» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
2 / 1441
»»

Jacksmav ::

tehnologija poganja ta svet....samo kriptosvet je dežela pohlepa...isto je bilo z delnicami na začetku....sam gemblam priznam... :)

Baja ::

BTC10K

Mato989 ::

Da vidimo če lahko tokrat preseže 10.5k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

svecka je izjavil:

Ni več naivnih opic, ki bi dvigovale ceno kripto v nebo. vlak je odpeljal. Kogar so nategnili so nategnili, veliko jih je pogorelo.


khm....

PrihajaNodi ::

Vse gre gor sam Tezos je cknu:(
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Spet joces :)
Pa ne izmisljuj si. Bolj je slo vse dol oz. stagnira, razen btc in eth.

Senior Dev ::

Kriptovlagatelji pač jočejo če ne gre naložba v 5 let vsaj x100 to je jasno. To je pač kriptovlagateljstvo - večina suhih in par takih ki jim gre skozi.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

svecka ::

kow je izjavil:

svecka je izjavil:

Ni več naivnih opic, ki bi dvigovale ceno kripto v nebo. vlak je odpeljal. Kogar so nategnili so nategnili, veliko jih je pogorelo.


khm....


kot sem rekel, novih hitrih kriptomiljonarjev ni več. Takrat so vsi od medijev, do borz napihovali ceno, da je spošen folk kupoval nekaj, kar ni mel pojma. Pa se je hitro sesulo. SEdaj pa stagnira na realni ceni. Pride pa en whale pa hitr cena zaniha. Itak sedaj vse boti prodajajo/kupujejo in s tem stagnirajo trg. En whale k ma vloženega 500k mu bot dela lahk dnevno al tedensko profit z vsakodnevnim nihanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

kow ::

Pravkar je sel ether gor za 40p v 1 tednu. Take norije kot smo jo videli leta 2017/2018 ne bo vec. Ampak, popolnoma mozno je, da kripto naraste dovolj, da mediji zopet zacnejo porocati.
Ironija je, da se je 2 leti nazaj dogajalo precej manj kot danes, ko ze obstajajo prakticne aplikacije.

c3p0 ::

Ljudje želijo parkirat denar, zlatu raste cena, fizičnega zlata pa ni dovolj. Torej bodo morali najt nekaj druga.

Facebook dev ::

Digitalno zlato?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

c3p0 ::

Vprašaj se, zakaj ga želijo imeti fizično "v roki".

A. Smith ::

kow je izjavil:

Pravkar je sel ether gor za 40p v 1 tednu. Take norije kot smo jo videli leta 2017/2018 ne bo vec. Ampak, popolnoma mozno je, da kripto naraste dovolj, da mediji zopet zacnejo porocati.
Ironija je, da se je 2 leti nazaj dogajalo precej manj kot danes, ko ze obstajajo prakticne aplikacije.


A da norije iz 17/18 ne bo več? Jaz ti pa povem, da bo, v roku enega leta. Me lahko citiraš takrat.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kow ::

Tudi, ce bo ogromen bullrun, se je vseeno ogromno ljudi opeklo in ne bo vsak, "ki ima 5minut casa", kupil kripto. Vsaj v Slo.
Ponavadi mora miniti nekaj let, da ljudje pozabijo oz. da pride na trg dovolj mladih, brez izkusenj, da ponovijo napake.

mirator ::

c3p0 je izjavil:

Ljudje želijo parkirat denar, zlatu raste cena, fizičnega zlata pa ni dovolj. Torej bodo morali najt nekaj druga.

Hja, saj v vsem tem je catch. Če fizičnega zlata na trgu ni dovolj, potem se jasno dvigne cena. Seveda je vprašanje, kdo določa, koliko je dejanskega fizičnega zlata v obtoku (količine se z nahajališči pač spreminjajo).

Senior Dev ::

Virtualnega zlata je za vse dovolj, ne rabiš nahajališč in ne rabiš bagerov le količino je potrebno omejiti da lahko raste cena. Dajmo poenostavit in kupovat virtualnega, konec koncev je tako ali tako vse stvar dogovora - ponudba, povpraševanje.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

A. Smith ::

kow je izjavil:

Tudi, ce bo ogromen bullrun, se je vseeno ogromno ljudi opeklo in ne bo vsak, "ki ima 5minut casa", kupil kripto. Vsaj v Slo.
Ponavadi mora miniti nekaj let, da ljudje pozabijo oz. da pride na trg dovolj mladih, brez izkusenj, da ponovijo napake.


Ne gre za to. O približno konstantnem dotoku fiata v kripto sfero se je razpolovila količina btc, ki se steka na borze (rudarjenje, halving). Posledica: pomanjkanje btc enot za nakup in ustalitev na novi, višji ceni. Med prilagajanjem pa bo, kot še vedno, prišlo do konkretnega prenihaja, ker trg pač ne odregulira popolno. S konkretnim prenihajem mislim na $50000/BTC ali več v roku enega leta.

 price vs halving

price vs halving

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Mato989 ::

A. Smith je izjavil:

kow je izjavil:

Tudi, ce bo ogromen bullrun, se je vseeno ogromno ljudi opeklo in ne bo vsak, "ki ima 5minut casa", kupil kripto. Vsaj v Slo.
Ponavadi mora miniti nekaj let, da ljudje pozabijo oz. da pride na trg dovolj mladih, brez izkusenj, da ponovijo napake.


Ne gre za to. O približno konstantnem dotoku fiata v kripto sfero se je razpolovila količina btc, ki se steka na borze (rudarjenje, halving). Posledica: pomanjkanje btc enot za nakup in ustalitev na novi, višji ceni. Med prilagajanjem pa bo, kot še vedno, prišlo do konkretnega prenihaja, ker trg pač ne odregulira popolno. S konkretnim prenihajem mislim na $50000/BTC ali več v roku enega leta.

 price vs halving

price vs halving



Če bi bil 100% ali 99,9% potem bi pretopil vso svoje imetje v crypto in bil milijarder v roku 1 leta... seveda dokaza o tem ne boš ponudil kot nihče do sedaj... je pa tako če si v nekaj tako ziher je pot samo 1

Put your money where your mouth is!

Če mi nekdo garantira bitcoin na 50k v 1 letu prodam danes flet avto itd, in živim pri starih ter kupim tam ene 15 bitcoinov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A. Smith ::

100% investicija ne obstaja. Lahko odkrijejo hack za kripto ali karkoli drugega, lahko je jedrska vojna, lahko nas meteor pobije.

Investiran pa v kripto seveda sem. In to konkretno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Mato989 ::

A. Smith je izjavil:

kow je izjavil:

Pravkar je sel ether gor za 40p v 1 tednu. Take norije kot smo jo videli leta 2017/2018 ne bo vec. Ampak, popolnoma mozno je, da kripto naraste dovolj, da mediji zopet zacnejo porocati.
Ironija je, da se je 2 leti nazaj dogajalo precej manj kot danes, ko ze obstajajo prakticne aplikacije.


A da norije iz 17/18 ne bo več? Jaz ti pa povem, da bo, v roku enega leta. Me lahko citiraš takrat.


Ampak citiral si tako kot da je 100% ziher =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A. Smith ::

Dovolj ziher za potrebe tega threada 8-)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mirator ::

Senior Dev je izjavil:

Virtualnega zlata je za vse dovolj, ne rabiš nahajališč in ne rabiš bagerov le količino je potrebno omejiti da lahko raste cena. Dajmo poenostavit in kupovat virtualnega, konec koncev je tako ali tako vse stvar dogovora - ponudba, povpraševanje.

Dokler ekonomija sloni na zalogah zlata, bo tako kot sem zapisal. Ko pa bodo namesto fizičnih zalog zlata, veljala fiktivno določena cena, pa bo do sedaj poznana denarna politika šla v zgodovino.

Aquafriend ::

Ce pogledamo leto 2019 in 2018 konec julija kaj se je dogajalo z bitcoinom. Zanimivo je to, da je v obeh primerih konec julija, konkretno 26 julija in 27 julija dosegel lokalni vrh in zacel padat. Danes smo 27 julija in ali bo tokrat drugace in ne bo sel dol v naslednjih dnevih?

edit bil je junij namest julij 2019 se opravicujem lol. dobr znak?

Zgodovina sprememb…

Facebook dev ::

Ali nismo nekaj časa nazaj ugotovili, da se 6. dne v mesecu vedno dogajajo mesečni vrhovi/luknje. A kateri izmed vas kripto ekspertov še gleda ta indikator in kako se obnese?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Aquafriend ::

Ja ampak smo kasneje ugotovili da je to bilo zaradi mesecevih men, ki so takrat nakljucno padali na 6. v mesecu ampak se je datum scasoma prestavil na druge dneve. Prevec zakompliciran. Kako luna vpliva na nihanje oceanov, plima in oseka verjetno veste. No, zdaj si predstavljajte, da ima vase telo priblizno 70 procentov vode in kako luna vpliva na nihanje te vase vode in vase razpolozenje za trejdat. Tukaj vpliva na mnozice in trejdanje.

Zgodovina sprememb…

sivistol ::

hr_natakar je izjavil:

Ti tudi nimas pojma kdo je ali kdo so sinonim imenovan Satoshi NAkamoto. Se zdej ne morem verjet, da tako inteligentni racunalnicarji popolnoma zaupajo bitcoinu. Ne recem, da se ni dalo dobro zasluzit. Tudi jaz sem kupoval kriptovalute. |Ampak da bi popolnoma zaupal temu eksperimentu, trojanskem konju katerega ustanovitelji se vedno niso znani, vsaj uradno ne. Bitcoin je od zacetka veljal za zatocisce pranja umazanga denarja. V kripto svetu se ze leta govori o pedofilski zdruzbah, ki vlagajo v kriptovalute. Ko vodilna drzava na svetu ZDA temu uradno napove vojno potem mors racunat na nov pomemben dejavnik.

Natoci si cistega soka. Poglej resnici v oci. Bitcoin ni tisto zarad cesa so prvi bitcoinerji zaceli ves hype okrog novega sveta brez bankirjev in fed, ki printa denar. Ko imas tether v kriptu je to podobno kot fed in printanje denarja. Nobena alternativa to ni niti proti bankirjem, niti ni anonimen, niti nic. Zdej so v bitcoinu in kriptovalutah samo se zarad denarja, torej pohlep. Torej spet se ne razlikuje nic od pohlepnih svetovnih voditeljev. Cist isto. Nobenega napredka ni v tem. Cisto nobenega. Prav nasprotno. S kriptovalutami bo se vecji nadzor nad financami.


ce bi nardili domaco nalogo , bi vedli da je cel kripto narjen od bankirjev , od skoraj od samega začetka, vsi mail dev od btc cora so plačani z strani bankirjev

Facebook dev ::

Ej, kako ste drugače vsi, ki ste ballz deep v altih? Tale 10% drop v vrednosti je kar neprijeten a?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Baja ::

Aquafriend je izjavil:

Ja ampak smo kasneje ugotovili da je to bilo zaradi mesecevih men, ki so takrat nakljucno padali na 6. v mesecu ampak se je datum scasoma prestavil na druge dneve. Prevec zakompliciran. Kako luna vpliva na nihanje oceanov, plima in oseka verjetno veste. No, zdaj si predstavljajte, da ima vase telo priblizno 70 procentov vode in kako luna vpliva na nihanje te vase vode in vase razpolozenje za trejdat. Tukaj vpliva na mnozice in trejdanje.


uff, mind blown :)

p.s.: pozna kdo kako dobro vedezevalko?

kow ::

Facebook dev je izjavil:

Ej, kako ste drugače vsi, ki ste ballz deep v altih? Tale 10% drop v vrednosti je kar neprijeten a?


Beseda alti ne pomeni nic. V resnici imas BTC in ETH, in prgisce smiselnih ERC20 tokenov. Vse ostalo je zaenkrat srot oz. tudi, ce ni - je vse spekulacija (uporabe ni).

Facebook dev ::

No sej, mislim, da je še zmeraj sentiment, da sta BTC in ETH glavna koina, vse ostalo so pa alti.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Baja ::

po mojem mnenju, vse kar ni btc (since 2009), so alti.

kow ::

Facebook dev je izjavil:

No sej, mislim, da je še zmeraj sentiment, da sta BTC in ETH glavna koina, vse ostalo so pa alti.


Se nedolgo tega, so tudi ETH imeli za "alt". Beseda je popolnoma nesmiselna.

Najbolje, da vse NeAjfon (pametne) telefone, imenujemo altfoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Btc prebil 10.5k
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Facebook dev ::

Aja, ti nam govoriš v evrih ...
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Machete ::

Kripto se prevaja v dolarje. V evrih je smešno in nenaravo. Prepovedat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

KriptoKekec ::

Tisti, ki verjamejo v kripto ne pretvarjajo niti v evre, niti v dolarje.

Senior Dev ::

Tisti ki so razpršili v nepremičnine, delnice, obveznice in kripto so na boljšem kot tisti ki so šli 100% v Neblio kovanec. Treba strokovnjake poslušat in pršit. 8-)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

vrtn4r ::

Tisti, ki verjamejo v kripto ne pretvarjajo niti v evre, niti v dolarje.


Odvisno, po mojem opazanju ne prevajajo kadar je -50%, kadar je pa +50% pa cele dneve samo primerjajo v evrih in dolarjih.

Tisti ki so razpršili v nepremičnine, delnice, obveznice in kripto so na boljšem kot tisti ki so šli 100% v Neblio kovanec. Treba strokovnjake poslušat in pršit. 8-)


Napačna tema :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vrtn4r ()

Mato989 ::

Senior Dev je izjavil:

Tisti ki so razpršili v nepremičnine, delnice, obveznice in kripto so na boljšem kot tisti ki so šli 100% v Neblio kovanec. Treba strokovnjake poslušat in pršit. 8-)


Zanimivo, jaz sem šel v NEBLIO po ICO ceni in sem bil na ROI 270-300% ko sem prodal, ne vem kdo je vod 2017 na boljšem ki je 2017 kupil nepremičnino =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Zanima me kaj menite o LEND coinu, bi priporočali kaj drugega? Imam LEND ampak imam občutek da bi raje pretopil v kaj drugega, ker pa trenutno nič ne spremljam trg me zanima kaj priporočate kaj (za hold)

Jacksmav ::

Bojs zamudil si vlak, razen, če znaš tečt :)

Facebook dev ::

Pa sej z LEND coinom je kar zadel vlak :) vprašanje pa je, na katerega sedaj prestopit.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

Neblio
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jacksmav ::

Kekci...music coin :)

Senior Dev ::

Tisti, ki vse vlake zamudi, 40 let delovne dobe doživi. :)):)):))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Jacksmav ::

O ja :)

Mato989 ::

Senior Dev je izjavil:

Tisti, ki vse vlake zamudi, 40 let delovne dobe doživi. :)):)):))


Ni nujno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

kopriwa je izjavil:

Bo DeFi zares zaživel v cryptu ali bo trend zaradi vpliva centraliziranih menjalnic zamrl in bo odščipnil le majhen (beri zanemarljiv) delež celotnega prometa?


DeFi je smotan. Jaz ne bi stavil veliko nanj, ker moraš zaupati "oraclom". Se pravi, če imaš nek stable coin ali izveden instrument, ki je vezan na vrednost etra (bodisi v dolarjih bodisi v drugih kriptovalutah), je treba dobiti aktualen quote. Ta je skoraj vedno centraliziran. Pri porazdeljenih exchangih moraš pa spet zaupati dotičnemu exchangu npr. v smart contractu imeti seznam exchange naslovov, od katerih pobiraš quote.

Jerry000 ::

z LEND sem zadel, mam pozitivo :) bi pa rad prestopil malo. Trenutno se priporoča samo Neblio...še kaj? Pa fino je da je erc-20, da lahko na ledgerja dam pa pozabim :D (again, ne trejdam, holdam :) )

doktorproof ::

Senior Dev je izjavil:

Tisti, ki vse vlake zamudi, 40 let delovne dobe doživi. :)):)):))


Če... korona ga ne pogubi!

Mimogrede, spremlja kdo ambrosus?

Zgodovina sprememb…

««
2 / 1441
»»