» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
125 / 826
»»

Anney ::

Zanimivo, če so trditve seveda točne in preverjene.
https://twitter.com/visegrad24/status/1...
https://news.sky.com/story/chinas-armed...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Maxlos ::

blay44 je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

mojsterleo je izjavil:


Žal še vedno eksplodirajo in naredijo škodo, tudi če jih sesujejo z small arms fire.
Problem iranskih dronov shahed je v tem, da so zelo poceni. En komad naj bi koštal zgolj pičlih 10.000$. Za tako mali denar je težko najti učinkovite rešitve.
Žal tudi opevani Iris T, Nasams in Crotale niso rešitev za te drone, še Hawk ne.
Kakšne rapid firing platforme, npr. Gepardi? Jih je pa premalo.


Droni so precej več, kot pa 10k USD. Vsaj za Rusijo.
Rešitev je precej enostavna. Pošiljanje podobnih dronov nad ruska mesta.

---
https://twitter.com/jonnytickle/status/...
Remarkable video from the mobilisation centre on Moscow's Zubovsky Boulevard, right as it was announced that mobilisation in the capital was stopped.
"Everyone is free. Draft orders have been cancelled. Mobilisation is over"
These people were minutes from being drafted
Ma ni govora, da so jih mobilizirali 300 tisoč.


Ta Iranska priča136 stane 20k $. Nima pa nekega
daljinskega upravlanja. Kakor ga programirajo na
pred lansiranjem, tako leti.
Nikakor ne smejo pišiljati povračilne igrače nad
civiliste. Postali bi iste pičke ko....
Še vedno računam, da niso čisto vsi zblazneli.



Zakaj nebi testirali, če lahko. V končni fazi se je EU izkazala za iran, kot neresni partner.
Ukraine’s military has said it had destroyed 37 drones since Sunday evening, about 85 per cent of the number launched.
Still, the seriousness of the situation is reflected in how the attacks have wiped out a third of the country’s electricity infrastructure.
Tehran is also reportedly poised to send to Moscow Fateh-100 and Zolfaghar short-range ballistic missiles, according to the Washington Post
Barking up the wrong tree

fikus_ ::

Torej navijaš za ww3?!

Rešitev je v takojšnjih pogajanjih in premirju! Svetovna politika se ima kasneje čas pogovarjati, mali ljudje, ki dejansko ne vedo, ali bodo jutri še na toplem spali , ali bodo še živeli, so v tem konfliktu potegnili najkrajšo. O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Maxlos ::

TezkoDihanje je izjavil:

redtech je izjavil:

Dosežek bolj tehnične narave S-300V4

The missile system neutralised both aircraft at extreme ranges of 217km, surpassing the 150km range kill previously recorded by a Russian S-400 system against a Ukrainian Su-27 over Kiev in March, with this achieved despite the Su-27's high manoeuvrability and impressive flight performance designed to allow it to effectively evade standoff missile attacks.

Erdogan ve zakaj hoče te sisteme, kljub temu, da so ga odrezali od F35 in še od F16..vztraja.


Turčija ima S-400. Zakaj bi Erdogan hotel S-300v4? Poleg tega je to lahko ruska buča. Kako lahko preverimo to, kaj Rusi trdijo?? Nikakor.

teslam2 je izjavil:


100 * 0 = 0

Malo researcha naredi kako močno delujejo sankcije Rusiji preko Turčije in Srbije in ostalih prijateljev. Malo id potrkat po slo firmah okol, na kak nacin se sedaj posluje z Rusi :) eno je na papirju drugo pa je realnost


Sankcije so za Rusijo katastrofične. Tako katastofične, da Rusija ne objavlja gospodarskih kazalcev že vsaj nekaj mesecev.

Poznamo te številke, povprečni borzni indeksi na zahodu so letos danes najmanj 20% nižje kot v začetku leta, pa še ni niti konec leta. Verjetno znaš preračunat koliko je stala Ukrajinska avantura. In tebe skrbi, stanje v Rusiji. Skor verjameš, da se te številke ne dotikajo ?
Barking up the wrong tree

Maxlos ::

jernejl je izjavil:

teslam2 je izjavil:

Malo researcha naredi kako močno delujejo sankcije Rusiji preko Turčije in Srbije in ostalih prijateljev. Malo id potrkat po slo firmah okol, na kak nacin se sedaj posluje z Rusi :) eno je na papirju drugo pa je realnost

Realnost je taka, da rusi sedaj v prodajnih salonih kupujejo Lade z motorji z zastarelimi emisijskimi standardi, 14 colskimi jeklenimi platišči, brez ABS, ESP, airbagov in podobno.
Torej so v 8 mesecih padli v preteklost za kakih 15-20 let, ker pa so že v izhodišču za nami zaostajali, so torej danes ene 30 let za nami.
Ampak to je šele začetek... ker sankcije prijemljejo na dolgi rok, lahko pričakujemo, da se bo ta ruska pot proti kameni dobi nadaljevala.

Ja te zadeve so v sankcijah, pač v ladi ne bo airbagov. Kot da si kdaj kupoval lado. Verjento pa si izpustil izpad recimo skoraj 7000 mijončkov nisana, pa to je le en izmed.... Njih bo nadomestil kot kaže kitajec.
Barking up the wrong tree

kow ::

fikus_ je izjavil:

Torej navijaš za ww3?!
Rešitev je v takojšnjih pogajanjih in premirju! Svetovna politika se ima kasneje čas pogovarjati, mali ljudje, ki dejansko ne vedo, ali bodo jutri še na toplem spali , ali bodo še živeli, so v tem konfliktu potegnili najkrajšo. O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.


Ne bo "world war". Ponavljas rusko propagando. Resitev je, da se unici rusko vojsko na ukrajinskem ozemlju ter obstreljuje obmocja v Federaciji od koder Rusi obstreljujejo Ukrajince.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

Dobro da ne bo "world war", še posebej, ker je to tvoje pisanje, sem pomirjen. :|
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

kow ::

Bojim se, da ne razumes kaj pomeni beseda "world".

MadMen ::

fikus_ je izjavil:

Torej navijaš za ww3?!

Rešitev je v takojšnjih pogajanjih in premirju! Svetovna politika se ima kasneje čas pogovarjati, mali ljudje, ki dejansko ne vedo, ali bodo jutri še na toplem spali , ali bodo še živeli, so v tem konfliktu potegnili najkrajšo. O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.

Spet proruska propaganda z zastraševanjem...

endvetri4 ::

Rusija je najboljša, vsi v EU boste zamrznili, če se nam ne uklonite

#poslano iz kavča nekje v EU

hbgqzR ::

fikus_ je izjavil:

O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.

Je to kaj zgodovinsko novega ali nepričakovanega?

Pac-Man ::

v drugih novicah

https://twitter.com/visegrad24/status/1...

Sweden’s new government has announced that it will begin immediate work on nuclear expansion.

New reactors will be built and a study will be completed on whether it is possible to re-launch reactors that were taken offline in 2019-2020.

There is a nuclear renaissance in the EU.


Po novem je nuclear kul tudi za Greto:

https://www.euronews.com/green/2022/10/...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Da se malo razbije težko politično debato.
https://mobile.twitter.com/Blue_Sauron/...

fikus_ ::

MadMen je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Torej navijaš za ww3?!

Rešitev je v takojšnjih pogajanjih in premirju! Svetovna politika se ima kasneje čas pogovarjati, mali ljudje, ki dejansko ne vedo, ali bodo jutri še na toplem spali , ali bodo še živeli, so v tem konfliktu potegnili najkrajšo. O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.

Spet proruska propaganda z zastraševanjem...


Kakšna propaganda z zastraševanjem?!

Na koncu vsake vojne so pogajanja. Prej se pa dogajajo svinjarije, naj*bejo navadni ljudje, politiki pa kupčkajo.

.

hbgqzR je izjavil:

fikus_ je izjavil:

O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.

Je to kaj zgodovinsko novega ali nepričakovanega?


Poglej v zgodovino.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

mackilla ::

hbgqzR je izjavil:

fikus_ je izjavil:

O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.

Je to kaj zgodovinsko novega ali nepričakovanega?

Angležem med ww2 tudi niso odgovarjali zmanjšani obroki. Je pa res,da se je Evropa spremenila v kup jamračev. Če bi še danes vrnil Hitler bi lahko zavzel večino Evrope brez strela. Folk bi se predal,ker bi vojna lahko ogrozila dostavo novih grafičnih kartic in pametnih telefonov.

kow ::

Res, je. Putin je naredil veliko svinjarij - najebejo pa navadni ljudje.

Drugace, pa je kar neverjetno koliko opreme oz. mehanizacije so ze unicili Ukrajinci, Rusi pa se kar dovazajo novo. Zanimivo bi bilo analizirati kaksno imajo mesecno produkcijo za posamezna vozila.

yayo ::

Meni se zdi precej luciden komentar o Putinovi mentaliteti.
https://www.politico.com/news/magazine/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

mackilla ::

fikus_ je izjavil:

MadMen je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Torej navijaš za ww3?!

Rešitev je v takojšnjih pogajanjih in premirju! Svetovna politika se ima kasneje čas pogovarjati, mali ljudje, ki dejansko ne vedo, ali bodo jutri še na toplem spali , ali bodo še živeli, so v tem konfliktu potegnili najkrajšo. O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.

Spet proruska propaganda z zastraševanjem...


Kakšna propaganda z zastraševanjem?!

Na koncu vsake vojne so pogajanja. Prej se pa dogajajo svinjarije, naj*bejo navadni ljudje, politiki pa kupčkajo.

.

hbgqzR je izjavil:

fikus_ je izjavil:

O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.

Je to kaj zgodovinsko novega ali nepričakovanega?


Poglej v zgodovino.

Kdaj v zgodovini pa voditelji niso odločali o usodi naroda na toplem in razkošju. Še Tito v resnici večinoma ni delili usode navadnega ljudstva.

kow ::

A mislite, da bi se "bolje" odlocali, ce bi jih zeblo? Zanimiva teorija.

fikus_ ::

kow je izjavil:



Drugace, pa je kar neverjetno koliko opreme oz. mehanizacije so ze unicili Ukrajinci, Rusi pa se kar dovazajo novo. Zanimivo bi bilo analizirati kaksno imajo mesecno produkcijo za posamezna vozila.


Močno dvomim, da s proizvodnjo uspejo nadomeščati vozni park, ampak ga pobirajo in krpajo iz ZSSR zalog.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hbgqzR ::

fikus_ je izjavil:

Poglej v zgodovino.

Ti, fikus_, povej, kdaj je bilo, kaj zdaj mene pošiljaš nekaj delat zate, še fakture ti ne morem izstavit :-)

fikus_ ::

Google je tvoj prijatelj. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hbgqzR ::

fikus_ je izjavil:

Google je tvoj prijatelj. :D

Jaz trdim, da nikdar ni bilo tako, da vplivneži niso odločali v imenu slehernikov, ti, intelektualec fikus_, pa pošiljaš mene guglat zate in z nekim blesavim nasmeškom?

Sem sicer vseeno izguglal, in v celoti potrjuje, kar sem ti odgovoril jaz, pa zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

jest10 ::

Pac-Man je izjavil:

v drugih novicah

https://twitter.com/visegrad24/status/1...

Sweden’s new government has announced that it will begin immediate work on nuclear expansion.

New reactors will be built and a study will be completed on whether it is possible to re-launch reactors that were taken offline in 2019-2020.

There is a nuclear renaissance in the EU.


Po novem je nuclear kul tudi za Greto:

https://www.euronews.com/green/2022/10/...


Fajn.

To bo edina koristna zadeva, ki jo bodo naredili.

fikus_ ::

hbgqzR je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Google je tvoj prijatelj. :D

Jaz trdim, da nikdar ni bilo tako, da vplivneži niso odločali v imenu slehernikov, ti, intelektualec fikus_, pa pošiljaš mene guglat zate in z nekim blesavim nasmeškom?

Sem sicer vseeno izguglal, in v celoti potrjuje, kar sem ti odgovoril jaz, pa zdaj?


Kje sem pa jar trdil, da je odločevalce zeblo, da niso delali v svojem interesu, . . .

Z napisanoim sem hotel povedat, da se bo politika, odločevalci, vplivneži odločili po svoji volji ne glede na mnenje ljudi, ki jih njihovo odločanje najbolj prizadene. Ti ljudje imajo možnost vpliva na odločanje pri volitvah, ampak to je v nekaterih državah spet na meji farse.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hbgqzR ::

No, da se le razumemo, glede farsičnosti in kontradiktornosti, kot jih razumemo navadni ljudje, nima smisla debatirati, ko bo dovolj, bo že sprememba. Pustimo se presenetiti, da na boljše.

mackilla ::

fikus_ je izjavil:

hbgqzR je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Google je tvoj prijatelj. :D

Jaz trdim, da nikdar ni bilo tako, da vplivneži niso odločali v imenu slehernikov, ti, intelektualec fikus_, pa pošiljaš mene guglat zate in z nekim blesavim nasmeškom?

Sem sicer vseeno izguglal, in v celoti potrjuje, kar sem ti odgovoril jaz, pa zdaj?


Kje sem pa jar trdil, da je odločevalce zeblo, da niso delali v svojem interesu, . . .

Z napisanoim sem hotel povedat, da se bo politika, odločevalci, vplivneži odločili po svoji volji ne glede na mnenje ljudi, ki jih njihovo odločanje najbolj prizadene. Ti ljudje imajo možnost vpliva na odločanje pri volitvah, ampak to je v nekaterih državah spet na meji farse.

Seveda. Če bi bilo po volji povprečnega Rusa bi se nabavilo pralne stroje in ne iranskege leteče mopede. Žal Rusi niso pustili izbire EU. Popustilo se jim je pri Gruziji in Ukrajini leta 2014. Če bi se jim še tretjič potem je najbolje,da se Evropo prepusti tistemu z največjo gorjačo in upa,da bo usmiljen. To je vojna na evropski meji in ne na nekem oddaljenem bojišču. Ne moreš pričakovati,da se enostavno gleda stran. Problemi ne izginejo,če jih ignoriraš. Putin ima oko še na Moldaviji in verjetno še kje.

kow ::

fikus_ je izjavil:

kow je izjavil:



Drugace, pa je kar neverjetno koliko opreme oz. mehanizacije so ze unicili Ukrajinci, Rusi pa se kar dovazajo novo. Zanimivo bi bilo analizirati kaksno imajo mesecno produkcijo za posamezna vozila.


Močno dvomim, da s proizvodnjo uspejo nadomeščati vozni park, ampak ga pobirajo in krpajo iz ZSSR zalog.


Jasno. Ampak se vedno sproti proizvajajo. Ce ne bi nic proizvajali, bi bilo se huje. No, pomagajo tudi donacije iz Belorusije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Poldi112 ::

mackilla je izjavil:

Popustilo se jim je pri Gruziji in Ukrajini leta 2014. Če bi se jim še tretjič potem je najbolje,da se Evropo prepusti tistemu z največjo gorjačo in upa,da bo usmiljen.


Nope, v Gruziji in Ukrajini so rusi dali jasno vedeti, kje je meja. Ker smo rinili naprej z NATO, imamo danes posledice.

Največjo gorjačo ima USA in hlapci jo veselo zagovarjate.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Master_Yoda ::

A ni tako da NATO ne vabi druge drzave, ampak morajo zainteresirane drzave dati vlogo za clanstvo ? Torej je zelja vsake drzave posebaj.

Pa malo cudno kako so drzave ki so bile po ww2 pod ruskih vplivom in so obcutili na svoji kozi kako je biti pod rusi sedaj proti rusom, ce so pa rusi oh in sploh fajn ...
Dovie'andi se tovya sagain.

kow ::

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:

Popustilo se jim je pri Gruziji in Ukrajini leta 2014. Če bi se jim še tretjič potem je najbolje,da se Evropo prepusti tistemu z največjo gorjačo in upa,da bo usmiljen.


Nope, v Gruziji in Ukrajini so rusi dali jasno vedeti, kje je meja. Ker smo rinili naprej z NATO, imamo danes posledice.
Največjo gorjačo ima USA in hlapci jo veselo zagovarjate.


V Gruziji so se Rusi vmesali v notranji konflikt. In to ze ob razpadu SZ. Tako, da zopet - nakladas. Lahko pa nam pojasnis kaj je NATO pocel v Gruziji leta 92 in 93? Hvala vnaprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

mackilla ::

kow je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:

Popustilo se jim je pri Gruziji in Ukrajini leta 2014. Če bi se jim še tretjič potem je najbolje,da se Evropo prepusti tistemu z največjo gorjačo in upa,da bo usmiljen.


Nope, v Gruziji in Ukrajini so rusi dali jasno vedeti, kje je meja. Ker smo rinili naprej z NATO, imamo danes posledice.
Največjo gorjačo ima USA in hlapci jo veselo zagovarjate.


V Gruziji so se Rusi vmesali v notranji konflikt. In to ze ob razpadu SZ. Tako, da zopet - nakladas. Lahko pa nam pojasnis kaj je NATO pocel v Gruziji leta 92 in 93? Hvala vnaprej!

In seveda v Moldaviji in Armeniji.

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:

Popustilo se jim je pri Gruziji in Ukrajini leta 2014. Če bi se jim še tretjič potem je najbolje,da se Evropo prepusti tistemu z največjo gorjačo in upa,da bo usmiljen.


Nope, v Gruziji in Ukrajini so rusi dali jasno vedeti, kje je meja. Ker smo rinili naprej z NATO, imamo danes posledice.

Največjo gorjačo ima USA in hlapci jo veselo zagovarjate.

Države rinejo v NATO in ne NATO v države. Pa ni to Varšavski pakt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

mikhaair ::

fikus_ je izjavil:

MadMen je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Torej navijaš za ww3?!

Rešitev je v takojšnjih pogajanjih in premirju! Svetovna politika se ima kasneje čas pogovarjati, mali ljudje, ki dejansko ne vedo, ali bodo jutri še na toplem spali , ali bodo še živeli, so v tem konfliktu potegnili najkrajšo. O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.

Spet proruska propaganda z zastraševanjem...


Kakšna propaganda z zastraševanjem?!

Na koncu vsake vojne so pogajanja. Prej se pa dogajajo svinjarije, naj*bejo navadni ljudje, politiki pa kupčkajo.

.

hbgqzR je izjavil:

fikus_ je izjavil:

O njihovi usodi odločajo ljudje, ki spijo na toplem, v razkošju.

Je to kaj zgodovinsko novega ali nepričakovanega?


Poglej v zgodovino.


Na koncu vsake vojne je večinoma predaja. Postavljanje pogojev poražencu pa ne bi rekel, da so pogajanja.
Seveda se končajo spopadi in vojne s pogajanji, sam to so 'manjše' zadeve. Ko se spopadejo velesile, 'velesile', pa so pogajanja neuspeh za vse. Torej, do bridkega konca....

Anney ::

Tem rusom se je pa ja čisto odpeljalo. Malo hecno že postaja. :)

This poetry performance by Russian-installed Kherson official Kirill Stremousov is truly one of the most bizarre things I have ever seen

https://twitter.com/francis_scarr/statu...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

fikus_ ::

kow je izjavil:

fikus_ je izjavil:

kow je izjavil:



Drugace, pa je kar neverjetno koliko opreme oz. mehanizacije so ze unicili Ukrajinci, Rusi pa se kar dovazajo novo. Zanimivo bi bilo analizirati kaksno imajo mesecno produkcijo za posamezna vozila.


Močno dvomim, da s proizvodnjo uspejo nadomeščati vozni park, ampak ga pobirajo in krpajo iz ZSSR zalog.


Jasno. Ampak se vedno sproti proizvajajo. Ce ne bi nic proizvajali, bi bilo se huje. No, pomagajo tudi donacije iz Belorusije.


Če jim Belorusi "donirajo", moraš vedet, da jim gre dokaj na kratko.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Da jim gre na kratko, je ocitno. Zato pa se sprasujem koliko casa, lahko se vzdrzijo tak tempo. Ukrajinci jim se naprej razbijajo velike kolicine tehnike.
Vprasanje je tudi koliko nestaticne artilerije imajo rusi sploh se na voljo. Ukrajinci se vedno dobivajo svezo robo iz zahoda. Kar ironija, da je edini resni uspeh ruske vojske v zadnjih 3 mesecih - iransko orozje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

mackilla je izjavil:

fikus_ je izjavil:

hbgqzR je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Google je tvoj prijatelj. :D

Jaz trdim, da nikdar ni bilo tako, da vplivneži niso odločali v imenu slehernikov, ti, intelektualec fikus_, pa pošiljaš mene guglat zate in z nekim blesavim nasmeškom?

Sem sicer vseeno izguglal, in v celoti potrjuje, kar sem ti odgovoril jaz, pa zdaj?


Kje sem pa jar trdil, da je odločevalce zeblo, da niso delali v svojem interesu, . . .

Z napisanoim sem hotel povedat, da se bo politika, odločevalci, vplivneži odločili po svoji volji ne glede na mnenje ljudi, ki jih njihovo odločanje najbolj prizadene. Ti ljudje imajo možnost vpliva na odločanje pri volitvah, ampak to je v nekaterih državah spet na meji farse.

Seveda. Če bi bilo po volji povprečnega Rusa bi se nabavilo pralne stroje in ne iranskege leteče mopede. Žal Rusi niso pustili izbire EU. Popustilo se jim je pri Gruziji in Ukrajini leta 2014. Če bi se jim še tretjič potem je najbolje,da se Evropo prepusti tistemu z največjo gorjačo in upa,da bo usmiljen. To je vojna na evropski meji in ne na nekem oddaljenem bojišču. Ne moreš pričakovati,da se enostavno gleda stran. Problemi ne izginejo,če jih ignoriraš. Putin ima oko še na Moldaviji in verjetno še kje.


Sem že nekajkrat pisal, da je politika zatajila oz. ni bilo interesa rešiti konflikta, dokler še ni bilo orožja v igri.

Sedaj je pa tvoje in še od mnogih drugih razmišljanje čisto enako Putinovemu. Edina razlika, da je on začel, ampak ideja je uničiti RU.
Pri tem ima velik interes usa, ki se je to namenila kljub škodi, ki jo povzroča "zaveznici" EU.
In ne klobasati floskule, da je to na meji EU! Če bi EU politika prej tako razmišljala, bi do vojne ne prišlo, ampak bi prej reševala konflikt na meji z EU. Sedaj pa to besedno zvezo zlorabljajo za zastraševanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

kow ::

Zopet kot papagaj ponavaljas propagando o "unicenju ruskega naroda". A rusi se nikoli niso imeli vec etnicnega ozemlja kot danes.
In to narod, ki je rekorder v kraji zemlje in mnozicnih pobojih. Ti pa nasedas njihovim pravljicam o "unicenju ruskega naroda". Kolk moras bit neumen, ali se bolj verjetno, pokvarjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

kow je izjavil:

Da jim gre na kratko, je ocitno. Zato pa se sprasujem koliko casa, lahko se vzdrzijo tak tempo. Ukrajinci jim se naprej razbijajo velike kolicine tehnike.
Vprasanje je tudi koliko nestaticne artilerije imajo rusi sploh se na voljo. Ukrajinci se vedno dobivajo svezo robo iz zahoda. Kar ironija, da je edini resni uspeh ruske vojske v zadnjih 3 mesecih - iransko orozje.


Topove in granate je bolj enostavno štancat, kot tanke, manevrirne rakete, letala, . . . In dokler imaš dovolj vojakov, ki dobivajo enostavno orožje, bo vojna trajala.
Ti iranski droni so pa spremenba taktike RU vojske. Podobno uporablja UA HIMARSe za uničevanje v zaledju. Topništvo dosega do 40 km, za tem so se RU počutili varne. Sedaj so RU podobno vrnili "udarec".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

kow ::

fikus_ je izjavil:

In dokler imaš dovolj vojakov, ki dobivajo enostavno orožje, bo vojna trajala.


To seveda ne drzi. Ce Ukrajinci unicijo dovolj ruske opreme, lahko samo se zmasakrirajo tiste mobilizirance. Smo leta 2022.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gregor P ::

fikus_ je izjavil:


Sem že nekajkrat pisal, da je politika zatajila oz. ni bilo interesa rešiti konflikta, dokler še ni bilo orožja v igri.

Sedaj je pa tvoje in še od mnogih drugih razmišljanje čisto enako Putinovemu. Edina razlika, da je on začel, ampak ideja je uničiti RU.
Pri tem ima velik interes usa, ki se je to namenila kljub škodi, ki jo povzroča "zaveznici" EU.
In ne klobasati floskule, da je to na meji EU! Če bi EU politika prej tako razmišljala, bi do vojne ne prišlo, ampak bi prej reševala konflikt na meji z EU. Sedaj pa to besedno zvezo zlorabljajo za zastraševanje.

Kakšna politika je zatajila, če si pa Putin želi, da se NATO vrne na ne vem kakšne meje iz ne vem katerega leta?!?;(( To pomeni, da en kup držav tam okoli ne bi bilo več v NATO, da bi jih Putin lahko okupiral.

Diktatorja bi morali najkasneje že leta 2014 zaustaviti. Zdaj Ukrajinci plačujejo za naše napake s svojimi življenji.:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fikus_ ::

.
Cilj usa je dominirat svetu. Res da bi bilo uničenje RU naroda genocid, ampak zmagovalci pišejo zgodovino. Z nadvlado v RU dobijo tudi prevlado nad energetskimi viri, surovinami, . .. .

Preveč verjameš zahodni MSM propagandi, kako na veliko uničujejo RU vojsko in opremo. Se spomniš pisanja in govorjenja, da bo RU kolapsirala po nekaj dneh, tednih, mesecih, . . .

Gregor P je izjavil:

fikus_ je izjavil:


Sem že nekajkrat pisal, da je politika zatajila oz. ni bilo interesa rešiti konflikta, dokler še ni bilo orožja v igri.

Sedaj je pa tvoje in še od mnogih drugih razmišljanje čisto enako Putinovemu. Edina razlika, da je on začel, ampak ideja je uničiti RU.
Pri tem ima velik interes usa, ki se je to namenila kljub škodi, ki jo povzroča "zaveznici" EU.
In ne klobasati floskule, da je to na meji EU! Če bi EU politika prej tako razmišljala, bi do vojne ne prišlo, ampak bi prej reševala konflikt na meji z EU. Sedaj pa to besedno zvezo zlorabljajo za zastraševanje.

Kakšna politika je zatajila, če si pa Putin želi, da se NATO vrne na ne vem kakšne meje iz ne vem katerega leta?!?;(( To pomeni, da en kup držav tam okoli ne bi bilo več v NATO, da bi jih Putin lahko okupiral.

Diktatorja bi morali najkasneje že leta 2014 zaustaviti. Zdaj Ukrajinci plačujejo za naše napake s svojimi življenji.:'(



Minsk1, 2, . .. Putin je v njegovih bolj normalnih časih imel idejo priključitve RU k NATOu, pa so bili v usa katergorično proti, . . .
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

fikus_ ::

Saj ti tega ne bodo naravnost povedali!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Maxlos ::

Gregor P je izjavil:

fikus_ je izjavil:


Sem že nekajkrat pisal, da je politika zatajila oz. ni bilo interesa rešiti konflikta, dokler še ni bilo orožja v igri.

Sedaj je pa tvoje in še od mnogih drugih razmišljanje čisto enako Putinovemu. Edina razlika, da je on začel, ampak ideja je uničiti RU.
Pri tem ima velik interes usa, ki se je to namenila kljub škodi, ki jo povzroča "zaveznici" EU.
In ne klobasati floskule, da je to na meji EU! Če bi EU politika prej tako razmišljala, bi do vojne ne prišlo, ampak bi prej reševala konflikt na meji z EU. Sedaj pa to besedno zvezo zlorabljajo za zastraševanje.

Kakšna politika je zatajila, če si pa Putin želi, da se NATO vrne na ne vem kakšne meje iz ne vem katerega leta?!?;(( To pomeni, da en kup držav tam okoli ne bi bilo več v NATO, da bi jih Putin lahko okupiral.

Diktatorja bi morali najkasneje že leta 2014 zaustaviti. Zdaj Ukrajinci plačujejo za naše napake s svojimi življenji.:'(

Se že veselimo, kaj bi morali narediti in naslednji koraki ki bi sledili. Daj nas preseneti. S kakšno izvirno strategijo.
Barking up the wrong tree

Zmajc ::

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:

Popustilo se jim je pri Gruziji in Ukrajini leta 2014. Če bi se jim še tretjič potem je najbolje,da se Evropo prepusti tistemu z največjo gorjačo in upa,da bo usmiljen.


Nope, v Gruziji in Ukrajini so rusi dali jasno vedeti, kje je meja. Ker smo rinili naprej z NATO, imamo danes posledice.

Največjo gorjačo ima USA in hlapci jo veselo zagovarjate.


Poldi, rusi imajo kot edini narod na svetu v zakonodaji napisano, da lahko kjerkoli na svetu z vojsko branijo rusko govoreče prebivalstvo.

Pa mi povej če je to kaj drugega, kot izgovor za osvajalske vojne, ki se jih gre Putin zadnjih 20 let.

Ti si edini "hlapec" tukaj, ker še vedno iz ne vem kakega razloga braniš in opravičuješ genocidno-fašistični režim, ki je popolnoma izgubil moralni kompas.

mackilla ::

fikus_ je izjavil:

Saj ti tega ne bodo naravnost povedali!

O kakšnem genocidu ruskega naroda govoriš? A imaš kakšne tajne informacije,ki niso dostopne nam smrtnikom? Edini,ki pozivajo k genocidu so ruski televizijski gobezadači in ruski politiki sicer slednji vse skupaj malo zavijejo celofan,da ni tako očitno.

Machete ::

Dnevna doza (ruske, putinoglave) poezije za polnejše življenje:
https://twitter.com/francis_scarr/statu...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

LightBit ::

Malo me skrbi kaj bo če Ukrajincem zmanjka raket za S-300.

Zmajc ::

LightBit je izjavil:

Malo me skrbi kaj bo če Ukrajincem zmanjka raket za S-300.


Saj Rusi tudi nimajo neomejenih zalog. Ko enkrat spraznijo zaloge iz USSR so govtovi.

In glede na to da bojo obnovili 800 T-62 tankov, iz skladišč vlečejo MIG-e, Na bojišča pošiljajo habvice iz WW2, praznijo skladišča v Belorusiji, kupujejo strelivo v Severni Koreji ter kupujejo drone v Iranu bi rekel da ta vojna ne bo trajala "par let".

LightBit ::

Samo bi rekel da lahko Ukrajini prej zmanjka S-300 raket. Sploh če morajo ves čas razne Iranske leteče traktorje sestreljevati.
Če jim zmanjka, še lažje pridejo stari zarjaveli MIG-i neumne bombe metat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()
««
125 / 826
»»