» »

Klopni meningoencefalitis

Klopni meningoencefalitis

1
2
3 4

Barakuda1 ::

Highlag je izjavil:



Pa še nekaj, če klope relativno hitro odstranimo je verjetnost, da nas okužijo majhna.


To je dokaj zavajajoče in se žal kar naprej ponavlja.

Ko klop enkrat "zagrize", je zadeva opravljena (v kolikor je kužen).
Če ga pa seveda odstraniš, ko še lazi po teb in išče primerno mesto, kjer bi se napil tvoje krvi....takrat pa drži, da je vrjetnost okužbe majhna. Če smo natačni - takrat je sploh ni.

StarMafijec ::

joggi79 je izjavil:

Poleg tega in borelije pa je v Sloveniji se tretja klopna bolezen. Sorry ime sem pozabil, ceprav je zena ene par dni hodila po infekcijsi kliniki, ker nobenemu ni bilo jasno zakaj ima ze en teden +40 vrocine, dokler se ni ena zdravnica spomnila, da je enkrat nekje brala o tem. 14 dni antibiotik kur, se dober mesec bolj slabega pocutja in nemoci in stvar je bila resena. Je pa res, da je ta stvar hudo redka (po takratnih statistikah, je bila zela ena izmed 3 srecnezev, ki so to tisto leto fasali).


HUMANA GRANULOCITNA ANAPLAZMOZA (HGA)

Vir: https://www.sos-klop.si/klopne-bolezni

vilicarist ::

Tilen je izjavil:

Si me spomnil, da bi moral na refresh. Kako je sedaj s cepljenjem proti KME?

ga ni, tako kot večine zdravstva
bmw = brings me women

Wolfie ::

"Virus KME živi v slinavkah klopa, zato se v kri gostitelja prenese zelo hitro, v nekaj minutah po vbodu. Ker vboda zaradi anestetičnih snovi v slini klopa ne čutimo, je malo verjetno, da bi klopa opazili in odstranili pravočasno. Lymsko boreliozo pa povzročajo baketrije borelije, ki živijo v prebavnem traktu klopa, zato prenos v gostitelja lahko traja do 24 ur. S hitro odstranitvijo klopa lahko zato pomembno zmanjšamo možnost okužbe z borelijo."

PreviousUser ::

Ali je kdo že imel klopa in potem s strahom pričakoval, kaj bo čez dva tedna? Berem, da je tukaj na tem območju kar precej okuženih... :|

shadeX ::

Ali je kdo že imel klopa in potem s strahom pričakoval, kaj bo čez dva tedna?


Name lezejo kot za stavo. Za nameček, sem iz primorske kjer so klopi najbolj okuženi (največ zabeleženih primerov okuženega klopa je ravno tukaj). Lani sem jih imel okoli 5 v celem letu. Partnerka je enega dobila celo decembra, po sprehodu skozi grmovje.

Ker se bolezen (bolerioza), pokaže tudi čez nekaj let, "trepetam" tudi sam. Zaenkrat se ni kazalo še nobenih problemov, upam da ne bo nič. Sem pa po sprehodu v gozd, letos bolj previden (dolge hlače, izogibam se travi, grmovju..), čeprav sem tudi lani uporabljal veliko zaščitnih sredstev (npr spreji, dolge hlače - sicer ne vedno), ampak še vedno se je golazen gor prijela.

PreviousUser ::

shadeX je izjavil:

Ali je kdo že imel klopa in potem s strahom pričakoval, kaj bo čez dva tedna?


Name lezejo kot za stavo. Za nameček, sem iz primorske kjer so klopi najbolj okuženi (največ zabeleženih primerov okuženega klopa je ravno tukaj). Lani sem jih imel okoli 5 v celem letu. Partnerka je enega dobila celo decembra, po sprehodu skozi grmovje.

Ker se bolezen (bolerioza), pokaže tudi čez nekaj let, "trepetam" tudi sam. Zaenkrat se ni kazalo še nobenih problemov, upam da ne bo nič. Sem pa po sprehodu v gozd, letos bolj previden (dolge hlače, izogibam se travi, grmovju..), čeprav sem tudi lani uporabljal veliko zaščitnih sredstev (npr spreji, dolge hlače - sicer ne vedno), ampak še vedno se je golazen gor prijela.


Samo na Primorskem je klopnega meningitisa bolj malo se mi zdi? Mogoče je borelije kaj več...

shadeX ::

Zemljevid, ki sem ga gledal naj bi bil za borelijo ja.

WhiteAngel ::

@OP: Kako počutje?

PreviousUser ::

WhiteAngel je izjavil:

@OP: Kako počutje?


Zaenkrat OK, hvala. Je pa res, da je šele en teden od ugriza.

Miskolinka ::

Pozdrav vsem... Začetnik vprašanja je verjetno že ugotovil ali je zbolel ali ne. Upam da ne. Rada bi povedala našo izkušnjo s klopi. Živimo na endemskem območju z visokim tveganjem tako za boreliozo kot za KME, zato sem nas vse peljala cepiti proti KME (za borelio itak ni cepiva). Leta 2017 sta otroka (zdaj stara 8 in 10 let) dobila še tretji odmerek cepiva, kljub vsemu pa smo se redno pregledovali za klope, saj živimo na kmetiji, v naravi.
Letos, na začetku maja pa je sin nenadoma, čez noč zbolel. Prejšnji dan je še normalno funkcioniral, igral badminton itd., zjutraj pa se je prebudil s krči po celi levi strani. Ker so se ponovili in bili čudni, sem klicala na 112 ampak niso želeli priti ker to ni nujno stanje. Dejali so, naj mu zmerim vročino (sem jo že prej in je ni imel) ter mu dam kakšen lekadol, če pa bo slabše ga pripeljem pokazat. Seveda smo ga takoj naložili v avto in ga peljali v bolnico saj ni mogel stopiti na levo nogo. Tam so se zavzeli (korona situacija, vse zaprto), ga pregledali, komplet kri, urin, ni da ni, še na droge testirali in imeli na opazovanju. Razen teh krčev kaj drugega ni bilo. Naslednji dan pa vročina, glavobol, fotofobija in ostali meningalni znali. Odvzem likvorja, nujen ct, oboje nič pokazalo. Naslednji dan ob hudem poslabšanju zavesti še eeg glave in magnetna resonanca. Likvor je preliminarno pokazal da gre za vnetje v možganih, povzročitelj neznan. Takrat sva s sinom tudi zadnjič govorila. Ooo, jaz sem bila skoz ob njem, ampak se me ni zavedal, prebujal se je samo ob hudih bolečinah. Jaz pa to gledala, molila, tolažila... Ni da ni. Naslednji dan je zletel v komo, dobil neobvladljive krče... Sledila je intubacija, umetna koma in nujni transport v ukc. Tam nadalje 2 tedna v komi, vmes so ga poskušali zbuditi da bi sploh ocenili nevrološki status pa je znova dobil krče, ponovna koma, oživljanje itd. Vmes prepovedani obiski (korona situacija), kot starš info samo med delavniki med 12. 00 in 13.00..da ne govorim kje sem bila z živci, kaj šele ostalo... Končno je napočil dan ko so ga uspešno zbudili iz kome, čez teden dovoljen prvi obisk. (me ni prepoznal, ni govoril...) solze olajšanja,preživel je...in končno, ugotovljen povzročitelj tega hudega encefalitisa. KLOP!!! Ja, kljub cepljenju in 99,8% zaščiti po tretjem odmerku. S tem, da naj dodam da klopa sploh nismo opazili... Trenutno smo od začetka junija na rehabilitaciji v Soči, saj je v diagnozi še levostranska hemiplegija (ohromelost cele leve strani) in kompleksna žariščna epilepsija, da ne govorim, da je v bolnici prebolel še emfizem pljuč, pnevmotoraks in pljučnico. 10 let star otrok. Ki se na novo uči govoriti, hoditi in opravljati osnovne življenjske funkcije... Ko so ga prepeljali tja je zmogel s podporo sam sedeti celih 10 sekund... Spodaj delajo čudeže, sin se resnično rudi, ampak rehabilitacija bo še dolga. Posledice pa bojo celo življenje...
Zato, nikomur ne privoščimo kaj takega. Dovolj je en sam okužen klop, nekaj sekund po ugrizu... Cepljenje to težavo v skoraj 100% uspešno prepreči in je veliko veliko večja verjetnost da bo kdo zbolel če ni cepljen kot pa če cepljenje odpove. Naš primer je izjemno redek in še raziskujemo zakaj in kako, vam pa, ki to berete, polagam na dušo, pojdite se cepiti ker ni hujšega zavedanja, da zboliš ti ali tvoj otrok pa ti ostane zavedanje, da veš da bi vse to lahko preprečil...

Lep pozdrav, miskolinka

gruntfürmich ::

ja, žalosten slučaj. na napačni strani statistike...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shadeX ::

@Miskolinka

Hvala za delitev zgodbe. Upam da bo sin čimprej okreval.

Sicer pa jaz po tem ko sem lani dobil nekaj klopov sploh ne hodim več po veliki travi, grmičevju itd. Letos, ga na srečo še nisem dobil.

dunda ::

Miskolinka je izjavil:

Pozdrav vsem... Začetnik vprašanja je verjetno že ugotovil ali je zbolel ali ne. Upam da ne. Rada bi povedala našo izkušnjo s klopi. Živimo na endemskem območju z visokim tveganjem tako za boreliozo kot za KME, zato sem nas vse peljala cepiti proti KME (za borelio itak ni cepiva). Leta 2017 sta otroka (zdaj stara 8 in 10 let) dobila še tretji odmerek cepiva, kljub vsemu pa smo se redno pregledovali za klope, saj živimo na kmetiji, v naravi.
Lep pozdrav, miskolinka


Uspešno okrevanje želim.
Sam sem tega vraga (KME) staknil pri štirih letih. Menda so me tudi pripeljali v bolnico v nezavesti in sem nekaj dni bil bolj na nitki. Potem sem se nekako zlizal.
https://www.kacnje.eu

Gambino ::

Jaz sem opazil, da me klopi nimajo kaj preveč radi. Nikoli ga nisem imel. Ne vem zakaj, hvala bogu da ne. Na psu pa ogromno, sploh na nekaterih območjih jih je kar mrgolelo na njem. Na ženo gredo, name pa res ne. Hčerko sem hotel cepit, pa jo zaradi korone niso hotel oz so me poslal nekam, kjer se bi dalo.

c3p0 ::

Zanimivo, pri meni enako, pa smo otroštvo praktično preživeli v gozdu. Klopi so bili, le na meni ne. Komarji me žal imajo bolj radi.

Dag ::

@Miskolinka: Žal mi je, da ste ravno vi padli v tisto desetinko odstotka. Upam, da bo sin dobro okreval.

Sam sem letos prvič v življenju dobil klopa. In to na nadmorski višini okrog 1.000 m, kjer naj bi bili klopi redki. Kot otrok sem veliko časa preživel na travnikih in njivah in nikoli nobenega klopa.

Že od nekaj ljudi sem slišal, da je letos nenormalno veliko klopov.

Gambino ::

c3p0 je izjavil:

Zanimivo, pri meni enako, pa smo otroštvo praktično preživeli v gozdu. Klopi so bili, le na meni ne. Komarji me žal imajo bolj radi.

Enako, komarke me imajo preveč rade :)

zasekaroza ::

Klope in komarje bi morali zaplinit

kriko1 ::

Tilen je izjavil:

Si me spomnil, da bi moral na refresh. Kako je sedaj s cepljenjem proti KME?


V navodilih cepiva je 1. refresh 3 leta po zadnji redni dozi. Potem se mi zdi da na 6 - tega ne vem vec tocno, ampak refresh imam v koledarju :)

firbec ::

@Miskolinka

držim pesti za tvojega sinkota, da se čimprej pozdravi.

zobnik ::

Domnevam, da sem pred 2 leti poleti staknil tole bolezen, me zanima a če dobiš tako bolezen jo lahko tud doma preživiš brez večjih zapletov.

DamijanD ::

zakaj tako meniš, da si jo dobil?

zobnik ::

menda pušča posledice na zdravju in da se sčasoma izboljšuje in izboljšuje.

smile- ::

Če imaš simptome (paraliza, rdeč madež...) pojdi do zdr kjer bodo naredili krvne teste. Če bodo pokazali aktivno okužbo, se zdravi z antibiotiki. V nasprotnem primeru predlagam zdravljenje z alternativo (bioresonanca, akupuntura, zelišča (ščetica))

DamijanD ::

KME z antibiotiki?

smile- ::

Ah na hitro bral - mislil sem da je govora o boreliozi... Napaka

zobnik ::

smile- je izjavil:

Če imaš simptome (paraliza, rdeč madež...) pojdi do zdr kjer bodo naredili krvne teste. Če bodo pokazali aktivno okužbo, se zdravi z antibiotiki. V nasprotnem primeru predlagam zdravljenje z alternativo (bioresonanca, akupuntura, zelišča (ščetica))


je že 2 leti mim.

koyotee ::

smile- je izjavil:

Če imaš simptome (paraliza, rdeč madež...) pojdi do zdr kjer bodo naredili krvne teste. Če bodo pokazali aktivno okužbo, se zdravi z antibiotiki. V nasprotnem primeru predlagam zdravljenje z alternativo (bioresonanca, akupuntura, zelišča (ščetica))

Bioresonanca? Si ti padu na glavo?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DamijanD ::

Zobnik ampak še vedno nisi povedal kakšne znake si imel (oz. jih imaš sedaj), da sumiš, da si prebolel KME?

Invictus ::

Če je dobil KME, tega ni prebolel, če ni bil v bolnici.

Razen če se javlja izmd cipres >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

V-i-p ::

Jaz sem KME prebolel kot otrok. V vrtcu, pa se vsega spomnim, je blo hudo ja. A res drži, da ko ga enkrat prebiš si imun na to pyzdarijo?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

enemon ::

zobnik je izjavil:

Domnevam, da sem pred 2 leti poleti staknil tole bolezen, me zanima a če dobiš tako bolezen jo lahko tud doma preživiš brez večjih zapletov.


Itak, ni to kovid ali pa gripa LOL. :))

dexterboy ::

Gambino je izjavil:

Jaz sem opazil, da me klopi nimajo kaj preveč radi. Nikoli ga nisem imel. Ne vem zakaj, hvala bogu da ne. Na psu pa ogromno, sploh na nekaterih območjih jih je kar mrgolelo na njem. Na ženo gredo, name pa res ne. Hčerko sem hotel cepit, pa jo zaradi korone niso hotel oz so me poslal nekam, kjer se bi dalo.

Ali je že kdo delal kakšno povezavo s krvno grupo in ljubeznijo klopov do ljudi? Jaz sem jih enkrat na Nanosu fasal 5 (PET), pa petega odkril šele po nekaj dneh. Name grejo kot muhe na med... Če si kaj želim na globalni ravni je to, da bi s kakšno genetsko "terapijo" iztrebili te klope, nekaj podobnega, kar so delali pred leti s komarji... mater jim jebem, da jim jebem !!! Sorry, sem moral dati ven iz sebe.
Miskolinki pa želim čim hitrejše okrevanje njenega sina.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

robo125 ::

smile- je izjavil:

Če imaš simptome (paraliza, rdeč madež...) pojdi do zdr kjer bodo naredili krvne teste. Če bodo pokazali aktivno okužbo, se zdravi z antibiotiki. V nasprotnem primeru predlagam zdravljenje z alternativo (bioresonanca, akupuntura, zelišča (ščetica))


A ni tako, da če hočejo potrditi/ovreči ali imaš klopni meningoencefalitis, ti morajo testirati kostni mozeg, kar ni ravno prijeten poseg. Me res zanima, če imam prave info...če kdo ve.

enemon ::

robo125 je izjavil:

smile- je izjavil:

Če imaš simptome (paraliza, rdeč madež...) pojdi do zdr kjer bodo naredili krvne teste. Če bodo pokazali aktivno okužbo, se zdravi z antibiotiki. V nasprotnem primeru predlagam zdravljenje z alternativo (bioresonanca, akupuntura, zelišča (ščetica))


A ni tako, da če hočejo potrditi/ovreči ali imaš klopni meningoencefalitis, ti morajo testirati kostni mozeg, kar ni ravno prijeten poseg. Me res zanima, če imam prave info...če kdo ve.


Ne kostni mozeg, ampak test likvorja iz hrbtenjače, to je tekočina okoli hrbtenjače. Poseg se imenuje lumbalna punkcija. Ampak to v akutni fazi.
Po preboleli bolezni se lahko po nekaj časa naredi test na protitelesa iz krvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

robo125 ::

tnx.

mailer ::

Ne kostni mozeg, ampak test likvorja iz hrbtenjače, to je tekočina okoli hrbtenjače. Poseg se imenuje lumbalna punkcija. Ampak to v akutni fazi.
Po preboleli bolezni se lahko po nekaj časa naredi test na protitelesa iz krvi.
Imel omenjen poseg 2x zaradi zdravstvenih težav. V hrbtenjačo ti z iglo med vretenci vzamejo vzorec tekočine. Že po izgledu se vidi ali gre za vnetje. Tekočina je motna, pri normalnem stanju je dokaj čista. Pri meni so bili prisotni 3je. Dva te držita in nagneta naprej medtem, ko ti tretji vzame vzorec. Zadeva traja dobro minuto ali dve, jaz težav nisem imel se mi je pa takoj po odvzetem vzorcu zmanjšal pritisk v glavi, iz hudega glavobola in slabosti v normalno stanje. Diagnoza je bila vnetje hrbtenjače, možganske ovojnice in tekočine v možganih. Povzročitelj neznan se je pa zadeva po 5h dneh bolnišničnega zdravljenja povsem umirila. Takrat še nisem bil cepljen proti klopom pa sem kdaj kakpšnega celo imel a brez znakov okužbe na koži. So pa zadeve kar hude. Od delne paralize do hudih migren, kjer tudi zdravila več ne pomagajo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

IL_DIAVOLO ::

@zobnik si morda cepljen? :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

BRBR ::

S plakata na infekcijski se spomnim, da piše da je smrtnost zaradi KME 2%, lahko se greš loterijo in padeš v tista 2%. DOkler ga ne fašeš odmahneš z roko, ko enkrat preboliš pa vsem od kraja svetuješ cepljenje - in jaz sem dobro zvozil. Za enega vem, da so ga pri punkciji zajebali, 2 leti se je ponovno učil hoditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

zobnik ::

enemon je izjavil:

zobnik je izjavil:

Domnevam, da sem pred 2 leti poleti staknil tole bolezen, me zanima a če dobiš tako bolezen jo lahko tud doma preživiš brez večjih zapletov.


Itak, ni to kovid ali pa gripa LOL. :))


Ne je blo še pred korono. Flek na nogi, posledično sem dobil en kup zdravstvenih težav, zdej sem OK....

IL_DIAVOLO je izjavil:

@zobnik si morda cepljen? :)


proti klopu ne, proti koroni ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

enemon ::

zobnik je izjavil:

enemon je izjavil:

zobnik je izjavil:

Domnevam, da sem pred 2 leti poleti staknil tole bolezen, me zanima a če dobiš tako bolezen jo lahko tud doma preživiš brez večjih zapletov.


Itak, ni to kovid ali pa gripa LOL. :))


Ne je blo še pred korono. Flek na nogi, posledično sem dobil en kup zdravstvenih težav, zdej sem OK....

IL_DIAVOLO je izjavil:

@zobnik si morda cepljen? :)


proti klopu ne, proti koroni ne.


Flek je kvečjemu od borelije, ne pa od klopnega meningitisa. Klopni meningitis ne pušča flekov, je pa ponavadi precej težja bolezen od borelije. Borelijo se zdravi z antibiotiki, klopni meningitis pa preprečuje cepljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Kvatebrigic ::

BRBR je izjavil:

S plakata na infekcijski se spomnim, da piše da je smrtnost zaradi KME 2%, lahko se greš loterijo in padeš v tista 2%. DOkler ga ne fašeš odmahneš z roko, ko enkrat preboliš pa vsem od kraja svetuješ cepljenje - in jaz sem dobro zvozil. Za enega vem, da so ga pri punkciji zajebali, 2 leti se je ponovno učil hoditi.


Jap, tole je čista resnica - ko enkrat tega hudiča preboliš, vsem po vrsti svetuješ cepljenje. KME je res hudič in nekaj nas je ki smo imeli blazno srečo da smo to preboleli brez večjih posledic. Jaz sem samo vrgel dobro leto stran ko sem okreval po bolezni, sem praktično doma vegetiral cele dneve z veliko fotofobijo, težavami z ravnotežjem in oslabelim telesom.

@zobnik ti pa zelo možno da si imel boreliozo. Upaj da ti nekega dne ne pride spet na plano.

Zgodovina sprememb…

qwertyy ::

dexterboy je izjavil:

Gambino je izjavil:

Jaz sem opazil, da me klopi nimajo kaj preveč radi. Nikoli ga nisem imel. Ne vem zakaj, hvala bogu da ne. Na psu pa ogromno, sploh na nekaterih območjih jih je kar mrgolelo na njem. Na ženo gredo, name pa res ne. Hčerko sem hotel cepit, pa jo zaradi korone niso hotel oz so me poslal nekam, kjer se bi dalo.

Ali je že kdo delal kakšno povezavo s krvno grupo in ljubeznijo klopov do ljudi? Jaz sem jih enkrat na Nanosu fasal 5 (PET), pa petega odkril šele po nekaj dneh. Name grejo kot muhe na med... Če si kaj želim na globalni ravni je to, da bi s kakšno genetsko "terapijo" iztrebili te klope, nekaj podobnega, kar so delali pred leti s komarji... mater jim jebem, da jim jebem !!! Sorry, sem moral dati ven iz sebe.
Miskolinki pa želim čim hitrejše okrevanje njenega sina.


Tole tudi mene zanima. Kadarkoli greva s punco v hribe ali v gozd fašem kakšnega klopa, včasih tudi več. Punca pa v parih letih mogoče 2. Pa sam močno pazim, da ne gazim čez visoko travo, uporabljam zapestnico itd.

Neka povezava tu pomojem mora biti..

svecka ::

Jaz samo našega mačka vzamem v naročje in takoj fašem klopa. Imajo rajši mene kot mačka in je takoj name skočil, sem prav čutil ko nekaj je na koži migetalo. Hudiče je zelo težko ubiti, stlačiš ga zelo težko. V iškem vintgarju jih je kot komarjev, tam vedno pobiram klope kot nor. Se s punco skoz gledava kot dva opice, ki iščeta bolhe.

misek ::

Znanec pravi, da po zdravljeni boreliozi z antibiotiki ne dobi več klopov. Koliko to drži pa ne vem.

DamijanD ::

ubiješ ga enostavno, če ga stisneš med nohti

gruntfürmich ::

qwertyy je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Ali je že kdo delal kakšno povezavo s krvno grupo in ljubeznijo klopov do ljudi? Jaz sem jih enkrat na Nanosu fasal 5 (PET), pa petega odkril šele po nekaj dneh. Name grejo kot muhe na med...


Tole tudi mene zanima. Kadarkoli greva s punco v hribe ali v gozd fašem kakšnega klopa, včasih tudi več. Punca pa v parih letih mogoče 2. Pa sam močno pazim, da ne gazim čez visoko travo, uporabljam zapestnico itd.

Neka povezava tu pomojem mora biti..

to so takšne floskule kot tista knjiga pred parimi leti, ko je kao na podlagi krvne skupine določeno kakšno hrano tvoje telo želi in v katero skupino prednikov spada...
totalne halucinacije avtorja in folka ki verjame v neke mistične pretekle skrivnosti.

5 klopov ni nobena visoka številka; toliko jih boš takoj dobil na oblačila če se boš pomikal skozi visoko travo tam, kjer so klopi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DamijanD ::

Jaz sem letos enkrat v svetlih dolgih hlačah hodil čez par zaplat praproti - vsaka par meterska zaplata praproti in je bilo na meni 10+ klopov - sreči sem samo otresel hlače in so dol padli. In to se je ponovilo ene 3x v 100 metrih.

robo125 ::

Jaz sem enkrat dobil en kup majhnih klopov na hlačah čisto spodaj. Po dobrem pregledu so bili mladi pajki. Očitno sem podrgnil ob gnezdo pajkov. Tudi to je možno.

Če je pomlad in gozd je klopov kar jih češ. Poleti malo manj...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cepljenje-delodajalec

Oddelek: Loža
202622 (1621) koli99
»

Cepljenje

Oddelek: Loža
359239 (2924) tikitoki
»

Pik žuželke

Oddelek: Loža
216267 (5557) [D]emon
»

Koliko klopov je okuženih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5820275 (17693) mirage

Več podobnih tem