» »

Info o zgubi službe itd

Info o zgubi službe itd

«
1
2

FiReFTW ::

Seveda se je zgodilo to kaj pred par mesci niti v sanjah ni blo možno.
Zaradi te krize nam vse stoji že mesec dni, in masovna odpuščanja med katerimi sem tudi jaz.
Super res covid19!!!

Mi lahko kdo pove kaj vse mi pripada in kaj vse trebam uredit zdaj?

Pa kaj mislite kako bo zdaj z gospodarstvom in službami? Najbolj me skrbi to da bo zdaj kriza in bo zelo težko dobit službo v naslednjem letu ali dveh..
  • zaklenil: bluefish ()

styrian ::

Na zavod se moraš prijaviti, da dobiš nadomestilo za brezposelnost, ki je odvisno od delovne dobe. Če imaš do 5 let delovne dobe, dobiš 3 mesece 80% plače, nad 5 let pa 6 mesecev nadomestila.

Saj ni prvič da je kriza. Vsi bomo najebali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

spam321 ::

Tisti, ki so bili pametni in so si v času gospodarske rasti uredili varne službe, jih ne bodo prav nič izgubili.

D3m ::

Kako pa je glede zaprtja s.p. in nadomestila?
|HP EliteBook|R5 6650U|

tech1 ::

Delodajalec ne upošteva varnostnih ukrepov za covid19

pa saj sem ti omenil da pazi kaj delaš.. glej ga zlomka..

2f4u ::

Oj,

torej, pazi tudi na postopek; al je iz poslovnih razlogov, krivdno al na čakanju... , al si sp,... veliko vpliva na postopek in tvoje pravice.
V Slo ni navade, toda poskusi pridobiti pisno priporočilo.

JAz sem tudi na čakanju - dejasnko bom pa to izkoristil za iskanje idej morda kje kaj drugega. Vsekakor bodi aktiven.

FiReFTW ::

2f4u je izjavil:

Oj,

torej, pazi tudi na postopek; al je iz poslovnih razlogov, krivdno al na čakanju... , al si sp,... veliko vpliva na postopek in tvoje pravice.
V Slo ni navade, toda poskusi pridobiti pisno priporočilo.

JAz sem tudi na čakanju - dejasnko bom pa to izkoristil za iskanje idej morda kje kaj drugega. Vsekakor bodi aktiven.


Iz poslovnih razlogov piše.

MadMen ::

Prijaviš se na zavod za zaposlovanje, če izpolnjuješ pogoje boš dobil nadomestilo za brezposelnost(v kakšnih zneskih in za kakšne obdobja si preveri na spletno strani zavoda). Pripada ti tudi odpravnina(če si delal več kot 1 leto pri trenutnem delodajalcu), če se ne motim za vsako leto 1/5 plače. To je pa to. Za čas ko dobivaš nadomestilo si tudi obvezno zavarovan, ko nimaš več nadomestila si lahko plačuješ kot občan, ali pa koristiš preko socialne(če izpolnjuješ pogoje). To je pa to... in seveda iščeš službo.

Glede ekonomije pa trenutno noben ne ve, glede to da nas precej dela v realnem gospodarstvu, upam da se čimprej izboljša.

Glede prijave na zavod za zaposlovanje, to lahko sedaj storiš tudi preko maila in ti svetujem da pohitiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

Mato989 ::

FiReFTW je izjavil:

Seveda se je zgodilo to kaj pred par mesci niti v sanjah ni blo možno.
Zaradi te krize nam vse stoji že mesec dni, in masovna odpuščanja med katerimi sem tudi jaz.
Super res covid19!!!

Mi lahko kdo pove kaj vse mi pripada in kaj vse trebam uredit zdaj?

Pa kaj mislite kako bo zdaj z gospodarstvom in službami? Najbolj me skrbi to da bo zdaj kriza in bo zelo težko dobit službo v naslednjem letu ali dveh..


Dobrodošel.. vse to da živijo starejši!

Kakorkoli on topic:

1. prijavi se preko neta med aktivne iskalce zaposlitve

Pripada ti:

Odpravnina: 200€ za vsako leto in 1/12 od 1.000€ za vsak mesec nedopolnjenega leta (prvi del je lahko več če si dalj časa zaposlen!)
Del regresa sorazmerno za mesece
Pokoristi dopust

Tisti dan ko odpoved postane veljavna, se pravi si brezposeln se prijaviš še med brezposelne online in zahtevaš nadomestilo za brezoselnost ki je 2+ mesecev... 3+ če si delal vsaj 9 mesecev ali 6+ če 5 let itd... znaša 80% povprečne plače zadnjih 8 mesecev!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fuck_it_ ::

FiReFTW je izjavil:

Seveda se je zgodilo to kaj pred par mesci niti v sanjah ni blo možno.
Zaradi te krize nam vse stoji že mesec dni, in masovna odpuščanja med katerimi sem tudi jaz.
Super res covid19!!!

Mi lahko kdo pove kaj vse mi pripada in kaj vse trebam uredit zdaj?

Pa kaj mislite kako bo zdaj z gospodarstvom in službami? Najbolj me skrbi to da bo zdaj kriza in bo zelo težko dobit službo v naslednjem letu ali dveh..


Delodajalec ne upošteva varnostnih ukrepov za covid19

Smo ti jasno rekli da bodi vesel da podjetje sploh obratuje.

Mato989 ::

fuck_it_ je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Seveda se je zgodilo to kaj pred par mesci niti v sanjah ni blo možno.
Zaradi te krize nam vse stoji že mesec dni, in masovna odpuščanja med katerimi sem tudi jaz.
Super res covid19!!!

Mi lahko kdo pove kaj vse mi pripada in kaj vse trebam uredit zdaj?

Pa kaj mislite kako bo zdaj z gospodarstvom in službami? Najbolj me skrbi to da bo zdaj kriza in bo zelo težko dobit službo v naslednjem letu ali dveh..


Delodajalec ne upošteva varnostnih ukrepov za covid19

Smo ti jasno rekli da bodi vesel da podjetje sploh obratuje.


Daj ne bluzi... tip je delal PRAVILNO... odpoved je čisto ok in fer, pač bo čez poletje lepo počival... tako kot jaz... easy life... nehajte opravičevat kršenje zakonov v zameno za šiht, to je skoraj sužnjelastništvo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Seveda se je zgodilo to kaj pred par mesci niti v sanjah ni blo možno.
Zaradi te krize nam vse stoji že mesec dni, in masovna odpuščanja med katerimi sem tudi jaz.
Super res covid19!!!

Mi lahko kdo pove kaj vse mi pripada in kaj vse trebam uredit zdaj?

Pa kaj mislite kako bo zdaj z gospodarstvom in službami? Najbolj me skrbi to da bo zdaj kriza in bo zelo težko dobit službo v naslednjem letu ali dveh..


Dobrodošel.. vse to da živijo starejši!

Kakorkoli on topic:

1. prijavi se preko neta med aktivne iskalce zaposlitve

Pripada ti:

Odpravnina: 200€ za vsako leto in 1/12 od 1.000€ za vsak mesec nedopolnjenega leta (prvi del je lahko več če si dalj časa zaposlen!)
Del regresa sorazmerno za mesece
Pokoristi dopust

Tisti dan ko odpoved postane veljavna, se pravi si brezposeln se prijaviš še med brezposelne online in zahtevaš nadomestilo za brezoselnost ki je 2+ mesecev... 3+ če si delal vsaj 9 mesecev ali 6+ če 5 let itd... znaša 80% povprečne plače zadnjih 8 mesecev!


Bolj zaradi tega, ker je slabo podjetje..

Vazelin ::

Op: nihče ne ve kaj bo.
Lahko da bo solidno hitro okrevanje.
Lahko bo pa jeba za šiht par let, kot v prejšnji krizi, kjer je bilo npr med mladimi cca 25% brezposelnost če mam prav v spominu.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

mahoni ::

FiReFTW je izjavil:


Pa kaj mislite kako bo zdaj z gospodarstvom in službami? Najbolj me skrbi to da bo zdaj kriza in bo zelo težko dobit službo v naslednjem letu ali dveh..


Zdej je kar je. Izkoristi ta cas za ucenje, posveti se sebi, postori to kar nisi prej postoril.

Odgovor na vprasanje pa mislim, da nihce ne ve. Definitivno bo slabse za delojemalce, ker bo konkurenca vecja in podjetja se bodo sla dampanje plac. Tako, da ce ti ne bos hotel delat za 1000€ bo pa ze nekdo drug.

Zal...

lexios ::

Zahvali se zaposljenim v JS! Bolil je njih k. za ekonomsko škodo in delovna mesta, če gre cela država v lockdown. Preberi si komentarje zaposljenih v šolstvu in uradih iz februarja...

D3m ::

D3m je izjavil:

Kako pa je glede zaprtja s.p. in nadomestila?


Kdorkoli?

Je postopek enak, kot pri zaposlenemu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Magic1 ::

Poštarjev je bilo ponavadi premalo. Zdaj pa imajo še konkretno več dela.
Magic

zuz3k ::

mene pa zanima eno vprašanje

če se jaz zaposlim in ne pridem več na delo zaradi stiske itd.. kaj sledi?
a samo odpoved, al moram bit nujno tam naslednji dan, al še kakšna kazen?

pa zanesljiv info rabim

lp
Life is a psychological game.

HappyPills ::

D3m je izjavil:

D3m je izjavil:

Kako pa je glede zaprtja s.p. in nadomestila?


Kdorkoli?

Je postopek enak, kot pri zaposlenemu?


Da postopek je enak, zapreš SP ter se prijaviš na zavod. Moraš pa za sp imet tehten razlog zakaj je prišlo do upada in moraš to dokazovat. Morda je virus dovolj velik razlog, ponavadi pa rabijo pisno odpoved pogodb, naročil itd.

Okapi ::

Espeja se po mojem pred koncem maja ne splača zapirati, saj dobiš denarno pomoč (če imaš poravnave vse davčne obveznosti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

HappyPills ::

zuz3k je izjavil:

mene pa zanima eno vprašanje

če se jaz zaposlim in ne pridem več na delo zaradi stiske itd.. kaj sledi?
a samo odpoved, al moram bit nujno tam naslednji dan, al še kakšna kazen?

pa zanesljiv info rabim

lp


Kakšne stiske? Psihične, finančne?
V kolikor se gre za osebno stisko pojdi na bolniško, zdravniku razložiš kaj in kako. Delodajalcu pač javiš, da si na bolniški in ne rabiš podajat razloga.
Če pa te kar tako ne bo pa potem verjetno sledi krivdan odpoved in boš s tem tudi neupravičen, do vseh stvari. Nikoli tako naglih odločitev sprejemat razen, če si resno ogrožen pa še takrat je treba postfestum zadevo prijavit itd.

Okapi je izjavil:

Espeja se po mojem pred koncem maja ne splača zapirati, saj dobiš denarno pomoč.

To ni nujno res in ne zavajaj. Do denarne pomoči je upravičenih le nekje 60% spjev. Vsaj po trenutno sprejetem prvem zakonu. Tako da je vprašanje na mestu, saj bo marsikdo vseeno moral zapreti sp, ker zaradi neke banalonsti pač pade skozi.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

lexios je izjavil:

Zahvali se zaposljenim v JS! Bolil je njih k. za ekonomsko škodo in delovna mesta, če gre cela država v lockdown. Preberi si komentarje zaposljenih v šolstvu in uradih iz februarja...


Ker JS je samo šolstvo in uradi :))

HappyPills ::

Tudi v JS bo marsikdo izgubil službo...

Glugy ::

lexios je izjavil:

Zahvali se zaposljenim v JS! Bolil je njih k. za ekonomsko škodo in delovna mesta, če gre cela država v lockdown. Preberi si komentarje zaposljenih v šolstvu in uradih iz februarja...

Lahko isto potem rečemo da boli privatni sektor k. za zdravje drugih pa sem delal v privatnem sektorju; zdej odpuščen zarad korone. Kaj češ stari. Ne morš zdej druge ogrožat, zdravje je naprvem mestu. Rajš vidm da me odpustijo k pa da zarad tega en sam človk umre pa da jz obdržim službo. Rajš. Tako vsaj nimam slabe vesti ki bi jo imel če ne bi bilo karantene. Se bo že nekak preživel. Ne bo lahko ampak kaj češ. To ni nič v primerjavi s tem čez kar je moj dedek šel v drugi svetovni vojni pa zdej že pokojna babica. Nič; tole je luksuz v primerjavi stem; rešuje pa življenja ljudi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

HappyPills ::

Še tole za OPa. Mogoče ni najače ampak vseeno?
"Ker prihod tujih delavcev ni možen, je ministrica Pivec pozvala vse državljane, da kmetom priskočijo na pomoč. Ob tem je omenila študente, brezposelne in tiste, ki so na čakanju. iskalci in ponudniki del v kmetijstvu se lahko obrnejo na cz.mkgp@gov.si ali 040 390 016."

Okapi ::

:D Bi prav rad videl odziv na ta poziv.

Vazelin ::

Okapi je izjavil:

:D Bi prav rad videl odziv na ta poziv.

Sedaj še ne. Če bo brezposelnost tja 10% + pa verjemi, da bo poziv precej zaseden.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

HappyPills ::

Ja predvsem kakšno bo plačilo. A bo vsaj minimalc al bo to "pomoč državi" v obliki udarniške akcije Juge.

Glugy ::

Kako prihod tujih delavcev ni možen? Laže k pes teče! https://www.vecer.com/savinjski-hmeljar... Vse se da če se zorganizira; če se zares hoče. Če hočte pa zastonj delovno silo; ne sam poceni delovno silo pol pa ja pol pa rabte študente pa brezposelne ipd. Ampak ne govort da se ne da. To je totaln nateg. Sicer pa za dobro plačilo dobiš takoj slovenske delovne sile kolikor hočeš. Sam za dnar gre..noben noče pošteno plačat delavcev v takih panogah!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

styrian ::

Jaz bi šel pomagat kmetom, samo ne zastonj. Že tako sem prostvoljec pri koroni.

3p ::

Magic1 je izjavil:

Poštarjev je bilo ponavadi premalo. Zdaj pa imajo še konkretno več dela.


Ti si tole verjetno mislil bolj v hecu, ampak glede na nepredvidljivost te krize, ni tako neumna ideja (dokler se ne dobi kaj drugega).

HappyPills ::

Se strinjam in če bo država znala pravilno pristopit k temu zna po eni strani reševat kmetijstvo po drugi ljudi, ki so ostali brez dohodka pa še denar ostaja doma in še samooskrba se lahko povečuje. Tukaj je na državi velika odgovornost, da to pravilno izpelje. Kmetije pa povezat v območne zadruge, da se začne produkte uspešno plasirat na trg. Zdaj je priložnost, da se to naredi. Zemlje imamo dovolj, tudi znanja pomoje.

D3m ::

HappyPills je izjavil:

D3m je izjavil:

D3m je izjavil:

Kako pa je glede zaprtja s.p. in nadomestila?


Kdorkoli?

Je postopek enak, kot pri zaposlenemu?


Da postopek je enak, zapreš SP ter se prijaviš na zavod. Moraš pa za sp imet tehten razlog zakaj je prišlo do upada in moraš to dokazovat. Morda je virus dovolj velik razlog, ponavadi pa rabijo pisno odpoved pogodb, naročil itd.


Ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

Glugy je izjavil:

Kako prihod tujih delavcev ni možen? Laže k pes teče! https://www.vecer.com/savinjski-hmeljar... Vse se da če se zorganizira; če se zares hoče. Če hočte pa zastonj delovno silo; ne sam poceni delovno silo pol pa ja pol pa rabte študente pa brezposelne ipd. Ampak ne govort da se ne da. To je totaln nateg. Sicer pa za dobro plačilo dobiš takoj slovenske delovne sile kolikor hočeš. Sam za dnar gre..noben noče pošteno plačat delavcev v takih panogah!!!
Še en spletni genij ekonomije.;((

Če je strošek dela previsok, glede na prodajno ceno, boš na koncu pridelal izgubo in je bolje, da se sploh ne lotiš dela, ker bo manj škode.

D3m ::

Okapi je izjavil:

Espeja se po mojem pred koncem maja ne splača zapirati, saj dobiš denarno pomoč (če imaš poravnave vse davčne obveznosti).


Pri moji ne velja, ker je polovični s.p.

99% je, da bo zaprla, ker med poletjem ima pa mrtvo sezono.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

HappyPills ::

D3m, naj počaka na drugi sklop ukrepov. Bojda, naj bi jih zajel ta pravijo. Svetujem, da počaka do konca tega meseca.

Glugy ::

Okapi je izjavil:

Glugy je izjavil:

Kako prihod tujih delavcev ni možen? Laže k pes teče! https://www.vecer.com/savinjski-hmeljar... Vse se da če se zorganizira; če se zares hoče. Če hočte pa zastonj delovno silo; ne sam poceni delovno silo pol pa ja pol pa rabte študente pa brezposelne ipd. Ampak ne govort da se ne da. To je totaln nateg. Sicer pa za dobro plačilo dobiš takoj slovenske delovne sile kolikor hočeš. Sam za dnar gre..noben noče pošteno plačat delavcev v takih panogah!!!
Še en spletni genij ekonomije.;((

Če je strošek dela previsok, glede na prodajno ceno, boš na koncu pridelal izgubo in je bolje, da se sploh ne lotiš dela, ker bo manj škode.


Če bi vsi pošteno plačeval delavcem bi bila tud prodajna cena poštena.

Vazelin ::

HappyPills je izjavil:

D3m, naj počaka na drugi sklop ukrepov. Bojda, naj bi jih zajel ta pravijo. Svetujem, da počaka do konca tega meseca.

Jp. Jaz bi tudi počakal:) Eni so bili tudi pametni in zapirali SPje, čeprav je tisti bivši DURSovec svetoval, naj počakajo...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

D3m ::

HappyPills je izjavil:

D3m, naj počaka na drugi sklop ukrepov. Bojda, naj bi jih zajel ta pravijo. Svetujem, da počaka do konca tega meseca.


Razumem samo je potlej še mrtva sezona junij, julij, avgust.

Če bi bilo vse optimalno bi prvo plačo prejela šele oktobra.

Treba bo iskati redno zaposlitev.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

djabi ::

D3m je izjavil:

D3m je izjavil:

Kako pa je glede zaprtja s.p. in nadomestila?


Kdorkoli?

Je postopek enak, kot pri zaposlenemu?


Postopek je isit pri prijavi, samo moraš seveda plačati odprte prispevke. Fer je tudi, da plačaš vse odprte račune, da ne bo še kdo oškodovan.

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Okapi je izjavil:

:D Bi prav rad videl odziv na ta poziv.

Sedaj še ne. Če bo brezposelnost tja 10% + pa verjemi, da bo poziv precej zaseden.


Zadnjič je en tu gor jamral da ni romunov da bi Hmelj pobirali, sem mu napisal ZS, da pridem delat za 25/h niti odziva nisem dobil, kot kaže ima raje da hmelj propade =)

Okapi je izjavil:

Glugy je izjavil:

Kako prihod tujih delavcev ni možen? Laže k pes teče! https://www.vecer.com/savinjski-hmeljar... Vse se da če se zorganizira; če se zares hoče. Če hočte pa zastonj delovno silo; ne sam poceni delovno silo pol pa ja pol pa rabte študente pa brezposelne ipd. Ampak ne govort da se ne da. To je totaln nateg. Sicer pa za dobro plačilo dobiš takoj slovenske delovne sile kolikor hočeš. Sam za dnar gre..noben noče pošteno plačat delavcev v takih panogah!!!
Še en spletni genij ekonomije.;((

Če je strošek dela previsok, glede na prodajno ceno, boš na koncu pridelal izgubo in je bolje, da se sploh ne lotiš dela, ker bo manj škode.


Če nisi sposoben prodat to kar delaš za tak denar da lahko plačaš delavce toliko kot pričakujejo da pridejo delat v nekem danem trenutku je res bolje da zapreš podjetje ja =)

Jamranje da ni delovne sile je največji spin off nateg vseh časev... DELAVCI SO, samo ne za tak denar kot eni pričakujejo da bodo plačevali... za pravilno ceno dobiš za VSAKO delovno mesto delavca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Alien123 ::

po eni strani je dobra plat corone, da bojo slabe in gnile firme propadle..

styrian ::

Jaz sem jim pisal in so mi odogovirli, da je urna postavka za sezonska kmetijska dela 4.79 € bruto.

Pomoje gre samo za PR ministrstva saj mi niso predlagali nobenega konkretnega delodajalca.

korenje3 ::

FiReFTW je izjavil:

Seveda se je zgodilo to kaj pred par mesci niti v sanjah ni blo možno.
Zaradi te krize nam vse stoji že mesec dni, in masovna odpuščanja med katerimi sem tudi jaz.
Super res covid19!!!

Mi lahko kdo pove kaj vse mi pripada in kaj vse trebam uredit zdaj?

Pa kaj mislite kako bo zdaj z gospodarstvom in službami? Najbolj me skrbi to da bo zdaj kriza in bo zelo težko dobit službo v naslednjem letu ali dveh..


Bodi vesel. Povej katero podjetje da vemo kam ne it. Podjetja bi morala preprosto vzeti iz dobička pred odpuščanjem, ne pa da te odpustijo ko te ne rabijo več.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

shadeX ::

ne pa da te odpustijo ko te ne rabijo več.


Ja ta je pa dobra no. Najbolje, da so nam podjetja sedaj še najboljši prijatelji, ki seveda tudi tile ne obstajajo več, ko od tebe ne vidijo več nobene koristi.

Kje ti živiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mahoni ::

shadeX je izjavil:

ne pa da te odpustijo ko te ne rabijo več.


Ja ta je pa dobra no. Najbolje, da so nam podjetja sedaj še najboljši prijatelji, ki seveda tudi tile ne obstajajo več, ko od tebe ne vidijo več nobene koristi.

Kje ti živiš?

Prava podjetja se ne gredo takojsnjega odpuscanja. V mojem podjetju se to npr. ne bo zgodilo, se vec zaposlili bodo nove ljudi.

Cenjen kader se ne daje kar tako iz rok ven, bodo rajsi zmanjsali dobicek, a obdrzali ljudi, ker po koncu krize bo treba dati gasa in takrat bodo ljudi potrebovali.

V moji firmi pravilno razmisljajo, ko so rekli, ce bi sedaj dali odpovedi ljudem bi bili kratkorocno iz krize, a kaj ko bo konec te krize, potem bomo padli se v vecjo krizo, ko bo treba najti ljudi, ki so nekaj vredni.

D3m ::

djabi je izjavil:

D3m je izjavil:

D3m je izjavil:

Kako pa je glede zaprtja s.p. in nadomestila?


Kdorkoli?

Je postopek enak, kot pri zaposlenemu?


Postopek je isit pri prijavi, samo moraš seveda plačati odprte prispevke. Fer je tudi, da plačaš vse odprte račune, da ne bo še kdo oškodovan.


To je že poplačano.

Problem so prihajajoči prispevki in stroškovni računi ter mrtva sezona.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

mahoni je izjavil:

shadeX je izjavil:

ne pa da te odpustijo ko te ne rabijo več.


Ja ta je pa dobra no. Najbolje, da so nam podjetja sedaj še najboljši prijatelji, ki seveda tudi tile ne obstajajo več, ko od tebe ne vidijo več nobene koristi.

Kje ti živiš?

Prava podjetja se ne gredo takojsnjega odpuscanja. V mojem podjetju se to npr. ne bo zgodilo, se vec zaposlili bodo nove ljudi.

Cenjen kader se ne daje kar tako iz rok ven, bodo rajsi zmanjsali dobicek, a obdrzali ljudi, ker po koncu krize bo treba dati gasa in takrat bodo ljudi potrebovali.

V moji firmi pravilno razmisljajo, ko so rekli, ce bi sedaj dali odpovedi ljudem bi bili kratkorocno iz krize, a kaj ko bo konec te krize, potem bomo padli se v vecjo krizo, ko bo treba najti ljudi, ki so nekaj vredni.


Ja to se dobro sliši kar praviš, ampak ene firme pač delajo z dokaj nizkim dobičkom in če to nardijo so nelikvidne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Če se predpostavlja, da bo krize hitro konec in bo potem gasa na polno. Ali še kdo verjame, da bo tako? Deset let nazaj se je bančni sektor zamajal in se je zabremzal na polno za pet let. Sedaj se je svet ustavil že za več kot en mesec in ni videti konca pa naj bi bilo kmalu vse po starem??? Se pozna, da eni začenjajo verjet v pravljice, ki jih otrokom zvečer berejo.
Naročila bodo povečini upadla in večino firm bo lahko malo počistilo delovni kader. Dober kader se seveda ne odpušča.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

IL_DIAVOLO ::

Tema za našega borca matota :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahvala javnemu sektorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5410371 (8078) Mipe
»

Zakaj pripravništvo v javnem sektorju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5918302 (17091) BlueRunner

Več podobnih tem