» »

Novi systemd prinaša spremembo filozofije uporabniških map v Linuxu

1
2
»

spegli ::

PulseAudio raises pulse...

Randomness ::

Ma težava izvira iz dizajn linux kernela ker nima stabilnega abstraction interfaca.
O kakem interfaceu ti to govoriš?

poweroff ::

Mimogrede, a je smiselno vezati ssh na userja (oz. /home)? Ali na konkretno mašino? Ker treba je upoštevati še firewalle, itd...

Kaj se zgodi, če user dinamično zmapira svoj homed na "random" mašini preko USB ključka... a se potem lahko kar sshja nanjo iz nekje?
sudo poweroff

johnnyyy ::

poweroff je izjavil:

Mimogrede, a je smiselno vezati ssh na userja (oz. /home)? Ali na konkretno mašino? Ker treba je upoštevati še firewalle, itd...

Kaj se zgodi, če user dinamično zmapira svoj homed na "random" mašini preko USB ključka... a se potem lahko kar sshja nanjo iz nekje?


Odvisno za kaj ti služi ta SSH. Iz mojega vidika, ko se nekam povežem se povežem z razlogom. Ali je na drugi strani VM z več procesorske moči in služi za compilanje blo česa, RaspberryPi ki upravlja bilo kaj, lahko mi SSH služi kot proxy ali entry point za dostop do drugega omrežja itd. Tako je iz mojega vidika uporabe važna lokacija kamor se povežem.
Če imam sistem, kjer je le moj in ga uporabljam samo jaz, potem mi je čisto vseeno na koga je vezan user. Če je uporabnikov več, pa je zardi higiene dobro da ima vsak svoj peskovnik :).

Problem mapiranja ključka na random mašino je v tem, ker boš moral imeti v svojem home direktoriju podpisano konfiguracijo. Če boš root sistema in boš konfiguracijo lahko podpisal potem boš lahko dostopal do sistema, drugače pa ne, razen če bo kje kakšen exception, da imajo nepodpisane konfiguracije default vrednosti. Če tega nebi bilo potem se dodaš v sudo in postaneš administrator sistema >:D.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi systemd prinaša spremembo filozofije uporabniških map v Linuxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5311707 (8377) johnnyyy
»

Zaznavanje Arduina priklopljenega preko USB v Linuxu

Oddelek: Programiranje
211498 (992) mojster_joni
»

systemctl zagon programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
51073 (1034) korenje3

Več podobnih tem