» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
25 / 76
»»

zk_eu ::

Po mojem bodo sledili Avstriji, tako kot večinoma do sedaj.

Glede na to, da nam število okuženih narašča, bodo po mojem omejitve gibanja sproščene kmalu.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

facepalm ::

dexterboy je izjavil:

Ojoj...ko vidiš, kako ljudje pojejo vse, kar se jim servira, pa veš, da je potrebno zapustiti tale planet...
Prav vidi se, kako ljudje rinejo v naravo ravno zato, ker se NE sme. Mar NE bi bilo dovolj objaviti splošne smernice izogibanja stikov in rabi splošne higiene? Tako bi se ljudje lahko še vedno zapeljali do svojega cilja, NIKOGAR ne bi ogrožali in še povečali porabo goriva... Tako se nam pa obeta finančni polom, ki ga večina tukaj zopet ni zmožna dojeti in doumeti... (pa nimam samo črpalk v mislih)
Pa smo zopet na žačetku. Za hla... rejeni, za hla... vzgojeni :(


Ne nebi bilo dovolj. V enem stavku pravis, da smo hlapci, v drugem pa bi nam dovolil presojo kaj je "dovolj" varno. Ze tako je obcutek, da so bili vsi ukrepi pretirani, ker imamo zelo nizko stevilo okuzenih/mrtvih. V realnosti pa so stevilke nizke zaradi ukrepov.

Pa glede krize po koroni.. hebes tako druzbeno ureditev, ki zapade v tezko krizo zaradi dveh mesecev globalnega lockdowna. V tem primeru zelim lockdown pol leta, da bomo prisiljeni resetirat sistem, kateri dolgorocno itak ni vzdrzen. To bi naredili za nase zanamce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Ales ::

Niso samo zaradi tega številke nizke. Obstajajo države s precej podobnimi ali še strožjimi ukrepi, pa so njihove številke slabše.

Dokler ne minejo meseci in se izvedejo bolj podrobne statistične obdelave in dodatne raziskave precepljenosti, itd., itak ne moremo vedeti, a vsekakor to ni samo zaradi ukrepov kot takih, pač pa tudi zaradi drugih faktorjev.

Upam si trditi, da je eden od njih tudi širše zavedanje prebivalstva in posledično ustreznejše obnašanje, kot smo ga priča v nekaterih drugih družbah. Poleg siceršnjih navad, itd..

januarletnic ::

mislim da bi bilo najbolj vroča informacija ampak ne fake, koliko povečanega dela imajo pogrebne službe in krematoriji. Ta podatek bi dal čisto sliko koliko nas nategujejo o mrtvih ali statistiki

Ales ::

Kaj pa če pogledaš število mrtvih po mesecih ter primerjaš z drugimi leti, če se ti zdi to relevantno? Ne rabiš nobenih statistik na nivoju krematorijev ali pogrebnih zavodov...

UganiKdo ::

WarpedGone je izjavil:

Mene pa zanima kake opravke imate (v teh casih) v drugi obcini tisti, kateri se tako zgrazate nad tem odlokom?

Obisk staršev.
Obisk partnerja, s katerim slučajno še nisem na istem naslovu.
A veš, tisto nekaj kar nas dela ljudi in ne samo vreče kože, mesa in kosti.

Če bi mi maček poginil teden kasneje, ga nebi mogu niti kremirat.
Ja, še ena čisto nepotrebna stvar za vreče iz kože...

Zalostno ampak ravno s takim odnosom dokazujes da je ukrep tako ucinkovit kot potreben... ker ocitno je cel kup pametnajkovicev, ki se malo nakriz obiskovali pa jim ke odlok prekrizal nacrte.

seminal je izjavil:

Tak eno vprašanje a se mogoče malo že ve kdaj bi se naj odprla meja z avstrijo? Avstrijci jutri že rahljajo ukrepe, z majem pa skoraj v normalni življenski tok. Torej 1 maja ahko pričakujemo odprtje mej?

Mocno dvomim, realno ke da bo 1. Maja kolikor toliko normalizirano zivljenje znotraj drzave. Meje za "turiste" bodo ostale zaprte do nadaljnjega. Se Hrvati napovedujejo sele 1. Junij za odpiranje mej pa so bistve bolj odvisno od tujih turistov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

T-h-o-r ::

Čipe dobite v rit, da bomo varni. Zakaj bi se sekiral, če upoštevaš vlado in si priden? Samo zlobneži nočejo čipa v rit.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

facepalm ::

T-h-o-r je izjavil:

Čipe dobite v rit, da bomo varni. Zakaj bi se sekiral, če upoštevaš vlado in si priden? Samo zlobneži nočejo čipa v rit.


Umirite se.. zacasno so nam bila prepovedana nepotrebna potovanja. Vemo kaj je vzrok. Tudi meni ni vsec, da ne morem po kavo v Trst ampak za to ne krivim drzavo temvec epidemijo.
Imamo situacijo kakrsno nihce od nas se ni dal skozi. Ukrepi so v stilu "better safe than sorry". Virus pocasi spoznavamo in se bomo naucili ziveti z njim. Zaenkrat to pomeni omejitev gibanja na svojo obcino oz na celotno drzavo v kolikor imas dejanski razlog za pot.

Teorije zarote so na vsakem vogalu. Od virusa, ki ne obstaja do JJ, kateri je prisel iz pekla v parlament.

kuall ::

WarpedGone je izjavil:

Ta možnost bo ostala enaka po odprtju mej.

Delaš napačno predpostavko, da ta virus ne bo kmalu čisto izginil, za kar če mene vprašaš še vedno obstaja največ verjetnosti.

WarpedGone je izjavil:


Te nič ne skrbi da bodo starše okužili poštar, trgovka


Virus se najbolj širi, če se ljudje pogovarjajo, jedo itd (odpirajo usta, da pljuvajo po zraku mini delce sline). Na obiskih se delajo take reči. Med nakupovanjem in interakcijo s poštarjem niti ne.

PrihajaNodi ::

Damn. Nekaterim res ni jasno. Vostok zeli lepo informirati kaj je ozadje. Americani nacrtno unicujejo mesno in mlecno industrijo. Mleko, meso in zelenjava gnije, v Filipinih pa lakota. In nekateri res verjamejo v korono.

Je lahko clovek se butast?

#ostani doma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

lexios ::

A kdo pogreša koga s tega foruma? Ali pa se najde v opisu: https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

vilicarist ::

PrihajaNodi je izjavil:

Damn. Nekaterim res ni jasno. Vostok zeli lepo informirati kaj je ozadje. Americani nacrtno unicujejo mesno in mlecno industrijo. Mleko, meso in zelenjava gnije, v Filipinih pa lakota. In nekateri res verjamejo v korono.

Je lahko clovek se bolj

#ostani doma

ta korona je zelo priročen izgovor za nateg stoletja... ljudje pa sploh ne razmišljajo nič
bmw = brings me women

solatko ::

Poglejte malo širše - lani je gripa pobrala cca 160 ljudi in potem v parih mesecih še cca 500, pri koronci smo pa pri koliko?
Koliko vas je lani vzelo tableto za zbijanje vročine in šlo okuženih v službo, ker je bolniška manj plačana in nezaželjena?
Vsako leto je zapora obiskov v bolnicah in v DSO-jih in so okužbe bolj redke, vsako leto je v svetu zaradi gripe več kot 100k mrtvih, pa?

Avstrijci so štirinajst dni na tirolskem smučišču za bogato klientelo, skrivali okužbo in ta se je naprej prenesla po evtopi.
Italiani imajo cca 200k Kitajcev, katerih večina je bila na praznovanju kitajskega novega leta v času, ko je bila tam epidemija na polno, ko so se vrnili, so okužili veliko ljudi, zaradi družinskih socialnih stikov, ki so v I najmočnejši na svetu, se je v kratkem času okužilo nekaj deset tisoč najbolj ogroženih prebivalcev (povprečna italijanska družina ima navado, v nedeljo k maši, potem pa vse generacije skupaj na kosilo, z vsemi navadami, rokovanje, poljubljanje, objemanje,..).

Pri nas, so koronco zanesli v najbolj občutljiva območja zaposleni v DSO-jih, ob zaprtju šol in vrtcev pa je večina ubogala nasvete še prejšnje vlade, da naj za varstvno otrok poskrbijo mimo starih staršev.

Ukrepi za zajezitev tega virusa so nepopolni in v taki obliki preterani. Kako lahko vsi, ki morajo bit v službi, normalno hodijo domov in so v stikih s tistimi, katerih gibanje je zaradi možnih okužb, prepovedano?

Malo razmislite in nehajte slepo sledit svojim vodjem in šepetalcem.
Delo krepa človeka

nekikr ::

facepalm je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Čipe dobite v rit, da bomo varni. Zakaj bi se sekiral, če upoštevaš vlado in si priden? Samo zlobneži nočejo čipa v rit.


Umirite se.. zacasno so nam bila prepovedana nepotrebna potovanja. Vemo kaj je vzrok. Tudi meni ni vsec, da ne morem po kavo v Trst ampak za to ne krivim drzavo temvec epidemijo.
Imamo situacijo kakrsno nihce od nas se ni dal skozi. Ukrepi so v stilu "better safe than sorry". Virus pocasi spoznavamo in se bomo naucili ziveti z njim. Zaenkrat to pomeni omejitev gibanja na svojo obcino oz na celotno drzavo v kolikor imas dejanski razlog za pot.

Teorije zarote so na vsakem vogalu. Od virusa, ki ne obstaja do JJ, kateri je prisel iz pekla v parlament.

1. Ne, ne vemo kaj je vzrok. Mediji nas hočejo prepričati, ampak nekateri ne kupujemo.
2. Ukrepi so v stilu.... ne vemo še v kakšnem stilu. Vsekakor pa zaprtje sveta zaradi 5% smrti, ki jih letno povzroči kajenje ni nekaj, kar bi klicalo k takšnim ukrepom.
3. Virus poznamo in vemo kako se z njim živi. Navsezadnje imamo takšne in drugačne gripe že precej časa. Če si bolan ostaneš doma in ne kašljaš po drugih, vsekakor ne po najbolj ogroženih. Če si šele zdaj izvedel za razkužila in postopek umivanja rok, pa za to ni treba zapreti sveta. Je pa res, da nas mediji prepričujejo, da je smrtnost vsaj 86%, medtem ko bo pravi procent na ravni ostalih pogubnih grip. H1N1 recimo iz 10+% je šlo na 0,02%, ko so imeli čas pogledali kaj je bilo na stvari, pri H5N1 pa iz 30.000 žrtev letno na 8 (osem). Ampak tukaj pa sigurno ne gre za pretiravanje, ker Kacin tako pravi (in mediji, ki imajo marsikje zapovedano, da lahko govorijo le tisto, kar naroči vlada - tudi Danska je med njimi).

kuall ::

solatko je izjavil:

Poglejte malo širše - lani je gripa pobrala cca 160 ljudi in potem v parih mesecih še cca 500, pri koronci smo pa pri koliko?

Lahko bi bili pri 50.000 mrtvih.
Ni dobro bit tak pametnjakovič, ker je virus nov in nepredvidljiv.
Better safe than sorry je zelo pameten pregovor, ne?
Al bolje vrabec v roki kot golob na strehi. Čeprav ne vem kaj boš z vrabcem. :D

louser ::

Ne, ne bi mogli biti.

UganiKdo ::

2. Ukrepi so v stilu.... ne vemo še v kakšnem stilu. Vsekakor pa zaprtje sveta zaradi 5% smrti, ki jih letno povzroči kajenje ni nekaj, kar bi klicalo k takšnim ukrepom.


Ko pridemo do situacije, da bo zaradi enega kadilca začelo kadit 50 drugih, ki so bili v istem prostoru z njim, potem bo tvoja primejava mogoče imela smisel.

Virus poznamo in vemo kako se z njim živi.

Ne vem zakaj zgubljaš čas na forumu, to so informacije za katere bi nekatere države in organizacije plačale milijone, namesto da zgubljajo čas z raziskavami.

kuall ::

louser je izjavil:

Ne, ne bi mogli biti.


Zgodovina človeštva je polna smrtonosnih virusov. Pameten človek se bo najbolj od vsega zanašal na izkušnje, ne na vraževerne špekulacije. Neumen pa ne. Pa po bitki je lahko biti general.

solatko ::

kuall - A to ti je šef povedal?
Problem nastane samo v primeru, ko je okuženih preveč rizičnih skupin, to pa se prepreči z drugačnimi zaporami, predvsem pa z izolacijo oseb, ki s temi osebami delajo.

Največ se naredi, če se ustavi stike med mladimi in starejšimi člani družin, za nekaj časa. To priporočilo so dali še Šarcevi, ob odloku zaprtja šol in vrtcev. Tu je tista meja do tisoče mrtvih starostnikov, ne pa popolna zapora občin.
Delo krepa človeka

lotar123 ::

kuall je izjavil:

solatko je izjavil:

Poglejte malo širše - lani je gripa pobrala cca 160 ljudi in potem v parih mesecih še cca 500, pri koronci smo pa pri koliko?

Lahko bi bili pri 50.000 mrtvih.
Ni dobro bit tak pametnjakovič, ker je virus nov in nepredvidljiv.
Better safe than sorry je zelo pameten pregovor, ne?
Al bolje vrabec v roki kot golob na strehi. Čeprav ne vem kaj boš z vrabcem. :D


Sedaj res ne vem a vsi delate po državnih službah, kjer ti je itak bolje biti doma s 80% plače in lepo poležavati na kavču, ko po tega konec pa te čaka delovno mesto točno tam kjer je bilo, ali pa imate čisto oprane možgane!

Virus je nov je pa čisto predvidljiv, podoben kot vsi ostali, samo da smo zaradi tega virusa zaprli vse kar je možno. Čez 2-3 mesece bodo to seveda počasi vsi ugotovili, vendar bo za marsikoga prepozno. Za turizem sigurno. V UKCju je cca 2k postelj, koliko jih imamo zasedenih sedaj? Mogoče 200-300? Kar pa se tiče varovanja rizičnih skupin, se pravi starejših, kar naj bi bil primarni razlog za vse te ukrepe, pa naj me kdo razsvetli kaj se je do danes naredilo? Nič, oskrbovance DSO ne vozijo v bolnice, ukrepov v DSO-jih pa ni!

zobnik ::

Jaz mislim da tist k je dobil kazen se bo pritožil in bo tudi zmagal. Tole vse skupaj je samo strašenje ljudi.
Sam sem včeraj se vozil čez 2 občini po stranskih cestah, gozdnih, ker je preveč rizižno, da potem naletiš an tečne policaje.
Saj v ustavi nam piše, da se lahko svobodno gibamo, razen če so v parih dneh sprejel kak nov zakon....

vilicarist ::

kuall je izjavil:

solatko je izjavil:

Poglejte malo širše - lani je gripa pobrala cca 160 ljudi in potem v parih mesecih še cca 500, pri koronci smo pa pri koliko?

Lahko bi bili pri 50.000 mrtvih.
Ni dobro bit tak pametnjakovič, ker je virus nov in nepredvidljiv.
Better safe than sorry je zelo pameten pregovor, ne?
Al bolje vrabec v roki kot golob na strehi. Čeprav ne vem kaj boš z vrabcem. :D

smrtnost je okoli 0.3%

če bi se od enkrat okužila vsa slovenija in bi umrli vsi, ki rabijo intenzivno nego (obe predpostavki sta čisto nerealni), bi umrlo ~10000 ljudi
bmw = brings me women

solatko ::

Vsekakor so ukrepi pomanjkljivi in po drugi strani preobsežni, kako bi izgledal svet, če bi ob vsakoletni epidemiji gripe, sledili taki ukrepi. Na splošni paniki se fino služi - svetovna zdravstvena organizacija je lepo dokazala, da je predvsem pod vplivom globalistov -
1. prvo priporočilo - zdravi ne nosite mask, ker povečate možnost okužbe

po grožnji izdelovalcev in distributerjev mask, po dveh dneh drug poziv

2. tudi zdravim priporočamo nošenje mask

V petek sem slišal, da naj bi sprostili javni promet, kjer je naveč možnosti masovnih okužb, več kot v lokalih, potem pa zastopi "strokovnost" tistih, ki tako na hitro menjajo oločitve in navodila.
Delo krepa človeka

Ales ::

zobnik je izjavil:

Jaz mislim da tist k je dobil kazen se bo pritožil in bo tudi zmagal. Tole vse skupaj je samo strašenje ljudi.
Sam sem včeraj se vozil čez 2 občini po stranskih cestah, gozdnih, ker je preveč rizižno, da potem naletiš an tečne policaje.
Saj v ustavi nam piše, da se lahko svobodno gibamo, razen če so v parih dneh sprejel kak nov zakon....

Pri nas je razglašeno stanje epidemije. Za začetek obstoječe zakone preberi. ;)

facepalm ::

@solatko kaj pa ce ne bi sprejeli nobenih ukrepov in bi zdravstvo klecnilo v prvem tednu? Ko bi tudi mi steli par 1000 mrtvih?
To, da so ljudje neodgovorni in gredo v sluzbo z gripo, samo potrjuje to, da so bili ukrepi nujni. Ljudje se ne zavedajo, da so potencialno kuzni. Da, tudi z navadno gripo lahko ubijejo sodelavca. Pa kuri nas bolac, vazno da dobimo polno placo right?

Ponavljam.. znasli smo se v neznani situaciji. 100% pravilno ukrepati se ne da. V kolikor bodo ukrepi tudi odpravljeni ob primernem casu, so bili ucinkoviti.
Zakaj omejitev gibanja kljub temu, da ljudje hodijo v sluzbe? Ker je lazje zdravit 3 osebe v enem gospodinjstvu, kakor pa se sosede, bliznje sorodnike pa se njihove kontakte.. OMEJITEV stikov, ne pa PREKINITEV vseh stikov.

Seveda vsak ima svoje prepricanje. Dejstvo je, da imamo malo okuzenih. Ce so ukrepi prispevali k nizkim stevilkam ali ne, bo povedal bog. Oz Jezus, on je njegov messenger.

Reycis ::

Javni promet bi zaradi svoje rizičnosti moral biti med zadnjimi ukrepi, ki se sprosti. Sicer pa sem mnenja, da nikoli ni bil namen preprečitev širjenja okužbe ampak uvedba vseh teh ukrepov - med drugim tudi prepoved gibanja med občinami. Čeprav je glede na situacijo povsem nesorazmeren. Zanimivo je tudi, da je korelacija med številom okuženih in izvedenimi ukrepi dokaj nizka, hkrati pa je korelacija z zemljepisno širino zelo visoka. Ali ima kdo kakšno pametno razlago zakaj je temu tako?

T-h-o-r ::

PrihajaNodi je izjavil:

Damn. Nekaterim res ni jasno. Vostok zeli lepo informirati kaj je ozadje. Americani nacrtno unicujejo mesno in mlecno industrijo. Mleko, meso in zelenjava gnije, v Filipinih pa lakota. In nekateri res verjamejo v korono.

Je lahko clovek se butast?

#ostani doma
v kapitalizmu pač ne proizvajamo hrane zato, da bi jo kdo jedel, ampak za profit

in če profita ni, tudi proizvodnje ni, ne glede na lačne filipince
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

UganiKdo ::

V petek sem slišal, da naj bi sprostili javni promet, kjer je naveč možnosti masovnih okužb, več kot v lokalih, potem pa zastopi "strokovnost" tistih, ki tako na hitro menjajo oločitve in navodila.

še vedno svetlobna leta pred forumsko logiko, kjer je delovanje lokalov bolj pomembno javnega promemta.

Zanimivo je tudi, da je korelacija med številom okuženih in izvedenimi ukrepi dokaj nizka, hkrati pa je korelacija z zemljepisno širino zelo visoka. Ali ima kdo kakšno pametno razlago zakaj je temu tako?

kaj ko bi najprej svojo blodnjo podprl s čim konkretnim, preden nas sprašuješ, kako dokazat fiktivna dejstva? Ker med slovenijo in italijo se bistveno bolj razlikujejo sprejeti ukrepi kot zemlejpisna širina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

solatko ::

facepalm - Dovolj so bili prvi ukrepi - zaprtje šol in vrtcev, prepoved prireditev, kjer se zbere večje število ljudi, prepoved obiskov v bolnicah in DSO-jih, ni pa bilo sprejeto, preprečevanje druženja tistih, ki morajo delat v rizičnih pogojih z družinami.
Mladim, kljub okužbi ni hudega, morajo pa biti toliko razgledani, da se izolirajo od stikov s starši in starejšimi.

Seveda noben zdravstveni sistem v svetu ne prenese nekaj tisoč okužb rizičnih skupin, zato je pri nas problem, da v DSO-jih skoraj ni ukrepov in se bodo v dokaj hitrem obdobju, okužili čisto vsi oskrbovanci, tudi med umrlimi je teh največ.
Kaj smo torej storili za zajezitev okužbe rizičnih skupin, razen omejitve nakupov?
Prvi primer motorista iz Maroka, je minil, praktično brez posledic, okužena zdravstvena delavca, pa sta naredila masaker v Metliki in Šmarjah, okuženi posamezni delavci pa po ostalih DSO-jih.
Katerih okužb je zaradi nesorazmernih ukrepov manj?
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

Hmmm, a potem je to da so DSO praktično zaprti, niso dovoljeni izhodi niti obiski, samo fikcija?

Ali gre za dejstvo, ki si ga modro spregledal, ker ne sodi v tvojo predstavo realnosti?

zobnik ::

Ales je izjavil:

zobnik je izjavil:

Jaz mislim da tist k je dobil kazen se bo pritožil in bo tudi zmagal. Tole vse skupaj je samo strašenje ljudi.
Sam sem včeraj se vozil čez 2 občini po stranskih cestah, gozdnih, ker je preveč rizižno, da potem naletiš an tečne policaje.
Saj v ustavi nam piše, da se lahko svobodno gibamo, razen če so v parih dneh sprejel kak nov zakon....

Pri nas je razglašeno stanje epidemije. Za začetek obstoječe zakone preberi. ;)


samo izrednih razmer mi nimamo, obstoječa zakonodajo, če jo dosedaj v 1 mesecu niso spremenil potem bodo vse te kazni lari fari, sploh za tiste k se bodo pritožil.

FoxKnox ::

zobnik je izjavil:

Ales je izjavil:

zobnik je izjavil:

Jaz mislim da tist k je dobil kazen se bo pritožil in bo tudi zmagal. Tole vse skupaj je samo strašenje ljudi.
Sam sem včeraj se vozil čez 2 občini po stranskih cestah, gozdnih, ker je preveč rizižno, da potem naletiš an tečne policaje.
Saj v ustavi nam piše, da se lahko svobodno gibamo, razen če so v parih dneh sprejel kak nov zakon....

Pri nas je razglašeno stanje epidemije. Za začetek obstoječe zakone preberi. ;)


samo izrednih razmer mi nimamo, obstoječa zakonodajo, če jo dosedaj v 1 mesecu niso spremenil potem bodo vse te kazni lari fari, sploh za tiste k se bodo pritožil.

Vse globe , izdane za kršitve omejenega gibanja so neustavne in nične,ker jih ne predpisuje zakon, sprejet v parlamentu ampak odlok Zdravstvenega ministrstva .Vsaka pritožba bo ugodno rešena.
Za morebitni sprejem takega zakona pa je pogoj, da so razglašene izredne razmere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Ales ::

zobnik je izjavil:

Ales je izjavil:

zobnik je izjavil:

Jaz mislim da tist k je dobil kazen se bo pritožil in bo tudi zmagal. Tole vse skupaj je samo strašenje ljudi.
Sam sem včeraj se vozil čez 2 občini po stranskih cestah, gozdnih, ker je preveč rizižno, da potem naletiš an tečne policaje.
Saj v ustavi nam piše, da se lahko svobodno gibamo, razen če so v parih dneh sprejel kak nov zakon....

Pri nas je razglašeno stanje epidemije. Za začetek obstoječe zakone preberi. ;)


samo izrednih razmer mi nimamo, obstoječa zakonodajo, če jo dosedaj v 1 mesecu niso spremenil potem bodo vse te kazni lari fari, sploh za tiste k se bodo pritožil.

Ne nimamo izrednih razmer, epidemijo imamo. Še vedno nisi zakonodaje prebral, pa razpravljaš o njej.

39. člen Zakona o nalezljivih boleznih (ZNB) določa prepoved ali omejitev gibanja prebivalstva na okuženih ali neposredno ogroženih območjih.

Če bi ta odlok o prehajanju mej občin padel na ustavnem sodišču, bi zato, ker bi sodniki menili, da ni sorazmeren. Ne pa zato, ker iz kakega drugega razloga ni zakonit, ima namreč zakonsko podlago.

Tako da kar tako govorit, da bodo kazni kar tako padle na sodišču... ne, ne bodo kar tako padle.

zobnik ::

To sm tud sam bral po FB že večkrat tud zakondajo, ustavo so citiral....ampak če so v zadnjih 3 tednih kaj spremnijal zakonodajo potem kazni bodo

UganiKdo ::

FoxKnox je izjavil:

zobnik je izjavil:

Ales je izjavil:

zobnik je izjavil:

Jaz mislim da tist k je dobil kazen se bo pritožil in bo tudi zmagal. Tole vse skupaj je samo strašenje ljudi.
Sam sem včeraj se vozil čez 2 občini po stranskih cestah, gozdnih, ker je preveč rizižno, da potem naletiš an tečne policaje.
Saj v ustavi nam piše, da se lahko svobodno gibamo, razen če so v parih dneh sprejel kak nov zakon....

Pri nas je razglašeno stanje epidemije. Za začetek obstoječe zakone preberi. ;)


samo izrednih razmer mi nimamo, obstoječa zakonodajo, če jo dosedaj v 1 mesecu niso spremenil potem bodo vse te kazni lari fari, sploh za tiste k se bodo pritožil.

Vse globe , izdane za kršitve omejenega gibanja so neustavne in nične,ker jih ne predpisuje zakon, sprejet v parlamentu ampak odlok Zdravstvenega ministrstva .Vsaka pritožba bo ugodno rešena.
Za morebitni sprejem takega zakona pa je pogoj, da so razglašene izredne razmere.


Ta neumnost je bila že pojasnjena. Odlok je sprejet na podlagi zakona in dokler se ne dokaže protiustavnosti zakona (ki je bil mimogrede sprejet pred več kot 15 leti), oziromma bolj verjetno same nesorazmernosti odloka, je predvsem larifari dommišljanje, da se bo kazni lahko tako enostavno znebilo.

zobnik je izjavil:

Ales je izjavil:

zobnik je izjavil:

Jaz mislim da tist k je dobil kazen se bo pritožil in bo tudi zmagal. Tole vse skupaj je samo strašenje ljudi.
Sam sem včeraj se vozil čez 2 občini po stranskih cestah, gozdnih, ker je preveč rizižno, da potem naletiš an tečne policaje.
Saj v ustavi nam piše, da se lahko svobodno gibamo, razen če so v parih dneh sprejel kak nov zakon....

Pri nas je razglašeno stanje epidemije. Za začetek obstoječe zakone preberi. ;)


samo izrednih razmer mi nimamo, obstoječa zakonodajo, če jo dosedaj v 1 mesecu niso spremenil potem bodo vse te kazni lari fari, sploh za tiste k se bodo pritožil.


Imamo razglašeno epidemijo, kar je zadosten pogoj za aktivacijo 39. člena Zakona o nalezljivih boleznih. V zadnjih 15 lketih kar zakon velja (pa tudi dle, ker epidemija je bila predvidena tudi pred tem) ustavno sodišče z zakonom kot takim ni imelo težav v tem delu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

louser ::

kuall je izjavil:

louser je izjavil:

Ne, ne bi mogli biti.


Zgodovina človeštva je polna smrtonosnih virusov. Pameten človek se bo najbolj od vsega zanašal na izkušnje, ne na vraževerne špekulacije. Neumen pa ne. Pa po bitki je lahko biti general.

Gripa je kao manj kužna, a za njo vemo, da znaten del prebivalstva nikoli uradno!! ne zboli za njo.

kuall ::

Kaj bi rad povedal?

Če se ne boš jasno izražal bo šiba pela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

111111111111 ::

Salatku smo ni všeč sedanja poličtična garnitura. Šarčeva vlada je bila zakon, ko je pljuvala po zdravnikih. :D

Kaj je solatko niso pravi na oblasti?

Če se bo kdo na kazen pritožil, jo bo moral izpodbijati pri sodniku in če bo sodnik prisodil, da je bila glede na okoliščine upravičena, bo obveljala. Se boste morali pritožit na ustavno sodišče.

Sami neki gobcači. POjdite do civilne zaščite in vprašajte kje lahko pomagate, pa boste lahko hodili po vseh zariščih virusa.

Bodite doma in bodite tiho. Ko bo krize konec boste lahko spet na ulicah in se borili, da bo padla vlada.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kuall ::

Solatko spominja na komuniste med drugo svetovno vojno, ko so med krizo bolj kot na družbeno dobro mislili na to, kdo je in bo na oblasti.

Ales ::

Kdo je na oblasti je vedno važno. Je nekako osnova vsega, tudi ali pa še posebej v kriznih časih.

Razen če bi ti zdaj razpravljal o belih in rdečih in črnih in sivokodrlajsastih, ampak za to si najdi kako drugo temo, ali še bolje, drug forum.

kuall ::

No moraš priznati, da se ljudem zmeša, ko začnejo gledati na vse skozi politiko. Poglej kakšne bedarije delajo levičarji v Ameriki. Vse kar Trump naredi je zanič. Nasprotujejo mu iz principa, raje bi videli, da bi bila huda recesija in milijon mrtvih kot da bi on še 1x zmagal. V Sloveniji so pa isti pacienti, ne dvomim.

WizzardOfOZ ::

lotar123 je izjavil:

V UKCju je cca 2k postelj, koliko jih imamo zasedenih sedaj? Mogoče 200-300?


Mogoče jih je 50 do 70 frej.

louser ::

kuall je izjavil:

Kaj bi rad povedal?

Če se ne boš jasno izražal bo šiba pela!

Težko je delati špekulacije o smrtnih žrtvah na podlagi okuženih po uradni statistiki, če zraven ignoriraš da konkreten del prebivalstva preboli številne kužne bolezni brez, da bi se jih zavedlo v statistiko

solatko ::

111111111111 - Gre za neustrezne in nepopolne ukrepe - vsi zaposleni, tudi tisti, ki so na rizičnih območjih, gredo po šihtu domov, k družinskim članom, katerih gibanje je omejeno.
Na kitajskem so aktivni spali v firmah in posebno določenih prenočiščih, niso hodili domov! Doma pa so imeli zašvasana vrata in vojsko ter kamere na vhodih v hiše!
Ne gre za barvo oblasti, ki je itak mavrična!

kuall - govoriš iz svojih izkušenj? Si bil udeleženec kakšne vojne?
Tudi tega ne veš, da so rapublikanci desničarji, oni sprejemajo, oziroma ne sprejemajo ukrepe, demokrati samo kritizirajo tisto, kar nima ne repa, ne glave, česar pa je pti Trampovih odločitvah veliko - raje nehaj komentirat, če osnov ne poznaš.

louser - Ko so razlagali o številu testiranj, so lepo dejali, da število okuženih pomnožijo z določenim, njim znanim količnikom in tako približno ugotavljajo število okuženih - podatki tako niso točni, tudi tega se ne ve, če je količnik pravi.
Delo krepa človeka

kuall ::

solatko, v ZDA je ravno nasprotno kot v Sloveniji. Zaradi spleta okoliščin so tam desni zdaj bolj nagibajo v rahljanje ukrepov, levičarji pa kritizirajo, da so ukrepi premalo strogi.
To lepo pokaže, kako politika poneumlja ljudi. Če bi bil ti zdajle v ZDA bi kot levičar govoril ravno nasprotne stvari, kot jih govoriš zdajle. Samo da bi nasprotoval politični opciji, ki je na oblasti

solatko ::

ZDA niti nimajo kakšnih posebnih državnih ukrepov, razen zaprtja prihodov v ZDA, ukrepe na okuženih področjih pa predpisujejo guvernerji in župani, ki pa so ene od teh dveh usmeritev.
Trump v glavnem twita
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

V ZDA sta obe strani bolj desni kot levi.

Ando ::

Bog, jezus ali pa številke. Najbolj izrazit primer gibanja preko občin sta bila Piran in Bled 15.3. in pa vikend pred tem, kjer naj bi obale pokale po šivih in je virus imel veselico.
Registrirano okuženih (po covid-19.sledilnik.org):
Piran 15.3.: 3
Piran 22.3.: 3 (ko naj bi se pokazal rezultat neodgovornega obnašanja). Šele 28.3.številka poskoči na 4 in je tam na srečo še danes

Bled: 15.3.: 0 (prvi se pojavi 18.3.)
Bled 22.3.: 1. Šele 7.4. številka poskoči na 2 in je tam na srečo še danes

Nekaj je preventiva, drugo pa panika oz. izrabljanje situacije v neke tretje namene. Zgornje številke ne potrjujejo preventive (govorimo o splošni prepovedi gibanja med občinami oz. gibanja na prostem)

Ales ::

Če govorimo o prebivalstvu, ki je iz drugih občin prišlo na območje Pirana ali Bleda, potem se pojav okuženih ne bi nujno pojavil v statistiki teh dveh občin, pač pa tudi v tistih, kamor se ti prebivalci vrnejo.

Je čisto možen scenarij, da nekdo iz Ljubljane pride na obljuden kraj na Bledu ali obali in tam okuži druge obiskovalce iz Ljubljanske, Mariborske, itd. regije, domačinov pa ne.

Tako da samo ta zgornja statistika ni dovolj.

KAVINSKY ::

Ando je izjavil:

Nekaj je preventiva, drugo pa panika oz. izrabljanje situacije v neke tretje namene. Zgornje številke ne potrjujejo preventive (govorimo o splošni prepovedi gibanja med občinami oz. gibanja na prostem)


To se lahko pripiše tudi temu, da se je večina domačinov zadrževala doma.

V ostalih novicah: https://siol.net/novice/crna-kronika/it...
««
25 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122787 (13045) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324256 (13654) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325368 (19346) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945691 (30478) AndrejO

Več podobnih tem