» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
528 / 827
»»

Sheteentz ::

v tej temi so bolj žrtve teh manpulatorjev. ni šans, da so sami manipulatorji tako neumni kot so nekatere objave, ki jih tukaj beremo.

kopriwa ::

mojsterleo je izjavil:

Rusi se grejo lahko to vojno v nedogled, imajo dovolj ljudi, tudi orožja jim ne bo zmanjkalo - ravno nasprotno, aktivno se oborožujejo na vseh področjih.

Ja seveda, zato pa klošarijo pri S. Koreji?

mojsterleo je izjavil:

Sankcije nimajo nobenega učinka, saj so Rusi naredili bypass pri večini dobrin.

Same old, same old "Sankcije ne delujejo!!1!!" Sankcije v nedogled, oz. dokler ta glavni orki ne pocrkajo.

chittax ::

AvtoR je izjavil:

https://siol.net/novice/svet/razkrita-t...

Nekaj od tega se najde tudi na tem forumu in tej temi...

Ameriška oz. Zionistična propaganda. Videno že stokrat.

FireSnake ::

dronyx je izjavil:

Ukrajina bo tista ki se bo odločila, ali se bo o čemerkoli pogajala, ne putler ali rusija.


Useki bojo določili.
Ne se slepiti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Matejjjjj ::

lynxslo5 je izjavil:

Če bi Američani resnično želeli, da Ukrajina zmaga, potem bi Ukrajincem dali enako najsodobnejše orožje kot ga dajejo Izraelu.


Ne. Mislim, da je pogoj, da Severna Koreja, Iran, Kitajska pa še kdo, ne oborožujejo Ruse, da se Amerika vzdrži nadaljnih obsežnejših dobav. Vemo, kakšno artiljerijo imajo SK in PRC, da ne govorimo o ostalem. Gre najbrž za kakšno krhko diplomatsko ravnotežje.. Rusija ni mednarodno v tako slabem položaju kot je bila Nemčija med 2sv.

chittax je izjavil:

AvtoR je izjavil:

https://siol.net/novice/svet/razkrita-t...

Nekaj od tega se najde tudi na tem forumu in tej temi...

Ameriška oz. Zionistična propaganda. Videno že stokrat.


Kje vas vzgajajo. Metelkova?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

AvtoR ::

chittax je izjavil:

AvtoR je izjavil:

https://siol.net/novice/svet/razkrita-t...

Nekaj od tega se najde tudi na tem forumu in tej temi...

Ameriška oz. Zionistična propaganda. Videno že stokrat.


Ja seveda, ziher bo to!
Pa da so se vmešavali v ameriške volitve, brexit in financirali skrajne desničarje po evropi, je verjetno tudi židovska propaganda, po tvoje seveda...

Fangolin7 ::



Prijateljstvo brez "meja".

Oziroma bolje rečeno, prijateljstvo brez upoštevanja ruskih meja :D

luli ::

Fangolin7 je izjavil:



Prijateljstvo brez "meja".

Oziroma bolje rečeno, prijateljstvo brez upoštevanja ruskih meja :D

Ravno to novico sem videl včeraj. Zdaj, ko Ukrajincem rakete nesejo tako daleč, bodo morali paziti, da jih ne odnese čez mejo v kitajski Vladivostok. To bi znalo Kitajce rasno razhuditi.

Fangolin7 ::

Ooopsie...



Lesoto je izjavil:

Lesoto je izjavil:

Nekaj nove specifične ruske opreme uničene v Ukrajini:

https://twitter.com/GloOouD/status/1696...
Ukrainian soldiers destroyed very rare and modern Illumination and guidance radar 9S36M for air defense system BUK-M3
It costs 40 million dollars - This is the first confirmed loss of this very modern system.

https://twitter.com/UAWeapons/status/16...
A Russian "Predel" coastal defense over-the-horizon radar station was destroyed by a GMLRS strike of the Ukrainian army in Zaliznyi Port, #Kherson Oblast. This is the first confirmed loss of this very modern system.

https://twitter.com/eumaidan14/status/1...
A quick list of RU equipment either destroyed or damaged within the last 48 hours.
1 - Radio Electronic Warfare R-330ZH "Zhitel"
1 - PREDEL-E
1 - Leer-2"
1 - Tor-M1
1 - RB-636AM2 Svet-KU


https://twitter.com/GloOouD/status/1696...
Ukrainian drone finds and observes the Russian KamAZ which led them to Russian system of Radio Electronic Warfare R-330ZH “Zhitel”
After an accurate shot, the system and most importantly the crew WAS DESTROYED.
13th Documented Loss of this system

fur80 je izjavil:

Pskov Airbase hosts a large number of Il-76 transport planes.
https://twitter.com/M160831M/status/169...


https://twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/sta...
And here are the first TWO CONFIRMED IL-76S

-
ruski vir



Dobr so tole izvedl ukrajinci.
Danes je bilo še nekaj posnetkov in res čestitke. 7 letal uničenih na 700km oddaljenem letališču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fangolin7 ()

luli ::

Fangolin7 je izjavil:

Ooopsie...


Do zadnjega rublja. Potem bosta pa Gates in Soros šla po nakupih.

Sheteentz ::

Fangolin7 je izjavil:



Prijateljstvo brez "meja".

Oziroma bolje rečeno, prijateljstvo brez upoštevanja ruskih meja :D

Ne rata mi razbrati, katero rusko ozemlje naj bi po novem bilo kitajsko.

PacificBlue ::

Ne rata mi razbrati, katero rusko ozemlje naj bi po novem bilo kitajsko


Krim.:))

/s
I’m out.
:3

lynxslo5 ::

AvtoR je izjavil:

chittax je izjavil:

AvtoR je izjavil:

https://siol.net/novice/svet/razkrita-t...

Nekaj od tega se najde tudi na tem forumu in tej temi...

Ameriška oz. Zionistična propaganda. Videno že stokrat.


Ja seveda, ziher bo to!
Pa da so se vmešavali v ameriške volitve, brexit in financirali skrajne desničarje po evropi, je verjetno tudi židovska propaganda, po tvoje seveda...


O vmešavanju v ameriške volitve niti na CNN več ne poročajo, sedaj so modro tiho, saj je to bila večkrat dokazana laž.

Pri Bexitu je Nigel Farage s stokrat manjšo finančno kampanjo kot jo je imel Pro EU tabor porazil nasprotno stran. Mene bi bilo sram, da imaš za kampanjo stokrat več denarja kot nasprotna stran, pa vseeno izgubiš.

Koliko daje Soroš za skrajno levico in koliko Rusi za skrajno desnico? Me zanima ta padatek.

Glede judov vam pa nekaterim ni pomoči. Oni škodijo vsem nam, tudi vam. Delajo izključno za svoje interese. Naše otroke v šolah učijo strpnosti, oni pa svoje otroke učijo, da se jim mora cel svet podrediti.
Če pa ste se nekateri odločili, da boste njihovi shabbos goyji, pa tudi prav. To je vaša odločitev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Lesoto ::

Pri naselju Verbove so Ukrajinci preskočili prvo Surovikinovo obrambno linijo.



Nič presenetljivega, da v tej liniji ni bilo nikogar.

Bauc ::

lynxslo5 je izjavil:

AvtoR je izjavil:

chittax je izjavil:

AvtoR je izjavil:

https://siol.net/novice/svet/razkrita-t...

Nekaj od tega se najde tudi na tem forumu in tej temi...

Ameriška oz. Zionistična propaganda. Videno že stokrat.


Ja seveda, ziher bo to!
Pa da so se vmešavali v ameriške volitve, brexit in financirali skrajne desničarje po evropi, je verjetno tudi židovska propaganda, po tvoje seveda...


O vmešavanju v ameriške volitve niti na CNN več ne poročajo, sedaj so modro tiho, saj je to bila večkrat dokazana laž.

Pri Bexitu je Nigel Farage s stokrat manjšo finančno kampanjo kot jo je imel Pro EU tabor porazil nasprotno stran. Mene bi bilo sram, da imaš za kampanjo stokrat več denarja kot nasprotna stran, pa vseeno izgubiš.

Koliko daje Soroš za skrajno levico in koliko Rusi za skrajno desnico? Me zanima ta padatek.

Glede judov vam pa nekaterim ni pomoči. Oni škodijo vsem nam, tudi vam. Delajo izključno za svoje interese. Naše otroke v šolah učijo strpnosti, oni pa svoje otroke učijo, da se jim mora cel svet podrediti.
Če pa ste se nekateri odločili, da boste njihovi shabbos goyji, pa tudi prav. To je vaša odločitev.

Pa še Putin dela za njihove interese ustanovitve novega Izraela v Ukrajini. Grozno. Počutim se popolnoma izdanega.

luli ::

Pa še Putin dela za njihove interese ustanovitve novega Izraela v Ukrajini. Grozno. Počutim se popolnoma izdanega

Kateri Putin? To je danes pomemben podatek.
Lahko je
1. Oni zavihki in zatečen,
2. Mini izvedba, ki ima podloge v šolnih
3. Oglatoglavi, ki zgleda najbolj normalen. Lahko pa se seveda motim, saj večina oglatih izvira iz okolice Zvornika.
Je pa res, da vsi trije baje delajo za Žida.

Fangolin7 ::

Putin ni eden Putin so trije?

Nekako tako kot nekoč reklama za siol? :D

Bauc ::

luli je izjavil:

Pa še Putin dela za njihove interese ustanovitve novega Izraela v Ukrajini. Grozno. Počutim se popolnoma izdanega

Kateri Putin? To je danes pomemben podatek.
Lahko je
1. Oni zavihki in zatečen,
2. Mini izvedba, ki ima podloge v šolnih
3. Oglatoglavi, ki zgleda najbolj normalen. Lahko pa se seveda motim, saj večina oglatih izvira iz okolice Zvornika.
Je pa res, da vsi trije baje delajo za Žida.

Dva sta agenta kabale ta tretji pa dela za CIA in BlackRock. Sta me oba Rusofila danes prepričala, da ne more biti drugače. Preprosti langrab enostavno ne more pojasniti vsega:D

Fangolin7 ::

Reptili?
Ne pozabit na njih.

Sicer pa je tko, da ko Ukrajini gre dobro, navalijo rusofili na polno.

A. Smith ::

Fangolin7 je izjavil:

Putin ni eden Putin so trije?

Nekako tako kot nekoč reklama za siol? :D


Saj se razumemo, da ma Putka dvojnike, ja? Je ta trditev tako zelo neverjetna?

Dajmo ne delat trollfesta, imajo že tako ali tako modi veselje zaklepati to temo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

luli ::

A. Smith je izjavil:

Fangolin7 je izjavil:

Putin ni eden Putin so trije?

Nekako tako kot nekoč reklama za siol? :D


Saj se razumemo, da ma Putka dvojnike, ja? Je ta trditev tako zelo neverjetna?

Dajmo ne delat trollfesta, imajo že tako ali tako modi veselje zaklepati to temo.

Tudi jaz sem en čas mislil, da kuglar zapira temo, zadnje čase pa vse bolj sumim Žide. Če niso oni pa bi lahko bil Gates. Niso mu dovolj hroščati Winsi, zdaj bi rad še šit tech prevzel.

Anney ::

Danes naj bi bil kar velik prodor ukrajincev čez prvo obrabno linijo pri vasi Verbove. Zgleda, da bo šlo skozi, ampak pustimu času čas.
Če ima ko kakšen pameten info le na dan z besedo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

gozdar1 ::

V katero kategorijo potem spada sovoljev, kot eden glevnih putinovih propagandistov, ki je hkrati tudi...

Fangolin7 ::

... Žid

Vladimir Rudolfovich Solovyov was born on October 20, 1963, in Moscow, Russian SFSR, USSR, to a Jewish family.[10]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fangolin7 ()

sir_mha ::

Uf, danes ima pa forum pridih letečega cirkusa.

Bauc ::

Putin bo pobil Ukrajince nakar bo BlackRock Ukrajino naselil z Židi. Potem bo Rusija imela na meji Izrael 2.0, ki bo oborožen z nuklearnim orožjem in bo imel popolno podporo ZDA. Iz dežja pod kap. Kaj pravite rusofili? :D Tako nekako?

gozdar1 ::

sir_mha je izjavil:

Uf, danes ima pa forum pridih letečega cirkusa.


Dejansko ruski troli očitno zopet delajo na tem, da bi se tema zaklenila.

lynxslo5 ::

Bauc je izjavil:

Putin bo pobil Ukrajince nakar bo BlackRock Ukrajino naselil z Židi. Potem bo Rusija imela na meji Izrael 2.0, ki bo oborožen z nuklearnim orožjem in bo imel popolno podporo ZDA. Iz dežja pod kap. Kaj pravite rusofili? :D Tako nekako?


Ni nujno, da se načrti vedno uresničijo. Vsekakor obstaja realna možnost, da kolonizacija Ukrajine ne bo uspela. Nekoč so Judi tudi imeli načrt, da Argentini ukradejo Patagonijo in tam naredijo Izrael, vendar jim to ni uspelo.

Bo pa Zelenski še naprej svojim sonarodnjakom, ki imajo v lasti BlackRock, razprodajal vse kar je v Ukrajini kaj vrednega. To pa je sto procentno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Bauc ::

lynxslo5 je izjavil:

Bauc je izjavil:

Putin bo pobil Ukrajince nakar bo BlackRock Ukrajino naselil z Židi. Potem bo Rusija imela na meji Izrael 2.0, ki bo oborožen z nuklearnim orožjem in bo imel popolno podporo ZDA. Iz dežja pod kap. Kaj pravite rusofili? :D Tako nekako?


Ni nujno, da se načrti vedno uresničijo. Vsekakor obstaja realna možnost, da kolonizacija Ukrajine ne bo uspela. Nekoč so Judi tudi imeli načrt, da Argentini ukradejo Patagonijo in tam naredijo Izrael, vendar jim to ni uspelo.

Bo pa Zelenski še naprej svojim sonarodnjakom, ki imajo v lasti BlackRock, razprodajal vse kar je v Ukrajini kaj vrednega. To pa je stop procentno.

A potem misliš, da bo Putinu spodletel načrt, da nadomesti Ukrajince z Židi? Ukrajincem je potrebno dvigniti dobave orožja , da se ubranijo tega zlobnega načrta. Sem vesel, da se strinjama.

Fangolin7 ::

Anney je izjavil:

Danes naj bi bil kar velik prodor ukrajincev čez prvo obrabno linijo pri vasi Verbove. Zgleda, da bo šlo skozi, ampak pustimu času čas.
Če ima ko kakšen pameten info le na dan z besedo.


To se sliši super, ampak dajmo počakat na več informacij.

Anney ::

Zakaj se sploh pričkate z njimi, je to državno prvenstvo v trolanju (kdo bo koga), pustiš, da napiše in preskočiš, ko zopet napiše ne odgovarjaš, je težko? Ne.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Fangolin7 ::

https://www.tomshardware.com/news/russi...

Russian Chipmaker Baikal Goes Bankrupt, Assets Valued at Only $5 Million


Zanimivo, bi rekel da bodo tako firmo pa ja držali pri življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fangolin7 ()

Bauc ::

Anney je izjavil:

Zakaj se sploh pričkate z njimi, je to državno prvenstvo v trolanju (kdo bo koga), pustiš, da napiše in preskočiš, ko zopet napiše ne odgovarjaš, je težko? Ne.

Imaš prav itak nima smisla.

BorutO ::

Moj foter je najboljši ... je v začetnih mesecih napada govoril, da so rusi prav naredili, da so napadli Ukrajino, da so si prosili itd ... isto kot naši rusofili tu gor in na rtvjevem mmcju ... seveda se nisem prepiral z njim, ker mi je pač foter in zaradi ene gnile vojne ni treba se skregati z družino, še posebej, ker se ne dogaja to pri nas ... no, danes pa, ko Ukrajinci bombardirajo po rusiji, pravi, da je rusom čisto prav tako, da so jih še premalo, pa da jih naj izženejo iz Ukrajine ... pa sem ga vprašal kdaj je spremenil mnenje ... pa reče, da od takrat, ko rusi mislijo, da so navidezno ukradli ukrajinsko zemljo pa ko je videl kaj vse počnejo rusi po Ukrajini.
En rusofil manj, ki je kar hitro spregledal, očitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

borisk ::

Sheteentz je izjavil:

Fangolin7 je izjavil:



Prijateljstvo brez "meja".

Oziroma bolje rečeno, prijateljstvo brez upoštevanja ruskih meja :D

Ne rata mi razbrati, katero rusko ozemlje naj bi po novem bilo kitajsko.


na skrajnem, skrajnem vzhodu kitajske, pri mestu Harabovsk (nad Vladivostokom)

Utk ::

Haha, pri takih zaveznikih, ne rabiš sovražnikov.

AvtoR ::

Medtem, ko se rusi ukvarjajo z ukrajino, zlobnim zahodom, NATOm in sanjajo imperij, jih bodo kitajčki na vzhodu pohrustali za malico. Kakšna neverjetna daljnovidnost putane.
Geopolitika pa to...

Wrop ::

BorutO je izjavil:

Moj foter je najboljši ... je v začetnih mesecih napada govoril, da so rusi prav naredili, da so napadli Ukrajino, da so si prosili itd ... isto kot naši rusofili tu gor in na rtvjevem mmcju ... seveda se nisem prepiral z njim, ker mi je pač foter in zaradi ene gnile vojne ni treba se skregati z družino, še posebej, ker se ne dogaja to pri nas ... no, danes pa, ko Ukrajinci bombardirajo po rusiji, pravi, da je rusom čisto prav tako, da so jih še premalo, pa da jih naj izženejo iz Ukrajine ... pa sem ga vprašal kdaj je spremenil mnenje ... pa reče, da od takrat, ko rusi mislijo, da so navidezno ukradli ukrajinsko zemljo pa ko je videl kaj vse počnejo rusi po Ukrajini.
En rusofil manj, ki je kar hitro spregledal, očitno.


Takih imaš polno. Jaz sem v službi že prvi dan rekel da Rusi ne bodo zmagali. Malo so me pisano gledali, bilo je nekaj posmeha, ampak tako je življenje.
Ko je Janšek presenetljivo stopil v Kiev, je pa bilo takoj jasno kdo bo zmagovalec. :))

Pac-Man ::

Heh, karma?

https://twitter.com/leonidragozin/statu...

Igor Strelkov/Girkin complains that he was transported in the same prison van as Ukrainian POWs captured in Mariupol, his wife wrote.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

avani ::

borisk je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Fangolin7 je izjavil:



Prijateljstvo brez "meja".

Oziroma bolje rečeno, prijateljstvo brez upoštevanja ruskih meja :D

Ne rata mi razbrati, katero rusko ozemlje naj bi po novem bilo kitajsko.


na skrajnem, skrajnem vzhodu kitajske, pri mestu Harabovsk (nad Vladivostokom)


Misl, da je to celo isti otok, zaradi katerega sta šle v vojno Sovjetska zveza in Kitajska. To je bilo nekje v 60ih. Pa ni bil niti majhen konflikt; trajal je skoraj eno leto, na vsaki strani pa je bilo pol milijona vojakov. Kar resna zadeva za tisti čas

Gregor P ::

PacificBlue je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ker na konec koncu je Rusija regionalna sila in njihovih 'interesov' ne bo možno ignorirati. Rusi se grejo lahko to vojno v nedogled, imajo dovolj ljudi, tudi orožja jim ne bo zmanjkalo - ravno nasprotno, aktivno se oborožujejo na vseh področjih. Sankcije nimajo nobenega učinka, saj so Rusi naredili bypass pri večini dobrin.


kaj kalkukator z lastnim ruskim inhouse dizajn čipom že znajo izdelat al so še vedno eksistenčno odvisni od zahodne tehnologije?


Ja in ne:)

https://x.com/nexta_tv/status/169666340...


Tiskovni predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov je sporočil, da ruski preiskovalci preiskujejo možnost, da je bilo letalo vodje najemniške vojske Wagner Jevgenija Prigožina strmoglavljeno namerno

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/kreme...
... me prav zanima, kateri bo prvi ruski inšpektor, ki bo to javno potrdil, preden bo padel skozi okno:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pac-Man ::

https://twitter.com/zonov_sl/status/169...

RBC drew an infographic about the night attack of drones.

On the map, parts of Kherson, Zaporozhye and Donetsk regions are marked as "territories under the control of Kyiv."

The whores show that these territories are allegedly occupied by Ukraine.

Just wow!

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zmajc ::

BorutO je izjavil:

Moj foter je najboljši ... je v začetnih mesecih napada govoril, da so rusi prav naredili, da so napadli Ukrajino, da so si prosili itd ... isto kot naši rusofili tu gor in na rtvjevem mmcju ... seveda se nisem prepiral z njim, ker mi je pač foter in zaradi ene gnile vojne ni treba se skregati z družino, še posebej, ker se ne dogaja to pri nas ... no, danes pa, ko Ukrajinci bombardirajo po rusiji, pravi, da je rusom čisto prav tako, da so jih še premalo, pa da jih naj izženejo iz Ukrajine ... pa sem ga vprašal kdaj je spremenil mnenje ... pa reče, da od takrat, ko rusi mislijo, da so navidezno ukradli ukrajinsko zemljo pa ko je videl kaj vse počnejo rusi po Ukrajini.
En rusofil manj, ki je kar hitro spregledal, očitno.


Ja, zanimivo, moj foter je na začetku imel podobne izjave. One tipične ruske talking pointe, ki jih je prebral na "alternati straneh" (RT). Se mu rekel, da ko mu zaklenejo ruske smeti bo hitro nehal kvasit traparije. Tako je tudi bilo.

BorutO ::

:D Moj foter niti ne zna uporabljati računalnika in novejših telefonov... Tvojega so lahko očitno še bolj zavajali mediji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

fikus_ ::

Retorično vprašanje: Si prepričan, da mediji ne zavajajo tebe?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

LightBit ::

Gregor P je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ker na konec koncu je Rusija regionalna sila in njihovih 'interesov' ne bo možno ignorirati. Rusi se grejo lahko to vojno v nedogled, imajo dovolj ljudi, tudi orožja jim ne bo zmanjkalo - ravno nasprotno, aktivno se oborožujejo na vseh področjih. Sankcije nimajo nobenega učinka, saj so Rusi naredili bypass pri večini dobrin.


kaj kalkukator z lastnim ruskim inhouse dizajn čipom že znajo izdelat al so še vedno eksistenčno odvisni od zahodne tehnologije?


Ja in ne:)

https://x.com/nexta_tv/status/169666340...


Tiskovni predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov je sporočil, da ruski preiskovalci preiskujejo možnost, da je bilo letalo vodje najemniške vojske Wagner Jevgenija Prigožina strmoglavljeno namerno

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/kreme...
... me prav zanima, kateri bo prvi ruski inšpektor, ki bo to javno potrdil, preden bo padel skozi okno:D

Bodo že našli enega ukrajnca odgovornega za strmoglavljenje.

BorutO ::

No vidite... Kaj postaja belorusija in kaj dela putler po belorusiji - uničuje in prepoveduje beloruski jezik. Zapirajo državljane, ki si v belorusiji upajo govoriti belorusko... In še marsikaj nam mediji ne povejo.

https://siol.net/novice/svet/ko-so-ljud...

PacificBlue ::

BorutO je izjavil:

No vidite... Kaj postaja belorusija in kaj dela putler po belorusiji - uničuje in prepoveduje beloruski jezik. Zapirajo državljane, ki si v belorusiji upajo govoriti belorusko... In še marsikaj nam mediji ne povejo.

https://siol.net/novice/svet/ko-so-ljud...



Lukasenko tudi zgodnje pisatelje beloruske knjizevnosti opredeljuje kot ekstremiste, ker so pisali proti Rusiji.
Podobno, kot da bi pri nas prepovedali Cankarja, ker je bil proti Srbom.
https://www.rferl.org/amp/belarus-write...
I’m out.
:3

gozdar1 ::

In potem pravijo, da je zelenski prodal državo. Bi pa če bi se rusom izšlo verjetno podobna usoda čakala tudi ukrajino. Torej počasna absorbcija v federacijo ter brisanje ukrajinske kulture in nadomeščanje z rusko.

cirecire ::

BorutO je izjavil:

No vidite... Kaj postaja belorusija in kaj dela putler po belorusiji - uničuje in prepoveduje beloruski jezik. Zapirajo državljane, ki si v belorusiji upajo govoriti belorusko... In še marsikaj nam mediji ne povejo.

https://siol.net/novice/svet/ko-so-ljud...


Enkrat sem bral en članek o življenjepisu Lukašenka in tam je pisalo, da je Lukašenko leta 1991 bil edini poslanec Beloruskega parlamenta, ki je glasoval proti osamojsvojitvi Belorusije. In takšnega človeka so Belorusi leta 1994 izvolili za predsednika Belorusije.

Tukaj lahko potegnemo primerjavo s Slovenijo. Tudi Slovenci so trikrat za predsednika izvolili Milana Kučana, ki je močno nasprotoval osamosvojitvi Slovenije.

««
528 / 827
»»