» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
346 / 1452
»»

DeeJay ::

Sej ne vem a to folk trola, al je pa tok glup, da ne zna mal gugla uporablat.
Verjetno je pa tolk len, da mu morjo vedno vsi na pladnu vse prnest.
Google: Bitcoin davki
Al pa prelistej mal tole temo, je blo že ene 50x napisan.
Don't f with me.

kamiKaZaA ::

Glede davkov ne odgovarjat nekomu, kateri ima račun odprt manj kot mesec dni. V 99% je to troll račun.

paradoxxx ::

Feeji na ftx, z onim linkom se 5%manj.

 fee

fee

europenian ::

Zakaj potem obstaja sploh ta forum ? Da se pogovarjate kot na ircu?

Sem googlal in mi ni cisto jasno, ker se ne razumem v to. Btc sem kupil par let nazaj in sem imel takrat avtomaticno nastimano, da se mi pri 50.000 evrih proda in sem dobil mejl, da imam nekaj denarja na CB racunu.

gandolfino ::

Jaz nic ne trejdam, čakam korekcijo ker sem se vceraj precej opekel z 2, 3 hitrimi kombinacija fud&fomo potezami .. precej več kot Nodi
Poteze na silo in na hitro so pure gembl: lahko rata, lahko ne
Lesson learned: nikoli več

PrimoZ_ ::

kamiKaZaA je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Pri SKY se spet lažje diha. Včeraj pod $2, danes že nazaj nad $3. Upam, da mi bo na koncu ratalo za stanovanje in avto iz tega. Če ne, pa pač ne bo.

A s korekcijo smo zakljucili?

Moj komentar od danes ob 9:09

kamiKaZaA je izjavil:

Thompic je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Za mene ni vse po starem, ker sem imel buyorder-je še nekaj nižje in imam zdaj prazne vreče.. :| mislite, da je konec s korekcijo in je čas za nakup? Prosim za nasvet..


Tudi jaz sem čakal, res je stresno lovit low :(

Kot kaže je konec korekcije in smo dosegli dno včeraj zvečer. Sedaj se trend počasi obrača. Moja napoved za dosega dna je torej zgrešena za 1 dan. Točna napoved pa, da bo BTC padel med 41k in 46k, ter da bodo alt-i šli od -20% do -50% dol. Torej točnost 2/3, a žal tista najbolj pomembna zgrešena. To je napoved kdaj bo dno.


Jaz sem včeraj kupil 0,1 btc pri nastavljeni ceni 37300€ in potem prodal zvečer ko je doseglo 41k€. Računal sem da je to samo začasen dvig in sledi še en dan korekcije.
Danes pogledam pa BTC na ~42k€.

Ampak v vsakem primeru sem hvaležen za tvoje napovedi, koneckoncev sem profitiral od njih. Da bi ujel še dno bi bilo pa že preveč popolno :D

Mislim dno sem skoraj zadel, samo potem sem prodal, ker sem računal da je tako kot prejšni dan samo začasni dvig.

Sicer zneski o itak taki, da labotov s tem ne bom kupoval :)
Je pa kar adrenalin :) Čisto preveč sm pogledoval na telefon včeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

IL_DIAVOLO ::

Kaj btc se se kar kupuje? :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrimoZ_ ::

kupiš pri 37k prodaš na 41k€, profit ?

IL_DIAVOLO ::

Smeh :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PacificBlue ::

europenian je izjavil:

Zakaj potem obstaja sploh ta forum ? Da se pogovarjate kot na ircu?

Sem googlal in mi ni cisto jasno, ker se ne razumem v to. Btc sem kupil par let nazaj in sem imel takrat avtomaticno nastimano, da se mi pri 50.000 evrih proda in sem dobil mejl, da imam nekaj denarja na CB racunu.


Ne delaj samoprijave na FURS. Če bodo kaj želeli te bodo tak sami kontaktirali. Imej pa na rezervi tistih 25% za davek, če bo sploh kaj pri teh totalno nejasnih FURS-ovih razlagah.
Mogu bi pa ce bo prislo do tega, tudi dokazat z screenshoti trejd, vsaj tako si to jaz predstavljam. Mislim pa da na kripto menjalnicah ne shranjujejo zgodovino trejdov v nedogled..

PrimoZ_ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Smeh :)


Za lambote nav to je res :)

kow ::

Sparkxl je izjavil:

Glede regulacije kripto valut:
https://www.reuters.com/article/us-cryp...
Predvsem zadnji odstavek. Na kratko...nikoli


V vsakem primeru bo to storil DeFi, Facebook je nepomemben.

europenian ::

PacificBlue je izjavil:

europenian je izjavil:

Zakaj potem obstaja sploh ta forum ? Da se pogovarjate kot na ircu?

Sem googlal in mi ni cisto jasno, ker se ne razumem v to. Btc sem kupil par let nazaj in sem imel takrat avtomaticno nastimano, da se mi pri 50.000 evrih proda in sem dobil mejl, da imam nekaj denarja na CB racunu.


Ne delaj samoprijave na FURS. Če bodo kaj želeli te bodo tak sami kontaktirali. Imej pa na rezervi tistih 25% za davek, če bo sploh kaj pri teh totalno nejasnih FURS-ovih razlagah.
Mogu bi pa ce bo prislo do tega, tudi dokazat z screenshoti trejd, vsaj tako si to jaz predstavljam. Mislim pa da na kripto menjalnicah ne shranjujejo zgodovino trejdov v nedogled..
Se mi zdi, da takrat ko sem kupil se ni bilo mozno downloadati pdf na coinbase z transakcijami, moram probat.
A ti pravis, da samo prijava se ne splaca? Govorimo o nekaj tisoc evrih, ki mi zdle lezijo na CB racunu. Sploh ne vem kdaj sem kupil in za koliko. Nekako se spomnim, da je Coinbase takrat se bil relativno nov.

BenjaminTB ::

Kje kupujete fan tokene? Na binance koliko vidim jih ni

SasoS ::

@europenian: če si samo kupil in zdaj prodal, nimaš kaj prijavljat.

Sc0ut ::

DegenGambler je izjavil:

Kaj pa je drugače tut tako pomembnega? Sveče se zaključujejo neprestano. Če bi Binance to objavil čez 30 minut, bi pa napisal "zanimivo, da je binance objavil, da je BTC reboundal 20 minut po zaključku sveče"


Ob zakljucku svece pravkar Musk tvitne sliko psa na luni...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

sanjac1 ::

Siso je izjavil:

en model je zjutro priporočal HOT ? holochain


Se strinjam. Holochain je revolucija, pa še real bussiness bodo mel. Kolikor sem vidu furajo prvo aplikacijo na Holoportih, nekih svojih serverjih s katerimi boš lahko služil.

PrihajaNodi ::

sanjac1 je izjavil:

Siso je izjavil:

en model je zjutro priporočal HOT ? holochain


Se strinjam. Holochain je revolucija, pa še real bussiness bodo mel. Kolikor sem vidu furajo prvo aplikacijo na Holoportih, nekih svojih serverjih s katerimi boš lahko služil.


Lahko kaj vec poves? Je to fora kot iconomi?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

BenjaminTB je izjavil:

Kje kupujete fan tokene? Na binance koliko vidim jih ni


Seveda so. PSG, ACM, JUV..

IL_DIAVOLO ::

Čustev in biznisa ni dobro mešat :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Motion ::

Se spet obrača na dol?

IL_DIAVOLO ::

https://mobile.twitter.com/elonmusk

Kdo je rekel, da je pozabil na nas :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sanjac1 ::

Holochain je v bistvu neka mešanica blockchaina, torrentov in githuba. V bistvu ima vsaka oseba samo svoj zapis transakcij (ne samo finančnih) in globalni konsenz ni potrebno doseči, ker nekoga na drugem koncu sveta morda ne zanima tvoja transakcija z mano, zato je Holochain hiter in TPS sploh ni stvar diskusije. V bistvu je zelo lightweight v primerjavi z blockchainom in ga je dejansko mogoče furati na mobilcu. Ko dva izvedeta transakcijo, jaz preverim tvoje prejšnje transakcije in ti moje, poleg tega to preveriva še pri nekaj prejšnjih transakcijah pri drugih (gossip). Če gre tu za denarno transakcijo bo število teh preverjanj malo večja kot pri manj pomembnih podatkih. Kolikor vem, jim je uspel preboj in so zdaj v fazi razvoja denarnice in finančnih transakcij. V resničnem svetu so konkurenca Amazon AWS, Microsoft Azure, ipd. S temi napravami (Holoporti) boš oddajal svoje proste zmogljivosti v oblak in v zameno dobival plačilo Holofuel (trenutno je HOT ERC-20 token, swap bo čez 3-6 mesecev). Ker bodo tisti, ki bodo prodajali svoje zmogljivosti v oblak tekmovali med sabo, bo vsakdo ponudil svoje zmogljivosti za manj Holofuel-ov, ker pa bodo vseeno želeli pokriti svoje stroške investicije in tekoče stroške, bodo 1 Holofuel prodali za več USD ali česa drugega in tako bo cena rastla. Njihov cilj je pripeljati Holo (most med www in Holochain) do Bete in pripeljati v sistem čim več developerjev, ki bodo ustvarili aplikacije. Imajo že več kot 30 aplikacij, ki bodo vstopile v Holochain ekosistem. Z Mozillo so v dogovorih, da ko bodo imeli delujoč produkt - Beto, da so pripravljeni sodelovati z njimi. Aplikacije, ki ji programerji razvijajo bodo dostopni preko www, download ne bo potreben. Mater, tega je toliko, da se ne da vsega napisat. Tokenov HOT je v obtoku ogromno, to pa zato, ker je Holofuel nemenjen mikrotransakcijam. Lepše je imeti v lasti 1 Holofuel, kot 0.00000007 BTC-ja, kolikor je vreden danes 1 HOT.

PrihajaNodi je izjavil:

sanjac1 je izjavil:

Siso je izjavil:

en model je zjutro priporočal HOT ? holochain


Se strinjam. Holochain je revolucija, pa še real bussiness bodo mel. Kolikor sem vidu furajo prvo aplikacijo na Holoportih, nekih svojih serverjih s katerimi boš lahko služil.


Lahko kaj vec poves? Je to fora kot iconomi?


Ne vem kaj je fora Iconomi-ja. Vem pa da mi je Holochain zelo, zelo dobra zadeva. Zgoraj sem ti opisal kaj okvirno je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sanjac1 ()

kow ::

Dej nehaj shillat bedarije. "mesanica blockchaina, torrentov, githuba" ne pomeni nic. Skupek nepovezanih besed, da strizejo/strizete neuke.

sanjac1 ::

kow je izjavil:

Dej nehaj shillat bedarije. "mesanica blockchaina, torrentov, githuba" ne pomeni nic. Skupek nepovezanih besed, da strizejo/strizete neuke.


Preberi si malo na netu.

Senior Dev ::

PacificBlue je izjavil:

BenjaminTB je izjavil:

Kje kupujete fan tokene? Na binance koliko vidim jih ni


Seveda so. PSG, ACM, JUV..

Imam ogromno PSGja. Ko bojo prvaki bomo pa dumpnili in vzeli x10 donose v fiatu.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

SuperKripto ::



btc je dosegel target puscice in rjavo trendlinijo zgoraj, zdaj pa je trenutno ze pod belo trendlinijo in zakljucil enourno sveco pod trendlinijo. Sicer na 4h grafu se ni zakljucena sveca, ampak vseeno, previdnost ni odvec.

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

Kot sem pričakoval smo dopoldne dosegli vrh, lepo sem dodgal bullet danes pred novimi fomo nakupi in prodal ravno na vrhu :) sicer za miniskulen profit glede na izgubo ki sem jo naredil z panic sell, vendar še vedno lepo. Hvala za te analize in napovedi, so vsekakor pomagale.

endelin ::

Kaj je sedaj konec okrevanja?
Alora

Mato989 ::

Pa kako okrevanje, saj še padca ni blo, kje je šele padec 80%... kot je bil 2018 in pred tem itd itd itd...

Vazelinko trolaš na polno ker to sploh niso padci :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

europenian ::

To vec ne bo padlo, ker je Elon vrgel prevec denarja not. Do 10000 ni sans, verjetno tam do 20 tisoc in v najhujsem primeru 15 tisoc za dva tri dni maksimalno.

oracle ::

Konsolidacija, kakor je bila od 8.1. do 8.2.2021. Kaj gledate te minutne grafe jebovas...

neocodexx ::

Jaz imam pa vprašanje glede stake-anja, sem total noob pri temu sem pa pogledal par youtube videjev kako zadeva deluje, sem odprl posebej temo za to Staking in longterm investment

Mi tole bolj diši kot tole dnevno tradanje, v kolikor je sigurno?

neocodexx ::

Pa še to bi vprašal, a še kdo tu pričakuje da bojo šli coini kot ICX še dosti višje kot so leta 2018, in to kar zdaj skače med 1-2$ ni še nič in smo mogoče res komaj na začetku bullruna?



(čista špekulacija glede na trend iz 2018 ki se je začel ravno enako)

kamiKaZaA ::

To kar bom sedaj napisal, sam ne verjamem, da se bo zgodilo (spet skoraj isto ponovilo kot leta 2017 ob podobnem času). Naj pa bo to kot zanimivost tukaj, da vidimo, če se slučajno ponovi.

Najprej - dno sem zgrešil za en dan, ker sem primerjal veliko korekcijo iz leta 2017 (1. polovica januarja). Torej vrh je bil 4. januarja ($1.096) in 3 dni pozneje dno (7. januar) $889. Sledi 3 dni plesanja bolj ali manj na mestu ($904). Spremljajte sedaj, če bomo 2 ali 3 dni bili na mestu. Pišem dva zato, ker je leta 2017 trajalo 3 dni, leta 2021 pa dva dni tisti prvi del korekcije. In kaj pa, če se vse to res ponovi. Sam sicer ne verjamem. Potem sledi čez 2-3 dni (ta četrtek ali petek) začetek novega padca (kateri bo trajal točno 2 dni) še za približno -10% od zdajšnjega doseženega dna cca. 45k. To se je začelo leta 2017 10. januarja in končalo 12. januarja ($789). Torej leta 2017 - 4. januar $1.096 in 8 dni pozneje, torej 12. januar $789 oz. -28% v 8 dneh. Če to preslikamo na danes bi to pomenilo BTC iz 58k na nekje 42k, v 7-8 dneh.

Še prikazana slika iz leta 2017, kjer sem vse zgoraj omenjene besede tudi označil:



Če vse to preslikamo, bo prehod v rdečo enkrat med četrtkom 25.2. in petkom 26.2. Ter bomo dosegli novo dno v soboto 27.2. ali nedeljo 28.2. in sicer cca. -10% od cca. 45k, kar znese nekje 40k-42k.

Še enkrat ne verjamem v to. Bo pa zanimivo, če se bo zgodilo. Zato sem tudi omenil. In mimogrede: sem HOLDer in me te rasti in padci niti malo ne ganejo. Meni je važno, da na dolgi rok zrastejo kovanci, katere imam že dolgo nazaj kupljene. Zato ne jemati moje napovedi kot nekaj svetega ali bog ne daj točnega. Sam sem dosedaj parkrat zadel napovedi (parkrat pa tudi zgrešil, da ne bo pomote) in tudi napisal, da sem se zgledoval izključno po preteklih dogodkih in ciljal na to, da se ponovijo.

Vso srečo vsem, ki so v kriptu. In bajne zaslužke.

kamiKaZaA ::

Da še to že x-krat ponovno napišem: leta 2013 in leta 2017, ko se je prebil ATH, se je s 1. veliko korekcijo spustilo pod ta ATH. To se leta 2021 vsaj do sedaj ni ponovilo, ter sem mnenja, da se več ne more zgoditi, da bi padli pod 20k, ker če BTC pade za več kot -50%, potem alt-e to ubije (padec bi bil od -70% do -90%).

In to je ena od pomembnih stvari, katera se ni ponovila in nakazuje, da se marsikaj ne bo ponovilo kot se je leta 2017 ali leta 2013 zgodilo med samim bull runom (november 2012 - december 2013 in kasneje november 2016 - december 2017). Se je pa bull run tudi tokrat uradno začel novembra 2020, to pa je isto kot v preteklih dogodkih. Kdaj bo konec bull runa (pok tega balona)? Morda decembra 2021, morda 2-3 mesece prej ali pa pozneje. Točno datumsko to napovedat je skoraj nemogoče.

SasoS ::

kamiKaZaA je izjavil:

Najprej - dno sem zgrešil za en dan, ker sem primerjal veliko korekcijo iz leta 2017 (1. polovica januarja).


Huh, si me že ustrašil, ker sem mislil da govoriš o januarju 2018 :))
Ja ja, ni panike...imamo še skoraj leto do vrha :D Just strap-in and keep your hands inside the vehicle at all times!

europenian ::

Jaz se spomnim priblizno 2017 je bilo takole
- Maja je nekaj zacelo brcat od 2000 evrov naprej
- Julija se je pa zacelo zares pumpat pri 3000 evrov
- En teden pred bozicem pa je doseglo 20.000 evrov, kar je 10x vec kot maja istega leta.
- Sele decembra eno leto pozneje je padlo na 4000 in februarja 2019 za kak teden skoraj 3000 evrov.

No in do konca 2020 je bilo vse mirno.

Zdaj pa imamo mastercard, paypal, elona ki pumpajo, tak da ni sans da pademo pod 8000 evrov, kot lani poleti, ker potem bi ljudje izgubili zaupanje v zadevo, ker je prevec zaigrano vseskupaj, ce se ponovi, kot 2017 torej 2000-> 20.000 -> 3000

PrihajaNodi ::

europenian je izjavil:

Jaz se spomnim priblizno 2017 je bilo takole
- Maja je nekaj zacelo brcat od 2000 evrov naprej
- Julija se je pa zacelo zares pumpat pri 3000 evrov
- En teden pred bozicem pa je doseglo 20.000 evrov, kar je 10x vec kot maja istega leta.
- Sele decembra eno leto pozneje je padlo na 4000 in februarja 2019 za kak teden skoraj 3000 evrov.

No in do konca 2020 je bilo vse mirno.

Zdaj pa imamo mastercard, paypal, elona ki pumpajo, tak da ni sans da pademo pod 8000 evrov, kot lani poleti, ker potem bi ljudje izgubili zaupanje v zadevo, ker je prevec zaigrano vseskupaj, ce se ponovi, kot 2017 torej 2000-> 20.000 -> 3000


Ko je merlak prodal bitstamp je zadeva izgledala ze zgubljena. To je blo 2018 zima
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

m0LN4r ::

Tako nizko vec nebo padlo, ker ni nicesar negativnega na vidiku. Bo moralo it nekaj fejst narobe v tem svetu, da pade. Mediji delajo svoje in folk zaradi covid krize kupuje ko nor.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrihajaNodi ::

Se ne spomnim kaj je takrat pripeljalo do zloma. V primeru da obicne borze klecnejo gre btc se bolj dol. veckrat videno
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

endelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

Se ne spomnim kaj je takrat pripeljalo do zloma. V primeru da obicne borze klecnejo gre btc se bolj dol. veckrat videno

Morda to, da ni bilo več kupcev ki bi shitcoine kupovali po čedalje višji ceni?:))

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DegenGambler ::

To je iz leta 2017.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

PrihajaNodi ::

Ja sej.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

ajfon ::

Kaj pravi elita te skupine na sledečo bull-run selekcijo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

StarMafijec ::

Kaj pa STX? Se v to izplača investirati?

DegenGambler ::

ajfon je izjavil:

Kaj pravi elita te skupine na sledečo bull-run selekcijo:



BZRX mislim, da ima že 3 uspešno izvedene hacke za sabo. Ne bi rekel, da se jim bo folk pustil nategnit še 4ič. Ali pač?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SasoS ::

REQ, really? Bolj reqt...
No ja, imam jih en drobiž še iz 2017...če gre kam, pošljem bage :)

IL_DIAVOLO ::

A kar cel portfolio iz shit coinov? That is brave.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
««
346 / 1452
»»