» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
55 / 76
»»

rabelj5 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sej korona in ravna zemlja sta podobna natega.


Sam ko bos respirator rabu ne jokat. Pa btw kje je Andrej0. Tema se je prevec razpasla...
Grem v temo drugo temo opozorit moderatorja.

Egidij88 je izjavil:

A če jeseni/pozimi pride drugi val, bomo spet zapirali meje, tovarne itd.? Ne, tako ne bo šlo.


Seveda bomo. 100%

Nodi, jst sm že odstopil svoj respirator tebi.

nomo ::

Jaz ga tudi odstopim, samo je za tvojo mamo - da si ne boš prigrebel dva!

FireSnake ::

nomo je izjavil:

Številke ne kažejo da je ta ukrep deloval niti približno. In to je dokončno - nobenih novih podatkovnih točk ne bo, saj ne s tem dnevnim prirastkom. Aja saj res.. dva tedna. Vedno pozabim.


Ti pa si?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mirator ::

stratosD je izjavil:

Sem z Obale.
Prejšnji vikend (sobota ali nedelja) je blo na POPTV - intervju z MB Županom Arsenovičem in KP Bržanom - Bržan je že tedaj pozival/prosil folk s celine naj se ne vsipa za vikende na Obalo. Dejansko je bilo že prejšnji vikend (21.in 22.3) tu full ljudi ki so se sproščeno družili po promenadah, plažah, obalni cesti IZ-KP ki je sicer zaprta za promet.
Ta vikend se je zadeva ponovila - povsod so skupine ki očitno niso bile družine ali pari. Tokrat sta pozivala da se nekaj ukrene še izolski in piranski župan...kot tudi blejski, kranjskogorski in še kakšen...
Poziv je prišel tudi iz UKC LJ da je urgenca polna s klasičnimi nezgodnimi poškodbami tipične pomladne sobote. Jst sem samo čakal kdaj bojo ukrepi - ki jih podpiram.
1.stopnja je omejitev gibanja znotraj občin, upravnih enot, okrajev...
2.stopnja je pravi #ostanidoma - ko moraš uniformi dokazovat da greš samo do najbližje trgovine, lekarne, 500m šetnje s psom

2. bo sledila 1. - če bomo pametnjakoviči - povsod okoli nas je tako - glejte/berite izvorne vire iz AUT,DE,CRO,SRB,IT itak...ne trolajte in pametujte preveč po FB in forumih ko dete ki so mu ukradli kinderjajček.

Ali ste bolj navdušeni nad TRUMPizmi - da se Donald zadnji trenutek premisli in žrtvuje New York state & city ker itak niso njegova volilna baza? Donald tudi podpira svobodo gibanja - "The Land of the Free and the Home of the Brave"???

Res je od tvojega posta preteklo že kar nekaj časa, vendar ker si z obale,je še vedno aktualen. Jaz sem eden izmed tistih, ki menimo, da je ukrep prepovedi gibanja med občinami nepotreben. Strinjam se, da je bil naval na obale morja in jezer, ker so pač nekateri ljudje ukrep, "bodi doma" razumeli kot nepričakovani dopust. Seveda je to bilo narobe. Ampak problem so imele samo oz. predvsem turistične občine. So pa s tem ukrepom naredili kar precej problemov, če že ne škode, lastnikom nepremičnin. Lahko bi prepovedali sprehode in sončenje na obali s hkratnim nadzorom občinskih redarjev, ki bi lahko najprej opozarjali, kasneje pa tudi namesto parkirnih kazni, pisali kazni zaradi nedovoljenih sprehodov. Lahko bi bila tudi prepoved oddaje nepremičnin v začasni najem (stalni najem, da bi nekdo tam stanoval, je pač druga kategorija). Lastniki, ki v občini nismo prijavljeni, plačujemo pavšalno letno turistično takso (sicer ne vem zakaj, saj plačujem vse tekoče komunalne stroške, zapravljam v njihovih trgovinah in restavracijah, za razna popravila in servis kličem najbližjega ponudnika storitev, pravic nimam pa nobenih). Prav licemerska se mi zdi izjava Piranskega župana, ki je rekel, da vse lastnike nepremičnin smatrajo kot domačine, samo doma naj bodo".
Pa še to, ta ukrep so dejansko izsilili župani turističnih občin. Nesmiselen pa je za prehod med neturističnimi občinami.
Če na koncu še dodam. Vlada se sicer s tem ukrepom hvali, kako da je bil učinkovit. Seveda, tako kot je učinkovito kočarenje v morju,ki poleg zajetja rib, naredi še stransko škodo.

val46 ::

111111111111 je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Ali pa recimo nekaj kar je po velikosti primerljivo z Ljubljano... Uppsala na Swedskem... skoraj dobesedno brez omejitev pa ni gor trupel na kamionih ;)

Ali pa mesto iz Italije primerljivo z Ljubljano. Nazadnje ko sem gledal, Švedska še ni mejila na Italijo.


Tud štajerska, Ljubljanska kotlina ali morda metlika ne meji na Italijo, pa imajo vse tri pokrajine mnogo več obolelih, kot jih imamo na goriškem ali obalno-kraškem področju, ki dejansko mejimo na Italijo. In kaj hočeš zdej s tem povedat? Vidiš, ne moreš posploševat samo na račun lege!

111111111111 je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

Ko je bila situacija v Bergamu na 'vrhuncu' sem že vedel, da je vse skupaj nateg. Ljudje pa še kar naprej verjamejo v korona laži.

Bi šel ti v civilno zaščito za raznos hrane ljudem v karanteni. Resno te sprašujem lahko ti zrihtam, praktično kjerkoli v Sloveniji, da vidiš malo razmere na terenu, da ne boš samo pameten na forumu.


Takoj, sprejmem. Pod pogojem, da bom lahko dostavil hrano takim kot je Nodi in ti. Sam pol bodo meli na TV in razni "novinarčki" še kaj druzga ta brat, ne sam o koroni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

val46 ::

111111111111 je izjavil:

Bojevnik je izjavil:


Sorry, ampak vsaj kar se tice glede obcin, sem jaz to trdil ze od vsega zacetka. In verjetno se kaksen drugi, ker cim si vzames 2min in malo premislis, lahko iz aviona vidis, da je tale ukrep neucinkovit....

Prav. Odgovori mi tole: Ali je zaradi ukrepa prehajanja občin manj obolelih? Številke kažejo da je. Seveda pa mi lahko izpodbijaš in mi dokažeš, da bi bilo obolelih enako, če bi imeli občine odprte.

Bojevnik je izjavil:


Drugace mi ja pa vsec, da si zacel z "Sedaj ko prvi val mimo". Ker lahko bp malo ze opozorim na drug problem.
A se mogoce kako pripravaljamo na 2. val? Ali bo to taka "stala" kakor je bil prvi?

Ker vsaj jaz nisem zasledil nobene novice, da se kakorkoli pripravljamo na to (ne vem, poskus razsiritve zdravstevnih kapacitet ali pa mogoce reorganizacija obstojecih ali pa nekaj tretjega).

Seveda se pripravljamo. POdaljšujemo ukrep prepovedi prehoda občin. Čeprav se nekateri upirate.


Pa kje ti živiš, resno? A ker št.kažejo manj obolelih, je kar razlog za to, ker so zaprte občinske meje? Najdi mi dokaz, da je to razlog, pol bom morda verjel. In še enkrat, občinske meje sploh niso bile zaprte s tem namenom, da se ustavi širjenje prenosa bolezni, ampak zato, da se razbremeni zdravstveni sistem z drugačnimi vrstami poškodb in podobno. To je blo na samem začetku lepo povedano. In sedaj, ko v zdr.domovih in bolnicah leži cca 100 ljudi na dan zaradi te korone, vse ostalo pa stoji ali pa je vsaj zmanjšano(razne nenujne operacije in podobno), bi lahko ta ukrep že ukinili, ker kot pravim, nimajo toliko dela, da bi se mogli bat 1000 prometnih ali pa morda 300 nesreč zaradi ukvarjanja z adrenalinskimi športi.

Ker če se tega bojijo/te, pol najboljš da prepovejo prodajo in uporabo vseh avtomobilov, motorjev, koles in vseh ostalih prevoznih sredstev, da bo raja zdrava in zaprta doma, ker itak ne bo mogla brez tega nikamor it. Kaj boš pa potem reku, ker se hvališ, da vsak dan prevoziš ne vem kolk občin, ker je to tvoja služba? Takrat in tak ukrep pa ti ne bi bil všeč verjetno a? Ali pač?

HappyPills ::

Turisti se bodo lahko prej gibal svobodno po Sloveniji kot mi.

rabelj5 ::

HappyPills je izjavil:

Turisti se bodo lahko prej gibal svobodno po Sloveniji kot mi.

Zato ker je pri nas preveč prestrašenih naivnih ovc.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ftzj ()

sunshine403 ::

No ce ze legalno ne bo mozno iti v drugo obcino, bomo lahko vsaj k masi sli. Hvaljen jezus! Sedaj bom koncno odresen vseh muk.
https://www.24ur.com/novice/korona/cerk...

PacificBlue ::

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda se ne pocutite ogrozene, ker ste mlajsi. In vsak v 20 ih misli da lahko pocne kar ga je volja. Lol


Glede na tvoje komentarje še nisi prestopil 30let.

Se počutiš ogroženega ma cesti, kjer te lahk vsak trenutek ubije pijanec?Poglej Breznika, za poslanca je dober neglede, da je potrjen alkoholik.
Zakaj, če alkohol tako nevaren za ljudi, ga ne prepovemo in alkoholike damo v karanteno, dokler ne bodo ozdraveli?
Zakaj ne prepovemo kajenje, če ubije toliko in toliko ljudi letno in zdravstveno blagajno to stane toliko in toliko denarja?
Zakaj ne onemogočimo ljudem početi stvari, ki so dokazano škodljive za družbo in posameznika, pa se take stvari vseeno tolerirajo?

Spominjaš me na paranoično sosedo, ki je šla prestavit poštni nabiralnik, da ga ima še večji razdalji od bajte.

Ukrepi, ki nobenmu ne koristijo, kvečjemu škodijo. Resnične težave pa sploh niso pomembne in nobenga ne zanimajo.
Taki ste vi, ko znate samo drek mešat.
I’m out.
:3

gusto ::

sunshine403 je izjavil:

No ce ze legalno ne bo mozno iti v drugo obcino, bomo lahko vsaj k masi sli. Hvaljen jezus! Sedaj bom koncno odresen vseh muk.
https://www.24ur.com/novice/korona/cerk...

To! Rešeni smo! A tega modela ste videli? ;((

Have you tried turning it off and on again?

abyssus ::

Tole odprtje cerkev je v bistvu kaplja čez rob; povprečna starost tam je gladko preko 50, torej najbolj kritična skupina. In tole odprejo. Naj bi reševali starostnike, potem pa takšna zadeva.

Ziher lahko pričakujemo odgovorne starejše s vsemi ukrepi. /s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

DeeJay ::

sunshine403 je izjavil:

No ce ze legalno ne bo mozno iti v drugo obcino, bomo lahko vsaj k masi sli. Hvaljen jezus! Sedaj bom koncno odresen vseh muk.
https://www.24ur.com/novice/korona/cerk...

Itak... neumen narod je veren in pohleven narod. Se vidi iz vrst SDS volilcev. Rabjo jih okrepit, so samo na 20%.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

sunshine403 ::

@DeeJay ce je tale stvar res tako grozna, da je potrebno paralizirat celo drzavo, potem si bodo s tem ukrepom naredili vec skode kot koristi. Vec se jih bo okuzilo, vec jih bo pobralo, manj jih bo ostalo, da jih bo volilo za njih. Kar se mene tice win-win situacija :D Ej Nodi a gremo v cerkev za vikend?

val46 ::

sunshine403 je izjavil:

No ce ze legalno ne bo mozno iti v drugo obcino, bomo lahko vsaj k masi sli. Hvaljen jezus! Sedaj bom koncno odresen vseh muk.
https://www.24ur.com/novice/korona/cerk...


Evo...sam še to sm čakal. Pa naj mi pol še kdo karkoli reče o enakopravnosti in enakosti vseh državljanov. Piknika za 1.maj na odprtem prostoru, na katerega bi povabil par prijateljev ne smem imet, da bodo pa verniki se gužvali v enem zaprtem prostoru, to pa lahko? Aja ne, njim nič ne more bit, ker jih bog varuje. Ma svašta pička rodi, bi rekli uni tam dol, res!

nirm ::

Cerkev je večji problem od večine običajnih vsakodnevnih druženj. Zaprt prostor, starejši ljudje na kupu. Smrkanje, kašljanje, veliko prahu kamor se virusi lahko primejo. Pa še hvaljen Jezus in virusi letijo iz ust medtem ko vsi ponavljajo besede skozi neudobne proteze.
Vhod so ena mala vrata, kjer se vsi morajo zgužvati skozi. Lufta in čisti se ne. Potem je pa še voda, za katero so pa najbrž dovolj pametni, da je ne bodo uporabljali.

WarpedGone ::

Državljanska nepokorščina je državljanska dolžnost.

Ampak se bomo raje le cmerili po forumih ...
Zbogom in hvala za vse ribe

PrihajaNodi ::

PacificBlue je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda se ne pocutite ogrozene, ker ste mlajsi. In vsak v 20 ih misli da lahko pocne kar ga je volja. Lol


Glede na tvoje komentarje še nisi prestopil 30let.

Se počutiš ogroženega ma cesti, kjer te lahk vsak trenutek ubije pijanec?Poglej Breznika, za poslanca je dober neglede, da je potrjen alkoholik.
Zakaj, če alkohol tako nevaren za ljudi, ga ne prepovemo in alkoholike damo v karanteno, dokler ne bodo ozdraveli?
Zakaj ne prepovemo kajenje, če ubije toliko in toliko ljudi letno in zdravstveno blagajno to stane toliko in toliko denarja?
Zakaj ne onemogočimo ljudem početi stvari, ki so dokazano škodljive za družbo in posameznika, pa se take stvari vseeno tolerirajo?

Spominjaš me na paranoično sosedo, ki je šla prestavit poštni nabiralnik, da ga ima še večji razdalji od bajte.

Ukrepi, ki nobenmu ne koristijo, kvečjemu škodijo. Resnične težave pa sploh niso pomembne in nobenga ne zanimajo.
Taki ste vi, ko znate samo drek mešat.


Jaz virusa prostovoljno nocem dobit. Lahko pa gres ti v ukc in ga dobis. Ce v eni obcini ni okuzenih lahko brez problema osprejo vrate faranom.

Kar se pa tvoje sosede tice pa previdnost ni odvec.

#zbuditeseKoronajetu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WarpedGone ::

Gnitje doma je prostovoljna odločitev.

Js grem prečkat par mej.
Zbogom in hvala za vse ribe

stratosD ::

@mirator

hvala za korekten komentar!
res je minilo skoraj mesec dni od tega posta - ampak kolikor vem je za lastnike/najemnike nepremičnin prehod med občinami možen...s tem da ne morejo v "gostujoči" občini uradno obiskati trgovin etc..
vsaj tako je tukaj - tudi za najemnika kmetijske parcele 500m2 brez objekta s familjo iz LJ...mal njivco pokoplje, žar prižge in sixpack ali 2 steče..noben ne problematizira tega - to soboto.

Zdaj po tem času bi lahko mogoče lahko šli tudi na omejitve po regijah



Za 1.majske pa noben ne bo šel delat tega odloka 100%....žal.

Sam imam 4km do očinske meje v eno smer, 7km do tromeje IZ-KP-PI v drugo smer, 4 km v tretjo smer....edino v četrtto smer grem lahko do kraškega roba in čez skoraj do Slavnika ...tako da pedaliram v smeri Slavnika:)
So pa začeli sedaj naraščat spet novi primeri okuženih v FVG zadnje dni - tako da prihaja v tržaški porto bolniška ladja - ker Trst tu prednjači.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

el_bahattee ::

111111111111 je izjavil:

Situacija se umirja levica pa spet pelje sranje, ko pa so imeli možnost niso ukrepali, ampak so stisnili rep med noge.

Aja, pozabil sem, da so izpraznili blagovne rezerve.

Ja, prav žalostno kako malo je solidarnosti danes, ni šans, da bi kdaj držali skupaj, četudi je kriza. Včasih se je vladi dajalo 100 dni, preden se jih je napadalo, dandanes pa vladi, ki je prevzela krmilo sredi največje krize po WW2, opozicija in užaljeni JJ haterji ne dajo niti meseca dni miru. Očitno je, da jih jezi, da je ta vlada pokazala precej več kot prejšnja v obvladovanju krize in da je situacija zaenkrat pod kontrolo, ljudje pa večinoma podpirajo vladne ukrepe. Tudi držijo se jih - center LJ in tivoli je bil včeraj precej prazen, pa še tisti ljudje, ki so bili zunaj, so večinoma upoštevali razdaljo in se niso grupirali. Zaradi tega se pač ustvarja neka umetna histerija kako je vse narobe in slabo. Ampak po mojem mnenju večina ljudi ne bo nasedla temu pretiravanju.
Come to my center, you enter the winter.

K0l1br1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

A je zdej ta tema o Nodiju in Nodijevi mami? Mal nesramno vse skp.
Sej bomo se dolgo skupaj med stirimi stenami.

Mama gre namesto tebe vsaj ven, čeprav čakat v vrste v trgovine z berglami, da lahko NOdi trola na ST-ju

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

PrihajaNodi je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda se ne pocutite ogrozene, ker ste mlajsi. In vsak v 20 ih misli da lahko pocne kar ga je volja. Lol


Glede na tvoje komentarje še nisi prestopil 30let.

Se počutiš ogroženega ma cesti, kjer te lahk vsak trenutek ubije pijanec?Poglej Breznika, za poslanca je dober neglede, da je potrjen alkoholik.
Zakaj, če alkohol tako nevaren za ljudi, ga ne prepovemo in alkoholike damo v karanteno, dokler ne bodo ozdraveli?
Zakaj ne prepovemo kajenje, če ubije toliko in toliko ljudi letno in zdravstveno blagajno to stane toliko in toliko denarja?
Zakaj ne onemogočimo ljudem početi stvari, ki so dokazano škodljive za družbo in posameznika, pa se take stvari vseeno tolerirajo?

Spominjaš me na paranoično sosedo, ki je šla prestavit poštni nabiralnik, da ga ima še večji razdalji od bajte.

Ukrepi, ki nobenmu ne koristijo, kvečjemu škodijo. Resnične težave pa sploh niso pomembne in nobenga ne zanimajo.
Taki ste vi, ko znate samo drek mešat.


Jaz virusa prostovoljno nocem dobit. Lahko pa gres ti v ukc in ga dobis. Ce v eni obcini ni okuzenih lahko brez problema osprejo vrate faranom.

Kar se pa tvoje sosede tice pa previdnost ni odvec.

#zbuditeseKoronajetu


Saj nobenga virusa ne dobiš prostovoljno, a ne.
Maše so postale velik hit preko spleta, jaz si želim, da naj kar tako ostane.Za vedno. Manj prometa na cesti, čistejsi zrak.
I’m out.
:3

PrihajaNodi ::

Odprite si temo: Korona, Nodi in Nodijeva druzina.

To temo pa nehajte svinjati.

#ostanitedomaNAvarnem
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

rabelj5 ::

v cerkvi okužba ni možna, varuje te bog

PrihajaNodi ::

Odvisno v kateri obcini si, maske, rokavice in razkozila so obvezni del!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

rabelj5 ::

a si župnik razkuži penis preden ti ga da v gobček

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: olegq ()

111111111111 ::

Blazzz je izjavil:


A das link na studijo, ki izolira vpliv ostalih ukrepov, npr. umivanja rok in mask, in kaze, da je ravno omejeno prehajanje med obcinami ucinkovit ukrep?

Hvala.

Ravno obratno. Ti boš moral meni dati študijo, da je zaprtje občin pomagalo razširiti virus oz, je bilo nepotrebno. Vlada je ukrepala, maske, umivanje rok, prepoved prehoda občin in ti ukrepi skupaj so uspešno zajezili korona virus, pa če se na glavo postavite. Boste pa morali tisti ki ste proti dokazovati zakaj je ta ukrep naredil več škode kot koristi.

Pri zaprtju trgovin, turizma itd.. Boste imeli lažje delo in izračunljive podatke. Pri občinah pa lahko samo meketate, ker je bil ukrep uspešen v korelaciji z vsemi ostalimi.

Večina ljudi je ostala blizu doma in se ni gibala po sloveniji.

sunshine403 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Odgovori mi tole: Ali je zaradi ukrepa prehajanja občin manj obolelih? Številke kažejo da je. Seveda pa mi lahko izpodbijaš in mi dokažeš, da bi bilo obolelih enako, če bi imeli občine odprte.

Stevilke lahko kazejo to, ampak lahko kazejo, da je stevilo okuzenih na dan se bolj padlo, ko se je dovolilo prehajati meje obcine zaradi dela na vikendih in vrtovih v drugih obcinah. Ce gledas na tak nacin, potem pomeni, da je dovolj prehod med drugimi obcinami se zmanjsal stevilo novih okuzb.

Tako in še kar pada, ker drugi ne smejo iz občin. Si to mislil? Torej je ukrep še vedno odličen.

sunshine403 je izjavil:

No ce ze legalno ne bo mozno iti v drugo obcino, bomo lahko vsaj k masi sli. Hvaljen jezus! Sedaj bom koncno odresen vseh muk.
https://www.24ur.com/novice/korona/cerk...

Tole pa je malo mimo, lahko bi počakali še 3 tedne, da vidimo realno sliko COVID-19 zaradi levičarjev na protestih. Zdaj bodo, spet imeli grešnega kozla in tokrat bodo verjetno celo imeli prav.

To je res nesmiselno, upam, da bodo verniki pametnejši in se ne bodo udeleževali ceramonialov.

PacificBlue je izjavil:


Saj nobenga virusa ne dobiš prostovoljno, a ne.
Maše so postale velik hit preko spleta, jaz si želim, da naj kar tako ostane.Za vedno. Manj prometa na cesti, čistejsi zrak.

Se takoj podpišem pod tole. :D Pa še vsak gre lahko kadar hoče.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Blazzz ::

111111111111 je izjavil:

Blazzz je izjavil:


A das link na studijo, ki izolira vpliv ostalih ukrepov, npr. umivanja rok in mask, in kaze, da je ravno omejeno prehajanje med obcinami ucinkovit ukrep?

Hvala.

Ravno obratno. Ti boš moral meni dati študijo, da je zaprtje občin pomagalo razširiti virus oz, je bilo nepotrebno. Vlada je ukrepala, maske, umivanje rok, prepoved prehoda občin in ti ukrepi skupaj so uspešno zajezili korona virus, pa če se na glavo postavite. Boste pa morali tisti ki ste proti dokazovati zakaj je ta ukrep naredil več škode kot koristi.

Pri zaprtju trgovin, turizma itd.. Boste imeli lažje delo in izračunljive podatke. Pri občinah pa lahko samo meketate, ker je bil ukrep uspešen v korelaciji z vsemi ostalimi.

Večina ljudi je ostala blizu doma in se ni gibala po sloveniji.



Prav. Odgovori mi tole: Ali je zaradi ukrepa prehajanja občin manj obolelih? Številke kažejo da je. Seveda pa mi lahko izpodbijaš in mi dokažeš, da bi bilo obolelih enako, če bi imeli občine odprte.


Tole si napisal zgoraj. Se opravicujem, ker sem (ocitno napacno) domneval, da ves kaj pises.

111111111111 ::

Opravičilo sprejeto. Lepo od tebe da priznaš da si se zmotil.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

MadMicka ::

11111111, logika, češ tisti, ki ste proti posameznemu ukrepu države oz. oblasti, morate dokazati, da ne deluje, je hudo nevarna, tako za demokracijo, kot za razvoj družbe. Izhajati iz domneve, da ima oblast vendno prav, je značilnost totalitarnih sistemov.

nevone ::

da ima oblast vendno prav


Ne oblast, stroka. Sicer tudi nima vedno prav, ve pa zagotovo zadosti, da se lahko približno pravilno svetuje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MadMicka ::

A naša oblast dela kot stroka reče? Ali raje zamenjajo vodilne na stroki, če jim ne kimajo?

rabelj5 ::

nevone je izjavil:

da ima oblast vendno prav


Ne oblast, stroka. Sicer tudi nima vedno prav, ve pa zagotovo zadosti, da se lahko približno pravilno svetuje.

o+ nevone

A to tista stroka oziroma tisti strokovnjak, ki je napovedal 90000 mrtvih v Sloveniji?

HappyPills ::

Občine ostajajo zaprte. Amen.
Pridite pa v cerkev ovčke.

nevone ::

MadMicka je izjavil:

A naša oblast dela kot stroka reče? Ali raje zamenjajo vodilne na stroki, če jim ne kimajo?


Da je stroka večinoma razdeljena v tabore, je sicer slabo, ampak kljub temu jih veže neko skupno znanje, tako, da je pravzaprav vseeno, koga si vlada izbere za svetovalca.

Tudi meni gre na jetra, ko ena stran zaničuje vse kar naredi druga, ker so baje edino oni dovolj sposobni, da se lahko odločajo. Doker bo tako, bosta pač dva pola. Menim pa, da stroka mora iti in ponavadi pri tako resnih zadevah gre preko tega, ne glede na to, kako to izgleda za javnost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

rabelj5 ::

HappyPills je izjavil:

Občine ostajajo zaprte. Amen.
Pridite pa v cerkev ovčke.

A grem lahko molit v sosednjo občino?

Bojevnik ::

111111111111 je izjavil:


Prav. Odgovori mi tole: Ali je zaradi ukrepa prehajanja občin manj obolelih? Številke kažejo da je. Seveda pa mi lahko izpodbijaš in mi dokažeš, da bi bilo obolelih enako, če bi imeli občine odprte.


Vse kar imam je tole: https://covid-19.sledilnik.org/#/stats
Malo se poigraj s stevilkami, pa bos hitro videl, da obcine niso imele kaj dosti ucinka.

Drugace pa malo za salo, malo pa zares.
Mnjenje, ki ga imam o koroni in vsem tem cirkusu je zajet v teli sliki: (sorrite, ne vem kako se tu embeda slika)
 covid-cirkus

covid-cirkus

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

sunshine403 ::

@Bojevnik saj sem mu na podlagi tega ze jaz napisal, da je odprtje mej obcin za lastnike vikendov naredilo cudez in krepko zmanjsalo stevilo okuzenih. Ce bi meje odprli za vse, bi virus povsem izginil. Pac stevilke tako pravijo, ni da si jaz kaj izmisljam.

Bojevnik ::

@sunshine: sem videl, ampak vseeno sem hotel mu se link postat. (sicer, ga je skor vseeno ze videl, ampak za vsak slucaj...)

HappyPills ::

Ouch še ena klofuta vladi:
"Analiza ukrepov, ki so najbolj učinkovali, omejitve gibanja na občine ni med njimi"
https://www.24ur.com/novice/korona/mobi...

Se vidi, da ne vejo kaj delajo.

nomo ::

HappyPills je izjavil:

Ouch še ena klofuta vladi:
"Analiza ukrepov, ki so najbolj učinkovali, omejitve gibanja na občine ni med njimi"
https://www.24ur.com/novice/korona/mobi...

Se vidi, da ne vejo kaj delajo.


Tudi globalno se zdaj ko smo preživeli že marsikatera "dva tedna" marsikje na svetu kaže, da so učinki omejevanja gibanja v bistvu bolj šov z relativno malo učinka - saj zato je pa YT takoj ukinil viralni (lol) video tistih dveh kalifornijskih zdravnikov (Dr. Dan Erickson in kolega), čeprav seveda je povsod objavljen.

Pa ne da ne delajo nič, tega nihče ne trdi... samo niso niti približno tako visoko na seznamu, kot nam predstavljajo vlade in niso kar nekakšno čudežno zdravilo, kot vam ga prodajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

Vazelin ::

s ponedeljkom pa bo dovoljena tudi strežba na terasah in vrtovih gostinskih lokalov.
8-)
Torej v ponedeljek direktno na par rund piva
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

rabelj5 ::

Vazelin je izjavil:

s ponedeljkom pa bo dovoljena tudi strežba na terasah in vrtovih gostinskih lokalov.
8-)
Torej v ponedeljek direktno na par rund piva

torej prestavimo prvomajske proslave na naslednji vikend!

nomo ::

Opa! Bo lahko Nodi mamo na pijačko peljal. Si je zaslužila za vse tiste pretrogane vreče iz štacune.

rabelj5 ::

nebo ker ga je strah nas okuženih da ne bomo kašljali vanj

bo poslal mamo po pivo v trgovino

HappyPills ::

Torej Lokali so se odprl cerkve tudi, jasno eno brez drugega ne gre. Ampak v sosedno občino v hosto pa še vedno ne smem.
Hipatija! Kje si da razožiš zakaj je to smiselno.

rabelj5 ::

HappyPills je izjavil:

Torej Lokali so se odprl cerkve tudi, jasno eno brez drugega ne gre. Ampak v sosedno občino v hosto pa še vedno ne smem.
Hipatija! Kje si da razožiš zakaj je to smiselno.

k zobozdravniku tudi ne smeš!

pač moli k bogu ali pa se tolko napij da te neha bolet

HappyPills ::

Ja dej nehi, mojo boli že 14 dni in nič ne more, ker jo boli "premalo" pravjo dežurci. Sam čaka vsak dan, kdaj bo lahk šla privat zrihtat.

rabelj5 ::

jst moram tud it neki popravit, na srečo ne boli, upam da kmalu odprejo
««
55 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122772 (13030) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324248 (13646) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325348 (19326) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945650 (30437) AndrejO

Več podobnih tem