» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
29 / 827
»»

fur80 ::

Bostjan_321 je izjavil:

Akira_ je izjavil:

Kaj pa Kherson?

Pozabljen od vseh ali pač?



Tudi mene zanima.
Baje Ukrajina tam izgublja. Čeprav mi ni logično glede na ruske enote tam ki nimajo več mostov.


Bežijo Rusi isto, samo tam vedo, da če popustijo jim ni več pomoči, na severu se še lahko umikajo! Prvi Rusi so že pobegnili, brez, da bi ubogali ukaze! Par kilometrov pred Khersonu! Poka zvečer tudi pri Nova Kakhovka, od kod Rusi naprej delijo orožje.

"Units of the 20th motorized rifle division of the RuAF near Kiselevka and covering Chornobaivka left their positions without noticing other units on the night of September 7 to 8. HQ says these units retreated to the Dnipro without orders"
Kherson direction.
The Russians don't abandon theirs. Russians do not take their own (these are not washing machines or refrigerators). The Russians are laying mines before the retreat of their dead colleagues.
An army of killers and scum!
https://twitter.com/_A_Vit_/status/1567...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

luli ::

pegasus je izjavil:

Praktično vprašanje - ko Putin gre, kdo ga nasledi v Rusiji?

Državljanska vojna po mojih predvidevanjih.

dice7 ::

Ljudstvo bo koncno svobodno

Comandante ::

luli je izjavil:

pegasus je izjavil:

Praktično vprašanje - ko Putin gre, kdo ga nasledi v Rusiji?

Državljanska vojna po mojih predvidevanjih.

Jaz se bojim, da za njim caka 50 enakih ali pa se hujsih bolnikov, da zacno harat po putinovo. Vojna je mozna, ceprav prej vidim miren razpad Rusije.

Vsekakor ljudi ne caka absolutno nic dobrega. Se dosti slabse bo preden bo bolje.

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/WarMonitor3/status/...
Picture of Ukrainian soldiers in front of Izyum District sign.
"We are already here"



Malidelničar ::

luli je izjavil:

pegasus je izjavil:

Praktično vprašanje - ko Putin gre, kdo ga nasledi v Rusiji?

Državljanska vojna po mojih predvidevanjih.

IMHO je to vseeno po mojem nerealno. Čeprav so se zahodne obveščevalne službe ob razpadu SZ bale takšnega scenarija. Gorbačov je tu vseeno na human način naredil kar je lahko.
Putinov naslednik naj bi bil po nekih teorijah Nikolaj Patrušev (Nikolai Patrushev) @ Wikipedia, ki pa ima glede Ukrajine in Zahoda enako mnenje kot Putin.
Glede nemira v manjšinjskih provincah pa je težava, da povsod delež manjšinjcev ni dovolj visok in FSB načeloma še vedno obvladuje zadeve (+separatisti nimajo od kje dobiti orožja za vstajo).
Ampak se beremo na to temo čez no leto?

Malce preskakujamo, vojna v Ukrajini še teče, ne vemo kako bo potekala, mi pa kar o Rusiji :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

TezkoDihanje ::

POW
Translation in comment.
5 UKR SOF killed two platoons, he is alone survived.
https://twitter.com/TheDeadDistrict/sta...

Chalky ::

Majhen off topic ampak tale video lepo ponazori veliko razliko v pripravljenosti vojakov ZDA in Rusije. Že po opremi se vidi da je vojska ZDA bistveno bolj pripravljena.

https://twitter.com/DeptofDefense/statu...

Prednost teh vojaških vaj je da se odvijajo v precej velikem prostoru po Avstraliji, to omogoča ZDA boljšo pripravljenost pod bolj realnimi okoliščinami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

A. Smith ::

Malidelničar je izjavil:


IMHO je to vseeno po mojem nerealno. Čeprav so se zahodne obveščevalne službe ob razpadu SZ bale takšnega scenarija. Gorbačov je tu vseeno na human način naredil kar je lahko.
Putinov naslednik naj bi bil po nekih teorijah Nikolaj Patrušev (Nikolai Patrushev) @ Wikipedia, ki pa ima glede Ukrajine in Zahoda enako mnenje kot Putin.
Glede nemira v manjšinjskih provincah pa je težava, da povsod delež manjšinjcev ni dovolj visok in FSB načeloma še vedno obvladuje zadeve (+separatisti nimajo od kje dobiti orožja za vstajo).
Ampak se beremo na to temo čez no leto?

Malce preskakujamo, vojna v Ukrajini še teče, ne vemo kako bo potekala, mi pa kar o Rusiji :)


No ja, naslov teme je "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?", tako da si kar on-topic.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Akira_ ::

Akira_ je izjavil:

Kaj pa Kherson?

Pozabljen od vseh ali pač?


Očitno se dogaja tudi v Khersonu.

krucymucy ::

pegasus je izjavil:

Praktično vprašanje - ko Putin gre, kdo ga nasledi v Rusiji?

Menda so demokracija in imajo volitve.

Poldi112 ::

Malidelničar je izjavil:

Še več, če postavim provokativno tezo: Slovenski komunisti so bili v času bivše Juge bistveno bolj skeptični do Sovjetske zveze (en novinar je pisal članek v Delu "Bojmo se Rusov") kot naši levičarji danes do Rusov in Putina.


Provokativno?

Tito je imel na meji Varšavski pakt, danes smo pa v NATO, ki se je razširil do ruskih mej. V tistih časih se je zahod bal ruske ekonomije, danes se ji smeji.
Zakaj točno bi danes morali na svet gledati identično, kot pred pol stoletja, ko je bila situacija povsem drugačna?

Sicer pa vidim, da smo končno dočakali to famozno kontraofenzivo. Pa da vidimo, koliko časa bodo ukrajinci potrebovali, da "osvobodijo" Krim (ki je 90%+ glasoval za ruse).
Da se ne bodo zgolj iztrošili za potrebe PR, nakar bodo rusi nadaljevali nevtralizacijo. To, da moramo znova in znova brati o novih miljardah, ki se pošiljajo v Ukrajino, ne vliva ravno zaupanja v ruski poraz.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pac-Man ::

Še en video iz Balaklije.

Ti ljudje bi morali trpet v ruskem imperiju, da bi bili naši anti-imperialisti srečni. Razumi, če moreš.

https://twitter.com/avalaina/status/156...

People are greeting Ukrainian defenders in liberated Balakliya. One man in this video even stand on his knees. It’s hard to describe emotions. But it’s a beginning. Still a lot people in Ukraine dream to see their town liberated from Russians.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

video

https://twitter.com/loogunda/status/156...

Anti-Russian protest in Kupyansk a few month ago as Russian troops were entering the city. Now the Ukrainian army is back only a dozen kilometers away from Kupyansk.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Poldi112 ::

Zgolj grdo podtikanje.

Je res pretežko razumeti, da Ukrajini ne pomagamo, enako kot nismo pomagali Iraku, Afganistanu, Libiji, Siriji, ... ?

Ampak eni še kar verjamete v Božička, ki v svobodnem, kapitalističnem duhu altruistično pomaga muslimanom, slovanom, črncem, ... do svobode in blaginje. Ter pri tem slučajno vedno blazno obogati, medtem ko prejemniki pomoči najebejo. Ampak to ne sme biti razlog, da ne bi "pomagali". Pol tisočjetja ponesrečenih poizkusov pač ne more biti razlog, da bi prenehali skrbeti za pravice zatiranih prebivalcev 3. sveta.

Ker politiki v svobodnem svetu nam res ne bi lagali glede tega, če pa bi, bi jih pa svobodni mediji pri tem izpostavili in diskreditirali, kajneda?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Matejjjjj ::

Malidelničar je izjavil:

Matejjjjj je izjavil:

Ne smem o detajlih. Hja, v Rusiji ni Rusov. Ostalo sklepaj sam.

Balkan nima post ww2 izkušenj z Rusi, tisto iz Galicije pa je prestaro in predaleč od doma. Slovenskim buteljnom (privatniki, direktorji) ki imajo radi absolutizem pa je všeč Putin ki govori direktno, čeprav ne naredi nič. Gre za patološke vzorce, ki razpadajo in izginjajo in bodo z novo generacijo GONE, pospešila pa je tranzicijo korona.


Lahko napišeš na način da skriješ zaupne podrobnosti? ;)


nič posebnega, le to, da v okolici Moskve ne veš ali si sredi Kavkaza ali kje drugje. Rusi so že izgubili vojno, tj demografsko vojno. No, pri tem nismo mi nič boljši. Katastrofa je, da so se spravili na druge Slovane, okolica jih bo pa raztrgala. Moje mnenje je, da se bodo prvi uprli Čečeni. So zavezniki ampak če vse skupaj propade, gredo oni po svoje in nič jih ne more ustaviti. Najbrž so zato tudi zraven sploh. Da dobijo svojo državo za zasluge?

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

Da, pretežko.

Glej videe in se zamisli, zakaj si postal tak težak.

https://twitter.com/Liveuamap/status/15...
Video: column of Russian paratroopers was ambushed while on retreat from Balakliia to Schevchenkove

https://twitter.com/UAWeapons/status/15...
Three Russian BTR-82A armored personnel carriers were captured by Ukrainian troops during the ongoing counter-offensive in #Kharkiv Oblast.

https://twitter.com/loogunda/status/156...
What could have happened? Wrong answers only.
(It's somewhere in Ukraine's south, as some sources say)

https://twitter.com/UAWeapons/status/15...
Another Russian BM-21 Grad 122mm MRL had a little accident during the ongoing Ukrainian offensive in #Kharkiv Oblast.

https://twitter.com/TheDeadDistrict/sta...
Somewher in Kherson Ukrianian T-72M MBTs

https://twitter.com/nevedimka123/status...
Scenes reminiscent of battles at the beginning of the war; Ukrainian troops operating behind Russian rear ambushed a Russian logistics convoy, destroying an armored personnel carrier and three supply trucks

https://twitter.com/nevedimka123/status...
PzH 2000 works out enemy positions

https://twitter.com/Shtirlitz53/status/...
Just incredible. A meeting of warriors!
Glory to Ukraine and its soldiers!
Glory to the Ukrainian Nation.

https://twitter.com/GentlJack/status/15...



iz

https://twitter.com/Osinttechnical/stat...
Russian forces are hit by Ukrainian artillery at a pontoon crossing over the Dnipro near Kozats'ke
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Poldi112 ::

In kaj mi bo izbor propagandnega materiala pomagal razumeti? Da rusi izgubljajo vojno, ker se je tam razstrelil nek tank? Uničila enota? Bataljon?

Da moramo pošiljati vedno več denarja ter se pripraviti na redukcije ogrevanja ter drage energente, ker rusi zmagujejo?

20 let so vam sistematično, general za generalom, lagali o napredku v Afganistanu. Enako kot so vam lagali o WMD v Iraku, pa demokraciji v Libiji, zmernih glavorezcih v Siriji, ... Že stoletja ista zgodba - prodajaš rožice, in 80% ovac jih veselo konzumira. Naša propaganda je pač, tako kot večina zahodnih stvari, najboljša.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Bostjan_321 ::

In ti prodajaš svoje laži.

Boljše in lepše?

mackilla ::

Poldi112 je izjavil:

In kaj mi bo izbor propagandnega materiala pomagal razumeti? Da rusi izgubljajo vojno, ker se je tam razstrelil nek tank? Uničila enota? Bataljon?

Da moramo pošiljati vedno več denarja ter se pripraviti na redukcije ogrevanja ter drage energente, ker rusi zmagujejo?

20 let so vam sistematično, general za generalom, lagali o napredku v Afganistanu. Enako kot so vam lagali o WMD v Iraku, pa demokraciji v Libiji, zmernih glavorezcih v Siriji, ... Že stoletja ista zgodba - prodajaš rožice, in 80% ovac jih veselo konzumira. Naša propaganda je pač, tako kot večina zahodnih stvari, najboljša.

Tebi očitno ni jasna osnova situacije. To je vojna v Evropi in ne na drugem koncu sveta. Ti konzumiraš rusko in kitajsko propagando oziroma si plačan za to.

MadMen ::

Poldi112 je izjavil:

In kaj mi bo izbor propagandnega materiala pomagal razumeti? Da rusi izgubljajo vojno, ker se je tam razstrelil nek tank? Uničila enota? Bataljon?

Da moramo pošiljati vedno več denarja ter se pripraviti na redukcije ogrevanja ter drage energente, ker rusi zmagujejo?

20 let so vam sistematično, general za generalom, lagali o napredku v Afganistanu. Enako kot so vam lagali o WMD v Iraku, pa demokraciji v Libiji, zmernih glavorezcih v Siriji, ... Že stoletja ista zgodba - prodajaš rožice, in 80% ovac jih veselo konzumira. Naša propaganda je pač, tako kot večina zahodnih stvari, najboljša.

Torej če te povzamem, ovce ste ker sledite propagandi, ampak moja propaganda je pa boljša kot vaša propaganda? Veš kako se v angleščini reče takim kot ti? Holier than thou.

Se mi zdi precej komično, da posameznik(ki očitno načrtno širite prorusko) agendo, vsakič omenjate Afganistan, čeprav to nima nobene veze z invazijo na Ukraino.

Sedaj samo čakamo na tvojo objavo o "ukrajinskih neonacistih".

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

In kaj mi bo izbor propagandnega materiala pomagal razumeti? Da rusi izgubljajo vojno, ker se je tam razstrelil nek tank? Uničila enota? Bataljon?

Da moramo pošiljati vedno več denarja ter se pripraviti na redukcije ogrevanja ter drage energente, ker rusi zmagujejo?

20 let so vam sistematično, general za generalom, lagali o napredku v Afganistanu. Enako kot so vam lagali o WMD v Iraku, pa demokraciji v Libiji, zmernih glavorezcih v Siriji, ... Že stoletja ista zgodba - prodajaš rožice, in 80% ovac jih veselo konzumira. Naša propaganda je pač, tako kot večina zahodnih stvari, najboljša.

Naša propaganda ni najboljša. Ampak tu, ti lahko lapaš o tem da bi mi Ukrajini najbolj pomagali s tem da Rusom pustimo da komplet narod izbrišejo (genocid pač) iz obličja sveta. Da bi pa v deželi tvoje propagande lapal o tem kako se morajo Rusi spucat iz Ukrajine... bi pa hitro spoznal notranjost kakega sibirskega gulaga. Ali pa bi se pobližje spoznal s tem kako slaba okna imajo Rusi.

Kako že gre ona... "lepo je s polno ritjo srat"?

Aja. Zgodovina se je začela 20 let nazaj? Ker Rusi niso delali sranja po svetu, ane. Nikoli. Tud Afganistana niso z zemljo zravnali. Ker pač takooooooo radi Afganistan omenjate. Al pa Sirijo, sej je isto. Rusi sploh niso bli vpleteni tam. Aja, so se branili pred zlobnim, zlobnim Natom. Sorči.
Life is as complicated as we make it...

Poldi112 ::

Ja, vojno v Evropi imamo, ker večina slepo verjame gospodarju, da je pomagal Ukrajini, ko je investiral miljarde v menjavo oblasti in kasneje urjenje ukrajinske vojske.
Afganistan in ostali primeri so pa primarno za prikaz, kako vam neprestano lažejo.

Zakaj jim torej še kar verjamete?

In seveda bi bilo za Ukrajino neprimerno bolje, če bi ostala nevtralna. V tem primeru rusi ne bi imeli razloga, da jo nevtralizirajo.

Zakaj pa vi verjamete, da bo zgodba z Ukrajino kakorkoli drugačna od naših preteklih uspehov?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AvtoR ::

Zakaj pa ti verjameš ruSSom?
S čim so te prepricali?
Sama dobrota jih je...

Poldi112 ::

AvtoR je izjavil:

Zakaj pa ti verjameš ruSSom?
S čim so te prepricali?
Sama dobrota jih je...


Od kje ti ideja, da jim verjamem?

Kot že ničkolikokrat povedano - berem propagando vseh strani, da si ustvarim lastno mnenje, informirano s strani desetin zgodovinskih in realpolitičnih knjig, katere sem tudi že večkrat naštel.

Za razliko od večine ostalih udeležencev te teme, katerih edini "doprinos" uradni propagandi je - vulgarnost.

Rusi seveda sledijo svojim interesom, enako kot mi. No, naši gospodarji, ne mi. Mi žal delujemo proti lastnim interesom, ker verjamemo gospodarju, da investira miljarde v Ukrajinsko svobodo, ker so pač srčki. Kapitalizem ima bojda nesebično pomoč namreč vgrajeno v DNA in ne more delovati, brez da krvavi za svobodo muslimanov/slovanov/črncev na drugem koncu sveta.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Machete ::

Ruske Požarje nekaj pogosto zadnje dni tepejo duhovi.
https://twitter.com/WowHotShots/status/...

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Akira_ ::

"Vojna v Ukrajini se bo nadaljevala do popolnega poraza Rusije," je v ponedeljkovem videonagovoru svojim 430 tisoč sledilcem na Telegramu dejal Igor Girkin, skrajno desni ruski nacionalist.

"Izgubili smo že, vse preostalo je samo vprašanje časa," je povedal Girkin, nekdanji polkovnik ruske obveščevalne službe (FSB), ki je leta 2014 postal poveljnik proruskih separatističnih sil.


Človek mi ratuje všeč :)

Machete je izjavil:

Ruske Požarje nekaj pogosto zadnje dni tepejo duhovi.
https://twitter.com/WowHotShots/status/...



Nista dovolj prepričljivo lagala :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Akira_ ()

MadMen ::

Poldi112 je izjavil:


Zakaj jim torej še kar verjamete?

Ne slepomiši, povej v kaj naj bi vrjeli? Jaz vrjamem da ima Ukraina pravico do obstoja in branjenja integritete svojega ozemlja, v kaj pa ti vrjameš?

Invictus ::

Zmajc je izjavil:


Na našo žalost pa samo ena stran podpira demokracijo in to je "naša".

Pozabil si dati demokracijo v navednice...

Danes demokracija pomeni, da gredo ovce 1x na 4 leta na volitve, potem pa haramo po domače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zmajc ::

Invictus je izjavil:

Zmajc je izjavil:


Na našo žalost pa samo ena stran podpira demokracijo in to je "naša".

Pozabil si dati demokracijo v navednice...

Danes demokracija pomeni, da gredo ovce 1x na 4 leta na volitve, potem pa haramo po domače...


Boljše iluzija demokracije, kot kruta realnost opresivne diktature.

PacificBlue ::

On May 26, 2019 Patriarch Kirill announced that the Orthodox Church is building around three churches a day on average, or what amounts to 30,000 churches in 10 years. Vladimir Legoida, the chairman of the synodal department for church public relations, subsequently corrected the error, specifying that the actual figure was 9,386 new churches in 10 years. This reflects a growth of 32 percent in the number of churches and other places where the liturgy is held: from 29,263 at the beginning of 2009 to 38,649 at the beginning of 2019.
I’m out.
:3

Akira_ ::

PacificBlue je izjavil:

On May 26, 2019 Patriarch Kirill announced that the Orthodox Church is building around three churches a day on average, or what amounts to 30,000 churches in 10 years. Vladimir Legoida, the chairman of the synodal department for church public relations, subsequently corrected the error, specifying that the actual figure was 9,386 new churches in 10 years. This reflects a growth of 32 percent in the number of churches and other places where the liturgy is held: from 29,263 at the beginning of 2009 to 38,649 at the beginning of 2019.


Namesto da bi pomagal revnim, zidajo cerkve in se kitijo z zlatom.

Res lepo.

Zmajc je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zmajc je izjavil:


Na našo žalost pa samo ena stran podpira demokracijo in to je "naša".

Pozabil si dati demokracijo v navednice...

Danes demokracija pomeni, da gredo ovce 1x na 4 leta na volitve, potem pa haramo po domače...


Boljše iluzija demokracije, kot kruta realnost opresivne diktature.


Nepopolna demokracija >> diktatura

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Akira_ ()

Machete ::

Invictus je izjavil:

Zmajc je izjavil:


Na našo žalost pa samo ena stran podpira demokracijo in to je "naša".

Pozabil si dati demokracijo v navednice...

Danes demokracija pomeni, da gredo ovce 1x na 4 leta na volitve, potem pa haramo po domače...


In kako razločimo med temi vas - neovce?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bostjan_321 ::

Ruski desničarji ostro nad Kremelj.
"Vojna v Ukrajini se bo nadaljevala do popolnega poraza Rusije," je v ponedeljkovem videonagovoru svojim 430 tisoč sledilcem na Telegramu dejal Igor Girkin, skrajno desni ruski nacionalist.
"Izgubili smo že, vse preostalo je samo vprašanje časa," je povedal Girkin, nekdanji polkovnik ruske obveščevalne službe (FSB), ki je leta 2014 postal poveljnik proruskih separatističnih sil.


Me veseli.

Poldi112 ::

MadMen je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


Zakaj jim torej še kar verjamete?

Ne slepomiši, povej v kaj naj bi vrjeli? Jaz vrjamem da ima Ukraina pravico do obstoja in branjenja integritete svojega ozemlja, v kaj pa ti vrjameš?


Se pravi verjameš v Božička.

Jaz tudi verjamem, da ima Ukrajina pravico do obstoja in branjenja integritete svojega ozemlja. Samo ne verjamem, da je sposobna premagati ruse, ter ne verjamem, da Ukrajini pomagamo s tem, ko ji nastavljamo pro-ameriško lutko ter prodajamo zastarelo orožje.

Glede na to, da rusi niti mobilizacije še niso izvedli, je precej očitno, kako stvari stojijo. Razen za tiste, ki na podlagi nekaj gorečih tankov ocenjujejo potek vojne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

MadMen je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


Zakaj jim torej še kar verjamete?

Ne slepomiši, povej v kaj naj bi vrjeli? Jaz vrjamem da ima Ukraina pravico do obstoja in branjenja integritete svojega ozemlja, v kaj pa ti vrjameš?


Se pravi verjameš v Božička.

Jaz tudi verjamem, da ima Ukrajina pravico do obstoja in branjenja integritete svojega ozemlja. Samo ne verjamem, da je sposobna premagati ruse, ter ne verjamem, da Ukrajini pomagamo s tem, ko ji nastavljamo pro-ameriško lutko ter prodajamo zastarelo orožje.

Glede na to, da rusi niti mobilizacije še niso izvedli, je precej očitno, kako stvari stojijo. Razen za tiste, ki na podlagi nekaj gorečih tankov ocenjujejo potek vojne.

"nekaj"? Ti si faca. Kako si pa predstavljaš da bodo mobilizacijo izvedli? S trenirkami pa plastičnimi puškami?
Life is as complicated as we make it...

Zmajc ::

Poldi112 je izjavil:

MadMen je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


Zakaj jim torej še kar verjamete?

Ne slepomiši, povej v kaj naj bi vrjeli? Jaz vrjamem da ima Ukraina pravico do obstoja in branjenja integritete svojega ozemlja, v kaj pa ti vrjameš?


Se pravi verjameš v Božička.

Jaz tudi verjamem, da ima Ukrajina pravico do obstoja in branjenja integritete svojega ozemlja. Samo ne verjamem, da je sposobna premagati ruse, ter ne verjamem, da Ukrajini pomagamo s tem, ko ji nastavljamo pro-ameriško lutko ter prodajamo zastarelo orožje.

Glede na to, da rusi niti mobilizacije še niso izvedli, je precej očitno, kako stvari stojijo. Razen za tiste, ki na podlagi nekaj gorečih tankov ocenjujejo potek vojne.


Ti verjameš samo v to, da ti je udobno, ter da drugi za tvoje udobje in poceni energente "gutajo govna".

Po eni strani strogo kritiziraš sranje ki so ga izvajali Američani a opravičuješ 1000x hujše nacistične svinjarije, ki jih izvajajo Rusi. Za Ruse je vse "eksistencialistični problem" in "nujno potrebno", kar seveda opravičuje vsa sredstva.

Kdo misliš da te sploh še lahko jemlje resno z tako idiotski argumenti, kot jih prezentiraš?

TezkoDihanje ::

Poldi112 je izjavil:

Se pravi verjameš v Božička.


here we go again, Ložar, here we go again...

Poldi112 je izjavil:

Jaz tudi verjamem, da ima Ukrajina pravico do obstoja in branjenja integritete svojega ozemlja. Samo ne verjamem, da je sposobna premagati ruse, ter ne verjamem, da Ukrajini pomagamo s tem, ko ji nastavljamo pro-ameriško lutko ter prodajamo zastarelo orožje.


Eksistenčni problem Burjatov (ki imajo največji delež mrtvih v Federaciji Rusije) je to, da so del Rusije.

Glede na to, da rusi niti mobilizacije še niso izvedli, je precej očitno, kako stvari stojijo.


Kako pa stojijo? Folk, ki ga sedaj pošilja Rusija v Ukrajino, nima niti osnovne opreme.

“The young ones get nothing at all, no clothes, no sleeping bags!”
On the equipment that fresh Russian reserves are getting. We can hear from this intercepted call they are provided with old, dirty uniform, and appear ‘homeless’. Likewise, they are given old weapons, some are crooked.


Razen za tiste, ki na podlagi nekaj gorečih tankov ocenjujejo potek vojne.

https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/a...
Russia - 5588, of which: destroyed: 3629, damaged: 135, abandoned: 302, captured: 1531
Tanks (1029, of which destroyed: 637, damaged: 42, abandoned: 51, captured: 299)

minimalna ocena včeraj, 650 mrtvih Rusov

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Tudi razglasitev mobilizacije bi v praksi za domače občistvo pomenila slednje:
- specialna operacija je v resnici vojna
- trenutno zgubljajo

Kako pa bo domača publika na to reagilara je vprašanje. Možno je vse med Potemkinom in apatijo
1 + 1 = 1

scythe ::

"Vojna v Ukrajini se bo nadaljevala do popolnega poraza Rusije," je v ponedeljkovem videonagovoru svojim 430 tisoč sledilcem na Telegramu dejal Igor Girkin, skrajno desni ruski nacionalist.

"Izgubili smo že, vse preostalo je samo vprašanje časa," je povedal Girkin, nekdanji polkovnik ruske obveščevalne službe (FSB), ki je leta 2014 postal poveljnik proruskih separatističnih sil.


Tale Igor bo v roku 1 meseca padel iz stolpnice... :))
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Sheteentz ::

Nekdo ga bo skočil skozi okno. Rusi so prijazni, ti pomagajo pri takih rečeh.

sbawe64 ::

Bostjan_321 je izjavil:

Ruski desničarji ostro nad Kremelj.
"Vojna v Ukrajini se bo nadaljevala do popolnega poraza Rusije," je v ponedeljkovem videonagovoru svojim 430 tisoč sledilcem na Telegramu dejal Igor Girkin, skrajno desni ruski nacionalist.
"Izgubili smo že, vse preostalo je samo vprašanje časa," je povedal Girkin, nekdanji polkovnik ruske obveščevalne službe (FSB), ki je leta 2014 postal poveljnik proruskih separatističnih sil.


Me veseli.

Girkin je zadnjih par let izgubljen v prostoru in času.
2020 is new 1984
Corona World order

Pac-Man ::

Poldi112 je izjavil:

Jaz tudi verjamem, da ima Ukrajina pravico do obstoja in branjenja integritete svojega ozemlja. Samo ne verjamem, da je sposobna premagati ruse


S trenutno stopnjo mobilizacije in korupcije znotraj države bo Rusija izgubila.

Če specialno vojaško operacijo vzamejo bolj resno pa postane vprašljiva notranja stabilnost.

lose-lose
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Bostjan_321 ::

sbawe64 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Ruski desničarji ostro nad Kremelj.
"Vojna v Ukrajini se bo nadaljevala do popolnega poraza Rusije," je v ponedeljkovem videonagovoru svojim 430 tisoč sledilcem na Telegramu dejal Igor Girkin, skrajno desni ruski nacionalist.
"Izgubili smo že, vse preostalo je samo vprašanje časa," je povedal Girkin, nekdanji polkovnik ruske obveščevalne službe (FSB), ki je leta 2014 postal poveljnik proruskih separatističnih sil.


Me veseli.

Girkin je zadnjih par let izgubljen v prostoru in času.


Hitro zatajite svoje heroje, sam da nekaj rečejo kar ni povšeči ljubljenemu vodji :))

Malidelničar ::

Pac-Man: Če razglasijo mobilizacijo boo imeli v velikih mestih (Moskva, Sankt Petersburg) velike množice oboroženih ljudi, takrat pa se lahko zgodi marsikaj glede kakšnega upora. Nekaj takšnega se je zgodilo v času oktobrske revolucije.
Kakšno je stanje na terenu?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

scythe ::

X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mackilla ::

Bostjan_321 je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Ruski desničarji ostro nad Kremelj.
"Vojna v Ukrajini se bo nadaljevala do popolnega poraza Rusije," je v ponedeljkovem videonagovoru svojim 430 tisoč sledilcem na Telegramu dejal Igor Girkin, skrajno desni ruski nacionalist.
"Izgubili smo že, vse preostalo je samo vprašanje časa," je povedal Girkin, nekdanji polkovnik ruske obveščevalne službe (FSB), ki je leta 2014 postal poveljnik proruskih separatističnih sil.


Me veseli.

Girkin je zadnjih par let izgubljen v prostoru in času.


Hitro zatajite svoje heroje, sam da nekaj rečejo kar ni povšeči ljubljenemu vodji :))

Če ne bleja uradne ruske propagande je pa izgubljen v prostoru in času:D

fur80 ::

Invictus je izjavil:

Zmajc je izjavil:


Na našo žalost pa samo ena stran podpira demokracijo in to je "naša".

Pozabil si dati demokracijo v navednice...

Danes demokracija pomeni, da gredo ovce 1x na 4 leta na volitve, potem pa haramo po domače...


Jaz ne vem ali ti ne hodiš na volitve ali pa ne poznaš sistema.

Pri nas imamo parlamentarne volitve (lahko kandidira vsak)! Imamo predsedniške volitve (lahko kandidira vsak). Imamo županske volitve (lahko kandidira vsak), ter potem še občinske svetnike (lakho kandidira vsak). Če se imaš ti za ovco oprosti, da imaš tako nizko samopodobo!


Kako potekajo volitve v Rusiji vsaj predsedniške si najbrž spremljal, koliko ljudi je bilo zaprtih, ubitih, jim je bilo prepovedano kandidirat, sprememba ustave,.... Kaj se dogaja na županskih volitvah si sploh ne predstavljam in tako naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

luli ::

fur80:
To je vse res, vendar imaš tudi ljudi, ki to nočejo. Nočejo izbirati predsednika in nočejo imeti izbire v trgovini. Takšni ljudje so ponavadi najbolj zadovoljni, če delajo v službi, kjer ne rabijo uporabljati svoje glave. Recimo vojska je ena izmed takih služb. Resnica tam je vedno tista, ki jo pove nadrejeni.
Zanimivo mi pa je, da takšni tipi ljudi potem druge kličejo ovce. Pa razumi to!

Bostjan_321 ::

Če bi volitve kaj spremenile, bi bile prepovedane.
Volitve so samo predstava za množice, zadej je vse zmenjeno.
Itak ni važno koga se voli, vsi so isti.
...

Stalni izgovori slaboumnih ljudi, ki udrihajo po prav tisti, demokraciji, ki jim daje pravico in svobodo da so lahko tako brezskrbno neumni.

V njim ljubih diktaturah te dajo na hladno, ker stojiš zunaj s praznim listom.

Zgodovina sprememb…

««
29 / 827
»»