» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
602 / 832
»»

jest10 ::

Sheteentz je izjavil:

kow je izjavil:

Ti mi raje razlozi zakaj si napisal, da je pedofil?

A zdaj se bomo pa šli lovit na pravne definicije kaj je pedofilija? Človek je pri štiridesetih bogvekaj počel s petnajstletnicami. A dejansko braniš dejanja tega človeka?

Ritter was the subject of two law enforcement sting operations in 2001.[36] He was charged in June 2001 with trying to set up a meeting with an undercover police officer posing as a 16-year-old girl.[37][38] He was charged with a misdemeanor crime of "attempted endangerment of the welfare of a child". The charge was dismissed and the record was sealed after he completed six months of pre-trial probation.[38][8]

Ritter was arrested again in November 2009[39] over communications with a police decoy he met on an Internet chat site. Police said that he exposed himself, via a web camera, after the officer repeatedly identified himself as a 15-year-old girl.[5]

The next month, Ritter waived his right to a preliminary hearing and was released on $25,000 unsecured bail. Charges included "unlawful contact with a minor, criminal use of a communications facility, corruption of minors, indecent exposure, possessing instruments of crime, criminal attempt and criminal solicitation".[2] Ritter rejected a plea bargain and was found guilty of all but the criminal attempt count in a courtroom in Monroe County, Pennsylvania, on April 14, 2011.[5][40]


Ja, se bomo šli definicije, kaj je to pedofilija.
Če se ti nekaj zmisliš in ti nekdo pove, da si falil, to ne pomeni, da se človeka brani.

Povej v štartu, da ga je sral(probal srati) z mladoletno osebo in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pac-Man ::

https://twitter.com/VatniksSuck/status/...

Fascinating article about an Azov Battalion warrior who did not surrender to the muscovies in May 2022; instead, he hid in a tunnel, waited a week, and made his way out of Azovstal, through Mariupol, and across 200km to the Ukrainian side -- where he was initially suspected of being a double agent. His story has been checked and double-checked, and apparently is legit.

He tells most of his story here, but there is some he cannot tell until the rest of the Azov POWs are returned and the muscovies are evicted from Ukraine.

https://www.nytimes.com/2023/12/24/worl...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Sheteentz ::

kow je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

kow je izjavil:

Ti mi raje razlozi zakaj si napisal, da je pedofil?

A zdaj se bomo pa šli lovit na pravne definicije kaj je pedofilija? Človek je pri štiridesetih bogvekaj počel s petnajstletnicami. A dejansko braniš dejanja tega človeka?


Skratka, ni pedofil. To dejstvo si si izmislil in priznavas, da si laznivec. Zanimivo.

Mimogrede, me lahko citiras, kjer branim njegove spolne prestopke/zlocine? Hvala!

tak človek je zame pedofil, in niti pod razno ni vreden, da bi ga resno jemal pri nekih geopolitičnih temah. če se pač greš petnajstletnicam preko weba slačit, si pedofil, kaj drugega ne moreš biti.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Sheteentz je izjavil:

če se pač greš petnajstletnicam preko weba slačit, si pedofil, kaj drugega ne moreš biti.


Aha, ne samo da ne razumes pomena besede. Se eksplicitno odklanjas, da bi se ga naucil. Zanimiva patologija.

Matheus ::

Sheteentz je izjavil:

kow je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

kow je izjavil:

Ti mi raje razlozi zakaj si napisal, da je pedofil?

A zdaj se bomo pa šli lovit na pravne definicije kaj je pedofilija? Človek je pri štiridesetih bogvekaj počel s petnajstletnicami. A dejansko braniš dejanja tega človeka?


Skratka, ni pedofil. To dejstvo si si izmislil in priznavas, da si laznivec. Zanimivo.

Mimogrede, me lahko citiras, kjer branim njegove spolne prestopke/zlocine? Hvala!

tak človek je zame pedofil, in niti pod razno ni vreden, da bi ga resno jemal pri nekih geopolitičnih temah. če se pač greš petnajstletnicam preko weba slačit, si pedofil, kaj drugega ne moreš biti.


To ni pedofil (oni palijo na predpubertetne otroke...)

Za takšne je nek drug izraz, pa se ga ne spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Bauc ::

Matheus je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

kow je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

kow je izjavil:

Ti mi raje razlozi zakaj si napisal, da je pedofil?

A zdaj se bomo pa šli lovit na pravne definicije kaj je pedofilija? Človek je pri štiridesetih bogvekaj počel s petnajstletnicami. A dejansko braniš dejanja tega človeka?


Skratka, ni pedofil. To dejstvo si si izmislil in priznavas, da si laznivec. Zanimivo.

Mimogrede, me lahko citiras, kjer branim njegove spolne prestopke/zlocine? Hvala!

tak človek je zame pedofil, in niti pod razno ni vreden, da bi ga resno jemal pri nekih geopolitičnih temah. če se pač greš petnajstletnicam preko weba slačit, si pedofil, kaj drugega ne moreš biti.


To ni pedofil (oni palijo na predpubertetne otroke...)

Za takšne je nek drug izraz, pa se ga ne spomnim.


https://simple.m.wikipedia.org/wiki/Eph...

Cveto ::

Pedofil morda ni, je pa orenk fucked up. In ker ga sistem ne sprejema, raje hvali tistega, ki bi ga (veliko sovjetskim voditeljem vključno z našim Titom je bilo nekje okoli 14-15 ravno prav).

Matheus ::

Cveto je izjavil:

Pedofil morda ni, je pa orenk fucked up. In ker ga sistem ne sprejema, raje hvali tistega, ki bi ga (veliko sovjetskim voditeljem vključno z našim Titom je bilo nekje okoli 14-15 ravno prav).


V tistih časih to ni bilo tako čudno ali nesprejemljivo kot je to danes. Saj poznaš zgodbe o babicah in dedkih :))

Pa nikakor ne zagovarjam Ritterja, da smo si na jasnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Pac-Man ::

Milijontič, tako zgledajo s strani Rusije "osvobojena" mesta, 20s dolg video z njihove nacionalke

https://twitter.com/dedzaebal/status/17...

Marinka.
“There’s no one there. No cars, no people. Our banner is hanging there.”

I wish every scum that supports this - a personal Marinka to their city, to their street, to their home.
I hope this happens. That whole degenerate country should be like Marinka.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Sheteentz ::

kow je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

če se pač greš petnajstletnicam preko weba slačit, si pedofil, kaj drugega ne moreš biti.


Aha, ne samo da ne razumes pomena besede. Se eksplicitno odklanjas, da bi se ga naucil. Zanimiva patologija.

Ja, tale moja patologija se imenuje starševstvo, in se mi osebki takšnega tipa gabijo. Taka izprijenost pri meni pač ne vzbuja zaupnja in po konceptu najšibkejšega člena, je potrebno tako osebo označiti kot nevredno zaupanja. Če se je dotična oseba pripravljena slačiti pred 15 letnimi dekleti, potem je to kar dober pokazatelj posameznikove moralno etične podstati, a ne? In kot tak potem tudi odpade kot nek verodostojen vir bilokaterih informacij.

A če mu rečem obsojeni spolni predator bo to bolj ustrezalo njegovi psihološki fiziognomiji? Ja, tisto s pedofilom je bila bližnjica, ker sem bil mentalno len in se mi ni dalo iskati ustreznega besedoslovja, pa sem kar užgal z terminom, ki je vsaj približno podoben, in ki pravtako označuje izprijenost. Seveda imam v mislih realiziranega pedofila, torej sociopata, ki mu je malo mar za sočloveka. Večina pedofilov je itak sposobnih svoja nagnjenja regulirati, tako da teh nimam v mislih.

Kako pa ti ocenjuješ kvaliteto informacij, ki jih dotični osebek širi, upoštevajoč predznanje glede njegovih preteklih dejanj?

bbbbbb2015 ::

Sheteentz je izjavil:

kow je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

če se pač greš petnajstletnicam preko weba slačit, si pedofil, kaj drugega ne moreš biti.


Aha, ne samo da ne razumes pomena besede. Se eksplicitno odklanjas, da bi se ga naucil. Zanimiva patologija.

Ja, tale moja patologija se imenuje starševstvo, in se mi osebki takšnega tipa gabijo. Taka izprijenost pri meni pač ne vzbuja zaupnja in po konceptu najšibkejšega člena, je potrebno tako osebo označiti kot nevredno zaupanja. Če se je dotična oseba pripravljena slačiti pred 15 letnimi dekleti, potem je to kar dober pokazatelj posameznikove moralno etične podstati, a ne? In kot tak potem tudi odpade kot nek verodostojen vir bilokaterih informacij.


Mah, daj mir. Se strinjam, da tale ni čisto diht, samo veš, če bi jaz sodeloval s samimi dobrimi, lepimi, resnicoljubnimi, intelkigentnimi, zabavnimi, očarljivimi....
Bi moral biti sam na enem otoku.

Koliko sem se naučil v življenju, ni da ni, imaš fovš, zlobne, pokvarjene, butaste, ljubosumne, škodoželjne ljudi. Od vsakega vzameš, kar pač misliš, daš skozi svoje filtre in upoštevaš, kolikor misliš, da je nujno in ti pride prav. In ne moraliziraš preveč, da slučajno tebi kdo enega lepega dne ne nastavi nek špegu.

kow ::

Sheteentz je izjavil:


Kako pa ti ocenjuješ kvaliteto informacij, ki jih dotični osebek širi, upoštevajoč predznanje glede njegovih preteklih dejanj?


Madona si z veliko besedami napisal, da ni pedofil.

Kvaliteto njegovih informacij? Poslusal sem ga samo nekajkrat po nekaj sekund... takoj je jasno, da izkorisca malo inteligentne ljudi, ki ne zmorejo kriticno presojati.

tiborrr ::

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Pac-Man ::

https://twitter.com/2Russophobic4u/stat...

"Liberated Marinka" and "Heavily bombed (for 9 years) Donetsk" side by side

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fur80 ::

Pac-Man je izjavil:

https://twitter.com/2Russophobic4u/stat...

"Liberated Marinka" and "Heavily bombed (for 9 years) Donetsk" side by side



Meni je prav noro, da eni še kar zagovarjajo Ruse. In je treba vedno znova in znova razlagati. Ene stvari ni, ki bi upravičila rusko agresijo in pokolj Ukrajincev,unicenje mest, ekonomije, družin,...

mikhaair ::

fur80 je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

https://twitter.com/2Russophobic4u/stat...

"Liberated Marinka" and "Heavily bombed (for 9 years) Donetsk" side by side



Meni je prav noro, da eni še kar zagovarjajo Ruse. In je treba vedno znova in znova razlagati. Ene stvari ni, ki bi upravičila rusko agresijo in pokolj Ukrajincev,unicenje mest, ekonomije, družin,...

V večini primerov, ki jih srečam, so ljudje ne na strani Rusov, temveč bolj kot da so Rusi žrtve zahodne, ameriške, politike širjenja na vzhod, ter jim dejansko ni preostalo drugega. Kaj pa izzivajo ruse na njihovem interesnem območju...

gozdar1 ::

Dejansko gre v tem primeru pri večini za antiamerikanizem, aka. amerika je kriva za vse in s tem opravičuejo početje tretjih držav.

bbbbbb2015 ::

Jaz sem začel spremljati tegale:



bolj kot neko razkazovanje mrtvecev in dronov se fokusira na 'end-point', ter pove, da se je vojna (ta hip) prevesila v neko povzročanje nestabilnosti nasprotni strani.
Malo je sicer zaskrbljujoče, da je povedal, kar sem jaz že itak vedel, da je Putin precej 'investiral' v Krim in zavzetje Ukrajine. Če se zadeva ne konča z zmago, kot si to Putin predstavlja, to zagotovo pomeni konec oblasti za Putina.

Lahko si pogledate tudi analizo:


kjer je še vedno možno, da Ukrajinci prebijejo linijo nekje, ter naženejo Rusom strah v kosti. Leta 2023 je bilo narejenih precej napak (s strani Ukrajincev), no upajmo, da bodo našli Ukrajinci v 2024 kako prebiti surovikinovo linijo gostih minskih polj. Skoraj zagotovo to pomeni ogromno opreme za preboj fronte.

Zgodovina sprememb…

Gambino ::

Če bi zahod dobavil pravo orožje in se resno lotil rešitev Ukrajine, bi bilo z Rusi že zdavnaj konec, tako pa zgleda paše vsem, da se strela!

Bauc ::

mikhaair je izjavil:

fur80 je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

https://twitter.com/2Russophobic4u/stat...

"Liberated Marinka" and "Heavily bombed (for 9 years) Donetsk" side by side



Meni je prav noro, da eni še kar zagovarjajo Ruse. In je treba vedno znova in znova razlagati. Ene stvari ni, ki bi upravičila rusko agresijo in pokolj Ukrajincev,unicenje mest, ekonomije, družin,...

V večini primerov, ki jih srečam, so ljudje ne na strani Rusov, temveč bolj kot da so Rusi žrtve zahodne, ameriške, politike širjenja na vzhod, ter jim dejansko ni preostalo drugega. Kaj pa izzivajo ruse na njihovem interesnem območju...

Za širjenje ameriškega vpliva v vzhodni Evropi so si krivi izključno Rusi sami. Rusko ustrahovanje in izkoriščanje vzhodnega bloka je privedlo do tega, da se države Rusije bojijo in jo sovražijo. Seveda nič ne pomaga, da Rusija nima ničesar za ponudit. Razen energentov in groženj.

Pac-Man ::

Predsednik vladajoče stranke in podpredsednik varnostnega sveta RF, kaj dosti bolj uradno ne gre:

https://twitter.com/Biz_Ukraine_Mag/sta...

Pravi da so Odesa, Dnipro, Harkiv, Nikolajev, Kijev itd. začasno okupirana ruska mesta.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

dkegle ::

gozdar1 je izjavil:

Dejansko gre v tem primeru pri večini za antiamerikanizem, aka. amerika je kriva za vse in s tem opravičuejo početje tretjih držav.

Vzrok za antiamerikanizem je pa v notranjih težavah zahodnih držav. Veliko ljudi se je pustilo na cedilu, zato se jim je zahod zagabil in iščejo nekaj drugega.

damirj79 ::

Itak, vsak se enkrat prenaje tatarskega bifteka, pa klobas in dunajcev in potem prešaltaš na solatke, oreščke ipd. Not.

fur80 ::

dkegle je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Dejansko gre v tem primeru pri večini za antiamerikanizem, aka. amerika je kriva za vse in s tem opravičuejo početje tretjih držav.

Vzrok za antiamerikanizem je pa v notranjih težavah zahodnih držav. Veliko ljudi se je pustilo na cedilu, zato se jim je zahod zagabil in iščejo nekaj drugega.


Sedaj pa ti povej kako se je Zahod zagabil povprečnemu Janezu, ki hodi 8 ur na siht, hišo je dobil od staršev, vozi Škodo, najdlje po svetu je bil pa v Poreču in v Avstriji po trgovinah. Kaj en Janez išče drugega in kje?
Kot, da v eni Moskvi nimajo težav z priseljenci? Res je, da nimajo težav z opozicijo v Rusiji in drugega mnenja, ampak menda ja ne zato, ker problemov ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Bauc ::

Ruska stara mama ve kaj je rusija nekateri na zahodu še pa vedno niso skapirali :))

AvtoR ::

Vsaka čast. Gospa je nalila čistega vina.
Upam, da se ji ne bodo maščevali.

mtosev ::

Bauc je izjavil:

Ruska stara mama ve kaj je rusija nekateri na zahodu še pa vedno niso skapirali :))


Dober video. Je kr pogumna gospa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

fur80 ::

mtosev je izjavil:

Bauc je izjavil:

Ruska stara mama ve kaj je rusija nekateri na zahodu še pa vedno niso skapirali :))


Dober video. Je kr pogumna gospa.


Tale je bil malo preveč pameten.

Še en zaveznik ruskega predsednika Vladimirja Putina se je srečal s prerano smrtjo. 46-letnega poslanca tobolske mestne dume Vladimirja Egorova so našli mrtvega pred hišo, po tem, ko naj bi padel iz tretjega nadstropja.
https://www.24ur.com/novice/tujina/se-e...

bbbbbb2015 ::

mtosev je izjavil:


Dober video. Je kr pogumna gospa.


Če sem malo grob... Baba je stara, odživela je svoje, Sovjetsko zvezo, Rusijo. Verjetno nikoli ni bila priviligirana, da bi izkoriščala prednosti SZ ali Rusije. Njeni otroci, če jih ima, so že dolgo na svojem. Nima več kaj izgubiti, zato pove, kot misli. Nihče se ne bo z njo ukvarjal.

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

mtosev je izjavil:


Dober video. Je kr pogumna gospa.


Če sem malo grob... Baba je stara, odživela je svoje, Sovjetsko zvezo, Rusijo. Verjetno nikoli ni bila priviligirana, da bi izkoriščala prednosti SZ ali Rusije. Njeni otroci, če jih ima, so že dolgo na svojem. Nima več kaj izgubiti, zato pove, kot misli. Nihče se ne bo z njo ukvarjal.


Točno to sem jaz pomislil. :) Ubogi narod, kjer so babice za revolucijo.

dkegle ::

fur80 je izjavil:

dkegle je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Dejansko gre v tem primeru pri večini za antiamerikanizem, aka. amerika je kriva za vse in s tem opravičuejo početje tretjih držav.

Vzrok za antiamerikanizem je pa v notranjih težavah zahodnih držav. Veliko ljudi se je pustilo na cedilu, zato se jim je zahod zagabil in iščejo nekaj drugega.


Sedaj pa ti povej kako se je Zahod zagabil povprečnemu Janezu, ki hodi 8 ur na siht, hišo je dobil od staršev, vozi Škodo, najdlje po svetu je bil pa v Poreču in v Avstriji po trgovinah. Kaj en Janez išče drugega in kje?
Kot, da v eni Moskvi nimajo težav z priseljenci? Res je, da nimajo težav z opozicijo v Rusiji in drugega mnenja, ampak menda ja ne zato, ker problemov ni.

Večina ljudi ima nizke plače, komaj shajajo iz meseca v mesec, poleg tega so davki visoki, inflacija velika, državni aparat neučinkovit in ne dela za navadne ljudi (poglej naše zdravstvo, TEŠ6, davke, javna naročila,..). Še in še je razlogov.

fur80 ::

dkegle je izjavil:

fur80 je izjavil:

dkegle je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Dejansko gre v tem primeru pri večini za antiamerikanizem, aka. amerika je kriva za vse in s tem opravičuejo početje tretjih držav.

Vzrok za antiamerikanizem je pa v notranjih težavah zahodnih držav. Veliko ljudi se je pustilo na cedilu, zato se jim je zahod zagabil in iščejo nekaj drugega.


Sedaj pa ti povej kako se je Zahod zagabil povprečnemu Janezu, ki hodi 8 ur na siht, hišo je dobil od staršev, vozi Škodo, najdlje po svetu je bil pa v Poreču in v Avstriji po trgovinah. Kaj en Janez išče drugega in kje?
Kot, da v eni Moskvi nimajo težav z priseljenci? Res je, da nimajo težav z opozicijo v Rusiji in drugega mnenja, ampak menda ja ne zato, ker problemov ni.

Večina ljudi ima nizke plače, komaj shajajo iz meseca v mesec, poleg tega so davki visoki, inflacija velika, državni aparat neučinkovit in ne dela za navadne ljudi (poglej naše zdravstvo, TEŠ6, davke, javna naročila,..). Še in še je razlogov.


In kaj je to Zahod kriv, če smo mi nesposobni! Od leta 91 imamo možnost izbirati svoje vodstvo. Za razliko od enih držav, ker bodo imeli volitve, kot pravi ta babica, farso od volitev.
Sem danes poslušal en intervju z eno punco, ki je iz Irana prebegnila v USA, kjer je razlagala, kako te že lasten sistem uniči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Ganon ::

dkegle je izjavil:

fur80 je izjavil:

dkegle je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Dejansko gre v tem primeru pri večini za antiamerikanizem, aka. amerika je kriva za vse in s tem opravičuejo početje tretjih držav.

Vzrok za antiamerikanizem je pa v notranjih težavah zahodnih držav. Veliko ljudi se je pustilo na cedilu, zato se jim je zahod zagabil in iščejo nekaj drugega.


Sedaj pa ti povej kako se je Zahod zagabil povprečnemu Janezu, ki hodi 8 ur na siht, hišo je dobil od staršev, vozi Škodo, najdlje po svetu je bil pa v Poreču in v Avstriji po trgovinah. Kaj en Janez išče drugega in kje?
Kot, da v eni Moskvi nimajo težav z priseljenci? Res je, da nimajo težav z opozicijo v Rusiji in drugega mnenja, ampak menda ja ne zato, ker problemov ni.

Večina ljudi ima nizke plače, komaj shajajo iz meseca v mesec, poleg tega so davki visoki, inflacija velika, državni aparat neučinkovit in ne dela za navadne ljudi (poglej naše zdravstvo, TEŠ6, davke, javna naročila,..). Še in še je razlogov.


Ne nakladaj, no.

uomostolto ::

dkegle je izjavil:


Večina ljudi ima nizke plače, komaj shajajo iz meseca v mesec, poleg tega so davki visoki, inflacija velika, državni aparat neučinkovit in ne dela za navadne ljudi (poglej naše zdravstvo, TEŠ6, davke, javna naročila,..). Še in še je razlogov.


Kam pa boš šel? Že to, da ima velika večina, če ne vsi internet, WC direktno v bivalnih prostorih, asfaltirane ceste, kjer je večina cest zelo OK, zdravstvo, ki je čeprav ne idealno med boljšimi na svetu, zastonj zelo OK šolstvo in še in še. Lahko rečeš da je skoraj vse nekje na vrhu, lahko konkuriraš v politiki, na voljo imaš največji in najbogatejši in najbolj povezan trg na svetu. Kaj naj bi bila boljša alternativa?

Ti si v stilu, da na skoraj idealni ženski najdeš napako ali dve in bi jo zamenjal za alpako, če bi bilo legalno, ker ti je prodajalec alpak povedal, da bi bile super žene. Med tem, ko je vsem približno razumnim jasno kako čudno razmišljaš, ti potem naprej presenečaš v svoji trmi. In če se zgodi nekaj čudnih dogodkov in potem prideš na oblast, ker je dovolj podobno čudnih kot ti, ti in tebi podobni potem vsem vsilite za žene alpake. To je nekje prispodoba situacije, ki jo prepogosto gledamo.

LightBit ::

dkegle je izjavil:

Večina ljudi ima nizke plače, komaj shajajo iz meseca v mesec, poleg tega so davki visoki, inflacija velika, državni aparat neučinkovit in ne dela za navadne ljudi (poglej naše zdravstvo, TEŠ6, davke, javna naročila,..). Še in še je razlogov.

Razlogi seveda so in marsikaj je narobe, ampak zakaj mislijo da bo bolje če zahod propade? Nam je bolje če je vojna? Nas bo Putin rešil? Bi bilo bolje če bi imeli Rublje?
Kolikor vem imajo v Rusiji enake probleme, kot si jih naštel (večinoma celo večje).

WhiteAngel ::

dkegle je izjavil:


Večina ljudi ima nizke plače,


Zdaj si pa odkril toplo vodo. Večina ljudi ima *vedno* nižjo plačo od povprečne, saj je spodnja meja določena (minimalna plača), zgornje pa ni in imaš dolg rep tam.

Lonsarg ::

Problem Slovenije je premajhna integriranost z zahodom, ne prevelika. No imamo pač tudi močan tranzicijski problem, ko v prehodu v kapitalizem nismo bili zmožni kakih dobrih kapitalistov skup spravit, sami loleki. Sploh ni glavni problem da ne delajo za ljudi (to pač nasploh ne), naši kapitalisti (so seveda svetle izjeme) so tako neumni da še zase in svoj dobiček ne znajo delat in so šle zadeve masovno v franže.

Putin je raje vojno naredil kot da bi Ukrajino dovolil v zahod integrirat. Ker je pač mu jasno da bi s tem dobil (potencialno, nič ni zagotovljeno) uspešno sosedo in bi ekonomska beda Rusije bila preveč opazna Ruskemu narodu. Pomoje je Putina kar stisnilo ko je pomislil o možni prihodnosti, kjer Rusi hodjo delat v Ukrajino :) Glavni namen vojne je to preprečiti, morda mu bo uspelo morda ne, dolgoročno skoraj gotovo ne.

Ampak saj zdaj bodo pa hodili v Kazahstan, za še eno fronto pa nima :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pac-Man ::

Suško je vprašljiv vir, ampak ga imam vseeno v feedu in ko je ravno omenil Slovenijo...

https://twitter.com/igorsushko/status/1...

Nebojsa Jankovic is head of the Russian market for Comita Group of Companies, a high-tech alliance based out of Slovenia. In Russia, Jankovic is known for laundering money on behalf of Gazprom to Europe through Serbia. His does not appear on any sanctions lists.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

Danes Rusija izvaja masovne napade po celi Ukrajini, kratek video

https://twitter.com/Osinttechnical/stat...

Kyiv, a downed Russian cruise missile hit an apartment high rise.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

bbbbbb2015 ::

Tukauj imAte obrazloženo zakaj Ukrajina rabi F-16:


V grobem:
- najbolj optimalen bi bil Saab Gripen, samo jih je bilo malo narejenih, max. 12 jih lahko Švedi dajo. Morda več, samo vse to gre potem na račun poslabšanja lastnih zmogljivosti
- ker je bilo F-16 5000 narejenih, obstaja dosti fabrik, ki še vedno delajo dele, ogromno F-16 A/B je upokojenih
- ker to odpre možnost, da Ukrajinci kontrirajo Rusom v beyond visual range boju, kar sedaj ne morejo
- ker to odpre enormno zakladnico izstrelkov, ki jih ima NATO oz. Zahod ogromno
- ker tudi Rusija troši (sedaj) ogromne resuse v Air policingu, to ne bo šlo v nedogled - F-16 bi pospešili to pot navzdol

Je nekaj downsidov:
- gre za drage stvari: ali 10 F-16 avionov ali milijon granat - granate so prioriteta
- določeni izstrelki so top šit security - Meteor izstrelek - ne bi bil odobro, da kak pade v roke Rusom
- F-16 rabi čiste vzletne steze in dosti vzdrževanja
- F-16 usposabljanje je zahtevno in terja svoj čas

Bi pa lahko Francozi dali tudi svoje Mirage lovce, ki so stari, vendar bolj kot lovec je pomembna platforma, na katero je možno pripeti izstrelke. Tehnološka pariteta Rusom je pomembna bolj, kot na zemlji.

Zgodovina sprememb…

Gambino ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Tukauj imAte obrazloženo zakaj Ukrajina rabi F-16:


V grobem:
- najbolj optimalen bi bil Saab Gripen, samo jih je bilo malo narejenih, max. 12 jih lahko Švedi dajo. Morda več, samo vse to gre potem na račun poslabšanja lastnih zmogljivosti
- ker je bilo F-16 5000 narejenih, obstaja dosti fabrik, ki še vedno delajo dele, ogromno F-16 A/B je upokojenih
- ker to odpre možnost, da Ukrajinci kontrirajo Rusom v beyond visual range boju, kar sedaj ne morejo
- ker to odpre enormno zakladnico izstrelkov, ki jih ima NATO oz. Zahod ogromno
- ker tudi Rusija troši (sedaj) ogromne resuse v Air policingu, to ne bo šlo v nedogled - F-16 bi pospešili to pot navzdol

Je nekaj downsidov:
- gre za drage stvari: ali 10 F-16 avionov ali milijon granat - granate so prioriteta
- določeni izstrelki so top šit security - Meteor izstrelek - ne bi bil odobro, da kak pade v roke Rusom
- F-16 rabi čiste vzletne steze in dosti vzdrževanja
- F-16 usposabljanje je zahtevno in terja svoj čas

Bi pa lahko Francozi dali tudi svoje Mirage lovce, ki so stari, vendar bolj kot lovec je pomembna platforma, na katero je možno pripeti izstrelke. Tehnološka pariteta Rusom je pomembna bolj, kot na zemlji.


Same nebuloze. Brez dobrega pilota je vsako letalo samo tarča, ki ga nasprotnik z lahkoto sestreli. In ukrajinci se v tako kratkem času ne morejo izšolati za dobre pilote!!!

gozdar1 ::

Ukrajina rabi dolgometno orožje s katarim bi napadli rusko vojaško in ekonomsko infarstrukturo. Samo to jim zahod zaradi starhu pred eskalacijo vseskozi odreka.

fur80 ::

Gambino je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Tukauj imAte obrazloženo zakaj Ukrajina rabi F-16:


V grobem:
- najbolj optimalen bi bil Saab Gripen, samo jih je bilo malo narejenih, max. 12 jih lahko Švedi dajo. Morda več, samo vse to gre potem na račun poslabšanja lastnih zmogljivosti
- ker je bilo F-16 5000 narejenih, obstaja dosti fabrik, ki še vedno delajo dele, ogromno F-16 A/B je upokojenih
- ker to odpre možnost, da Ukrajinci kontrirajo Rusom v beyond visual range boju, kar sedaj ne morejo
- ker to odpre enormno zakladnico izstrelkov, ki jih ima NATO oz. Zahod ogromno
- ker tudi Rusija troši (sedaj) ogromne resuse v Air policingu, to ne bo šlo v nedogled - F-16 bi pospešili to pot navzdol

Je nekaj downsidov:
- gre za drage stvari: ali 10 F-16 avionov ali milijon granat - granate so prioriteta
- določeni izstrelki so top šit security - Meteor izstrelek - ne bi bil odobro, da kak pade v roke Rusom
- F-16 rabi čiste vzletne steze in dosti vzdrževanja
- F-16 usposabljanje je zahtevno in terja svoj čas

Bi pa lahko Francozi dali tudi svoje Mirage lovce, ki so stari, vendar bolj kot lovec je pomembna platforma, na katero je možno pripeti izstrelke. Tehnološka pariteta Rusom je pomembna bolj, kot na zemlji.


Same nebuloze. Brez dobrega pilota je vsako letalo samo tarča, ki ga nasprotnik z lahkoto sestreli. In ukrajinci se v tako kratkem času ne morejo izšolati za dobre pilote!!!


Če so kaj pametni,kar pa mislim da so, so se na to pripravili in se šolajo že dalj časa, teh 6 mesecev je bolj za RTV in Kajo S. Pa naj Kaja potem dokaže, da Zahod pripravlja pilote že dalj časa.
Gripne so Ukrajinci testirali že na začetku vojne 2022.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

fur80 ::

Pac-Man je izjavil:

Danes Rusija izvaja masovne napade po celi Ukrajini, kratek video

https://twitter.com/Osinttechnical/stat...

Kyiv, a downed Russian cruise missile hit an apartment high rise.


Zgleda, da se ladje res ne bo dalo več popravit, ruski mornarji pa tudi ne bodo več pluli. Putler kot psihopat za povračilo tolče po civilistih.

bbbbbb2015 ::

Gambino je izjavil:


Same nebuloze. Brez dobrega pilota je vsako letalo samo tarča, ki ga nasprotnik z lahkoto sestreli. In ukrajinci se v tako kratkem času ne morejo izšolati za dobre pilote!!!


To pravi RUSI institut:
https://www.rusi.org/

Ti živijo vojno. War'R'Us. Kapiraš?

Komu naj verjamem, tebi, ko pilotske kabine nisi videl niti od zunaj ali think-tanku, kjer se zbirajo upokojeni RAF oficirji, ki so šopali vojno v Iraku?

Gambino ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Gambino je izjavil:


Same nebuloze. Brez dobrega pilota je vsako letalo samo tarča, ki ga nasprotnik z lahkoto sestreli. In ukrajinci se v tako kratkem času ne morejo izšolati za dobre pilote!!!


To pravi RUSI institut:
https://www.rusi.org/

Ti živijo vojno. War'R'Us. Kapiraš?

Komu naj verjamem, tebi, ko pilotske kabine nisi videl niti od zunaj ali think-tanku, kjer se zbirajo upokojeni RAF oficirji, ki so šopali vojno v Iraku?


Izšolaš je nekaj, da si dober pilot pa je nekaj čisto drugega, bimbo! Šolanje traja do cca 9. mesecev za F16, odvisno od predznanja pilota, ampak to so še daleč od pilotov, ki so dobri. Moraš včasih znati prebrati, preden se usajaš!

mikhaair ::

Gambino je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Gambino je izjavil:


Same nebuloze. Brez dobrega pilota je vsako letalo samo tarča, ki ga nasprotnik z lahkoto sestreli. In ukrajinci se v tako kratkem času ne morejo izšolati za dobre pilote!!!


To pravi RUSI institut:
https://www.rusi.org/

Ti živijo vojno. War'R'Us. Kapiraš?

Komu naj verjamem, tebi, ko pilotske kabine nisi videl niti od zunaj ali think-tanku, kjer se zbirajo upokojeni RAF oficirji, ki so šopali vojno v Iraku?


Izšolaš je nekaj, da si dober pilot pa je nekaj čisto drugega, bimbo! Šolanje traja do cca 9. mesecev za F16, odvisno od predznanja pilota, ampak to so še daleč od pilotov, ki so dobri. Moraš včasih znati prebrati, preden se usajaš!


Pojma nimaš

fur80 ::

Gambino je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Gambino je izjavil:


Same nebuloze. Brez dobrega pilota je vsako letalo samo tarča, ki ga nasprotnik z lahkoto sestreli. In ukrajinci se v tako kratkem času ne morejo izšolati za dobre pilote!!!


To pravi RUSI institut:
https://www.rusi.org/

Ti živijo vojno. War'R'Us. Kapiraš?

Komu naj verjamem, tebi, ko pilotske kabine nisi videl niti od zunaj ali think-tanku, kjer se zbirajo upokojeni RAF oficirji, ki so šopali vojno v Iraku?


Izšolaš je nekaj, da si dober pilot pa je nekaj čisto drugega, bimbo! Šolanje traja do cca 9. mesecev za F16, odvisno od predznanja pilota, ampak to so še daleč od pilotov, ki so dobri. Moraš včasih znati prebrati, preden se usajaš!


Kje piše, da se Ukrajinci ne šolajo že več kot leto ali dve? Gripne so testirali uradno pred 1 letom in pol.Najboljše pilote so seveda pustili na svojih letalih, ostalo so verjetno dali že pred časom na šolanje, saj pa tej ni NATO in UA nora, da bodo dali neizsolane pilote v boj z Rusi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

bbbbbb2015 ::

Prihaja konec leta, potrebno je potegniti črto tudi pod putinove kolobocije.

Povzetek, koliko pomoči je kdo dal Ukrajincem:
https://www.politico.eu/article/2023-da...

Če se vam številke ne odprejo, poskusite večkrat. Zgleda da imajo težave z navalom. Ali DOS atakom.
politico.eu je *AMERIŠKI* think-tank v Evropi. Da bomo vedeli (boste vedeli) iz katere smeri piha burja.

Če vam glih ne odpre cifer:
pomoč ZDA: 43,86 mrd EUR (hehe v Evropi smo, to so Ameri vzeli kalkuljator in posebej prekalkulirali za nas)
pomoč Nemčije: 17,13 mrd EUR
pomoč UK: 6,57 mrd EUR

Kumulatvno pomoč Evrope je malenkost večja kot pomoč ZDA. Evropejci smo torej ta hip prispevali več kot ZDA. To je vsa *VOJAŠKA* pomoč. Od 155mm granat do Storm Shadowov in naših M80A oklepnikov.

Zgodovina sprememb…

««
602 / 832
»»