» »

Ugoden visokotlačni čistilec

Ugoden visokotlačni čistilec

«
1
2

Rok1215 ::

Zdravo,
Zanimam se za nakup visokotlačnega čistilca, ki bi bil ugoden in dokaj kvaliteten. Se nič ne spoznam in prosim za kakšne nasvete. Uporabljal bi se večinoma samo za čiščenje avta.
Malo sem gledal na Mimovrstah Kärcher K2 in K3 Car, ima kdo izkusnje s temi?

profii ::

Odvisno kaj pričakuješ od njega.
Načeloma so K2 in podobno bolj igračke.

https://www.google.com/search?client=fi...

dxx ::

K3 car je to kar iščeš.

IL_DIAVOLO ::

Imam karcher k5. Moc je sicer brutalna, ampak slauf je meni pretrd in se ne navija lepo. Pa pretok vode glej, na k5 je pretok vode previsok.

šernk ::

jst sem 2 leti nazaj v obiju vzel karcher K2 (imam pa od prej 10m cev, ker 5m cevi rata hitro premalo, kaj šele 3m, razen če imaš voljo stalno prekladat zadevo), sem ga pa malenkost predelal da ima boben za cev sedaj na sebi.

za pranje avta glej samo tri stvari:
- dolžina cevi (misliš si da je 5m cevi precej, pa za okrog avta ni nič, rabiš vsaj min 7m)
- cena
- dolžina garancije (tu je zmagal obi pred 2 leti z 5 let garancije).

vsi ostali priloženi bonbončki so neuporabni. Sem takrat doplačal ene 10eur za snowfoam, pa mi stoji v garaži in sem nabavil raje snowfoam lance potem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

starfotr ::

Imaš še druge firme, na primer wap alto.

Jaz imam 2. Boljši oziroma dražji ima tudi možnost, da se cev vrti pri pištoli, ko navijaš/odvijaš, kar je zelo priročno. Cenejši nima tega.

fikus_ ::

V glavnem glej najmanj 6m cevi, tlak je 100-120 bar dovolj, pomemben je pretok vode 6-8 l/min. Pri tem je moč okrog 1,5 do 2 kW.

Pa da ne boš razočaran, če boš hotel dobro oprat svto, še vedno boš rabil krtačo/krpo da temeljito očistiš.

Argonavt ::

Crknil ŽE drugi Kaercher. Noben od njih ni imel več kot 15 delovnih ur. Prvi K3 spustil vodo na vseh spojih, K4 menda crknila elektronika. Skupno obema samo to, da oba nabavljena v OBIju.

Kak predlog za tretji VTČ?
- 120 do 160 barov,
- možnost navijanja cevi,
- kovinski vitalni deli,
- ustrezen pretok vode,
- možnost podaljšane garancije 4-5 let,
- servis ali vsaj prevzem v Ljubljani.

`DoC ::

Zdravo,

priporočam to zver:

https://www.inpos.eu/visokotlacni-cisti...

Proivajalec ki dela za karcher, ima svojo linijo. TOP
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Telbanc ::

Črpalka naj bo kovinska. Plastična gre sam do 40 celzija. Temperatura vode. Jaz sem vzel od bosha z kovinsko črpalko.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

          ::

Telbanc je izjavil:

Črpalka naj bo kovinska. Plastična gre sam do 40 celzija. Temperatura vode. Jaz sem vzel od bosha z kovinsko črpalko.


Tako je. Karcher ima kovinsko, mislim da, od K5 (vključno) dalje. Pri plastičnih ne pričakovati kvalitete.

Gambino ::

Tole nabavi ne bo ti žal: LINK

Za husqvarno dela visokotlačne čistilce NILFISK, odlična in kvalitetna roba. Enak model pri NILFISKu je 400E.

9797 ::

Živijo!

Star HDem je zdahnil, oziroma pušča iz več spojev, zato se odločam za nakup novega visokotlačnega čistilca.

Cenovni rang je tam do 250-300EUR. Sem analiziral/preučil res vse možne v tem rangu. Pogoji so tlak med 140-170bar, pretok vode 400L/h+, kovinska črpalka, induktiven motor. Izbiram pa med temi:

- Husqvarna PW350: https://www.mobilservis.si/proizvodi/do...

- Bosch Advanced Aquatak 150: https://edigital.si/visokotlacni-cistil...

- Kärcher K5 Premium: https://www.casjeza.obi.si/artikel/viso...


Gledal sem tudi Lavor, vendar sta oba že v rangu 400EUR:

- Lavor Tormenta 28: https://www.agrieuro.co.uk/lavor-tormen...

- Lavor Vertigo 28 plus: https://www.amazon.it/gp/product/B00TCF...


Oba Lavor sta po kvaliteti izgradnje verjetno najboljša. Edina imata tudi medeninasto glavo črpalke, ostali aluminjasto. K5 je vodno hlajen, ostali z zrakom. Tlak in pretok vode imajo vsi soliden, tako da tu ni velikih razlik. Malo me moti teža Karcher-jev, katerih modeli so vsi za 30-50% lažji od konkurentov, kar pomeni da so nekje konkretno varčevali in je vse plastično. Prav tako se mi zdi da je Karcher precej spromoviran in so ostali preveč podcenjeni, tudi če ponujajo isto oziroma boljše za enako ceno. Vaša mnenja? Ima kateri izkušnje z ostalimi poleg K5?

P.S. Glede kovinske črpalke pri Karcherju. Trgovci/serviserji v slo se ne znajo zjasniti glede tega. Vsak drugače pove. Sam menim, da je glava črpalke aluminijasta, ostalo plastično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 9797 ()

otago ::

Osnovna garancija je 2 leti + 3 leta(vsaj za nekatere produkte), ce registracija na karcherjevi spletni strani? Iz tega sklepam, da ne gre za evropsko garancijo, npr. kupljen v AT, servisiran v SLO.

Invictus ::

Mi imamo doma že 5 let OBIjevega iz LUX programa.

Res ne laufa non stop, ampak še ni crknil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

d4vid ::

Prej imel parkside 150 bar, sedaj karcher k4. Sej karcher dela, ampak pušča vodo na spojkah, ne gre lepo priklopit nastavkov... Za 3x več denarja kot je bil parkside, sem razočaran.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

lonewolf_ ::

d4vid je izjavil:

Prej imel parkside 150 bar, sedaj karcher k4. Sej karcher dela, ampak pušča vodo na spojkah, ne gre lepo priklopit nastavkov... Za 3x več denarja kot je bil parkside, sem razočaran.


Z lepo besedo se vse reši, če imaš garancijo- vsaj jaz sem. Drugače sem opral 20x avte z Parkside-ovim iz Lidla za 100€ pa mi ni nič falilo (ne vem če ima več ko 90barov, morda 110). K5 je čisto druga zadevca, ampak če hočeš res čist avto moraš pri obeh vzet krpo v roke pa šampon. Edino kar je, sem z Karcherjevim prej konec kakšne 25% v času, ker pač ima višji pretok itd...

Če koga zanima, ga prodam, ker stoji od marca, mislim pa da je še celo v garanciji in zraven literski nastavek za peno - 50€ PHD 110, MB
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

d4vid ::

Parkside je čist vredu za hobi. Meni je po ene 5 letih začel puščat, pa cev je nekdo "zalomil" in tu so se zacele tezave. Potem sem kupil karcherja, v pricakovanju da bo delal tako kot parkside, ali bolje. Pa je zacel puscat v enem letu, O-ringi na nastavkih spuscajo, plastika, ki drzi o-ring pada ven...

Kupil sem ga pa predvsem zato, ker lazje dobim nastavke kot za parkside...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Comandante ::

Kärcher je zacel delati krs robo, njihove plasticne pumpe so drek.

Poglej Nilfisk (kak C130). Kovinska pumpa, kovinske spojke, robustna roba. Po dveh "profi" Kärcherjih sem kupil to, ne vem kaj sem cakal tako dolgo.

Gambino ::

d4vid je izjavil:

Prej imel parkside 150 bar, sedaj karcher k4. Sej karcher dela, ampak pušča vodo na spojkah, ne gre lepo priklopit nastavkov... Za 3x več denarja kot je bil parkside, sem razočaran.


Namaži jih z mastjo, pa ne bo nič puščalo. Spojke je potrbno mazat, tudi pri profi aparatih.

mr_chai ::

husqvarna je top, že 5 let ga uporabljam za čiščenje oklepa moje domače želve velikanke velike Berte.

Gambino ::

mr_chai je izjavil:

husqvarna je top, že 5 let ga uporabljam za čiščenje oklepa moje domače želve velikanke velike Berte.


Seveda je top, če pa za njih dela Nilfisk.

starfotr ::

Saj to je wap alto oz. nilfisk.

9797 ::

Gambino je izjavil:

mr_chai je izjavil:

husqvarna je top, že 5 let ga uporabljam za čiščenje oklepa moje domače želve velikanke velike Berte.


Seveda je top, če pa za njih dela Nilfisk.



Zakaj tako prepričljivo trdiš, da jih dela Nilfisk? Ti svetujem, da še enkrat pogooglaš, prej ko boš še v tretje rekel napačno stvar ;)

Husqvarna čistilce dela Briggs & Stratton in noben drug.

starfotr ::

Za Stihl jih delajo oni. Za Huso pa najbrž ne.

Gambino ::

9797 je izjavil:

Gambino je izjavil:

mr_chai je izjavil:

husqvarna je top, že 5 let ga uporabljam za čiščenje oklepa moje domače želve velikanke velike Berte.


Seveda je top, če pa za njih dela Nilfisk.



Zakaj tako prepričljivo trdiš, da jih dela Nilfisk? Ti svetujem, da še enkrat pogooglaš, prej ko boš še v tretje rekel napačno stvar ;)

Husqvarna čistilce dela Briggs & Stratton in noben drug.


Zakaj tako prepričljivo. Ker je res!

Govorimo za električne visokotlačne čistilce in ne motorne, tako da ...

Nilfisk/STIHL/GERNI/HUSQARNA pa si malo poglej.

Avenger ::

Jaz imam že nekaj let HDEM od REMa. 3x sem ga popravljal v garanciji, če lahko verjamete so na prvem popravilu ugotovili, da je bil tovarniško brez olja. Zdaj nekako dela, kupil ga pa nebi nikol več od te firme. To je čisti, čisti Kitajc, firma, ki daje gor svoje nalepke, je Slovenska, originalno ime Rheinland Elektromaschinen. Nima veze z Nemčijo sploh. Potem so bili Elektro Maschinen, zdaj REM power. Vse iz kitajske.

Kärcher je malo drugačna zgodba, ampak mi je prodajalc v Kärcher trgovini, s katerim se poznava, rekel, da Bauhaus, Obi in podobni dobijo varianto izdelka, ki ima slabše/cenejše komponente, verjetno tudi narejen v drugi tovarni. In ko kupuješ K2 nekineki je videt identičen v Obiju in v Kärcher trgovini, ampak je čisto druga kvaliteta. Profi razred je sploh druga liga. Imam pometač, profi izvedbo, cena je res da x4, ampak že 10 let nobenih problemov, pa je redno v uporabi. Kolkr dnarja tolk je muzke.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

d4vid ::

Torej sem se zajebal, ker sem vzel K4 v Jagru (cena je bila res ugodna proti drugim) namesto v Karcher trgovini?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Telbanc ::

d4vid je izjavil:

Torej sem se zajebal, ker sem vzel K4 v Jagru (cena je bila res ugodna proti drugim) namesto v Karcher trgovini?


Poglej kako črpalko ima? Plastika ali kovina.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

d4vid ::

Predvidevam, da ga moram odpret?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Telbanc ::

d4vid je izjavil:

Predvidevam, da ga moram odpret?


Maš navodila, če ne poglej po netu. Ne odpiraj, ker ni potrebe.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Argonavt ::

Avenger je izjavil:

Kärcher je malo drugačna zgodba, ampak mi je prodajalc v Kärcher trgovini, s katerim se poznava, rekel, da Bauhaus, Obi in podobni dobijo varianto izdelka, ki ima slabše/cenejše komponente, verjetno tudi narejen v drugi tovarni. In ko kupuješ K2 nekineki je videt identičen v Obiju in v Kärcher trgovini, ampak je čisto druga kvaliteta. Profi razred je sploh druga liga. Imam pometač, profi izvedbo, cena je res da x4, ampak že 10 let nobenih problemov, pa je redno v uporabi. Kolkr dnarja tolk je muzke.


Nekaj bo na tem, ker sta meni crknila že dva Kärcherja iz OBIja. K3 je začel curiti vodo na vseh spojih, K4 crknila elektronika. Vsak od njih je imel manj kot 20 delovnih ur.

Resno razmišljam, da bi jih poslal predsedniku uprave Kärcherja v DE naj se ob aparatu pogovori s Quality control službo. V glavnem, ko zagledam rumen čistilec dobim ošpice.

in p.s.: če kdo rabi K4 praktično nov za rezervne dele je na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()

2dark ::

Kärcher je očitno dober samo pri dražjih profi zadevah. Mi smo imeli enega močnega Kärcherja v avtopralnici in je delal tako kot mora. Teh za domače zadeve pa ni kupovat.

Ljudje podzavestno potegnejo vzporednico visokotlačni ćistilec = Kärcher, vzmetnica = dormeo .. oboje je sranje..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Comandante ::

2dark je izjavil:

Kärcher je očitno dober samo pri dražjih profi zadevah. Mi smo imeli enega močnega Kärcherja v avtopralnici in je delal tako kot mora. Teh za domače zadeve pa ni kupovat.

Ljudje podzavestno potegnejo vzporednico visokotlačni ćistilec = Kärcher, vzmetnica = dormeo .. oboje je sranje..

Kärcher je svoj cas bil top, dejansko mam doma vsaj 20 let star K2, dela se vedno, pa je to najnizji rang. Danes crkujejo kot po tekocem traku. Po dosti raziskovanja in priporocilih znancev sem vzel Nilfisk. Glede zivljenske dobe se ne morem nic reci, ampak deluje vrhunsko. Kvaliteta izdelave je boljsa kot primerljiv Kärcher, pumpa in spojke so kovinske. Pa Wifi ma pistola, da lahko nastavljas tlak, kar je kul.

2dark ::

Comandante je izjavil:


Kärcher je svoj cas bil top, dejansko mam doma vsaj 20 let star K2, dela se vedno, pa je to najnizji rang. .


Bil je.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Avenger ::

Tko na pamet bi rekel, da to kar je bil Kärcher prej, je zdaj Kärcher profi razred, kar je pa Kärcher zdaj rumeni program, je pa kitajc kot kitajc. Nilfiska ne poznam, mogoče je tam res druga zgodba.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Machete ::

Jaz imam https://www.villager.si/category/visoko... VHW 120.
Za okoli 150 eur je kar vredu. So pa to generični kitajci, katerim malo spremnijo par malenkosti in nabijejo drugo ime gor.
Zamenjal sem edino priključek za cev za kovinskega, ker je original počil prvič, ko se je prevrnil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shark99 ::

Pozdravljeni, bi kar izkoristil temo :) Kupujem za avto oprati 1x mesečno. Rad bi imel dobro šobo za peno in soliden pritisk. Gledam firmo Lavor, se mi zdi, da dobiš še največ za svoj denar. Mi lahko kdo priporoča nekaj do 130EUR npr.

Kot npr. kaj takega? https://www.merkur.si/cistilnik-na-hlad...

tu je zraven vse, a ne? Nisem še kupoval wapa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark99 ()

fikus_ ::

Za to ceno ne pričakovati kaj konkretnega. Še vedno boš moral avto drgniti, da jo res čist. 100-120 bar že je cisto dovolj, pretok vode je pomemben. 450 l/min je bolj tako tako, za to ceno ok.

starfotr ::

Vse pod 500 eur je načeloma en šrot.

fikus_ ::

Vcas je bil K5 dober nakup, zadaj so pa začeli šparat pri materialih.

Gagarin ::

bravo, dati 500 za enkrat mesečno pranje avta....ga lahko za tak dnar pereš v pralnici 4 leta plus.

duque ::

fikus_ je izjavil:

Vcas je bil K5 dober nakup, zadaj so pa začeli šparat pri materialih.


K4 in naprej imajo alu pumpo, ostali nekaj plastičnega iz Kitajske. Posledično pomeni, da se ga splača popravljati, K1-K3 pa vržeš stran. Low budget kupiš v lidlu. Je pa šla kvaliteta strmo navzdol, žal.

RookY ::

Zakaj sploh visokotlačni čistilec za pranje avta?
Itak moraš z gobo podrgniti in sprati...škoda denarja in časa, da ga vsakič priklopiš pred pranjem avta.
Za avto jest nikol ne vlačim ven čistilca.
Juhu juhu spet bom bruhu

starfotr ::

Gagarin je izjavil:

bravo, dati 500 za enkrat mesečno pranje avta....ga lahko za tak dnar pereš v pralnici 4 leta plus.


Zato, ker ga ne rabiš samo za avto. In ker ga nimaš samo 4 leta.

Ter, ker kupovati poceni je precej drago.

Tu je problem 500 eur za wap, toliko pa daš vsak mesec za avto, za lizing/kredit, gorivo, vzdrževanje, parking, cestnine...

scenic16 ::

Imam K5.75 Jubilee... 2x na servisu, tudi pokrov črpalke, orig. plastika, nadomestni del alu... oba popravila skupaj blizu 200€... :(

Danes bi se odločil za:
https://www.comet-spa.com/products-cate...

Predvsem zaradi...
Pump with three axial pistons arranged vertically with pump at the bottom and
an all-metal construction without any plastic used for the structural components

https://www.tehnika-agro.si/prodajni-pr...

fikus_ ::

Tale Comet je pa že nekaj boljšega, ga lahko goniš kar nekaj let.

Manjka mu malo pretoka, vsaj 600 l/min, potem bi imel moč motorja 3 kW.

profii ::

Imajo K7 karcherji mesing pumpo?

Invictus ::

Sam imam Obi vap že zadnjih 5 let. Za mojo uporabo čisto v redu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mulc007 ::

Iščem manjši visokotlačni čistilec za pranje cokla in pralnih plošč pred hišo. Do 5 ur uporabe na leto.
Dolžina cevi vsaj 6 metrov.
Hrupnost čim manjša
Za hladno vodo.
Znamka ni pomembna
Čim nižja cena


Pred leti smo kupili K2 ali K3 ampak ni bil za dolgo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8629573 (1575) Zvezdica27
»

Kateri visokotlačni čistilec?

Oddelek: Loža
267045 (3194) xseki
»

Kateri Karcher/visokotlačni čistilnik

Oddelek: Loža
3611496 (2677) Pandorumx5
»

Visokotlačni čistilnik za domačo uporabo

Oddelek: Na cesti
162318 (1871) rsroki
»

visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
219585 (3355) lejko0

Več podobnih tem