» »

Oddaja stanovanja - kako je, če se najemnika prijavi začasno/stalno?

Oddaja stanovanja - kako je, če se najemnika prijavi začasno/stalno?

fightfight4 ::

Znancu bi po simbolični ceni oddal stanovanje (mogoče se bomo dogovorili tudi, da samo plačuje stroške). Ker bo najemnina majhna oz. mogoče bo kak mesec celo zastonj not, če ne bo mel dnara ne bi sklenil pogodbe (mu zaupam, ker je družinski prijatelj). Na stanovanju sem za stalno prijavljen sam. On bi se zaradi službe prijavil začasno ali za stalno. Zdaj pa me zanima ali mi lahko davkarija kaj teži, da "oddajam" na črno na podlagi začasnega/stalnega prebivališča?

Ziga Dolhar ::

Pisno pogodbo je pametno skleniti v vsakem primeru, tudi če se oddaja za simboličen znesek ali se dovoljuje neodplačno bivanje.
https://dolhar.si/

fightfight4 ::

Se nagibam k tem. A potem ne bo problemov, če v pogodbo zapišem, da se bo oddajalo za 50EUR/mesec? Nekje sem prebral, da so lahko težave, če v pogodbi ne bo zapisana tržna vrednost najema kar se mi zdi malo skregano z logiko! Če mu bom oddal za 50EUR/mesec, a davek bom moral pa plačevati od tržne najemnine al kaj? Me lahko davččna kaznuje? Je dovolj, da prijatelj pač potrdi, da se oddaja res za 50 EUR in je to to? Pri tej državi, kjer sedaj izžemajo ljudstvo na vseh koncih in krajih nikoli ne veš :/ Vem, da so včasih nekateri pisali kar 1EUR/mesec, samo ne vem kako gre to skozi davčno???

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

Samo tko.. da ne bi slučajno dovolil, da se prijavi stalno prebivališče. Boš mel velik problemov, če ga boš hotu ven ruknt.
Go with the flow.

kloko ::

OZZY je izjavil:

da ne bi slučajno dovolil, da se prijavi stalno prebivališče
Za prijavo začasnega ali stalnega prebivališča je potrebna samo najemna pogodba, najemnik ne potrebuje nobenega drugega dovoljenja.

OZZY je izjavil:

Boš mel velik problemov, če ga boš hotu ven ruknt.
Stalno ali začasno prebivališče ne daje najemniku nobene dodatne prednosti, če želi povzročati težave.

L.p., Kloko

Invictus ::

kloko je izjavil:

Za prijavo začasnega ali stalnega prebivališča je potrebna samo najemna pogodba, najemnik ne potrebuje nobenega drugega dovoljenja.

Razen soglasja lastnika. Ne more kar iti na občino in se prijavit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

On se naj samo zacasno prijavi. Za stalno pa mora zamenjati vse uradne dokumente. Tudi ni neke razlike. Recimo, ce bi hotel imeti otroka v vrtcu in ni dovolj prostora, potem znajo imeti prednost tisti s stalnim naslovom v tej obcini.


Razen soglasja lastnika. Ne more kar iti na občino in se prijavit.


kloko ima prav. Vse kar potrebujes je pogodba.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemnina

Oddelek: Loža
262669 (1628) BuDi79
»

pomoč pravniki - stalno prebivališče in teženje UE

Oddelek: Loža
325740 (4380) Markus386
»

"Oddaja" stanovanja sorodnikom

Oddelek: Loža
296926 (5400) St235
»

vprašanje za pravnike - prijava stalnega prebivališča v najemniškem stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6126222 (24610) Mavrik
»

Selitev

Oddelek: Loža
205208 (1032) zuz3k

Več podobnih tem