» »

Razgovor za službo preko Skype-a

Razgovor za službo preko Skype-a

PreviousUser ::

Imel bom razgovor za službo preko Skype-a. Kako to izgleda, so kakšne posebnosti? Verjetno je treba biti oblečen kot da bi šel na normalen razgovor, vsaj zgornji del? :D

pirat ::

In vsaj malo uredi tudi ozadje sobe, ki se bo videlo poleg na sliki.

UganiKdo ::

Pa glej da bos cel oblecen:) in da ti ne bodo v kader skakali sostanovalci in domace zivali.

Drugace pa kot je porat povedal bo tudi ozadje, ki se bo videlo na kameri del prvega vtica in tvoje podobe.

Raindancer ::

Preveri da ti mikrofon/slušalke deluje in da ne odmeva. Če živiš pri starših, potem reci, da naj te takrat ne motijo.

In kot je rekel @pirat, uredi ozadje sobe. Preveri osvetlitev - ni treba, da jim daš vtis predjamskega človeka, presvetlo pa tudi ni treba, da je. Pripravi pa tudi dokumente, če bodo potrebni, v elektronski obliki, lahko tudi v papirni, v kolikor bodo želeli kaj stvari preverit.

Kot si sam ugotovil, ja, za normalen razgovor je treba, da si oblečen cel :)

Veliko sreče, pa poročaj, kako je šlo.

Lp,

Raindancer

chort ::

Preveri:
- če ti internet na lokaciji kjer imaš namen sedet dobro deluje, če ne se prestavi
- če dobro dela mikrofon, običajno je boljši dober mikrofon na slušalkah kot vgrajen v laptopu
- če dobro dela kamera, uredi osvetlitev, ozadje, sebe
- uporabljaj slušalke, da ne bodo slišali svojega odmeva
- če vas je več kot 2, se med svojimi tišinami daj na mute, to je osnovni bonton
- ne premikaj kamere med sestankom, da sogovornik ne faše morske bolezni

Sicer pa podobno kot v realnosti.

otago ::

WhiteAngel ::

otago je izjavil:



Aha, na smeh se moraš držat in gledat naravnost v kamero 👍

otago ::

Poglavitne stvari v videu so visina kamere, enakomerna osvetljenost in primerno ozadje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

showsover ::

Kaj si za ena panoga in kaj bi naj pocel?
Verjetno kaj bolj tehnicnega, naravoslovnega?
Malo se ze uredi in to, ja, nihce najbrz ne pricakuje, da bos delal vizuelni vtis.
Niti ne potrebujes kaksnih teorij relativnosti za ozadje.

hipertija ::

Osebno bi sicer raje imel razgovor preko skypa, ker si praktično doma, v svojem okolju, lažje se pripraviš, lahko imaš plonkce zraven itd., cel kup plusov - in na koncu, če zmrzneš pač rečeš, da je comp freeznu oz. se ne javiš več.

Če ga je strah razgovora preko skype in da ne more spat zaradi enega razgovora, kaj bi potem v živo oz. kaj bo, ko bodo težki trenutki v službi? Sicer pa sploh ne vem, zakaj bi te bilo strah, v najslabšem primeru se vstaneš in greš. Osebno me ni bilo nikoli strah, ker se moraš predstaviti v max najboljši luči in strah zagotovo ne sodi v to kategorijo. Morda bi drugače razmišljal in bil nervozen, če bi imel kredite, ali pa družino, ki jo je treba futrat.

To da OP bedi do 3 zjutraj je samo neurejen življenjski slog, nič drugega, me pa zanima, kaj bo odgovoril na mojo tezo :) če bo...

TheBlueOne ::

Verjetno je odvisno od vrste dela. Malo pobrskaj za tistim, ki te ima na razgovoru in poskusi narediti okolje, ki je zanimivo njemu.

styrian ::

Če imajo razgovor preko Skypa, to pomeni da imajo še 1000 podobnih kandidatov in delajo ožji izbor za 2. krog.

Zaradi tega jaz ne bi izgubil spanca.

PreviousUser ::

styrian je izjavil:

Če imajo razgovor preko Skypa, to pomeni da imajo še 1000 podobnih kandidatov in delajo ožji izbor za 2. krog.

Zaradi tega jaz ne bi izgubil spanca.


Preko sypa je tudi zato, ker se bodo vključili šefi iz Francije.

Imam pa tudi jaz še kar nekaj drugih razgovorov, tako da se ne sekiram zaenkrat :)

Kurzweil ::

Predlagam, da si v ozadju (v sobi) obesiš zastave od bandov, kot so Deicide, Cannibal Corpse, Vital Remains.

Ja mal se poštimaj... en dan prej se lepo naspi in pojdi malce na zrak, da ne boš kot drakula s podočnjaki... poštimaj sobo (če je možno, da kaj dodaš v ozadje, ki je v kontekstu s službo, ne bi bilo slabo... ampak da ne bo očitno in neumno)... okrog monitorja si lahko daš tudi kakšen note, če je kaj zelo pomembnega, da ne boš pozabil... skenslaj okolico... torej, da ne bo kakšna žena brenčala... otroci brneli... ali te mati klicala na kosilo.... pred razgovorom predlagam par kilometrov teka, proper seks in tuš... in pa za konec... samozavest!

Ladjar ::

Bodi to kar si, imej kot imaš, pokaži se kot se kažeš in izgledaš, povej kar misliš povedat, odgovori tisto kar te vprašajo in misliš, da jim je za odgovoriti, če te ne sprejmejo te ne sprejemajo, naj se tudi tebi j. za njih.

M.B. ::

Kake plonkce se splača nalepit na zid za ekranom.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

marvin42 ::

Ne vem kaj komplicirate z ozadjem - Skype ima možnost zamegljevanja ozadja, jaz imam to vedno vklopljeno.
Mostly Harmless

showsover ::

pa daj za ozadje, da si sredi neke mad max scene ali kaj podobnega...

jaz imam blue screen of death :)

bbbbbb2015 ::

PreviousUser je izjavil:

Imel bom razgovor za službo preko Skype-a. Kako to izgleda, so kakšne posebnosti? Verjetno je treba biti oblečen kot da bi šel na normalen razgovor, vsaj zgornji del? :D


Jaz sem imel enkrat en tak razgovor, s tem, da sem se za posel dogovoril z direktorjem tiste firme. Bi bilo ekvivalentno tvojemu razgovoru za službo.
Jaz sem imel mikrofon na preveliko ojačenje. To sem malo zmanjšal, ter se odmaknil malo od kamere. Pa je bilo skoraj perfektno.

Fajn je, če nekoga pokličeš po skajpu prej, da te on sliši in vidi. Mi imamo sedaj redne Teams sestanke. Dva sodelavca sta taka, da sta kritična. Eden ima čuden mikrofon, ki kot da bi dušil visoke tone. Človeka se sliši, kot da bi v loncu govoril.

Drug sodelavec pa govori strašno potiho. Ali pa ima mikrofon na potiho. Iz nekega razloga od tega sodelavca mikrofon pobira njegove zvoke iz okolja. Najslabša možna kombinacija. Človeka se komaj sliši, njegovi otroci pa se pogovarjajo za njim, šepetajo, pa se jih skoraj perfektno sliši. Ne vem, kaj ima za čudnega mikrofona.

Vazelin ::

Kako je šel skype klic :D?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Kako je šel skype klic :D?


Mislim, da kar OK, na koncu itak nismo imel kamer vklopljenih. :D Drug teden pa še v živo.

hipertija ::

Mitchoo, ka zdj :) kako kaže z drugim delom?

PreviousUser ::

hipertija je izjavil:

Mitchoo, ka zdj :) kako kaže z drugim delom?


Jutri imam drugi del. :) Najprej razgovor, potem gremo pa malo po lokaciji pogledat baje.

hipertija ::

Good luck1

PreviousUser ::

Hvala, hvala!

PreviousUser ::

Po drugem krogu razgovorov prejšnji teden v živo, za katerega sem mislil, da je zadnji, imam jutri še en telefonski razgovor z zaposlenim s tujine. Je običajno, da potekajo še dodatni razgovori, ki prej niso bili planirani in čemu so namenjeni?

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

PreviousUser je izjavil:

Po drugem krogu razgovorov prejšnji teden v živo, za katerega sem mislil, da je zadnji, imam jutri še en telefonski razgovor z zaposlenim s tujine. Je običajno, da potekajo še dodatni razgovori, ki prej niso bili planirani in čemu so namenjeni?

Lahko da še dodatno filtrirajo.:)

Če se ne motim je bil en kolega par let nazaj 5x na razgovoru pri eni firmi. Pol jim je, ko so želeli še 6ič nekaj samo napisal, da se mu ne da več in čao.:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Po drugem krogu razgovorov prejšnji teden v živo, za katerega sem mislil, da je zadnji, imam jutri še en telefonski razgovor z zaposlenim s tujine. Je običajno, da potekajo še dodatni razgovori, ki prej niso bili planirani in čemu so namenjeni?

Lahko da še dodatno filtrirajo.:)

Če se ne motim je bil en kolega par let nazaj 5x na razgovoru pri eni firmi. Pol jim je, ko so želeli še 6ič nekaj samo napisal, da se mu ne da več in čao.:))


Ja to sem tudi jaz pomislil. Samo mi je pa čudno, ker se jim kao ful mudi, zdaj si pa imajo še dodatne razgovore...

Vazelin ::

Pač ja. Lahko da filtrirajo dodatno kandidate ali pa pač dodatno preverjajo ali pašeš notri. Dostkrat je tko, ko že misliš da je to to, v resnici ni.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

No, saj meni je kul, imam še druge stvari odprte, ki so mi tudi interesantne, bom s tem pridobil nekaj časa...

Vazelin ::

A o plači je bilo govora ali boš imel 10 razgovorov in potem na 11em ugotovili, da niste kompatibilni s plačo? :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Plačo sem povedal, kakšno hočem in sem šel potem naprej, tako da jim je očitno v redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112090 (8414) Invictus
»

Diploma na faxu

Oddelek: Loža
277008 (5596) Invictus
»

Vprašanje glede službe

Oddelek: Loža
155531 (4477) Turboslav
»

Kako se obnašati do arogantnega ''bodočega'' šefa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112504 (9967) MIHAc27
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13426825 (22919) IceIceBaby

Več podobnih tem