» »

Vodno Hlajenje za čimvečjo tišino

Vodno Hlajenje za čimvečjo tišino

Pentax ::

Pozdravljeni,

imam dva newbie vprašanja glede vodnega hlajenja.

Trenutno imam računalnik ki je kar precej glasen, pa čeprav je notr zalmanov hladilnik ki naj bi bil kao tih. Vsi ventilatorji skupej nardijo zelo veliko hrupa, tako da resno razmišljam o vodnem hlajenju.

1) Ali se da naštimati vodno hlajenje, da hladi tudi škaltlo z napajalnikom
2) Kateri set za vodno hlajenje priporočate za Athlon XP 2600+?

hvala in lp

frenk ::

Pentax: 1.mogoče ampak napajalnik inta ne povzroča hrupa:)
2.noben set...blok dobiš pri morphlingu, črpalko v cool-pc, cevi ne vem kje, radiator pa na odpadu

Lio ::

pentax:
1. se da sam so to bl extremne modifikacije, in dvomm da bi ti kj taga ratal nardit- al pa da bi ti morph naredu tak blok(linkov se mi zdele ne da iskt)
2. kot je povedu frenk

frenk:
tud napajalc lohk povzroča kr neki hrupa, ampak se ga da utišat. Sprva sm tud jst mislu da je napajalc tih, pa da vent na procu razgraja, sam sem ugotovu(pol ko sem kupu zalmanovega multifan controlerja) da je napajlc ZELO glasen. Res pa je da je en neznani Huntkey.

Na napjalcu probi kakega zmfc 1 not fuknt, al pa kj podobno tihega, al pa zmenjši obrate.

DjTonic ::

Da je napajalc glasen sem tudi jaz ugotovil.:D Glasen je bil predvsem tadrugi 92mm ventilator nato sem ga zamenjal za Zalmana F2, 80mm pa od Y.S Tech-a in sedaj je napajalc zelo tih, Za hlajenje CPU-ja pa trenutno uporabljam Zalmana 7000A- Cu, ki je res med No.1 coolerji. V kišti mam sedaj vsega skupaj 11 Ventilatorjev (7 ohišje TT Xaser III, 2 napajalnik, 1 CPU, 1 grafična) in ti so zeloooo tihi sliši se le ventilator od grafične ;) >:D

The B ::

Pentax sori k mal temo kradem.
Zanima me namrec zamenjava ventilatorja na napajalniku (ker je zdej najglasnejsi). Pa bi rad vedu (preden se zadeve lotm) kok je to kej zakompliciran. A je treba kej lotat itd...
Hvala! B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Lio ::

simpl da bl nebi moglo bit. Ni treba lotat čist nč. Razen če hočeš. Jst sem to naredu tko da sm precviku žice, dal stari ventilator vn, in novega zvezu gor kr s pomočjo 'čokoladic' to je tisto, s plastiko izolirano stvarce, pri kateri s pomočjo šramfa prštamfaš žičke not, z ubeh strani, in pol ti to ustvar povezavo, med žičkama.
Lohk pa čist enostavno zvežeš tako da skupi zavrtiš žičke, in jih z izolircam oblimaš.

frenk ::

sicer ne vem kva mate to za ene napajalnike ampak mojga(chieftec420W) jest slišm sam če dam zravn glavo:D

Pentax ::

hvala vsem za odgovore.

danes sem v trgovini gledal nekaj setov in sem ugotovil da niso kaj prida. bom kar naredil sam, sicer pa nimam izkušenj z modifikacijami tako da nevem če je taka stvar dobra za začetnika.

Ventilator na power supplyu pa res povzroči hrup. če vse ventilatorje ugasnem oz dam nekej notr da se nehajo vrtet, se še vseeno sliši kar precej.

upam da vas lahko še vnaprej kaj vprašam, ker se bo vrjetno zgodilo da česa ne bom vedel.

LP

DjTonic ::

Nekaj glede lotanja, načeloma se ne rabi nič prispajkat gre kr brez vendar če hočeš imet Profi zadevo brez tega ne bo šlo ;)

atasmrk ::

Pentax, kar pogum. Jest tud nimam nobenih izkusenj glede modifikacij, ampak sm zelo samozavesten. materjal ze mam, treba ga je samo se obdelat in zadeva bo laufala. Sm pa ogromn najdu, k sm u googla napisov water cooling. Naredi isto. Za zacetek pa pejd semle: http://www.overclockers.com/tips670/ . Tipo obvlada, pa je na overclockers ze kr nekej objavu. Vse u slikah in podrobno opisano. Mene je on preprical, da se tega lohk lotm.

Vso sreco.

frenk ::

Pentax: če si ke bliz kranja doma prlet do mene pa bova pospajkala:)

Tic ::

Ce pa si bolj juzno... (ševedno v sloveniji :)), se lahko oglasis u Cerknici... "Blizu" Postojne. :)
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412574 (1364) PrimozR
»

Utišanje napajalca!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111037 (802) Yacksy
»

Utišanje napajalca!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111290 (1018) partysound
»

Ponudba

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10950 (740) Malecky

Več podobnih tem