» »

Električna vs. bencinska vrtna kosilnica

Električna vs. bencinska vrtna kosilnica

mirch ::

Torej katero kosilnico priporočate za velikost od 400 do 500 kvadratov?

Namreč sedaj smo imeli električno, kabel ni bil tako v napoto. Ampak je še se v garanciji pokvarila in ne priznajo garancijskega popravila ... (dolga zgodba)

Gre za teren, kateri je popolnoma na ravnici, kosi pa se približno ko je trava visoka 10 cm.


Kakšne so vaše izkušnje z električnimi kosilnicami? Naša izkušnja z Mountfield električno vrtno kosilnico je slaba!

Prosim za nasvete!

freesty ::

Elektricna kosilnica na kabel? To pa se nisem videl. Kaka pa je prednost taksne kosilnice pred bencinsko?

draciel ::

Mi imamo bencinsko in je kar vredu. Stroške imaš praktično samo za nakup kosilnice ter za bencin.( ne gre ga veliko ) Imamo 700 kvadratov parcele in nam kar ustreza taka kosilnica. Imamo jo že cca 20let in nam res deluje brezhibno.

Mene bi načeloma električna kosilnica motila ( vlečt kabel za seboj je zame nepraktično ).

RejZoR ::

freesty je izjavil:

Elektricna kosilnica na kabel? To pa se nisem videl. Kaka pa je prednost taksne kosilnice pred bencinsko?


Tišja, ne smrdi in ne kadi (lol), je ne moti naklon terena pa še kaj bi se našlo... Edina slabost je da moraš za sabo vlečt kabel...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

Za 500 kvadratov glej le najboljše(beri najdražje) električne kosilnice. Bencinska tako kvadraturo zmore vsaka.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

matmel ::

Nedvomno bencinska kosilnica, sploh za tako kvadraturo. Sam kosim cirka 1500 kvadratov z bencinsko pa res nimam nobenih stroškov z njo, nalivaš samo bencin in olje pač preveriš in doliješ vsako leto. (niti pomislim nikoli na električno)
Električne kosilnice imajo tudi manjšo širino reza, manjše obrate, skratka ena "igračka" proti bencinski. Pač je res primerna za tiste, ki imajo za pokosit ene par kvadratov trave poleg hiše, pa še pazit, da ne zapelješ čez kabel...
Skratka, kupi bencinsko, pa boš videl kaj je to stroj!

Lp!

kriko07 ::

Predvsem ti priporočam,če ste bogati kar tisto kosilnico ko sediš na njej,sicer imamo mi MUTO,ker kosim po vinogradu,sadovnjaku.Imam pa tudi bencinsko in smo pred parimi leti kosili 3000trt dolgi vinograd...

freesty ::

Ja za 200 kvadratov se res splaca tisto kupit.. Za isto ceno kupis dobro navadno bencinsko in se 10let placujes sosednemu mulcu, da ti enkrat na mesec pokosi.

first_line ::

Velika razlika je v teži, tako da če bo kosila babica veš kaj nabavi.

black ice ::

kriko07 je izjavil:

Predvsem ti priporočam,če ste bogati kar tisto kosilnico ko sediš na njej,sicer imamo mi MUTO,ker kosim po vinogradu,sadovnjaku.Imam pa tudi bencinsko in smo pred parimi leti kosili 3000trt dolgi vinograd...

2000€ je res bogastvo.

amigo_no1 ::

Robotska kosilnica če imate preveč €.
400 kvadratov je celih 20x20 m, kosilnica na kateri sediš je overkill za tako površino.

Ne pozabi da moraš pri električni vleči kabel s sabo, razen če so že kakšne na akumulator, kar pa za sabo potegne višjo maso in omejen čas delovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Magic1 ::

500m2 je kar zajetno. Tam do 100 gredo električne komot, za več pa rabiš ali dobro elekrično, ali bencinsko. Ziher pa ne elekrično za 60€.
Magic

drvo ::

Mislim da to ni nobena dilema. Bencinska je v vseh pogledih boljša, zmogljivejša in bolj komot od električne.

amigo_no1 ::

500 m^2 je stranica z merami 22.36 x 22.36, če je to zate zajetno si verjetno mravlja.

Magic1 ::

Ni ravno travica poleg hiše, za kar so mišljene cenovno ugodne električne kosilnice.
Imam na vikendu pod hišo 900m2 velik travnik in sem kar vesel ker imam BCS-ko(spredaj 1.2m rezilo) ko kosim.
Magic

amigo_no1 ::

Kaj je bcs ?

Magic1 ::

Magic

freesty ::

Moras pa potem se travo grabit.

c00L3r ::

Vzameš eno cenejšo bencinsko. 1x na leto zamenjaš olje in spihaš zračni filter. 1x ali 2x na leto pa še nož nabrusiš.

Shegevara ::

amigo_no1 je izjavil:



razen če so že kakšne na akumulator



Ne skrbi, obstaja že ogromno takšnih in drugačnih igrač za 50 kvadratov, za 500 in več, pa električne šare jaz nebi nabavljal



Evo ena igrača na sončne celice :)):))

oo7 ::

Definitivno bencinsko.

oemdzi ::

black ice je izjavil:

kriko07 je izjavil:

Predvsem ti priporočam,če ste bogati kar tisto kosilnico ko sediš na njej,sicer imamo mi MUTO,ker kosim po vinogradu,sadovnjaku.Imam pa tudi bencinsko in smo pred parimi leti kosili 3000trt dolgi vinograd...

2000€ je res bogastvo.


Ja za tisto neuporabno ampak zato zelo udobno&zabavno kosilnico, ki kosi samo po lepih terenih je res pravo bogastvo 2k eur, ker za tak denar dobis orng BCS kosilnico.

black ice ::

Eno je parkovni traktor drugo pa BCS. Povej mi v katerem parku si nazadnje videl, da so komunalni delavci kosili z BCS?

oemdzi ::

In kaj ma to veze ? Saj mu nisem predlagal BCS, ampak samo dal za primerjavo kaksen denarni overkill je parkovni traktor (or whatever it is) za tisto udobje ko pa pokosi enako kot tista kosilnica "za 100 eur" ki jo sam rines.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

kriko07 ::

tut rinit je ni treba :))
mamo mi doma 3 bencinske,če kdo ne verjame lahko mu pokažem sliko.

mat xxl ::

Tam do 300 m gre na elektriko potem, pa menim, če je le prostor, pa da vas bencinska ne moti (recimo sam take v kleti bloka wikenda ne smem hraniti- vnetljive stvari)potem bo vsaka bencinska OK, ko sem sam spomladi raziskoval teste po EU, sem bil najbolj zagret za tole : http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt... , obstaja pa še taka z regulacijo hitrosti, ki je ene 140 eur dražja oznaka BRV.

Sicer potem nisem kupil, ker sem uspel staro Alko oldtimerico 20 let staro popraviti, so starši mešanico natočil v 4 takt mašino pa ni pa ni šlo, dokler se nisem uprašal, pa kaj tak svečo masti pa kaj tak kadi ko malo zlavfa ..... Motor je še danes 1 liga okvir je pa slab...

mirch ::

Torej doma samo rečem "pa saj sem vam reku". Že od vsega začetka sem bil za bencinsko:)

Hvala Vam za vse nasvete in razpisanost! :)

francek1 ::

black ice je izjavil:

Eno je parkovni traktor drugo pa BCS. Povej mi v katerem parku si nazadnje videl, da so komunalni delavci kosili z BCS?

V večini parkov uporabljajo BCS, v Mariboru povsod.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

elfin ::

Jaz imam obe. Najraje kosim z električno, ki je stara že več kot 15 let. Bencinska je pa tretja, dve sta se vmes pokvarili.
Trave je okoli 1000 m2.

mirch ::

1000 kvadratov z elektricno? .. brez tezav?

HighBane ::

Odvisno tudi od tega od tega, če so tudi kaki ostanki vej na travi in koliko redno kosiš. Naša beninski se malo zakolca, če grem prehitro čez 30cm rastline, je pa fajn, ker je samohodna.

T0RN4D0 ::

Odvisno kdo kosi in kakšen teren. Če nimaš drevja vmes in je parcela dost pravokotna, potem je električna čisto OK zadeva.

So pri punci tud rekli da je električna jajc, da hočejo bencinsko. Pa ker majo za pokosit skoraj nič, so vzel eno poceni varjanto. Vse lepo in prav, edino vžgat jo pri hiši ne more noben. (Oziroma če je kriza, potem z mukami nekako uspejo, samo ne vedno :)) )

Za takšno kvadraturo bi sam sicer vzel bencinsko, ampak ne najcenejše. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

onitam ::

Imamo eno Iskrino 4taktno bencinsko kosilnico, relativno poceni (pod 150€ pred 5 leti). Do zdaj gre BP (razen vrvica za zagon je bila menjana). Zažene se izjemno lahko (beri brez večjega vzdrževanja; samo 2 dolito olje pa čiščenje redno). Uporabljamo jo pa za 640m2 površine z VELIKO ovirami aka drevesa, rože,... Edino kar je težava, da pri prevelikem naklonu začne kadit.
bleh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: onitam ()

mirch ::

No pa sem kupil ... še sam sebe presenetil ...


električna vrtna kosilnica z 1700W (predvidena za 900 m2 površine - torej prek dovolj). Ogromna zadnja kolesa, malo manjša spredaj. Kovinsko ohišje. Vležajana kolesa. En vzvod za nastavitev kosilnice.

Proizvajalec je MTD oziroma se prodaja tudi pod oznako MTech :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akumulatorske kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219410 (12863) 111111111111
»

Baterijska rotacijska kosilnica?

Oddelek: Loža
295008 (3838) telexdell
»

Nakup vrtne kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7639711 (20791) forplan
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847428 (18666) SkIDiver
»

Katero kosilnico kupiti?

Oddelek: Loža
128536 (8237) SkIDiver

Več podobnih tem