» »

kamera za računalnik- katera

kamera za računalnik- katera

balluf ::

Pozdravljeni.

Za namizni računalnik rabim kamero + mikrofon, za učenje na daljavo.
Rabim neko enostavno zadevo, da bo lahko sin (12 let) sam uporabljal, ko bo video-pouk na daljavo.
Ker nisem na tekočem na tem področju, vas sprašujem kaj priporočate ?

Hvala za pomoč.

Fsegula62 ::

Kakršno koli USB spletno kamero bos kupil bo princip delovanja enak, več boš plačal boljša bo kvaliteta slike, enako pri mikrofonu za zvok. Uporaba je povsod dokaj enaka.

balluf ::

Kakšen predlog, ker nimam pojma, ali se kamera in mikrofon dobita skupaj ?

DamijanD ::

Good luck s tem, da trenutno sploh dobiš kamero - baje zaloge praktično ni...

fuck_it_ ::

Logitech vzemi, bo delalo dovolj dobro. Ne se sekirat. Najcenejša logitech bo super.

Jaz imam še zdaj 15 let staro logitech kamero in dela več kot dovolj dobro, tudi če je slika danes videti že kar megleno.


Nevem pa kje jo boš dobil, saj so spletne kamere v teh časih kar razprodane.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/a...
klikni tule "obvesti me" in počakaj da bo na voljo. Pomojm lahko vzameš najcenejšo logitech kamero, bo dovolj dobra.

DamijanD je izjavil:

Good luck s tem, da trenutno sploh dobiš kamero - baje zaloge praktično ni...


ja, tole. Pač kupi kar dobiš, če dobiš. Jaz ne bi dal več kot 20 € za spletno kamero.
Nevem..mogoče imajo v večjem Mercator centru kakšno? V spletnih trgovinah jih je zmanjkalo prejšnji mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Han ::

fuck_it_ ::

Han je izjavil:

https://www.bigbang.si/c270-hd-usb-logi...


zabavno, če iščeš v iskalniku pa je ne pokaže:
https://www.bigbang.si/izdelki/racunaln...


Daj, naroči to dokler je še na zalogi.

balluf ::

Evo, poslal sporočilo če še imajo.

sandmat ::

jaz sem vzel logitechovo (mislim da c310 ali nekaj podobnega). Je sicer le 720p, ker so 1080 precej dražje (skoraj 2x). Za učenje na daljavo je čez glavo dobra, ne zna pa fokusirat dobro v nepopisano tablo in podobno.

Kvinta ::

Če maš doma dslr ali katerokoli drugo kompaktno kamero jo lahko uporabiš kot webcam na youtubu maš kr nekaj tutorialov kak se to nardi pa tud google ogromno najde.
Kolkor pa zdaj gledam se da uporabit tudi pametni telefon tega pa ma dandanes kratkomalo vsak

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

DamijanD ::

Kvinta: kolikor sem pa jaz gledal je pa zelo težko uporabiti fotoaparat kot webcam (mislim, če imaš hdmi capture card je simple). Sem gledal za dslr, nek sony kompakt in za gopro. Pa zdaj govorim o tem, da ni slika s sekundnim zamikom...

Frgazor ::

Včeraj sem sprobal kombinacijo droidcam na telefonu in linuxu in presenetljivo dobro dela. In to brez posebne muke. Predvidevam, da je enaka kombinacija na windowsih sploh enostavna.

Kvinta ::

DamijanD je izjavil:

Kvinta: kolikor sem pa jaz gledal je pa zelo težko uporabiti fotoaparat kot webcam (mislim, če imaš hdmi capture card je simple). Sem gledal za dslr, nek sony kompakt in za gopro. Pa zdaj govorim o tem, da ni slika s sekundnim zamikom...


Vse kar rabiš je en softver kateri vseskupaj skonventira v webcam al tak nekak teh je kr nekaj jaz sem to že pred 10 leti delal z Canon 5D Mk II in pa potem še z Canon Powershot A3300 pa je delalo enako dobro kot webcam, kamero priklopiš na računalnik preko USB tak ko se to dela pri pretakanju slik naprimer. Mislim da če bi se danes enako potrudo kot v preteklosti bi enako dobro delalo mam še oba fotoaparata.

Včeraj sem sprobal kombinacijo droidcam na telefonu in linuxu in presenetljivo dobro dela. In to brez posebne muke. Predvidevam, da je enaka kombinacija na windowsih sploh enostavna.


ja itak da gre torej zakaj bi kupoval Webcam ,če ga v bistvu že imaš doma al v telefonu al v fotoaparatu......omislit si je treba samo nek nosilec ali pa stojalo:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna tiralica za full-HD spletno kamero

Oddelek: Zvok in slika
51725 (1301) slitkx
»

Katero kamero kupiti? Rad bi posnel razstavljanje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
91101 (773) Ale3š
»

Spletna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
182307 (1795) imagodei
»

Kateri web cam?

Oddelek: Kaj kupiti
273819 (2673) roli
»

Kakovost videa in slike poceni Web camere ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51029 (893) balocom

Več podobnih tem