» »

Slovenska afera z maskami

Slovenska afera z maskami

««
23 / 24
»»

jernejl ::

Smrekar1 je izjavil:

Niti eni številki tam notri, ki ni usodna za vlado, ne verjamem. Preveč radi lažejo

No, to je seveda tvoj problem. Komot lahko dokažeš nasprotno. Veliko sreče.

Očitno še žvižgač laže in krade, ker v svojih komentarjih na poročilo ni nič protestiral glede navedenih poslov Šarčeve vlade, kajneda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Smrekar1 ::

jernejl je izjavil:


No, to je seveda tvoj problem. Komot lahko dokažeš nasprotno. Veliko sreče.


Odkar so na čelu NIJZ odstrelili Eržena, ker svojega strokovnega stališča ni uskladil z vlado, in ga zamenjali z diletantom Krekom nobene izjave ne te vlade in ne strokovne izjave, da ta vlada dela karkoli pravilno, niso kredibilne. Lahko so namreč lagali ali ustrahovali ali podkupili strokovnjaka, da je rekel to, kar so mu naročili.

Najdi kaj boljšega. Tole ni vredno bitov na katerih je shranjeno.

jernejl ::

Smrekar1 je izjavil:

Odkar so

Odkar smo ugotovili, da ne veš, kdo je oftalmolog, so vse tvoje pisarije nekredibilne.

Najdi kaj boljšega. Tole ni vredno bitov na katerih je shranjeno.

Daj ti, ali pa se nehaj smešiti in raje ostani tiho.

buttcrack ::

jernejl je izjavil:

Čemu bi se bilo treba o čemerkoli odločati, saj je v vladnem poročilu zapisano, kaj je Šarčeva vlada uspela naročiti.
Če govorimo o maskah:
naročili so sto tisoč FFP2 mask (delno dobavljenih v marcu in delno v aprilu), vse pri isti firmi, ki obstaja leto in pol in ima po zadnjih javno objavljenih podatkih nič zaposlenih, in to po višji ceni, kot jih je nabavljala naslednja vlada.

A so to iste maske, za katere je bil prištet še ddv in carina? No dej no, lepo prosim. Šele ivane je ukinil davkarije na te zadeve, logočno da je bilo dražje 30%

el_bahattee ::

Smrekar1 je izjavil:

el_bahattee je izjavil:


Kaj nismo ta film že videli?


Ne. Videli smo podoben film, kjer sta igrala še SMC in DeSUS.

Kako se je to končalo vidimo zdaj.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/d...

Dobro, potem pa se popravljam: Kaj nismo zelo podobnega filma že videli?
Vse ostalo v mojem postu pa še vedno drži. "Super ekipa" je kmalu sama razpadla, družilo jih je le anti-JJ drža, Levica se je izkazala za nezanesljivo. Pazi, še enkrat poudarjam - prejšnja vlada je razpadla sama, v mirnih časih, brez "pomoči" JJ ali druge opozicije. Tudi pri nabavi opreme pred pandemijo se Šarec ni izkazal. Zakaj bi potem hoteli, da se podobna ekipa spet sestavi in upali, da bo drugič - tokrat v kriznih časih - vse popolnoma drugače in boljše od trenutne vlade?
Come to my center, you enter the winter.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

buttcrack je izjavil:

logočno da je bilo dražje 30%

A trdiš, da so prejšnji bolj kradli, da je logično, da je bilo 30% dražje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

pirat ::

A greste v petek spet kolesarit?

Vazelin ::

Še kakšen dan in bo afera že to, da smo sploh kupili maske, saj sedaj se jih ne rabi LOL. :))
Vse gre v to smer.

Nekateri so šli resnično full retard s histerijo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

fishsticks ::

Jaz grem v petek ker :
- se ne strinjam, da sem kot otrok poslušal o Janši, Peterletu, Podobniku, Kacinu in danes 25 let kasneje iste face...yugotov ne vidiš več na cesti je tako ?
- se ne strinjam s kriznim dodatkom, dobil bom cca 200 eur čeprav sem bil v pisarni za 3 učilnice še z enim sodelavcem(Tudi ljudje, ki so delali od doma govorijo, da so ga dobili brezveze). Prav tako se ne strinjam, da so ga dobili upokojenci ( takoj sem za, da se jim zviša pokojnine, da dobijo še eno pokojnino za ozimnico itd..), ljudje, ki so na socialni. Menim, da se denar dobesedno razmetava na vse strani.
- Kar se mask tiče...ne vem dragi moji kdo nebi izkoristil veze Jack Ma ? In vse te njihove kombinacije s ponarejenimi certifikati, 16 mio zaslužka za eno POFUKANO NABAVO. Že takrat sem gledal primerjavo zaščitne opreme s Šarčevo vlado in mi je bilo čudno, da se noben ne trka po prsih, ker so njihove cene nižje kot od predhodne vlade. Seveda vidim kasneje na twitterju, da je njihova cena brez stroškov, DDV itd.. Dobesedno nas imajo za bedake.
- se ne strinjam, da je gospod Janša na vsa vodilna mesta postavil svoje ljudi
- se ne strinjam glede interpelacije, da sami sebe preiskujejo
- pa spomnite se Snežiča in Dijane...
- pa napadanje novinark, twitov o policistu, ki se je slikal s protestnikom...to je za bruhat in nočem, da taki majmuni vodijo državo.

harvey ::

- se ne strinjam glede interpelacije, da sami sebe preiskujejo

Ti sploh veš kaj je interpelacija? 8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

buttcrack ::

jernejl je izjavil:

buttcrack je izjavil:

logočno da je bilo dražje 30%

A trdiš, da so prejšnji bolj kradli, da je logično, da je bilo 30% dražje?

Je malo zunaj temperatura padla, pa se ti je hkrati tudi kvocient znižal?
X + 22% DDV + 8% carina (ugibam) ≈ 30% dražje od x

Bo šlo?

fishsticks ::

harvey je izjavil:

- se ne strinjam glede interpelacije, da sami sebe preiskujejo

Ti sploh veš kaj je interpelacija? 8-O

mislil eno, pisal drugo.

pirat ::

harvey je izjavil:

- se ne strinjam glede interpelacije, da sami sebe preiskujejo

Ti sploh veš kaj je interpelacija? 8-O

Optimisticno je pricakovati visoko stopnjo splosne razgledanosti od ljudi ki bodo kolesarili v petek okrog parlamenta. Saj kolesarjenje je OK, ampak tudi v blizine Ljubljane imamo precej primernejsih tras.

jernejl ::

buttcrack je izjavil:

jernejl je izjavil:

buttcrack je izjavil:

logočno da je bilo dražje 30%

A trdiš, da so prejšnji bolj kradli, da je logično, da je bilo 30% dražje?

Je malo zunaj temperatura padla, pa se ti je hkrati tudi kvocient znižal?
X + 22% DDV + 8% carina (ugibam) ≈ 30% dražje od x

Bo šlo?
Preveč ugibaš in premalo veš. Med nama ima nizek kvocient tisti, ki blebeta o carini na izdelke, ki jih kupimo pri slovenskem podjetju. In to - na tvojo žalost - nisem jaz.

buttcrack ::

Dokumentov nisem imel v rokah, prebral sem pa dovolj in če meniš da slo. podjetju ni bilo treba plačati DDV in carine in se že v štartu dvigne cena zaradi tega, potem pa res ne vem...

Itak te (in tebi podobnim) imam pa dovolj, ker tole ni nič drugega kot proti vetru scat.

Slepi verniki FTW!!!

Smrekar1 ::

el_bahattee je izjavil:


Dobro, potem pa se popravljam: Kaj nismo zelo podobnega filma že videli?


Pohvaljen si, ker si tokrat uporabil pravilen sklon.

Vse ostalo v mojem postu pa še vedno drži. "Super ekipa" je kmalu sama razpadla, družilo jih je le anti-JJ drža, Levica se je izkazala za nezanesljivo. Pazi, še enkrat poudarjam - prejšnja vlada je razpadla sama, v mirnih časih, brez "pomoči" JJ ali druge opozicije.


Dejanja SMC v okviru nabave in drža Pivčeve kaže na dvoje:
1. SMC se je dogovoril s 55-80, da bodo prosto kradli iz proračuna in
2. Pivčeva iz ideoloških razlogov podpira 55-80

Kako je do tega prišlo brez pomoči PTTM mi ni jasno. Mogoče lahko poskusiš razložiti. Veliko sreče.

Tudi pri nabavi opreme pred pandemijo se Šarec ni izkazal. Zakaj bi potem hoteli, da se podobna ekipa spet sestavi in upali, da bo drugič - tokrat v kriznih časih - vse popolnoma drugače in boljše od trenutne vlade?


Glede na to, da je trenutna vlada krizo izkoristila za ropanje proračuna, nesmiselne nabave in nameščanje ljudi po partijski liniji izven vseh kompetenc, ni ravno težko biti boljši. Imamo enega največjih protikriznih paketov na svetu, čeprav imamo enega manjših izbruhov in še vedno pričakujemo globok padec gospodarstva in še vedno se najdejo skupine, na katere so pozabili (ali 'pozabili').

Ali bi bila nove tehnična vlada boljša od Šarčeve in ali ne ne vem. Od tele bi bil boljši že naključno izbran asortiment Zoo Ljubljana.

jernejl ::

buttcrack je izjavil:

Dokumentov nisem imel v rokah, prebral sem pa dovolj in če meniš da slo. podjetju ni bilo treba plačati DDV in carine in se že v štartu dvigne cena zaradi tega, potem pa res ne vem...

Carino plača uvoznik in ne kupec, ki od tega (slovenskega) podjetja kupuje. Ko grem v lokalno štacuno po kitajski opekač za kruh, mi ob nakupu ne zaračunajo še carine.
Tako da tvoj zaključek "potem pa res ne vem" drži.

Okapi ::

:)) Seveda plača kupec carino. A misliš, da ti jo kdo časti? Če na računu ne vidiš postavk carina, marža, davek na dobiček, transportni stroški, skladiščenje, marketing..., to ne pomeni, da vsega tega ne plačaš.

el_bahattee ::

Smrekar1 je izjavil:

Pohvaljen si, ker si tokrat uporabil pravilen sklon.

Hvala! Lepo, da opaziš take malenkosti. :D

Smrekar1 je izjavil:

Dejanja SMC v okviru nabave in drža Pivčeve kaže na dvoje:
1. SMC se je dogovoril s 55-80, da bodo prosto kradli iz proračuna in
2. Pivčeva iz ideoloških razlogov podpira 55-80

Kako je do tega prišlo brez pomoči PTTM mi ni jasno. Mogoče lahko poskusiš razložiti. Veliko sreče.

Poskusimo. Ne vem sicer, če prav razumem vse te tvoje kode in šifre, ampak če ti res misliš, da je JJ povzročil padec prejšnje vlade, potem je to neka povsem nova teorija zarote, ki pa je začuda ni omenjal niti Šarec, niti ostali člani propadle prejšnje vlade. Kako je to mogoče, če pa je po tvojem tako očitno? Prosim razloži. Včasih se zdi, da JJ pripisujete prav nadnaravne moči, povsod je vpleten, za vse je kriv, kajne?

Smrekar1 je izjavil:

Glede na to, da je trenutna vlada krizo izkoristila za ropanje proračuna, nesmiselne nabave in nameščanje ljudi po partijski liniji izven vseh kompetenc, ni ravno težko biti boljši. Imamo enega največjih protikriznih paketov na svetu, čeprav imamo enega manjših izbruhov in še vedno pričakujemo globok padec gospodarstva in še vedno se najdejo skupine, na katere so pozabili (ali 'pozabili').

Ali bi bila nove tehnična vlada boljša od Šarčeve in ali ne ne vem. Od tele bi bil boljši že naključno izbran asortiment Zoo Ljubljana.

Počasi, počasi. Očitno ne vidiš širše slike. Greva po vrsti.
Ropanje proračuna? Zadolžili smo se, tako kot praktično cel svet. Poglej, če vlada ne bi lansirala protikriznih ukrepov in denarne pomoči, bi jih folk kritiziral češ, da nič ne pomagajo. Sedaj pa, ko nameni denar za ukrepe, pa imaš spet dva tabora kritikov - eni pravijo, da namenja premalo, drugi pa, da preveč in da nas zadolžuje. Skratka, no win situation za vlado.
Kar se tiče nesmiselnih nabav, bo treba počakati, da se zadeve do konca raziščejo, trenutno je prezgodaj za sodbo.
Kar se tiče nastavljanja svojih ljudi, kaj pa je tu napačnega? Saj to je storila vsaka vlada, vključno s Šarčevo! Če tega ne vidiš in priznaš, potem ti ni pomoči.

Možna sestava "naslednje" vlade po volitvah, ki si jo opisal, je po mojem precej slabša kot sedanja vlada. Preveč je neznank. Bi jo spet vodil Šarec, ki je pri praktično isti ekipi že odstopil, ker ni bilo mogoče vladate? Zakaj bi sploh hoteli sodelovati, če so par mesecev nazaj razpadli? Bi bili bolj izkušeni kot tale vlada - zakaj že? Kot rečeno, podoben film se je že zavrtel, če niso preživeli v mirnih časih, kako bi šele v kriznih.
Come to my center, you enter the winter.

buttcrack ::

Tale vlada bi morala kakšno reč narest, ki jo državljani že vrsto let čakamo, npr nova zdr. reforma, nov stanovanjski zakon itd itd... Takrat jo bomo lahko šele ocenili, tole do sedaj je bilo, kaj pa vem, kar neki... Nekaj dobro, nekaj slabo, nekaj katastrofalno, ...
Nekaj je kriza, nekaj pa normalno stanje.
Trenutno je bilo usrane ljudi komot na špagi držat in jih strašit, ko jih ne vo več strah, bo pa tudi treba kaj več pokazat kot navidezne migrante in s prstom kazat na bivše vlade.

Vazelin ::

Haha že tretja Tarča na temo mask.
V njej celo direktorica Tosame, podjetje, ki ni dobilo posla.8-) Torej certifikate komentira nekdo, ki je vodja podjetja, ki je izviselo. :D Šaljivci. Se jutri tiska majice direktorice Tosame? Zanimivo, da voditeljica načrtno ne pove ozadja gostov ha. Je bilo pa napisano tri tedne nazaj, da je GenePlanet sumljiv ker je imela družina Petek 10 let nazaj manjši delež notri :))

Težko bi šlo še nižje. To je to neodvisno strokovno demokratično novinarstvo. Kar tako zamolčijo bistveno podrobnost - seveda samo selektivno za ene. :D
:))

Bo naslednja Tarča "Zakaj smo sploh kupili maske, če jih sedaj ne rabimo"? Vsaj tako izgleda:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PacificBlue ::

Aja si v svoji ihti pozabil omenit, da so Hrvati nabavili za 50milijonov eur mask direkt od kitajcev, mi pa robe za 200milijonov preko posrednikov?

Nehajte biti primitivni, kdo pa mislite, da naj servira informacije..Nora24?:D

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Tosama je na trgu zdravstvene opreme že desetletja. Eni vodilnih. Žalosti me, da te vseeno ne zanima kaj ima nekdo (celo sama direktorica) na temo povedati. Raje se trolovsko posmehuješ zgolj dejstvu, da poslov niso dobili in da imajo glas v oddaji, kot pa da bi prisluhnil njenim besedam in izkušnjam iz situacije in iz stroke, prakse.. Ne vzbuja pa ti sumničavosti, da so opremo lifrali vsi možni fitnes studiji in nabiralniki, eno največjih podjetij v državi (že sam gospodarski in socialni doprinos skozi zgodovino obstoja, je častivreden in vreden vsakega zaupanja), pa ne. Pa četudi so bili defacto nekonurenčni, je tvoj posmeh bebav.

*Take dobave se gredo razbojniki in barbari. Oni pa se zraven radi okličejo za 'domoljube'. I

(Pa oddaje sicer ne gledam).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

BuDi79 ::

Machete je izjavil:

Tosama je na trgu zdravstvene opreme že desetletja. Eni vodilnih. Žalosti me, da te vseeno ne zanima kaj ima nekdo (celo sama direktorica) na temo povedati. Ne vzbuja pa ti sumničavosti, da so opremo lifrali vsi možni fitnes studiji in nabiralniki, eno največjih podjetij v državi pa ne.
Čaki, a nimajo oni na svoji spletni strani pod izjavami za javnost izjavo, da nimajo namena niti uvažat niti izdelovat mask. Da so jih nekaj uvažali zase in dali v promet, za več pa nimajo namena. Prav tako da ni mogoče proizvesti mask, ker nimajo stroja in ne bi bili konkurenčni - če bi stroj vseeno kupili bi bile prve maske iz njihove proizvodnje lahko na trgu AVGUSTA.

Zanimvo je tudi da osebno poznam nekaj zaposlenih v Toasami na precej visokih položajih, ki sem jih pred mesecem pa pol (na začetku tega sranja pač) spraševal o maskah (preden je bila objavljena izjava za javnost) - dobil sem informacijo: "to nas ne zanima", "v tem dolgoročno ni denarja" ... "maske smo že dolga leta nazaj nehali izdelovati - stroji so bili dolga leta v skladišču, ker se ni izplačala proizvodnja, pa smo jih prodali, ni šans da kupimo nove, to bo trajal mesec-dva-tri, potem bodo pa kitajske spet po par centov in ni računice". Sem vprašal tudi zakaj se ne spravijo uvažat bolj na veliko, glede na to da so vrste v Viru za njihove (stare) zaloge - pa sem dobil informacijo da so razmere na trgu take da ne gre to kar tko, da prodajo samo še kar še imajo. Sem pripomnil da bi prodali po 5x ceni če bi dobili zalogo, pa dobil samo odgovor "lej, ne gre to kar tako".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Okapi ::

Kaj je narobe z avgustom? A nisi slišal, da prihaja drugi val?

BuDi79 ::

Prav obvestila Tosame se mi ne da iskat, sem pa našel tole:

jernejl ::

Okapi je izjavil:

Kaj je narobe z avgustom? A nisi slišal, da prihaja drugi val?

Nič ni narobe, vendar pa v času, ko je bilo treba iskati opremo za naslednji dan, ni treba, da bi imel tak posel prioriteto in bi ga bilo treba skleniti nemudoma. Z nabavami za drugi val se lahko ukvarjajo sedaj in v bližnji prihodnosti, teh pogodb pa ni treba podpisovati v dveh urah po prejemu ponudb.

Če bi to pogodbo takrat sklenili (pa sploh ne vemo, kakšni so bili ostali pogoji), bi pa spet poslušali kritike, zakaj se po hitrem postopku sklepajo posli, kjer bodo prvi artikli dobavljeni čez pol leta, ko pa opremo rabimo takoj.

Tisto, kar so na Tosami lahko dobavili takoj, pa je država tudi odkupila.

Okapi ::

Tričetrt javne uprave je bilo brez dela. Mirno bi se lahko ta čas eni ukvarjali s tem, kar se bo dogajalo avgusta ali do konca leta.

Smrekar1 ::

el_bahattee je izjavil:


Hvala! Lepo, da opaziš take malenkosti. :D


Trudim se! :)


Poskusimo. Ne vem sicer, če prav razumem vse te tvoje kode in šifre, ampak če ti res misliš, da je JJ povzročil padec prejšnje vlade, potem je to neka povsem nova teorija zarote, ki pa je začuda ni omenjal niti Šarec, niti ostali člani propadle prejšnje vlade. Kako je to mogoče, če pa je po tvojem tako očitno? Prosim razloži. Včasih se zdi, da JJ pripisujete prav nadnaravne moči, povsod je vpleten, za vse je kriv, kajne?


Uči se od Hemingwaya.

For sale: Baby shoes. Never worn.


Počasi, počasi. Očitno ne vidiš širše slike. Greva po vrsti.
Ropanje proračuna? Zadolžili smo se, tako kot praktično cel svet.


Imamo eno najmanjših epidemij in enega največjih protikriznih paketov, ki bo, kot kaže, povsem neučinkovit. Obenem poglej tole temo o čem govori.

Kar se tiče nesmiselnih nabav, bo treba počakati, da se zadeve do konca raziščejo, trenutno je prezgodaj za sodbo.


Zaščitnih očal, tistih primernih, imamo za vsaj 5000 let, verjetno več. Nekaj tisoč parov zaščitnih očal je neprimernih za potrebe epidemije. Nak, nič prezgodaj ni.

Kar se tiče nastavljanja svojih ljudi, kaj pa je tu napačnega? Saj to je storila vsaka vlada, vključno s Šarčevo! Če tega ne vidiš in priznaš, potem ti ni pomoči.


Vodjo NIJZ so skinili, ker da "svojega strokovnega mnenja ni uskladil z vlado" (njihove besede, ne moje). Zamenjali so ga z nesposobnim Krekom, ki je njihov in nima pojma o epidemiologiji (in verjetno še čim), ampak je njihov in je zdaj on glavni pri odločanju o epidemijah. Ampak je njihov, zato so ga dali tja. Če ne vidiš kaj je tu napačnega pojdi v kakšno lažjo temo.

Možna sestava "naslednje" vlade po volitvah, ki si jo opisal, je po mojem precej slabša kot sedanja vlada. Preveč je neznank. Bi jo spet vodil Šarec, ki je pri praktično isti ekipi že odstopil, ker ni bilo mogoče vladate? Zakaj bi sploh hoteli sodelovati, če so par mesecev nazaj razpadli? Bi bili bolj izkušeni kot tale vlada - zakaj že? Kot rečeno, podoben film se je že zavrtel, če niso preživeli v mirnih časih, kako bi šele v kriznih.


Za začetek ne bi organizirano ropali državnega proračuna in izvajali čistk nujno potrebnih ustanov po partijski liniji. To je že dovolj, da ne morejo biti slabši od te vlade.

Smrekar1 ::

BuDi79 je izjavil:

Prav obvestila Tosame se mi ne da iskat, sem pa našel tole:



Če bi imeli inteligentno vlado bi zdaj intenzivno delali na tem, da se maske proizvaja in kupuje v Sloveniji. Pač zdravstvu da se kvoto, da moraš vsaj 10% mask kupiti pri Tosami, oni to delajo v nekem omejenem obsegu. Če pride epidemija imajo prosto kapaciteto, da pokrijejo vsaj večji del potreb. Tako dela, denimo, Macron in Francija bo do konca leta neodvisna od uvoza mask, v roku leta ali dveh tudi vse ostale zaščitne opreme.

Ampak naša vlada ima manj možganov kot Nemo.

fafko ::

Vazelin je izjavil:

Haha že tretja Tarča na temo mask.
V njej celo direktorica Tosame, podjetje, ki ni dobilo posla.8-) Torej certifikate komentira nekdo, ki je vodja podjetja, ki je izviselo. :D Šaljivci. Se jutri tiska majice direktorice Tosame? Zanimivo, da voditeljica načrtno ne pove ozadja gostov ha. Je bilo pa napisano tri tedne nazaj, da je GenePlanet sumljiv ker je imela družina Petek 10 let nazaj manjši delež notri :))

Težko bi šlo še nižje. To je to neodvisno strokovno demokratično novinarstvo. Kar tako zamolčijo bistveno podrobnost - seveda samo selektivno za ene. :D
:))

Bo naslednja Tarča "Zakaj smo sploh kupili maske, če jih sedaj ne rabimo"? Vsaj tako izgleda:D



fak, kako ozkogledo razmišljanje...kaj ma veze a so levi al desni na oblasti, važno, da se ne krade...če bi že ob prejšnjih aferah (nlb, teš,...) takole pritiskali bi bilo mogoče kaj rešenega...ampak, dokler bodo ljudje takole zaplankani kot si ti pa se samo populistično udejstvovali je pa drek...naj naredijo še 10 tarč glede mask, važno, da se stvari razčistijo...svetujem ti, da si najdeš babo pa mal zapustiš tale navidezen svet...

lufthammer ::

Zaščitnih očal, tistih primernih, imamo za vsaj 5000 let, verjetno več.

Še kar lažeš, ti si kandidat za gosta v naslednji tarči. Boš kakšno pametno razdrl.

Smrekar1 ::

lufthammer je izjavil:


Še kar lažeš, ti si kandidat za gosta v naslednji tarči. Boš kakšno pametno razdrl.


Kar na dan s podatki koliko zaščitnih očal rabimo.

https://www.24ur.com/novice/korona/hrva...

Vazelin ::

to ratuje že pomilovanja vredno
https://www.24ur.com/novice/slovenija/1...

o mnenju podpisnic in podpisnikov, med katerimi so denimo Dušan Keber, Andrej Lukšič, Vlado Miheljak, Vinko Möderndorfer, Božo Repe, Svetlana Slapšak, Ivan Svetlik, Zvone Šeruga, Vesna Vuk Godina in Boris Vezjak,
jagodni izbor
no, sedaj tudi slepci vedo kam pes taco moli.:))

false flag Mladine in mainstreama, ki je skor na ravni Mladine. 8-)

Manjka samo še, da kdor ne verjame na besedo izbrancem je izdajalec slovenskega naroda.

Upam, da Pahor ne podleže tej debilnosti, ki se jo gredo na Mladini in premore nekaj zdrave pameti do raziskav ustreznih institucij!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

HappyPills ::

Torej so cca 180 milijončkov pokradl. Fejst. To je praktično 3 milijone na dan, kokr so na oblasti. Impressed.

KandazaR ::

Berem debato. Je možno kje preveriti koliko se je res plačalo za vso zaščitno opremo, ventilatorje itd. Cifre varierajo od 30 milijonov do 200 milijonov. Kaj je res? Pa prosim res za resne odgovore. Brez vlečena na svojo strankarsko stran
Hvala.

lufthammer ::

Smrekar1 je izjavil:

lufthammer je izjavil:


Še kar lažeš, ti si kandidat za gosta v naslednji tarči. Boš kakšno pametno razdrl.


Kar na dan s podatki koliko zaščitnih očal rabimo.

https://www.24ur.com/novice/korona/hrva...

Ti opletaš s 5000 let, boš še dokazal to bedarijo. Lepiš pa članek, kjer se novinar ne upa podpisat s polnim imenom, ker je natrosil kup ugibanj in nobene konkretne cifre. Novinarski zmazek, pa še tega nisi prebral, kot kaže.

Smrekar1 ::

lufthammer je izjavil:


Ti opletaš s 5000 let, boš še dokazal to bedarijo.


Saj sem ti citiral vladno poročilo. So po tvoje lagali sebi v škodo?

lufthammer ::

V vladnem poročilu NE piše, da so kupili za 5000 let mask, niti ne piše, koliko na leto jih naše zdravstvo potrebuje. Sem ti povedal, da tudi dragih očal nihče ne uporablja večkrat in vmes ne pere, vse gre v sežig. Lahko pa uporabljene vsak odnese domov za nadaljnjo uporabo, če želi. Osebno bi raje vzel nove. Tudi rokavice imam doma za večkrat, kirurg jih pa pokuri kar nekaj parov na dan. Vse to je v bolnicah potrošni material - za enkrat. V Catch 22 so jih pa prali, mogoče...

Vitamia ::

HappyPills je izjavil:

Torej so cca 180 milijončkov pokradl. Fejst. To je praktično 3 milijone na dan, kokr so na oblasti. Impressed.

Nič novega. Že videno.
https://www.dnevnik.si/1042528448

el_bahattee ::

Smrekar1 je izjavil:

Imamo eno najmanjših epidemij in enega največjih protikriznih paketov, ki bo, kot kaže, povsem neučinkovit. Obenem poglej tole temo o čem govori.

Povsem neučinkovit? A si ekonomist, da si upaš trditi kaj takega? Veliko ekonomistov je sveženj ukrepov pohvalilo, vsaj delno. Vključno z Jožetom P. Damjanom in Lahovnikom. Rajši verjamem Lahovniku, (ki nikakor ni desni politik ali član SDS), kot tvojemu obtoževanju brez dokazov.

Smrekar1 je izjavil:

Zaščitnih očal, tistih primernih, imamo za vsaj 5000 let, verjetno več. Nekaj tisoč parov zaščitnih očal je neprimernih za potrebe epidemije. Nak, nič prezgodaj ni.

Rajši preveč opreme kot premalo, se ti ne zdi? Saj očala se ne pokvarijo. Sicer pa, raziskav nabave še ni konec. Če se dokaže, da je bila v igri korupcija, naj odgovorni odgovarjajo. Saj imamo demokracijo. Ne rabimo demonstracij pred parlamentom in podobno, medtem ko postopek še teče.

Smrekar1 je izjavil:

Vodjo NIJZ so skinili, ker da "svojega strokovnega mnenja ni uskladil z vlado" (njihove besede, ne moje). Zamenjali so ga z nesposobnim Krekom, ki je njihov in nima pojma o epidemiologiji (in verjetno še čim), ampak je njihov in je zdaj on glavni pri odločanju o epidemijah. Ampak je njihov, zato so ga dali tja. Če ne vidiš kaj je tu napačnega pojdi v kakšno lažjo temo.

Imajo vse pravice, da zamenjajo vodjo NIJZ, če ocenjujejo, da ni kompatibilen z njimi, saj bo potrebno tesno sodelovanje. To, da pa ti Krek ni všeč in da dvomiš o njegovih sposobnostih, je pa samo tvoje mnenje.

Smrekar1 je izjavil:

Za začetek ne bi organizirano ropali državnega proračuna in izvajali čistk nujno potrebnih ustanov po partijski liniji. To je že dovolj, da ne morejo biti slabši od te vlade.

"Čistke" oziroma menjave kadrov delajo vse vlade, to verjetno veš. Nastavijo pa svoje ljudi, zdaj ali so člani ali simpatizerji neke stranke ali ne, niti ni pomembno - če jih nastavi vlada, pomeni, da je v določeni meri "njihov". Glede "ropanja" proračuna pa, pustimo času čas, da se končajo raziskave, ne nasedaj par bombastičnim Tarčam in ne delaj zaključkov prekmalu.
Come to my center, you enter the winter.

Vazelin ::

https://www.24ur.com/novice/korona/mors...
Novinarske sponzoruše na 24ur niti ne skrivajo, koliko je ura. Za njih so nepravilnosti dejstvo.:)) V članku je večkrat izraženo "Tu so se dogajale številne nepravilnosti". Skratka, nima veze ali gre za dejstva ali samo, da se verjame na besedo nekaj posameznikom. Za njih je to izvršeno dejstvo.:)) Ne gre se za "morebitne nepravilnosti" kot je to običaj ampak za "nepravilnosti". Kriv, še preden se raziskava začne8-) Kako se lahko medijsko braniš proti temu, če si vnaprej kriv. Doba stalinizma is back?

To je to svobodno, demokratično in neodvisno novinarstvo. Brutalna manipulacija MSM. Zato jih vsak pol folka ne mara.Lepo, da je razsodnik kar urednik 24ur :D

Od jutri pa spet aktivno in neposredno promoviranje kolesarjev seveda, da se ne pozabi :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

HappyPills ::

:))

Vazelin ::

Za 24ur so Nova24tv totalni amaterji kar se propagande tiče8-) Članek je žurnalizem at its finest.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

DeeJay ::

Gre za dva milijona kirurških mask, ki jih je dobavilo podjetje SLA Marketing z lastnikom v ameriški davčni oazi Wyoming. Ob oddaji ponudbe je predložilo certifikat mednarodne družbe iz Nemčije. Toda tam že teden dni preverjajo, ali so ga sploh izdali ali pa je bil ponarejen.

https://necenzurirano.si/clanek/preisko...
:))

Vazelin ::

DeeJay: eno provokativno vprašanje. Iz česa se financira Necenzurirano? To ni podtikanje ampak vprašanje, če veš.
Bili so najbolj glasni glede financiranja Orbana in nekaj revežev. Iz česa se financirajo oni, ki nimajo ne reklam ne naročnine? Poslovni model? Razen tega, da imajo enega "sugar daddya" v ozadju (Odlazek), kar je že samo po sebi čudni interesi? Od kje jim denar za 3 dobro plačane novinarje in gostujoča mnenja in samo raziskovanje? >:D8-) Od kje 15k mesečno, da to laufa? Gre za pranje denarja?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

DeeJay ::

HappyPills ::

JSt jim nakažem vsakm mesec 1000€ sam zato, da nervirajo Vazelinkota.

torentino ::

O, Yipe se je oglasil, torej bodo kmalu zaklenili temo, ko bo full meltdown.

Smrekar1 ::

lufthammer je izjavil:

V vladnem poročilu NE piše, da so kupili za 5000 let mask, niti ne piše, koliko na leto jih naše zdravstvo potrebuje.


Res je. Piše pa koliko zaščitnih očal so nabavili. Za nekaj tisoč let, tam nekje.

Sem ti povedal, da tudi dragih očal nihče ne uporablja večkrat in vmes ne pere, vse gre v sežig. Lahko pa uporabljene vsak odnese domov za nadaljnjo uporabo, če želi.


Daj, navedi ustanovo in vir, ki ti je to povedal. Nabavljena očala so načeloma trajna, držijo nekaj let.

Tudi rokavice imam doma za večkrat, kirurg jih pa pokuri kar nekaj parov na dan. Vse to je v bolnicah potrošni material - za enkrat. V Catch 22 so jih pa prali, mogoče...


Ti primerjaš rokavice iz lateksa ali nitrila, ki varujejo mogoče 20 minut, z zaščitnimi očali, ki varujejo tudi 20 let?

Resno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()
««
23 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pristranskost novinarjev v aferi z nakupovanjem mask (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11114068 (11038) lotar123

Več podobnih tem