» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
782 / 1441
»»

FireSnack ::

Za do 100k ne komplicirajo preveč na NLB banki če prileti cashout iz kitajskih Binanc?

Anney ::

mr_chai je izjavil:

N-E-O je izjavil:

Oj kriptoznalci, prosim vas za en intro na podrocju kripta, ce lahko takole na kratko po tockah:

1) nacin, kako najbolj ugodno pretovorit fiat v kripto (btc in drugo)
2) kateri wallet uporabljate (desktop, mobile, hardware)? zaupate online hrambi pri vecjih vsotah?
3) katero trading platformo (borza) uporabljate oz. jo najbolj priporocate (ali vec teh)?
4) kje spremljate trende, analize, charte ipd.?
5) obstaja kak dober crypto community v slo ali sirse?

Hvala!


A delaš seminarsko v srednji šoli ?


:)) Dobra. Še boljša od kokosa, ki se maje. Sedi, pet.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

IgorCardanof ::

Mat2000 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Je Hoskinson že javno priznal, da razvija neuporaben vaporware? Je kar tragikomedija, ko je disal Ethereum defi in smart contracte, medtem ko cardano razen navadnih transakcij ni zmožen ničesar. :D


wtf?
ni nikoli rekel kaj takega.

IgorCardanof je izjavil:

Zdej pa je konec zares.

koga je konec? kaksen nestabilen osebek, isti kuraq kot diablo.

pokaj

N-E-O je izjavil:

Oj kriptoznalci, prosim vas za en intro na podrocju kripta, ce lahko takole na kratko po tockah:

1) nacin, kako najbolj ugodno pretovorit fiat v kripto (btc in drugo)
2) kateri wallet uporabljate (desktop, mobile, hardware)? zaupate online hrambi pri vecjih vsotah?
3) katero trading platformo (borza) uporabljate oz. jo najbolj priporocate (ali vec teh)?
4) kje spremljate trende, analize, charte ipd.?
5) obstaja kak dober crypto community v slo ali sirse?

Hvala!


a prihajas iz fursa?


Je rekel. Bom poiskal posnetek. Izpade res slabo, sedaj ko je jasno, da je razvil nekaj, kar ne dela. Ti pa si presenetljivo triggered. Prodaj cardano raje sedaj, preden ga boš lahko prodajal le še za nekaj centov.

Anney ::

Prosim za podatke, zakaj prodati, bi rad iz prve roke zvedel več. Govorim za realne podatke, ne une baba čula, baba rekla, aka youtube. Hvala.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

mr_chai ::

Anney je izjavil:

Prosim za podatke, zakaj prodati, bi rad iz prve roke zvedel več. Govorim za realne podatke, ne une baba čula, baba rekla, aka youtube. Hvala.


Počakaj, da pride Aqua z grafi, ti bo on vse razložil....




;((

IgorCardanof ::

Anney je izjavil:

Prosim za podatke, zakaj prodati, bi rad iz prve roke zvedel več. Govorim za realne podatke, ne une baba čula, baba rekla, aka youtube. Hvala.


Ne govorim za prodat kripto, prodat Ado pa je smiselno. V vsej svoji zgodovini niso naredili se nicesar dobrega. Najvecji fail so pa seveda nardil sedaj, ko so v zacetku septembra relesali smart contracte, 15. oktobra pa sploh se ni nobenega dappa na njihovem chainu. Morda jim enkrat uspe? Kaj vem. Prej bi rekel da ne. Imas pa zagotovo veliko boljse nalozbe sedaj, kot pa drzati v adi. Top 3 po marketcapu, je pa nic od nic.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Anney ::

Majstor, to to znaš, top 3? Vau? Še vseeno nimam odgovora zakaj? Recimo, del za pokritje vložka sem prodal pri 3.04$ Ti mi trdiš, da prodam vse. Zakaj? To me zanima. Sploh tvoj stavek, ''kaj vem''? Nič, trolaj naprej.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Blue30 ::

TheUnderd0g je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Je Hoskinson že javno priznal, da razvija neuporaben vaporware? Je kar tragikomedija, ko je disal Ethereum defi in smart contracte, medtem ko cardano razen navadnih transakcij ni zmožen ničesar. :D


Ni. :D

Drugače pa je stanje tako, da je CH trenutno v Afriki, po končanem dopustu. Konec tega meseca oz. novembra prihajajo DEXi (kasnijo, v glavnem, zaradi auditov in integracije z denarnicami). Kar pa se tiče pametnih pogodb, zgleda večina čaka, da se dokonča razvoj Plutus Application Backenda, kjer je trenutno še kar nekaj odprtih zadev.


Ka so to zdaj neke grde besede? Hehe

Cardano ni enak kot ostali coini, ki si izmislijo problem in potem izdajo resitev za ta problem. Cardanov namen je vpeljati se v realno zivljenje vseh ljudi, malo poglejte roadmap, Voltaire in Basho eri, kaj nacrtujejo.
Ada bo skupaj s stablecoinom DJED, ki bo imel pravi backup in izdajateljem COTI (ta sicer ni imel lepe zgodovine) en glavnih kovancev, sploh ce jim uspejo nacrti (dogovorjeni?) z evropsko unijo. Ne ga lomit no.

Blue30 ::

FireSnack je izjavil:

Danes naredil x2 na celotnem portfelju s parimi kliki. Pa naj še kdo pravi da denar ne leži po tleh. Je pa res da ga je treba pobrat.

Ok, pa ti to poves, kaj si kupil in prodal ali je to kar tako malo za kratki cas?

IgorCardanof ::

Ste se zaljubili v lepe besede Hoskinsona? :))

Marsikateri projekt govori kaj vse bo resil, kako bo vse izboljsal, kako bo to nov financni sistem. Pa to ne pomeni da bojo to naredili. Cardano res veliko govori, community je mocan, oziroma bi lahko rekli kar kult, naredili niso pa nic. Za kovanec, ki je na 3. mestu po marketcapu bi pricakoval kaj vec kot pa, da je navaden dpos blockchain. Imamo kovance z /50 marketcapa, ki imajo 10x vecjo uporabnost od cardana.

A bo hoskinsos svoj problem s smart contracti kdaj resil? Ne vem. Zagotovo ni vzpodbudno, da v mesecu in pol nobenemu ni uspelo tega resit, ceprav so v zacetku septembra vse govorili, kako je vse samo "fud" in da lahko defi izpeljes na veliko drugih nacinov in resis concurrency problem.

Mesec in pol kasneje, zunaj ni nicesar. Zgleda problem ni tako enostaven za resti, kot so govorili.

Blue30 ::

Kako nicesar?

kamiKaZaA ::

mr_chai je izjavil:

N-E-O je izjavil:

Oj kriptoznalci, prosim vas za en intro na podrocju kripta, ce lahko takole na kratko po tockah:

1) nacin, kako najbolj ugodno pretovorit fiat v kripto (btc in drugo)
2) kateri wallet uporabljate (desktop, mobile, hardware)? zaupate online hrambi pri vecjih vsotah?
3) katero trading platformo (borza) uporabljate oz. jo najbolj priporocate (ali vec teh)?
4) kje spremljate trende, analize, charte ipd.?
5) obstaja kak dober crypto community v slo ali sirse?

Hvala!


A delaš seminarsko v srednji šoli ?

Se ti sploh zavedaš, da si to napisal osebi, katera je že 18 let prijavljena na Slo-Tech?

kow ::

Cardano je kar ornk kult, ja. Afriko bodo resil :))

Fly2Sky ::

verjetno gre kmalu večina iz Cardano v Polkadot, ki ogromno obljublja (Parachain(s), Smart Contracts...) No, vsaj šef tako pravi;)
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

Blue30 ::

Pri Cardanu se bo potrebno zacet sekirat takrat, ko se bo sprostilo vec milijard iz stejkanja, katerega je zdaj prek 70%. 600 000 walletov.

PacificBlue ::

sajba10 ::

Prosim za pomoč in sicer pri Binance referral: kolega bi preko mojega referrala naložil denar (recimo 1 k €). Jaz dobim 20% od (njegovih) provizij trgovanja torej ne od 1 k € ampak od tistih manjših zneskov (0,000xx% provizij, ko bo trgoval?

Blue30 ::

Ja, ni to neki dnar, da ne bos ze kar kakega lizinga jemal :D

miroB ::

Družbeni dogovor, kaj ima in kaj nima vrednosti se skozi zgodovino in ravoj človeštva spreminja. Meni recimo je neumno in nepredstavljivo, da je cca 100g zlata in nekaj svetlečih kamenčkov, lahko vredno nekaj 100k eur, nekomu pa se to zdi ok. Včasih so ljudje prodajali zemljo, ki so jo izkopali izpod hlevov (pridobivanje solitra).

Ali pa je vrednost crypto valut dolgoročno vzdržna, bomo videli. Oziroma, bomo videli v kakšni obliki se bo blockchain uporabljal v prihodnosti....

Ups, napačna tema... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miroB ()

dope1337 ::

Je kdo slučajno kaj bolj naštudiral timeline od Secret Network?

Postal mi je zanimiv po ogledu podcasta od Carter L. Woetzel, kjer je predstavil Shade protocol, ki bo temeljil na Secretu. Osnovne in problem, ki ga Secret rešuje so mi jasni. Zanima me, če se pripravlja kakšen večji release v kratkem. Nisem glih na tekočem, če sem iskren, ampak bi rad čim bolje naciljal vstopno točko.

Po grafih sodeč, je v konsolidacijskem obdobju, vendar malo cvikam, da ne bi izpustil kakšne informacije, ki bi v kratkem znala obrnati trend navzgor - če izvzamemo snapshot 7.11.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

FireSnack ::

Blue30 je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Danes naredil x2 na celotnem portfelju s parimi kliki. Pa naj ĹĄe kdo pravi da denar ne leĹži po tleh. Je pa res da ga je treba pobrat.

Ok, pa ti to poves, kaj si kupil in prodal ali je to kar tako malo za kratki cas?

Lepo se da zaslužit. Zdaj je treba služit, ko se da zaslužit.

Lerkovc ::

BTC dominanca 43 posto, moji alti pa ?....?!

ViperR ::

Ce nardis 2x v enem dnevu, ali si gembler ali pa imas zelo majhen portfolio.

kow ::

Kaj pol? Bomo prebili bitcoin ATH do konca meseca ali ne? Ce prebijemo, do kje gre veselica? Tehnicarji, razsvetlite nas.

ViperR ::

kow je izjavil:

Kaj pol? Bomo prebili bitcoin ATH do konca meseca ali ne? Ce prebijemo, do kje gre veselica? Tehnicarji, razsvetlite nas.


PlanB je zaenkrat z napovedmi cene zadel v nulo.

IgorCardanof ::

Idk, je res? Glede na svoje grafe ima range za oktober med 30k in 200k. Težko fališ tu.

Nek Celsius fud se širi po twitterju. Stay safe.

Zgodovina sprememb…

kow ::

FireSnack ::

ViperR je izjavil:

Ce nardis 2x v enem dnevu, ali si gembler ali pa imas zelo majhen portfolio.

Zdej se služi nenormalno. Je pa tut res da po trejdih sem že globoko v dejavnosti, ampak ne bom prijavil, niti plačal davka od dobička dokler ne sprejmejo zakona. Na odloke se požvižgam.

DePalmo ::

Bi mogoče dal kakšen nasvet kaj se splača kupiti oz. v kaj investirati? Ker "nenormalnega" jaz ne vidim, moj portfolio stoji in bi ga rad povečal.

IL_DIAVOLO ::

BTC je trenutno majka, lahko samo ćakaš in se čim manj sekiraš :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

endelin ::

Jaz mislim da bo do konca leta btc nekje med 39 in 77k usd

IgorCardanof ::

DePalmo je izjavil:

Bi mogoče dal kakšen nasvet kaj se splača kupiti oz. v kaj investirati? Ker "nenormalnega" jaz ne vidim, moj portfolio stoji in bi ga rad povečal.


Je potrebno iti na twitter/telegram in tam zabiti ure in ure časa. Drugače pa trenutno se na twitterju zelo hypajo ponziji OHM, TIME, mogoče potencialni kloni Gyro ali GRO. Naslednji, ki jih na polno shillajo so SPELL in ICE. Zelo aktualni so tudi bodoče blockchain igre in če prideš k pravim projektom dovolj zgodaj, je lahko lep donos.

Se pa seveda 80% dogaja izven coinmarketcapa in coingeckota. Je pa to seveda tudi čisti kazino, ki pa, če si dober in imaš čas, lahko prinese lep denar.

IL_DIAVOLO ::

Hypea se predvsem metaverse, play to earn in gaming.

DYOR
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IgorCardanof ::

Da nadaljujem, trenutno aktualno je tudi farmanje je EVM compatible chainov. Torej skoraj vsak drugi projekt ima svoj blockchain in hocejo zraven dodat še smart contracte in potem se gor poskuša naredit cel defi. Torej rabiš AMM, meme token, autocompounder, milijon kopij uspešnih projektov iz Ethereruma in tako dalje. Veliko je rugpullov, je pa tudi nekaj x20 projektov. Je pa itak to samo farmanje. Tu daš notri in pobereš "potencialni?" profit. Vsi te chaini bodo umrli skupaj z njihovimi kovanci, ker so pač useless moneygrab kopije. V prihodnjih tednih launchajo Cronos (chain Crypto.com menjalnice), Songbird, Juno, ...

Zadnje tedne postajajo zelo aktualni tudi Terra/Cosmos in njuna ekosistema.

Skratka dogaja se ogromno. Če hočeš lepe zaslužke, potem odreži vse kar delaš v življenju, 16 ur na dan beri telegram/discord/twitter in bil boš bližje, kjer se dogajajo zaslužki. Ni enostavno, se pa da.

kow ::

"Babe" nimas? >:D

IgorCardanof ::

kow je izjavil:

"Babe" nimas? >:D


Nimam, ampak služba + ostale stvari vseeno vzamejo večino časa tako da ne spremljam na polno teh stvari, poskušam pa sicer :D . Je pa to samo opozorilo vsem, ki jih to zanima. Če se greš to, potem se moraš zavedat, da moraš odrezat vse, tudi punco.

endelin ::

Kdaj naj bi bila totalna alt sezona?

IL_DIAVOLO ::

2022 Q2
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kamiKaZaA ::

Alt sezono prepoznaš, ko 2 meseca bruha alt-e noro gor (z rahlimi nihanji navzdol, dobesedno rahlimi). Po eno 2-3 tednih bruhanja alt-ov gor bomo lahko rekli, da je alt sezona. Tega še v tem ciklusu bulla ni bilo. Upajmo, da bo to kmalu...

Mato989 ::

Dvomim da se bo kdaj alt sezona kot smo jo poznali da bit top 100 alti delali x5 v nekaj tednih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

So bile "alt sezone" na AVAX, FTM in Solana blockchainih v avgustu/septembru. Takrat je dejansko tam vse delalo x2 na dan skoraj.

endelin ::

Poglejte vibe originalnega kripto špekulacije topica konec 2017/začetek 2018 in primerjajte z alt revščino in evforijo letos:D

endelin ::

Mato989 je izjavil:

Dvomim da se bo kdaj alt sezona kot smo jo poznali da bit top 100 alti delali x5 v nekaj tednih

Imo so za kaj takega cap-i coinov previsoki.

Mato989 ::

endelin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dvomim da se bo kdaj alt sezona kot smo jo poznali da bit top 100 alti delali x5 v nekaj tednih

Imo so za kaj takega cap-i coinov previsoki.


Ja ker gledaš ali gledava omejeno z vidika crypta, primerjaj cape z Applom, Zlatom itd... pol pa več niti niso... ampak ja, to je pač špekulacija.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

A je kakšen kul NFT špil za android? Pa da ni ravno "vstopna" cena draga, Axie je že malo predrag ratal, mi pa zgleda ful zanimiva igra

Mato989 ::

Žal je večina NFT iger dokaj lame zaenkrat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tatankas ::

Glede cardanota... V enem bloku je bilo 46tx in 2 contracta pa je bil blok na 96% poln. Za vse, ki se vsaj malo spoznajo na blockchain je to dovolj da se ga izognejo koliko se ga le da. Pa sploh ne rabimo govoriti o tem v kakšni pi*** so dev tooli ali da na AMM lahko kliče samo en v pool v enem bloku. Ada še je večji shitshow kot sem pričakoval.

IL_DIAVOLO ::

Mato989 je izjavil:

Dvomim da se bo kdaj alt sezona kot smo jo poznali da bit top 100 alti delali x5 v nekaj tednih


Pravi btc maniak.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PacificBlue ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.centric.com/

$CNS

https://www.protonchain.com/

$XPR

Very early.


Torej $CNS.

Citiram:

Is @CentricRise an unlimited supply?
No. It's a sustainable supply...
Centric Rise $CNR is deflationary and yields more $CNS every hour.
#CENTRICSWAP $CNS is the on board and off board token of the Centric Economy and is minted by users when they convert their $CNR to $CNS.


Torej, CNS kupis na pancake, ustvariš web wallet(samo 2FA rabis, nobenega seed phrase), pošlješ v to denarnico(centric wallet) in zamenjaš za CNR, s katerim pobiras yield vsako uro. Cnr profite kasneje zamenjaš za CNS.

Zdaj se pa par besed o kovancu proton aka $XPR. Ima 4k tps, zastonj transakcije, svoj ekosistem, unikaten address brez dolgih crev aka @slotechkripto. Tudi stakeas lahko z 80% apy.

Jaz ne bi preveč cakal ;)


:8)

A si videl, kako so zajebal z “big announcement”? Vrednkost padla kar za -60%.

Verjetno namerno. Pump&Dump

IL_DIAVOLO ::

Nekaj sem prebral na twitterju, ne vem pa za kaj se gre.

Za kaj se gre?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
««
782 / 1441
»»