» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
3 / 1441
»»

KriptoKekec ::

Kdo ma jajca naj vloži v AMPL.

Seveda na lastno odgovornost, če zgubite 50% v parih dneh ne krivit mene.

Jerry000 ::

Kam se splača kaj vložit?

Facebook dev ::

KriptoKekec je izjavil:

Kdo ma jajca naj vloži v AMPL.

Seveda na lastno odgovornost, če zgubite 50% v parih dneh ne krivit mene.


Tole je že počilo. Je marsikdo sicer, ki je prišel noter, naredil lepih x10 ali pa še več ampak to je očiten ponzi in vsi, ki so notri sedaj, delajo hud minus.

Ideja AMPL je, da naj bi bila cena stabilna pri 1$. Če je cena nad tem to vrednostjo, to poskušajo popravit s tem, da povečajo število kovancev v obtoku i.e. vsakemu, ki drži AMPL povečajo količino, ki ga drži za nek %. Prav tako velja kontra, če je cena pod 1$, potem vsakemu, ki drži AMPL, njegovo količijo zmanjšajo za nek %. Tej operaciji se reče rebase in se zgodi ob 2eh zjutraj vsak dan.

Za primer, če je AMPL vreden 2$, potem je treba njegov supply povečati. Da bo prišel na vrednost 1$, bi bilo potrebno povečati količino kovancev za x2 (torej povečati za 100%). Ker pa bi to lahko imelo hudo volativnost, je ta številka deljena z 10. Torej če je vrednost AMPL 2$, ob dveh zjutraj ponoči imajo vsi lastniki AMPL 10% večje število kovancev.

Kaj se zgodi, če cena pade pod 1 dolar? Ne samo da si izgubil na vrednosti kovanca, ponoči boš še dodatno izgubil svoj delež kovancev, ker bo zato, da cena ponovno naraste na 1 dolar potrebno število AMPL v obtoku zmanjšati. Podoben izračun kot za zgoraj.

Danes zjutraj se je prvič zgodilo, da je cena padla pod 1$ in sicer kar na 0.63$. Če denimo taka vrednost ostane do 2eh zjutraj, bo vsak ki drži AMPL izgubil še 7, 8%. Dvomim pa, da si kdo to zares želi.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

tilio ::

Jerry000 je izjavil:

Kam se splača kaj vložit?

Cardano ADA. Včeraj zvečer se je startal mainnet. Najbolj decentralizirana kriptovaluta. Lahko stakeaš svoj ada bag in dobiš med 4-6% ada letno :-). Z včerajšnjim releasom se odpira pot ostalim zadevam kot so governance in smart contracts in še veliko ostalega.

KriptoKekec ::

Plustoken out of funds :)

https://twitter.com/molllliy/status/128...

Pamp it.

legendary ::

Kje ste kripto znalci :)

Kakšno je stanje? Se splača kaj vložiti za nekaj mesecev? Malo spremljam youtube tradarje in se, zaenkrat potihem, govori, da bo 2021 ponoven bull run v kripto... Poleg halvinga, je tukaj še mehurček na trgu vrednostnih papirjev, ki nastaja.

kow ::

Ti kar kupuj in dviguj cene. Hvala!

svecka ::

Buy high, sell low :D

legendary ::

Še vedno klasični odgovori po katerih bi sklepal, da ste vsi že postali kripto milijonarji :)

Dajmo prosim malo resnosti. Dejstvo je, da je kripto postal trading platforma in upam, da vsaj kdo spremlja trenutno trgovanje in analize. Zato me zanima kam se nagibate...je čas čakanja na padec ali vstop in zakaj?

Mato989 ::

legendary je izjavil:

Še vedno klasični odgovori po katerih bi sklepal, da ste vsi že postali kripto milijonarji :)

Dajmo prosim malo resnosti. Dejstvo je, da je kripto postal trading platforma in upam, da vsaj kdo spremlja trenutno trgovanje in analize. Zato me zanima kam se nagibate...je čas čakanja na padec ali vstop in zakaj?


kripto nikol ni odličen trading zadevica, ker sicer lahko masivno profitiraš ali pa lepo pušiš... dokler bo tečaj večine crypta slonel na ceni BTCja je to pač brezveze... razen če loviš satoshije =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

legendary ::

To sem pozabil omenit...prvotno gledam BTC in ETH. Manjši delež pa bo v ostalih altih, ki so med top 20. Špekulacije in profit x100 je prevelik rizik in se usmerjam v nižji risk/reward.

Torej gledam dejansko kot kratko in srednjeročne investicije z vmesnimi občasnimi nakupi in tudi kakšno vmesno prodajo...odvisno od trenda. Vsekakor pa ne gledam, da bi dnevno kupoval in prodajal.

spegli ::

11500 je 23.60% fibonacci in je šlo čez izs lahkoto. Za tem je 14k naslednja postaja. Noben ne prodaja. Še.

Mato989 ::

legendary je izjavil:

To sem pozabil omenit...prvotno gledam BTC in ETH. Manjši delež pa bo v ostalih altih, ki so med top 20. Špekulacije in profit x100 je prevelik rizik in se usmerjam v nižji risk/reward.

Torej gledam dejansko kot kratko in srednjeročne investicije z vmesnimi občasnimi nakupi in tudi kakšno vmesno prodajo...odvisno od trenda. Vsekakor pa ne gledam, da bi dnevno kupoval in prodajal.


Če gledša prvotno samo take alte, potem je bolje da kupiš accumulating ETFje in pozabiš za 20 let, pa boš verjetno na istem =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Zdaj je nevtralno oz. (zelo malo) se prodaja. Za kupovanje je imo pozno. Kaj ce jeseni borze padejo, ponavad je v startu potem beg iz "rizicnih" nalozb. Takrat se pa kupuje.

KriptoKekec ::

Moje skromno mnenje:

BTC - 20kUSD je letos dosegljiv. V evrih nimam pojma kje bomo, glede na to da USD zadnji mesec propada. Agonija zadnjih dveh mesecev je bila zaradi exit dumpa Plustokna.
LTC - trenutno zamuja z alt season pumpom. Sam sem not od 0.0046 BTC. Cilj je 0.012 ne glede na USD vrednost BTC-ja.
ETH - kaj pa vem, baje Plustoken scammerji še hodlajo 789K ethrov tak da je dump dokaj možen. Je pa verjetnost, da naredit kakih 2x napram BTC dokaj realna.
DOGE - če hočete dumpat na TikTok bagholderje pri 60 satoshijih je zdaj čas za nakup.

Nižje po mc še mogoče kaki AMPL za quick flip, ostalega ne spremljam. Je pa 4chan /biz/ kar ok za takšne analize.

DeFi je trenutno popularen na zahodu, samo sem prelen, da bi se šel dnevni rat race. Farmat se mi ne da, ker smart contractom od DAO hack-a ne zaupam več.

Kvinta ::

Vi kr vlagajte v sumljive coine Bitcoin je še vedno zakon 8-)
A.C.A.B

WhiteAngel ::

Kvinta je izjavil:

Vi kr vlagajte v sumljive coine Bitcoin je še vedno zakon 8-)


Bitcoin je brez veze, ker gre samo gor. To je za dedke brez kohonesov.

KriptoKekec je izjavil:


BTC - 20kUSD je letos dosegljiv. V evrih nimam pojma kje bomo, glede na to da USD zadnji mesec propada. Agonija zadnjih dveh mesecev je bila zaradi exit dumpa Plustokna.


Kdo je Plustoken? Agonija? What?!

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

legendary je izjavil:

Še vedno klasični odgovori po katerih bi sklepal, da ste vsi že postali kripto milijonarji :)

Dajmo prosim malo resnosti. Dejstvo je, da je kripto postal trading platforma in upam, da vsaj kdo spremlja trenutno trgovanje in analize. Zato me zanima kam se nagibate...je čas čakanja na padec ali vstop in zakaj?


Resnosti? Fukni not 100k eur v tvojo kripto trejding platformo, ki je zdej postala majkemi, dejstvo, in poročaj ane. Kakšne analize? Kakšen vstop? Kakšen zakaj? Počakaj 10 let, dodobra naredi analizo, potem se pa odloči ane. Genesis block je bil januarja 2009, letos je 2020 in ti se sprašuješ, kam se nagibamo 8-O

KriptoKekec ::

WhiteAngel je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Vi kr vlagajte v sumljive coine Bitcoin je še vedno zakon 8-)


Bitcoin je brez veze, ker gre samo gor. To je za dedke brez kohonesov.

KriptoKekec je izjavil:


BTC - 20kUSD je letos dosegljiv. V evrih nimam pojma kje bomo, glede na to da USD zadnji mesec propada. Agonija zadnjih dveh mesecev je bila zaradi exit dumpa Plustokna.


Kdo je Plustoken? Agonija? What?!


Plustoken (milijardni ponzi sistem na kitajskem) je bil gonilni faktor bullruna 2019. Kolaps ponzija (aretacija nekaterih ključnih oseb) je povročil bear market od julija 2019 dalje, saj je bilo treba ukradena sredstva spraviti v obtok. Vse to se je izvajalo preko Huobijevih OTC kanalov + nekaj ostalih borz.

Agonija - od maja se vrednost BTC-ja ni kaj dosti premikala ali pač? - stabilnost vrednosti je smrt kripta. Če bi si želel stabilnost bi kupil obveznice in ne Bitkojna :)

Ta teden je Plustoken likvidiral svoje zadnje BTC holdinge in ne izvaja več pritiska na ceno BTC. Čudno, da smo se ravno zdaj začeli premikati :).
Držijo še kar znatne količine ETH-ja (280 milijonov $), kaj bodo z njimi storili trenutno žal ne ve nihče ...

Drugače pa, Google is your friend. Na twiterju imaš osebe @ErgoBTC, @DoveyWan in @molllliy, ki so bili glavni detektivi na tem področju v zadnjem letu. Objavljajo legit content, tak da se vsake toliko časa splača pogledati malo njihove objave. Twitter feedi določenih oseb so najbolj aktualni vir informacij v kriptu IMHO. Vse ostalo je rehash.

WhiteAngel ::

KriptoKekec je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Vi kr vlagajte v sumljive coine Bitcoin je še vedno zakon 8-)


Bitcoin je brez veze, ker gre samo gor. To je za dedke brez kohonesov.

KriptoKekec je izjavil:


BTC - 20kUSD je letos dosegljiv. V evrih nimam pojma kje bomo, glede na to da USD zadnji mesec propada. Agonija zadnjih dveh mesecev je bila zaradi exit dumpa Plustokna.


Kdo je Plustoken? Agonija? What?!


Plustoken (milijardni ponzi sistem na kitajskem) je bil gonilni faktor bullruna 2019. Kolaps ponzija (aretacija nekaterih ključnih oseb) je povročil bear market od julija 2019 dalje, saj je bilo treba ukradena sredstva spraviti v obtok. Vse to se je izvajalo preko Huobijevih OTC kanalov + nekaj ostalih borz.

Agonija - od maja se vrednost BTC-ja ni kaj dosti premikala ali pač? - stabilnost vrednosti je smrt kripta. Če bi si želel stabilnost bi kupil obveznice in ne Bitkojna :)

Ta teden je Plustoken likvidiral svoje zadnje BTC holdinge in ne izvaja več pritiska na ceno BTC. Čudno, da smo se ravno zdaj začeli premikati :).
Držijo še kar znatne količine ETH-ja (280 milijonov $), kaj bodo z njimi storili trenutno žal ne ve nihče ...

Drugače pa, Google is your friend. Na twiterju imaš osebe @ErgoBTC, @DoveyWan in @molllliy, ki so bili glavni detektivi na tem področju v zadnjem letu. Objavljajo legit content, tak da se vsake toliko časa splača pogledati malo njihove objave. Twitter feedi določenih oseb so najbolj aktualni vir informacij v kriptu IMHO. Vse ostalo je rehash.


Bull run 2019? Sploh na socialnih omrežjih objavljajo legit info, ziher :))

Jaz vsake toliko časa pogledam Keiser Report, vlagam pa počasi ... vsak mesec nekaj. Zaupam izključno bitcoin coru.

legendary ::

Mato989 je izjavil:

legendary je izjavil:

To sem pozabil omenit...prvotno gledam BTC in ETH. Manjši delež pa bo v ostalih altih, ki so med top 20. Špekulacije in profit x100 je prevelik rizik in se usmerjam v nižji risk/reward.

Torej gledam dejansko kot kratko in srednjeročne investicije z vmesnimi občasnimi nakupi in tudi kakšno vmesno prodajo...odvisno od trenda. Vsekakor pa ne gledam, da bi dnevno kupoval in prodajal.


Če gledša prvotno samo take alte, potem je bolje da kupiš accumulating ETFje in pozabiš za 20 let, pa boš verjetno na istem =)


Nisem 100%,ampak pri nakupu ETFja je treba pazit na davek pri prodaji. Nakup/prodaja in morebiten dobiček je trenutno še neobdavčljiv. Poleg tega imam izbranih nekaj altov kjer mislim, da imajo nekaj več.

legendary ::

WhiteAngel je izjavil:

legendary je izjavil:

Še vedno klasični odgovori po katerih bi sklepal, da ste vsi že postali kripto milijonarji :)

Dajmo prosim malo resnosti. Dejstvo je, da je kripto postal trading platforma in upam, da vsaj kdo spremlja trenutno trgovanje in analize. Zato me zanima kam se nagibate...je čas čakanja na padec ali vstop in zakaj?


Resnosti? Fukni not 100k eur v tvojo kripto trejding platformo, ki je zdej postala majkemi, dejstvo, in poročaj ane. Kakšne analize? Kakšen vstop? Kakšen zakaj? Počakaj 10 let, dodobra naredi analizo, potem se pa odloči ane. Genesis block je bil januarja 2009, letos je 2020 in ti se sprašuješ, kam se nagibamo 8-O


Uff...čutim, da se dviguje pritisk. V glavnem odgovor je 42 :D

WhiteAngel ::

legendary je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

legendary je izjavil:

Še vedno klasični odgovori po katerih bi sklepal, da ste vsi že postali kripto milijonarji :)

Dajmo prosim malo resnosti. Dejstvo je, da je kripto postal trading platforma in upam, da vsaj kdo spremlja trenutno trgovanje in analize. Zato me zanima kam se nagibate...je čas čakanja na padec ali vstop in zakaj?


Resnosti? Fukni not 100k eur v tvojo kripto trejding platformo, ki je zdej postala majkemi, dejstvo, in poročaj ane. Kakšne analize? Kakšen vstop? Kakšen zakaj? Počakaj 10 let, dodobra naredi analizo, potem se pa odloči ane. Genesis block je bil januarja 2009, letos je 2020 in ti se sprašuješ, kam se nagibamo 8-O


Uff...čutim, da se dviguje pritisk. V glavnem odgovor je 42 :D


Ali pa 69. Odvisno, zakaj boš porabil $$$ :P

legendary ::

Hehe...res je. Verjetno počakam na manjšo korekcijo in začnem s postopnim manjšim vlaganjem. Kot je nekdo omenil je vprašanje ali se bo celotno trgovanje še enkrat zatreslo, kot je bilo marca in takrat potem vstopiti z večjim vložkom.

Kvinta ::

Bitcoin je brez veze, ker gre samo gor. To je za dedke brez kohonesov.


V parih letih od kar me spet zanimajo sem počasi prlezo iz 1 na 5 cajta mam full pa ni mi point penzija 8-)
A.C.A.B

Senior Dev ::

Penzija je brezvezna, boljše delat tisto kar te ne veseli 40 let in vlagat po 100€ v kripto in iz tega tu pa tam naredit kakšnega tistočaka če se posreči. To je lajf! 8-)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Facebook dev ::

Shitcoini so tko kot tajske prostitutke, imaš majhne možnosti, da ne stakneš nobene bolezni in je prostitutka dejansko ženska, v večini primerov pa naletiš na ladyboya.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Jacksmav ::

haha...dobr si zadev....king is king....ostalo je loterija...vsak ima šanso...odvisno na kaj staviš :)

Facebook dev ::

Auch, BTC v rokh 5 minut iz 12k na 11k. Mogoce je to konec bullruna.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

legendary ::

Po moje samo korekcija, ki je del vsakega bull ali pa bear runa.

Jerry000 ::

je pa ETH šel gor

kamiKaZaA ::

Pozitivno je to, da je celoten market šel gor, dominanca BTC pa padla za slaba 2%, kar je posledica, da so alt-i začeli rast. Super! Drugače pa bodo še naprej dokaj podobni cikli. Prvo 2-4 dni gor, potem 2-4 dni dol in spet 2-4 gor... Torej ne bo šlo sedaj 15 dni gor in 2 dni dol, ter potem 38 dni gor, pa 3 dni dol...

PrihajaNodi ::

Hvala Kamikaze da si nam povedal kako gredo cikli. Bom spremljal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

bonanno ::

Kaj menite o Dashu

Facebook dev ::

Dominanco btcja je porusil izkljucno ETH. Vsi ostali altcoini so zadnja tedna vecinoma stagnirali.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

A. Smith ::

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

tilio ::

A kdo od vas kaj hodla cardano? Neki casa nisem spremljal foruma pa ne vem. Na zgornji post se noben ni odzval. Malo nenavadno mi je, da za tako velik in resen projekt ni zanimanja. Skratka, jaz poganjam en stake pool. A je to reklama ali pa informacija, da je staking kočno live po vseh teh napovedih? No, presodite. Če je odveč lahko brišete drugače bom pa vesel podpore.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

kow ::

tilio je izjavil:

Malo nenavadno mi je, da za tako velik in resen projekt ni zanimanja.


Je res velik? A ni to samo par akademikov?

tilio ::

vidim, da imaš sarkazma za izvoz :-D

kow ::

Hecno je, da tokrat mislim resno. Prgisce Haskell programerjev, pa par akademikov. Kaj v resnici ponuja Cardano?

PrihajaNodi ::

Shelley pa Charlesa
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jerry000 ::

Čakam čas ko bo kripto UX porihtan

kamiKaZaA ::

Počasi bo BTC dominanca pod 60%. To bi znalo še dodatno spodbudit, da se začne pretakat USD ali BTC v alt-e. Nisem si mislil, da je kaj takega možno sredi poletja, ker vsa prejšnja leta smo gledali v tem času le stagnacijo. Še imam nekaj upanja, da bo nekaj iz alt-ov.

legendary ::

Jaz mislim, da bo BTC ostal BTC in to je kriptovaluta, ki zagotavlja varnost in je hitrost sekundarnega pomena. Ostali kripto svet pa se usmerja v druge projekte in načine uporabe ter tega ne bi mešal tega z BTCjem.

Seveda so tukaj tudi drugi kripto coini, ki se jih lahko smatra kot valuta, vendar je spet namen drugi (npr. monero zagotavlja anonimnost).

Dokler smatrate, da so vse kriptovalute isto je vsa debata in primerjava o vrednosti brezpredmetna. Prav tako kot debatiranje zakaj BTC dominira.

Senior Dev ::

Link ga res bolano šopa saj ne da se hvalim ampak sem ga shilal večkrat tu gor. 8-)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

Vecina nas drzi xtz in smo zalostni
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Facebook dev ::

legendary je izjavil:

Jaz mislim, da bo BTC ostal BTC in to je kriptovaluta, ki zagotavlja varnost in je hitrost sekundarnega pomena. Ostali kripto svet pa se usmerja v druge projekte in načine uporabe ter tega ne bi mešal tega z BTCjem.

Seveda so tukaj tudi drugi kripto coini, ki se jih lahko smatra kot valuta, vendar je spet namen drugi (npr. monero zagotavlja anonimnost).

Dokler smatrate, da so vse kriptovalute isto je vsa debata in primerjava o vrednosti brezpredmetna. Prav tako kot debatiranje zakaj BTC dominira.


Bitcoin bo slej kot prej izgubil svoje mesto vodilnega. Ker drugega kot "store of value" kakorkoli to razumemo, ni.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

Anonimnost in pranje denarja je super za bitcoin. V koncni fazi tudi kes na borzah. Sam da ga baba ne dobi:D
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

spegli ::

Je hecna situacija. BTC se drži (korelira al neki) zlata in srebra, vmes pa naredi dump na 10.5, kar je bearish. Kovine pa na polno gor.

kow ::

Senior Dev je izjavil:

Link ga res bolano šopa saj ne da se hvalim ampak sem ga shilal večkrat tu gor. 8-)


Eh, Link je splosno znan po svoji 4chan armadi.. verjetno res najbolj shillan kojn, ne rabis ga shillati se ti, lol.
««
3 / 1441
»»