» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
29 / 76
»»

facepalm ::

WizzardOfOZ je izjavil:

kotanyi je izjavil:

facepalm je izjavil:

F**k. Ne morem verjet kaksno sranje se dandanes sproducira na tem forumu..
Nisi vreden debate.


Ja, med drugim imamo tule izdelke, ki v svoji preprostosti mislijo, da je prepoved nabiranja čemaža v sosednji občini smiseln in potreben ukrep pri preprečevanju prenosa virusa.


Zelo verjetno vsi tukaj gor vemo (ne mislimo ampak VEMO), da je ta ukrep totalno brez veze in neumen (lih tok neumen kot vse vlade skupaj od leta 1989 do danes), vendar nekateri zaradi solidarnosti do starejših in bolj ogroženih ne hodimo naokoli in smo zato doma v hiši, okoli hiše ali na sprehodu v bližnjem gozdu, kjer ponavadi nikogar ne srečamo. Nekateri pa mislite, da je življenje ostalih ničvredno, ker ste pač egoistične pizde in bi na vsak način radi hodili naokoli ter iščete kacina v jajcih da lahko to tudi počnete.

Zakaj pa ne nabiraš čemaža v svoji občini?


Lepo povedano. Zaradi takih je bil ta ukrep potreben. Ce bi se vsi vedeli samozascitnisko, bi s tem zascitili tudi druge in bi bil ta ukrep res strel v prazno. Tako pa, ce si priznamo ali ne, je ta ukrep "prisilil" vse, da so ostali doma in je zato delno vplival na nizke cifre.
Ce se bo izkazal za neustavnega, pa vam privoščim nasmeh na obrazu ob nabiranju čemaža v sosednji občini. Jaz sem zadovoljen s trenutno statistiko in si tudi zelim odpravo tega ukrepa, da grem lahko nemoteno na izlet s kolesom.

tone31 ::

ni nikoga prisilil halo

ce so 700 opozoril izrekli samo en dan

facepalm ::

tone31 je izjavil:

ni nikoga prisilil halo

ce so 700 opozoril izrekli samo en dan


700 en dan, kaj pa ostalih 14 dni? total?

vilicarist ::

Ce se bo izkazal za neustavnega, pa vam privoščim nasmeh na obrazu ob nabiranju čemaža v sosednji občini.

če je ukrep neustaven bi morali odgovorni biti zanj kaznovani
bmw = brings me women

facepalm ::

In upam, da tudi bodo. Zakaj? Zato, da se nihce ne bi vec upal storiti kaj podobnega. Zakon bi moral biti enak za vse.

vilicarist ::

kdaj so bili politiki še za kaj takega kaznovani
bmw = brings me women

facepalm ::

vilicarist je izjavil:

kdaj so bili politiki še za kaj takega kaznovani

Pri nas ne, ker se javnosti enostavno *ebe. Ce se izkaze ukrep za neustavnega, upam, da bo javnost dovolj pritisnila, da bodo odgovorni odgovarjali. Ceprav je beseda "odgovornost" prva kandidatka za crtanje iz SSKJ-ja.

sbawe64 ::

Na grmado s heretiki !
Policista sta imela na parkirnem prostoru v postopku občana, ki sta se v vozilu družila in pogovarjala, s tem pa kršila odlok o prepovedi gibanja in zbiranja na javnih mestih in površinah v RS. Sledi predlog pristojnemu prekrškovnemu organu.

Policist je imel v Stahovici v postopku kolesarja, ki je kršil odlok začasne prepovedi gibanja izven občine bivanja s tem, da se je iz Domžal peljal v Kamniško Bistrico. Sledi predlog pristojnemu prekrškovnemu organu.


//sarkazm off
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

WizzardOfOZ ::

vilicarist je izjavil:

izolirajo naj se ogroženi na prostovoljni osnovi, hkrati pa naj se jim ponudi pomoč v praktičnem izvajanju izolacije


To meni razlagaš?
Jaz to VEM. Ampak vlada je dala drugačen odlok ven. Tako da to začni razlagat vladi in namesto da nam bluziš.

sbawe64 ::

Pahor, Tonin, Hojs
https://siol.net/novice/slovenija/pahor...
Varnostna razdalja? Maske? Prepoved zbiranja večjega števila ljudi? Druga občina

Dokazni material imate v video posnetku.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

UganiKdo ::

vilicarist je izjavil:

Pa bo ustavno sodišče uspelo razsodit v kratkem času?

Glede na prioriteto je realno, da bi odlocili v par dneh, se posebej ce bodo enotni.

vilicarist je izjavil:

Ce se bo izkazal za neustavnega, pa vam privoščim nasmeh na obrazu ob nabiranju čemaža v sosednji občini.

če je ukrep neustaven bi morali odgovorni biti zanj kaznovani


Imas vso pravico tozit drzavo za odskodnino.

WizzardOfOZ je izjavil:

kotanyi je izjavil:

facepalm je izjavil:

F**k. Ne morem verjet kaksno sranje se dandanes sproducira na tem forumu..
Nisi vreden debate.


Ja, med drugim imamo tule izdelke, ki v svoji preprostosti mislijo, da je prepoved nabiranja čemaža v sosednji občini smiseln in potreben ukrep pri preprečevanju prenosa virusa.


Zelo verjetno vsi tukaj gor vemo (ne mislimo ampak VEMO), da je ta ukrep totalno brez veze in neumen (lih tok neumen kot vse vlade skupaj od leta 1989 do danes), vendar nekateri zaradi solidarnosti do starejših in bolj ogroženih ne hodimo naokoli in smo zato doma v hiši, okoli hiše ali na sprehodu v bližnjem gozdu, kjer ponavadi nikogar ne srečamo. Nekateri pa mislite, da je življenje ostalih ničvredno, ker ste pač egoistične pizde in bi na vsak način radi hodili naokoli ter iščete kacina v jajcih da lahko to tudi počnete.

Zakaj pa ne nabiraš čemaža v svoji občini?


Priblizno tako kot so vedeli da je zemlja ploscata, pa tisti ekonomist v dnevniku da je ukrep neustaven, pa na ijs vejo da je ukrep ucinkovit... Ljudi ki si domisljajo da nekaj vedo ni nikoli mankalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

b3D_950 ::



Meh, se vse giblje okrog 30/dan že od začetka.
Ali gledam narobe?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

WizzardOfOZ ::

UganiKdo je izjavil:

Priblizno tako kot so vedeli da je zemlja ploscata...


A zdej boš pa rekel, da je okrogla? :))

vilicarist ::

Priblizno tako kot so vedeli da je zemlja ploscata

približno tako se tudi ve, da ukrepi niso pretirani
bmw = brings me women

el_bahattee ::

gusto je izjavil:

Edino kar si ti dokazal je to, da ne veš kaj pomeni dokaz.

A tako? V čem se torej motijo strokovnjaki iz IJS in kakšen je tvoj protiargument & dokaz?

vilicarist je izjavil:

aha, ker je on tako rekel je to že kar dokazano?????

Se pravi se motijo? Verjetno si ti naredil kakšno boljšo raziskavo, ki je pokazala drugačne rezultate kot stručkoti iz IJS? Nam jih lahko predstaviš?

IJS ni vladna služba. Ukrepi delujejo in niso brezvezni. To je sedaj jasno vsem. Problem je samo v sebičnežih,ki jim je vseeno za druge, raznih JJ haterjih in pa ljudmi, ki imajo problem z upoštevanjem pravil in sprejemanjem avtoritete.
Come to my center, you enter the winter.

vilicarist ::

kako so dokazali da delujejo?

zakaj se je pri švedih ustavila rast kljub temu da nimajo takih ukrepov?

zakaj v belorusiji ni veliko mrtvih?
bmw = brings me women

stara mama ::

Seveda nihče ne bo priznal, da so ukrepi bili nesmiselni. Nihče noče prevzeti tako velike odgovornosti.
Na vprašanje Belorusije pa se bo vedno naletelo na gluha ušesa.
Ekologija™ in Trajnost™

nomo ::

vilicarist je izjavil:

kako so dokazali da delujejo?

zakaj se je pri švedih ustavila rast kljub temu da nimajo takih ukrepov?

zakaj v belorusiji ni veliko mrtvih?



Ker je pri vseh virusnih pandemijah tega tipa glavni faktor biologija - in če nimaš bioloških protiukrepov (cepivo) so učinki tvojih intervencij omejeni in močno odvisni od naravnih (geografskih) in demografskih danosti. Tukaj nekateri močno precenjujete učinke dobesedno srednjeveških ukrepov (danes jim pravimo socialna distanca takrat so jim rekli nekaj drugega) in jim pripisujete naravnost čudežne moči - v resnici gre ta pandemija "po programu", ki ga večinoma določa biologija virusa. Razen na Kitajskem ipd. - tam je pač Partija določila rezultat in statistiko, no saj mi bi lahko tudi, če bi hoteli pa bi bil mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

UganiKdo ::

stara mama je izjavil:

Seveda nihče ne bo priznal, da so ukrepi bili nesmiselni. Nihče noče prevzeti tako velike odgovornosti.
Na vprašanje Belorusije pa se bo vedno naletelo na gluha ušesa.

Belorusija je relavantna priblizno toliko kot severna koreja. Da o trkmenistanu me govorimo. Za razne fanatike z iq vilicarja bi bile metode turkmenistana dalec najbolj ucinkovite. Prepoves besedno zvezo korona virus in si v sekundi odpravil tezavo.

vilicarist ::

UganiKdo je izjavil:

stara mama je izjavil:

Seveda nihče ne bo priznal, da so ukrepi bili nesmiselni. Nihče noče prevzeti tako velike odgovornosti.
Na vprašanje Belorusije pa se bo vedno naletelo na gluha ušesa.

Belorusija je relavantna priblizno toliko kot severna koreja. Da o trkmenistanu me govorimo. Za razne fanatike z iq vilicarja bi bile metode turkmenistana dalec najbolj ucinkovite. Prepoves besedno zvezo korona virus in si v sekundi odpravil tezavo.

a pol praviš da tudi švedi skrivajo trupla
bmw = brings me women

UganiKdo ::

Ne, to si si ravnokar izmislil, ker nimas nic pametnega za povedat. Ce pa smo pri svedski (ker blodenj o belorusiji ocitno nisi sposoben zagovarjat) pa imajo per capita cca 2x toliko okuzenih in 4x toliko mrtvih kot mi, tako da ne vem kaj bi rad povedal.

Se bo pac treba sprijaznit, da je s tabo nekaj resno narobe, ker vecina nas ne verjame da je smrt 1-3% populacije nekaj trivialnega. Se posebej ne v luci mrtvih, ki bi jim v normalni situaciji lahko pomagali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

vilicarist ::

bolje da so mrtvi v krajšem časovnem obdobju kot pri švedih, kot da je razpotegnjeno, prej ko se okuži dovolj ljudi, prej je tega konec
bmw = brings me women

UganiKdo ::

vilicarist je izjavil:

bolje da so mrtvi v krajšem časovnem obdobju kot pri švedih, kot da je razpotegnjeno, prej ko se okuži dovolj ljudi, prej je tega konec


Na sreco te neumnosti nobeden pri zdravi pameti ne zagovarja. Ce bi bil primitivec tvojega kova bi ti prav privoscil da ti kdo od svojcev umre v rokah, zgolj in le zato, ker pac ni prostora v bolnici. Imam to nesreco da v lombardiji poznam kar nekaj ljudi in verjemi, da ne bi imel s cim tipkati, ce bi to razlagal v prico njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

vilicarist ::

UganiKdo je izjavil:

vilicarist je izjavil:

bolje da so mrtvi v krajšem časovnem obdobju kot pri švedih, kot da je razpotegnjeno, prej ko se okuži dovolj ljudi, prej je tega konec


Na sreco te neumnosti nobeden pri zdravi pameti ne zagovarja. Ce bi bil primitivec tvojega kova bi ti prav privoscil da ti kdo od svojcev umre v rokah, zgolj in le zato, ker pac ni prostora v bolnici. Imam to nesreco da v lombardiji poznam kar nekaj ljudi in verjemi, da ne bi imel s cim tipkati, ce bi to razlagal v prico njih.

brez skrbi, ne bi šel razbijat tipkovnice na njihovih glavah
bmw = brings me women

PINki ::

 Maske? Razdalja?

Maske? Razdalja?

Telbanc ::

vilicarist je izjavil:

Ce se bo izkazal za neustavnega, pa vam privoščim nasmeh na obrazu ob nabiranju čemaža v sosednji občini.

če je ukrep neustaven bi morali odgovorni biti zanj kaznovani


Možnost je, da ustavno sodišče ugotovi, da je ta ukrep neustaven.

Možnost je, da se vlada na to ne odzove-ne odpravi omenjenega ukrepa. Oziroma takoj pozove ustavno sodišče, da naj se poda na zakonodajno področje in naj odloči katera pravila bodo veljala. Dokler se pač ne odpravi kao ugotovljena neustavnost.

Rad bi videl, da ustavno sodišče prevzame odgovornost, za svoja dejanja. Torej če temu sledi ponoven izbruh epidemije, zna bit cela šatal. Sej to vejo.

Verjetno pa bo vlada malo popustila....in delno omejila ukrep. Odvisno od situacije. Ne bi pa bilo prvič, da se odločitev ustavnega sodišča ne izvaja.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

UganiKdo ::

vilicarist je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

vilicarist je izjavil:

bolje da so mrtvi v krajšem časovnem obdobju kot pri švedih, kot da je razpotegnjeno, prej ko se okuži dovolj ljudi, prej je tega konec


Na sreco te neumnosti nobeden pri zdravi pameti ne zagovarja. Ce bi bil primitivec tvojega kova bi ti prav privoscil da ti kdo od svojcev umre v rokah, zgolj in le zato, ker pac ni prostora v bolnici. Imam to nesreco da v lombardiji poznam kar nekaj ljudi in verjemi, da ne bi imel s cim tipkati, ce bi to razlagal v prico njih.

brez skrbi, ne bi šel razbijat tipkovnice na njihovih glavah

A ni lepo kot tudi fantki z majhnimi pridejo na svoj racun na internetu in so lahko glasni za tipkovnico?

vilicarist ::

Ti si en deček
bmw = brings me women

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

LeQuack ::

Sprejet novi odlok: dovoljene nekatere športne aktivnosti in vzdrževalna dela zunaj občin
https://www.24ur.com/novice/korona/spre...
Quack !

zobnik ::

Polcijski nadzor se nadaljuje, represija al kako že. Izleti vsi prepovedani.

Ampak tega ne upoštevam, vozim se po stranskih cestah, gozdnih, skoz vasi, a ni škoda, da se dodatno obremenjuje stranske ceste in vedno več je prometa, ker se tud drugi probajo izogibat glavnih cest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

PrihajaNodi ::

LeQuack je izjavil:

Sprejet novi odlok: dovoljene nekatere športne aktivnosti in vzdrževalna dela zunaj občin
https://www.24ur.com/novice/korona/spre...


Katastrofa. Ko bodo pa bolnisnice polne korona bolnikov in brez respiratorjev bo pa konec heca.
Zelo razocaran.

#ostanidoma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

Teorija zarote:
Vlada bo sedaj sprostila nekatere elitne športe (tenis, golf), da bodo kaviar komunisti okuženi. Potem bodo taisti okuževali folk na rožniku za 1. maj :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

A niso oboji komunisti?

Nevem, zalosti me situacija. Ljudje bi morali biti doma se vsaj dva meseca.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vilicarist ::

LeQuack je izjavil:

Sprejet novi odlok: dovoljene nekatere športne aktivnosti in vzdrževalna dela zunaj občin
https://www.24ur.com/novice/korona/spre...

sprostit vse športe loji..
bmw = brings me women

zk_eu ::

Telbanc je izjavil:

vilicarist je izjavil:

Ce se bo izkazal za neustavnega, pa vam privoščim nasmeh na obrazu ob nabiranju čemaža v sosednji občini.

če je ukrep neustaven bi morali odgovorni biti zanj kaznovani


Možnost je, da ustavno sodišče ugotovi, da je ta ukrep neustaven.

Možnost je, da se vlada na to ne odzove-ne odpravi omenjenega ukrepa. Oziroma takoj pozove ustavno sodišče, da naj se poda na zakonodajno področje in naj odloči katera pravila bodo veljala. Dokler se pač ne odpravi kao ugotovljena neustavnost.

Rad bi videl, da ustavno sodišče prevzame odgovornost, za svoja dejanja. Torej če temu sledi ponoven izbruh epidemije, zna bit cela šatal. Sej to vejo.

Verjetno pa bo vlada malo popustila....in delno omejila ukrep. Odvisno od situacije. Ne bi pa bilo prvič, da se odločitev ustavnega sodišča ne izvaja.


Zelo velika verjetnost je, da bo odlok neustaven. Ampak še enkrat. Način, s katerim je bila predpisana omejitev gibanja ni v nasprotju z ustavo.

Drugi odstavek 32. člen ustave izrecno pooblašča zakonodajalca (t. j.) Državni zbor, da z zakonom predpiše pogoje, ko se sme omejiti svobodo gibanja. In to brez, da Državni zbor razglasi izredno stanje.

Ta pravica se sme omejiti z zakonom, vendar samo, če je to potrebno, da bi se zagotovil potek kazenskega postopka, da bi se preprečilo širjenje nalezljivih bolezni, se zavaroval javni red, ali če to zahtevajo interesi obrambe države.


Ampak samo v zgoraj odebeljenih razlogih. Saj pa lahko že iz logike (pravniki bi rekli analogije) sklepamo, da razglasitev izrednega ni potrebna, ker bi sicer moral Državni zbor vsakič razglasiti izredne razmere, ko bi želeli nekoga poslati v pripor zaradi izvedbe kazenskega postopka ali pa zaradi omejitve gibanja okoli vojašnic.

Način predpisa omejitve gibanja torej ni protiustaven.

Nato pa je potrebno narediti test sorazmernosti:
1. ali je poseg sploh nujen (potreben)?
2. ali je ocenjevani poseg primeren za dosego zasledovanega cilja?
3. ali je teža posledic ocenjevanega posega v prizadeto človekovo pravico proporcionalna vrednosti zasledovanega cilja oziroma koristim, ki bodo zaradi posega nastale (načelo sorazmernosti v ožjem pomenu oziroma načelo proporcionalnosti)?

1. Da, želi se preprečiti širjenje SARS-COV-2, ki se je v času sprejetja ukrepa širil.
2. Da, s tem ukrepom je dejansko možno omejiti širjenje virusa.
3. Tukaj pa nastane težava. Vlada je namreč poudarjala, da je (glavni) cilj (po spominu je tako govoril Kacin), da se ljudje ne bomo zadrževali v turistično zanimivih krajih, ker zaradi tega tam nastajajo gneče oziroma zaradi tega ljudje v teh krajih težje upoštevajo varno razdaljo, ki onemogoča prenos virusa.

Točko 3. bi se torej dalo izpeljati z milejšim ukrepom, kot je prepoved potovanja v te kraje za ostale državljane. Ni namreč sorazmerno, da sem omejen na svojo občino, če so se (na hitro) kršitve večinoma pojavljaje zgolj v teh krajih.

To je moje skromno mnenje, čeprav je potrebno biti odkrit, da je pri nas zadeva mogoče ravno na meji.

Če bo ugotovljena neustavnost, bo ustavno sodišče odločilo kako se odlok nadalje izvršuje. Po mojem je zelo velika verjetnost, da ga ne bo v celoti razveljavijo, ampak bo obveljal v zgoraj omenjenem obsegu.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

IL_DIAVOLO ::

PrihajaNodi je izjavil:

A niso oboji komunisti?

Nevem, zalosti me situacija. Ljudje bi morali biti doma se vsaj dva meseca.


Zal bos moral it nazaj med ljudi.

Moje sozalje.

vilicarist ::


1. ali je poseg sploh nujen (potreben)?
1. Da, želi se preprečiti širjenje SARS-COV-2, ki se je v času sprejetja ukrepa širil.
2. ali je ocenjevani poseg primeren za dosego zasledovanega cilja?
2. Da, s tem ukrepom je dejansko možno omejiti širjenje virusa.

ne, poseg ni potreben niti primeren

virus se najbolj širi pri daljšemu stiku v zaprtih prostorih

največje težave z virusom so v domovih za starejše občane
bmw = brings me women

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

A niso oboji komunisti?

Nevem, zalosti me situacija. Ljudje bi morali biti doma se vsaj dva meseca.


Zal bos moral it nazaj med ljudi.

Moje sozalje.


Roko na srce, so bili to moji najboljsi dnevi, prometa skoraj nic, ulice prazne, skratka mir brez nepotrebnega sundra.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

atubbuta ::

vilicarist je izjavil:

izolirajo naj se ogroženi na prostovoljni osnovi, hkrati pa naj se jim ponudi pomoč v praktičnem izvajanju izolacije


Ukradel si mi idejo.
:)

zk_eu ::

vilicarist je izjavil:


1. ali je poseg sploh nujen (potreben)?
1. Da, želi se preprečiti širjenje SARS-COV-2, ki se je v času sprejetja ukrepa širil.
2. ali je ocenjevani poseg primeren za dosego zasledovanega cilja?
2. Da, s tem ukrepom je dejansko možno omejiti širjenje virusa.

ne, poseg ni potreben niti primeren

virus se najbolj širi pri daljšemu stiku v zaprtih prostorih

največje težave z virusom so v domovih za starejše občane


Ja, seveda. Možno je, da pade na testu že prej :). Itak se bo tukaj poslušalo stroko, ki ji bo sodišče postavilo vprašanja.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

gusto ::

LeQuack je izjavil:

Sprejet novi odlok: dovoljene nekatere športne aktivnosti in vzdrževalna dela zunaj občin
https://www.24ur.com/novice/korona/spre...

Ne razumem? Kaj se je realno sprostilo? Še vedno ne smeš it na hrib ali s kolesom v sosednjo občino. Ne mi sedaj z nekimi badmintoni in balinanjem, kot da je to bilo prepovedano.
Have you tried turning it off and on again?

FireSnake ::

Tale slika lepo opiše leva trobila (jaz sem neodvisen, in ne navijam za nikogar):

https://pbs.twimg.com/media/EVla8ZeWAAQ...

Trobači, dajte mi nekaj povedati: ste vsaj plačani?
Če niste se mi res smilite.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

Machete ::

atubbuta je izjavil:

vilicarist je izjavil:

izolirajo naj se ogroženi na prostovoljni osnovi, hkrati pa naj se jim ponudi pomoč v praktičnem izvajanju izolacije


Ukradel si mi idejo.


Nehajte širite smiselne in logične ideje, kaj bo pa noriško kraljestvo s takimi predlogi naredilo? Bo ERR
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

atubbuta je izjavil:

vilicarist je izjavil:

izolirajo naj se ogroženi na prostovoljni osnovi, hkrati pa naj se jim ponudi pomoč v praktičnem izvajanju izolacije


Ukradel si mi idejo.


Zaradi neumnih lahkomiselnežev, kot sta vidva bom jaz moral od doma dlje, kot je potrebno.
In taki ste tudi krivi, da je do zaostritve prišlo.
Če bi imeli kaj pameti, potem nobena omejitev ne bi bila potrebna.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Kaj si sedaj povedal? Sam sebe demantiral v enem stavku.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

val46 ::

Upam da vam je jasno, da je bil ta odlok sprejet zaradi vseh ljubljančanov in kranjčanov in še vseh ostalih, ki imajo vikende po naši obali, bledu, bovcu in drugje, da bodo oni lahko mirno se odpravili na vikend. Vsi ostali, ki tega nimamo, smo pa na istem kot smo bili. Se pravi doma, zaprti na teh par kvadratnih km naših malih občin.

111111111111 ::

vilicarist je izjavil:


ne, poseg ni potreben niti primeren

virus se najbolj širi pri daljšemu stiku v zaprtih prostorih

največje težave z virusom so v domovih za starejše občane

Ste imunolog ali pravnik po izobrazbi? Mislim, da moraš iti na drugo spletno stran: https://predlagam.vladi.si/

Tam se buni in pridobi dovolj ljudi na svojo stran.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

joggi79 ::

FireSnake je izjavil:

Tale slika lepo opiše leva trobila (jaz sem neodvisen, in ne navijam za nikogar):
https://pbs.twimg.com/media/EVla8ZeWAAQ...

Seveda ce verjames, da bo sla krivulja navzdol ko se bo po nekaj tednih karantena koncala in ne bomo na tocki 0 tisto sekundo, ko se sprostijo omejitve in odpre pretok ljudi. Ampak to je ze prevec za pomislit.

kotanyi ::

zk_eu je izjavil:

3. Tukaj pa nastane težava. Vlada je namreč poudarjala, da je (glavni) cilj (po spominu je tako govoril Kacin), da se ljudje ne bomo zadrževali v turistično zanimivih krajih, ker zaradi tega tam nastajajo gneče oziroma zaradi tega ljudje v teh krajih težje upoštevajo varno razdaljo, ki onemogoča prenos virusa.

Točko 3. bi se torej dalo izpeljati z milejšim ukrepom, kot je prepoved potovanja v te kraje za ostale državljane. Ni namreč sorazmerno, da sem omejen na svojo občino, če so se (na hitro) kršitve večinoma pojavljaje zgolj v teh krajih.


Hudi problemi tega ukrepa, na katere opozarjamo že od začetka, so še naslednji:
    1. Ukrep sploh ne rešuje problema gneče na turistično zanimivih krajih v posamezni občini. Nasprotno, pogosto obiskane točke, kot so npr. ljubljanski rožnik in šmarna gora, so ravno tako če ne še bolj obiskane kot pred prepovedjo. Kot si predlagal, precej bolj smiselna bi bila kontrola in nadzor razdalje med ljudmi direktno na takšnih točkah v vsaki občini.
    2. Zelo verjetno je, da je ukrep celo škodljiv v smislu povečevanja direktne interakcije med ljudmi. Pogoste policijske kontrole in pregledi dokumentov zagotovo ne vplivajo blagodejno na omejitev širjenja virusa.
    3. Ukrep poveča izpostavljenost virusu za določen delež ljudi, ki živi na oziroma blizu meje med občinami, saj ne upošteva stanja v naravi, kjer mora nekdo zaradi tega ukrepa morda v bolj oddaljeno in bolj obljudeno trgovino, ali pa je prisiljen v gibanje po bolj obljudenih točkah kot pa bi bilo potrebno.
    4. Ukrep je nesorazmeren, saj omejuje tudi popolnoma nenevarna gibanja in aktivnosti vseh prebivalcev brez obzira na dejansko ogroženost posameznika.
    5. Ukrep brez potrebe povečuje obremenjenost nadzornih organov, katere bi najbrž lahko bolj smiselno in z večjim efektom uporabili drugje, npr. na že omenjenem rožniku.


Praktično glavni razlog, ki ga navajajo zagovorniki, je ta, da ukrep ustrahuje občane da se ti zaradi njega zadržujejo predvsem v lokalnih krajih, saj so ljudje menda nesposobni sami učinkovito izvajat ukrepe samoizolacije. Ampak taka pozicija kaže skrajno nespoštovanje do sodržavljanov in ni nekaj, kar bi si želel od vlade, ki bi morala ravnati prekleto pazljivo in predvsem na strokovni podlagi.

111111111111 ::

kotanyi je izjavil:


Praktično glavni razlog, ki ga navajajo zagovorniki, je ta, da ukrep ustrahuje občane da se ti zaradi njega zadržujejo predvsem v lokalnih krajih, saj so ljudje menda nesposobni sami učinkovito izvajat ukrepe samoizolacije. Ampak taka pozicija kaže skrajno nespoštovanje do sodržavljanov in ni nekaj, kar bi si želel od vlade, ki bi morala ravnati prekleto pazljivo in predvsem na strokovni podlagi.

Edini vaš argument pa je da ne morete nabirat čemaža v sosednji občini.

Tako kot pravijo tvoji somišljeniki, da smo za hlapce rojeni in za hlapce vzgojeni. Kako te hlapec uboga? Tako da ga s palico. Palico ste hoteli in palico ste dobili, ker ste pametni bili, da za vas stvari ne veljajo. Bedaki sploh ne veste, da ste si sami krivi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

««
29 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122782 (13040) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324252 (13650) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325363 (19341) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945681 (30468) AndrejO

Več podobnih tem