» »

Kako vam plačujejo stranke iz tujine? (PayPal ogromni fee-ji)

Kako vam plačujejo stranke iz tujine? (PayPal ogromni fee-ji)

Kasual ::

Pozdravljeni, začel sem sodelovati z ameriško stranko, ki mi po milestonih plačuje preko PayPala. Imam registriran s.p., tudi on ima registriran LLC, zato me zanima, katere so optimalne možnosti plačila za delo razen PayPala?

PayPal ima, kot vidim, kar visoke feeje, za plačilo 720 dolarjev je PayPal zaračunal fee 40 dolarjev, kar se mi zdi nekoliko visoko.

Hvala za vaše odgovore :)

XLapsus ::

Transferwise

Steinkauz ::

Sej oni lahko nakažejo preko njihove banke na tvojo preko "money transfer".
Je pa vprašanje, kakšen fee bi bil tam.

kixs ::

Caki, da vidis se PayPal pretvorbo v Evre :lol:

Ales ::

Praktično zastonj bi šlo iz Revolut računa na Revolut račun, če bi se jim dalo ukvarjati s tem.

zasekamroz ::

Bitcoin

Kvinta ::

PayPal send to friend ni nobenih fees:D
A.C.A.B

kixs ::

Ce si izven svoje value ali drzave, potem placas vsaj crossboarder fee.

sunshine403 ::

Normalen bancni transfer? Kar se mene tice najlazje in z najmanj stroski.

DePalmo ::

Nekaj let nazaj sem za to uporabljal Payoneer. Nekaj feejev je bilo, ampak več kot sprejemljivi. Sedaj imaš verjetno več alternativ, ampak jih jaz žal ne poznam ker ne sodelujem več z USA.

PayPal je kar oderuški, če se ne moreš dogovoriti da ti nakazujejo kot "prijatelju ali familiji".

LapD ::

Preprosto jim izstavi račun (nanj samo dopišeš swift kodo in naslov banke, ostalo je bolj ali manj isto, razen angleščine), oni pa ti nakažejo na tvoj trr. Naše banke si vzamejo približno 10 eur (odvisno katera) za priliv v tuji valuti (usd), potem si pa pri večini brezplačno pretvoriš v evre. Če že imaš s.p. ne rabiš mutit s paypalom.
web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

shadeX ::

Kvinta je izjavil:

PayPal send to friend ni nobenih fees:D


V tem primeru je to proti Paypal TOS.

Kvinta ::

shadeX je izjavil:

Kvinta je izjavil:

PayPal send to friend ni nobenih fees:D


V tem primeru je to proti Paypal TOS.


Jaz tega do pred par leti sploh vedo nisn da to tak gre mi je to nekdo na oni strani sveta predlagal je reko da drugač ne bo plačo :D
A.C.A.B

Ales ::

Ponavadi je obratno in kaj takega predlaga "prodajalec" nategun, ker kupec ne more zahtevati vračilo denarja. Ta nakazila so dejansko za prijatelje in družino, ne random knedle na spletu.

DePalmo ::

Osebno bi to večkrat uporabil, če nebi bile oderuške provizije. Za prejem 1000 EUR so mi vzeli tudi po 100 EUR in potem naj sledim njihovim TOS? No, sem potem našel alternativo in so od mene imeli 0 provizij.

Kasual ::

Nimam namena kršit PayPal TOS, me pa zanima, če veste kako je s kriptovalutami? Po pogovoru je to predlagala ta omenjena stranka. Torej, če mi nakaže v kriptovalutah, je potem potrebno kaj paziti pri prenosu sredstev na poslovni bančni račun? Kako je potem z računovodskimi stvarmi v tem primeru?

Hvala vsem za odgovore drugače, bom pogledal malo TransferWise

DePalmo ::

Pri kovancih bi mene skrbele provizije, bojo verjetno še večje kot pri PayPalu. Nato pa tudi nihanje trga. On ti lahko pošlje 1000 EUR, ampak preden to pride do tebe in preden si izplačaš, je ista vsota lahko vredna samo še 800 EUR.

Sam bi gledal bolj zanesljive alternative, kako pa na to gleda FURS, ti pa jaz ne morem pomagat.

steev ::

Kasual je izjavil:

Nimam namena kršit PayPal TOS, me pa zanima, če veste kako je s kriptovalutami? Po pogovoru je to predlagala ta omenjena stranka. Torej, če mi nakaže v kriptovalutah, je potem potrebno kaj paziti pri prenosu sredstev na poslovni bančni račun? Kako je potem z računovodskimi stvarmi v tem primeru?

Hvala vsem za odgovore drugače, bom pogledal malo TransferWise

Fursu je vseeno, kako dobiš denar. Če ti v hruškah plačajo magari. Važno da imaš neko proti vrednost v evrih, od ketere plačaš davek.
:|

Smurf ::

kixs je izjavil:

Caki, da vidis se PayPal pretvorbo v Evre :lol:

Zato nikoli ne delas pretvorbe v evre na paypalu.

Kasual ::

Hej, hvala za odgovor. Sem si naredil Transferwise, me pa zanima, kako je to zdaj z izstavljanjem računov in pa davki?

Torej zaenkrat imam narejen osebni račun z to Transferwise kartico in njihovimi podatki. Stranki izstavim račun in spodaj dodam te Transferwise podatke. Stranka potem nakaže denar meni na Transferwise račun. Kako pa potem naprej?

Če želim potem ta denar prenesti na svoj slovenski poslovni račun, kako to poteka oz. na kaj moram paziti? Je mogoče lažje, če se odpre poslovni račun na Transferwisu?

Ales ::

Si sploh razmislil o Revolut -> Revolut varianti, ki je precej lažja in stane natanko 0 za pošiljanje iz ZDA k tebi, tako njih kot tebe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734635 (17666) plusdzabaka1
»

Kako s stable coinom plačevati za storitve?

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
81094 (801) pirx
»

Nakazilo denarja iz ZDA

Oddelek: Pomoč in nasveti
182660 (1849) birtija
»

N26 ali Revolut ter digitalni racuni

Oddelek: Loža
164813 (4091) BladE_
»

PayPal DA ali NE?

Oddelek: Omrežja in internet
317328 (111) amigo_no1

Več podobnih tem