» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
26 / 76
»»

solatko ::

In potem pride svizec, da zavije čokolado.

A ljubljančan, ki na Bledu okuži drugega ljubljančana pa v LJ ne razširja okužbe, koji debili.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Vazelin ::

A ljubljančan, ki na Bledu okuži drugega ljubljančana pa v LJ ne razširja okužbe, koji debili.

Zato pa so omejitve. Da ne razširjaš virusa še drugje in se proba čimbolj lokalno omejit problem. Primer provinca Hubei na Kitajskem. Totalen lockdown, da niso hodili npr. v Shanghai trosit virusa. Je težko razumet ali samo trolamo, ker imamo veliko časa, Solatko?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

SloKin ::

Vazelin je izjavil:

A ljubljančan, ki na Bledu okuži drugega ljubljančana pa v LJ ne razširja okužbe, koji debili.

Zato pa so omejitve. Da ne razširjaš virusa še drugje in se proba čimbolj lokalno omejit problem. Primer provinca Hubei na Kitajskem. Totalen lockdown, da niso hodili npr. v Shanghai trosit virusa. Je težko razumet ali samo trolamo, ker imamo veliko časa, Solatko?

Ce ti je zgoraj napisal, da ljubljancan na Bledu ni siril virus, ker se stevilke na Bledu niso kaj dosti povecale....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SloKin ()

solatko ::

Vazelin - Povečanja primerov po teh baje, strašnih gužvah na blejski in portoroški promenadi, med domačini ni, kje je torej glavni problem za sprejetje tako rigoroznih ukrepov prehoda med občinami?

SloKin - Ne, napisal je, če ljubljančan v LJ ne razširja virusa, če ga je na Bledu širil med druge ljubljančane, bil je to komentar na trditev zgoraj, da ljubljančani na Bledu, širijo virus med druge ljubljančane na Bledu. Ti je jasno ali narišem.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Reycis ::

Čisto isti šmorn je če je lublančan okuži lublančana na Bledu ali pa v Ljubljani. Point being, ukrep bi bil na sodišču skoraj gotovo spoznan za nesorazmernega. Seveda pa se večina ljudi te rulete noče it. Rabili bi osebno odgovornost tistih, ki so ukrep sprejeli. Še posebej ker po enem mesecu zdaj že očitno nesorazmeren pa ga papki še vedno nočejo umaknit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

Ales ::

Reycis je izjavil:

Čisto isti šmorn je če je lublančan okuži lublančana na Bledu ali pa v Ljubljani.

Pozabil si na možnost, da bo ljubljančan v Ljubljani sedel doma in ne bo okužil nikogar, Bled pa ga komot premami da gre ven in ob nesmotrnem obnašanju okuži koga.

Point je, da ima splošno zmanjšanje mobilnosti tudi posredne učinke. Vpliva na naše obnašanje tudi na drugih nivojih.

Sicer pa sam nisem čisto prepričan, da je ukrep sorazmeren. Morda iz vidika psihološkega vpliva na siceršnje obnašanje, sicer pa ne.

Vsekakor pa bi moral biti tak ukrep čim krajši.

vilicarist ::

Se pravi 'okuženi ljubljančani uničujejo slovenijo' je trenutna narativa?
bmw = brings me women

SloKin ::

Ales je izjavil:

Reycis je izjavil:

Čisto isti šmorn je če je lublančan okuži lublančana na Bledu ali pa v Ljubljani.

Pozabil si na možnost, da bo ljubljančan v Ljubljani sedel doma in ne bo okužil nikogar, Bled pa ga komot premami da gre ven in ob nesmotrnem obnašanju okuži koga.

Point je, da ima splošno zmanjšanje mobilnosti tudi posredne učinke. Vpliva na naše obnašanje tudi na drugih nivojih.

Sicer pa sam nisem čisto prepričan, da je ukrep sorazmeren. Morda iz vidika psihološkega vpliva na siceršnje obnašanje, sicer pa ne.

Vsekakor pa bi moral biti tak ukrep čim krajši.

Pozabil si na moznost, da bo ljubljancan na Bledu kosil travico ali pa nabiral gobe. Verjemi, da jih ne bos nabiral tam kjer so drugi...

Reycis ::

Ja pa ja, kaj pa naj delajo? Doma si cel dan riti praskajo? Ljubljančani so pač zunaj v svoji občini in po vsej verjetnosti izpostavljeni večji gneči kot bi bili drugje. Opravljam terensko delo in rekreativcev je res ogromno. Parkirišče za šmarno goro v tacnu je bilo v soboto polno. Kje so tipski primeri prenosa zaradi prehodov rekreativcev skozi občine?!??

lexios ::

Ales je izjavil:

Kdo je na oblasti je vedno važno. Je nekako osnova vsega, tudi ali pa še posebej v kriznih časih.

Razen če bi ti zdaj razpravljal o belih in rdečih in črnih in sivokodrlajsastih, ampak za to si najdi kako drugo temo, ali še bolje, drug forum.


Vbistvu ni, ker ne gre za bele ali rdeče, temveč pirhe, ki se jih premika po šahovnici. Kot je nekdo že omenu, politika pri nas ni "bottom-up", temveč "top-down", na oblasti pa eni in isti že 25 let...

No, da ne bom off topic:

111111111111 ::

@Solatko: ti imaš samo probleme, ker je JJ na oblasti. Sem kar vesel, da se moraš karantene držati, ker ti je Janša tako ukazal. Mater te mora bolet.

Drugače pa elektrarne in ostala pomembna struktura, je v izolaciji 14 dni potem menjava. Vsak dan merjenje temperature itd... Tako da tukaj na forumu mislite da vam je hudo ker morate biti doma in ne smete iz občine? Dečki si morajo kuhati sami in ne smejo zapuščati območja elektrarne.

Jaz pa jutri nazaj na teren. Se nič kaj ne veselim. Ljudje so prestrašeni, živčni in izmučeni.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

gusto ::

111111111111 je izjavil:

@Solatko: ti imaš samo probleme, ker je JJ na oblasti. Sem kar vesel, da se moraš karantene držati, ker ti je Janša tako ukazal. Mater te mora bolet.

Lepo da uživaš ob nesreči drugih. Ti ti sadist!
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

dexterboy ::

@111111111111; tudi jaz sem terenski. Greva skupaj in se drživa za rokice, da naju ne bo strah?
Matr si lesen! Vsem tukaj tupiš, kako naj bodo doma med stenami, sam se pa hvališ, kako greš na teren...
#OSTANI DOMA
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Miki N ::

dexterboy je izjavil:

@111111111111; tudi jaz sem terenski. Greva skupaj in se drživa za rokice, da naju ne bo strah?


No homo, Dexter ampak vidva z Elferjem sta pa zelo ... pomladna. :D Saj prav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

UganiKdo ::

solatko je izjavil:

In potem pride svizec, da zavije čokolado.

A ljubljančan, ki na Bledu okuži drugega ljubljančana pa v LJ ne razširja okužbe, koji debili.

Kar v bistvu hoces pivedat je, da je omejitev na obcine se premalo in bi po tvoje moralo bit pravzaprav enako kot v stevilnih predelih evrope gibanje omejeno na par metrov okli hise?

Solatko bi ocitno raje kot Janso imel kar kakega Orbana.

dexterboy ::

Who the fuck is Elfer?
Me ain't homo no way.
Ga pa hebem v glavo, ker ima takšne...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

solatko ::

UganiKdo - Pazi, da te kdo ne ukrade. Če ti ni jasno, se dogaja velika traparija - zaposleni, ki morajo hodit v službe, bi morali bit v karanteni, ne pa da hodijo domov in mimo grede okužijo domače, ki pa zaradi ukrepov, ne smejo praktično nikamor.

Jaz bi imel Tita, ko je bil še pri moči, da je ostale držal na špagi in jim zbijal željo po kakšnih večjih, problematičnih zaslužkih.

Danes ne vidim politika, ki bi ga z veseljem volil, razen Zokija, ko sem bil še v LJ.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

sbawe64 ::

Kaj je vlada uvedla sedaj so imeli v trejtjem rajhu (med ww2):
Davidove zvezde pridejo jeseni ??


Ausweis
Es wird hierdurch für die Zwecke des Arbeitseinsatzes bestatigt, das der

gelernter Beruf

jetzige Tatigkeit

geboren

Gefolgschaftmitglied des Betriebes
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sesobebo ::

Cruz ::

Nisem bral celotne teme, tako da se opravičujem, če ste to že dali skozi. Zanima me kakšna je kontrola ob vstopu v Ljubljano - ali redno pazijo, zahtevajo papirje ipd.? Problem je, v stanovanju v Ljubljani sem pozabil nekaj pomembnih stvari in razmišljam, da bi šel po njih, ne vem pa, če bi šlo skozi.

sbawe64 ::

Cruz
https://www.gov.si/novice/2020-03-30-na...


Bo treba napomoč poklicati lokalnega švercerja, ki se je specializiral za tihotapljenje Slovencev med občinami.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Cruz ::

sbawe64 je izjavil:

Cruz
https://www.gov.si/novice/2020-03-30-na...


Bo treba napomoč poklicati lokalnega švercerja, ki se je specializiral za tihotapljenje Slovencev med občinami.
Hvala, bolj me je zanimalo, kako izgleda situacija v praksi.

Sem pa našel odgovor za mojo situacijo:

Prevzem literature za študij

Sem študentka s Primorske. Med študijem bivam na zasebnem naslovu v Ljubljani. Zdaj sem doma in pri sebi nimam vse literature za študij. Se zato lahko odpeljem v Ljubljano?

Odlok o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin dopušča pot oz. gibanje v nujnih primerih, v kar je vključeno tudi prestopanje občin, če nujne storitve ni mogoče opraviti v občini prebivališča.

Če bi bil prevzem literature nujen za izvajanje študija in ta dejansko ni mogoč brez fizičnega prevzema gradiva (npr. literature dejansko ni mogoče pridobiti po e-poti), bi bilo izjemoma mogoče tak prevzem šteti kot nujno zadevo. Presojati pa je treba vsak posamezen primer posebej.

Dodatno opozarjamo, da odlok zelo jasno določa, da je treba takšno nujno pot opraviti le po najbližji javni cesti, dosledno pa je treba spoštovati tudi vse ostale ukrepe.

Miki N ::

Redno definitivno ne pazijo. Recimo severno frontero pri Trzinu so pustili nebranjeno zadnja dva tedna pred hordami iz Gorenjske - saj tako je izgledalo. :D

Mogoče so se raje skoncentrirali na izhode pri AC. Na splošno na raznih vstopih preko regionalnih cest ni dosti kontrole, čeprav po drugi strani prazne kot so če bi te srečali bi te z lahkoto ustavili že malo iz dolgčasa in seveda sedaj tudi ne primankuje praznih avtobusnih postajališč, kjer se lahko "Dolga roka Pravice" udobno namesti v zasedi. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

111111111111 ::

dexterboy je izjavil:

@111111111111; tudi jaz sem terenski. Greva skupaj in se drživa za rokice, da naju ne bo strah?
Matr si lesen! Vsem tukaj tupiš, kako naj bodo doma med stenami, sam se pa hvališ, kako greš na teren...
#OSTANI DOMA

Lahko se drživa za rokice, ampak če se bova šla pa vlakce boš ti lokomotiva. :*

Hvalim? Živilske verige pač morajo ostati odprte in smo eni redkih, ki zagotavljamo podporo na terenu. Prejšnji teden praktično nisi dobil majstrov, so vse večje firme preprosto zaprte. Osebno bi bil raje doma in reševal stvari od doma, sam nekdo mora it na teren. En sodelavec je v Šmarju je strogo doma, eden pokriva primorsko, jaz pa vse ostalo.

Miki N je izjavil:


No homo, Dexter ampak vidva z Elferjem sta pa zelo ... pomladna. :D Saj prav!

Treba biti. Poglej te temperature.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

kotanyi ::

Tudi jaz delam, in to celo v drugi občini.

Malo date:

https://www.skupaj.info/kolumne/zakaj-h...

Ljubljana s 300.000 ljudmi, cca. 200 okuženih.

Šmarje pri Jelšah s 1.700 ljudmi, cca. 140 okuzenih.

Tole z občinami zgleda res preprečuje najhujše izbruhe ker zdaj nepokretneži iz Šmarij ne morejo na Bled.

Me je kar sram da imam tako vlado ki sprejema take neumnosti kot je tole, laže in straši brez potrebe zato da skrije svoje zajebe in predvsem da imam take brezmožganske sodržavljane ki vsemu temu nekritično ploskajo.

111111111111 ::

NO evo umiritev strasti. Verjetno se boste lahko spet martinčkali na obali: https://www.rtvslo.si/slovenija/kacin-z...

Vsaj rokavice so skenslali, ker so res nepotrebne.

@kotanyi: ne ploskamo, sprijaznili smo se, dokler zadeva traja. Francija ne popušča in tudi za nas mislim, da bi bilo pametno če bi še kakšen teden ali dva zdržali. Upam da se niso narobe odločili zaradi pritiska javnosti.

Najbolje da odprejo še frizeraje. To bi bilo pa čisto mim.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

111111111111 - V dveh dneh so bila spremenjena navodila WHO o nošenju mask zdravim osebam, ko so se oglasili dealerji mask (precej miljard vreden posel in, če v EU prodaš maske samo za 1mio ljudi je to precej manj, kot za 300mio)
Za nenošenje rokavic pa smo mi, premajhen trg, če bi to izjavil predstavnik WHO bi bil odziv trenuten.

Jebeš zdravje, važen je biznis.
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

solatko je izjavil:

UganiKdo - Pazi, da te kdo ne ukrade. Če ti ni jasno, se dogaja velika traparija - zaposleni, ki morajo hodit v službe, bi morali bit v karanteni, ne pa da hodijo domov in mimo grede okužijo domače, ki pa zaradi ukrepov, ne smejo praktično nikamor.

Jaz bi imel Tita, ko je bil še pri moči, da je ostale držal na špagi in jim zbijal željo po kakšnih večjih, problematičnih zaslužkih.

Danes ne vidim politika, ki bi ga z veseljem volil, razen Zokija, ko sem bil še v LJ.

Zakaj potreba po osebnem napadu? Kaj je narobe s tabo da se počutiš ogrozenega takoj ko se kdo ne strinja s tabo?

Kar predlagas so ukrepi, ki se bistveno bolj posegajo v svoboscine in pravice posameznika. Glede na to da je situacija v tem trenutku kot kaze pod kontrolo in se razmislja v smeri odprave ukrepov, je povsem nerealno razmisljat o se hujsih ukrepih, kot jih predlagas.

Drugace pa je v bistvu vseeno za katerega diktatorja navijas, metode so enake, fanaticni privrzenci pa tudi

Telbanc ::

Škoda da bi ukrepe prekmalu dvignili. Itak ne bi imeli kaj dosti od tega, saj okoli nas še vse stoji.

Prepoved gibanja med občinami bi lahko ohranili za tiste občine, ki so hoot spot. Tole z rokavicami, verjetno ne bo imelo kaj dosti vpliva, ker si zdaj folk itak besno umiva roke 100x na dan. Bo pa prva kost, da jo vržejo da bo par dni mir....poleg trgovin. Preden bojo odpravli blokado občin je treba čimveč folka spravit nazaj delat, da ne bojo silili preveč okoli.

Problem niso tisti v Šmarjah, ki ne morejo iz doma, problem je pri onih ki so mobilni, poleg tega tam kjer so okuženi, so tudi asimptomatični okuženi, ki nimajo znakov so pa prenašalci korone. In če špekuliramo, da je prikritih 10x več kot odkritih, so številke hitro velike.

Številke na obali so se nekoliko dvignele po izletih, ki so jih opravili tisti iz notranjosti. Meje z Italijo so bile že en lep cajt zaprte. Tud okolica Ljubljane je zaskrbljujoča.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

mzakelj ::

Samo to bom napisal :

HVALA VSEM OBISKOVALCEM BLEDA IN OBALE da moram ostati v svoji občini in ne morem do filamenta za 3d printer. Potrebujem ga pa za vizirje za bolnice, civilno zaščito..... Namesto da bi printalo moram čakati na pošto. Tako da RES HVALA VSEM KATERI STE SE MARTINČKALI NA OBALICI !!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kenpachi ()

UganiKdo ::

Zakaj lazes? Kaj imas od tega? Prehodi med obcinami iz utemeljenih poslovnih razlogov so seveda dopustni.

s7nf ::

looool tip rešuje življenja z vizirji, ampak jih sedaj ne, ker ne sme ven iz občine.

vilicarist ::

mzakelj je izjavil:

Samo to bom napisal :

HVALA VSEM OBISKOVALCEM BLEDA IN OBALE da moram ostati v svoji občini in ne morem do filamenta za 3d printer. Potrebujem ga pa za vizirje za bolnice, civilno zaščito..... Namesto da bi printalo moram čakati na pošto. Tako da RES HVALA VSEM KATERI STE SE MARTINČKALI NA OBALICI !!!!!!

ne zavajaj

da se je množično hodilo na morje/bled je fake news, ravno tako greš lahko v drugo občino iz poslovnih razlogov
bmw = brings me women

Mr.B ::

solatko je izjavil:

111111111111 - V dveh dneh so bila spremenjena navodila WHO o nošenju mask zdravim osebam, ko so se oglasili dealerji mask (precej miljard vreden posel in, če v EU prodaš maske samo za 1mio ljudi je to precej manj, kot za 300mio)
Za nenošenje rokavic pa smo mi, premajhen trg, če bi to izjavil predstavnik WHO bi bil odziv trenuten.

Jebeš zdravje, važen je biznis.

Nobene spremembe ni bilo. Smo v podobni temi debunkali, ko ni noben nasel na who strani "ne nositi mask".
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gusto ::

Nestrpno čakam, da nam Kacin pove, če smo bili pridni.
Have you tried turning it off and on again?

WarpedGone ::

In kaj bomo naredili okrog tega masovnega politično-medijskega-natega?
Še naprej le pizdili po forumih?

#AskingForAFriend
Zbogom in hvala za vse ribe

kotanyi ::

WarpedGone je izjavil:

In kaj bomo naredili okrog tega masovnega politično-medijskega-natega?
Še naprej le pizdili po forumih?

#AskingForAFriend


Kdo pa pravi, da se le pizdimo po forumih?

Vseeno, če imaš kako pametno idejo, le na plano z njo.

MeGreat ::

Cruz je izjavil:

Nisem bral celotne teme, tako da se opravičujem, če ste to že dali skozi. Zanima me kakšna je kontrola ob vstopu v Ljubljano - ali redno pazijo, zahtevajo papirje ipd.? Problem je, v stanovanju v Ljubljani sem pozabil nekaj pomembnih stvari in razmišljam, da bi šel po njih, ne vem pa, če bi šlo skozi.


Jaz kontrol še nisem opazil v LJ.

gusto ::

WarpedGone je izjavil:

In kaj bomo naredili okrog tega masovnega politično-medijskega-natega?
Še naprej le pizdili po forumih?

#AskingForAFriend


Dobro vprašanje. Jaz sem do sedaj dosledno upošteval ukrepe. Ne želim, da to izpade, kot kakšno pozivanje h kršenju, vendar od danes naprej ne bom več striktno upošteval pravila občin (upam sicer da ga danes odstranijo). Bom šel na neobljuden hrib, kolesarit tudi po okoliških občinah. Če bom srečal kakšnega dečka v plavem, se bom probal prijazno pogovorit, če ne bo za pa jebat ga.
Have you tried turning it off and on again?

2dark ::

WarpedGone je izjavil:

In kaj bomo naredili okrog tega masovnega politično-medijskega-natega?
Še naprej le pizdili po forumih?

#AskingForAFriend


Lahko zadevo ignoriraš. Tistih 40€ kot je globa te ne bi smelo boleti.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Egidij88 ::

gusto je izjavil:



Dobro vprašanje. Jaz sem do sedaj dosledno upošteval ukrepe. Ne želim, da to izpade, kot kakšno pozivanje h kršenju, vendar od danes naprej ne bom več striktno upošteval pravila občin (upam sicer da ga danes odstranijo). Bom šel na neobljuden hrib, kolesarit tudi po okoliških občinah. Če bom srečal kakšnega dečka v plavem, se bom probal prijazno pogovorit, če ne bo za pa jebat ga.


Jah, tako je. Tole omejevanje lahko traja nekaj časa, potem pa se narod tega naveliča in se itak ne bodo držali.

WarpedGone ::

Kdo pa pravi, da se le pizdimo po forumih?


A sm kaj spregledal?

Vseeno, če imaš kako pametno idejo, le na plano z njo.


Torej nism spregledal? Sej pravm ... #askingForAFrined
Ideje?
Širiti informacije, izpostavljati da je cesar nag, da gre za masovni FakeNews katerim so podlegle praktično vso vlade in večina politične stroke i.e. "dohtarji, ki odločajo".
Vsak ima svoj družinski krog katreremu lahko oriše, kaj jim TV tišči v goltanec. Bo težka ampak brez poskusa, ne bo uspeha.

Lahko zadevo ignoriraš. Tistih 40€ kot je globa te ne bi smelo boleti.


Ja, tako zgledajo infromacije...

Koliko ljudi ve, kaj točno jih čaka, če prekršijo?
Me ne bodo pustili več nazaj domov?
Bom naletel na podrto smereko čez cesto in kup policajev z brzostrelkami?
Me bodo aretirali, zaplenl avto?
A se ob ponavljanju globa dviguje?
Odgovore na zgornja vprašanja poznaš, ker si jih doživel prvoosebno ali le ponavljaš slišano na TV?

Žal se proti propagandi lahko boriš le s propagando.
40 EUR ni malo denarja, ampak kakšno ceno ima naša lastna svoboda?

Očitno zelo nizko... #NisoSeZaToBorili
Zbogom in hvala za vse ribe

joggi79 ::

mzakelj je izjavil:

Samo to bom napisal :

HVALA VSEM OBISKOVALCEM BLEDA IN OBALE da moram ostati v svoji občini in ne morem do filamenta za 3d printer. Potrebujem ga pa za vizirje za bolnice, civilno zaščito..... Namesto da bi printalo moram čakati na pošto. Tako da RES HVALA VSEM KATERI STE SE MARTINČKALI NA OBALICI !!!!!!

Uf ja brez tvojega filamenta za 3d printer bo 90.000 mrtvih. Sicer pa sluzbeno lahko brez problema potujes po Sloveniji, tako da ni panike, gres lahko po tvoj jebeni filament.
Drugace pa se za te ukrepe zahvali kar vladi ne obiskovalcem Bleda in obale, ker tistih par ljudi, ni imelo niti najmanjse veze s tem. Stvari so zaostrili zaradi svojih psihopatskih nagnenj na vladi in bi jih ne glede na to, ce bi bilo na obali se 5 ljudi manj kot jih je bilo (manj kot 5 ze ne bi slo, ker bi bilo potem cisto prazno).

KAVINSKY ::

Zdaj je za vse kriva vlada - najbolj Janša? Če ne bi lokalni mediji fotkali polnih parkirišč tujih tablic in pisali izjav županov/CZ, tega ne bi pograbili mediji iz prestonice.

kotanyi ::

KAVINSKY je izjavil:

Zdaj je za vse kriva vlada - najbolj Janša?


Kdo pa bo kriv če ne tisti, ki sprejema odloke? Marsovci?

solatko ::

bobi_palčka - Jaz ti lahko na nešem parikirišču fotkam avte iz LJ, ZG, BG in celo en BMW iz rusije. Ne vem pa koliko časa so že parkirani, niti ne vem, kaj počno, morda se sprehajajo po Pohorju.
Delo krepa človeka

Telbanc ::

kotanyi je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Zdaj je za vse kriva vlada - najbolj Janša?


Kdo pa bo kriv če ne tisti, ki sprejema odloke? Marsovci?


Tekoča vlada je kriva za uspešno ovladovanje epidemije. V bistvu so zelo uspešni, na roke nam gre tud vreme, ki tako zgleda, počasi ubija virus.

Enim gre to zelo v nos, iščejo dlako v Jajcu. Ne vidijo pa, da je par metrov od meje Trst, ki je pravo žarišče korone za Julijsko krajino.

https://www.regionalobala.si/novica/raz...

"RAZBURJENI VOZNIK PRI SEŽANI USTAVIL ITALIJANA: Grozil mu je s prižgano motorno žago in ga večkrat udaril v glavo"
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kotanyi ::

Telbanc je izjavil:

Tekoča vlada je kriva za uspešno ovladovanje epidemije. V bistvu so zelo uspešni, na roke nam gre tud vreme, ki tako zgleda, počasi ubija virus.


Kaj hočeš povedat - a da naj bomo vsi tiho in ploskamo samo zato, ker vlada celo kdaj kaj naredi prav? Sem že gori povedal da se strinjam z marsikaterim ukrepom. Z nesorazmernimi in strokovno nedokazanimi se pa ne mislim.

BTW, če bi bili v resnici tako zelo uspešni, bi uspešno omejili tudi širjenje v domovih za ostarele, kjer živi najbolj ogrožena populacija. Ampak ne - ravno tam so failali na celi črti in to na vse pretege skrivajo.

joggi79 ::

Telbanc je izjavil:

Tekoča vlada je kriva za uspešno ovladovanje epidemije. V bistvu so zelo uspešni, na roke nam gre tud vreme, ki tako zgleda, počasi ubija virus.


Ce smo posteni, pa ce si sposoben malce razmisljati, potem ugotovis da nam gre obvladovanje "epidemije" (ce necemu kar okuzi 0.05% drzavljanov lahko reces epidemija) zares hudicevo slabo. Kar dobro smo si sesuli gospodarstvo, od nekje potegnili par miljard denarja, ki ga bo treba nekako vrniti (medtem ko se recimo za zdravstvo v normalnih casih ne najde niti dodatnih 10 miljonov), in pridelali 1000 okuzenih. Glede na to, da delujocega cepiva ne bo se vsaj dve leti (sanje o cepivu do konca leta so zgolj pobozne sanje), za normalno delovanje druzbe pa rabimo 50, raje pa 75% prekuzenost, pomeni, da nam gre fejst slabo. Razen seveda ce nekdo misli, da bomo v karanteni ziveli se naslednjih 50 let.
Tako da zares tole ni hudo uspesno obvladovanje epidemije. Po mojem se gre dalec najbolj uspesno obvladovanje "epidemije" Svedska. Ja par ljudi bo umrlo, od tega jih vecina tako ali tako ne bi docakala maja, gospodarstvo jim bo slo skozi kot da ni bilo nic, zdravstveni sistem jim pa tudi ni razpadel. Pa glede na to, da o Skandinaviji iz taksnih ali drugacnih razlogov vem precej vec, kot vecina tu, ti z gotovostjo upam trditi, da njihov zdravstveni sistem ni nic boljsi kot nas, kvecjemu slabsi ;)

feryz ::

kotanyi je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Tekoča vlada je kriva za uspešno ovladovanje epidemije. V bistvu so zelo uspešni, na roke nam gre tud vreme, ki tako zgleda, počasi ubija virus.


Kaj hočeš povedat - a da naj bomo vsi tiho in ploskamo samo zato, ker vlada celo kdaj kaj naredi prav? Sem že gori povedal da se strinjam z marsikaterim ukrepom. Z nesorazmernimi in strokovno nedokazanimi se pa ne mislim.

BTW, če bi bili v resnici tako zelo uspešni, bi uspešno omejili tudi širjenje v domovih za ostarele, kjer živi najbolj ogrožena populacija. Ampak ne - ravno tam so failali na celi črti in to na vse pretege skrivajo.
Lahko bi vsaj nesposobne direktorje zamenjali, če že ni mislijo postopati tako, kot nazadnjaški Srbi.
Zanimivo, da so problem zgolj javnosektorski domovi za ostarele. V privat korone nimajo. Baje jo niti ne rabijo.
V javnosektorskih pa si lahko plačo vzdignejo, če korona prileti. Takoj so na rizičnem delovnem mestu. Je bolj donosno.
««
26 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122787 (13045) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324256 (13654) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325367 (19345) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945688 (30475) AndrejO

Več podobnih tem