» »

zunanji backup HDD

zunanji backup HDD

Zvezdica27 ::

lp,

rabim 2 zunanja HDD za backup slik in vsega tega. Usb 3.0, lahko pa tudi direkt priklopim v PC, saj je vseeno.

Torej, prosim za kvaliteten safe predlog, ker mi crkujeta oba diska.

Ne WD in niti pod razno ne karkoli povezano s Samsungom. 1 TB je dovolj, prioriteta je varnost podatkov, torej da dec dela...

tnx

zz

st12 ::

Nimam nobenih informacij, da bi se moral izogibati kateregakoli izmed preostalih velikih 3, WD, Seagate in Toshiba.
Edino tisti Seagate 2,5", ki so v Samsung, Maxtor, Transcend in ostalih poceni 2,5" zunanjih diskih. Konkretnega modela niti ne bom gledal, ker se je najbolje izogibat vseh teh.

2,5 ali 3,5"?

WD MyBook in podobni meni niso všeč, ker rabijo poseben napajalnik. Pa če ga imaš vedno priklopljenega v napajalnik, se ob ponovnem zagonu računalnika prižge.
Res da je moj že star iz 2010, ampak ima že novo ohišje, enekega ki ga uporabljajo še sedaj. Pa o enakem problemu sem bral na Amazon.

Jaz osebno bi kupil Orico postajo in nek 3,5" WD Blue disk, s tem ne moreš falit.

Zvezdica27 ::

Torej Toshiba.

Imajo kak "safe", server ali karkoli model, da je built to last? Cenil bi konkreten izdelek, da samo naročim...

hvala,

zz

Karen ::

Vzemi dva različna proizvajalca če ti je varnost tako pomembna kot praviš. V zadnjem času so primeri ko diski/ssd-ji crknejo hkrati - programski bug ki ga ubije ko ena spremenljivka pride do overflow-a (HP recimo, tudi v strežniških diskih). Z dvema različnima diskoma različnih proizvajalcev bo takšno tveganje precej zmanjšano.

suse_80 ::

kaj takega reši vse probleme naenkrat .. imam in deluje..
 slika hhd docking stationa

slika hhd docking stationa

Anney ::

Kakšna je pa kaj hitrost takšnega docka?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

st12 ::

Jaz z Orico sigurno dobim 100 MB/s write.
Za kaj bolj konkretnega bi moral testirati enak disk znotraj in v postaji, take imam WD40EZRZ.
Vem pa da je na začetku krivulja ravna, tako da je hitrost sigurno omejena, samo ne toliko, da bi bilo opazno.

suse_80 ::

meni brzina ni važna, ker dam backup čez noč, tak dock imam priklopljen na router Fritz 4040 kot zunanji mrežni uSB disk in je hitrost pač odvisna od mreže. Na GigaB mreži mi 1 tb s cca. 400.000 datotekami stiska v tar cca 8-10 ur.

aja, še to, pa računalnik je mini itx z motheboardom NM1037u, Celero2 2 jedri, 8 gb ram, 4x ssd 250gb v raid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: suse_80 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk za NAS

Oddelek: Strojna oprema
385874 (1843) Likalnik
»

Hiter zunanji disk za backup

Oddelek: Kaj kupiti
121644 (1134) Zvitor
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612151 (10125) radmannsdorf
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533914 (14064) xyxyxyxy

Več podobnih tem