1490
»»