» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
17 / 76
»»

Machete ::

Pred srnami, katere prej zbijejo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

KAVINSKY ::

49106 je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:


Ta metaliteta ni nič boljša od kolesarjev, kateri počnejo neumnosti na cesti in se jim vse posreči, ker jih avtomobilisti čuvajo.


Pred kom jih čuvajo?



kolesarjev, kateri počnejo neumnosti na cesti

3p ::

KAVINSKY je izjavil:

nekikr je izjavil:

Drugi bi se radi sprehajali ob morju, kjer ni nobene možnosti, da se okužiš.


Ni možnosti, da se okužiš, ker se večina drži pravila in ostaja doma.

Ta metaliteta ni nič boljša od kolesarjev, kateri počnejo neumnosti na cesti in se jim vse posreči, ker jih avtomobilisti čuvajo.


Nabijate in nabijate. Očitno vam je v karanteni zelo dolgčas.

Zaenkrat ni nobene analize, ki bi kazala na to, da bi se celo v običajni gneči na turističnih sprehajališčih, ob upoštevanju smiselnih omejitev (ne liži klopi, ne pokašljuj sosedu v fris) virus lahko uspešno prenašal.

Ampak, ja, če je kriza naj bo kriza za vse. Po tem pravilu, naj nam jutri vsem predpišejo, da jemo samo makarone, kruh in vodo. In eni boste takoj "boljše je več kot manj". Vse je dobro, da ne bomo "italija".

(In ja, previdni avtomobilisti boste svet rešili. Po tej krizi, boste celo rdečo luč začeli jemati resno, kajne?)

49106 ::

Machete je izjavil:

Pred srnami, katere prej zbijejo.


Super, ker sem že mislil, da jih čuvajo pred tono pleho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

KAVINSKY ::

3p je izjavil:

Zaenkrat ni nobene analize, ki bi kazala na to, da bi se celo v običajni gneči na turističnih sprehajališčih, ob upoštevanju smiselnih omejitev (ne liži klopi, ne pokašljuj sosedu v fris) virus lahko uspešno prenašal.


Potrdila ali ovrgla? Se bo videlo z severnjaki kako bo. Do takrat pa se dajmo spakovati z makaroni in sprehodi na Pohorju.

starfotr ::

Nošenje čelade, pripenjanje varnostnega pasu ... to vse so zadeve, s katerimi polnijo proračun.

Bolje je pustiti take, da Darwin in Matilda opravita svoje, pa je.

Če ne bi tega kontrolirali, policiji odpade 3/4 dela.

Cange ::

starfotr je izjavil:

Nošenje čelade, pripenjanje varnostnega pasu ... to vse so zadeve, s katerimi polnijo proračun.

Bolje je pustiti take, da Darwin in Matilda opravita svoje, pa je.

Če ne bi tega kontrolirali, policiji odpade 3/4 dela.


Avtomobili so predelani za različne trge, se znajo sami vozit, ampak da bi nepripet pas onemogočil vožnjo je pa znanstvena fantastika.

GregiB ::

starfotr je izjavil:

Bolje je pustiti take, da Darwin in Matilda opravita svoje, pa je.


Problem je, da Darwin včasih in to vse prepogosto poleg evolucijske anomalije kot posledico vzame tudi povsem vzorne eksemplarje... Collateral damage much?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

WizzardOfOZ ::

idiocracy
https://www.imdb.com/title/tt0387808/?r...

Poglejte si "natural selection" pa bo vsem jasno:

111111111111 ::

Evo francija prepoveduje zunanje aktivnosti v Parizu: https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

vilicarist ::

111111111111 je izjavil:

kotanyi je izjavil:


Jaz nočem živet na Kitajskem, ti pa kar, če misliš da je diktatura tako fina.

Drugače pa si popolnoma falil poanto. Saj razumeš, kaj pomeni pojem "sorazmernost"?

Žal se zahodna demokracija ni izkazala za najboljšo opcijo v primeru izbruha epidemije.

Upam da se tudi zavedaš, da ni enotnega odgovora kako se lotiti kriznih ukrepov. Italjani so bili premalo striktni. Pri nas smo preveč? Raje naredimo malo bolj ohlapno ali bolj stisnemo in zadevo preguramo.

Mislim da se razni politiki, influencerji in tudi forumaši ne zavedajo, kakšno škodo delajo, ko forsirajo mnenje, da so ukrepi butasti, da jih ni treba upoštevat. Ukrepe je treba upoštevat, raje kakšnega več kot kakšnega manj in tudi kakšnega neumnega, predvsem pa mladi populaciji, ki posluša ne razlagat, kako je brezveze in da vsak lokalc ve najbolje kam lahko gre kam pa ne.

Pelji se te dneve na hrvaško obalo ali v avstrijo malo v hribe. Skoči v Italijo po nakupih. Zakaj pa ne?

Mnenje v mediji in socialnih omrežjih je absolutno za vse možne ukrepe. Dobesedno so oprali ljudem možgane s čez noč #flattenthecurve, #ostanidoma,.. Kje ti vidiš influencerje, ki so proti
bmw = brings me women

kotanyi ::

111111111111 je izjavil:

Kot sem že zgoraj napisal, sem imel preglede samo v okolici velikih občin in turitično bolj popularnih destinacijah. Do tega trenutka še nisem slišal, da bi kdo preganjal sosedovega franceljna, ker je šel v trgovino čez občinsko mejo.


Bila so poročila po novicah kako so obračali ljudi ki so šli v sosednjo občino npr. nabirat čemaž, pa na sprehod v gozd. Ampak to niti ni bistveno - ni higienično da oblast sprejme odlok, hkrati pa med vrsticami pravi da "sej v bistvu ne velja povsod" oziroma dopušča izjeme v presojo posameznim notranjim organom. Tako se v resni državi preprosto ne dela - zakon mora biti jasen in njega učinki točno določeni.

111111111111 je izjavil:

Bi pa kot dodaten ukrep uvedel, da moraš v trgovini kupiti vsaj 10-15 izdelkov, da ljudje ne kupujejo 1-2 izdelka. Edino šoferji so tukaj težava, ker si kupujejo malico.


Tudi jaz mislim, da bi to morali bolje nadzirati in vzpodbujati čimmanjšo gužvo na kritičnih točkah, kar trgovine vsekakor so. A mislim, da omejitev na število izdelkov morda ni smiselna, saj si morda kdo preprosto ne more privoščiti nakupovanja odvečnih stvari. Bolj smiselno se mi zdi striktno predpisat omejitev hkratnega števila ljudi na enem prostoru. Morda glede na kvadraturo - enako velja za pogosto obiskane javne površine.

Cilj mora biti preprečevanje zgoščevanja ljudi - amapk tu pa na kritičnih točkah policije ne vidim?

111111111111 je izjavil:

Kako bi ti reševal vikend selivcev? Da se ljudje vozijo na morje in tam nakupujejo v trgovini. Vreme je čudovito, obala prazna.


Vikend selilci v resnici nobenega ne motijo. Irelevantno je, če gre nekdo na svoj vikend na morju, dokler se striktno drži samoizolacijskih ukrepov. Vseeno je, če gre nekdo sam v v sosednjo občino hodit v gozd, dokler se drži distance do drugih. Če je na obali težava gostota ljudi na promenadi, se te površine zapre za obiskovalce (magar samo na lokalne), in se tam opozarja. Poanta je, da se to rešuje z usmerjenimi ukrepi ki imajo neposredne cilje in učinke, ne pa z vsesplošnim odlokom ki potem dopušča kupe izjem, da nato še policija sama pravi, da bo odlok uveljavljala samo po lastni presoji in po zdravi pameti.

Ga bo res? Koliko časa bo to trajalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

Bwaze6 ::

V Parizu in nekaterih drugih francoskih mestih bo prepovedano spregajanje in rekreacija med 10 in 19 uro:

Paris bans outdoor exercise between 10am and 7pm during lockdown

Poleg tega bodo nekatera francoska mesta zahtevala obvezno nošnjo maske tudi zunaj.

Tako da vseh ukrepov pri nas še nismo izkoristili...

FireSnake ::

3p je izjavil:


Zaenkrat ni nobene analize, ki bi kazala na to, da bi se celo v običajni gneči na turističnih sprehajališčih, ob upoštevanju smiselnih omejitev (ne liži klopi, ne pokašljuj sosedu v fris) virus lahko uspešno prenašal.


Kje ti živiš?
Dodatni ukrep bi moral biti, da pajacom, ki širijo dezinformacije odklopijo dostop do interneta.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kotanyi ()

Badwolff ::

Ali lahko pelješ avto na servis v drugo občino?
Če je bilo že odgovorjeno, se opravičujem.

stratosD ::

a servisi sploh delujejo? al k mehaniku pod kozolec?
AMZS popravlja/odpravlja nujne stvari kolikor vem - verjetno tudi pooblaščenci samo nujne stvari.
Če ni v tvoji občini pooblaščenca in je stvar nujna ter dogovorjena - bi si sam upam razpravljat po potrebi z morebitnim organčkom na poti...

Badwolff ::

Redni servis pred iztekom garancije. Danes sem klical in pravi, da delajo. Gori lučka za servis, kaj več pa težko pojamram.
Uradno ni dovoljeno? Ne vem, če se mi da pregovarjat s policaji.

111111111111 ::

kotanyi je izjavil:


Vikend selilci v resnici nobenega ne motijo. Irelevantno je, če gre nekdo na svoj vikend na morju, dokler se striktno drži samoizolacijskih ukrepov. Vseeno je, če gre nekdo sam v v sosednjo občino hodit v gozd, dokler se drži distance do drugih. Če je na obali težava gostota ljudi na promenadi, se te površine zapre za obiskovalce (magar samo na lokalne), in se tam opozarja. Poanta je, da se to rešuje z usmerjenimi ukrepi ki imajo neposredne cilje in učinke, ne pa z vsesplošnim odlokom ki potem dopušča kupe izjem, da nato še policija sama pravi, da bo odlok uveljavljala samo po lastni presoji in po zdravi pameti.

Ga bo res? Koliko časa bo to trajalo?

Narobe sem se izrazil. Z vikend selivci sem mislil tiste, ki skočijo na obalo na sprehod za nekaj uric, ne tiste, ki imajo nepremičnino.

Zaprtje obale, turističnih točk, itd... Še vedno se najdejo izjeme, ki bi šle pogledat, če je res zaprto. Danes v trgovini je varnostnik enega vrgel ven, ker ni vedel da rabi masko za v trgovino. Folk je neumen in se najdejo tudi provokatorji, ki zanalašč delajo štalo. In edino pravilno je da ima policaj možnost, da jih malo privije.

starfotr ::

Hiptetični primer. Želiš v trgovino po masko in rokavice, ker jih nimaš. In ne moreš kupiti, ker nimaš teh zaščitnih sredstev.

111111111111 ::

Badwolff je izjavil:

Redni servis pred iztekom garancije. Danes sem klical in pravi, da delajo. Gori lučka za servis, kaj več pa težko pojamram.
Uradno ni dovoljeno? Ne vem, če se mi da pregovarjat s policaji.

Tole sem našel napisano 20 marca, če pa zakonsko drži pa ne vem. Registracija vozil ni potrebna. https://www.bmwblog.si/koronavirus-tako...

SambaShare ::

starfotr je izjavil:

Hiptetični primer. Želiš v trgovino po masko in rokavice, ker jih nimaš. In ne moreš kupiti, ker nimaš teh zaščitnih sredstev.


Rokavice ti marsikje (Hofer) dajo če jih nimaš. Čez nos in usta zavežeš poljubno cunjo.

Vazelin ::

starfotr je izjavil:

Hiptetični primer. Želiš v trgovino po masko in rokavice, ker jih nimaš. In ne moreš kupiti, ker nimaš teh zaščitnih sredstev.

Neke rute ali šala nimaš za čez glavo? Kaj pa zimskih rokavic, da prideš v trgovino in potem nabereš nekaj tistih zastonj rokavic pri sadju?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

stratosD ::

@Badwolff...
sem checkiral na hitro za Toyoto in BMW -

TOYOTA
Moje vozilo mora na redni servis. kaj storiti?

V času izrednih razmer zaradi epidemije korona virusa servisi sprejemajo samo nujna opravila (samo nevozna vozila, vozila nujnih služb itd.). Zamude nastale v času izrednih razmer ne bodo vplivale na veljavnost garancije v kolikor boste upoštevali naslednja navodila:

- Vozila v tovarniški garanciji (od 0 do 3 let starosti, do 100.000 km):
o redni servis opraviti najkasneje v dveh mesecih po preklicu izrednih razmer.
o Dovoljena prekoračitev km: 1500.

- Vozila v podaljšanem jamstvu (vsa ostala vozila mlajša od 5 let):
o redni servis opraviti do 31. maja (rok se bo po potrebi prestavil).
o Dovoljena prekoračitev km: 1500.


BMW
V času razglasitve pandemije sem/bom dosegel naslednji servisni interval za svoje vozilo BMW ali MINI. Kaj lahko storim?

Čeprav servisne delavnice obratujejo za nujne in potrebne storitve, se zavedamo, da nekatere stranke v trenutnih razmerah ne morejo oz. ne želijo obiskati servisnih delavnic. Glede na situacijo s koronavirusom zaradi skrbi za naše stranke do 31.5.2020 podaljšujemo veljavnost trajanja garancij/jamstev, BMW Servisnih Paketov in BMW Repair paketov, katerih veljavnost se je iztekla/ se bo iztekla v času od 16.3.2020 do 31.5.2020.

Sam bi se na tvojem mestu (če bi hotel naredit servis oz. če ti ga sploh pooblaščenec opravi) dogovoril da ti pošlje nek mail ki si ga sprintaš in greš potem na pot...je pa to seveda siva cona pri morebitni kontroli - če ni nujno ni uradno dovoljeno...
tako vsaj sam razumem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

vilicarist ::

zakaj sploh vsi silijo te rokavice, kaj je korist

greš v trgovino, pred vhodom si daš gor rokavice, prijemaš izdelke, popraskaš se po očeh, prijemaš izdelke, popraviš si masko, prijemaš izdelke, plačaš, greš ven in vržeš rokavice stran (oziroma kr v travo kot počnejo nekateri)

vs

greš v trgovino, pred vhodom si opereš/razkužiš roke, prijemaš izdelke, oči te srbijo ampak se ne popraskaš ker veš da ni najboljša ideja, prijemaš izdelke, masko imaš pravilno gor in je ni treba popravljat, prijemaš izdelke, plačaš, greš ven in spet opereš/razkužiš roke
bmw = brings me women

Groot ::

vilicarist je izjavil:

zakaj sploh vsi silijo te rokavice, kaj je korist

greš v trgovino, pred vhodom si daš gor rokavice, prijemaš izdelke, popraskaš se po očeh, prijemaš izdelke, popraviš si masko, prijemaš izdelke, plačaš, greš ven in vržeš rokavice stran (oziroma kr v travo kot počnejo nekateri)

vs

greš v trgovino, pred vhodom si opereš/razkužiš roke, prijemaš izdelke, oči te srbijo ampak se ne popraskaš ker veš da ni najboljša ideja, prijemaš izdelke, masko imaš pravilno gor in je ni treba popravljat, prijemaš izdelke, plačaš, greš ven in spet opereš/razkužiš roke


Aja scenarij kjer imaš rokavice gor in se vseeno ne dotikaš obraza/popravljaš maske pa zate ne obstaja? Jao teoretiki eni, nekateri res samo iščete dlake v jajcu kako prikazat vse nesmiselno, pretirano, itd.

Furbo ::

111111111111 je izjavil:

Švedska in Japonska uvajata bolj restriktivne ukrepe.

Še vedno se lahko pritožiš evropskemu sodišču, da so ti kratene pravice po ustavi. Dokler je določen procent naroda toliko butast, da gre zanalašč skakat iz občine v občino, ker njemu noben ne bo govoril kaj lahko pa kaj ne, bi bilo bolje, da energijo usmeri v pomoč gasilcem in civilni zaščiti.

Še enkrat: Na Kitajskem so ogradili provinco in postavili na ograjo vojsko, tako da nismo še niti blizu takim restriktivnim ukrepom.

Pri nas je vojske prav tako premalo, kot medicinske opreme in taki ukrepi odpadejo.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

stratosD ::

vilicarist je izjavil:

zakaj sploh vsi silijo te rokavice, kaj je korist

greš v trgovino, pred vhodom si daš gor rokavice, prijemaš izdelke, popraskaš se po očeh, prijemaš izdelke, popraviš si masko, prijemaš izdelke, plačaš, greš ven in vržeš rokavice stran (oziroma kr v travo kot počnejo nekateri)

vs

greš v trgovino, pred vhodom si opereš/razkužiš roke, prijemaš izdelke, oči te srbijo ampak se ne popraskaš ker veš da ni najboljša ideja, prijemaš izdelke, masko imaš pravilno gor in je ni treba popravljat, prijemaš izdelke, plačaš, greš ven in spet opereš/razkužiš roke



po moje zato :)

3p ::

FireSnake je izjavil:

3p je izjavil:


Zaenkrat ni nobene analize, ki bi kazala na to, da bi se celo v običajni gneči na turističnih sprehajališčih, ob upoštevanju smiselnih omejitev (ne liži klopi, ne pokašljuj sosedu v fris) virus lahko uspešno prenašal.


Kje ti živiš?
Dodatni ukrep bi moral biti, da pajacom, ki širijo dezinformacije odklopijo dostop do interneta.


Globoko dihaj.

Imaš ti kake informacije, da na prostem, ob upoštevanju razdalje med ljudmi, virus merljivo širi?

Ali sem morda spregledal, da smo že uvedli miselpol?

111111111111 ::

Evo meritve:
https://www.sciencefocus.com/the-human-...

Ko boš kršil, glej kam piha veter in da pred tabo v gozdu ni nikogar.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Elfer, zakaj se pa ti enostavno ne izoliraš do konca, če si PREPRIČAN, da ostali trosimo smrt okoli? Se ti zdi to odgovorno?

Saj veš, da državni organi te ne morejo zaščititi pred nami povsod in vedno, sam se moraš - država ni tvoj body-guard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kotanyi ::

111111111111 je izjavil:

Narobe sem se izrazil. Z vikend selivci sem mislil tiste, ki skočijo na obalo na sprehod za nekaj uric, ne tiste, ki imajo nepremičnino.

Zaprtje obale, turističnih točk, itd... Še vedno se najdejo izjeme, ki bi šle pogledat, če je res zaprto.


Točno zato pravim, da je ukrep nesorazmeren. Izjeme se bodo vedno našle. Zaprtje določenih javnih površin na lokalnem nivoju bi bila naprimer prava pot. Vsesplošna prepoved gibanja med občinami pa je napačna, ker računa na vzbujanje strahu med ljudmi, v resnici pa nekatere ogroža celo bolj kot pa če je ne bi bilo. To je vse.

starfotr ::

To je bedarija, kar dela vlada. Folk ne zna uporabljat mask, rokavic ipd. Ta ukrep ne preprečuje niti ene same okužbe. Če bi vlada želela zajeziti zadeve, bi poslala represivni organ na ulice in bi zapirali ljudi v zapore, ki samo gledajo skozi okno. Nihče več se ne bi pisnil.

Tako se pa daje odgovornost ljudstvu, ki je pač neumno in želi gospodarja, z represijo, zato pa je tako.

Pameten si ne želi represije. Neumen Slovenc pa.

kotanyi ::

starfotr je izjavil:

Če bi vlada želela zajeziti zadeve, bi poslala represivni organ na ulice in bi zapirali ljudi v zapore, ki samo gledajo skozi okno. Nihče več se ne bi pisnil.


Vlada je v resnici sprejela kar nekaj pametnih stvari, pa par zelo neumnih, ampak potek epidemije kaže, da vseeno nismo takšni bukseljni kot praviš. Torej zakaj točno bi ti trpal folk v zapore pa da se jih naleze še parkrat več?

Da zadovoljiš svoje napoleonske komplekse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

WizzardOfOZ ::

Zato ker ne razume poante "upočasnitve bolezni", da ni prevelikega navala na bolnišnice naenkrat.

3p ::

111111111111 je izjavil:

Evo meritve:
https://www.sciencefocus.com/the-human-...

Ko boš kršil, glej kam piha veter in da pred tabo v gozdu ni nikogar.


Kršil kaj?

Ja, tvoj link se nanaša na zaprte prostore. Zunaj zrak ni na miru. Nekaj v to smer pišejo tule: https://www.theatlantic.com/health/arch...

A ugotavljajo, da pravih podatkov v resnici ni. Če uporabimo malo zdrave pameti, je jasno, da je za okužbo potreben prenos nekega števila delcev/virusov, ki pa se zunaj hitro zredči z okoliškim zrakom.

Ali tule:
https://www.telegraph.co.uk/science/202...

"One well-known scientist, who was keen not to contradict government advice on the record, told The Telegraph that there is currently no evidence that coronavirus has ever been transmitted outdoors, while there is abundant evidence of indoor transmission...."

Osebno grem stavit, da je verjetnost okužbe med gibanjem po odprtih prostorih v naravi minimalna, podobno kot pri ostalih virozah. Bistveno manjša, kot da se okužiš, ko greš zvečer v trgovino po pir. Ali pa doma od člana družine.

b3D_950 ::

simulacija kapljic v zaprtem in "na prepihu"
https://vimeo.com/402577241
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

tech1 ::

Kdaj mi bo država kateri sem plačal 14.000€ v 2h letih, dostavila maske? Jaz je še vedno nimam. Kje jo sploh dobim? (Iskreno sprašujem)

AndrejO ::

tech1 je izjavil:

Kdaj mi bo država kateri sem plačal 14.000€ v 2h letih, dostavila maske? Jaz je še vedno nimam. Kje jo sploh dobim? (Iskreno sprašujem)

Postavi se v vrsto za tistimi, ki s(m)o plačali že nekajkrat več?
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

tech1 ::

Lol OK... Vseeno, zakaj nam nben ne dostavi maske? Pa jaz v lekarno ne grem riskirat da kaj staknem. Recimo da grem v trgovino niti ne morem oziroma imam šal, ampak tisto je totalna nula od zaščite.
Japonska je vsem dostavila dva para mask (vsaj nekaj, čeprav se Japonci delajo norca iz tega) ... Torej razen lekarne kje naj jih dobim? Berem na novicah kako jih prihaja na miljone:)) če pa mi mtka stakne corona lahko gre pa-pa, očeta že nimam več, brez staršev pa ni lep lajf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tech1 ()

#000000 ::

sej jo lahko kupiš online, če pa si naročen te dni pri zdravniku, jo boš dobil ob vstopu v ZD, vsaj danes sem tam videl da imajo kr nekaj robe ki jo delijo pacientom, jest sem sicer že prišel maskiran in v rokavicah, diretto iz taxi-ja, na vhodu imajo spisek KDO bo prišel (drugače je ZD zaprt) me ni bilo na spisku ker so nekaj zabrkljali, ampak je prišla med.sestra na vhod pogledala moje papirje in me odpeljala k zdravnici, nobenga nikjer nisem srećal v celem ZD domu razen osebja, bil sem pa rekordno hitro vun :) prstek sem pikica, v minuti rezultat, shema jemanja zdravil v naslednji minuti, in čau bau.

aja pa na črpalkah jim imajo po mislm da en euro, v lekarni sem jih vzel 10 za skor 10 eur, tko da za neki časa bo mir.

Aja pa moje vplačilo v sistem je precej precej preko tvojega, pa ne jokam kdo mi bo masko prnesu na dom. Ajde nehite stokat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Poldi112 ::

starfotr je izjavil:

To je bedarija, kar dela vlada. Folk ne zna uporabljat mask, rokavic ipd. Ta ukrep ne preprečuje niti ene same okužbe. Če bi vlada želela zajeziti zadeve, bi poslala represivni organ na ulice in bi zapirali ljudi v zapore, ki samo gledajo skozi okno. Nihče več se ne bi pisnil.

Tako se pa daje odgovornost ljudstvu, ki je pač neumno in želi gospodarja, z represijo, zato pa je tako.

Pameten si ne želi represije. Neumen Slovenc pa.


Zakaj ne bi znali uporablajti rokavic in mask? A rabiš katerikoli fax si pač ti naredil, da si znaš nataknit masko in rokavice?

Glede represije - kje jo sploh vidiš? Ter kako si razlagaš cifre okuženih, ki so se umirile, če trenutni ukrepi niso preprečili niti ene same okužbe?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

#000000 ::

Poldi112 je izjavil:

https://www.enaa.com/ostali-medicinski-...


te so drage, zdej jih LEKARNE prodajajo po eur oz celo nekaj pod eurom, čeprav sem jih v isti lekarni zjutraj kupil za 3.50 in kasneje za 98 centov, NISO pa enake te tapoceni. Valjda niso lažnjak :)

Vazelin ::

niso te maske v času običajnih razmer ene par centov?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ales ::

Pri nas razreda 5 ali 6 centov v maloprodaji, če se prav spomnim.

vilicarist ::

Groot je izjavil:

vilicarist je izjavil:

zakaj sploh vsi silijo te rokavice, kaj je korist

greš v trgovino, pred vhodom si daš gor rokavice, prijemaš izdelke, popraskaš se po očeh, prijemaš izdelke, popraviš si masko, prijemaš izdelke, plačaš, greš ven in vržeš rokavice stran (oziroma kr v travo kot počnejo nekateri)

vs

greš v trgovino, pred vhodom si opereš/razkužiš roke, prijemaš izdelke, oči te srbijo ampak se ne popraskaš ker veš da ni najboljša ideja, prijemaš izdelke, masko imaš pravilno gor in je ni treba popravljat, prijemaš izdelke, plačaš, greš ven in spet opereš/razkužiš roke


Aja scenarij kjer imaš rokavice gor in se vseeno ne dotikaš obraza/popravljaš maske pa zate ne obstaja? Jao teoretiki eni, nekateri res samo iščete dlake v jajcu kako prikazat vse nesmiselno, pretirano, itd.

v tem scenariju se nepotrebne
bmw = brings me women

111111111111 ::

kotanyi je izjavil:


Točno zato pravim, da je ukrep nesorazmeren. Izjeme se bodo vedno našle. Zaprtje določenih javnih površin na lokalnem nivoju bi bila naprimer prava pot. Vsesplošna prepoved gibanja med občinami pa je napačna, ker računa na vzbujanje strahu med ljudmi, v resnici pa nekatere ogroža celo bolj kot pa če je ne bi bilo. To je vse.

Jaz pa gledam takole. Prejšnji vikend 2 kritični operaciji, eden od pacientov v četrtek umrl. 2 utrujeni ekipi, 2 postelji zasedeni, cel kup krvi porabljene, za nepotrebne operacije, če bi kolesar in motorist ostala doma. Ta vikend nobenega hujšega primera, statistika iz urgence OK.

Je ukrep prepovedi gibanja po občinah ustrezen. Ustrezen. Ljudje malo bolj pomislijo kaj bodo počeli, preden počnejo. Zdravstvo naj ima mir, da ga ne preobremenimo. Zato smo v karanteni in rešujemo domače naloge.

Poldi112 ::

#000000 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

https://www.enaa.com/ostali-medicinski-...


te so drage, zdej jih LEKARNE prodajajo po eur oz celo nekaj pod eurom, čeprav sem jih v isti lekarni zjutraj kupil za 3.50 in kasneje za 98 centov, NISO pa enake te tapoceni. Valjda niso lažnjak :)


Te so malo čez eur. Potencialni problem je zgolj, če ti jih je 50kom preveč.

Ales je izjavil:

Pri nas razreda 5 ali 6 centov v maloprodaji, če se prav spomnim.


Če je tako, potem so pa fejst drage. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

lexios ::

Jaz pa gledam takole. Prejšnji vikend 2 kritični operaciji, eden od pacientov v četrtek umrl. 2 utrujeni ekipi, 2 postelji zasedeni, cel kup krvi porabljene, za nepotrebne operacije, če bi kolesar in motorist ostala doma. Ta vikend nobenega hujšega primera, statistika iz urgence OK.


Jaz pa takole. Preveč nanny state države in premalo lastne pameti ter odgovornosti! Prednosti, če sprostimo ukrepe, a poleg bank, meja, pošt, trgovin, gospodarskih dejavnosti in uradov, ki so že (vsaj delno) zaprti zapremo še zdravstvene domove ter bolnišnice, pa naj se raja igra kaskaderje in potecialne žrtve na lastno odgovornost: prihranek v proračunu in naravna selekcija družbe. >:D Ker, zakaj bi vsi plačevali za neumnost nekaterih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

kotanyi ::

111111111111 je izjavil:

Jaz pa gledam takole. Prejšnji vikend 2 kritični operaciji, eden od pacientov v četrtek umrl. 2 utrujeni ekipi, 2 postelji zasedeni, cel kup krvi porabljene, za nepotrebne operacije, če bi kolesar in motorist ostala doma. Ta vikend nobenega hujšega primera, statistika iz urgence OK.

Je ukrep prepovedi gibanja po občinah ustrezen. Ustrezen. Ljudje malo bolj pomislijo kaj bodo počeli, preden počnejo. Zdravstvo naj ima mir, da ga ne preobremenimo. Zato smo v karanteni in rešujemo domače naloge.


To so spet posredni učinki nesorazmernega ukrepa. V resnici ta ukrep namreč neposredno ne zmanjša možnosti, da se nekdo razlepi z motorjem ali kolesom - to zlahka lahko stori kar v lastni občini. Kot sem že napisal - pravilni sorazmerni ukrep v zgornjem primeru bi bil npr. prepoved rekreativne vožnje z motorji oziroma prepoved rekreativnega kolesarjenja v krogu več kot 10km od kraja prebivališča. Strogo namensko, doseže svoj cilj z minimalno škodljivimi posledicami.

Tule gre za razliko med filozofijami. Tvoja je, da je bolje prestrašit folk in sprejemat nesorazmerne ukrepe "just in case". Moja je, da morajo biti ukrepi takšni, da se direktno lotevajo problematičnih praks, obenem pa prinesejo čimmanj škodljivih posledic za prebivalstvo. Ker če bo tole še trajalo (in kaže da bo malo več kot pa "dva tedna"), potem nujno potrebujemo smiselne omejitve, ki kar najmanj posegajo v zadeve, ki s širjenjem okužbe nimajo nobene direktne zveze. Prepoved, ki se določenemu številu ljudi zdi upravičeno nesmiselna, hkrati pa še oblast pravi da jo bo zaradi pomanjkljivosti uveljavljala boljkone po lastni presoji, bo namreč v daljšem časovnem obdobju razvodenela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()
««
17 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122790 (13048) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324256 (13654) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325372 (19350) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945695 (30482) AndrejO

Več podobnih tem