» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
48 / 827
»»

LightBit ::

BorutO je izjavil:

Rusi trepetajo?

https://www.flightradar24.com/FORTE11/2...

Pa saj je praktično ves čas tam.
Britanci ponavadi skoraj do Sočija letijo.

DarkSite ::

Pred 20 leti sem tudi sam mislil, da bo čer par let EU super država podobna USA. Kaj se je od takrat spremenilo? Nič. Še zunanjo politiko ne morejo uskladiti kaj šele vojsko. Zadnja kriza je samo pokazala kako soft, nespodobna je Nemčija, Francija, Italija. Brez UK in USA so NULA. Vojaški center moči se v Evropi seli na vzhodne države. Pravtako USA baze. Vzhodne države plus UK, US bodo vojaški steber stabilnosti v Evropi.

pangro ::

Pogrešam soforumaše ki so rusom naklonjeni in so napovedovali rusko zmago s počasnim ritmom, zanima me kako bodo rusi spreobrnili tok dogajanja? Kaj imajo še od opcij? Kako bodo unicili wunderwaffe himars kako se bodo spoprijeli ko bodo ukrajinci začeli leteti z f16? A še upate na globoko zamrznjen nemški program?

mackilla ::

Poldi112 je izjavil:

scythe je izjavil:

Imaš samo 2 opcije, na ketni od američanov ali pa cipa od ruSSov. ;) Zdaj se pa odloči, kje bi rad bil.


Pol tisočletja so (zahodni) evropejci dominirali svet. Francozi in angleži imajo danes celo jedrsko orožje.

Kaj točno se je spremenilo, da danes ne bi mogli biti varni pred Rusijo - državo z GDP na ravni Italije, ki se je zataknila 100km v Ukrajini?

Čakaj malo. A nisi trdil,da je Rusija velesila,ki bo pregazila Ukrajino in če bo potrebno tudi Evropo?

mackilla ::

DarkSite je izjavil:

Pred 20 leti sem tudi sam mislil, da bo čer par let EU super država podobna USA. Kaj se je od takrat spremenilo? Nič. Še zunanjo politiko ne morejo uskladiti kaj šele vojsko. Zadnja kriza je samo pokazala kako soft, nespodobna je Nemčija, Francija, Italija. Brez UK in USA so NULA. Vojaški center moči se v Evropi seli na vzhodne države. Pravtako USA baze. Vzhodne države plus UK, US bodo vojaški steber stabilnosti v Evropi.

Evropa ne more postati država vsaj ne v bližnji prihodnosti. Žal. V ZDA se imajo ljudje prvo za Američane in šele kot drugo za prebivalca Kalifornije,Floride... Pri nas se pa imamo prvo za Slovence,Francoze... in šele,kot drugo za Evropejce. Tega ne moreš spremeniti. Zraven dodaj še stare in nove zamere med narodi. Če bi EU skušal spremeniti v državo bi imel sam prepir in v roku par let evropsko državljansko vojno. Mogoče se bo v par generacijah Evropa tako premešala,da bo možno. Ampak mi tega verjetno ne bomo doživeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

fur80 ::

pangro je izjavil:

Pogrešam soforumaše ki so rusom naklonjeni in so napovedovali rusko zmago s počasnim ritmom, zanima me kako bodo rusi spreobrnili tok dogajanja? Kaj imajo še od opcij? Kako bodo unicili wunderwaffe himars kako se bodo spoprijeli ko bodo ukrajinci začeli leteti z f16? A še upate na globoko zamrznjen nemški program?


Jaz imam občutek, da bo zima bolj koristila Ukrajincem, so le boljše opremljeni in oblečeni, samo Estonija je donirala ta teden za 2,5 miljona $$$ zimskih vojaških oblačil in obutev.

darkolord ::

mackilla je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Pred 20 leti sem tudi sam mislil, da bo čer par let EU super država podobna USA. Kaj se je od takrat spremenilo? Nič. Še zunanjo politiko ne morejo uskladiti kaj šele vojsko. Zadnja kriza je samo pokazala kako soft, nespodobna je Nemčija, Francija, Italija. Brez UK in USA so NULA. Vojaški center moči se v Evropi seli na vzhodne države. Pravtako USA baze. Vzhodne države plus UK, US bodo vojaški steber stabilnosti v Evropi.

Evropa ne more postati država vsaj ne v bližnji prihodnosti. Žal. V ZDA se imajo ljudje prvo za Američane in šele kot drugo za prebivalca Kalifornije,Floride... Pri nas se pa imamo prvo za Slovence,Francoze... in šele,kot drugo za Evropejce. Tega ne moreš spremeniti. Zraven dodaj še stare in nove zamere med narodi. Če bi EU skušal spremeniti v državo bi imel sam prepir in v roku par let evropsko državljansko vojno. Mogoče se bo v par generacijah Evropa tako premešala,da bo možno. Ampak mi tega verjetno ne bomo doživeli.
Ne gre pozabiti, da so se pred EU države članice med seboj na vsakih 20-30 red redno tolkle v velikih vojnah.

Sedaj imaš pa Nemčijo in Francijo, od nekdaj smrtni sovražnici, ki v EU odlično sodelujeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Surstromming ::

darkolord je izjavil:

Sedaj imaš pa Nemčijo in Francijo, od nekdaj smrtni sovražnici, ki v EU odlično sodelujeta.


Se razume, ker obe razumeta, da je pravi sovraznik ZDA.

mackilla ::

darkolord je izjavil:

mackilla je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Pred 20 leti sem tudi sam mislil, da bo čer par let EU super država podobna USA. Kaj se je od takrat spremenilo? Nič. Še zunanjo politiko ne morejo uskladiti kaj šele vojsko. Zadnja kriza je samo pokazala kako soft, nespodobna je Nemčija, Francija, Italija. Brez UK in USA so NULA. Vojaški center moči se v Evropi seli na vzhodne države. Pravtako USA baze. Vzhodne države plus UK, US bodo vojaški steber stabilnosti v Evropi.

Evropa ne more postati država vsaj ne v bližnji prihodnosti. Žal. V ZDA se imajo ljudje prvo za Američane in šele kot drugo za prebivalca Kalifornije,Floride... Pri nas se pa imamo prvo za Slovence,Francoze... in šele,kot drugo za Evropejce. Tega ne moreš spremeniti. Zraven dodaj še stare in nove zamere med narodi. Če bi EU skušal spremeniti v državo bi imel sam prepir in v roku par let evropsko državljansko vojno. Mogoče se bo v par generacijah Evropa tako premešala,da bo možno. Ampak mi tega verjetno ne bomo doživeli.
Ne gre pozabiti, da so se pred EU države članice med seboj na vsakih 20-30 red redno tolkle v velikih vojnah.

Sedaj imaš pa Nemčijo in Francijo, od nekdaj smrtni sovražnici, ki v EU odlično sodelujeta.

Francija in Nemčija sodelujeta,ker imata skupne interese ampak sta še daleč od tega,da bi lahko postali ena država. Debata je bila o evropski državi,verjetno mišljeno,kot ZDA ali Brazilija z skupno vojsko in zunanjo in notranjo politiko.

darkolord ::

Ne, seveda, ampak hočem povedati, da prej sta bili v vojni med sabo, v EU pa sodelujeta.

To je zelo ogromen napredek, tudi če ne bo nikoli ena država.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fur80 ::

Surstromming je izjavil:

darkolord je izjavil:

Sedaj imaš pa Nemčijo in Francijo, od nekdaj smrtni sovražnici, ki v EU odlično sodelujeta.


Se razume, ker obe razumeta, da je pravi sovraznik ZDA.


Se ti zdi potem, da je USA pravi sovražnik:
In 2020, Germany exported $123B in Cars. The main destinations of Germany exports on Cars were China ($16.7B), United States ($15.1B), United Kingdom ($13.3B), France ($8.26B), and Italy ($6.92B).

Germany Exports to United States was US$144.7 Billion during 2021, according to the United Nations COMTRADE database on international trade. Germany Exports to United States - data, historical chart and statistics - was last updated on September of 2022.
https://tradingeconomics.com/germany/ex...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Poldi112 ::

mackilla je izjavil:

Čakaj malo. A nisi trdil,da je Rusija velesila,ki bo pregazila Ukrajino in če bo potrebno tudi Evropo?


Ukrajino - za šalo. Evropo - nemogoče.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bostjan_321 ::

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:

Čakaj malo. A nisi trdil,da je Rusija velesila,ki bo pregazila Ukrajino in če bo potrebno tudi Evropo?


Ukrajino - za šalo. Evropo - nemogoče.


Ahaha :))

Vidimo ja, kako jim gre :))

Rusi bodo v UA izgubili toliko vojske in sredstev da še države ne bodo zmogli skup držat.

Armeniji so že pustili na cedilu.
Sledi Sirija?

Zgodovina sprememb…

TezkoDihanje ::

Surstromming je izjavil:

Se razume, ker obe razumeta, da je pravi sovraznik ZDA.


Kaj je point tega porivanja ruske propagande? Koga pa misliš, da boš prepričal s temi budalijami?
Kdo je podpiral in kdo podpira skrajne desničarske stranke po Evropi? A je to ZDA ali Rusija?
Kaj pa je interes skrajnih desničarskih strank? Združena ali RAZdružena Evropa?

Zdaj veš, kdo je sovražnik Evrope. RUSIJA.

mackilla ::

Bostjan_321 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:

Čakaj malo. A nisi trdil,da je Rusija velesila,ki bo pregazila Ukrajino in če bo potrebno tudi Evropo?


Ukrajino - za šalo. Evropo - nemogoče.


Ahaha :))

Vidimo ja, kako jim gre :))

Rusi bodo v UA izgubili toliko vojske in sredstev da še države ne bodo zmogli skup držat.

Armeniji so že pustili na cedilu.
Sledi Sirija?

Tanke,ki so bili namenjeni za Asada so že poslali v Donbas. Vprašanje,če ga res ne bodo pustili na suhem.

mackilla ::

darkolord je izjavil:

Ne, seveda, ampak hočem povedati, da prej sta bili v vojni med sabo, v EU pa sodelujeta.

To je zelo ogromen napredek, tudi če ne bo nikoli ena država.

To pa zagotovo. EU je zagotovo pot v pravo smer. Če bo mogoče vse skupaj povezati še bolj na tesno pa tolko bolje.

Poldi112 ::

darkolord je izjavil:

Ne gre pozabiti, da so se pred EU države članice med seboj na vsakih 20-30 red redno tolkle v velikih vojnah.

Sedaj imaš pa Nemčijo in Francijo, od nekdaj smrtni sovražnici, ki v EU odlično sodelujeta.


Ti smrtni sovražnici se od od Napoleona dalje (več kot 2 stoletji) nista tepli. EU tu ni ničesar spremenila. Kar pa seveda ne pomeni, da ni koristna.

Vojne pa tudi neprestano imamo, samo pač ne med ključnimi valazi ameriškega imperija, ki imajo od vsega dovolj koristi, da se niso sposobni osamosvojiti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Bostjan_321 je izjavil:

Vidimo ja, kako jim gre :))

Rusi bodo v UA izgubili toliko vojske in sredstev da še države ne bodo zmogli skup držat.



Gre jim precej dobro. Z relativno švoh profesionalno vojsko so držali petino Ukrajine - katera ima 3x večjo vojsko, ter katero so američani urili in oboroževali za spopad z rusi že nekaj let.
In sedaj, po pol leta intenzivnih priprav, naj bomo navdušeni nad tem, da so ukrajinci osvojili mali del okupiranih ozemelj?

Kdo je v vojni ekonomiji in živi izključno od "pomoči" - rusi ali ukrajinci? Ukrajinci so v vojni, medtem ko so rusi v specialni vojaški operaciji - se pravi v podobni avanturi, kot smo bili mi v Iraku, Afganistanu, ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

TezkoDihanje ::

Poldi112 je izjavil:

Gre jim precej dobro.

Zgubili so praktično celotno armado s katero so napadli Ukrajino 24. februarja.
Življa okoli 150-200 tisoč (mrtvi+ranjeni), tehnike pa še bistveno več.

Ampak, mi vemo, da ti niti približno nimaš nikakršnega pojma o vojaštvu NASPLOH.
Ne o taktikah, organizacijah, vojaški opremi... etc etc. NIČ OD NIČ.

Poldi112 je izjavil:

so rusi v specialni vojaški operaciji


Sematntika ruske propagande. Žrtev na ruski strani je dovolj za dve vojni, ne samo za eno.

Zgodovina sprememb…

Bostjan_321 ::

Poldi112 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Vidimo ja, kako jim gre :))

Rusi bodo v UA izgubili toliko vojske in sredstev da še države ne bodo zmogli skup držat.



Gre jim precej dobro. Z relativno švoh profesionalno vojsko so držali petino Ukrajine - katera ima 3x večjo vojsko, ter katero so američani urili in oboroževali za spopad z rusi že nekaj let.
In sedaj, po pol leta intenzivnih priprav, naj bomo navdušeni nad tem, da so ukrajinci osvojili mali del okupiranih ozemelj?

Kdo je v vojni ekonomiji in živi izključno od "pomoči" - rusi ali ukrajinci? Ukrajinci so v vojni, medtem ko so rusi v specialni vojaški operaciji - se pravi v podobni avanturi, kot smo bili mi v Iraku, Afganistanu, ...


SO držali, poudarek na SO.
S tem da od slavne petine je bilo precej zavzete že leta 2014, ko so presenetili Ukrajince. Letos pa so imeli sicer dober štart na začetku ko so spet izvedli presenečenje, sedaj pa stojijo na miru oz. gredo nazaj.

Pa ne se obešat na semantiko, ker če pošlješ večji del razpoložljive vojske v napad je to vojna, pa tudi če ji rečeš specialna operacija.

mackilla ::

fur80 je izjavil:

pangro je izjavil:

Pogrešam soforumaše ki so rusom naklonjeni in so napovedovali rusko zmago s počasnim ritmom, zanima me kako bodo rusi spreobrnili tok dogajanja? Kaj imajo še od opcij? Kako bodo unicili wunderwaffe himars kako se bodo spoprijeli ko bodo ukrajinci začeli leteti z f16? A še upate na globoko zamrznjen nemški program?


Jaz imam občutek, da bo zima bolj koristila Ukrajincem, so le boljše opremljeni in oblečeni, samo Estonija je donirala ta teden za 2,5 miljona $$$ zimskih vojaških oblačil in obutev.

Na drugi strani je pa prorus rybar objavil,da iz bolnišnic v donbasu in lugansku odpuščajo pozdravljene ranjene vojake gole i bose,ker nimajo rezervnih uniform.

Poldi112 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ne gre pozabiti, da so se pred EU države članice med seboj na vsakih 20-30 red redno tolkle v velikih vojnah.

Sedaj imaš pa Nemčijo in Francijo, od nekdaj smrtni sovražnici, ki v EU odlično sodelujeta.


Ti smrtni sovražnici se od od Napoleona dalje (več kot 2 stoletji) nista tepli. EU tu ni ničesar spremenila. Kar pa seveda ne pomeni, da ni koristna.

Vojne pa tudi neprestano imamo, samo pač ne med ključnimi valazi ameriškega imperija, ki imajo od vsega dovolj koristi, da se niso sposobni osamosvojiti.

A,da se Francija in Nemčija nista tepli od Napoleona dalje? Francosko-pruska vojna,prva svetovna vojna in druga svetovna vojna. Si že slišal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

FireSnake ::

Poldi112 je izjavil:

jernejl je izjavil:

Mi ne žrtvujemo svojega ekonomskega interesa za ukrajino. V našem ekonomskem interesu je, da se rusom v ukrajini polomi zobe. Čimbolj. V resnici se ukrajinci z življenji žrtvujejo za naš ekonomski interes, medtem pa se mi zabavamo z vprašanjem, ali bi temperaturo na termostatih zmanjšali za 1 stopinjo ali za 2.


V našem interesu je biti dovolj močni kot EU, da konkuriramo US ter Kitajski.In za to nujno potrebujemo ruse, oz. njihove surovine.

Žal pa živimo na ketni američanov, katerim je za potrebe ohranjanja dominantega statusa kritično, da nas ohrani odvisne in pohlevne. Zato pač ustvarjajo krize, oz. si izmišljajo vojne proti terorizmu, ko ni na voljo nobenega potencialnega zunanjega sovražnika.

Vse ostalo je pač poceni krma za ovce, ki padajo na pravljice o človekovih pravicah, kljub temu, da jih neprestano krši ravno naš gospodar, izredno militantna država, ki neprestano brutalizira suverene države.


Odebeljen tekst je ključen.
Ne rabimo se lubčkati z njimi. To vzamimo in harajmo dalje.

Oni naj se pa sami zmenijo.

scythe je izjavil:

Imaš samo 2 opcije, na ketni od američanov ali pa cipa od ruSSov. ;) Zdaj se pa odloči, kje bi rad bil.


To ne drži!
Poceni energente smo še do nedavno cuzali.
Treba je delat, delat in dealat. Vlagati v industrijo in znanje. Na dolgi rok se obrestuje.

Samo ne, mi raje "birokratiziramo" na veliko.

BorutO je izjavil:

Rusi trepetajo?

https://www.flightradar24.com/FORTE11/2...


Kaj pa je to???
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

mtosev ::

Vidim, da Ursula von der Leyen obiskala Kijev.
Nemci pošiljajo še orožja Ukrajini. Kul

Germany to send rocket launchers and armored vehicles to Ukraine
https://p.dw.com/p/4Gvh5
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Surstromming je izjavil:

darkolord je izjavil:

Sedaj imaš pa Nemčijo in Francijo, od nekdaj smrtni sovražnici, ki v EU odlično sodelujeta.


Se razume, ker obe razumeta, da je pravi sovraznik ZDA.


Ti ti resno?
Ali je sarkazem?

Kje so nemške zlate rezerve?
Kaj dela 160 000 usekov v Nemčiji? Ti je jasno, da je Nemčija še danes okupirana?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Sheteentz ::

Kaj novega na fronti? S tem bebavim kurcomerjenjem ste že malo dosadni.

FireSnake ::

TezkoDihanje je izjavil:


Zgubili so praktično celotno armado s katero so napadli Ukrajino 24. februarja.
Življa okoli 150-200 tisoč (mrtvi+ranjeni), tehnike pa še bistveno več.

Ampak, mi vemo, da ti niti približno nimaš nikakršnega pojma o vojaštvu NASPLOH.
Ne o taktikah, organizacijah, vojaški opremi... etc etc. NIČ OD NIČ.


Ravno toliko, kot ti!
Ker, ti pa si? Kdo že?

Sheteentz je izjavil:

Kaj novega na fronti? S tem bebavim kurcomerjenjem ste že malo dosadni.


Največ boš izvedel tukaj:
https://liveuamap.com/
je pa velikokrat (sploh med vikendom) z zamikom.

Najdejo se pa tudi napačne informacije (sicer bolj izjema).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

PacificBlue ::

I’m out.
:3

TezkoDihanje ::

FireSnake je izjavil:

Kje so nemške zlate rezerve?
Kaj dela 160 000 usekov v Nemčiji? Ti je jasno, da je Nemčija še danes okupirana?


A ti to resno? Ameriška vojska je tam z dovoljenjem nemške vlade.
Če pa misliš halucinirat o tem, da je ameriška vojska tam, da nemci delajo tako kot američani rečejo, imaš pa tukaj nekaj, kar te demantira v sekundi.

https://twitter.com/nowthisnews/status/...
Trump made some outrageous claims about German energy at the UN — and the German delegation’s reaction was priceless

FireSnake je izjavil:

Ravno toliko, kot ti!
Ker, ti pa si? Kdo že?


šur, majster, šur

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Začasno zaklepam.

Do naslednjega tedna se boste malce ohladili, osvojili osnove bontona in morda dobili navdih za kaj daljšega od trenutnih enovrstičnic.

Morebitne nove odprte teme s to tematiko v tem času bodo brisane.

bluefish ::

Ponovno odklepam.

Upam, da ste imeli čas za samorefleksijo in ukrepi podobni zgornjemu ne bodo več potrebni.

wcpapir ::

Jaz sem pogresal temo, ker se vseeno zbere kar nekaj podatkov o napredku Ukraincev na kupu.

mtosev ::

Great news.

Russia-Ukraine updates: Russia strikes land near nuclear power plant
https://p.dw.com/p/4H2jY
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sparklyslo ::

28 slovenskih tankov v Ukrajino, 40 nemških transporterjev v Slovenijo

https://siol.net/novice/svet/28-slovens...

mackilla ::

sparklyslo je izjavil:

28 slovenskih tankov v Ukrajino, 40 nemških transporterjev v Slovenijo

https://siol.net/novice/svet/28-slovens...

T55? No sicer so jih uporabljali še ko sem bil jaz v vojski ampak dvomim,da bodo v kakršnokoli pomoč Ukrajincem. Dobre dvajset let nazaj so jih imeli v oklepnem bataljonu v Mariboru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

LightBit ::

Z lahkoto bi poslali tudi tiste M-84, ki niso v uporabi. Po namestitvi dodatnega oklepa bi bili verjetno bolj uporabni.

mojsterleo ::

mackilla je izjavil:

T55? No sicer so jih uporabljali še ko sem bil jaz v vojski ampak dvomim,da bodo v kakršnokoli pomoč Ukrajincem. Dobre dvajset let nazaj so jih imeli v oklepnem bataljonu v Mariboru.
Gre za nadgrajeno verzijo T55 z izboljšano - ERA - zaščito in merilno optiko. Ukrajincem bo prišel prav za ofenzivo na Melitopol.

TezkoDihanje ::

Kudos HIMARS! Russian Military Experts Say US Systems Are Confusing Counter-Battery Ops By Changing Trajectory

A video released by Ukrainian troops on the frontline is making rounds on social media, showing the American-made HIMARS MLRS in action. In the clip that lasts for about a minute, around eight to nine HIMARS rockets can be seen launched, which follow different trajectories.

+
https://avia.pro/news/vsu-pokazali-osob...

Means of counter-battery combat do not work against the American Himars MLRS.

Video footage of the Ukrainian military demonstrating strikes by the American Himars MLRS made it possible to establish that missile launches near the line of contact can be carried out with some features that make it possible to interfere with the operation of counter-battery weapons. This can be seen from the missile's flight path, which, in fact, shifts the coordinates set by counter-battery means of combat by hundreds of meters, making it impossible to deliver accurate strikes.

Experts draw attention to video footage published by the Ukrainian military, which shows that after launch, the rocket changes its flight path almost immediately. This greatly distinguishes American systems from conventional MLRS, where the projectiles fly along a ballistic trajectory. With a high degree of probability, it is this fact that prevents the establishment of the exact location of the coordinates of the launchers.

What is very remarkable, the flight of the Himars MLRS rocket with a changing trajectory is far from always recorded - according to a number of assumptions made, this happens only in cases where the systems are located in the affected area of artillery and MLRS, allowing for an operational retaliatory strike.

Zgodovina sprememb…

mackilla ::

mojsterleo je izjavil:

mackilla je izjavil:

T55? No sicer so jih uporabljali še ko sem bil jaz v vojski ampak dvomim,da bodo v kakršnokoli pomoč Ukrajincem. Dobre dvajset let nazaj so jih imeli v oklepnem bataljonu v Mariboru.
Gre za nadgrajeno verzijo T55 z izboljšano - ERA - zaščito in merilno optiko. Ukrajincem bo prišel prav za ofenzivo na Melitopol.

Kakorkoli je na gosenicah ali kolesih in ima oklep je verjetno bolje kot,da bi moral hoditi peš. Ko sem bil v vojski so bili videti kar impozantno ampak to je vseeno stara roba. Komot bi jim dali novejše,ker nam itak ne koristijo popolnoma nič. Če bi jih lahko zamenjali za par terenskih avtov ,lahkih oklepnikov ali helikopterjev bi bilo idealno. Slovenija ne rabi tankov glede na teren. Vsaj pomoje.

dexterboy ::

pangro je izjavil:

Pogrešam soforumaše ki so rusom naklonjeni in so napovedovali rusko zmago s počasnim ritmom, zanima me kako bodo rusi spreobrnili tok dogajanja? Kaj imajo še od opcij? Kako bodo unicili wunderwaffe himars kako se bodo spoprijeli ko bodo ukrajinci začeli leteti z f16? A še upate na globoko zamrznjen nemški program?
Ni potrebno naklonjenost komurkoli povezovati še z drugimi dogajanji. Če so ti všeč ameri, ali to avtomatsko pomeni, da si podpiral njihovo okupacijo v Iraku in Afganistani? Torej boš moral malo bolj definirati svojo poved, aka post.
Se mi pa res vse bolj dozdeva, da pravi "psihiči" niso tisti, ki so naklenji Rusiji, ampak tisti, ki podpirajo Ukrajino in bi radi videli Rusijo, kako je pahnjena v temačni srednji vek...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

mojsterleo ::

mackilla je izjavil:

Kakorkoli je na gosenicah ali kolesih in ima oklep je verjetno bolje kot,da bi moral hoditi peš. Ko sem bil v vojski so bili videti kar impozantno ampak to je vseeno stara roba. Komot bi jim dali novejše,ker nam itak ne koristijo popolnoma nič. Če bi jih lahko zamenjali za par terenskih avtov ,lahkih oklepnikov ali helikopterjev bi bilo idealno. Slovenija ne rabi tankov glede na teren. Vsaj pomoje.
Seveda se strinjam z napisanim. Zlahka bi jim dali M84 tanke, saj nimamo z njimi kaj početi. Mislim da ključna težava ni v tem, da jih ne bi želeli dati naprej, ampak prej v tem, da so konzervirani in bi jih bilo potrebno reaktivirati, kar zahteva dodaten čas in stroške.
Sicer je na Ukrajinski fronti tanke potrebno predvsem smotrno uporabljati, saj kot smo videli je protitankovskega orožja na pretek. Generalna strategija Ukrajincev je itak da najprej temeljito obstreljujejo logistiko nasprotnika in ga s tem demoralizirajo ter oropajo bojne opreme, nato pa usekajo z blitzkriegom… tukaj pa tanki in oklepniki pridejo prav. Večja težava zna biti pravzaprav strelivo saj kolikor vem imajo T-55ke 105 mm top… to ni nek NATO standard. Predvidevam da jim bomo ‘podarili’ zraven tudi municijo.

s1m0n ::

Kako, da 105 ni NATO standard ? (105×617mmR)... Prav zaradi tega smo jih takrat modernizirali iz 100mm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

dexterboy ::

TezkoDihanje je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Se razume, ker obe razumeta, da je pravi sovraznik ZDA.
Kaj je point tega porivanja ruske propagande? Koga pa misliš, da boš prepričal s temi budalijami? Kdo je podpiral in kdo podpira skrajne desničarske stranke po Evropi? A je to ZDA ali Rusija? Kaj pa je interes skrajnih desničarskih strank? Združena ali RAZdružena Evropa? Zdaj veš, kdo je sovražnik Evrope. RUSIJA.
A Rusija da je podpirala skrajne desničarske stranke v Evropi? Bejž no bejž, človek se vsak dan nauči nekaj novega ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

TezkoDihanje ::

dexterboy je izjavil:

A Rusija da je podpirala skrajne desničarske stranke v Evropi? Bejž no bejž, človek se vsak dan nauči nekaj novega ;)


Ne samo podpirala, FINANCIRALA JIH JE.

mackilla ::

TezkoDihanje je izjavil:

dexterboy je izjavil:

A Rusija da je podpirala skrajne desničarske stranke v Evropi? Bejž no bejž, človek se vsak dan nauči nekaj novega ;)


Ne samo podpirala, FINANCIRALA JIH JE.

Za Le Penovo je mislim,da znano. A so še kateri drugi?

Bostjan_321 ::

Sej niso samo največji in najbolj znani politiki.

Še večji efekt narediš za isti denar narediš če plačaš relativno manjše ribe, ki potem trubanjajo tvojo agendo.

Pa še manj je očitno.

Unchancy ::

dexterboy je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Se razume, ker obe razumeta, da je pravi sovraznik ZDA.
Kaj je point tega porivanja ruske propagande? Koga pa misliš, da boš prepričal s temi budalijami? Kdo je podpiral in kdo podpira skrajne desničarske stranke po Evropi? A je to ZDA ali Rusija? Kaj pa je interes skrajnih desničarskih strank? Združena ali RAZdružena Evropa? Zdaj veš, kdo je sovražnik Evrope. RUSIJA.
A Rusija da je podpirala skrajne desničarske stranke v Evropi? Bejž no bejž, človek se vsak dan nauči nekaj novega ;)

Dobro jutro.

WASHINGTON — Russia has covertly given at least $300 million to political parties, officials and politicians in more than two dozen countries since 2014, and plans to transfer hundreds of millions more, with the goal of exerting political influence and swaying elections, according to a State Department summary of a recent U.S. intelligence review.

Russia has probably given even more that has gone undetected, the document said.


As of last year, the document said, a Russian business figure was trying to use pro-Russian think tanks in Europe to support far-right nationalist parties.

https://www.nytimes.com/2022/09/13/us/p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Pac-Man ::

Okupatorji so zasužnjili 6 Šrilančanov

https://twitter.com/rommari/status/1571...

Insane story from Kharkiv region’s police: 7 Sri Lankans, who were in #Ukraine 🇺🇦 for work and studies, were kidnapped by Russians 🇷🇺, beaten, had their nails torn off, and forced to work for free (clean).

The 6 men and 1 woman, all aged 20-40, arrived in Ukraine around 3 weeks before the all-out invasion and rented a house in Kupiansk (which was occupied until a few days ago). They were hiding in their house for some time until they decided to try and flee into Kharkiv(under UA🇺🇦)

However, they were stopped at the first Russian checkpoint that they tried to cross. The Russians blindfolded them and took them in an unknown direction (later turned out to be Vovchansk, also occupied until a few days ago).

After the areas were liberated by #Ukraine 🇺🇦, the 7 Sri Lankans tried to walk to Kharkiv again. When they found a hotel on their way, the security guard there took them in, looked after them, and called the police. They’re now safe, the police is investigating their case.

To the people who think they’re being clever by pointing out that the Sri Lankans have their fingernails in place: it’s toenails, not fingernails. I failed to specify, my bad, but literally every report and quote from the police and the Sri Lankans themselves say “toenails.”
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Očitno Ukrajinci zbirajo sile v Zaporožju za ofenzivo proti Melitopolu. Težko dihanje jo je napovedal pred kratkim. Bomo videli,če je spet zadel:D

TezkoDihanje ::

ahaha



+
kaj vse se najde v Izjumskih gozdovih

Ukraine's Armed Forces captured the latest Russian T-90M "Proryv" tank in Kharkiv Region


The Ukrainian military captured the most modern Russian ?-90? "Proryv" tank in the Kharkiv Region.
The photos of the captured tank were published by the Ukrainian tankman on his Shawshank Redemption Youtube channel. The ?-90? "Proryv" tank fell into the Ukrainian forces without visible damage. Most likely, the tank was abandoned by the Russian military during a hasty retreat from
the Kharkiv Region.


Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

+28 M-55S tanks coming from ??Slovenia.
It's a deeply modernized version of the old Soviet T-55A.
Not the Abrams, of course, but still a good thing -- that's two armored companies for a secondary front line section.

https://twitter.com/IAPonomarenko/statu...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
««
48 / 827
»»