» »

Kateri paket za mobilno telefonijo - za stare starše?

Kateri paket za mobilno telefonijo - za stare starše?

Joze_K ::

Torej, sedaj imata mobi, kjer jima vsake toliko poteče čas in imamo probleme s podaljševanjem, nakupi mobi kartic, tipkanje tistih gesel, itd..

oba imata DORO 7060 - simpl telefon,.. že prebiranje SMSov je velikanski dosežek, sama jih sploh ne pišeta.. telefonirata zelo minimalno..
interneta ne rabita

očetu sem dal na Izimobil 7,90€, vendar oba jamrata, da je to preveč glede na to kar rabita.. mama me prepričuje, da je dobila neko reklamo za 4,99€ pri mobitelu na SMS, vendar jaz ne najdem tega paketa

kateri mobilni paket torej, ki ima res minimalno ceno (pa lahko samo telefonija in sms) in je naročniški - torej brez mesečnih posegov, le odtegljaj na TRRju

hvala, J

PINki ::

Bob, tarifa 4cente ce malo kliceta.

forplan ::

Mi smo rešili z Mini mobi 4€ in "preveč" enot za njih...

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
da se strinjam

šernk ::

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

imaš avtomatski mesečni zakup, 1x na 4 mesece jim pa ti naložiš cca 20eur dobroimetja..

dobra alternativa je megatel, če želiš obdržati telekom omrežje:
https://www.megatel.si/index.php?stran=...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

Mja te avtomatski zakupi sicer delujejo ampak se vedno ni to tisti lepi konstantni mesecni izpisek na bancnem racunu ker variira glede na to kako avtomatika zagrabi.

Edini nizkocenovec v Slo ki ima res obicni redni mesecni strosek je Bob. Ena varjanta je kot je nekdo rekel paket Bob 4 cente in placujes po porabi druga varjanta pa je Bob 5EUR ki ti da vsega po 500 enot.

KTr1sk ::

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Joze_K ::

forplan je izjavil:

Mi smo rešili z Mini mobi 4EUR in "preveč" enot za njih...

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...


tole mi je zanimiva opcija - v čem je pa pravzaprav razlika med MOBI in MINI MOBI?
pri obeh je treba stanje nalagati na vsake toliko, ali? Ne gre, da bi jih kar povezal na TRR?

OK - našel tole: https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

forplan ::

Ja MINI mobi se reče samo zakupu enot na mobi...

Glede TTR ne vem niti se nisem ukvarjal... Jaz kar naložim 50€ pa je za leto dni mir. Sedaj sem imate že več kot 3 lete in to deluje ok
da se strinjam

fikus_ ::

Najprej preveri, koliko sedaj porabita, potem se odločiš za paket.

Če porabita malo, predlagam naročniški paket Bob4c, je brez vezave, dobivata položnice z dejanskimi stroški porabe oz. lahko na direktno bremenitev, lahko pa plačaš več in dobivata račune z 0EUR na UPN, dokler je dobropis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Mehmed ::

Joze_K je izjavil:


tole mi je zanimiva opcija - v čem je pa pravzaprav razlika med MOBI in MINI MOBI?
pri obeh je treba stanje nalagati na vsake toliko, ali? Ne gre, da bi jih kar povezal na TRR?


Mobi odsteva kolikor porabis, pri mini mobi odtrga enkrat mesecno pa prvo trosis zakupljene kolicine. 400 minut jima je verjetno dovolj. Nonstop je pa enako samo da samodejno podaljsa vsak mesec.
Naceloma je ok moznost, na par mesecev jima napolnis racun. Ce si tudi sam na telekomu lahko iz svojega telefona polnis, ko je treba ali pa dobis pri poloznici, ce imas narocnino. Ce naletis kdaj na akcije, ko imajo mobi kartice za 10 eur plus 10 gratis kupis za 50 pa si dober za eno leto.

-valvoline- ::

sparmobil. 4e 300 enot, ali telemach mini revolucija 4e 500 enot.

Joze_K ::

ej, hvala vsem za pomoč..

bomo kar vzeli
Mini Mobi v Sloveniji ali v območju EU-tarife 400 (800) 400 MB (800 MB*) 3,95 € NONSTOP MINI MOBI

za 3,95€ je sedaj celo 800 enot, plus se te prenašajo neporabljene v naslednji mesec, in pa zadeva se da preko Pay365 narediti na trajnik...

to je to!

J

Mehmed ::

Nisem preprican glede prenasanja, ce ti je vazno to mogoce preveri se enkrat.
Pri nonstopu dobis par dni pred naslednjim ciklom sms opomnik kdaj bo trgalo pa naj imas dovolj sredstev na racunu pa verjetno, ko trga se potrditvenega. To ti tako omenjam, ce niso vesci smsjev, da si ne rabijo razbijati glave kaj pise pa kaj hocejo od njih.

hojnikb ::

je se kaksna alternativa bobu 4c za neko backup stevilko (set it and forget it)? Kaksen predplacnik da nikol ne propade ali pa vsaj ni 3 mesecnega podaljsevanja?
#brezpodpisa

Ales ::

@hojnikb, bob 4c je za to idealen, trenutno mi ni znano, da bi obstajala alternativa.

On topic:

po pravici povedano mi ni jasno, zakaj bi za starostnika z res majhno porabo bil katerikoli "paket" z nekaj sto neporabljenimi minutami boljši od Bob 4c, če pa dejansko porabi najbrž par centov mesečno. Dobesedno par centov. Pa trajnik se naredi s praktično enim klikom v vmesniku.

hojnikb ::

čist tako, ima 4c kakšen zgornji limit porabe? Nastavim trajnik, pustim gor nekaj keša in dam recimo 10€ limita?
#brezpodpisa

Joze_K ::

Ales je izjavil:

@hojnikb, bob 4c je za to idealen, trenutno mi ni znano, da bi obstajala alternativa.

On topic:

po pravici povedano mi ni jasno, zakaj bi za starostnika z res majhno porabo bil katerikoli "paket" z nekaj sto neporabljenimi minutami boljši od Bob 4c, če pa dejansko porabi najbrž par centov mesečno. Dobesedno par centov. Pa trajnik se naredi s praktično enim klikom v vmesniku.


Hja, a veš tisto...
Tv imamo pri Telekomu, Mobi je bil pri Telekomu, vsi kterim se telefonira so pri Telekomu, Telekom je od nekdaj naša firma, itd, itd... kakršna koli racionalizacija in razlaga ne pride čez prvi filter..
tako, da ni vredno, da stres povzročam njim in sebi, če se da to rešiti za 3,95€/m
8-)

Matevz96 ::

Joze_K je izjavil:

Ales je izjavil:

@hojnikb, bob 4c je za to idealen, trenutno mi ni znano, da bi obstajala alternativa.

On topic:

po pravici povedano mi ni jasno, zakaj bi za starostnika z res majhno porabo bil katerikoli "paket" z nekaj sto neporabljenimi minutami boljši od Bob 4c, če pa dejansko porabi najbrž par centov mesečno. Dobesedno par centov. Pa trajnik se naredi s praktično enim klikom v vmesniku.


Hja, a veš tisto...
Tv imamo pri Telekomu, Mobi je bil pri Telekomu, vsi kterim se telefonira so pri Telekomu, Telekom je od nekdaj naša firma, itd, itd... kakršna koli racionalizacija in razlaga ne pride čez prvi filter..
tako, da ni vredno, da stres povzročam njim in sebi, če se da to rešiti za 3,95€/m
8-)


Sam nikakor ne razumem te navezanosti na firme. Za majhno porabo (glede na opis bolj mikro poraba) te daleč najceneje pride bob 4 cente, nakažeš vsakemu po 20€ in pozabiš za eno leto dokler ne pride račun različen od 0€
#hooldthedoor

hojnikb ::

narediš na trajnik, daš gor 20e in rečeš da je to budget firma telekoma :)
#brezpodpisa

Kvinta ::

UKV postaje jima kupi kolkor jaz vem iz ukv gre klicat na gsm in na stacionarnega samo frekvence moreš vedet:))
A.C.A.B

Ales ::

Joze_K je izjavil:

Hja, a veš tisto...
Tv imamo pri Telekomu, Mobi je bil pri Telekomu, vsi kterim se telefonira so pri Telekomu, Telekom je od nekdaj naša firma, itd, itd... kakršna koli racionalizacija in razlaga ne pride čez prvi filter..
tako, da ni vredno, da stres povzročam njim in sebi, če se da to rešiti za 3,95€/m
8-)

A ne, imaš prav, če je njim tako manj stresno, potem je to odlična izbira. Pri marsikateremu starostniku je to precej važno - in prav imajo, zakaj bi se človek pri bolj zrelih letih sploh še obremenjeval z malenkostmi. Če je kolikor toliko v redu in cenovno ok, super, move on...

Mi mlajši (vsaj malo), včasih preveč časa porabimo za dokaj nepomembne stvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150909 (15630) Steinkauz
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440747 (17093) VrtniPalcek
»

Naročnina če malo kličeš?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4710717 (9619) sejmon
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640872 (23919) MrStein
»

Kateri mobilni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5016394 (11491) ...:TOMI:...

Več podobnih tem