» »

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

««
6 / 27
»»

Utk ::

Kaj vi, ki razmišljate s svojo glavo in niste ovce, plačujete kaj manj prispevkov pri plači, nižji ddv v trgovini, manj trošarine pri gorivu? V čem je potem faking razlika? Edina razlika je, da se vi sekirate in komplicirate življenje, ovce pa ne, vejo pa oboji enako, in enako plačujejo, kdo je potem na boljšem?

Mato989 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Valda... jaz sem že zbral vavčerje cele familje in kolega ma motelček na ptuju oz. ene 8 prenočišč, bo vse vnovčil in mi keširal 50% vrednosti ostalo naj dela kar hoče.


Sej verjetno veš da se prijave / odjave v turistične objekte poročajo na MNZ? Zna nekoliko zakomplicirati vnovčevanje, če bo nekdo med svojim dopustom pri tvojem kolegu in obenem pustil podatke na SLO / HR meji. :)) Samo sem prepričan da boste to rešili pri naslednjem pivu tako kot ste prišli do te krasne zamisli o zlorabi vavčerjev na katero zagotovo na vladi ni nihče pomislil. :D


To je ze reseno saj ne bomo vnovcevali poleti ampak izven sezone
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Res ne razumem zakaj niti zastonj nočete nikamor...

joze67 ::

el_bahattee je izjavil:

Ja, verjetno imaš prav. Sem precej ziher, da če vlada ne bi začela s temi vavčerji, bi se pritoževali, zakaj se ne pomaga turizmu, potem pa, ko dobiš celo vavčer za cenejši dopust, pa spet ni prav.
Včasih so ukrepi potrebni; pa to ne pomeni, da je vsak ukrep primeren ali celo dober.

Smrekar1 je izjavil:


Je problem, ampak gre za enkraten dogodek. Večina bo ciljala malo bolj dolgoročno.

Je problem, ampak večina ponudnikov bo ciljala bolj dolgoročno. Kdor ne bo si bo sam kriv.

200EUR/osebo je primeren znesek in nekaj, kar se da narediti brez pretirane birokracije.

Odkod ta informacija, da bo večina ciljala malo bolj dolgoročno? Kakšen se bo našel, ampak večina?

150€/osebo ima enake lastnosti, a za 25% manjšo luknjo v proračunu. 300€/osebo ima enake lastnosti, za samo 50% večjo luknjo v proračunu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

lexios ::

Totalna bedarija, da že nabijate o dopustu in počitnicah, hkrati pa razlagate, da je kriza. Če bi bila kriza si ne bi mogli privoščit dopusta!

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Res ne razumem zakaj niti zastonj nočete nikamor...


Zato ker je to poceni poizkus vlecenja denarja iz ljudstva... Ce hoces ljudem dobro jim daj helikopterski denar ce ze delis in naj sami odlocijo ali bodo denar zadopustovali ali porabili za hrano...

Resevanje ozkega aspekta ene panoge pa je najmanj perverzno ce ne kar nedovoljena pomoc napram drugim ki se bodo morali borit za goste... Zakaj ne bi dobili denarja pa me naj gnil zupan bleda ki me je 2 leti nazaj odganjal da naj ne hodim zdaj na kolenih proai z dobro ponudbo da pridem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dexterboy ::

Utk je izjavil:

Kaj vi, ki razmišljate s svojo glavo in niste ovce, plačujete kaj manj prispevkov pri plači, nižji ddv v trgovini, manj trošarine pri gorivu? V čem je potem faking razlika? Edina razlika je, da se vi sekirate in komplicirate življenje, ovce pa ne, vejo pa oboji enako, in enako plačujejo, kdo je potem na boljšem?

čisto možno, da tisti, ki uporabljajo lastno glavo, plačajo manj in imajo več. Ampak je fora v tem, da, vsaj jaz osebno, nisem tip človeka, ki mi je vseeno, če ti nekdo istočasno serje po glavi in te futra s korenčkom. Poznam osebno ljudi, ki jim takšno stanje prav paše in ne bi radi nikakor zapustili cono udobja... samo jest nisem, JBG.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Kaj vi, ki razmišljate s svojo glavo in niste ovce, plačujete kaj manj prispevkov pri plači, nižji ddv v trgovini, manj trošarine pri gorivu? V čem je potem faking razlika? Edina razlika je, da se vi sekirate in komplicirate življenje, ovce pa ne, vejo pa oboji enako, in enako plačujejo, kdo je potem na boljšem?


Daj cesarju kar je cesarjevega. Potem te cesar pri miru pusti. Ovce pa še kar blejajo dalje.

Utk ::

Če veš, da si ovca, si še zmeraj ovca.

nisem tip človeka, ki mi je vseeno, če ti nekdo istočasno serje po glavi in te futra s korenčkom.

In kaj boš naredil? Kot vsaka ovca šel, ali pa ne, na volitve in volil drugega volka. Spremenil ne boš nič.

WizzardOfOZ ::

dexterboy je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

5/6 folka so ovce, ki samo blejajo in slepo sledijo svojim pastirjem. Ostali smo pa nacisti, ker se ne pustimo slepo voditi naokoli. Še nisi tega ugotovil? :))

hej, tale primerjava mi je pa všeč ;)
torej sem lahko ponosen, da sem nacist? >:D
ne vem, če bom to sploh kdaj zaštekal za časa mojega življenje; da razmišljaš z lastno glavo, ne rabiš imeti izpolnjene NOBENE pogoje; lahko se sprehajaš, ležiš, voziš v vlaku, žvečiš kosilo, lahko mozgaš v temi, na plaži, pod tušem... kjerkoli in kadarkoli... pa ljudje še vedno raje vidijo, da drugi razmišljajo namesto njih... kewe mi, pa ovi ljudi su skroz šašavi...


Še nisi ugotovil, da večina ovac skače do stropa in te označi za nacista, če ne blejaš skupaj z njimi. Pustimo to, da drugega itak ne znajo.

dexterboy ::

@Utk; ja, ja, vem odgovor, da ne moreš spremeniti sveta, lahko pa spremeniš sebe 8-)

@WizzardOfOZ; me je strah volitev ali pa kakšnega referenduma, kje bi lahko ovčke kot velika večina sprejeli zakonodajo, ki bi ustrezala Nodiju in njemu podobnim, nastradala bi pa večina...
na večino se lahko že sedaj vpliva tako rekoč z minimalnim trudom; ako se kdo spomni Cambridge Analytice in filma "The Great Hack". če ga niste ogledali, vam toplo priporočam ogled!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Zakaj te je strah volitev? Saj niso vse ovce bele in nimajo samo enega pastirja. :))

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

volitev me ni strah. strah me je da bodo z opranimi možgani sprejeli zakondajo ob kateri si človek res ne bo več želel živeti na tem planetu... pa NISEM črnogled ali pesimist...
sem dodal tekst v prejšnjem postu.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WizzardOfOZ ::

Ustavite svet, radi bi izstopili!!! Zadnjič je kolega izjavil, da ima on tako srečo, da mu na sredi travnika pade klavir na glavo. Mogoče mu bo pa res. :)):)):))

Sem gledal analytico. To se dogaja že od pamtiveka. Samo pravo piščalko/zvonec/vzvod moraš imeti in ovce ti sledijo. Pa smo še kar tukaj, čeprav smo popolnoma samodestruktivni.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Sej se sliši lepo dobiti zastojn bon.
Sam realno gledano ne rabimo. Metanje davkoplačevalskega denarja proc v časih, ko se ni jasno kaj nas čaka. Za panogo, ki ni bas nujna. Mene bolj skrbi, k gledam visanje cen zelenjave in pomanjkanje lete.
Nej raje vložijo v izboljšanje samozadostnosti pri hrani.

Subvencioniranje aktivnosti ljudi, ki vodijo, k večji možnosti za drugi val okužb. Res pametno. K je bilo tako poceni in prijetno zajeziti prvega.

KAVINSKY ::

tikitoki je izjavil:

Sam realno gledano ne rabimo. Metanje davkoplačevalskega denarja proc v časih, ko se ni jasno kaj nas čaka. Za panogo, ki ni bas nujna. Mene bolj skrbi, k gledam visanje cen zelenjave in pomanjkanje lete.
Nej raje vložijo v izboljšanje samozadostnosti pri hrani.


Tako ja, zaposlene v turizmu pa na zavod (in socialo), ter jih napotiti pomagati kmetom, ker ne spustimo sezonskim delavcev v državo.

Kelnar iz Prešerca bo z nasmehom jagode prekopaval. Not.

Vazelin ::

Tako ali tako je že jasno, da bo letošnje in vsaj še naslednje leto zelo težko z gospodarskega stališča.

Država itak nima denarja, da se troši kar vsepovprek. Turizem je v poletnem obdobju zelo pomemben. Verjetno so že preračunali, da bi denar od vavčerjev blagodejno vplival na potrošnjo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WizzardOfOZ ::

tikitoki je izjavil:

Nej raje vložijo v izboljšanje samozadostnosti pri hrani.


Saj to počnejo, pa noben več noče delat, ker se kao ne splača. Je lažje ležat doma pa vlečt socialno.

Vazelin je izjavil:

Država itak nima denarja, da se troši kar vsepovprek. Turizem je v poletnem obdobju zelo pomemben. Verjetno so že preračunali, da bi denar od vavčerjev blagodejno vplival na potrošnjo.


To je pa razlika med tehnikom in ekonomistom/politikom! Če daš liter bencina tehniku, ti bo točno povedal, koliko bo avto naredil s toliko goriva. Če daš ekonomistu/politiku milijon evrov, ti jih bo zapravil 10 milijonov. Zato bi raje videl tehnike na vrhu države in finančnih organizacij, kot pa ekonomiste in politike.

Da država nima denarja, se ve že dolgo. Pa se še kar zadolžujemo. Vsako leto za par milijard. Plačeval bodo pa to naši otroci. Samo se ljudje tega nočejo zavedat. Samo da sedaj lahko živijo, pa je vse v redu.

Zgodovina sprememb…

zasekamroz ::

KAVINSKY je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sam realno gledano ne rabimo. Metanje davkoplačevalskega denarja proc v časih, ko se ni jasno kaj nas čaka. Za panogo, ki ni bas nujna. Mene bolj skrbi, k gledam visanje cen zelenjave in pomanjkanje lete.
Nej raje vložijo v izboljšanje samozadostnosti pri hrani.


Tako ja, zaposlene v turizmu pa na zavod (in socialo), ter jih napotiti pomagati kmetom, ker ne spustimo sezonskim delavcev v državo.

Kelnar iz Prešerca bo z nasmehom jagode prekopaval. Not.

Še posebej glede na to da bo kelnar ostal brezposeln, ker je država prepovedala oziroma močno omejila turizem

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

Vazelin ::

Ja, smo videli kolko folka se je prijavilo za delo na njivi. Ministrica je moledovala po TV. Jaz vem, da bi se prijavil, če bi bil brez službe - to je zagotovo. Na zavodu je 90k ljudi. A niso mogli najti par 100 ljudi za delo... Vsi so za samozadostnost pri hrani a proizvajal hrane ne bi noben:)) V Ljubljani je polno teh organizacij in posameznikov iz , predvsem, kroga stranke Levica, ki jokajo in pametujejo o samozadostnosti a polja eden od njih še ni videl live. Lažje je na Meti svirat k****, kot puzat po polju, to pa ja. :)) Groteskno.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Urbano#Desno ::

Mato989 je izjavil:


To je ze reseno saj ne bomo vnovcevali poleti ampak izven sezone


Aha vidim da ste vse zelo dobro premislili. :)) Čez poletje pa bodo našli ene par lokacij z fantomskimi gosti kjer bodo nabili drakonske kazni in bo vaš pogum splahnel. :) Računica za hotelirja je tudi odlična €100 da tebi pa recimo da da ne bo izdajal samo račune za točno 200, ker bi to lahko bilo rahlo sumljivo, ampak za naprimer v povprečju 190, kar pomeni da bo plačal €34 DDV in od države nato dobil 190 torej bo njegov profit €56 po glavi za en kup rizika da ga najdejo in mu recimo nabijejo recimo €5k kazni. Resnično zelo bistroumo :)) Potrebno bo torej 20+ prekrškov za približno eno minimalno plačo (bruto bruto + malica + prevoz)

Vazelin ::

Jaz mislim, da se bodo vavčerji prijeli. Matka penzionerka že sprašuje, če bom imel kak vikend časa, da grem z njo, da izkoristi vavčer.:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

The Player ::

Vazelin je izjavil:

Ja, smo videli kolko folka se je prijavilo za delo na njivi...


ja, o tem bi se dalo debatirati, ampak tako kot vedno je resnica nekje vmes.

Nekateri so imel naval povpraševanja, da niso mogli vseh prijav obdelati, drugi so jamral, da so lahko imeli spet izgovor, da so uvozili delovno silo iz tujine, ki so tudi jo, samo se o tem kaj preveč ne govori, če je bilo enkrat omenjeno na poročilih, to je to.

Moja izkušnja je bila ta, da se mi niso niti 1x oglasili, klical sem cel dan. Ali je bila telefonska št. zasedena ali pa je zvonilo v prazno. En talent je celo dal številko, ki ne obstaja 8-O kako za vraga boš potem človeka kontaktiral???

LeQuack ::

Vazelin je izjavil:

Tako ali tako je že jasno, da bo letošnje in vsaj še naslednje leto zelo težko z gospodarskega stališča.

Država itak nima denarja, da se troši kar vsepovprek. Turizem je v poletnem obdobju zelo pomemben. Verjetno so že preračunali, da bi denar od vavčerjev blagodejno vplival na potrošnjo.


Ne! Če ne bo tujih turistov bo država prisila domačine, da se grejo turizem.
Quack !

WizzardOfOZ ::

Kriza v gospodarstvu bo. V to ne dvomim, ker že pred korono se je kazalo, da bo nemirno obdobje v gospodarstvu. Sedaj se je to še poglobilo. Država pa rešuje panogo, ki jo drži gor blaginja ostalih. In kako bo država prisilila nekoga, če še plač ne bo ali pa bodo nizke? Ne moreš nekoga, ki ima slabe prihodke ali pa jih sploh nima prisilit, da gre na dopust nekam na eno turistično točko in tam še kaj zapravi.
Moraš dat vsem, pa naj hodijo zapravljat. S tem boš pospešil kroženje denarja in s tem bo tudi gospodarstvo zalaufalo. Najbolje bi naredili, če bi dali vsakemu državljanu slovenije 1500 do 2000 ali več evrov. Pa naj jih zapravi kakor že sam hoče. S tem bo gospodarstvo šlo naprej, ker ljudje bodo zapravljali, če bodo kaj imeli za zapravljat. Ja, nekaj jih bo ta denar prihranilo za črno prihodnost, ampak večina ga bo zapravila. Če pa to država ene 3x v enem letu naredi, bodo pa zapravljali tudi najbolj črnogledi, ker bodo vedeli, da bodo denar spet dobili.

Vazelin ::

Se splača že sedaj morda preko bookinga rezervirat zadeve, preden se ne razbohoti vavčerski naval?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

koyotee ::

Ja, ampak poleg tistih 200€, bo folk povečini zraven plačal samo še za bencin in kak sladoled.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nirm ::

Vazelin je izjavil:

Se splača že sedaj morda preko bookinga rezervirat zadeve, preden se ne razbohoti vavčerski naval?:D


sem podobno ravno danes razmišljal. čeprav mi je obenem prišlo na misel, da se ravno v začetni fazi znajo cene najbolj dvigniti zaradi prevelikih pričakovanj ponudnikov, ki bodo tipali, do kje se da iti glede na situacijo z vavčerji. potem bodo pa spustili.
bi bilo pa morda tudi smotrno počakati, da se izkristalizira malo bolj podrobno o teh vavčerjih, kako kje in na kakšen način se jih bo unovčevalo.

BigBoss ::

:)) tole kopiram iz Facebooka. Ni moje. Je pa vrhunska podjetniška ideja :
------------------------
Pozdravljeni, z velikim veseljem vam sporočam, da sem pravkar registriral turistično agencijo UŠ-TURS d.o.o.. Glavna dejavnost bo turistično vodenje po knežjem mestu Celju. Cena 1,5 minutnega vodenje je 200 EUR/OSEBO, možnost plačila z državnim vavčerjem. Vsaka oseba prejme po koncu vodenja 100 EUR gotovine za nagrado. V primeru, da bo vavčer 400 EUR (kot predlagajo nekateri) bo ogled trajal 3 minute in stal 400 EUR, nagrada za udeleženca pa bo znašala 200 EUR. Ogled mesta bo potekal pod geslom:
"Celje, moje mesto, polni moj in tvoj žep".
Prosim, da prijave pošljete v zasebca, to objavo pa delite v čimvečjem številu, med delitelji bomo izžrebali dva, ki prejmeta brezplačen samostojen ogled Celja.
Hvala, l.p.

tikitoki ::

KAVINSKY je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sam realno gledano ne rabimo. Metanje davkoplačevalskega denarja proc v časih, ko se ni jasno kaj nas čaka. Za panogo, ki ni bas nujna. Mene bolj skrbi, k gledam visanje cen zelenjave in pomanjkanje lete.
Nej raje vložijo v izboljšanje samozadostnosti pri hrani.


Tako ja, zaposlene v turizmu pa na zavod (in socialo), ter jih napotiti pomagati kmetom, ker ne spustimo sezonskim delavcev v državo.

Kelnar iz Prešerca bo z nasmehom jagode prekopaval. Not.


Zaposleni v turizmu se pre zaposlijo, gredo na socialo, počakajo turiste,...
Razen, če hočeš, da država nacionalizira in fura, če ma smisel al pa ne?
K bo turizem zala dal, bo tud ponudba. Če kdo es propade, pa tud ok. Ni to Airbus, kjer moraš resno oceniti posledice ker takšne firme ne spraviš skup čez noč. In ne, hoteli ne spadajo v isti rang, niti slučajno.

Eni potem začnejo mešat meglo z domnevno prepovedjo turizma. Je razlika med prepovedjo in zelo močno subvencijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Ja, smo videli kolko folka se je prijavilo za delo na njivi. Ministrica je moledovala po TV. Jaz vem, da bi se prijavil, če bi bil brez službe - to je zagotovo. Na zavodu je 90k ljudi. A niso mogli najti par 100 ljudi za delo... Vsi so za samozadostnost pri hrani a proizvajal hrane ne bi noben:)) V Ljubljani je polno teh organizacij in posameznikov iz , predvsem, kroga stranke Levica, ki jokajo in pametujejo o samozadostnosti a polja eden od njih še ni videl live. Lažje je na Meti svirat k****, kot puzat po polju, to pa ja. :)) Groteskno.


Pa saj bi takoj našli par tisoč ljudi, samo plačo naj dajo vsaj 1.500€ bruto + max malico... pa se bi marsikdo javil... za 500€ na mesec pa je ostalo še zelo malo butlov ki bi se raztrgavalo na poljih in prav je tako!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KAVINSKY ::

Mato989 je izjavil:

Pa saj bi takoj našli par tisoč ljudi, samo plačo naj dajo vsaj 1.500€ bruto + max malico... pa se bi marsikdo javil... za 500€ na mesec pa je ostalo še zelo malo butlov ki bi se raztrgavalo na poljih in prav je tako!


Pa služben avto, ne pozabi služben avto.

Mato989 ::

Za 550e ne bo noben normalen šel delat in vezat hmelja pa pobirat, če lahko dobi 420e da leži na kavču... in sploh jim ne zamerim... pri 1.100€ pa bi že bilo za razmislit da uničuješ hrbet za kmete ki ne znajo dražje prodat hmelja in ostalega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

puginho ::

Ma pusti desničarje, za njih je fizično delo največja vrlina, oni živijo v 1950 letu. Ne vejo pa kdo je zaslužen za napredek družbe.

dronyx ::

Vazelin je izjavil:

LMŠ in JPD bi dala 400eur.
Sedaj samo 200:'(

Ja, avkcijo je začel JJ z 200 €, Šarec je zvišal na 400 €, Židan se bo moral stegnit verjetno na 800 € ali še kam višje, Mesec bo pa verjetno ponudi enoletno brezplačno razvajanje v turističnih kapacitetah po izbiri. Za vse državljane. Lepi časi so tole, res. Kar tekmujejo, kdo nam bo dal več.

Je pa dejstvo, da marsikomu pri nas veliko več pomeni 50 € denarja, s katerim bo kupil šolske potrebščine za otroke, kot pa dve nočitvi v nekem hotelu s tremi zvezdicami ali par ur razvajanja v termah z antistresno masažo, anti-aging prestižno nego in zvočno kopeljo z reiki glasbo. Ti ljudje se ponavadi tudi pritožujejo, da so v takih turističnih kapacitetah spali bistveno slabše, kot doma, zajtrk je bil za dva razreda slabši, ker je bila salama preveč na tanko narezana, maser je imel hladne roke in tudi žena doma bistveno bolje zmasira, če je pri volji. Pa tudi krompir je bil preveč voden in bistveno bolj zanič od doma pridelanega.

Skratka, tale ideja s turističnimi boni se meni ne zdi domišljeno oziroma potrebuje popravke, sicer bo vse skupaj za nekatere izpadlo kot slab črni humor.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Vazelin je izjavil:

LMŠ in JPD bi dala 400eur.
Sedaj samo 200:'(

Ja, avkcijo je začel JJ z 200 €, Šarec je zvišal na 400 €, Židan se bo moral stegnit verjetno na 800 € ali še kam višje, Mesec bo pa verjetno ponudi enoletno brezplačno razvajanje v turističnih kapacitetah po izbiri. Za vse državljane. Lepi časi so tole, res. Kar tekmujejo, kdo nam bo dal več.

Je pa dejstvo, da marsikomu pri nas veliko več pomeni 50 € denarja, s katerim bo kupil šolske potrebščine za otroke, kot pa dve nočitvi v nekem hotelu s tremi zvezdicami ali par ur razvajanja v termah z antistresno masažo, anti-aging prestižno nego in zvočno kopeljo z reiki glasbo. Ti ljudje se ponavadi tudi pritožujejo, da so v takih turističnih kapacitetah spali bistveno slabše, kot doma, zajtrk je bil za dva razreda slabši, ker je bila salama preveč na tanko narezana, maser je imel hladne roke in tudi žena doma bistveno bolje zmasira, če je pri volji. Pa tudi krompir je bil preveč voden in bistveno bolj zanič od doma pridelanega.

Skratka, tale ideja s turističnimi boni se meni ne zdi domišljeno oziroma potrebuje popravke, sicer bo vse skupaj za nekatere izpadlo kot slab črni humor.



Seveda... in zato pravim, da bi država morala že s prvim protikorona paketom razdelit 3,5 milijarde evrov enakomerno, vprašanje bi bilo samo sledeče:

1. Ali damo vsakemu 18-pokojnine pol pride cca 1 milijarda upravičencev. Torej dobi vsak od oke dobre 3 jurčke...
2. Ali damo samo privat sektorju zaposlenim na dan 13.3. potem dobimo cca. 650k in dobi vsak od oke cca. 5 jurčkov

S tem bi naredili za potrošnjo dosti več kot z vsemi težavami, in če bi folk zapravljal, bi podjetja zaposlovala, ne bi odpuščala... ker bi bila naročila, no ena bi vseeno propadla, bi pa nekatera imela x2 prometa... naravni cikel ponudbe na trgu. Ampak tudi ob odpustitvi 100k ljudi do konca junija, bi vsi ti ljudje še vedno dobili: 5k po osebi (se pravi družina 2 odpuščenih 10k + nadomestilo plače za 3- kolikor pač mesecev po cca. 500€ na mesec... kar pomeni da bi brez težav iskali šiht naslednjih 6-9 mesecev... eni celo 12-18 mesecev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

AcidicCarrot ::

Če bi denar prosto delil bi ljudje v večini to šparal tudi če bi po glavi dobil 5000€, ker smo v nepredvidljivih časih
Če daš pa vavčer ali subvencijo jo pa lahko porabiš samo za določen namen in jo boš porabil, ker je šparat ne moreš. A je to fer in prav in dobro za vse ki morajo otrokom kupiti šolske potrebščine, najbrž ne, ampak s tem ne bomo rešil problema s potrošnjo katero imamo sedaj

Glede na to da avtomobilska industrija tone in s tem ogromno slo podjetij upam da dajo tudi subvencijo za nakup novega vozila...s tem bi tudi nacionalni vozni park posodobil - manj krip na cesti, večja varnost, manjše emisije...

Mato989 ::

AcidicCarrot je izjavil:

Če bi denar prosto delil bi ljudje v večini to šparal tudi če bi po glavi dobil 5000€, ker smo v nepredvidljivih časih
Če daš pa vavčer ali subvencijo jo pa lahko porabiš samo za določen namen in jo boš porabil, ker je šparat ne moreš. A je to fer in prav in dobro za vse ki morajo otrokom kupiti šolske potrebščine, najbrž ne, ampak s tem ne bomo rešil problema s potrošnjo katero imamo sedaj

Glede na to da avtomobilska industrija tone in s tem ogromno slo podjetij upam da dajo tudi subvencijo za nakup novega vozila...s tem bi tudi nacionalni vozni park posodobil - manj krip na cesti, večja varnost, manjše emisije...


Ne bi večinsko šparali ker ne morejo, ker nimajo denarja več...marsikdo bi vsaj pol keša porabil instant...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Pomoje bi morala dati država neke subvencije za nakup novih avtomobilov. In tudi tule probati spodbuditi potrošnjo. Recmo za to in naslednje leto.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

LeQuack ::

Vazelin je izjavil:

Pomoje bi morala dati država neke subvencije za nakup novih avtomobilov. In tudi tule probati spodbuditi potrošnjo. Recmo za to in naslednje leto.


Zakaj avtomobilov, raje za kolesa.
Quack !

AcidicCarrot ::

Mato989 je izjavil:

AcidicCarrot je izjavil:

Če bi denar prosto delil bi ljudje v večini to šparal tudi če bi po glavi dobil 5000€, ker smo v nepredvidljivih časih
Če daš pa vavčer ali subvencijo jo pa lahko porabiš samo za določen namen in jo boš porabil, ker je šparat ne moreš. A je to fer in prav in dobro za vse ki morajo otrokom kupiti šolske potrebščine, najbrž ne, ampak s tem ne bomo rešil problema s potrošnjo katero imamo sedaj

Glede na to da avtomobilska industrija tone in s tem ogromno slo podjetij upam da dajo tudi subvencijo za nakup novega vozila...s tem bi tudi nacionalni vozni park posodobil - manj krip na cesti, večja varnost, manjše emisije...


Ne bi večinsko šparali ker ne morejo, ker nimajo denarja več...marsikdo bi vsaj pol keša porabil instant...


Porabil na osnovnih dobrinah, kar pa bistveno nebi vplivalo na večino gospodarstva. Koliko podjetij je vezanih na to da se sestavi en BMW in koliko, da se speče hlebec kruha. Pri prvem je veriga bistveno daljša, kar pomeni več podjetij več delovnih mest in večje posledice če ta podjetja propadejo.

LeQuack je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Pomoje bi morala dati država neke subvencije za nakup novih avtomobilov. In tudi tule probati spodbuditi potrošnjo. Recmo za to in naslednje leto.


Zakaj avtomobilov, raje za kolesa.


Ker kolesa ne poganjajo gospodarstva tako kot ga avtomobilska industrija

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Porabil na osnovnih dobrinah, kar pa bistveno nebi vplivalo na večino gospodarstva. Koliko podjetij je vezanih na to da se sestavi en BMW in koliko, da se speče hlebec kruha. Pri prvem je veriga bistveno daljša, kar pomeni več podjetij več delovnih mest in večje posledice če ta podjetja propadejo.


Nikakor... na trgovino je vezanih VEČ zaposlenih vsaj v ožjem krogu, kot na avto industrijo... tudi logistike je več pri trgovinah v Sloveniji kot pri fabrikah, že iz razloga ker jih je več in je treba v vsako peljat robo od različnih dobaviteljev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

koyotee ::

Vavčerji bodo prenosljivi v družini
Vsi polnoletni državljani z s stalnim prebivališčem v Sloveniji bodo prejeli 200-evrski bon za prenočitev v domačih hotelih ali kampih, poroča Radio Slovenija. Bon bo prenosljiv med družinskimi člani: med brati, sestrami in med starši in otroki. Ne bo v fizični obliki, temveč bo Furs pridobil podatke iz registra nastanitvenih obratov. Bon ne bo vplival na regres za letni dopust.


Torej odpade razna menjava bonov za denar. Dejansko te bodo morali prijaviti, da si tam, kar lahko preveri policija. Verjetno pa je se kaka druga varovalka zadaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Vazelin ::

Torej odpade razna menjava bonov za denar. Dejansko te bodo morali prijaviti, da si tam, kar lahko preveri policija. Verjetno pa je se kaka druga varovalka zadaj.

Verjetno bodo svinjsko visoke kazni. Da ne bo raznih zajebancij v stilu prej omenjenih gostilniških predlogov.:D

Jaz bom verjetno kar rezerviral. Za vsak slučaj. V teh časih je treba biti malo patriotski.

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

koyotee je izjavil:

Vavčerji bodo prenosljivi v družini
Vsi polnoletni državljani z s stalnim prebivališčem v Sloveniji bodo prejeli 200-evrski bon za prenočitev v domačih hotelih ali kampih, poroča Radio Slovenija. Bon bo prenosljiv med družinskimi člani: med brati, sestrami in med starši in otroki. Ne bo v fizični obliki, temveč bo Furs pridobil podatke iz registra nastanitvenih obratov. Bon ne bo vplival na regres za letni dopust.


Torej odpade razna menjava bonov za denar. Dejansko te bodo morali prijaviti, da si tam, kar lahko preveri policija. Verjetno pa je se kaka druga varovalka zadaj.


Seveda, in policija bo preverjala še to, po drugi strani pa jajo jamra da ne zmorejo niti meje varovat... TROLOLOL kdaj pa je policija preverjala namestitve no, dajte nehat srat s temi papirnatimi ""tigri"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

AcidicCarrot je izjavil:

Glede na to da avtomobilska industrija tone in s tem ogromno slo podjetij upam da dajo tudi subvencijo za nakup novega vozila...s tem bi tudi nacionalni vozni park posodobil - manj krip na cesti, večja varnost, manjše emisije...

To po moje ne rešuje večine avtomobilske industrije pri nas. Večina podjetji tu je podizvajalcev za tuje tovarne in če pri nas prodamo nekaj avtov več to ne bo bistveno vplivalo na naročila iz tujine, tako da bodo ta podjetja še vedno v težavah. To bi reševalo zgolj avtomobilske trgovce. Teh pa ne maramo preveč, ker bi lahko avte bistveno ceneje kupili direktno prek spleta.

Mato989 je izjavil:

Seveda, in policija bo preverjala še to, po drugi strani pa jajo jamra da ne zmorejo niti meje varovat... TROLOLOL kdaj pa je policija preverjala namestitve no, dajte nehat srat s temi papirnatimi ""tigri"

Kakor jaz poznam zadevo pri nas vsak nastanitveni obrat prijavlja policiji vse goste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

A110 ::

kaj pa hipoteticni primer da hoces to koristiti z nekom ki mu ne pripada oz je sam ze porabil. recimo hoces v kamp kjer placujes po osebi ali pa v apartma ki ga pac placujes po sobi. ali lahko v katerem od teh primerov to porabis za oba (se vedno si ti tam in je naceloma na tebe) ali mora ostala oseba obvezno placati posebej?

Mato989 ::

Kakor jaz poznam zadevo pri nas vsak nastanitveni obrat prijavlja policiji vse goste.


Saj to verjamem... ampak zdaj pa pomisli kolikokrat policija preverja če je ta gost RES TAM? =)

Ok, verjamem, da bi znalo bit malo čudno če bi me nekdo prijavil v Bohinju jaz bi pa fasal kazen pri Ptuju kjer mam stalno prebivališče, ampak nisem še videl primera, ko bi policija preverjala, če je prijavljen gost res tam prenočil =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

AcidicCarrot ::

dronyx je izjavil:

AcidicCarrot je izjavil:

Glede na to da avtomobilska industrija tone in s tem ogromno slo podjetij upam da dajo tudi subvencijo za nakup novega vozila...s tem bi tudi nacionalni vozni park posodobil - manj krip na cesti, večja varnost, manjše emisije...

To po moje ne rešuje večine avtomobilske industrije pri nas. Večina podjetji tu je podizvajalcev za tuje tovarne in če pri nas prodamo nekaj avtov več to ne bo bistveno vplivalo na naročila iz tujine, tako da bodo ta podjetja še vedno v težavah. To bi reševalo zgolj avtomobilske trgovce.


To bi moral uskladiti na EU ravni torej da se zažene potrošnja povsod...če to naredimo samo mi bomo metali denar skozi okno..razen če bi bile vezane samo na Revozove Ttwingote :D

Mato989 je izjavil:

Porabil na osnovnih dobrinah, kar pa bistveno nebi vplivalo na večino gospodarstva. Koliko podjetij je vezanih na to da se sestavi en BMW in koliko, da se speče hlebec kruha. Pri prvem je veriga bistveno daljša, kar pomeni več podjetij več delovnih mest in večje posledice če ta podjetja propadejo.


Nikakor... na trgovino je vezanih VEČ zaposlenih vsaj v ožjem krogu, kot na avto industrijo... tudi logistike je več pri trgovinah v Sloveniji kot pri fabrikah, že iz razloga ker jih je več in je treba v vsako peljat robo od različnih dobaviteljev...


Ljudje bodo osnovne dobrine koristli približno enako oz se bodo potrošniki prilagodili da bodo trošili manj, medtem ko se lahko potrošnja luksuznih dobrin popolnoma ustavi, ker tega pač ne rabimo nujno

Torej nekoliko manjše trošenje na recimo hrani ne bo bistveno vplivala na delovna mesta v Mercatorju, logistiki in kmetu, ki to prideluje, ker določeno količino hrane skonzumiramo vsak dan, novega avta pa ubistvu ne rabi noben (če ga nujno rabi kupi rabljenega)

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Saj to verjamem... ampak zdaj pa pomisli kolikokrat policija preverja če je ta gost RES TAM? =)

To verjetno ne, sem pa bral že nekaj časa nazaj kako visoke so kazni že če je prijava napačna, da se recimo kdo zmoti v črki priimka ali podobno, tako da se s tem ne upajo igrat. ;)
««
6 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideje za izkoristit te bone

Oddelek: Loža
469843 (2291) SmolWhale
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216481 (5734) V-i-p
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385333 (4329) ogorazd1
»

Odnos do slovenskih turistov, vkljucno s Slovenijo (kako izboljsati odnos) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1309770 (6870) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21722409 (15821) Vazelin

Več podobnih tem