» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
964 / 1452
»»

AdaTezusova ::

Glej, pa sej to je fora, ce prevec gledas filme in igras prevec igrc, je vecja verjetnost, da bo v tvoji podzavesti in nacinu razmisljanja tuja ideja nekoga drugega. Zdaj pa samo upaj, da tista tuja ideja zeli, da si ti boljsi od njega. Ali pa vsaj neutralen. Ce ves kaj ti hocem povedat. Obstajajo nacini, kako zmanjsat vpliv tujih idej oziroma iluzij pa povecat svoje ideje. To bi bilo za posebno temo, ampak na kratko, dejavniki so tudi hrana, pijaca, vec pa v temi zajtrk lol.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

TheMentor ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zato pa mora BTC biti med 100 - 1000 usd, da si ga lahko vsak privošči in ne samo par kitov


Pomoje ni poanta v kitih. Seveda je dobro, da je zadeva čimbolj razpršena.

Ponata pomoje je, da btc začne privabljat velike ribe iz tradicionalnega sistema in zraste v največjo finančno pošast. Praktično v standard. In to je to. Seveda bi bilo idealno, da na koncu ostane samo to, ampak to je najbrš še zelo daleč, če je sploh mogoče.

Jagdpanter ::

AdaTezusova je izjavil:

Glej, pa sej to je fora, ce prevec gledas filme in igras prevec igrc, je vecja verjetnost, da bo v tvoji podzavesti in nacinu razmisljanja tuja ideja nekoga drugega. Zdaj pa samo upaj, da tista tuja ideja zeli, da si ti boljsi od njega. Ali pa vsaj neutralen. Ce ves kaj ti hocem povedat. Obstajajo nacini, kako zmanjsat vpliv tujih idej oziroma iluzij pa povecat svoje ideje. To bi bilo za posebno temo, ampak na kratko, dejavniki so tudi hrana, pijaca, vec pa v temi zajtrk lol.


Pri meni ni toliko problem mindset, tudi želja je, cilji itd, ampak očitno ne dovolj močna, problem je motivacija, hitro me napali pa hitro popusti, konstantna motivacija je problem, že da z malimi koraki konstantno korakaš proti cilju se daleč pride, problem je ta večni odmik od poti...

Podobno kot zajec in želva, ki sta tekmovala in je zajec počival, ko si je nabral prednost, želva pa mic po mic proti cilju.

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

So mi vseeno smešni ti motivacijski govori, folka, ki so obogateli čez noč, v stilu glej z enim zrnom riža sem startal restavracijo, danes pa imam verigo restavracij. Podobno, če bi jaz npr 10k fliknil v shibo postal milionar, potem pa bi z nekimi kwazi pravljicami za otroke flancal folk...

Ker, ko si bogat bilo kaj zineš je modrost ;)

Zgodovina sprememb…

AdaTezusova ::

Vase generacije imajo svojo priloznost, ena izmed teh je verjetno tudi kripto. Vasi starsi so imeli tudi ene svoje priloznosti, kot je jazbinskov zakon. Vsaka generacija ima pac svoje priloznosti in drugacne okoliscine. Po mojem mnenju pa je bila najvecja priloznost internet, se posebi prva leta wild west interneta, kjer si lahko najdu marsikatere podatke, o katerih so vasi starsi lahko le sanjali. To je po mojem mnenju bila ena najvecjih priloznosti v clovestvu.

Vi se ocitno nekateri ne zavedate, da v primerjavi z vasimi starsi, vi zivite v pravljici, kjer je vse mozno. Na marsikaterem podrocju, en banaln primer, vcasih so po cel dan cakali pred tv ali radiom, da bi llahko vsaj enkrat slisali svojo najljubso pesem. Danes par klikov in poslusas in gledas kar hoces. Pa glede sluzb, ce si pameten lahko uspes v svetovnem merilu, tudi ce zivis v manjsem slovenskem kraju in to vse prek interneta. najvecja prednost pa je, da je na internetu toliko znanja, ce ga seveda znas sortirat iz "plevela" dezinformacij, da lahko beres po cele dneve vsak dan. Toliko koristnih preverljivih informacij se najde, da ne vem, kako folk ne skace od veselja. namest tega poslusam o jazbinskove zakonu, ok, ena prednost iz prej ampak ce bi vi imeli poleg vseh nastetih prednosti tudi dodatno jabinskov zakon, potem bi bilo ze prevec dobr. Ma, sej a mislite, da Carl potrebuje jazbinskov zakon, lepo vas prosm. lol

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

Jagdpanter ::

Ja nekatere stvari so definitivno bolje, ampak za mlade dan danes je skoraj nemogoče priti do stanovanja z nekim normalnim poštenim delom.

Po neki ustaljeni poti več ne gre.

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

Ne jokat zaradi izgub, vložite toliko, da vam ne bo žal, če bo šlo na nulo. Ne jemat kredite pa si izposojat naokoli in ne vem kaj, soseda je vzela kredit pa kupila BTC lani zdaj pa joče, ker je na pol vrednosti. Jaz sem veliko prodal, nekaj sem pa pustil in upal na ene coine pa je tudi šlo veliko tisočakov v maloro, ker pač nisem prodal pravi čas kot sodelavci. Ampak se trudim, da ne razmišljam o izgubi.

PrihajaNodi ::

Jagdpanter je izjavil:

Ja nekatere stvari so definitivno bolje, ampak za mlade dan danes je skoraj nemogoče priti do stanovanja z nekim normalnim poštenim delom.

Po neki ustaljeni poti več ne gre.


Zato pa obstajajo šole za influencerje. In če si influencer pač služiš, sploh dobre bejbe z dobrimi riti. Lahko sponzoriraš kripto al pa cepivo. Oboje se proda.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jagdpanter ::

Če ti po pravici povem, da mi je žal, da nisem baba, bi živel na simpih. :)

TheMentor ::

AdaTezusova je izjavil:

Vase generacije imajo svojo priloznost, ena izmed teh je verjetno tudi kripto. Vasi starsi so imeli tudi ene svoje priloznosti, kot je jazbinskov zakon. Vsaka generacija ima pac svoje priloznosti in drugacne okoliscine. Po mojem mnenju pa je bila najvecja priloznost internet, se posebi prva leta wild west interneta, kjer si lahko najdu marsikatere podatke, o katerih so vasi starsi lahko le sanjali. To je po mojem mnenju bila ena najvecjih priloznosti v clovestvu.

Vi se ocitno nekateri ne zavedate, da v primerjavi z vasimi starsi, vi zivite v pravljici, kjer je vse mozno. Na marsikaterem podrocju, en banaln primer, vcasih so po cel dan cakali pred tv ali radiom, da bi llahko vsaj enkrat slisali svojo najljubso pesem. Danes par klikov in poslusas in gledas kar hoces. Pa glede sluzb, ce si pameten lahko uspes v svetovnem merilu, tudi ce zivis v manjsem slovenskem kraju in to vse prek interneta. najvecja prednost pa je, da je na internetu toliko znanja, ce ga seveda znas sortirat iz "plevela" dezinformacij, da lahko beres po cele dneve vsak dan. Toliko koristnih preverljivih informacij se najde, da ne vem, kako folk ne skace od veselja. namest tega poslusam o jazbinskove zakonu, ok, ena prednost iz prej ampak ce bi vi imeli poleg vseh nastetih prednosti tudi dodatno jabinskov zakon, potem bi bilo ze prevec dobr. Ma, sej a mislite, da Carl potrebuje jazbinskov zakon, lepo vas prosm. lol


Da da...ni ponata, da zdej prejšnje generacije krivimo za nepoznavanje sistema. Kurc pomoje niti nekateri najvišji politiki najmočnejših držav v takratnih časih niso vedeli kaj se dogaja v resnici.
Pa saj časi niti niso bili slabi po 2.svetnovni vojni za zahodni svet. Morda FED dejansko ni slaba zadeva in je bil zelo koristen v preprečevanju novih svetovnih vojn po 2. svetovni vojni. Morda je bil dizajniran ravno s tem v mislih, da prepreči nove konflikte in je stranski učinek pač, da navadna raja težje z navadnim delom ustvari nekaj več. Pač naravna evolucija, da imamo morda sedaj na voljo nekaj še boljšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

Jagdpanter ::

Jagdpanter je izjavil:

Če ti po pravici povem, da mi je žal, da nisem baba, bi živel na simpih. :)


Dan danes če si baba, pa tudi, če ne najlepša, investiraš tistih 10-20k greš v Južno koreo na operacijo glej ni, da ni.

PrihajaNodi ::

Jagdpanter je izjavil:

Če ti po pravici povem, da mi je žal, da nisem baba, bi živel na simpih. :)


Ženskam je v svetu doste lažje. Že skozi zgodovino so moške zasužnjili, fante pa pobili, medtem pa so ženske vzeli v svoje pleme kjer so se pa brez problema prilagodile. Danes pa če vsaj malo zgledaš ti je kar lepo v svetu. Večina nemcev je itak danes ruske krvi. Da ne omenjamo geekovskih IT jevcev, ma dost keša njej pa nikol ni treba več delat, razen da da froce.

Se mi pa zdi da je vlak za BTC odpeljal. Lahko za določen čas, lahko za vedno...Kdor je štartal v 2017 in ni v penziji...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

Eno shibo še rabimo, da nas cukne iz dreka.

PrihajaNodi ::

Si prepozen eno leto. Kaj mora Vitaliku z vsem temu kešom delat...Že Borut ne pride več sem pa je sam 5000 vrgu u shibo
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

pa ziher še bo kaj, samo jaz bom s5 zamudil.

Zdaj bi že lahko lepo bil v nepremičninah.

Edina šansa še je, da se počaka, da kriza naredi svoje in, da stvar crkne za kako leto dve, ta čas pa akumulacija.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Sedaj se bo ohlajalo vec let. Pol pa kdo ve. Mogoce nas korona pobere. Ce ne drudzga je blo lustn brat forum in sanjat o eksoticnih krajih
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jagdpanter ::

Jah smo že v letih, malo se nam mudi, tu pa par let flikneš vstran, ko nič, pa še inflacija, sej pravim, ko bom jaz imel milion bo m2 v Lj 50k

PrihajaNodi ::

Jagdpanter je izjavil:

pa ziher še bo kaj, samo jaz bom s5 zamudil.

Zdaj bi že lahko lepo bil v nepremičninah.

Edina šansa še je, da se počaka, da kriza naredi svoje in, da stvar crkne za kako leto dve, ta čas pa akumulacija.


Akumuliral kaj? Prisli bodo novo kovanci, ce sploh…od teh ki jih danes gledas jih gre 90% v smeti po poti xvg, kmd, sky, eos, xtz

Jagdpanter je izjavil:

Jah smo že v letih, malo se nam mudi, tu pa par let flikneš vstran, ko nič, pa še inflacija, sej pravim, ko bom jaz imel milion bo m2 v Lj 50k

Next life…
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

Ja no če malo gledaš nazaj tudi totalni drek coini so naredili lepe donose, če si kupil, ko je trg bil mrtev.

PrihajaNodi ::

Odvisno kdaj in kaj. Shibe ni blo na trgu takrat, niti vseh teh mem coinov. Decentraland je pa velik nredu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

Samo pazi stari, takrat, ko je ta ponzi haral ne bi smel vložit v shemo, ampak samo kupit bitconnect coin in ga hodlat en čas.

meni je žal, da takrat nisem nabavil samo coina pa ga držal, če se ne motim je 500× naredil ali še več.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Samoyed coin?
Dvomim da bi prodal, ker si mislis ce je 1 miljon gre pa lahko na 2
Oglas za delovno mesto
https://www.mojedelo.com/tehnicni-anali...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

AdaTezusova ::

Jagdpanter je izjavil:

Ja nekatere stvari so definitivno bolje, ampak za mlade dan danes je skoraj nemogoče priti do stanovanja z nekim normalnim poštenim delom.

Po neki ustaljeni poti več ne gre.

en izmed razlogov je, da vsi hocejo zivet v glavnem mestu. V casu prejsnih generacij je bilo manj tega. Veste koliko mladih dela od doma prek racunalnika? Te mladi bi komot lahko ziveli nekje izven, kjer so cene kvadratnega metra zelo nizke v primerjavi z Ljubljano. Ampak ce hoces luksuz glavnega mesta, potem pa placuj visje cene, kaj naj ti recem. Ce pa si mlad clovek ne more privoscit niti stanovanje na vasi v prekmurju, potem pa ima na izbiro smesno poceni najemnine v tistih krajih. Ce je vsaj koliko toliko pametn, lahko zlahka zivi prek dela od doma. Pa tam si lahko naredi tudi vrt in zmanjsa stroske pri nakupu dolocene hrane. Pa tudi sicer so tam dost nizje cene za lokalno hrano, ce kupujes pri lokalcih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

PrihajaNodi ::

Delo od doma je za programerje, tem je pa vseeno kje zivijo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

AdaTezusova ::

ja tocno, za programerje, pa zadnja leta je vse vec tudi iz drugih podrocij, nekateri prodajajo prek interneta izdelke ali storitve, nekateri zivijo na racun youtube kanala ali pa kaksne druge internet platforme in zivijo od ogledov ali sponzorjev. Nekateri zivijo tudi od kriptovalut. V casu korone pa je tudi vec drugih poklicov, ki so bile primorane delat od doma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

PrihajaNodi ::

AdaTezusova je izjavil:

ja tocno, za programerje, pa zadnja leta je vse vec tudi iz drugih podrocij, nekateri prodajajo prek interneta izdelke ali storitve, nekateri zivijo na racun youtube kanala ali pa kaksne druge internet platforme in zivijo od ogledov ali sponzorjev. Nekateri zivijo tudi od kriptovalut. V casu korone pa je tudi vec drugih poklicov, ki so bile primorane delat od doma.

Na kratko influencer ali programer. Oni si rentajo prurejen van pa potujejo in ne gledajo kje bodo dobil pocen rupo v prekmurju brez neta
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jagdpanter ::

Jeba je, treba je konkretno out of the frame, nočem več biti wage slave, ker vidim, kam je to moje prednike pripeljalo, grozna demotivacija.

Pa ne rabim se jaz tam z nekimi Maybach-i furat po Dubaju, niti najmanjše želje po pederišenju, gre se mi samo za svobodo samo to, pa ne, da lenarim...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Hja vsi bi jo imeli. Mogoce pride UTD pa bomo vsi lenuharili
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

Jagdpanter ::

Hja od kod? Če še za penziče več ni.

Vse kaj se dela je na puf.

UTD bo, ko bo popolna robotizacija.

Pa še tam vprašanje kam bo šel kapital, meni to malo smrdi po digitalnem fevdalizmu.

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

Me zanima kaki profit Bitstamp dela, da Merlak ni prodal kokoš, ki zlata jajca nosi, če gledaš, kolk več folka je na sceni zdaj.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Jagdpanter je izjavil:

Me zanima kaki profit Bitstamp dela, da Merlak ni prodal kokoš, ki zlata jajca nosi, če gledaš, kolk več folka na sceni zdaj.

Merlak je sel v varne nalozbe. On je v startu investiral v Teslo. Ne skrbi zanj. Zdej pa je na fiatu in goni babe nekje na morju
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

Jagdpanter ::

Samo vseeno me za hec zanima, koliko bi imel, če ne bi prodal.

PrihajaNodi ::

Jagdpanter je izjavil:

Hja od kod? Če še za penziče več ni.

Vse kaj se dela je na puf.

UTD bo, ko bo popolna robotizacija.

Pa še tam vprašanje kam bo šel kapital, meni to malo smrdi po digitalnem fevdalizmu.


Dobil bos 300 eur/mesec pa kapsulo bos mev zastonj(tako kot na japonskem)

Jagdpanter je izjavil:

Samo vseeno me za hec zanima, koliko bi imel, če ne bi prodal.

Brez veze razmisljat. Ko mas par miljonov ti tud 5-10 ne spremeni veliko.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

Jagdpanter ::

Huh si niti ne upam, pomislit, koliko hlebov kruha bom dobil za 300ojr čez par let, če ti pa WC crkne, tak, ko onemu staremu v fulmu Rane pa se še lahko samo zagugaš...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

Jagdpanter ::

Veš kaj je najhuje, da Japonci delajo cele dneve, da si lahko take pajzle privoščijo.

Ni čudno, da jih toliko gre pod vlak.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Sej v Sloveniji ne bo dosti drugace
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

Mato989 ::

Vse kar ste od vceraj našopali v temu je bluzenje kako je konec penzije od Nodija, jamranje o vsem in aquatovo sanjarjenje ki je zanimivo ampak off topic v 90 postih

Fokusirate se na napacne stvari kot sem se jaz 2017 in 18

Biatvo je kot ponavljam ali verjamete v crypto long term torej cez 3 leta...

Jaz hodlam in DCA ker verjamem da bo vecina kovancev iz top 100 cez 3 leta vredna vec kot danes...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Jagdpanter je izjavil:

Ja nekatere stvari so definitivno bolje, ampak za mlade dan danes je skoraj nemogoče priti do stanovanja z nekim normalnim poštenim delom.

Po neki ustaljeni poti več ne gre.


Kolikor sem sam mlad in imam kolege, ki so mladi, nihče ne živi pod mostom in večina nas je do sedaj nekaj kupila. Največji problem je itak za ovce oz. za tiste, ki padejo na čredni nagon. In to se opaža povsod. Pri kriptu ljudje vstopajo, ko je že BTC naredil x5, v alte se vstopa ko so že x10. Če bi kupovali delnice bi vzeli katere? Aja od Tesle, ki ima brutalen P/E ali pa kaj drugega od SP500. In podobno je pri nepremičninah. Večina bi imela stanovanje v Ljubljani in bolj kot gredo stanovanja gor, večji fetiš imajo za to. Poleg tega pa večina razmišlja že o narejenih nepremičninah, ki so itak dražje kot zemlja in delo.

S takšno filozofijo je težko uspeti, saj si vedno korak zadaj in kupuješ ko je že drago. Če hočeš biti korak spredaj moraš spremljati trg in kupovati stvari, ki so poceni in imajo potencial.

Go-ahead ::

johnnyyy je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Ja nekatere stvari so definitivno bolje, ampak za mlade dan danes je skoraj nemogoče priti do stanovanja z nekim normalnim poštenim delom.

Po neki ustaljeni poti več ne gre.


Kolikor sem sam mlad in imam kolege, ki so mladi, nihče ne živi pod mostom in večina nas je do sedaj nekaj kupila. Največji problem je itak za ovce oz. za tiste, ki padejo na čredni nagon. In to se opaža povsod. Pri kriptu ljudje vstopajo, ko je že BTC naredil x5, v alte se vstopa ko so že x10. Če bi kupovali delnice bi vzeli katere? Aja od Tesle, ki ima brutalen P/E ali pa kaj drugega od SP500. In podobno je pri nepremičninah. Večina bi imela stanovanje v Ljubljani in bolj kot gredo stanovanja gor, večji fetiš imajo za to. Poleg tega pa večina razmišlja že o narejenih nepremičninah, ki so itak dražje kot zemlja in delo.

S takšno filozofijo je težko uspeti, saj si vedno korak zadaj in kupuješ ko je že drago. Če hočeš biti korak spredaj moraš spremljati trg in kupovati stvari, ki so poceni in imajo potencial.



Res je, kaj trenutno kupuješ?

johnnyyy ::

Go-ahead je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Ja nekatere stvari so definitivno bolje, ampak za mlade dan danes je skoraj nemogoče priti do stanovanja z nekim normalnim poštenim delom.

Po neki ustaljeni poti več ne gre.


Kolikor sem sam mlad in imam kolege, ki so mladi, nihče ne živi pod mostom in večina nas je do sedaj nekaj kupila. Največji problem je itak za ovce oz. za tiste, ki padejo na čredni nagon. In to se opaža povsod. Pri kriptu ljudje vstopajo, ko je že BTC naredil x5, v alte se vstopa ko so že x10. Če bi kupovali delnice bi vzeli katere? Aja od Tesle, ki ima brutalen P/E ali pa kaj drugega od SP500. In podobno je pri nepremičninah. Večina bi imela stanovanje v Ljubljani in bolj kot gredo stanovanja gor, večji fetiš imajo za to. Poleg tega pa večina razmišlja že o narejenih nepremičninah, ki so itak dražje kot zemlja in delo.

S takšno filozofijo je težko uspeti, saj si vedno korak zadaj in kupuješ ko je že drago. Če hočeš biti korak spredaj moraš spremljati trg in kupovati stvari, ki so poceni in imajo potencial.



Res je, kaj trenutno kupuješ?


Življenje ni tek na kratke proge ampak strategija. Včasih je klima dobra in lahko več narediš, včasih pa je bolje da počiješ. In trenutno počivam in spremljam. V kriptu se mi zdi da ima BTC premajhno dominanco za nov ATH, ter da še lahko pride do padcev. Trenutna situacija s strašenjem z dvigi obrestnih mer ni ravno rožnata za kripto in delnice. Drugače pa je bila zadnja večja investicija nakup zazidlivega zemljišča.

Jagdpanter ::

Hja veš kaj je finta, nakup parcele v vukojebini se ne splača, ker ti niti materiala ne pokrije, cigl isto stane, če gradiš v Lj ali v Prekmurju, jaz razumem folk, ki rine v Lj, tudi jaz bi, ker je potem stvar dosti lažje prodati in na dolgi rok cena neprimerno hitreje raste, na podeželju pa stagnira, kar je žalostno...

zelenobeli ::

Mal sm bil offtopic.
Zanima me ali je majster ki je obljubljal darovanje ETH če pade pod 3.000 že daroval vse skupaj ali se je skril.
Mogoče kdo ve?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Leko ()

TheMentor ::

Jagdpanter je izjavil:

Hja veš kaj je finta, nakup parcele v vukojebini se ne splača, ker ti niti materiala ne pokrije, cigl isto stane, če gradiš v Lj ali v Prekmurju, jaz razumem folk, ki rine v Lj, tudi jaz bi, ker je potem stvar dosti lažje prodati in na dolgi rok cena neprimerno hitreje raste, na podeželju pa stagnira, kar je žalostno...



Dej ne bljuzi. Pa jebote LJ. Parcel 10x boljših kot v LJ in cenejših imaš po celi Sloveniji. Gledaš, da je relativno blizu avtoceste pa lahko živiš v Brežicah in delaš v LJ. Malo več kot ura vožnje.

Nebi živel v LJ za noben denar pa, če bi mel 100 miljonov. Študiral gor 6 let. Dost je imam za cel lajf.

Kar se tiče pa, da kupuješ samo kot investicija gledaš kje se razvija dobro industrija in kupiš. Povsod, kjer se razvija industrija bodo šle cene gor in najemnike boš lahko dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

Jagdpanter ::

TheMentor je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Hja veš kaj je finta, nakup parcele v vukojebini se ne splača, ker ti niti materiala ne pokrije, cigl isto stane, če gradiš v Lj ali v Prekmurju, jaz razumem folk, ki rine v Lj, tudi jaz bi, ker je potem stvar dosti lažje prodati in na dolgi rok cena neprimerno hitreje raste, na podeželju pa stagnira, kar je žalostno...



Dej ne bljuzi. Pa jebote LJ. Parcel 10x boljših kot v LJ in cenejših imaš po celi Sloveniji. Gledaš, da je relativno blizu avtoceste pa lahko živiš v Brežicah in delaš v LJ. Malo več kot ura vožnje.

Nebi živel v LJ za noben denar pa, če bi mel 100 miljonov. Študiral gor 6 let. Dost je imam za cel lajf.

Kar se tiče pa, da kupuješ samo kot investicija gledaš kje se razvija dobro industrija in kupiš. Povsod, kjer se razvija industrija bodo šle cene gor in najemnike boš lahko dobil.


Raje kupim v Lj pa dam v najem ob enem pa vzamem v vukojebini v najem za drobiž, you know.

Glej jaz sem se zajebal, ko sem gradil v Mb, če bi še enx definitivno Gorenjska, primorska ali Lj, moraš gledat, kaj je tržno zanimivo, ne kaj je poceni, ker če je poceni je že z razlogom.

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

Mah, brezveze sploh razglabljat, medtem, ko je modri modroval, je pametni že 3x odgriznil. Se opravičujem za off topic smetenje teme.

Prebranac ::

zelenobeli je izjavil:

Mal sm bil offtopic.
Zanima me ali je majster ki je obljubljal darovanje ETH če pade pod 3.000 že daroval vse skupaj ali se je skril.
Mogoče kdo ve?


Mislim, da ga ni več med nami.

johnnyyy ::

Jagdpanter je izjavil:

Hja veš kaj je finta, nakup parcele v vukojebini se ne splača, ker ti niti materiala ne pokrije, cigl isto stane, če gradiš v Lj ali v Prekmurju, jaz razumem folk, ki rine v Lj, tudi jaz bi, ker je potem stvar dosti lažje prodati in na dolgi rok cena neprimerno hitreje raste, na podeželju pa stagnira, kar je žalostno...


Odvisno kaj kupiš, kakšna je tvoja strategija in za kakšno ceno si kupil. V LJ so z nepremičninami največ zaslužili tisti, ki so jih kupili v Celovških dvorih, ko so vsi govorili kako tega nebi kupili. Danes se to prodaja za skoraj 3x takratne cene. Zato moraš iskati anomalije, kjer imaš potencial za rast. Kaj praviš na 11km do centra ene izmed slovenskih regij za manj kot 30€/m²?

Mato989 ::

Jaz mislim da je na dolgi rok (30-100 let) way to go manjše posestvo na samem na relativni ravnici in samooskrba... torej da proizvajaš elektriko in da si zbiraš in filtriraš deževnico hkrati pa da avtomatiziraš pridelavo zelenjave... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

scipascapa ::

Ves kripto folk pozapret in vsem vse pobrat!

Zgodovina sprememb…

««
964 / 1452
»»