» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
25 / 827
»»

Pac-Man ::

18+ ukrajinska kontraofenziva z ruske strani, video. Glede na komentarje je mrtev tudi snemalec.

https://twitter.com/Militarylandnet/sta...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fur80 ::

Ukrajina: Uskoro ćemo objaviti sjajne vijesti

Pac-man kaj misliš da pomeni ta naslov? ;)

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fur80 ::

Pac-Man je izjavil:

Kaj na to temo?

https://twitter.com/GirkinGirkin


Mogoče kaj takega, bodo predali?

Common theme amongst Russian Telegram channels: "we're fucked"

https://twitter.com/KremlinTrolls/statu...

On one of the direction
https://twitter.com/GirkinGirkin/status...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

TezkoDihanje ::

Pac-Man je izjavil:

18+ ukrajinska kontraofenziva z ruske strani, video. Glede na komentarje je mrtev tudi snemalec.

https://twitter.com/Militarylandnet/sta...


tkole se je začelo:
#Russian positions. Story in 2 acts.
https://twitter.com/WarTrackers/status/...

končalo se je pa v PacManovem postu.

pa še act3

Act 3. You're more than welcome
https://twitter.com/Ukr1654/status/1567...

Zgodovina sprememb…

Chalky ::

Jaz sem že od prvega dne te vojne rekel da bo to največja napaka Putina v njegovi 25 letni vladavini. Enostavno ni pogojev da to vojno dobi. Ne pozabite, on je v vojni z ZDA in ne Ukrajino. ZDA imajo enostavno preveliko prednost saj so na drugi strani sveta kjer jih Rusi enostavno ne morejo ogroziti (edino če napovejo popolno vojno z jedrskimi konicami). ZDA imajo tudi to srečo da imajo polno zaveznikov ki jih lahko pošiljajo v ogenj za svoje interese. Ukrajina je verjetno največji "jackpot" ki so ga ZDA zadele v svoji zgodovini. Ne samo da gre praktično za iste ljudi (Ukrajinci-Rusi) ampak je Ukrajina poleg tega še ogromna država s kar precej veliko populacijo, kar pomeni da je vojakov več kot dovolj preko katerih ZDA testirajo svoje orožje, sprobavajo ruske zmogljivosti in hromijo Rusijo. Da je za Ruse situacija še bolj črna je dejstvo da niso v vojni samo z Ukrajino, ZDA ampak še celotno Evropo.

Američani imajo 350 milijonov ljudi in so tehnološko, gospodarsko in vojaško na prvem mestu. So na drugi strani sveta in lahko v miru proizvajajo neskončne količine orožja za Ukrajino. ZDA so v Iraku in Afganistanu zapravile skoraj 4 Trilijone dolarjev, tole v Ukrajini zaenkrat sploh še ni primerljivo. Mislim da so Američani zaenkrat v Ukrajino poslali okoli 30 milijard vojaške pomoči. To ne znese niti 3% njihovega vojaškega proračuna.

Na začetku v Februarju sem zapisal da ne vidim situacije po kateri bi lahko Putin na koncu izšel zmagovalec, on je v vojni proti ZDA ta pa ima enostavno prevelike prednosti. Na takšen način so ZDA uničile Sovjetsko Zvezo ki je bila precej večja in močnejša kot današnja Rusija, ZDA pa so imele v tistih časih bistveno manj ljudi kot jih imajo danes.

Tudi to ko ljudje ki spremljajo to vojno, štejejo in primerjajo izgube med Ukrajino in Rusijo. Treba je primerjati izgube ZDA in Rusije, saj so ZDA glavni trn v peti Rusije, Američani zaenkrat ne čutijo nobenih večjih izgub. Ne vem po kakšni logiki bi lahko Rusija dobila ta konflikt ne da bi iz njega odšla precej oslabljena.

Američani vsak teden v Ukrajino pošljejo kakšno milijardo dolarjev vojaške pomoči medtem ko je njihov mainland popolnoma nedotakljiv s strani Rusije. Zaradi geografije se lahko ZDA kljub temu konfliktu še vedno osredotočajo na svoje gospodarstvo in notranje probleme, tega pa si Rusija na drugi strani ne more privoščiti. Razlika je res prevelika. V bistvu je vse skupaj dokaj nepošteno s strani ZDA, imajo res neverjetno srečo glede svoje geografije. Poleg tega imajo pa še najmočnejšo mornarico in zračne sile kar je samo še dodaten bonus in še en "layer" ki ga Rusi ne morejo prebiti.

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/NLwartracker/status...
Dar'iivka, #Kherson pontoon bridge GO BOOM. After attack reportedly by ?? fighter aircraft, The pontoon bridge is no more as can be seen on these recent sat. images, also a warehouse area on the S side has been hit and can be seen burning.

fur80 ::

Chalky je izjavil:

Jaz sem že od prvega dne te vojne rekel da bo to največja napaka Putina v njegovi 25 letni vladavini. Enostavno ni pogojev da to vojno dobi. Ne pozabite, on je v vojni z ZDA in ne Ukrajino. ZDA imajo enostavno preveliko prednost saj so na drugi strani sveta kjer jih Rusi enostavno ne morejo ogroziti (edino če napovejo popolno vojno z jedrskimi konicami). ZDA imajo tudi to srečo da imajo polno zaveznikov ki jih lahko pošiljajo v ogenj za svoje interese. Ukrajina je verjetno največji "jackpot" ki so ga ZDA zadele v svoji zgodovini. Ne samo da gre praktično za iste ljudi (Ukrajinci-Rusi) ampak je Ukrajina poleg tega še ogromna država s kar precej veliko populacijo, kar pomeni da je vojakov več kot dovolj preko katerih ZDA testirajo svoje orožje, sprobavajo ruske zmogljivosti in hromijo Rusijo. Da je za Ruse situacija še bolj črna je dejstvo da niso v vojni samo z Ukrajino, ZDA ampak še celotno Evropo.

Američani imajo 350 milijonov ljudi in so tehnološko, gospodarsko in vojaško na prvem mestu. So na drugi strani sveta in lahko v miru proizvajajo neskončne količine orožja za Ukrajino. ZDA so v Iraku in Afganistanu zapravile skoraj 4 Trilijone dolarjev, tole v Ukrajini zaenkrat sploh še ni primerljivo. Mislim da so Američani zaenkrat v Ukrajino poslali okoli 30 milijard vojaške pomoči. To ne znese niti 3% njihovega vojaškega proračuna.

Na začetku v Februarju sem zapisal da ne vidim situacije po kateri bi lahko Putin na koncu izšel zmagovalec, on je v vojni proti ZDA ta pa ima enostavno prevelike prednosti. Na takšen način so ZDA uničile Sovjetsko Zvezo ki je bila precej večja in močnejša kot današnja Rusija, ZDA pa so imele v tistih časih bistveno manj ljudi kot jih imajo danes.

Tudi to ko ljudje ki spremljajo to vojno, štejejo in primerjajo izgube med Ukrajino in Rusijo. Treba je primerjati izgube ZDA in Rusije, saj so ZDA glavni trn v peti Rusije, Američani zaenkrat ne čutijo nobenih večjih izgub. Ne vem po kakšni logiki bi lahko Rusija dobila ta konflikt ne da bi iz njega odšla precej oslabljena.

Američani vsak teden v Ukrajino pošljejo kakšno milijardo dolarjev vojaške pomoči medtem ko je njihov mainland popolnoma nedotakljiv s strani Rusije. Zaradi geografije se lahko ZDA kljub temu konfliktu še vedno osredotočajo na svoje gospodarstvo in notranje probleme, tega pa si Rusija na drugi strani ne more privoščiti. Razlika je res prevelika. V bistvu je vse skupaj dokaj nepošteno s strani ZDA, imajo res neverjetno srečo glede svoje geografije. Poleg tega imajo pa še najmočnejšo mornarico in zračne sile kar je samo še dodaten bonus in še en "layer" ki ga Rusi ne morejo prebiti.


ZDA so v Iraku in Afganistanu zapravile skoraj 4 Trilijone dolarjev


To ni denar vržen skozi okno, ampak ga Američani vrnejo v svoja državna podjetja, kot nekakšni turistični boni v Sloveniji! Kdo vrže granato na koncu je vseeno ali Ukrajinec ali Pakistanec ali Američan. Zmoti me edino to, da se govori, da Američani zapravljajo denar! ;)

TezkoDihanje ::

Chalky je izjavil:

Jaz sem že od prvega dne te vojne rekel da bo to največja napaka Putina v njegovi 25 letni vladavini. Enostavno ni pogojev da to vojno dobi. Ne pozabite, on je v vojni z ZDA in ne Ukrajino.

Če bi bil v vojni z ZDA, bi se ta vojna končala 25-26. februarja. Američani bi pometli s tole rusko vojsko.

ZDA imajo tudi to srečo da imajo polno zaveznikov ki jih lahko pošiljajo v ogenj za svoje interese.

Zakaj tako ponižuješ Ukrajince. Če bi se Ukrajinci predali, Ukrajine sploh ne bi bilo več.

Ukrajina je verjetno največji "jackpot" ki so ga ZDA zadele v svoji zgodovini. Ne samo da gre praktično za iste ljudi (Ukrajinci-Rusi) ampak je Ukrajina poleg tega še ogromna država s kar precej veliko populacijo, kar pomeni da je vojakov več kot dovolj preko katerih ZDA testirajo svoje orožje, sprobavajo ruske zmogljivosti in hromijo Rusijo. Da je za Ruse situacija še bolj črna je dejstvo da niso v vojni samo z Ukrajino, ZDA ampak še celotno Evropo.

Kako je mogoče, da tega ni mogla predvidit ruska obveščevalna sfera?

So na drugi strani sveta in lahko v miru proizvajajo neskončne količine orožja za Ukrajino. ZDA so v Iraku in Afganistanu zapravile skoraj 4 Trilijone dolarjev, tole v Ukrajini zaenkrat sploh še ni primerljivo. Mislim da so Američani zaenkrat v Ukrajino poslali okoli 30 milijard vojaške pomoči. To ne znese niti 3% njihovega vojaškega proračuna.

Ja to se pa strinjam. Tole je najcenejša možna vojna proti Rusiji, ki se jo lahko grejo Američani. 20-30 let staro orožje, ki bi morali zavrčt, so dali Ukrajincem. Pa še razbija rusko vojsko.

Na takšen način so ZDA uničile Sovjetsko Zvezo ki je bila precej večja in močnejša kot današnja Rusija, ZDA pa so imele v tistih časih bistveno manj ljudi kot jih imajo danes.

Sovjetsko zvezo je uničil komunizem. Pa vojna v Afganistanu in tragedija v Černobilu.

Ne vem po kakšni logiki bi lahko Rusija dobila ta konflikt ne da bi iz njega odšla precej oslabljena.

To vprašaj vso rusofilsko hordo, ki so nam od začetka prodajali zgodbice, kako gre vse po planu.

Američani vsak teden v Ukrajino pošljejo kakšno milijardo dolarjev vojaške pomoči medtem ko je njihov mainland popolnoma nedotakljiv s strani Rusije.

Tudi ruski mainland je pravzaprav nedotakljiv. To ni point.

Chalky ::

@fur80

Ja se kar strinjam. Poleg tega so recimo tisto prvo zalivsko vojno v večini financirale zalivske države. Američani so pač na linijo postavili svoje vojake v zameno da bo vse financirano s strani ostalih držav, vsaj tako je bilo v prvi zalivski vojni. Pa Američani ponavadi ob koncu vedno zasežejo kakšne naravne dobrine. Ravno teden dni nazaj sem bral kako so Američani iz Sirije izvozili že za 100 milijard dolarjev nafte. ZDA zagotovo niso neumne in dobro vedo kako se takšnim stvarem streže.

@tezkoDihanje

Saj to sem imel v mislil pri Sovjetski zvezi. Američani so podobno kot zdaj v Ukrajini oboroževali Mujahideen ki je zavlekel celotno vojno za dobrih 10 let. Je pa res da to ni bil edini razlog za propad Sovjetske zveze. Se pa na nek način zdaj dogaja enako, samo da je nasproti precej manjša Rusija in precej večja Ukrajina. Zato se mi zdi da Rusija tega konflikta ne bo dobila.

Vojna v Rusiji pa zagotovo ne gre po planu, kdorkoli to pravi se spreneveda. Tole jim je hudo spodletelo. Posledice bodo čutili še leta po koncu konflikta.

Meni se zdi to početje Putina tako neverjetno da se mi včasih zdi ta je to storil namerno in da ko bo vsega konec bo Rusija enostavno kapitulirala. Na oblast bo prišel novi voditelj ki bo bolj naklonjen Zahodu. Trenutna ruska vlada bo šla v zgodovino. Se sploh nebi čudil da ko bo prišel dan ko Putina ne bo več, da bo NATO sprejel Rusijo v zvezo in da bodo Američani in Rusi začeli vojaško sodelovati. Se zna zgoditi da bodo Rusi naredili 180 obrat in da se bodo integrirali v Zahodni svet. Konec koncev je Rusija del Zahodnega sveta, 90% ruskega prebivalstva je na Evropskih tleh. Američani pa potrebujejo Rusijo v boju proti Kitajski. Če pa Američanom uspe Rusijo priključiti v zvezo NATO pa to pomeni da bodo Rusi povabili NATO na svoje ozemlje in tako skupaj branili Vzhodni del Rusije ob meji s Kitajsko.

Glavni tekmec ZDA je Kitajska, in če bi imele ZDA dostop do Kitajske severne meje bi imeli Kitajsko praktično obkoljeno iz vseh strani. Američani potrebujejo Rusijo v boju proti Kitajski. Čez čas bi ZDA in Rusija Kitajsko na tistem koncu konkretno stisnile. Vem da se sliši noro in trenutno kaj podobnega nemogoče. Vendar kaj pa vem, če pade Putin, bog ve kaj se bo zgodilo v Rusiji. Mogoče je prav vse, zato mi tudi nikoli ne bo jasno zakaj se je Putin odločil za ta podvig v Ukrajini, verjetno je vedel da tega konflikta ne bo dobil. Kdo bi vedel, jaz sem mnenja da je to daleč največja napaka v njegovi 25 letni vladavini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

fur80 ::

Chalky je izjavil:

@fur80

Ja se kar strinjam. Poleg tega so recimo tisto prvo zalivsko vojno v večini financirale zalivske države. Američani so pač na linijo postavili svoje vojake v zameno da bo vse financirano s strani ostalih držav, vsaj tako je bilo v prvi zalivski vojni. Pa Američani ponavadi ob koncu vedno zasežejo kakšne naravne dobrine. Ravno teden dni nazaj sem bral kako so Američani iz Sirije izvozili že za 100 milijard dolarjev nafte. ZDA zagotovo niso neumne in dobro vedo kako se takšnim stvarem streže.

@tezkoDihanje

Saj to sem imel v mislil pri Sovjetski zvezi. Američani so podobno kot zdaj v Ukrajini oboroževali Mujahideen ki je zavlekel celotno vojno za dobrih 10 let. Je pa res da to ni bil edini razlog za propad Sovjetske zveze. Se pa na nek način zdaj dogaja enako, samo da je nasproti precej manjša Rusija in precej večja Ukrajina. Zato se mi zdi da Rusija tega konflikta ne bo dobila.

Vojna v Rusiji pa zagotovo ne gre po planu, kdorkoli to pravi se spreneveda. Tole jim je hudo spodletelo. Posledice bodo čutili še leta po koncu konflikta.

Meni se zdi to početje Putina tako neverjetno da se mi včasih zdi ta je to storil namerno in da ko bo vsega konec bo Rusija enostavno kapitulirala. Na oblast bo prišel novi voditelj ki bo bolj naklonjen Zahodu. Trenutna ruska vlada bo šla v zgodovino. Se sploh nebi čudil da ko bo prišel dan ko Putina ne bo več, da bo NATO sprejel Rusijo v zvezo in da bodo Američani in Rusi začeli vojaško sodelovati. Se zna zgoditi da bodo Rusi naredili 180 obrat in da se bodo integrirali v Zahodni svet. Konec koncev je Rusija del Zahodnega sveta, 90% ruskega prebivalstva je na Evropskih tleh. Američani pa potrebujejo Rusijo v boju proti Kitajski. Če pa Američanom uspe Rusijo priključiti v zvezo NATO pa to pomeni da bodo Rusi povabili NATO na svoje ozemlje in tako skupaj branili Vzhodni del Rusije ob meji s Kitajsko.

Glavni tekmec ZDA je Kitajska, in če bi imele ZDA dostop do Kitajske severne meje bi imeli Kitajsko praktično obkoljeno iz vseh strani. Američani potrebujejo Rusijo v boju proti Kitajski. Čez čas bi ZDA in Rusija Kitajsko na tistem koncu konkretno stisnile. Vem da se sliši noro in trenutno kaj podobnega nemogoče. Vendar kaj pa vem, če pade Putin, bog ve kaj se bo zgodilo v Rusiji. Mogoče je prav vse, zato mi tudi nikoli ne bo jasno zakaj se je Putin odločil za ta podvig v Ukrajini, verjetno je vedel da tega konflikta ne bo dobil. Kdo bi vedel, jaz sem mnenja da je to daleč največja napaka v njegovi 25 letni vladavini.


Ravno teden dni nazaj sem bral kako so Američani iz Sirije izvozili že za 100 milijard dolarjev nafte. ZDA zagotovo niso neumne in dobro vedo kako se takšnim stvarem streže.

Verjetno si to mislil Iraka? Sirije se mi zdi malo verjetno.

lojz123 ::

Zakaj je Ruska obveščevalna služba tako podcenila Ukrajince?
Verjetno zato ker so velikemu vodji povedali to kar je želel slišati.
Tudi municije jim verjetno zmanjkuje ker je veliki vodja hotel rezultate
pa so porabili po po nekaj tisoč nekateri trdijo celo 20 tisoč granat na dan
zato da so rušili stavbe brez strateške vrednosti.
Statistika bi bila zelo zanimiva koliko granat in raket so porabili na enega mrtvega Ukrajinca.
Me tale putler zelo spominja na Adolfa.

fur80 ::

lojz123 je izjavil:

Zakaj je Ruska obveščevalna služba tako podcenila Ukrajince?
Verjetno zato ker so velikemu vodji povedali to kar je želel slišati.
Tudi municije jim verjetno zmanjkuje ker je veliki vodja hotel rezultate
pa so porabili po po nekaj tisoč nekateri trdijo celo 20 tisoč granat na dan
zato da so rušili stavbe brez strateške vrednosti.
Statistika bi bila zelo zanimiva koliko granat in raket so porabili na enega mrtvega Ukrajinca.
Me tale putler zelo spominja na Adolfa.


Sedaj pridejo S Korejske granate in iranski droni? Koliko jih bo prišlo na cilj in koliko jih bo spoloh razneslo in kje? :D Medtem se v Ukrajno pritaka za 3 miljrde USA orožja v novi pošiljki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Chalky ::

@fur80

Sirijo sem imel v mislih. Tule link. Vem da ne gre za MS medij, ampak ali bi ker MS medij o tem sploh poročal? Dvomim).

https://twitter.com/snarwani/status/155...

Edit: Naj se popravim, članek govori o 100 milijardi izgubi Sirije ker ne morejo črpati nafte iz tistega območja. To pa ne pomeni da so Američani pokradli za "100 milijard" nafte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

TezkoDihanje ::

Krabi se ukrajincem blazno dopadejo.

Around 20 Polish-produced AHS Krab self-propelled howitzers on a transport train.
Poland just decided to order order another 48 of them after donating 18 earlier to Ukraine.
Ukraine then ordered another 56 Krabs.
https://twitter.com/visegrad24/status/1...

---

https://mobile.twitter.com/TpyxaNews/st...
According to preliminary data, these shots were filmed in Balakliya, Kharkiv region
The video shows the destruction of the Russian self-propelled guns and S-300 air defense systems.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Grožnje z zaprtjem plinovodov so ruski krik iz obupa. Udarce dobivajo iz vseh strani. Kaj jim še preostane?

https://www.24ur.com/novice/tujina/gazp...

AvtoR ::

Me tale putler zelo spominja na Adolfa.


Saj Putin je de facto novodobni Adolf.

fur80 ::

Ganon je izjavil:

Grožnje z zaprtjem plinovodov so ruski krik iz obupa. Udarce dobivajo iz vseh strani. Kaj jim še preostane?

https://www.24ur.com/novice/tujina/gazp...


Nemci bodo pa dali 2 jederski v pripravljenost, če bo treba, eno bodo pa čez zimo zaprli. Sedaj pa se vprašajmo kdo je tu nor in kaj nam prodajajo oboji, je res, da je tega samo za 5% ampak vseeono, 5% od 80 miljonov je vseeno elektrike za 4 miljone ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Malidelničar ::

Chalky: Ja Rusija v NATU bi pomenilo, da bi dobili enega največjih super-zavezništev v zgodovini in da je politka za naslednjih vsaj 100 let odločena :)
Ne skrivam, da sem občasno, ko sem do neke mere iz konservativnega stališča gledal pozitivno proti Putinu, pomišljal na to opcijo.
Meni osebno je ta konflikt odprl oči glede enih drugih zadev, ki jih na Zahodu nismo videli in ki nam jih je Rusija uspešno prodala v zadnjih 20 letih in sicer glede etničnih odnosov v Vzhodni Evropi in Osrednji Aziji, ki so drugačni kot smo mi mislili.

Recimo ta finta glede Zahod vs. Vzhod Ukrajine je že ena takšna pravljica, ki se je dokončno raztreščila.

Osebno mi bo zaimivo spremljati zgodbo Belorusije, ki je bila podvržena hujši (in uspešnejši) rusifikaciji kot Ukrajina. Ironično pa je beloruski jezik baje bližje ukrajinskemu kot ruskemu. torej, ali bodo Belorusi na dolgi rok ob komplikacijah v Vzhodi Evropi dokončno sprejeli odločitev za narodno svobodo (tudi z svojo izvorno belo-rdečo-belo narodno zastavo). Še en znaimiv ocvirek: Rada Beloruske demokratične republike izvira iz leta 1917 in je najstarejša še delujoča vlada v izgnanstvu :) Belorusi so namreč leta 1917 ustanovili lastno Belorusko ljudsko republiko (ne tisto sovjetsko) in se nikoli kljub podjarmljenosti Sovjetom niso dali podkupiti s strani Rusov s sovjetskim statusom republike (Belorusija je imela celo status v OZN, kot Ukrajina), ker navezavo na Ruse niso dojemali kot iskreno s strani Moskovčanov, ker so se bali narodnega uničenja s strani Rusov.

Potem recimo Srednja Azija in predvsem Kazahstan. Kazahi so bili tlačeni že pod carji. V Sovjetski zvezi so jih Rusi skoraj dokončno uspešno asimilirali, mislim, da so naselili 40% Rusov v SR Kazahstan (Kazahov je ostalo cca. 60%). Leta 1991 so Kazahi izkoristili tisti izbruh narodnih čustev v SZ in se osamosvojili (smešnica: pri tem so bili zelo previdni za razliko od npr. Baltov in na koncu je bil Kazahstan zadnja konstituitivna republika SZ, ki je ostala, ker so se vse ostale odcepile, še Rusija). Po letu 1991 so kazahstanski avtoritarni voditelji praktično delovali v navezi z Rusi in Putinom in bili Rusiji podrejeni, Rusija pa je v Kazahstanu delala štalo preko v času SZ priseljenih Rusov. Ampak Kazahstan se je sedaj obrnil kontra, ker je Putin tudi pri njih nekaj začel groziti z "spreminjanjem" meja na severu Kazahstana.
Finta vseh bivših sovjetskih 'stan-ov' (Kazahstan, Tadžikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgizistan), je, da so del zgodovinske regije Khorasana. Prebivalci so muslimani. Tudi regija sama zgodovinsko tangira proti Iranu (delno tudi Afganistanu), končnica 'stan' je iz perzijskega jezika in pomeni državo. Te države so tudi populacijsko mešane, delno zaradi Stalina, ki jim je namerno 'zjebal' meje. Ampak Putinovo norenje o vrnitvi na meje iz leta 1945 je veliko teh držav prestrašilo, one nočejo iti nazaj pod Rusijo, navsezadnje njih ni nobeden nič vprašal. Dolgo časa so strokovnjaki mislili, da bo preko 'Belt&Road' iniciative v regijo prodrla Kitajska, ampak jaz vidim druga dva močnejša kandidata: Iran in Turčija. Vidim v prihodnosti zelo realno opcijo kjer se 'stani' med seboj politično povežejo v neke vrste zvezo z namenom ustavitve ponovne nasilne vključitve regije pod Ruse. Plinovode in infrastrukturo pa speljejo pod Kaspijskim morjem, ali celo čez severni Iran, preko Azerbajdžana in Turčije na Zahod.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Akira_ ::

TezkoDihanje je izjavil:

https://twitter.com/NLwartracker/status...
Dar'iivka, #Kherson pontoon bridge GO BOOM. After attack reportedly by ?? fighter aircraft, The pontoon bridge is no more as can be seen on these recent sat. images, also a warehouse area on the S side has been hit and can be seen burning.



Letalski napadi Ukrajine?
Kje je ruska zračna premoč, s katero so se hvalili že po prvih dneh?

mackilla ::

TezkoDihanje je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

18+ ukrajinska kontraofenziva z ruske strani, video. Glede na komentarje je mrtev tudi snemalec.

https://twitter.com/Militarylandnet/sta...


tkole se je začelo:
#Russian positions. Story in 2 acts.
https://twitter.com/WarTrackers/status/...

končalo se je pa v PacManovem postu.

pa še act3

Act 3. You're more than welcome
https://twitter.com/Ukr1654/status/1567...

Jahte in vile za ruske oligarhe njihovi vojaki pa nimajo čelad in neprebojnih jopičev. Da jih ni sram.

Chalky ::

@Malidelničar

Dober komentar. Si sploh ne predstavljam kaj bi pomenila naveza ZDA-Rusija-NATO. Neskončno resursov, 10.000 jedrskih konic ter skupaj z ostalimi članicami NATA približno 1.2 milijardi ljudi. V tem primeru ZDA, Japonske in Severne Koreje psloh nebi potrebovale. Skupaj z Japonsko, Južno Korejo, Avstralijo, pa bi to pomenilo da imajo ZDA povsem obkoljeno Kitajsko in da bi verjetno res Zahod lahko dominiral tudi 21 stoletje. Zahod bi imel tako pod nadzorom skoraj vse pomorske poti. Atlantsko morje, Pacifik, Črno morje, Artik, Kaspijsko morje, Baltsko morje. Naveza ZDA-RUSIJA-NATO-JAPONSKA sta ključ za Zahodno dominacijo v 21 stoletju. To bi bil tudi ogromen udarec za Kitajsko ki bi zdaj morala braniti praktično vse strani svoje meje, Indija na eni strani, Japonska-Južna Koreja-Avstralija ter ZDA na Jugu, zgoraj pa Rusija+ZDA+NATO. Če do tega dejansko kdaj pride potem to dejansko pomeni nov preporod Zahoda. Ne samo da bo imel Zahod največ dobrin, ampak bo imel tudi veliko blaginjo v smislu vojn, saj se za Zahodni strani vojne zagotovo nebi odvijale saj nebi bilo države ki bi imela sposobnosti oziroma možnosti pridti na Zahodno stran.

Sliši se precej neverjetno, vendar kaj pa vem, Rusijo vodi en človek že 25 let. Pri diktaturah se ponavadi lahko situacija hitro spremeni ko vodje ni več. V ZDA je ravno obratno, tam če predsednika ustrelijo ga enostavno zamena podpredsednik kar se je že zgodilo in gre situacija normalno naprej. V Rusiji bi verjetno prišlo do velikih sprememb, dvomim da bi recimo Medvedel vse skupaj prevzel brez notranjih nestrinjan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

TezkoDihanje ::

Novovoznesensk, near Vysokopill in the Kherson region, liberated from the occupiers
https://twitter.com/aronets/status/1567...



TezkoDihanje ::

https://twitter.com/Bazinga00264477/sta...
@GeoConfirmed
@auditor_ya
@blinzka #geolocation
Video starts at: 48.921714, 37.781285
Staryi Karavan, Donetsk Oblast

https://twitter.com/DefMon3/status/1567...
It seems the Staryi Karavan video was old. Two days old....

Pac-Man ::

Dolga nit z ruskimi viri. Ampak sankcije ne delujejo, kot me prepričujejo na MMC.

https://twitter.com/NoYardstick/status/...

A couple of recent examples of problems with salary payment in Russia, which were important enough to make the news.🧵
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

video, en bolj brihtnih

https://twitter.com/wartranslated/statu...

In this intercepted call, a Russian soldier in Donetsk area does not seem to care much about his mission. He walks around in shorts that resemble a Ukrainian flag and hopes to get out of Ukraine to continue his studies. This might not end well...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Chalky ::

Če koga zanima izjemno zanimiv video:

How Geography Made The US Ridiculously Overpowered
How Geography Made The US Ridiculously Overpowered

BBB ::

Chalky je izjavil:

@fur80

Sirijo sem imel v mislih. Tule link. Vem da ne gre za MS medij, ampak ali bi ker MS medij o tem sploh poročal? Dvomim).

https://twitter.com/snarwani/status/155...

Edit: Naj se popravim, članek govori o 100 milijardi izgubi Sirije ker ne morejo črpati nafte iz tistega območja. To pa ne pomeni da so Američani pokradli za "100 milijard" nafte.

Pri kraji 66000 sodov nafte na dan, če je cena za sod v rangu 85 USD, se Amerika z nekaj več kot pet milijoni USD dnevno res ni nekako pretirano finančno okoristila. Dela pa Sircem veliko škodo, ker so ob več kot 80% načrpane nafte.

BBB ::

Chalky je izjavil:

Jaz sem že od prvega dne te vojne rekel da bo to največja napaka Putina v njegovi 25 letni vladavini. Enostavno ni pogojev da to vojno dobi. Ne pozabite, on je v vojni z ZDA in ne Ukrajino. ZDA imajo enostavno preveliko prednost saj so na drugi strani sveta kjer jih Rusi enostavno ne morejo ogroziti (edino če napovejo popolno vojno z jedrskimi konicami). ZDA imajo tudi to srečo da imajo polno zaveznikov ki jih lahko pošiljajo v ogenj za svoje interese. Ukrajina je verjetno največji "jackpot" ki so ga ZDA zadele v svoji zgodovini. Ne samo da gre praktično za iste ljudi (Ukrajinci-Rusi) ampak je Ukrajina poleg tega še ogromna država s kar precej veliko populacijo, kar pomeni da je vojakov več kot dovolj preko katerih ZDA testirajo svoje orožje, sprobavajo ruske zmogljivosti in hromijo Rusijo. Da je za Ruse situacija še bolj črna je dejstvo da niso v vojni samo z Ukrajino, ZDA ampak še celotno Evropo.

Američani imajo 350 milijonov ljudi in so tehnološko, gospodarsko in vojaško na prvem mestu. So na drugi strani sveta in lahko v miru proizvajajo neskončne količine orožja za Ukrajino. ZDA so v Iraku in Afganistanu zapravile skoraj 4 Trilijone dolarjev, tole v Ukrajini zaenkrat sploh še ni primerljivo. Mislim da so Američani zaenkrat v Ukrajino poslali okoli 30 milijard vojaške pomoči. To ne znese niti 3% njihovega vojaškega proračuna.

Na začetku v Februarju sem zapisal da ne vidim situacije po kateri bi lahko Putin na koncu izšel zmagovalec, on je v vojni proti ZDA ta pa ima enostavno prevelike prednosti. Na takšen način so ZDA uničile Sovjetsko Zvezo ki je bila precej večja in močnejša kot današnja Rusija, ZDA pa so imele v tistih časih bistveno manj ljudi kot jih imajo danes.

Tudi to ko ljudje ki spremljajo to vojno, štejejo in primerjajo izgube med Ukrajino in Rusijo. Treba je primerjati izgube ZDA in Rusije, saj so ZDA glavni trn v peti Rusije, Američani zaenkrat ne čutijo nobenih večjih izgub. Ne vem po kakšni logiki bi lahko Rusija dobila ta konflikt ne da bi iz njega odšla precej oslabljena.

Američani vsak teden v Ukrajino pošljejo kakšno milijardo dolarjev vojaške pomoči medtem ko je njihov mainland popolnoma nedotakljiv s strani Rusije. Zaradi geografije se lahko ZDA kljub temu konfliktu še vedno osredotočajo na svoje gospodarstvo in notranje probleme, tega pa si Rusija na drugi strani ne more privoščiti. Razlika je res prevelika. V bistvu je vse skupaj dokaj nepošteno s strani ZDA, imajo res neverjetno srečo glede svoje geografije. Poleg tega imajo pa še najmočnejšo mornarico in zračne sile kar je samo še dodaten bonus in še en "layer" ki ga Rusi ne morejo prebiti.

Mimogrede za tiste, ki ne verjamete, da gre za vojno med ZDA in Rusijo. In seveda, NATO je ZDA.

mackilla ::

BBB je izjavil:

Chalky je izjavil:

Jaz sem že od prvega dne te vojne rekel da bo to največja napaka Putina v njegovi 25 letni vladavini. Enostavno ni pogojev da to vojno dobi. Ne pozabite, on je v vojni z ZDA in ne Ukrajino. ZDA imajo enostavno preveliko prednost saj so na drugi strani sveta kjer jih Rusi enostavno ne morejo ogroziti (edino če napovejo popolno vojno z jedrskimi konicami). ZDA imajo tudi to srečo da imajo polno zaveznikov ki jih lahko pošiljajo v ogenj za svoje interese. Ukrajina je verjetno največji "jackpot" ki so ga ZDA zadele v svoji zgodovini. Ne samo da gre praktično za iste ljudi (Ukrajinci-Rusi) ampak je Ukrajina poleg tega še ogromna država s kar precej veliko populacijo, kar pomeni da je vojakov več kot dovolj preko katerih ZDA testirajo svoje orožje, sprobavajo ruske zmogljivosti in hromijo Rusijo. Da je za Ruse situacija še bolj črna je dejstvo da niso v vojni samo z Ukrajino, ZDA ampak še celotno Evropo.

Američani imajo 350 milijonov ljudi in so tehnološko, gospodarsko in vojaško na prvem mestu. So na drugi strani sveta in lahko v miru proizvajajo neskončne količine orožja za Ukrajino. ZDA so v Iraku in Afganistanu zapravile skoraj 4 Trilijone dolarjev, tole v Ukrajini zaenkrat sploh še ni primerljivo. Mislim da so Američani zaenkrat v Ukrajino poslali okoli 30 milijard vojaške pomoči. To ne znese niti 3% njihovega vojaškega proračuna.

Na začetku v Februarju sem zapisal da ne vidim situacije po kateri bi lahko Putin na koncu izšel zmagovalec, on je v vojni proti ZDA ta pa ima enostavno prevelike prednosti. Na takšen način so ZDA uničile Sovjetsko Zvezo ki je bila precej večja in močnejša kot današnja Rusija, ZDA pa so imele v tistih časih bistveno manj ljudi kot jih imajo danes.

Tudi to ko ljudje ki spremljajo to vojno, štejejo in primerjajo izgube med Ukrajino in Rusijo. Treba je primerjati izgube ZDA in Rusije, saj so ZDA glavni trn v peti Rusije, Američani zaenkrat ne čutijo nobenih večjih izgub. Ne vem po kakšni logiki bi lahko Rusija dobila ta konflikt ne da bi iz njega odšla precej oslabljena.

Američani vsak teden v Ukrajino pošljejo kakšno milijardo dolarjev vojaške pomoči medtem ko je njihov mainland popolnoma nedotakljiv s strani Rusije. Zaradi geografije se lahko ZDA kljub temu konfliktu še vedno osredotočajo na svoje gospodarstvo in notranje probleme, tega pa si Rusija na drugi strani ne more privoščiti. Razlika je res prevelika. V bistvu je vse skupaj dokaj nepošteno s strani ZDA, imajo res neverjetno srečo glede svoje geografije. Poleg tega imajo pa še najmočnejšo mornarico in zračne sile kar je samo še dodaten bonus in še en "layer" ki ga Rusi ne morejo prebiti.

Mimogrede za tiste, ki ne verjamete, da gre za vojno med ZDA in Rusijo. In seveda, NATO je ZDA.

Mimogrede a veš,da so Rusi napadli Ukrajino leta 2014? A ti je zdaj jasno zakaj je NATO po 2014 začel pomagati Ukrajini? Sicer je pa ta tip očitno bedak. "I am a Marxist-Leninist anti-imperialist American patriot," Jackson Hinkle.

mackilla ::

BBB je izjavil:

Chalky je izjavil:

@fur80

Sirijo sem imel v mislih. Tule link. Vem da ne gre za MS medij, ampak ali bi ker MS medij o tem sploh poročal? Dvomim).

https://twitter.com/snarwani/status/155...

Edit: Naj se popravim, članek govori o 100 milijardi izgubi Sirije ker ne morejo črpati nafte iz tistega območja. To pa ne pomeni da so Američani pokradli za "100 milijard" nafte.

Pri kraji 66000 sodov nafte na dan, če je cena za sod v rangu 85 USD, se Amerika z nekaj več kot pet milijoni USD dnevno res ni nekako pretirano finančno okoristila. Dela pa Sircem veliko škodo, ker so ob več kot 80% načrpane nafte.

Kje najdeš take bedake. Lopovi ti razlagajo kdo krade?

Former 'Fox & Friends' Host Accused of Running Ponzi Scheme Flees U.S. for Portugal

Clayton Morris, a former co-host on Fox News' Fox & Friends, has moved to a coastal town in Portugal, leaving behind dozens of lawsuits accusing him of fraud

Morris and his wife, ex-MSNBC anchor Natali Morris, are accused of defrauding real estate investors through their company Morris Invests, by selling them homes that were in worse state than advertised and weren't repaired as promised.

Zmajc ::

scythe je izjavil:

Ko bo enkrat omejitev sprejeta, ne bodo več tak služili posredniki in se bodo skladišča polnila, na koncu bodo pa morali Rusi sežigati plin. Zato pa Putin laja, če bodo sprejeli omejitev cen.


Rusi plin sežigajo že od julija naprej.

Pac-Man ::

Oboje 8 ur nazaj

https://twitter.com/wartranslated/statu...

Russian Rybar, 10 minutes ago:

"At the moment, Balakliya is in the operational encirclement and in the range of fire of Ukrainian artillery. All entrances are cut off by [enemy] fire."



https://twitter.com/JimmySecUK/status/1...

Numerous other Russian sources are confirming this, and are claiming that a detachment of Rosgvardiya SOBR spetsnaz managed to get themselves trapped in the Balakliya encirclement...


tudi

https://twitter.com/wartranslated/statu...

There is a noticeable change in rhetoric in certain Russian channels recently: while large propagandists continue with victorious proclamations, smaller guys appear more desperate, like this character currently fighting, saying the situation in Kherson is becoming catastrophic.



in dolga nit Arestoviča od včeraj, vredno brat

https://twitter.com/wartranslated/statu...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Zmajc ::

There is no panic. In Balakleya there were mostly mobilized.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Akira_ ::

Zmajc je izjavil:

There is no panic. In Balakleya there were mostly mobilized.



Pomen tega? Ne sledim vsem dogodkom sproti.

Pac-Man ::

NPCji ponavljajo sprogramirano
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zmajc ::

Akira_ je izjavil:

Zmajc je izjavil:

There is no panic. In Balakleya there were mostly mobilized.



Pomen tega? Ne sledim vsem dogodkom sproti.


V tej vasici so delno obkoljeni ruski specialci. Ruska troll farma v akciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Pac-Man ::

Več z RU telegrama. Za povezave & zaslonske slike klikni, verjetno bo tekom dneva še kaj dodal.

https://twitter.com/RALee85/status/1567...

According to the Russian Starshe Eddy channel, not only is Balakliya encircled but Ukrainian forces appear to have taken Volokhiv Yar over night. They think Ukraine will try to push towards Kupyansk.

Another Russian Telegram channel says that Ukraine increased the intensity of missiles strikes, particularly HIMARS, over the past week on Izyum, Kupyansk, and other areas. They say Ukraine has been preparing for the offensive for at least a month.

Another Russian channel says “don’t expect good news today” before saying Russian units there are below 50% manning levels while the staff are bloated. Two Rosgvardia detachments have been fighting for more than a day encircled near Volokhiv Yar.

Vladlen Tatarsky says he trusts the info from the Starshe Eddy and Zapiski Veteran channels who are both involved in the fighting in the Kharkiv-Izyum direction. He says the two encircled Rosgvardia units are SOBR from Samara and Bashkiria.

Another Ru account says they are only fighting at partial strength and that the Russian state must be fully mobilized. They question why capabilities are being shown at Vostok 2022 when Russian soldiers lack artillery and aviation. “We have a long and difficult fight ahead of us”

Tatarsky tells Rosgvardia troops to learn how to call for fire before deploying and how to use AGS grenade launchers, ATGM, and SPG-9. A reminder that they aren’t trained for conventional war.


Ni nemogoče, da se kanonfutr spunta in vlada pade. Gre za ekstremiste, v tem scenariju ne bi izključil nukic vsaj na Ukrajino.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Akira_ ::

Pac-Man je izjavil:


Ni nemogoče, da se kanonfutr spunta in vlada pade. Gre za ekstremiste, v tem scenariju ne bi izključil nukic vsaj na Ukrajino.


Torej je bil Kadjarov podgana, ki je do časa zaslutil potapljanje ladje in je skočil z nje ?

Malidelničar ::

Na Twitterju je zaokrožila ena malce šokantna novička, da Ukrajinci uporabljajo topniške granate uradno izdelane v Iranu leta 2022. Sedaj se folk sprašuje kako in po katerih kanalih je ta topniška iranska municija prišla v Ukrajino. Opcija, da bi jih Američani preko nekih Bližnjevzhodnih kanalov in s pomočjo kakšnega MOSAD-a "ukradli" Irancem in preprodali naprej ni realna, opcija, da bi nekako ZDA prestregle iranske dobave jemenskim Houtijem in orožje preusmerile v Ukrajino ni realna, prav tako na bojišču ni bilo zaslediti ruskih kamionov z iransko municijo, ki bi jih npr. Ukrajinci prestregli. Glede na količine, ki so kar velike, ali je opcija, da Iran v resnici igra na obe strani v konfliktu in potihem morda zaradi mednarodnopolitičnega "good-standinga" in lastnih interesov (Sirija ampak predvsem v centralnoazijskih 'stanih', kar sem opisal v predhodnem postu) želi, da je Rusija poražena (zato jim prodajajo bolj škart drone, ker v resnici nočejo, da Putin zmaga)? V glavnem, razkritje je kar šokantno, vprašanje, ki pa se postavlja še vedno pa je: kako je Iran zadeve spravil v Ukrajino - ali jim robo ob vsem političnemu bratenju z Rusi potihoma prodaja neposredno???
Opomba: vir je Twitter kanal Ukraine Weapons Tracker
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

Malidelničar je izjavil:

V glavnem, razkritje je kar šokantno, vprašanje, ki pa se postavlja še vedno pa je: kako je Iran zadeve spravil v Ukrajino - ali jim robo ob vsem političnemu bratenju z Rusi potihoma prodaja neposredno???

Rusija je (tako, kot Ukrajina) dovolj skorumpirana, da bi znali nekateri tam lastno orožje prodajati na črnem trgu.
Obstaja še možnost, da so Ukr sile to strelivo Rusom zasegle skupaj s kakšnim osvojenim krajem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Pac-Man ::

Akira_ je izjavil:

Torej je bil Kadjarov podgana, ki je do časa zaslutil potapljanje ladje in je skočil z nje ?


Bomo videli, koliko je podgana, se govori, da bi prevzel varovanje Putina, ta trenutno na tem položaju pa obrambno ministrstvo :)

specifično ukrajinski model oklepnika

https://twitter.com/praisethesteph/stat...

BTR-4E captured by 🇺🇦#Ukrainian forces in the #Kharkiv oblast, #captured by the #Russians in March this year.



Če bi se šli zračno obrambo, ne bi imeli treh na kupu

https://twitter.com/TheBaseLeg/status/1...

Captured 3 KS-19 RF antiaircraft gun. Kharkiv counterattack.

These are 100mm WWII-era towed AA guns. Likely pressed into service in the indirect fire (artillery) role.

Scraping. Bottom. Barrel.


100 mm air defense gun KS-19 @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Pac-Man ::

video

https://twitter.com/EuromaidanPR/status...

Downed russian SU-25 nearby Volohyv Yar in Kharkiv region


https://twitter.com/wartranslated/statu...

This morning there have been a LOT of messages coming from Russian channels involved at Balakliya and around... Let's start with Zapiski Veterana (2 hours ago):

He goes on, about 20-60 minutes ago.



https://twitter.com/wartranslated/statu...

Russian Voenkor Kotenok Z indicates Ukrainians are advancing from several directions. The comms with police units in Balakliya is lost.

Kotenok adds this move creates a threat for the group of Russian forces in the Donbas as paths to both Izyum and the rear of Sloviansk-Kramatorsk Russian group will open with Russian defeat at Balakliya.



https://twitter.com/SecretNofun/status/...

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Machete ::

Predvsem prihaja zima za Putota. Dolgo ga ne bodo več gledali. Sicer pa ne vem zakaj joka nad sankcijami, če so 'jači od sudbine' in ne rabijo zahoda za svojo srečo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PacificBlue ::

Načeloma lahko tudi kuri svoj plin. Po nepotrebnem seveda.
Sankcije mu kvecjemu onemogocajo popravila na plinovodih in zamenjavo rezervnih delov.
Pod tezo vseh dogodkov in negativnimi vplivi, ki jih imajo sankcije na Eu..je lažje razumeti zakaj se je zgodil tudi Brexit.
I’m out.
:3

Zmajc ::

Brexit se je v veliki meri zgodil zaradi Ruskih troll farm, ki so zmanipulirale britance na socialnih omrežjih. Podobno kot so zmanipulirali Američane 2016.

Pac-Man ::

video s podnapisi, jopiči so v vrečah za gnojila, ne vem če ima kaj pomena

https://twitter.com/wartranslated/statu...

Russian position "Moskva" abandoned in Kharkiv Oblast, featuring an armoured vest with no armour.


https://twitter.com/wartranslated/statu...

Girkin says Balakliya was defended by LDPR mobilised and Rosgvardia who didn't know how to use available heavy weapons; Ukrainians entered swiftly on armour rendering Rus. artillery ineffective; beat the f*ck out of the garrison.



https://twitter.com/wartranslated/statu...

Russian Aleksandr Kots confirmed much more sophisticated plans of Ukrainians to cut off the Izyum group; Balakliya not important to be taken at all costs; blames Ministry of Defence for hiding the bad news.

I've not seen anything like this from these guys yet.



https://twitter.com/wartranslated/statu...

Voenkor Kotenok is waiting for another "surprise" 💀



https://twitter.com/YWNReporter/status/...

Ukrainian troops are now inside the outer edge of Balakliya and have taken a critical road junction.

📍49.480433, 36.789325

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

bivši italijanski vojak

https://twitter.com/noclador/status/156...

I am not very good at graphics, but I tried to draw up an explainer for the Ukrainian Kupiansk Offensive:

Redish = the territory occupied by russia

• yesterday Ukrainian troops liberated Balakliia (Blue 1)
• during the night Ukrainian troops moved to Volokhiv Yar (Blue 2)
• currently Ukrainian troops are advancing to Shevchenkove (Blue 3)

Once Ukrainian troops have firmly established themselves in these three settlements, the russian forces in the black hatched area must retreat North or will be crushed by Ukrainian forces.

Once the black hatched area is cleared Ukraine can move its M777 up and take the rail and road junctions, and russian supply depots in Kupiansk under fire.

The outer yellow rings show the range of M982 Excalibur rounds for precision strikes and the inner yellow rings show the range of unguided M795 155 mm projectiles.

With Kupiansk (upper red circle) under artillery fire, the russian supply line to its forces around Izyum (lower red circle) becomes unusable.

If Ukraine then uses M777 fired Excalibur projectiles and M142 HIMARS fired M31A1 GMLRS rockets to take out the bridges over the Oskil river (the four purple pentagons) and whatever pontoon bridges the russians try to build, then the russian forces West of the Oskil river are trapped, just like the russian forces in Kherson.

This will give Ukraine two options how to finish the russians:

• either advance and take Kupiansk (Green 4) and then battle the trapped russians into surrender or
• leave an escape route for the russians between Shevchenkove and Kupiansk and then hammer them with artillery, TB2 drones, and rocket artillery when they flee North.

The first option guarantees annihilation for 10,000+ russians, but will also cause many Ukrainian casualties, while the second will brutally decimate the fleeing russians, with minimal Ukrainian losses.

No matter what options the Ukrainians choose, the russian forces West of the Oskil are doomed, as putin doesn't have 5-6,000 fresh troops for a counter attack.

This offensive (like the Kherson Offensive) makes excellent use of rivers, and while the Kherson Offensive ensures that russia can never launch an attack on Mykolaiv, the Kupiansk Offensive ensures that russia can never launch an attack on Sloviansk.

And with no chance to take Sloviansk, russia has also lost the Battle of Donbas.

putin is a moron, and now all can finally see that.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

Ima dober track record

https://twitter.com/noclador/status/156...

Me on 5 April: Ukraine will attack towards

• Kupiansk ✅
• Kherson's Antonovskiy Bridge✅
• Nova Kakhovka dam ✅
• Melitopol

3 out of 4 attacks are finally underway. Ukrainians waited for fresh brigades to become operational before attacking - a smart decision. [citiran tvit]
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Akira_ ::

The five stages of grief
1. Denial
- There is no counterattack!

2. Anger
- Mass artillery shelling along the whole front.

3. Bargaining
- Russia wanted to talk with Zelensky about peace.

4. Depression
- We didn't want Ukraine anyways. (we are here)


5. Acceptance
- Fucking back off to russia. Then distribute tea and window based flight lessons to selected people.
««
25 / 827
»»