» »

Soglasje lastnika - prijava začasnega prebivališča

Soglasje lastnika - prijava začasnega prebivališča

Sheteentz ::

Imam vprašanja glede soglasja lastnika za prijavo začasnega prebivališča:
1. mora obvezno biti na soglasju kraj podpisa in datum?
2. če prva točka drži - obstaja maksimalna starost soglasja, torej razlika v dnevu podpisa do dejanske vložitve spremembe začasnega prebivališča? Lahko soglasje lastnika zastara?

Invictus ::

Mislim, da je zdaj 2 leti.

Rabiš pa soglasje lastnika, ali najemno pogodbo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

McHusch ::

Pomemben je ta ali-ali. Ti lahko z najemno pogodbo (ni treba, da je overjena) prijaviš začasno ali stalno prebivališče, kar se popolnoma nič ne tiče lastnika (in načeloma niti ne ve). Ljudje tega ne vedo in potem se jezijo, da jim lastnik ne dovoli prijave, oni bi pa zaradi vrtca radi imeli stalno prebivališče v občini.

Silver_Star ::

Najemna pogodba načeloma zadostuje za prijavo začasnega prebivališča. V skladu z zakonodajo ga moraš prijaviti, če se ne motim v roku 8 dni, odkar se preseliš v najem. Seveda pa vsi vemo, da v praksi tega veliko ljudi ne naredi in imajo sedaj težave, zaradi tega odloka in prehoda med občinami.
Torej ti znajo sedaj težit, če boš recimo imel datum podpisa pogodbe npr. 30.11.2019, češ zakaj se nisi že takrat prijavil. Ni pa nujno. Good luck!

jocoj ::

On govori o soglasju in ne pogodbi. To sta dve različni stvari. Pogodbe predvidevam, da nima, ker je notri "na črno" ali pri sorodnikih. Če jo ima, seveda nima veze, kdaj je bila podpisana, če je še veljavna. Pri soglasju pa seveda mora biti naveden datum in podpis. Ko sem še bil v najemu, sem vsakič predložil sveže podpisano soglasje tako, da raje povprašaj na UE, kolikšen časovni okvir še sprejmejo.

MIHAc27 ::

McHusch je izjavil:

Pomemben je ta ali-ali. Ti lahko z najemno pogodbo (ni treba, da je overjena) prijaviš začasno ali stalno prebivališče, kar se popolnoma nič ne tiče lastnika (in načeloma niti ne ve). Ljudje tega ne vedo in potem se jezijo, da jim lastnik ne dovoli prijave, oni bi pa zaradi vrtca radi imeli stalno prebivališče v občini.

Tole nedvomno drži. Če imaš najemno pogodbo ne rabiš nobenega dodatnega soglasja za začasno ali stalno prijavo.

Če imaš pa samo soglasje pa ne vem, koliko staro je lahko. Po moje tam do 1 leta ne komplicirajo dosti, je pa res da se naj bi to uredilo v 8 dneh od začetka bivanja.

3p ::

McHusch je izjavil:

Pomemben je ta ali-ali. Ti lahko z najemno pogodbo (ni treba, da je overjena) prijaviš začasno ali stalno prebivališče, kar se popolnoma nič ne tiče lastnika (in načeloma niti ne ve). Ljudje tega ne vedo in potem se jezijo, da jim lastnik ne dovoli prijave, oni bi pa zaradi vrtca radi imeli stalno prebivališče v občini.


To, ja. Ne vem, če je bilo to kdaj potrebno (glede na to, da je to prepričanje tako zakoreninjeno), a trenutno, če imaš najemno pogodbo, se lastnika tvoje prebivališče sploh ne tiče. Pogodba JE tvoje dovoljenje za bivanje. Tam, kjer smeš bivati lahko prijaviš stalno ali začasno prebivališče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

fikus_ ::

Nekje sem zasledil, da zaradi razmer ne rabiš sigence za prijavo (začasnega) prebivališča na E-upravi. Poglej tja.

Baja ::

verjetno je to to: https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/...

bom poskusil, ker sem tudi sam trenutno "ilegalec" :)

Sheteentz ::

Mater vas je večina neuporabnih kretenov, ne morem verjet. Pa kje sem kaj pisal o kakšni punci, kot nabija Groot? Očitno vam je korona požrla še zadnje nevrone ali kaj?

Jaz sem samo vprašal, ali lahko soglasje lastnika nepremičnine, s katero mi dovoljuje, da se prijavim na naslovu, ki je v lasti tega lastnika, propade. Recimo, da imam podpisano soglasje lastnika datirano na začetek marca, prijavljam pa se sedaj. Bo to soglasje veljavno?

A je tako težko odgovorit na to vprašanje? In ali je tako težko bit tiho, če odgovora nimaš?

Baja ::

tule lahko vložiš brez certifikata: https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/...

@OP: lastnik ti naj napise pa poslika novo, pa vlozis na zgornjem naslovu. lahko probas tudi s tem ki ga imas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Groot ::

Sheteentz je izjavil:

Mater vas je večina neuporabnih kretenov, ne morem verjet. Pa kje sem kaj pisal o kakšni punci, kot nabija Groot? Očitno vam je korona požrla še zadnje nevrone ali kaj?

Jaz sem samo vprašal, ali lahko soglasje lastnika nepremičnine, s katero mi dovoljuje, da se prijavim na naslovu, ki je v lasti tega lastnika, propade. Recimo, da imam podpisano soglasje lastnika datirano na začetek marca, prijavljam pa se sedaj. Bo to soglasje veljavno?

A je tako težko odgovorit na to vprašanje? In ali je tako težko bit tiho, če odgovora nimaš?


Očitno si neuporaben kreten zgolj sam, če nisi sposoben malce pogledat okrog sebe in opazit da se moj post nanaša na objavo uporabnika @Mato. Ok napisal avtomatsko OP, ampak če si vsaj malo pismen si sposoben dojet na koga se nanaša.

Pa da ne boš preveč jokal še odgovor na tvoje vprašanje: ne soglasje ti ne propade oziroma upravna enota nima neke podlage za zavrnitev. So pa seveda takšne situacije več kot dober pobudnik za ugotavljanje ali si v zamudi s prijavo prebivališča. Čeprav, sploh v trenutnih razmerah, je verjetnost da dejansko dobiš kazen minimalna.

Sheteentz ::

Groot, ti si car, hvala za odgovor.

Ta tema se lahko zapre.

Mato989 ::

Nekaj me zanima... na eUpravi piše tole:

Vlogo za prijavo začasnega prebivališča se vloži pri upravni enoti. Začasno prebivališče je potrebno prijaviti v primeru, ko bo državljan ali tujec z dovoljenjem za stalno prebivanje, ki začasno prebiva zunaj naslova stalnega prebivališča, vendar ne pri stanodajalcu ali gostitelju, na tem naslovu prebival več kot 90 dni.


Torej če imaš namen prebivat manj kot 90 dni ni potrebno prijavit začasnega prebivališča... kako bo potem policist vedel če oseba tam dejansko živi ali se laže? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

UganiKdo ::

Tako, da v trenutnih razmerah nimaš kaj delat nekje manj kot 90 dni. Namen ureditve je omejit gibanje posameznika, ne pa iskanje obvodov kako bi se lahko nekdo čimbolj nemoteno gibal po državi.

Groot ::

Mato989 je izjavil:

Nekaj me zanima... na eUpravi piše tole:

Vlogo za prijavo začasnega prebivališča se vloži pri upravni enoti. Začasno prebivališče je potrebno prijaviti v primeru, ko bo državljan ali tujec z dovoljenjem za stalno prebivanje, ki začasno prebiva zunaj naslova stalnega prebivališča, vendar ne pri stanodajalcu ali gostitelju, na tem naslovu prebival več kot 90 dni.


Torej če imaš namen prebivat manj kot 90 dni ni potrebno prijavit začasnega prebivališča... kako bo potem policist vedel če oseba tam dejansko živi ali se laže? =)


Ta izjava je zelo zavajajoča. Začasno oziroma stalno prebivališče je potrebno vedno prijaviti v roku 8 dni, če oseba na nekem naslovu stanuje na podlagi najemne pogodbe.

Sicer pa si celotno situacijo malce narobe razlagaš. Ja, če greš za par dni na vikend, ti začasnega prebivališča ni potrebno prijaviti. Vendar skladno z zadnjim odlokom se lahko giblješ (razen vožnje na delo, itd.) zgolj znotraj občine, kjer imaš prijavljeno začasno ali stalno prebivališče. Torej policaju je povsem vseeno če mu ti trdiš da ti začasnega prebivališča ni potrebno prijavit, saj v tem primeru velja da je tvoja edina izbira da se zadržuješ v občini, kjer imaš prijavljeno stalno prebivališče.

Slovenia -LJ ::

Dobar dan, imam eno vprasanje
A se lahko prijavis na naslov v Sloveniji po odobritev vize in po odanne prstne odtiske dok cakas izdelavo kartice?
Hvala
LP

brett ::

Slovenia -LJ je izjavil:

Dobar dan, imam eno vprasanje
A se lahko prijavis na naslov v Sloveniji po odobritev vize in po odanne prstne odtiske dok cakas izdelavo kartice?
Hvala
LP


Žal ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prijava zacasnega bivalisca oz stalnega

Oddelek: Loža
466613 (2943) user4683
»

Stalni naslov prebivališča

Oddelek: Loža
406855 (2635) nokia6310
»

Stalni naslov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
758299 (5981) Tidule
»

Najemnina

Oddelek: Loža
262689 (1648) BuDi79
»

Oddaja stanovanja - kako je, če se najemnika prijavi začasno/stalno?

Oddelek: Loža
64550 (4328) kixs

Več podobnih tem