» »

Poliranje plastike

Poliranje plastike

matobeli ::

Obnovil sem enega mišona (MX-510), ki je preživel kar nekaj zlorabe in mastnih prstov, ampak je po pranju v ultrazvočni kopeli postalo ohišje na posameznih koncih postalo svetlješe/belkasto.

Predvidevam da bi to šlo ven z poliranjem.

Ima kdo izkušnje z poliranjem navadne plastike?

Cange ::

Mogoče set za poliranje avtomobilskih žarometov?

matobeli ::

Dobra! To bo najlažje preiakusit.

BladE_ ::

Naključje ali... Sem svojo MX-518 nekaj dni nazaj prvič po 10(?) letih popolnoma razstavil. Pred tem je bila čiščena na vse možne načine(izopropanol največ, drgnil z vsem možnim...) in kot si sam ugotovil... Ohišje po čiščenju postane belo, kot, da bi polil s sekundnim lepilom. Čistil sem popolnoma razstavljeno(tokrat meglio in navaden cet - enako) in zadeva postane bela tudi na notranjih straneh in pod plastikami, sem mislil, da bom zdaj zdrgnil to "plast" dol ampak ne. Tam kjer so prsti oziroma kjer se miške največ dotikaš/držiš postane ok-črno. Kot bi bil nek poseben material in rabi "vlago", kot usnje. Moral bi posneti kako vidno "oksidria" v belo, ko se suši :D

 Trenutno je taka

Trenutno je taka

Akcija - Reakcija

Highlag ::

Tisto belo so ostanki barve, ki daje efekt gume oziroma občutka pod prsti, da je površina gumirana. Razna topila bolj ali manj to barvo odstranjujejo.
Never trust a computer you can't throw out a window

matobeli ::

Ja, tudi moja je ratala točno taka. Ni bila pa gumirana nikoli če se prav spomnim, enako sem čistil z megliom.

Je ratala pa tudi modra (moja je modra) plastika taka, pomoje je s starostjo (UV) mal razpadat začel zgornji sloj.

Imam pa tudi mx518 za spedenat. No, tokrat bo samo malo žajfnice in ultrazvok, nič agresivnih čistil.

Pol gresta pa predvidoma v okvir in na steno. "In case of HalfLife 4, break glass"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Top gaming miška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38295464 (52360) Kr_Edn
»

Praske po pranju avtomobila

Oddelek: Na cesti
2414218 (13354) black ice
»

Odstranjevanje ostankov lepila z laptopa

Oddelek: Loža
224990 (4586) fosil
»

Razstavljanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191745 (1446) AlesZ

Več podobnih tem