» »

Po menjavi diska izginili podatki

Po menjavi diska izginili podatki

BorutO ::

Imam en nejasen problem. Iz enega računalnika sem vzel ven disk. Notri dal en drugi disk, ga formatiral oz. na novo namestil Windows. Ga vzel ven in dal oni stari disk nazaj notri. V tem disku več ni nobenih podatkov. Kaže, da je disk prazen, če tudi bi gor moglo biti kar nekaj datotek in tudi dve particiji + c particija. Vse je izginilo oz. mi v Windowsu še vedno kaže, da imam prejšnji disk notri - tisti, ki sem na novo namestil Windows.

Kaj morem narediti, da mi v računalniku spet začne kazati vse tako, kot prej?

Riff ::

za kater disk pa gre ssd ali sata disk ? pa katera matična pa ker operacijski sistem ?? če disk ni bil formatiran potem morajo biti vsi podatki gor

DamijanD ::

A imaš v računalniku samo ta disk? Si 100%, da si pravega formatiral?

Ales ::

Hm. Zveni kot človeška napaka, je pa seveda možno, da je kaj drugega.

Sicer pa kolikor razumem, imaš en računalnik in dva diska, ki jih izmenjuješ. Vedno je priklopljen le en disk?

Je ta domneva točna?

Se v računalniku morda nahaja še kak disk, ki ga sploh nisi odklapljal?

solatko ::

Prvega imaš nameščeno na legacy, sedanjega pa na UEFI. Pojdi v bios in preklopi na legacy, ker ti sedanji ne prepozna particijske tabele. Če pa daš oba diska not, bi pa moral drugi disk zaznat.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

uefi/legacy nima veze, ce je sekundarni disk.
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Dvoumno je napisal, kot, da ima v računalniku vedno samo en disk in, če imaš sistem posnet na UEFI, ti računalnik ne disku ne zazna niti particiji niti sistema, moraš zato v bios-u premaknit na legacy, Uefi namreč MBR ne zna čitat, šele sistem to zna.
Delo krepa človeka

Furbo ::

BorutO je izjavil:

Vse je izginilo oz. mi v Windowsu še vedno kaže, da imam prejšnji disk notri - tisti, ki sem na novo namestil Windows.

Če si vzel novi disk ven, kako naj bi se potem zbutali windowsi iz njega?
Brezžično diski ne delajo. Napačen disk si vzel ven, oziroma ga dal spet nazaj notri novega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatko ::

Furbo - Delate se pametni pa ne preberete posta. Na disku, kjer ne vidi podatkov ima 3 particije C s sistemom in še dve. Če menja diske, bi moral sistem zagnat razen, v primeru, da je eden na UEFI in GPT, drugi pa na Legacy in MBR.
Če imaš UEFI ti sistem ne bo zagnalo, temveč sporoča, da ni medija z OS.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445294 (1865) jahidtech
»

Nov prenosnik med inštalacijo ne zazna ssd diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
385247 (4271) solatko
»

Namestitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
182464 (2091) BorutK-73
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518695 (933) Mare2
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610495 (8009) krepki

Več podobnih tem