» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
5 / 1441
»»

Mato989 ::

No zdaj pa je za debatirat ce bi tale tempo zdrzal se kak teden ali 2 pol pa konsolidacija na teh novih cifrah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Mato odplačal kredit 300 jurjev za bajto s cashoutom Tezija? 8-)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Facebook dev ::

Zaradi prihajajoče krize se mi zdi, da nikakor tale trend ne more trajati dolgo ali v takem obsegu kot 2017.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Senior Dev ::

Četrtletje je bilo rekordno za večino podjetij, naslednje bo pa pogrom zato je zdaj treba napolnit vreče. Oglasi so že prisotni povsod. Kripto bo sledil razpoloženju na borzah tako da pogrom po Q3. Tezi in Link pa x10 še vsaj.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Mato989 ::

Jaz bom ze zadovoljen ce gre se x2 ali x3 tezzie...

Kakotkoli fajn bi bilo da crypto zdaj zdrzi te cifre in to postane floor
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ce gre Link x10, je to market cap Ethereuma (trenuten). Popolna norost.

PrihajaNodi ::

Sam sem pesimisticen. Pricakujem market cap pod miljardo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mile ::

kow je izjavil:

Ce gre Link x10, je to market cap Ethereuma (trenuten). Popolna norost.


Vsi se strinjamo da je kripto space poln norosti, tako da se tudi to lahko zgodi


PrihajaNodi je izjavil:

Sam sem pesimisticen. Pricakujem market cap pod miljardo.


Povej kaj novega, itak znas samo jamrat

Idioti so zopet pripomogli k zaklepu Tezos teme, tako da lepim tukaj

https://blockwatch.cc/blog/tezos-delphi...

Overview naslednjega Tezos upgrade-a, če koga zanima

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Facebook dev ::

Mato989 je izjavil:

Jaz bom ze zadovoljen ce gre se x2 ali x3 tezzie...

Kakotkoli fajn bi bilo da crypto zdaj zdrzi te cifre in to postane floor


Definitivno bi bilo dobro, da trenutno vrednosti postanejo "standard" in da se gibljejo okrog tega. Je pa vprašanje kaj je pravilen play, če vrednosti ne bodo še dovolj velike za cashout, pa da se na kripto marketu zgodi panika. Bo LINK držal svojih 13$ ali bo padel na 10$, 5$? ali manj dolarjev.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

Facebook dev je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz bom ze zadovoljen ce gre se x2 ali x3 tezzie...

Kakotkoli fajn bi bilo da crypto zdaj zdrzi te cifre in to postane floor


Definitivno bi bilo dobro, da trenutno vrednosti postanejo "standard" in da se gibljejo okrog tega. Je pa vprašanje kaj je pravilen play, če vrednosti ne bodo še dovolj velike za cashout, pa da se na kripto marketu zgodi panika. Bo LINK držal svojih 13$ ali bo padel na 10$, 5$? ali manj dolarjev.


Ce link pade na 5 bo tezos 1 usd ali manj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jerry000 ::

Kako kaj Vechain, ima še kaj perspektive ali je bolje kam drugam it? Razmišljam UOS, gaming industrija se itak razvija in je popularna :)

PrihajaNodi ::

Ja, jaz sem podobno razmisljal za glasbeno industrijo in sme kupoval music coin takrat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

RockyS ::

Proti DTR oz tokens.net vložena zajetna tožba, ve kdo kaj več?

https://www.tokens.net/blog/claim-again...

kow ::

Facebook dev ::

Nevem tocno kaj zeli ta tabela pokazat oziroma kaksen je njen namen.

Ce slucajno iz tega izpeljes, da manj feejev je manj uporabno, je kar slabo ...
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

spegli ::

Long 11300. Če gre pod 11200 sledi 10500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

Senior Dev ::

If 11k 10k else 1mio.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kow ::

Facebook dev je izjavil:

Nevem tocno kaj zeli ta tabela pokazat oziroma kaksen je njen namen.
Ce slucajno iz tega izpeljes, da manj feejev je manj uporabno, je kar slabo ...


Jasno, da je vec feejev boljs. To je poanta. Dogecoin chain minerji dobijo vec fee-jev kot pri Tezos in Cardano, hahaha.

Facebook dev ::

Ok. Nisem ziher, da se zajebavas.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Jerry000 ::

VXV poznate?

tilio ::

kow je izjavil:

Hecno je, da tokrat mislim resno. Prgisce Haskell programerjev, pa par akademikov. Kaj v resnici ponuja Cardano?


Ja, Haskell je res bolj eksotika in cardano je še vedno v razvoju. Pravzaprav bo razvoj še dolgo potekal, ker se bodo dodajali vedno novi featureji. S trenutnim releasom smo pridobili decentralizacijo (ki še ni v polnem zagonu ampak se vključuje postopoma) in sedaj bodo gradili na tem s smart contracti in governananceom. Sčasoma bodo tudi client side library-ji v različnih jezikih. Za smart contracte pa je res Haskell...ampak saj za ethereum je pa Solidity. V vsakem primeru se moraš nekega jezika naučit.

Sicer nisem tu, da bi prepričeval o superiornosti projekta ampak zdi se mi eden najbolj transparentnih in z dobro znanstveno podporo. To, da so akademiki je v primeru, ko se polagajo temelji prej pozitivno kot negativno. Brez skrbi, imajo tudi inženirje, ki zadeve implementirajo.

Poleg tega pushajo tudi na drugih področjih z iskanjem partnerjev in strank tako med podjetji kot državami.

Mislim, da bo 2020-2021 kar zanimivo leto za cardano. Zdaj, ko so dokazali, da zadeva deluje je cena kar dobro poskočila (cca 250%). S smart contracti in governanceom, ki prihajajo do konca leta oz. najpozneje do marca 2021 pa se obeta še kakšen poskok v ceni.

opajan je izjavil:

Pozdravljeni. Vsi tisti, ki želite podpreti slovenski cardano(ada) stake pool ste več kot dobrodošli, da delegirate svojo ado na moj pool :)
Ticker v daedalus walletu je GOSLO in fee je 0%. Sem pa objavil tudi video kako se to naredi.
Če je kakšen interesent in ne ve kako bi to naredil mi lahko tudi piše na slocardano@gmail.com.
Lep večer vsem in GOSLO cardano :)


O, še eden. Sem te opazil na pooltoolu :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilio ()

PrihajaNodi ::

Sam sej to Tezos ze vse ma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Je res, da sem malo provociral, ampak. V splosnem je pri programski opremi znanstveni pristop, slab pristop. Programiranje in inzeniring je balansiranje razlicnih nasprotujocih si ovir/ciljev itd. Ce boste skreirali idealni sistem, in ga potem implementirali 5 ali 10 let, se lahko v tem casu na osnovnem nivoju kaj spremeni, ki vam podere, tedaj nic vec idealno, arhitekturo. Ethereum je v polnem zamahu in verjetno se z njim ukvarja vsaj 1000x vec ljudi. Ekosistem zgraditi je velik zalogaj. Ethereum se danes nima res dobrega walleta (ce vprasas Buterina)

Po drugi strani projekta ne spremljam, pa tudi sicer nimam dovolj tehnicnega znanja, da bi sodil o samih konceptih.

Facebook dev ::

Po drugi strani pa so kripto protokoli (PoS recimo) izredno težki pravilno za zdizajnirat in je ključno, da so osnove dobre zastavljene (in modra celo dokazane da delujejo), potem se pa to skodira. Nič ti ne pomaga če 10 kucarjev kode lahko "nedelujoč" PoS spravi ven v 1 letu.

Seveda pri raznih industrijskih IT projektih je samo važno, da se piše, ker ni nič izredno zahtevnega. Tu pa nismo v isti situaciji. Tu je pa bolje imeti jasne znanstveno podkrepljene osnove na katerih se potem gradi naprej.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

tilio ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sam sej to Tezos ze vse ma


Tezosa ne spremljam, res ne morem prav veliko komentirat ampak...kako rešuje decentralizacijo in skalabilnost? Ponavadi je tu velik tradeoff. Cardano ima kar se tega tiče na teoretski ravni zadeve rešene in dokazljive. Potrebno jih je implementirat.

#put your favorite car manufacturer here# ima tudi celo paleto avtov, ki pokrivajo različne cenovne razrede. Pa jih ima tudi na stotine drugih proizvajalcev.

tilio ::

kow je izjavil:

Je res, da sem malo provociral, ampak. V splosnem je pri programski opremi znanstveni pristop, slab pristop. Programiranje in inzeniring je balansiranje razlicnih nasprotujocih si ovir/ciljev itd. Ce boste skreirali idealni sistem, in ga potem implementirali 5 ali 10 let, se lahko v tem casu na osnovnem nivoju kaj spremeni, ki vam podere, tedaj nic vec idealno, arhitekturo. Ethereum je v polnem zamahu in verjetno se z njim ukvarja vsaj 1000x vec ljudi. Ekosistem zgraditi je velik zalogaj. Ethereum se danes nima res dobrega walleta (ce vprasas Buterina)

Po drugi strani projekta ne spremljam, pa tudi sicer nimam dovolj tehnicnega znanja, da bi sodil o samih konceptih.


Se strinjam z večino napisanega ampak vsak od nas ima neke svoje kriterije in mnenja. Se strinjam, da včasih teoretiki preveč teoretizirajo, po drugi strani pa neke fundamentalne premike brez teoretikov ne boš naredil. In ko se gradijo fundametalne zadeve se delajo za desetletja ali več. Veliko tehnologij, ki jih imamo danes so stare več destletji. Nenazadnje internet, programski jezik C, arhitektura računalnikov, itd. Ta fama, da samo inženirji peljejo svet naprej je malo krivična do teoretikov. Einstein je tudi bil teoretični fizik.

Ethereum je večji ampak trenutno ima bottlenecke. Sicer jih želijo z ETH 2.0 odpravit. Bomo vidli. Več tekmovalcev, bolje za cel ekosistem. Saj ne bo samo 1 kripto. Različni projekti, različne niše. Ne prepričujem, da je Cardano najboljši, pravim samo, da rešujejo probleme celovito in to kar oglašujejo zgleda precej dobro in pristno.

Mimogrede...obstajajo plani za VM, ki bo omogočal poganjanje eth smart contractov na Cardanu. Če bodo performance dobre, se lahko preskok iz ETH na cardano zogdi zelo hitro. Obljubljajo tudi crosschain comaptibilnost. Torej prehod med različnimi blockchaini in morje ostalega...

Moram rečt, da napredki so vidni. Poganjam pool že od testneta dalje (december 2019) in zdi se da gremo v pravo smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilio ()

Mato989 ::

Se strinjam z večino napisanega ampak vsak od nas ima neke svoje kriterije in mnenja. Se strinjam, da včasih teoretiki preveč teoretizirajo, po drugi strani pa neke fundamentalne premike brez teoretikov ne boš naredil. In ko se gradijo fundametalne zadeve se delajo za desetletja ali več. Veliko tehnologij, ki jih imamo danes so stare več destletji. Nenazadnje internet, programski jezik C, arhitektura računalnikov, itd. Ta fama, da samo inženirji peljejo svet naprej je malo krivična do teoretikov. Einstein je tudi bil teoretični fizik.


Ja Einstein je bil teoretični fizik, ampak on je dejansko nekaj koristnega teoretiziral, za razliko od marsikoga drugega, zato pa večinsko Svet pozna le njega... takih je malo...

Ethereum je večji ampak trenutno ima bottlenecke. Sicer jih želijo z ETH 2.0 odpravit. Bomo vidli. Več tekmovalcev, bolje za cel ekosistem. Saj ne bo samo 1 kripto. Različni projekti, različne niše. Ne prepričujem, da je Cardano najboljši, pravim samo, da rešujejo probleme celovito in to kar oglašujejo zgleda precej dobro in pristno.


Se strinja s prvim delom.

Kar se pa tiče drugega, obljubljali so že marsikeri marsikaj... Tezos obljublja enako, pa še kdo... Tako kot nekaj obljublja XRP itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Moja poanta ni bila, da ne rabimo teoretikov. Ampak, da jih ne rabimo, da programirajo in se spilajo arhitekte. Naloga teoretikov je, da pisejo papirje.

Facebook dev ::

kow je izjavil:

Moja poanta ni bila, da ne rabimo teoretikov. Ampak, da jih ne rabimo, da programirajo in se spilajo arhitekte. Naloga teoretikov je, da pisejo papirje.


In za stvari, za katere ljudje sploh niso zihr ali so mozne ali ne ali ce delujejo, je dobro, ce imas prej dokaz, da so in da delujejo. Zato Cardano svoje ideje vrze na papir in jih da pregledat. Ne pise kode brez nacrta in upa da bo delal.

Iskreno upam, da kjerkoli delas in pride projekt na mizo, da se najprej skupaj usedete in poskusite smiselno strukturirat posamezne dele programa in kako bo vse skupaj shranjeno in povezano in da ne gre kar vsak iz prve kucat kodo.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

tilio ::

kow je izjavil:

Moja poanta ni bila, da ne rabimo teoretikov. Ampak, da jih ne rabimo, da programirajo in se spilajo arhitekte. Naloga teoretikov je, da pisejo papirje.


Saj točno to imajo. Imajo research in imajo development. In to po večini niso isti ljudje.

Mato989 ::

Facebook dev je izjavil:

kow je izjavil:

Moja poanta ni bila, da ne rabimo teoretikov. Ampak, da jih ne rabimo, da programirajo in se spilajo arhitekte. Naloga teoretikov je, da pisejo papirje.


In za stvari, za katere ljudje sploh niso zihr ali so mozne ali ne ali ce delujejo, je dobro, ce imas prej dokaz, da so in da delujejo. Zato Cardano svoje ideje vrze na papir in jih da pregledat. Ne pise kode brez nacrta in upa da bo delal.

Iskreno upam, da kjerkoli delas in pride projekt na mizo, da se najprej skupaj usedete in poskusite smiselno strukturirat posamezne dele programa in kako bo vse skupaj shranjeno in povezano in da ne gre kar vsak iz prve kucat kodo.


Mhm... samo problem je ker eni večno razglabljajo o tem in preglejujejo =) Eni ICOti že od 2017 še kar ideje preglejujejo in projekte "strukturirajo"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

https://cryptogifts.s3.us-east-2.amazon...
https://ia601500.us.archive.org/22/item...
Tole je legit? Se komu ne dela naslov in javi samo oblika tz je mozna pri posiljanju?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

tilio ::

Mato989 je izjavil:



Ja Einstein je bil teoretični fizik, ampak on je dejansko nekaj koristnega teoretiziral, za razliko od marsikoga drugega, zato pa večinsko Svet pozna le njega... takih je malo...

...
Kar se pa tiče drugega, obljubljali so že marsikeri marsikaj... Tezos obljublja enako, pa še kdo... Tako kot nekaj obljublja XRP itd...


Ni jih malo. Einstein je le najbolj znan in dan kot primer ampak trditi, da je malo dobrih teoretikov je smešno. Pri nasi niso samo inženirji, pri spaceX tudi ne. Tudi ne v CERNu ali v farmaciji, avtoindustriji itn. Sploh pa je težko definirat kaj je teoretik. Mislim, da se tu uporablja beseda teoretike/akademik kot neke profesorje, ki nimajo stika s prakso, kar velikokrat sploh ni res, vsaj v tujini ne. Vemo vsi, da tam profesorji na fakultetah tesno sodelujejo z gospodarstvom.

Seveda, marsikdo obljublja marskikaj. Seveda, to je povsod, stvar te zaradi nekaterih stvari lahko prepriča ali te pač ne. Recimo: Ženi tudi obljubiš marsikaj. Ali to žena dobi al ne je pa druga stvar. Če je še vedno s tabo je to zato, ker se je odločila na podlagi nekih njenih kriterijev."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilio ()

spegli ::

Senior Dev je izjavil:

If 11k 10k else 1mio.


Da lovijo Stop-Loss orderje, je v kriptu običajno.

Tatankas ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://cryptogifts.s3.us-east-2.amazon...
https://ia601500.us.archive.org/22/item...
Tole je legit? Se komu ne dela naslov in javi samo oblika tz je mozna pri posiljanju?

In ti se imaš za kripto strokovnjaka in deliš nasvete na tem forumu? Potem pa simple scam strani prilepiš?

opajan ::

tilio je izjavil:

kow je izjavil:

Hecno je, da tokrat mislim resno. Prgisce Haskell programerjev, pa par akademikov. Kaj v resnici ponuja Cardano?


Ja, Haskell je res bolj eksotika in cardano je še vedno v razvoju. Pravzaprav bo razvoj še dolgo potekal, ker se bodo dodajali vedno novi featureji. S trenutnim releasom smo pridobili decentralizacijo (ki še ni v polnem zagonu ampak se vključuje postopoma) in sedaj bodo gradili na tem s smart contracti in governananceom. Sčasoma bodo tudi client side library-ji v različnih jezikih. Za smart contracte pa je res Haskell...ampak saj za ethereum je pa Solidity. V vsakem primeru se moraš nekega jezika naučit.

Sicer nisem tu, da bi prepričeval o superiornosti projekta ampak zdi se mi eden najbolj transparentnih in z dobro znanstveno podporo. To, da so akademiki je v primeru, ko se polagajo temelji prej pozitivno kot negativno. Brez skrbi, imajo tudi inženirje, ki zadeve implementirajo.

Poleg tega pushajo tudi na drugih področjih z iskanjem partnerjev in strank tako med podjetji kot državami.

Mislim, da bo 2020-2021 kar zanimivo leto za cardano. Zdaj, ko so dokazali, da zadeva deluje je cena kar dobro poskočila (cca 250%). S smart contracti in governanceom, ki prihajajo do konca leta oz. najpozneje do marca 2021 pa se obeta še kakšen poskok v ceni.

opajan je izjavil:

Pozdravljeni. Vsi tisti, ki želite podpreti slovenski cardano(ada) stake pool ste več kot dobrodošli, da delegirate svojo ado na moj pool :)
Ticker v daedalus walletu je GOSLO in fee je 0%. Sem pa objavil tudi video kako se to naredi.
Če je kakšen interesent in ne ve kako bi to naredil mi lahko tudi piše na slocardano@gmail.com.
Lep večer vsem in GOSLO cardano :)


O, še eden. Sem te opazil na pooltoolu :-)


:) Kateri ticker imaš pa ti? Končno še nekdo, ki podobno razmišlja kot jaz :)
Tudi meni se zdi cardano eden bolj transparentnih projektov v crypto svetu. Me kar malo čudi, da ni več govora o njem. Ampak ja vsake oči imajo svojega malarja :)

kow ::

YAM

https://medium.com/@yamfinance/yam-fina...

Ne pozabte kej vnovciti v pravi dnar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

tilio ::

opajan je izjavil:


:) Kateri ticker imaš pa ti? Končno še nekdo, ki podobno razmišlja kot jaz :)
Tudi meni se zdi cardano eden bolj transparentnih projektov v crypto svetu. Me kar malo čudi, da ni več govora o njem. Ampak ja vsake oči imajo svojega malarja :)


Ja, definitivno ne prepričujem nobenga, ker nimam kristalne krogle.

Moj ticker je TILIA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilio ()

PrihajaNodi ::

A to je zavarovalnica Tilia?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tilio ::

PrihajaNodi je izjavil:

A to je zavarovalnica Tilia?

Ne ni zavarovalnica. Zavarovalnice ni več kot mi je znano. In Tilia je latinsko ime za lipo.

Facebook dev ::

A drugače kdo drži novi Tinder coin?

https://www.coingecko.com/en/coins/swipe
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Jerry000 ::

haha what :D

DeeJay ::

kow je izjavil:

YAM

https://medium.com/@yamfinance/yam-fina...

Ne pozabte kej vnovciti v pravi dnar.


Mhm
https://twitter.com/ICODrops/status/129...

PrihajaNodi ::

Yam yam

Cmc ne dela za par dni
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kow ::

DeeJay je izjavil:


Mhm
https://twitter.com/ICODrops/status/129...




Verjetno nisem bil dovolj jasen. Poanta je bil pump stakeanih kovancev. Chainlink, Aave, Compound itd..

Facebook dev ::

Ok, zdej pa resno vprašanje, je kdo od vas prestavil svoje kovance v DeFi projekte ali še zmeraj vsi samo držite 2018 hype coine?

Chainlink, Kava, Swipe, Coti, Iris, Lend in še bi šli lahko naprej, zaenkrat dajejo zelo lepe zaslužke.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

DeeJay ::

Jest sm dal preko ICONOMI skladov. Direktno nism nič kupoval. V 3eh mesecih mam cca 400% gain.

Facebook dev ::

Pa samo slediš temu katerega si linkal ali imaš še koga drugega?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

DeeJay ::

CARUS, CCC, Blockchain Smart
Mam pa tud še neki v Blockchain Index (prvi sklad, ki je obstajal) ... sam kle sm še 35% v minusu. Ko in če enkrat prpleza na zeleno vejo grem ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

spegli ::

ETH graf zgleda res fino. Da vidmo če gre čez 400.
««
5 / 1441
»»