» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 1441
»»

Jacksmav ::

a ni brez veze, da ste ukinili debato...pa tudi, če je blo kar nekaj...saj nasmejali smo se nekaterim...admin prosim odpri špekuliranje...se strinjate :)

A. Smith ::

Če smo pri špekuliranju, potem imam material za premlevanje.

https://www.finance.si/8963711/ECB-Dena...
ECB je v preteklih dveh, treh mesecih, potalala 1300mlrd€ posojil. Ogromno novega denarja v obtoku, podobno FED.

Tega zaenkrat ne vidimo na cenah kriptovalut. Zaenkrat. Vidimo pa USDT marketcap, torej tržno vsoto Tethra. Ta se je nedavno *gasp* podvojila. In vemo, da je za mnoge kupce kriptovalut vstopno okno prav USDT.

Če imam prav, lahko v kratkem v kriptosvetu pričakujemo brutalno rast. Če imam prav. Pa pustimo zaenkrat okostnjake, ki jih ima USDT v omari, vem zanje in jih priznavam. A to nima vpliva na prihajajoče dogodke.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

svecka ::

Ni več naivnih opic, ki bi dvigovale ceno kripto v nebo. vlak je odpeljal. Kogar so nategnili so nategnili, veliko jih je pogorelo.

A. Smith ::

So pa naivne opice, ki so pripravljene delnice Tesle 10x preplačati? Nimaš pojma, kaj govoriš. Prišel je čas poceni denarja in to je raj za špekulante. Kripto je pa kralj špekuliranja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hr_natakar ::

Ti tudi nimas pojma kdo je ali kdo so sinonim imenovan Satoshi NAkamoto. Se zdej ne morem verjet, da tako inteligentni racunalnicarji popolnoma zaupajo bitcoinu. Ne recem, da se ni dalo dobro zasluzit. Tudi jaz sem kupoval kriptovalute. |Ampak da bi popolnoma zaupal temu eksperimentu, trojanskem konju katerega ustanovitelji se vedno niso znani, vsaj uradno ne. Bitcoin je od zacetka veljal za zatocisce pranja umazanga denarja. V kripto svetu se ze leta govori o pedofilski zdruzbah, ki vlagajo v kriptovalute. Ko vodilna drzava na svetu ZDA temu uradno napove vojno potem mors racunat na nov pomemben dejavnik.

Natoci si cistega soka. Poglej resnici v oci. Bitcoin ni tisto zarad cesa so prvi bitcoinerji zaceli ves hype okrog novega sveta brez bankirjev in fed, ki printa denar. Ko imas tether v kriptu je to podobno kot fed in printanje denarja. Nobena alternativa to ni niti proti bankirjem, niti ni anonimen, niti nic. Zdej so v bitcoinu in kriptovalutah samo se zarad denarja, torej pohlep. Torej spet se ne razlikuje nic od pohlepnih svetovnih voditeljev. Cist isto. Nobenega napredka ni v tem. Cisto nobenega. Prav nasprotno. S kriptovalutami bo se vecji nadzor nad financami.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

A. Smith ::

Če misliš, da pohlep ni bil že od začetka del kripta, potem si moraš sam naliti čistega vina (fuj, sok!). Še bolj naivno je misliti, da je namen kripta kriminal. Ta pride skupaj z anonimnostjo, zato je pa daaaaleč največ kriminala na svetu opravljenega z gotovino.

In prave kriptovalute (tether se mednje ne šteje, niti državno-izdan digitalen denar) imajo cilj MANJ, ne več nadzora nad financami posameznika, zato jim pa establishment napoveduje vojno. Boli jih, kar ne morejo nadzirati. Skratka, pojma nimaš, kaj pišeš. Si pa zagrenjen, očitno si pri trejdih popušil. Moje sožalje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hr_natakar ::

Ne, ker na zacetku bitcoina ni bilo ravno zasluzkov. Bili so skoraj brezvredni kovanci z vrednostjo par centov. Cisto na zacetku so bili pri bitcoinu vecinoma entuzijasti. Slo je bolj za novo tehnologijo kot sluzenje denarja. Sele kasneje so prisli vlagatelji sumljivega denarja, ki so napumpali bitcoin do vrtoglavih vrednosti.
Seveda, lol. Tudi politiki govorijo ene cilje za ljudstvo, potem pa izpeljejo cist neke druge cilje. Eno govorijo, drugo delajo.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

establishment ni napovedal vojno samem bitcoinu ampak organizacijam, ki so vlagale umazan denar v bitcoin. Velika razlika. Bitcoin kot tak jih ne moti. Lahko govorijo kako jih bitcoin moti ampak gledat mors dejanja, ne besede. Z bitcoinom bodo drzave lahko imele vecj nadzor, kot brez bitcoina. Torej zakaj bi jih motil bitcoin?

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

Ti "entuzijasti" so želeli, da bi imel BTC vrednost in so si zato izmislili omejen supply, razpolavljanje rudarskih nagrad in ostalo folkloro. In ne pozabimo, da je BTC postal popularen, ker je lahko rudaril vsak srednješolec z grafično kartico. Nima tukaj pohlep nobene veze, kje pa!

establishment ni napovedal vojno samem bitcoinu ampak organizacijam, ki so vlagale umazan denar v bitcoin. Velika razlika. Bitcoin kot tak jih ne moti. Lahko govorijo kako jih bitcoin moti ampak gledat mors dejanja, ne besede.

Valjda, zato so pa kriptovalute v mnogih državah, npr. Rusiji prepovedane. Ker proti njim nihče nič nima, a? Blefer.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hr_natakar ::

Btc nima omejen supply. To so dokazali s forkanjem, kjer si dobil nove kovance a z drugim imenom. Zame je to en navaden nateg. Na desetine razlicnih bitcoin forkov. Rusija ni tista, ki je ustvarila bitcoin. Ne verjamem, da bi bila rusija satoshi nakamoto.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

Rusija predstavlja državo, ki jo kriptovalute motijo. Trdil si, da države ukrepajo samo proti organizacijam, ki uporabljajo kripto za sumljive namene, a to ni res. Marsikatero moti kripto kot tak, razloge sem že navedel.

BTC ima omejen supply, karkoli se od njega odcepi, ni več BTC. Sploh pa izgleda, da se je doba forkanja končala. Za zadnja dva ali tri forke ni bilo nobenega zanimanja sploh.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hr_natakar ::

Da, ker dolocene kriptovalute, tiste kao anonimne, so orodje za vohunjenje. Zato verjetno dolocene drzave in obvescevalne sluzbe ne zelijo tega v svoji drzavi verjetno. Ja, itak, kar se odcepi od 1 dolarja ni vec dolar ampak je cent. Bravo, dobra logika, pravljice za otroke.

A. Smith ::

BTC ni anonimen, splošno znano, pa je v Rusiji vseeno prepovedan. Kar te demantira.

Dolar se pa ne more forkati, tko da kdo tukaj pravljice pravi?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mAXTER ::

Lepo presenečenje ko sem se danes po parih mesecih na borzo prijavil...Chainlink mi je lastnoročno povlekel celoten portfolio preko rdeče črte :D Zgleda da se res še najbolj splača hodlat na dolgi rok. Je pa res da so mi drugi šitcoini nardil totalno pušiono tako da se na koncu nekak vse izenači. Lambo bo moral še počakati par let :))

Jacksmav ::

Jo...potrbežljivost je mati modrosti....za nevedne...govorim o generaciji, ki nima pojma kaj je to :)

hr_natakar ::

Kaj ste zdej kar vsi chainlinkovci, ste presedlal iz tezosa?

WhiteAngel ::

A. Smith je izjavil:


Če imam prav, lahko v kratkem v kriptosvetu pričakujemo brutalno rast. Če imam prav. Pa pustimo zaenkrat okostnjake, ki jih ima USDT v omari, vem zanje in jih priznavam. A to nima vpliva na prihajajoče dogodke.


USDT ne zaupam pet postov, ker ne vem, ali ima kritje v USD. Če "neka finančna institucija pravi, da ga ima", to ni good enough zame.

A. Smith ::

WhiteAngel je izjavil:

USDT ne zaupam pet postov, ker ne vem, ali ima kritje v USD. Če "neka finančna institucija pravi, da ga ima", to ni good enough zame.


Tudi jaz mu ne zaupam in prav tako dvomim v to, da je v celoti krit z dolarji.

Ampak tudi, če je le delno krit, predstavlja v trenutni situaciji zaradi svoje tržne kapitalizacije strahotno veliko kupno moč. Predstavljam si tudi, da bo pretežen del populacije, ki si lasti USDT, le-tega kmalu poskušal menjati za neko "pravo" kriptovaluto.

Ta zgodba z USDT se bo nekoč do konca razpletla in zelo verjetno bosta tako USDT, kot Bitfinex, izgubila večino kredibilnosti. Ampak nismo še na tej točki in verjetno še nekaj časa ne bomo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

_wtf_ ::

Pozdravljeni! zanima me, če se je kdo že srečal s podobnim problemom. vložil sem nekaj denarja in pri tem nekaj "zaslužil". Zdaj ko bi si moral nakazati denar na račun nastajajo problemi z nakazilom. iščejo sort code od banke, vendar v sloveniji ni banke, ki uporablja sort code ampak samo swift. hotel sem, da nakažejo preko blockhaina ali česa podobnega in še zmeraj trdijo da potrebujem sort code. počasi sumim, da je bil vse skupaj nateg? upam, da nisem preveč falil teme ;)

Facebook dev ::

Kam pa si vložil denar? Na kakšno izmed relavantnih priznanih menjalnic ali na nek shady scam site?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

_wtf_ ::

Facebook dev - to zdaj ugotavljam ali je scam ali ne. Nikjer po internetu nisem našel, da je scam. Prav tako pa ne pokaže veliko zadetkov. Me je pa ta trading manager kontaktiral preko LinkedIna

Facebook dev ::

No, to je zelo slab znak.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

IL_DIAVOLO ::

Sem ze skoraj obupal nad cardano.

Kvinta ::

Vedno bo nekdo nasedo čeprav je ogromno napisanega:|
A.C.A.B

kopriwa ::

Obdobje, v katerem se je večina "shitcoinov" iz časov ICO manije tudi v praksi izkazala za ničvredne, se počasi oddaljuje (in tudi spomin na vse propadle projekte, na katerih smo nasedli). Prihajajo nove zamisli/trendi v crypto svetu, predvsem merim na DeFi-decentralizirane finance (opravičilo za neprave prevode). Ali ste na tekočem s tem ter ali kdo od vas uporablja bazene likvidnosti (angl. liquidity pools), kjer z zagotavljanjem le-te lahko "rudarite" (angl. Yield Farming) določene žetone? Ker je odprta crypto debata na tem forumu praktično mrtva, me zanima kako ste v splošnem na tekočem kaj se dogaja na sceni in ali sledite trendom? Bo DeFi zares zaživel v cryptu ali bo trend zaradi vpliva centraliziranih menjalnic zamrl in bo odščipnil le majhen (beri zanemarljiv) delež celotnega prometa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

fishsticks ::

Jaz sledim samo chartu, ostalo me ne zanima.

Facebook dev ::

kopriwa je izjavil:

Obdobje, v katerem se je večina "shitcoinov" iz časov ICO manije tudi v praksi izkazala za ničvredne, se počasi oddaljuje (in tudi spomin na vse propadle projekte, na katerih smo nasedli). Prihajajo nove zamisli/trendi v crypto svetu, predvsem merim na DeFi-decentralizirane finance (opravičilo za neprave prevode). Ali ste na tekočem s tem ter ali kdo od vas uporablja bazene likvidnosti (angl. liquidity pools), kjer z zagotavljanjem le-te lahko "rudarite" (angl. Yield Farming) določene žetone? Ker je odprta crypto debata na tem forumu praktično mrtva, me zanima kako ste v splošnem na tekočem kaj se dogaja na sceni in ali sledite trendom? Bo DeFi zares zaživel v cryptu ali bo trend zaradi vpliva centraliziranih menjalnic zamrl in bo odščipnil le majhen (beri zanemarljiv) delež celotnega prometa?


Odprta kripto debata je mrtva predvsem zaradi dvoličnih moderatorjev, ki po eni strani pustijo konstantno kurcanje v temah med desnimi in levimi, konstantno neumne enovrstičnice v temi Pandemija Covid2019 itd. Ko pa pride do kripto teme, je pa takoj problem, če je kakšen komentar na prenizkem nivoju.

Drugače pa se mi zdi, da za kripto prihajajo boljši časi v nadaljnih letih. Večino scammov iz let 2017, 2018, 2019 je naredilo svoje, pobralo denar, propadlo itd. V ospredje pa prihajajo projekti, ki so imeli resne načrte z neko vizijo in to se kaže tudi na vrednosti.

DeFi je dobra ideja vendar je zaenkrat vse še zelo v povojih in ne mislim, da bi lahko v naslednjih par letih prevzel promet Coinbaseu, Binance, Krakenu itd.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Senior Dev ::

Na tem mestu bi samo povedal da je Mato odklonil 900k ker je želel 1mio. Sledil je bridki padec proti 0. Lekcija je pa Bolje vrabec v roki... Tega ne bom pozabil nikoli.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Aquafriend ::

Chainlink je prilezel na deseto mesto na coinmarketcap lestvici. Cestitke vsem, ki ste kupovali lansko leto in drzali v dobrih in slabih casih. Sej tudi tezus ni bil slab ampak chainlink se je izkazal za vecji premik navzgor. Pac vcasih tudi jaz kaj zadanem. Ali kot bi jype rekel, tudi kura zrno najde, al kako ze gre tist pregovor.

Facebook dev ::

Cestitam!
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

IL_DIAVOLO ::

Glavno da cardano pumpa.

Jacksmav ::

pripnite se....gremo nekam :)

KriptoKekec ::

Jaki Twitter hack :)

 Hack

Hack

Zgodovina sprememb…

kakob ::

https://chainlink.docsend.com/view/nfrv...

Koliko je res, ne vem. Chainlink me ne zanima. Glede na komentarje in odziv na tem forumu, bi rekel da je kar on point. Navdušenost aquaphreenda je precej dober indikator govna.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

PrihajaNodi ::

Aquafriend je izjavil:

Chainlink je prilezel na deseto mesto na coinmarketcap lestvici. Cestitke vsem, ki ste kupovali lansko leto in drzali v dobrih in slabih casih. Sej tudi tezus ni bil slab ampak chainlink se je izkazal za vecji premik navzgor. Pac vcasih tudi jaz kaj zadanem. Ali kot bi jype rekel, tudi kura zrno najde, al kako ze gre tist pregovor.


Kdaj pa si ti najedal z Linkom?

kakob je izjavil:

https://chainlink.docsend.com/view/nfrv...

Koliko je res, ne vem. Chainlink me ne zanima. Glede na komentarje in odziv na tem forumu, bi rekel da je kar on point. Navdušenost aquaphreenda je precej dober indikator govna.



Hvala, dobro čtivo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::


Kdaj pa si ti najedal z Linkom?


pred natanko enim letom
24. jul 2019 citiram iz zaklenjene teme

Chainlink ima trenutno boljso bodocnost kot tezos. Vsaj trenutno kaze bolje chainlinku. Predlagam da raj vlozite v chainlink, ker tezos sicer lahk uspe ampak je zelo odvisno od pocutja whalov. Ce se odlocijo, lahk v enem dnevu cist sesujejo ceno tezosa, kot ste videli zadnje case.tko, da moj nasvet


konec citata

https://slo-tech.com/forum/t734909/14199

v bistvu sem ze pred tem objavil nekaj o chainlinku in ste mi troli zbrisal s tremi accounti. Se spomnite gif za chainlink, tistega zabca ko spi v pojstli s chainlinkom. Drugac trenutno mi dol visi za chainlink in za bitcoin tudi.

Zgodovina sprememb…

winterriver ::

A. Smith je izjavil:

Si pa zagrenjen, očitno si pri trejdih popušil.


Vedno mi je bilo zanimivo, da je bilo na slo-techu najvecji protiargument kritikom kriptoval, da si "pri trejdih popusil".

Gre za zanimivo projekcijo obnasanja posameznika, ki si predstavlja, kako bi sam odreagiral, ce bi "pri trejdih popusil" in to prenese na sogovornika.

Kar se lepo ujema s profilom klasicnega preprodajalca kriptovalut, goljufa, ki bo poizkusil, za svoj zasluzek, na kakrsenkoli nacin poizkusil prepricati ljudi, da kupijo njegove nicvredne stevilke za vec denarja kot ga je sam dal zanj.

No upam, da vas je veliko obsedelo na nicvrednih stevilkah.

Sicer imam pa en most za prodat, pa na posebnem popustu imam md5, crc32, sha1,... v neomejenih zalogah.

Zgodovina sprememb…

tsatthoggua ::

No ja na hitro se bom oglasil potem pa spet samo se obcasno spremljam naprej...mogoce se bo pa kdo od "novih" zamislil in malo bolj poglobil v zadevo.

V zgodovini je bil "denar" srebro, zlato. Zakaj ne listje? Ker se je treba potrudit da dobis to stvar in ne raste na drevju. Sam po sebi zlato ni vreden zato ker je zlato ampak zato ker je omejen v kolicini in ljudje v tistih casih so se odlocili da je ta stvar vredna. In to je vecinoma vse. Neke druge funkcije zlato niti nima - poleg tega da je tudi zelo obstojen in se zato uporablja za kontakte recimo. Srebro je veliko bolj kriticen za trenutno tehnologijo, ker brez tega se lahko kar poslovis od vecine naprav ki jih dnevno uporabljas.

No potem so "izumili" banke kamor si lahko ti "denar" prinesel in oni so ti dali "racun" s katerim si lahko operiral isto kot s fizicnim kovancem, samo da je lazji, tanjsi, v katerikoli vrednosti (torej ni ti bilo treba kovanca na pol lomit recimo)... In vsi so to sprejeli pozitivno ker jim ni bilo treba vec mosnjickov okoli vlacit. Kadarkoli so hoteli so prisli v banko in "racun" zamenjali za "denar". Fast forward - ukinili so menjavo in danes smo popolnoma na "fiat" valuti (torej v smislu enega prejsnih postov "nicvrednih stevilk" v centralnih racunalnikih bank in eno malenkost lepega papirja s ciframi 5,10,100....). To seveda lahko "vladarji sveta" ustvarjajo in printajo po mili volji in potem pridemo nazaj do tega zakaj se kot "denar" nikoli ni uporabljal listje ampak stvari ki so fizicno omejene v kolicini.

Kripto - ne vsi ampak glejmo recimo Bitcoin, Litecoin,... so prav tako omejene v kolicini. Hard-coded. Sicer lahko delajo forke ampak to nikoli ne bo "original". Bonus je prenos preko interneta brez kateregakoli posrednika ki bi ti to prepreceval. Sicer placas provizijo minerjem ampak to je vseeno bolje kot pri banki kjer prav tako placas provizijo + moznost da ti zavrnejo placilo (ali je razlog upravicen nima veze, dejstvo ostaja - ti nimas kontrole nad "svojim" premozenjem). Prav tako lepa stvar je da se ga ne da ponaredit - ce ima kdorkoli denarnico na svojem telefonu recimo, bo 100% siguren da je dobil "pravi" kovanec in ne nek ponaredek, kar se v fizicnem svetu lahko zgodi (folku se sanja ne kaksen srebro, zlato zgleda razen po sliki verjetno). Torej kripto po mojem mnenju ima lepo prihodnost, ker smo vedno bolj "online" in si ne predstavljam da bos nekomu posiljal zlat kovanec po posti.

Da omenim se negativne obrestne mere, ki jih imajo banke na hitro. Valuta ki jo imas v banki ni tvoja, ampak si jo posodil banki, ki sedaj dela s tem premozenjem kar pac mora zato da poplaca razne obresti. Na narod si negativnih obresti zaenkrat se ne upajo prenest, ker vejo da bo vecina v tem primeru pobrala denar ven, cesar si niti slucajno ne smejo privoscit, ker vecino tega premozenja NI v fizicni obliki. Ze sedaj imas verjetno 1 cent pozitivnih obresti in pa 4€ vodenje racuna. Torej si v minusu konec meseca, potem bos pa se placeval obresti na vrednost ki jo imas v banki. Dokler fizicni denar obstaja se to ne da naredit, zato verjetno huda gonja da se gotovina ukine (virusi pa to). Ce bomo vsi poslovali samo se v digitalni obliki se pa ze da pocasi za jajca povlect, ker itak nimas kaj ven iz banke za vzet.

To je tudi eden od razlogov, ki jih vidim da je fino neko malenkost vlozis nekam izven trenutnega sistema "nicvrednih stevilk" v druge "nicvredne stevilke" in fizicne dobrine, ker v prvih dveh primerih lahko ostanes brez vrednosti, samo da v primeru kripta (ki je omejen tako kot "pravi" denar) obstaja majhna moznost da dobis veliko, veliko vec kot da ostanes kjer si. Vsak se pa zase odloci. Jest sem kar pripravljen reskirat, ker trenutno nimam niti pribljizno dovolj da bi si s temi po mojem mnenju "nicvrednimi stevilkami" na banki kupil fizicno stanovanje ki ga rabim. In ce racunam naprej ga ne bom imel se celih 100 let brez da vzamem kredit in si dam jajca v primez za 30 let. Ne hvala, bom zivel po svojih zmoznostih in kupil nekaj ko bom imel dovolj da bom iz prve dal to na mizo brez pomoci banke.

Ker vem da je rizik, niti ne vlagam vecje kolicine - par 10€ na mesec pa kupim kar se mi tisti trenutek zdi vredu. In takoj prenesem na svojo denarnico, ker pac ne zaupam neki spletni strani da mi kaze cifro 0.3 Litecoina ko se logiram. Ce ni v moji lasti, na moji denarnici potem se zavedam da tega nimam. Trgovanja se ne grem, ker se mi s tem ne da ukvarjat, verjamem pa da si lahko (ce seveda znas in imas sreco) multipliciras svoj vlozek. Ampak to ni moja igra in se tega ne igram. Simple - ce bo bo, ce ne bo pa tudi nic hujsega. Za hrano in nujne stvari imam in si zaradi tega ne odrekam stvarem ki jih "rabim".

Prav tako bi rad poudaril da nikogar ne prepricujem, jest sem svoje delo naredil ko sem se malo poglobil v osnove in - moje mnenje - zadeva ni zgresena in ima dobre temelje napram trenutnemu sistemu.

Globalna odlocitev ali gremo naprej s centralizirano digitalno valuto nad katero drzi roko skupina ljudi in z njo kontrolira vse koticke nasega zivljenja ali pa decentralizirano valuto nad katero nima noben kontrolo in smo si vsi enakovredni sicer ni moja, ampak lahko si mislis nad katero sem bolj navdusen in navijam zanjo. Pa ceprav to pomeni da bo verjetno 99% ljudi nastradalo - kar iz tega kasneje ven pride je velika verjetnost mnogo lepse kot trenutno stanje/sranje. Ceprav dokler je 99% ljudi na drugi strani in bo navijalo za lastno suzenstvo, ker pac to rabijo za prezivetje (in drugega sploh ne poznajo, ker jih nikoli niso v solah ucili okoli tega, po televiziji pa tudi ne), moznosti res niso dobre. Veliko jih je danes popolnoma odvisna od sistema, ker ce ne dobijo socialne, takih in drugacnih dodatkov so kratkomalo peceni. Vsi mozni krediti na 7 let brez obresti in podobno, ki so se jim v nekem momentu zdele super, brez da bi pomislili ce to res "rabijo" in ali si lahko "privoscijo" so jih pripeljale do tocke, kjer je obrat nazaj skoraj nemogoc. Pac placat bo treba! Nekako. Delno niso niti sami krivi ampak sistem je poskrbel za to da imajo te "privrzence" ki se bojo sedaj na vse kriple trudili da bojo se naprej "zastonj" dobivali nekaj kar si pravzaprav sploh ne zasluzijo. Sej so ceste za gradit in popravljat, gozdovi in ulice za ocistit, ljudem pomagat pridelke pobirat in tako naprej, ampak zakaj bi ti kdo to delal ce lahko samo odda vlogo in preprosto dobi sredstva za prezivetje. Narobe svet.
Kar rabimo je trud in ta trud poplacan z "denarjem" ki ne izgublja vrednosti! Kaj mi bo 100€ da jih sparam ce bom za to cez 5 let s tem komaj kupil eno majhno kosarico zivil v trgovini? Druga zgodba je "sound money" ki ga sparas in si cez 5 let mogoce lahko privoscis vec ali pa vsaj enako kot na zacetku! Osnove, ki bi jih morali uciti v osnovni soli pa jih z namenom ne.

Uglavnem - radi se imejte in probajte poskrbet da bodo naslednje generacije zivele v lepsem svetu kot mi. Za otroke se gre (in tu mislim dobesedno!)

Facebook dev ::

Drugace se kej trejdas ali si to dejavnost cisto opustil?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Aquafriend ::

Facebook dev je izjavil:

Drugace se kej trejdas ali si to dejavnost cisto opustil?


Trejdam trenutno samo 2 shitcoina. Za zabavo. To je vse.

Senior Dev ::

Aqua svaka čast če si res lani v začetku julija kupoval Link. Srečno v penziji! :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Aquafriend ::

Sem kupoval ampak po naravi nisem hodlar in vecino ze prej prodal. Kot pravi kakob nisem dober trejdar. Res je. Pa kaj potem. To leto je bilo eno izmed boljsih, ne v smislu trejdanja ampak lajfa na sploh, kljub koroni. Vesel sem bolj kot v letu 2017 ko je bil bitcoin 20k. Sreca je v mislih. To kar mislis taksno pocutje imas tist trenutek. Zato jaz vam vsem zelim le najboljse.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

winterriver je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Si pa zagrenjen, očitno si pri trejdih popušil.


Vedno mi je bilo zanimivo, da je bilo na slo-techu najvecji protiargument kritikom kriptoval, da si "pri trejdih popusil".

Gre za zanimivo projekcijo obnasanja posameznika, ki si predstavlja, kako bi sam odreagiral, ce bi "pri trejdih popusil" in to prenese na sogovornika.

Aha, ti pa za razliko od prejšnjega nisi popušil, si pa zagrenjen, da nisi bil zraven in se tolažiš, da bo itak vsak čas ves kripto crknil.

winterriver je izjavil:

Kar se lepo ujema s profilom klasicnega preprodajalca kriptovalut, goljufa, ki bo poizkusil, za svoj zasluzek, na kakrsenkoli nacin poizkusil prepricati ljudi, da kupijo njegove nicvredne stevilke za vec denarja kot ga je sam dal zanj.

In potem projiciraš na tiste, ki smo bili zraven, da smo seveda goljufi, ker sam že veš kaj je prav in kaj ne, drugi nimamo pojma.

winterriver je izjavil:

No upam, da vas je veliko obsedelo na nicvrednih stevilkah.

Ti pa obsedi na ničvrednih številkah na bančnih serverjih, v osnovi gre za isto stvar. Razen, če si še eden izmed tistih, ki mislijo, da ima banka stensko polico s tvojim imenom pa fizičen denar gor zložen.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

AtaStrumf ::

A je kdo že uspešno preprodal kako .zil ali .crypto domeno? A je kaj zanimanja za njih?

cezplotnik ::

Lahko rečem samo tole. Trenutno je po moji oceni potencialno najbolj zanimiva kriptovaluta BAT. Število userjev hitro narašča:
https://brave.com/15-million/

Kriptovaluta sicer nekolio stagnira, vendar pričakujem, da bo ob naraščujočem prometu lepo rasla. Mesečno na svojih digitalnih napravah prislužim z gledanjem oglasov za približno 20 BAT ~ 5$, čeprav ga ne uporabljam ves čas.

Trenuten market cap je 400 M$. Če primerjamo z ostalimi tehnološkimi giganti, katere utegne njihov model zamajati, je to drobiž. Vredno investiranja extra 500€.

IL_DIAVOLO ::

Lahko recem samo tole, ne poslušat forumskih "investitorjev".

ftzj ::

cezplotnik je izjavil:

Lahko rečem samo tole. Trenutno je po moji oceni potencialno najbolj zanimiva kriptovaluta BAT. Število userjev hitro narašča:
https://brave.com/15-million/

Kriptovaluta sicer nekolio stagnira, vendar pričakujem, da bo ob naraščujočem prometu lepo rasla. Mesečno na svojih digitalnih napravah prislužim z gledanjem oglasov za približno 20 BAT ~ 5$, čeprav ga ne uporabljam ves čas.

Trenuten market cap je 400 M$. Če primerjamo z ostalimi tehnološkimi giganti, katere utegne njihov model zamajati, je to drobiž. Vredno investiranja extra 500€.


Cena stagnira zato, ker vi BAT browser uporabniki dobite zastojn kriptovaluto BAT in jo nato veselo prodajate.

cezplotnik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Lahko recem samo tole, ne poslušat forumskih "investitorjev".


Se strinjam, nikakor ne investirajte na podlagi komentarjev tule ter se raje sami podučite. Mi je pa Brave zanimiv produkt.

Facebook dev ::

BrVe je kar zanimiv produkt, token je pa zaenkrat vecinoma neuporaben in tudi nima nekega potenciala, da bi v nekem doglednem casu narastel.

Vecina ljudi pac uporablja Brave in ob prvi priloznosti proda BAT, tako da ni nekega hudega povprasevanja.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Facebook dev ::

Cardano bo danes letel.

If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.
««
«
1 / 1441
»»