» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
754 / 835
»»

paradajzos ::

pirate2024 je izjavil:

Poleg tega so v Rusiji obudili narodno zavest, zmage iz 2. svetovne vojne, heroje, to kar pač počnejo tudi Američani, in še dodatno motivirali folk...

Ameri govorijo o demokraciji za vse, čeprav učenje demokracije za narode poteka preko puškinega merka, Rusi pač govorijo o svobodi naroda in neodvisnosti od Zahoda...

Isto sranje, drugo pakovanje...

Kdo emigrira kam? Očitno ni isto sranje drugo pakovanje.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

Zgodovina sprememb…

pirate2024 ::

V bistvu je.

Poleg tega tudi Američani emigrirajo v Rusijo, ker imajo dovolj zahodne LGBT+ narative.

Rusi se pa baje vračajo nazaj, sploh IT kader. Očitno je dovolj denarja...

https://russialist.org/russialink-two-t...

Koliko je to res, je spet vprašanje, ampak zahodni MSM mediji o tem ziher ne bodo poročali...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

AvtoR ::

dkegle je izjavil:

V Rusiji je denarna nagrada cca 10kEUR, ko se prijaviš za sodelovanje v posebni vojaški operaciji (dobiš takoj), in potem še nekaj tisoč na mesec, ko si na fronti. To za nekoga, ki prihaja iz revnega podeželja, resnično veliko pomeni. Ja, žal ne manjka prostovoljcev.


Ja samo tega denarja nikoli ne vidijo.
Še vojne invalide so odpravili s kozarcem kumaric in litrom olja...

pirate2024 ::

AvtoR je izjavil:


Ja samo tega denarja nikoli ne vidijo.
Še vojne invalide so odpravili s kozarcem kumaric in litrom olja...

Ja, v Ukrajini se to dogaja. Niti plače ne pridejo od lokalnih poveljnikov do vojakov...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

AvtoR ::

pirate2024 je izjavil:

AvtoR je izjavil:


Ja samo tega denarja nikoli ne vidijo.
Še vojne invalide so odpravili s kozarcem kumaric in litrom olja...

Ja, v Ukrajini se to dogaja. Niti plače ne pridejo od lokalnih poveljnikov do vojakov...


Verjetno se to dogaja na obeh straneh.
Za ukrajino bi to verjel da ni plač, pol države je v razsulu.
Da se pa to dogaja v rusiji je pa sramota od države, nateg za naivne ljudi. V rusiji pač človeško življenje ni vredno nič.
Tako je tam od pamtiveka.

Gregor P ::

Za Ukrajino je dobro, da sploh držijo fronto, niso oni sprožili vojne!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gozdar1 ::

Ko verjameš, da si žrtev in nasedeš ruski proagandi.
Kanadska familija se preseli v rusijo, kjer jih lgtbt+ ne bo zatiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

paradajzos ::

pirate2024 je izjavil:

V bistvu je.

Poleg tega tudi Američani emigrirajo v Rusijo, ker imajo dovolj zahodne LGBT+ narative.

Rusi se pa baje vračajo nazaj, sploh IT kader. Očitno je dovolj denarja...

https://russialist.org/russialink-two-t...

Koliko je to res, je spet vprašanje, ampak zahodni MSM mediji o tem ziher ne bodo poročali...

Dej no, saj tega še sam ne verjameš.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

Machete ::

Varjamem, da je par američanov šlo v Rusijo. Še v S. Koreji jih imaš vsaj enega, ki tam živi že desetletja.
Med pol milijarde se vedno najde tudi kak motenec. To še ne dokazuje ničesar.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IgorCardanof ::

Lol. V rusiji ze dolgo ni prostovoljcev na bojiscu, pac pa so kar vecinoma vpoklicanci rusom neljubih narodnosti.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

pirate2024 ::

paradajzos je izjavil:

pirate2024 je izjavil:

V bistvu je.

Poleg tega tudi Američani emigrirajo v Rusijo, ker imajo dovolj zahodne LGBT+ narative.

Rusi se pa baje vračajo nazaj, sploh IT kader. Očitno je dovolj denarja...

https://russialist.org/russialink-two-t...

Koliko je to res, je spet vprašanje, ampak zahodni MSM mediji o tem ziher ne bodo poročali...

Dej no, saj tega še sam ne verjameš.

Saj ni važno kaj verjamemo. Dejstva govorijo svoje, mediji svoje, resnica je nekje vmes, kot ponavadi.

Če bi bil jaz zdajle Rus, v EU, bi se definitivno spokal ven.

Eno je splošno mnenje, drugo so odločitve posameznika, ki imajo več parametrov.

Trenutno mnenje o Rusiji in Rusih je, da so oni problem. Uspešno nadaljevanje hladne vojne s strani zahoda, zato, da se bo še več denarja zmetalo v vojaško industrijo. Zgodilo se je nekaj, na kar je opozarjal že Eisenhower, ko je bil predsednik...

Me zanima kako boste tukaj jamrali, ko bodo v imenu miru prišli vojaki k vam domov in vam rekrutirali vaše sinove, da se grdo borit za NATO v Ukrajino...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

paradajzos ::

pirate2024 je izjavil:

paradajzos je izjavil:

pirate2024 je izjavil:

V bistvu je.

Poleg tega tudi Američani emigrirajo v Rusijo, ker imajo dovolj zahodne LGBT+ narative.

Rusi se pa baje vračajo nazaj, sploh IT kader. Očitno je dovolj denarja...

https://russialist.org/russialink-two-t...

Koliko je to res, je spet vprašanje, ampak zahodni MSM mediji o tem ziher ne bodo poročali...

Dej no, saj tega še sam ne verjameš.

Saj ni važno kaj verjamemo. Dejstva govorijo svoje, mediji svoje, resnica je nekje vmes, kot ponavadi.

Če bi bil jaz zdajle Rus, v EU, bi se definitivno spokal ven.

Kam pa? V draft center v Rusijo? Ali kar direkt v Avdivko? Že vem, v Severno Korejo?
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

pirate2024 ::

paradajzos je izjavil:


Kam pa? V draft center v Rusijo? Ali kar direkt v Avdivko? Že vem, v Severno Korejo?

Cela Azija ti je na voljo in cel Bližnji vzhod.

Da ne govorim o Afriki...

Tam se še normalno obnašajo do Rusov.

Med in mleko se ne cedita samo v EU. Če se sploh še...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

paradajzos ::

pirate2024 je izjavil:

paradajzos je izjavil:


Kam pa? V draft center v Rusijo? Ali kar direkt v Avdivko? Že vem, v Severno Korejo?

Cela Azija ti je na voljo in cel Bližnji vzhod.

Da ne govorim o Afriki...

Tam se še normalno obnašajo do Rusov.

Med in mleko se ne cedita samo v EU. Če se sploh še...

Še enkrat. Kdo emigrira kam?
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

Jazon ::

Machete je izjavil:

Varjamem, da je par američanov šlo v Rusijo. Še v S. Koreji jih imaš vsaj enega, ki tam živi že desetletja.
Med pol milijarde se vedno najde tudi kak motenec. To še ne dokazuje ničesar.


Eduard SnegLogov in njegova žjenka Hizer Molotova sta tut Rusa, od konca 2022.

AvtoR ::

Poznam kar nekaj rusov, ki že nekaj let živijo tukaj, pa noben ne razmišlja da bi se kamorkoli selil.

Machete ::

pirate2024 je izjavil:

paradajzos je izjavil:

pirate2024 je izjavil:

V bistvu je.

Poleg tega tudi Američani emigrirajo v Rusijo, ker imajo dovolj zahodne LGBT+ narative.

Rusi se pa baje vračajo nazaj, sploh IT kader. Očitno je dovolj denarja...

https://russialist.org/russialink-two-t...

Koliko je to res, je spet vprašanje, ampak zahodni MSM mediji o tem ziher ne bodo poročali...

Dej no, saj tega še sam ne verjameš.

Saj ni važno kaj verjamemo. Dejstva govorijo svoje, mediji svoje, resnica je nekje vmes, kot ponavadi.

Če bi bil jaz zdajle Rus, v EU, bi se definitivno spokal ven.

Eno je splošno mnenje, drugo so odločitve posameznika, ki imajo več parametrov.

Trenutno mnenje o Rusiji in Rusih je, da so oni problem. Uspešno nadaljevanje hladne vojne s strani zahoda, zato, da se bo še več denarja zmetalo v vojaško industrijo. Zgodilo se je nekaj, na kar je opozarjal že Eisenhower, ko je bil predsednik...

Me zanima kako boste tukaj jamrali, ko bodo v imenu miru prišli vojaki k vam domov in vam rekrutirali vaše sinove, da se grdo borit za NATO v Ukrajino...


AHAHAHAHAHAHAHAHA
Bi ja. Zaradi principov, bi zapustil 5k eur job za 350 eur job v fakin tovarni granat. ŠURE
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

wajdouc ::

Poleti '22 sem govoril z eno Ukrajinko, ki živi v USA. Na kratko, Rusov res NE MARA in da mi na zahodu ne vemo, kako je imeti rusa za soseda.

pirate2024 ::

wajdouc je izjavil:

Poleti '22 sem govoril z eno Ukrajinko, ki živi v USA. Na kratko, Rusov res NE MARA in da mi na zahodu ne vemo, kako je imeti rusa za soseda.

Vemo pa, kako je imeti za soseda Ukrajinca...

Raje imam Rusa kot Ukrajinca...

Pa poznam obe strani...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Bauc ::

pirate2024 je izjavil:

wajdouc je izjavil:

Poleti '22 sem govoril z eno Ukrajinko, ki živi v USA. Na kratko, Rusov res NE MARA in da mi na zahodu ne vemo, kako je imeti rusa za soseda.

Vemo pa, kako je imeti za soseda Ukrajinca...

Raje imam Rusa kot Ukrajinca...

Pa poznam obe strani...

Itak. Obe strani poznaš ravno tolk kolk ti jih predstavijo lord bebo in podobni:))

paradajzos ::

pirate2024 je izjavil:

wajdouc je izjavil:

Poleti '22 sem govoril z eno Ukrajinko, ki živi v USA. Na kratko, Rusov res NE MARA in da mi na zahodu ne vemo, kako je imeti rusa za soseda.

Vemo pa, kako je imeti za soseda Ukrajinca...

Raje imam Rusa kot Ukrajinca...

Pa poznam obe strani...

Kako to, da se vse države, ki imajo možnost, hočejo pridružiti NATO paktu in ne Rusiji?
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

paradajzos ::

Evo, še en udarec:

ZDA so prepovedale prodajo ruskega protivirusnega programa Kaspersky

Združene države Amerike so v četrtek prepovedale nadaljnjo prodajo programske opreme Kaspersky Antivirus, enega najbolj prepoznavnih protivirusnih programov na svetu. Kot razlog za prepoved prodaje, ki so jo na ameriškem ministrstvu za trgovino označili za izredno edinstveno potezo, v Beli hiši navajajo varovanje ameriške državne varnosti.


https://siol.net/novice/digisvet/zda-so...

Morda po krivici, samo tveganje je res preveliko, ker konec koncev, če Kaspersky ne bi ubogal, lahko dobi ekskurzijo v kazensko kolonijo.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

HitroDihanje ::

wajdouc je izjavil:

Poleti '22 sem govoril z eno Ukrajinko, ki živi v USA. Na kratko, Rusov res NE MARA in da mi na zahodu ne vemo, kako je imeti rusa za soseda.

Jaz sem slišal že od parih srbov, ki dopustujejo v Črni Gori, kjer je tudi veliko rusov, da se ti obnašajo zelo nekulturno, nesramno, vzvišeno in da jih sami črnogorci komaj gledajo. Seveda pa pa imajo radi denar, ki ga tam pustijo ruski turisti.

bbbbbb2015 ::

HitroDihanje je izjavil:

wajdouc je izjavil:

Poleti '22 sem govoril z eno Ukrajinko, ki živi v USA. Na kratko, Rusov res NE MARA in da mi na zahodu ne vemo, kako je imeti rusa za soseda.

Jaz sem slišal že od parih srbov, ki dopustujejo v Črni Gori, kjer je tudi veliko rusov, da se ti obnašajo zelo nekulturno, nesramno, vzvišeno in da jih sami črnogorci komaj gledajo. Seveda pa pa imajo radi denar, ki ga tam pustijo ruski turisti.


Veš, kako je. Jaz poznam Rusa, z državljanstvom Ukrajine (govori rusko, če to koga zanima), ki se je preselil v Slovenijo pred več kot 15 leti. Beseda je nanesla na obnašanje Rusov in ta kolega Rus je zatrjeval, da so Rusi v redu ljudje in bili smo v super hotelu na Hvaru in dejansko par Rusov, ki je tam dopustovalo, so res zgledali v redu, pozdravljali, pa tako, omikan folk.

Nakar pride neka grupa iz aviona direkt v hotel, cca ne vem 20 Rusov. Za zajtrk, ki je bil samopostrežen, so si znosili *VSO* hrano, na svojo mizo, dejansko so si vse preselili na svojo mizo. Glasno so se drli in tudi nekaj pojedli. Nakar so se s to isto hrano začeli obmetavati in če jim je kdo kaj rekel, so hrano zmetali še v njega.

Dejansko smo ostali ostali lačni, ker fizično so recimo ves kruh k sebi odnesli. In vsa jajca. In vse košare s sadjem. Pojedli so morda 3% mah še niti to ne. Pustili pa so tak svinjak za sabo, da je bilo to kar žalostno za videti. Še po stenah je bilo vse mastno.

To je bil naš predzadnji ali celo zadnji dan tam na dopustu. Ta Rus naš ni nikoli več pisnil o v redu Rusih.

Tako da ja, imaš verjetno v redu Ruse imaš pa tudi ultra nagravžne. Rusija je sicer velika država, pač imaš vse, od omikanih bogatašev, do ultra nemarnih ciganov.

Zgodovina sprememb…

Strel455 ::

Kar mislite si, da Rusija nima problem z rekrutiranjem... takih in podobnih zgodb je kolikor hočeš.

https://x.com/victoriaslog/status/18041...
Russia doesn't treat its soldiers as humans. They're subhumans to the state and have to kill until they get killed.Sergei came home on military leave, and his wife died. Now the Russian government sends him to the front and his daughter to an orphanage. Family values, they say.


Fritz ::

wajdouc je izjavil:

Poleti '22 sem govoril z eno Ukrajinko, ki živi v USA. Na kratko, Rusov res NE MARA in da mi na zahodu ne vemo, kako je imeti rusa za soseda.

Jaz sem tam od leta 2000 govoril s celo kopico Hrvatov. Na kratko, Slovencev res NE MARAJO in uni na zahodu ne vejo, kako je imeti Slovenca za soseda.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Fritz ::

paradajzos je izjavil:

Evo, še en udarec:

ZDA so prepovedale prodajo ruskega protivirusnega programa Kaspersky

Združene države Amerike so v četrtek prepovedale nadaljnjo prodajo programske opreme Kaspersky Antivirus, enega najbolj prepoznavnih protivirusnih programov na svetu. Kot razlog za prepoved prodaje, ki so jo na ameriškem ministrstvu za trgovino označili za izredno edinstveno potezo, v Beli hiši navajajo varovanje ameriške državne varnosti.


https://siol.net/novice/digisvet/zda-so...

Morda po krivici, samo tveganje je res preveliko, ker konec koncev, če Kaspersky ne bi ubogal, lahko dobi ekskurzijo v kazensko kolonijo.

Najmanj ZDA in UK vohunita vse povprek, kar zagotovo vemo vsaj od Snowdna in Vault 7 naprej. Za Kitajsko še nisem videl enega dokaza da njihov hardware ali software prodan v tujino vohuni za uporabniki. Za Ruse sem slišal samo za Kasperskega pa še to nedoločno.

Tukaj gre bolj za to, da Američani vedo kaj vse sami počnejo in zato preventivno onemogočajo druge (za ziher). Največji tepci tukaj pa smo v EU, ker Američanom čisto vse dajemo na pladnju in nas niti najmanj ne zanima varnost podatkov naših državljanov.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Bauc ::

Fritz je izjavil:

wajdouc je izjavil:

Poleti '22 sem govoril z eno Ukrajinko, ki živi v USA. Na kratko, Rusov res NE MARA in da mi na zahodu ne vemo, kako je imeti rusa za soseda.

Jaz sem tam od leta 2000 govoril s celo kopico Hrvatov. Na kratko, Slovencev res NE MARAJO in uni na zahodu ne vejo, kako je imeti Slovenca za soseda.

Mogoče so ti pa s tem, ko so ti povedali, da ne marajo Slovencev hoteli kaj namignit. A si jim razlagal, da bi morali Hrvati Slavonijo pustiti Srbom, ker amerikanci okupirajo Guantanamo? Jaz osebno imam z Hrvati same dobre izkušnje:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bauc ()

link_up ::

od kdaj smo zdaj za Ruse? Pa mogoce se zakaj, ce kdo ve?
In and Out

Jarno ::

Zaradi druge iraške vojne in Gadafija, načeloma.
#65W!

gozdar1 ::

Ker živimo v deželi iluzij.

Ganon ::

link_up je izjavil:

od kdaj smo zdaj za Ruse? Pa mogoce se zakaj, ce kdo ve?


Smo? :))

sparklyslo ::

link_up je izjavil:

od kdaj smo zdaj za Ruse? Pa mogoce se zakaj, ce kdo ve?


Nismo, samo eni imajo psihične bolečine, ker smo v EU in NATU in ne v nekem posranem Jugoslovanskem ali Varšavskem paktu.

gozdar1 ::

Zanimivo, da nobeden od vas "mirovnikov" nikoli ne pomisli, da je za konec vojne dovolj, da rusija neha pošiljat ljudi in orožje v sosedno državo, vedno so vsega ostali krivi.
Dejansko imamo nekoga v kremlju, ki ves čas postavlja nemogoče pogoje in živi v nekem namišljenem svetu.

redtech ::

Pripravlja se večja ofenziva UA, smer bo verjetno presenečenje za vse.

FireSnake ::

redtech je izjavil:

Pripravlja se večja ofenziva UA, smer bo verjetno presenečenje za vse.


Sploh, če bo taka, kot zadnja.
Sploh se pa to ne govori vnaprej, ker se sovrag pripravi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mikhaair ::

redtech je izjavil:

Pripravlja se večja ofenziva UA, smer bo verjetno presenečenje za vse.

Potem ko je Prigozhin pokazal, da se le zapelješ in v popoldnevu napreduješ za par sto kilometrov, ne bi smela biti UA ofenziva v nobeno smer presenečenje. :)

Comandante ::

redtech je izjavil:

Pripravlja se večja ofenziva UA, smer bo verjetno presenečenje za vse.

Od kje so te informacije?

Nisem preprican, da ima Ukrajina ta trenutek dovolj hardware-a, da bi bila ofenziva smiselna. Vsaj na letala in delno prevlado v zraku je treba IMO pocakat. Kaj ces rinit cez utrjeno fronto, ce nimas na voljo vsaj JDAMov v zadostni kolicini.

WhiteAngel ::

pirate2024 je izjavil:

V bistvu je.

Poleg tega tudi Američani emigrirajo v Rusijo, ker imajo dovolj zahodne LGBT+ narative.

Rusi se pa baje vračajo nazaj, sploh IT kader. Očitno je dovolj denarja...

https://russialist.org/russialink-two-t...

Koliko je to res, je spet vprašanje, ampak zahodni MSM mediji o tem ziher ne bodo poročali...


Lol. Imam dva sodelavca Rusa, ki sta prebegnila. Eden je v Litvi, drugi na Dunaju. Eden je bil v Evropi že pred vojno, drugi je prebegnil 2 leti nazaj.

Moja tamala ima pa dve sošolki, Rusinji iz Rusije, sestri, katerih družina je prebegnila, da foter ne bi bil mobiliziran. Ne nam bučk prodajat o tem, kako vsi rinejo nazaj v shithole.

paradajzos ::

Rusija ima zdaj dodatno kredibilnost - z njo se strinja Severna Koreja.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

redtech ::

FireSnake je izjavil:

redtech je izjavil:

Pripravlja se večja ofenziva UA, smer bo verjetno presenečenje za vse.


Sploh, če bo taka, kot zadnja.
Sploh se pa to ne govori vnaprej, ker se sovrag pripravi.


Na fronti naj bi poročali o zatišju, RU konsolidira pozicije in se pripravlja na udar UA. Po tem se sklepa, da UA nekaj velikega pripravlja.
Tiste prve ure so potem najbolj kritične za uspeh, če uspejo prebiti fronto, se karte lahko premešajo na tistem koncu, RU mora potem iz drugih koncev pošiljati okrepitve.

Če krepijo sile na meji z Belorusijo, se hočejo zavarovati, da jih RU ne bo napadla v hrbet proti Kijevu, če bi UA prebila do Belgoroda.

Belorusija ima "nujne" vojaške vaje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Pac-Man ::

Vsakdan FPV enote, na žalost brez podnapisov

The enemy does not spare KABs: how the FPV pilots of the 3rd OSHBr work


Tisti "anteni", ki sta dostikrat v kadru, sta sprožilca, tukajšnji pilot pa zadevo vozi brez očal, preko zaslona.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Jarno ::

Če damo moraliziranje na stran, je tukaj igra interesov. So ljudje, kateri podpirajo t.i. razviti svet s pretežno vladavino demokracije in prava.
Potem imaš na drugi strani klerofašizem, kulte osebnosti z brutalno represijo domačega prebivalstva in agresivne oligarhije.
Tisti, kateri imajo od služenja slednjim osebne koristi še nekako tukaj, na "naši strani" razumem.
Ampak da je kdo tak pacient in sem hudiča kliče brez le-tega, potem že mora biti motena oseba ali pa preveč zameriti NATO kampanjo 1999 v ex-YU.
#65W!

Fritz ::

Jarno je izjavil:

Če damo moraliziranje na stran, je tukaj igra interesov. So ljudje, kateri podpirajo t.i. razviti svet s pretežno vladavino demokracije in prava.
Potem imaš na drugi strani klerofašizem, kulte osebnosti z brutalno represijo domačega prebivalstva in agresivne oligarhije.
Tisti, kateri imajo od služenja slednjim osebne koristi še nekako tukaj, na "naši strani" razumem.
Ampak da je kdo tak pacient in sem hudiča kliče brez le-tega, potem že mora biti motena oseba ali pa preveč zameriti NATO kampanjo 1999 v ex-YU.

Jaz čakam NATO kampanjo proti genocidni kolonialni apartheid tvorbi, ki nima zveze z demokracijo a se nekako nič ne zgodi.

Point je, da vse to sklicevanje na demokracijo in ruski landgrab ni vredno počenega groša s stališča mednarodnega prava temveč gre le za racionalizacijo zločinov kadar jih počne zahod. In smo nazaj pri licemerju, dvojnih merilih, hipokriziji itn.

Medtem v Ukrajini seveda niso obkolili in uničili ruskih enot v tistem koščku Volčanska temveč so ti še napredovali.


Dogaja se pa itaq po celi fronti:




Namesto ideoloških debat in navajanja neresnic pogrešam kartografski in slikovni pregled stanja na bojišču. Ne glede na to ali je vir ruski ali ukrajinski, itaq je treba spremljati obe strani.

Pa še ena na temo demokracije etc.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

gozdar1 ::

Torej se vsi strinjamo, rusija ne sme biti nagrajena za agresijo.

Fritz ::

gozdar1 je izjavil:

Torej se vsi strinjamo, rusija ne sme biti nagrajena za agresijo.

Nope, ne moreš pravila izvajati samo na Rusiji. Mednarodno pravo ne velja samo za Rusijo. Lahko se pa recimo strinjamo, da morajo vsi zločinci aka. voditelji držav, ki v nasprotju z mednarodnim pravom napadajo druge države za to odgovarjati, države agresorke pa morajo biti za agresijo kaznovane, iz napadene države se morajo umakniti in povrniti morajo vso škodo.

In lahko se tudi strinjamo, da je države, ki izvajajo etnično čiščenje, zločine proti človeštvu itn. potrebno nemudoma ustaviti, seveda z avtorizacijo OZN.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Ljubljeni vodja in represija ter zloraba lastnega prebivalstva za doseganje osebnih ciljev je recept za nove brutalne vojne.
Ergo, tega v Evropi ne potrebujemo. Nekateri v tem svetu še niso tako daleč, da bi znali živeti po sodobnih standardih, mnogi tam navadno spadajo pod manj nasilno opcijo ter jih z nasiljem zatrejo.
To je realnost naše sodobnosti. Včasih se je potrebno odločiti in nehati relativizirati vse opcije kot enako sprejemljive in merodajne. Saj nismo v računalniški igrici.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

gozdar1 ::

Fritz je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Torej se vsi strinjamo, rusija ne sme biti nagrajena za agresijo.

Nope, ne moreš pravila izvajati samo na Rusiji. Mednarodno pravo ne velja samo za Rusijo. Lahko se pa recimo strinjamo, da morajo vsi zločinci aka. voditelji držav, ki v nasprotju z mednarodnim pravom napadajo druge države za to odgovarjati, države agresorke pa morajo biti za agresijo kaznovane, iz napadene države se morajo umakniti in povrniti morajo vso škodo.

In lahko se tudi strinjamo, da je države, ki izvajajo etnično čiščenje, zločine proti človeštvu itn. potrebno nemudoma ustaviti, seveda z avtorizacijo OZN.


Zakaj ne, zakaj je rusija tako posebna, kot evropejcem nam je to v največjem interesu. Za friko naj se ukvarjajo v afriki.
Rusija in nekatere države ves čas blokirajo reolucije, ki b obsodile ruske, kitajske,.. zločine in kršitve mednarodnega prava.

Bauc ::

Kar zanimiva je tale rusofilska logika. Za Putina kao navijajo, ker nihče ni kaznoval američanov, ko so bombardirali Srbe. Verjetno bi navijali tudi za Musolinija, ker nihče ni kaznoval američanov, ko so zasedli Puerto Rico. Nimaš kaj [:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

Fritz ::

Jarno je izjavil:

Ljubljeni vodja in represija ter zloraba lastnega prebivalstva za doseganje osebnih ciljev je recept za nove brutalne vojne.
Ergo, tega v Evropi ne potrebujemo. Nekateri v tem svetu še niso tako daleč, da bi znali živeti po sodobnih standardih, mnogi tam navadno spadajo pod manj nasilno opcijo ter jih z nasiljem zatrejo.
To je realnost naše sodobnosti. Včasih se je potrebno odločiti in nehati relativizirati vse opcije kot enako sprejemljive in merodajne. Saj nismo v računalniški igrici.

Še enkrat, mednarodno pravo je enako za vse. Tako kot zakoni v RS veljajo enako zate kot zame, ne pa zate manj ker si karkoli že.

Ravno tako ZDA ne ravnajo tako kot ravnajo zaradi neke namišljene demokracije ali človekovih pravic temveč zaradi lastnih interesov (preberi si kaj od Kissingerja). In zaradi lastnih interesov so pobile na milijone nedolžnih ljudi ter brez težav podpirale najbolj zločinske diktature in to počnejo še danes z najbolj očitnim primerom apartheid režima, ki izvaja genocid v Palestini. Sicer pa imaš Wikileaks in diplomatske depeše ZDA, iz katerih je jasno vidno kam pes taco moli. Ta tvoja opevana navidezna "demokracija" bo izginila takoj, ko se bo oligarhija počutila dovolj ogroženo. Zato lahko te zgodbice morda prodajaš komu drugemu, ker se jaz ob njih samo nasmehnem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

««
754 / 835
»»