» »

Izdelava PDF daotek z Adobe Acrobat?

Izdelava PDF daotek z Adobe Acrobat?

boyan64 ::

Kako hudirja se izdela PDF textovne in še posebej barvne datoteke (recimo scan prospekta) v Adobe Acrobat?
Problem je v tem, da mi vedno naredi zelo velike datoteke.
Imam Adobe Acrobat 5.0 in UMAX Astra4700 skener? Verjetno je problem v zajemanju dokumenta s scanerjem? ALi ima kdo iskušnje pri delu s tem scanerjem in Adobe Acrobatom?
Ko gledam po netu pdf file , razna navodila, imajo po 100 strani in velikost fila do 100KB.
Ko sem skeniral barvni prospekt mi je naredilo 6MB??
Zajemal sem 24-bitno barvno resolucija 100.
ALi se da v Acrobatu še kaj nastaviti, da zmanjša sliko in poveča kompresijo?
Za odg. V naprej hvala

jetam ::

Dokument izdelas v temu namenjenemu programu: Adobe InDesign, Illustrator, QuarkXPress, CorelDraw ali recimo Word. Nato sprintas v PostScript file, ki ga zripas v Acrobat Distillerju na dolocenem settingu: Press, High, Standard, Web; in posledicno dobis ven - glede na nastavitve - zeljeno velik ali majhen PDF fajl.

RTFM.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

boyan64 ::

jetam: hvala za nasvet . Z veseljem sem ugotovil, da deluje. Z Acrobatom skeniram prospekt in ga shranim v .ps, potem pa Destiller in to je to. Many thanks.

boyan64 ::

Še eno vprašanje na temo Acrobata.
V acrobatu sem z Umax Astra 4700 skeniral tri strani (v glavnem text) in shranil kod pdf.
Zakaj text (posamezne besede) ne morem označiti s highlighttools? Dokument ni zaščiten proti popravkom.
Imam cel kup fajlov iz tujine, kjer je to povsod možno. Kje je problem?

bmen ::

Poskusi z OpenOfficom 1.1 - shrani dokument kot PDF

Lep pozdrav
bmen

boyan64 ::

Ga bom probal, ker ga ne poznam. V helpu adoba vidim, da če hočeš iskati po textu v pdf potem moraš uporabiti Adobe Capture.
Ali potem večina zajema dokumente s csanerjem s tem programom? Ali ne z Adobe Acrobat?

Lucio ::

boyan64: razlog je čisto logičen, sej ti nisi konvertiral teksta v pdf temveč sliko, katero bi moral najprej z OCR programom prevesti v text, ter šele nato da konvertirat v pdf. Kako pa bi ti želel is slike izluščit tekst????

boyan64 ::

Lucio:
Hvala za odg. Uporabiti moram Abbyy FineReader in potem se da.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

adobe acrobat

Oddelek: Programska oprema
51079 (1009) Yossarian
»

Enostaven program za scaner?

Oddelek: Programska oprema
172599 (2275) Racunalnik
»

Printanje v AdobeAcrobatReader 7

Oddelek: Programska oprema
152502 (2289) opeter
»

Adobe Acrobat in črka Č

Oddelek: Programska oprema
91837 (1727) jetam
»

Pdf convertanje

Oddelek: Programska oprema
141520 (1381) azislo

Več podobnih tem