» »

Nakup novega TV-ja ULED 4K TV H50U7B Hisense

Nakup novega TV-ja ULED 4K TV H50U7B Hisense

flenk ::

Pozdravljeni!

Sem novi uporabnik na teh straneh!
Upam, da ne bom smetil z svojimi mogoče neukimi vprašanji, iskal sem odgovore pa žal nisem našel zadovoljivega odgovora! Namreč tri leta stari philips se mi je okvaril, no ne deluje slika AM in zvok špilata ma slike ni.. Ma pustmo tole, nevem niti če je zadeva še kej vredna al je sam za kontejner.
Odločil sem se za večji TV (prej 43 inch)

Se pravi v naslovu sem omenil Tv katerega nameravam kupiti, kako je s temi znamkami je to dovolj solidna zadeva budget je pa tudi to to, ne grem čez.

Problem pa nastane, nikjer ne zasledim, da ta TV ali podobni berejo filme v XVID formatu je to komu kaj znano? Namreč z kompom nalagam filme večinoma iz partisa na HDD in potem usb in gasa prek TV-ja, tv programov večina ne spremljam razen kak šport. Predaleč pa mi je, da bi po celi bajturini vleku HDMI kabel za branje filmov in podnapisov, pa tudi hočem prek tv-ja upravljat zagon in itd :(

Mi lahko pri tej zadevi kdo jasno pokomentira kaj in kako, mogoče kak drugi model tv-ja, mislim v čem je poanta, da novejši TV-ji ne berejo teh kodekov oz. se motim!? Nočem pa tudi nobenih boksov še dodatno pod tv, so dovolj komponente in PS ;) In, ali res ne gre drugače?

Prosim za pomoč! Hvala!

genesiss ::

Kaksen panel pa isces - VA ali IPS?

Za 500EUR se meni zdi ta TV top
Panasonic TX-50GX820E https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ce te ne moti da je odprta embalaza ga dobis tu se ceneje: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Ta tv ima VA panel, kar naceloma pomeni kvalitetnejso sliko, slabost so pa vidni koti kjer je IPS boljsi. Tako da najprej se moras odlociti kaj ti ke pomembneje - vidni kot ali kvaliteta slike in se bos lazje odlocil.

Aja, filmi iz partisa ti bodod delali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

flenk ::

genesiss je izjavil:

Kaksen panel pa isces - VA ali IPS?

Za 500EUR se meni zdi ta TV top
Panasonic TX-50GX820E https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ce te ne moti da je odprta embalaza ga dobis tu se ceneje: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Ta tv ima VA panel, kar naceloma pomeni kvalitetnejso sliko, slabost so pa vidni koti kjer je IPS boljsi. Tako da najprej se moras odlociti kaj ti ke pomembneje - vidni kot ali kvaliteta slike in se bos lazje odlocil.

Aja, filmi iz partisa ti bodod delali.


Živjo!

hvala Genesiss za komentar! danes sem šeu pogledat oz. testirat zadevo v Merkator tehnika z prenosnim diskom... Na samsungu xvid ni delal, sony ni niti zaznal diska priklopljenega na usb vhod. Na Hisense H55U7B pa je zadeva delovala vrhunsko. Jutri, če bom na času grem počekirat še zgoraj omenjeni Panasonic. In najbrž, če bo zadeva delovala se bom odloču za omenjeni Panasonic.

Glede slike je pa tako, ne poznam zadev newem kakšen panel ima Philips lastim si sedaj okvarjenega Pus6... slika je bila odlična, sploh, če sem potegnu z neta kak FHD oz 4k format. Sam kot sem omenil, me Philips odvrača ravno zaradi hitrega kvara. Bi pričakoval od TV-ja, da bo deloval vsaj 5let in ne le tri leta, razen če sem imel smolo.

Če ima še kdo kako idejo oz. jo imaš kr na plan z besedo. Vsak komentar je vredn branja.

lp

TOP ::

Imaš namensko temo in tam si preberi par strani in ti bo na hitro jasno kako in kaj.Kako si ti tole testiral nisem vidu.Recimo Sony,ki podpira Android si inštaliraš gor Kodi in stvar dela use.Kar se tiče kvalitete slike na Hisiense je pa škoda zgubljat besed.Če pa boš želel kak film ki bo rabu DTS zvočni dekoder si pa zmrznu,edino Sony podpira.

flenk ::

TOP je izjavil:

Imaš namensko temo in tam si preberi par strani in ti bo na hitro jasno kako in kaj.Kako si ti tole testiral nisem vidu.Recimo Sony,ki podpira Android si inštaliraš gor Kodi in stvar dela use.Kar se tiče kvalitete slike na Hisiense je pa škoda zgubljat besed.Če pa boš želel kak film ki bo rabu DTS zvočni dekoder si pa zmrznu,edino Sony podpira.



Me lahko usmeriš, k teh zadev je kr nekaj.
Glede testiranja al dela al ne, sem dobesedno vzel seboj v trgovino HDD vprašal če lahko prečekam, če zadeva deluje, kar je tudi point nakupa. Prodajalec je dovolu in sva prkonektala prvo na kitajca (gorenje=Hisiense) in prvi film k smo odprl je zadeva delovala ok, nastavit bi bilo treba še nastavitve za jezik, da bi šumniki itd delovali kot bi morali. Potem smo prklopl na Sony in sploh ni zaznal diska na usb, pa poizkusili smo na treh različnih. Kot sem dejal ne spoznam se ravno najbolje, pomembno pa mi je, da mi ta zadeva deluje.
Imam še malo 32col Teslo tam dela vse, ma za v jedilnico je čist ock tv ma za v dnevno ga pa nočem, ker je prepočasen itd.

flenk ::

Po kr nekaj zabitih urcah in skakanju gor pa dol, sem prišel do TV-ja... glej ga zlomka kar sem hotel je bilo v Hoferjevem Medionu. Ima vse kar imajo veliki morda še več vendar se mi ne da več raziskovati tople vode, je bistveno ceneje, slika je več kot odlična, 3 leta garancije in tudi dela kot je treba, precej bolj odziven glede na moj prejšnji 3-leta stari PUS za katerega sem ruknu skoraj za tri te medione.

Če mi ta krepne po treh letih kapo dol, in najbrž bom šel po drugega takega :)

End post, hvala fantje za nasvete.

lp

Horas ::

flenk no vidiš. nč ti ne bo po treh letih krepnu, zna se zgodit da ti bo še dlje zdržal od priznanih znamk.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Machete ::

In kje kaj stojijo tile TVji Hisense? Slišim po radiju, da jih bo Gorenje delalo v Slo in da bojo zaposlili več 100 ljudi za ta namen. Če so kakovostni, v znak podpore, rade volje vzamem za naslednji TV (če se prepričam, da se lahko odrečem ambiligtu).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
34363434 (8641) Han
»

nakup TV - stotič

Oddelek: Zvok in slika
163105 (2768) floyd1

Več podobnih tem