» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
3 / 76
»»

showsover ::

Utk je izjavil:

Cela EU je zajebala, ne samo Šarec. To bi morali naredit usklajeno.

Baje zato, ker MENI, kroni stvarstva individualizma, pa nihce ne bo govoril, kaj naj delam, cetudi fake covid-19 razsaja po svetu in so tudi naroceni zdravstveni paketi fake.

49106 ::

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:


Sem ti poboldal. In primorska ni samo tisto kar si ti objavil. Ampak to tvoje skakanje kot kobilica nima nekega doprinosa temi. Admin, briši! :D

Če preberemo vse kar si napisal, je čisto jasno kaj si pisal. Da štajerske tablice pomenijo tujce na primorskem. Kar je lahko večinoma res, še zmeraj pa ni nujno, da so s tem koga ogrožali. In če ima štajerc vikend na morju, zakaj ne bi smel tam bit. S tem še nikogar ne ogroža. Še 3 tedne nazaj ni nikogar ogrožal zdravnik, ki je en dan prej prišel iz smučanja v Italiji... Niso imeli mere takrat, nimajo je niti zdaj.


Resno? A ker so oni lahko, naj ga smejo srati tudi drugi? Ej fak, tole ni več res.



Dohtar je lahko odgovoren, janez pa ne. No, oba sta lahko, le da bo janez zato sankcionian.

(Janez nosi večjo odgovornost kot stroka)

Če serje stroka, potem bo sral tudi povprečen državljan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

VaeVictis ::

Utk je izjavil:

Miki N je izjavil:

Kako bomo pa po koncu epidemije sploh vedeli, da so ukrepi res imeli tak učinek kot tukaj nekateri razlagate? Ploščati grafi? Italija?

Ker je kar malo važno za naprej ...

Po moje se bo izkazalo, da so vsi tolk zamujali, da bi bilo čisto vseeno, če ne bi naredili ničesar, razen najbolj očitnih stvari, koncerti, tekme in podobno.


Tole je kar verjetno!

poweroff ::

3p je izjavil:

Glede, na to, kam pes taco moli, lahko čakamo le še na proteste, ko se bo obolele vozilo na intenzivo v bolnišnice, ki jih sprejemajo. 8-O

V Španiji, ja, demokratična Evropa, se je to že dogajalo.
sudo poweroff

Miki N ::

Utk je izjavil:

Miki N je izjavil:

Kako bomo pa po koncu epidemije sploh vedeli, da so ukrepi res imeli tak učinek kot tukaj nekateri razlagate? Ploščati grafi? Italija?

Ker je kar malo važno za naprej ...

Po moje se bo izkazalo, da so vsi tolk zamujali, da bi bilo čisto vseeno, če ne bi naredili ničesar, razen najbolj očitnih stvari, koncerti, tekme in podobno.


Danes sem se v City parku, bolj podoben zdravniku na smučanju v Dolomitih kot nakupovalcu tudi spraševal ... koliko ljudi je recimo rešil en zaprt Big bang v zgornjem nadstropju? Prodajalci so se večinoma dolgočasili v manjših skupinah, interakcije s strankami so bile... redke. Koliko parcel na Žalah so prihranili vsi skupaj?

Kakorkoli , po mojem se bo po krizi veliko trgovcev odločilo, da fizičnih trgovin ne potrebujejo več - že zdaj je bilo precej na robu. Kaj menite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

lexios ::

Miki N je izjavil:

Kako bomo pa po koncu epidemije sploh vedeli, da so ukrepi res imeli tak učinek kot tukaj nekateri razlagate? Ploščati grafi? Italija?

Ker je kar malo važno za naprej ...


Bo Janez povedu kakšen učinek imajo...

In če ne bo takšen kot je treba, lahko po koncu epidemije kadarkoli ponovimo. Nevidnega sovražnika nikoli ne zmanjka. >:D

VaeVictis ::

poweroff je izjavil:

3p je izjavil:

Glede, na to, kam pes taco moli, lahko čakamo le še na proteste, ko se bo obolele vozilo na intenzivo v bolnišnice, ki jih sprejemajo. 8-O

V Španiji, ja, demokratična Evropa, se je to že dogajalo.


Pričakovano...

Treba je razumeti, da so in bodo ljudje v tednih in tednih karantene čedalje bolj živčni!

Če bo dalj časa karantena, znamo tudi v Sloveniji imeti proteste!

nekikr ::

showsover je izjavil:

poweroff je izjavil:

Misliš, da se zafrkavam? Počakaj še par tednov, ko bodo začeli to govoriti "navadni" ljudje na ulicah...

Bomo počakali, ker tvoja kristalna krogla je iz PRC.
Tako ali tako pa ostajamo na vaših seznamih.
Če nas ne bo stisnil covid-19, nas boste dokončali vi.
Pri čemer imamo glede covid-19 več možnosti, da preživimo.

Ne rabiš čakat, ker se to dogaja že danes. Oprana raja, ki se prodaja ceneje kot vsaka kurba, že lep čas kriči, kako bi morali kar vse zapreti za nedoločen čas. To sugerirajo mediji, oblasti pa to paše. Potem novinarji cel dan iščejo kader, kjer posnamejo 5 ljudi, o tem naredijo 20 minutni prispevek in voila, še nekaj dreka ste rade volje požrli. Naj vam tekne.

KAVINSKY ::

gusto je izjavil:

"2 tedna boste že potrpeli" poslušamo od internetnih umov že od začetka, ko je tisti, ki vidi malo čez planke jasno vedel, da bo ta kriza daljša. Gre se, da vzpostavimo neke omejitve, ki so dolgoročno vzdržne. Te trenutno to niso.


Težava je v temu, da se ljudje tega niso upali držati že od prvega dneva priporočil. Ostajajte doma, ne se družiti. Kafiči pa nabito polni. Razumljivo je, da marsikomu po 3 tednih dosadi doma ždeti, ampak tole? Pa saj se že iz italije vidi kako se bo ukrepalo. Kup jebivetrov, sedaj pa lahko pelješ psa maksimum 200 metrov od prebivališča. Kazni do 5000€. Zaradi egoizma parih "boljših" ljudi nastradamo vsi.

VaeVictis ::

KAVINSKY je izjavil:

gusto je izjavil:

"2 tedna boste že potrpeli" poslušamo od internetnih umov že od začetka, ko je tisti, ki vidi malo čez planke jasno vedel, da bo ta kriza daljša. Gre se, da vzpostavimo neke omejitve, ki so dolgoročno vzdržne. Te trenutno to niso.


Težava je v temu, da se ljudje tega niso upali držati že od prvega dneva priporočil. Ostajajte doma, ne se družiti. Kafiči pa nabito polni. Razumljivo je, da marsikomu po 3 tednih dosadi doma ždeti, ampak tole? Pa saj se že iz italije vidi kako se bo ukrepalo. Kup jebivetrov, sedaj pa lahko pelješ psa maksimum 200 metrov od prebivališča. Kazni do 5000€. Zaradi egoizma parih "boljših" ljudi nastradamo vsi.


Prve dni je bilo samo priporočilo oz. nasvet.

Večina ljudi na nasvet ne da nič, plus veliko ljudi sploh ni vedelo, oz. še danes na ve, kaj "social distancing" sploh pomeni.

Plus veliko ljudi še danes nima pojma, kje vse in koliko časa virus sploh ostane kje!

Zelo zanič poročanje medijev, NJIZ, Vlade, ...!

49106 ::

KAVINSKY je izjavil:

Kup jebivetrov, sedaj pa lahko pelješ psa maksimum 200 metrov od prebivališča. Kazni do 5000EUR. Zaradi egoizma parih "boljših" ljudi nastradamo vsi.



Ni res. Nastradal si, ker se je Temni Princ skupaj z SMC zalego odločil, da bo kaznoval kar vsakega državljana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

lexios ::

NE vem kaj komplicirate, za nekatere ti ukrepi ne spremenijo ničesar in je kljub "samokaranteni" to povsem normalen dan. Vbistvu je še največji problem le, da so gostilne zaprte! Osebno me sedaj tale omejitev gibanja na občino sicer malo bega, ker ne vem ali lahko grem v šoping v BTC v Ljubljano.

VaeVictis ::

ps: Sem že v drugi temi napisal, posneti bi morali video (kjer doktor in sestra razlagata o kitajskem virusu, plus animacija kaslja, primer dotika v eni trgovini z UV lučko, plus faq) in ga predvajati na vseh medijskih postajah vsak dan parkrat, takoj po ali pred dnevnikom, zraven dati še na Partis in YouTube!

Pa še potem določeni ne bi vedeli dovolj in se držali, bi bilo pa IMHO boljše!

showsover ::

nekikr je izjavil:

Potem novinarji cel dan iščejo kader, kjer posnamejo 5 ljudi, o tem naredijo 20 minutni prispevek in voila, še nekaj dreka ste rade volje požrli. Naj vam tekne.

Pa nisi ti nek podjetnik (mislec izven okvirja), domnevam, da je (ali bi moralo biti) tvoje dojemanje druzbe malo bolj prefinjeno?

49106 ::

Mej nismo zaprli pravočasno, ker bi bil to fašizem, zato smo raje zaprli kar državljane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

showsover ::

Ja, hiperinflatorna raba izraza fasizem (ne bom kazal s prstom, mislim pa, da je vsem jasno) je zdaj precej udarila nazaj.

Miki N ::

showsover je izjavil:

Ja, hiperinflatorna raba izraza fasizem (ne bom kazal s prstom, mislim pa, da je vsem jasno) je zdaj precej udarila nazaj.


Samo res... koliko stisnjenih zob in pozivov k pogromom nad lastnimi sodržavljani je bilo zadnje dni in tedne - in to za najmanjša, pogosto nenevarna odstopanja iz črede - še izmišljevali smo si neke zgodbe "o zločinu na Obali" - to ni nekaj kar se da razložiti racionalno, nekaj drugega mora biti na delu. Nismo se samo samoizolirali ampak tudi samoradikalizirali!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

nekikr ::

gtfo: Kaj naj ti rečem, postaral sem se :) Potem te pa prefinjenost mine, ko vidiš kako poceni se prodajate in kako, brez aktivacije ene same možganske celice konzumirate in naprej prodajate tisto, kar vam plasira medij, ki živi na račun lažnih novic in ustvarjanja kaosa. Pri tem seveda vlada, katerakoli, samo čaka, da lahko v "kriznih" razmerah naredi kakšno stvar pod preprogo. Super recept, nimaš kaj.
VaeVictus bi snemal nek dokumentarec in ga objavljal, ne razume pa, da je to totalno brezveze. Zdaj se ponavljam kot stara lajna, ampak nič ne de: vemo, kdo je kritičen. To so starejši, ki imajo kronične bolezni. Ostali večinoma prebolijo brez, da bi vedeli, da so sploh okuženi. Seveda umre tudi kakšen mlajši, ampak tudi pri drugih boleznih umre kakšen mlad, pa zaradi tega ne zapremo celega sveta. Rešitev je enostavna: starejši v striktne izolacije, nobenih trgovin, pošt in ne vem kaj še vse. Z njimi naj delajo le tisti, ki so za to poklicani in ki se dnevno testirajo na virus. Ostali pa nadaljujemo vse po starem. Zdaj pa počnemo vse živo, samo pravih potez ne. Starejši gredo zjutraj v trgovino. Super. Nekdo je dan prej prešlatal vsa jabolka in zraven kihnil, pa imaš 100 obolelih. Od tega, da je zdrava populacija, ki ni dovzetna za težji potek bolezni, doma, nima nihče nič, razen tega, da bomo celi generaciji najbrž uničili lep del prihodnosti (in podarili oblasti ključe do naše zasebnosti). Najejte se dreka, zaslužili ste si ga.

VaeVictis ::

nekikr je izjavil:

gtfo: Kaj naj ti rečem, postaral sem se :) Potem te pa prefinjenost mine, ko vidiš kako poceni se prodajate in kako, brez aktivacije ene same možganske celice konzumirate in naprej prodajate tisto, kar vam plasira medij, ki živi na račun lažnih novic in ustvarjanja kaosa. Pri tem seveda vlada, katerakoli, samo čaka, da lahko v "kriznih" razmerah naredi kakšno stvar pod preprogo. Super recept, nimaš kaj.
VaeVictus bi snemal nek dokumentarec in ga objavljal, ne razume pa, da je to totalno brezveze. Zdaj se ponavljam kot stara lajna, ampak nič ne de: vemo, kdo je kritičen. To so starejši, ki imajo kronične bolezni. Ostali večinoma prebolijo brez, da bi vedeli, da so sploh okuženi. Seveda umre tudi kakšen mlajši, ampak tudi pri drugih boleznih umre kakšen mlad, pa zaradi tega ne zapremo celega sveta. Rešitev je enostavna: starejši v striktne izolacije, nobenih trgovin, pošt in ne vem kaj še vse. Z njimi naj delajo le tisti, ki so za to poklicani in ki se dnevno testirajo na virus. Ostali pa nadaljujemo vse po starem. Zdaj pa počnemo vse živo, samo pravih potez ne. Starejši gredo zjutraj v trgovino. Super. Nekdo je dan prej prešlatal vsa jabolka in zraven kihnil, pa imaš 100 obolelih. Od tega, da je zdrava populacija, ki ni dovzetna za težji potek bolezni, doma, nima nihče nič, razen tega, da bomo celi generaciji najbrž uničili lep del prihodnosti (in podarili oblasti ključe do naše zasebnosti). Najejte se dreka, zaslužili ste si ga.


Vidiš nekkir tole je točno problem, ki ga zgoraj omenjam.

Tale misinformacija, da so problematični samo stari ljudje je kriva za velik del izletov.

Tudi mladi ljudje (imaš primer, kjer je 21 letnica umrla, pri nas imaš 38 letnika na intenzivni), brez kakršnihkoli drugih bolezni, lahko fašejo kitajski virus in ne samo stari!

SodVina ::

Krasno pri temu odloku je konkurenca trgovin.
Manjše občine (in teh je v Sloveniji večina) imajo tipično samo razne mercatorje in zadruge ali celo privat trgovine s (ponavadi) višjimi cenami izdelkov.
V kolikor želiš v hofer/lidl ali podobno "cenejšo" trgovino, do tega po novem odloku nisi upravičen.
Torej po pravilniku si prisiljen kupiti pač kar imajo, pa četudi je 3x dražje. Ali to drži?

lp

VaeVictis ::

SodVina je izjavil:

Krasno pri temu odloku je konkurenca trgovin.
Manjše občine (in teh je v Sloveniji večina) imajo tipično samo razne mercatorje in zadruge ali celo privat trgovine s (ponavadi) višjimi cenami izdelkov.
V kolikor želiš v hofer/lidl ali podobno "cenejšo" trgovino, do tega po novem odloku nisi upravičen.
Torej po pravilniku si prisiljen kupiti pač kar imajo, pa četudi je 3x dražje. Ali to drži?

lp


Ne, ker, če nimajo določenega izdelka, greš lahko v drugo občino in drugo trgovino!

Ti že zgoraj to piše!

Utk ::

Ja, ampak ne smeš v drugo občino po makarone X, če imajo v tvoji občini Y, ki ti niso všeč ali so pa predragi.

VaeVictis ::

Utk je izjavil:

Ja, ampak ne smeš v drugo občino po makarone X, če imajo v tvoji občini Y, ki ti niso všeč ali so pa predragi.


Po samo makarone ne, lahko greš pa po kak drug izdelek in zraven kupiš še makarone X.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

showsover ::

nekikr je izjavil:

gtfo: Kaj naj ti rečem, postaral sem se :) Potem te pa prefinjenost mine, ko vidiš kako poceni se prodajate in kako, brez aktivacije ene same možganske celice konzumirate in naprej prodajate tisto, kar vam plasira medij, ki živi na račun lažnih novic in ustvarjanja kaosa. Pri tem seveda vlada, katerakoli, samo čaka, da lahko v "kriznih" razmerah naredi kakšno stvar pod preprogo. Super recept, nimaš kaj.

No, stari, meni je zelo zal, da me tako dojemas, upam, da (n)imas razlog, osebno ze od nekdaj ne spremljam msm medijev, ker tam objavljene novice so zakasnele, prilagojene in politicno predznacene. Najraje prebrem (upraviceno) kritiko in brez (cetudi samo za provokacijo) seznamov ali z dovolj prefinjeno politicno agendo, da se ne razbere na prvi ali drugi korak; ne glede na poreklo...

Šimpanz ::

A se samo meni zdi da so tastari veliko bolj lahkomiselni kot mladi. Recimo gledam tri stareše sosede, ki se vsak dan zjutraj dobijo in gredo skupaj v lokalno trgovino po praktično nič. Ena je kupila četrt kruha, druga dva jogurta, tretja pa mentol bonbone za grlo. Mene tašča skoraj vsakodnevno masira kdaj bom pripeljal vnuke na obisk, ker jih že dva tedna ni videla.
Moja mama, ki jih ima 80 mi čisto mimogrede pove, da se štiri prijateljice vsakodnevno dobivajo na kavi in klepetu. Seveda vsak dan pri drugi.

SodVina ::

Utk je izjavil:

Ja, ampak ne smeš v drugo občino po makarone X, če imajo v tvoji občini Y, ki ti niso všeč ali so pa predragi.

This.

Ali greš lahko v drugo občino po steak, whiskey, črni riž?
Ali to velja za kruh/krompir/belo moko, ki je v tvoji občini ni?

VaeVictis ::

VaeVictis je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, ampak ne smeš v drugo občino po makarone X, če imajo v tvoji občini Y, ki ti niso všeč ali so pa predragi.


Po samo makarone ne, lahko greš pa po kak drug izdelek in zraven kupiš še makarone X.


ps: Pa prosim za korist drugih, če ne že zase, ne pojdi v trgovino samo po makarone in še en drug izdelek, če že greš v trgovino nabavi ornk, pa potem kak teden ali dva ne hodi več v trgovino!

Utk ::

SodVina je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, ampak ne smeš v drugo občino po makarone X, če imajo v tvoji občini Y, ki ti niso všeč ali so pa predragi.

This.

Ali greš lahko v drugo občino po steak, whiskey, črni riž?
Ali to velja za kruh/krompir/belo moko, ki je v tvoji občini ni?

Ne se delat neumnega. Če v tvoji občini prodajajo hrano, katerokoli, pač ne smeš v drugo občino po hrano. Sej se povsod približno isto prodaja. Pač ne boš jedel steaka, ampak šnicl.

A se samo meni zdi da so tastari veliko bolj lahkomiselni kot mladi. Recimo gledam tri stareše sosede, ki se vsak dan zjutraj dobijo in gredo skupaj v lokalno trgovino po praktično nič. Ena je kupila četrt kruha, druga dva jogurta, tretja pa mentol bonbone za grlo.

Ne se samo tebi zdi. Po moje grejo še namenoma, da pokažejo, da niso stari, in da jih boli k***c.

Moja mama, ki jih ima 80 mi čisto mimogrede pove, da se štiri prijateljice vsakodnevno dobivajo na kavi in klepetu. Seveda vsak dan pri drugi.

Mah, kar je je, če to delajo že 10 let, je čisto vseeno če še naprej. Če so okužene, so že vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

2dark ::

lexios je izjavil:

Osebno me sedaj tale omejitev gibanja na občino sicer malo bega, ker ne vem ali lahko grem v šoping v BTC v Ljubljano.


Ne. Lahko greš do najbližje trgovine, ki jo imaš od doma.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Miki N ::

Šimpanz je izjavil:

A se samo meni zdi da so tastari veliko bolj lahkomiselni kot mladi. Recimo gledam tri stareše sosede, ki se vsak dan zjutraj dobijo in gredo skupaj v lokalno trgovino po praktično nič. Ena je kupila četrt kruha, druga dva jogurta, tretja pa mentol bonbone za grlo. Mene tašča skoraj vsakodnevno masira kdaj bom pripeljal vnuke na obisk, ker jih že dva tedna ni videla.
Moja mama, ki jih ima 80 mi čisto mimogrede pove, da se štiri prijateljice vsakodnevno dobivajo na kavi in klepetu. Seveda vsak dan pri drugi.


Mogoče so enostavno pogumnejši od tebe? Pa to ni mišljeno kot žalitev ampak dejansko je to pri ljudeh zelo zelo različno in ne da se vsega preprosto odmisliti kot "lahkomiselnost" (čeprav pogosto gre skupaj) - sploh tukaj na tem forumu je populacija ki je precej bolj recimu temu... pazljiva in mogoče težje razume.

nekikr ::

VaeVictis je izjavil:

nekikr je izjavil:

gtfo: Kaj naj ti rečem, postaral sem se :) Potem te pa prefinjenost mine, ko vidiš kako poceni se prodajate in kako, brez aktivacije ene same možganske celice konzumirate in naprej prodajate tisto, kar vam plasira medij, ki živi na račun lažnih novic in ustvarjanja kaosa. Pri tem seveda vlada, katerakoli, samo čaka, da lahko v "kriznih" razmerah naredi kakšno stvar pod preprogo. Super recept, nimaš kaj.
VaeVictus bi snemal nek dokumentarec in ga objavljal, ne razume pa, da je to totalno brezveze. Zdaj se ponavljam kot stara lajna, ampak nič ne de: vemo, kdo je kritičen. To so starejši, ki imajo kronične bolezni. Ostali večinoma prebolijo brez, da bi vedeli, da so sploh okuženi. Seveda umre tudi kakšen mlajši, ampak tudi pri drugih boleznih umre kakšen mlad, pa zaradi tega ne zapremo celega sveta. Rešitev je enostavna: starejši v striktne izolacije, nobenih trgovin, pošt in ne vem kaj še vse. Z njimi naj delajo le tisti, ki so za to poklicani in ki se dnevno testirajo na virus. Ostali pa nadaljujemo vse po starem. Zdaj pa počnemo vse živo, samo pravih potez ne. Starejši gredo zjutraj v trgovino. Super. Nekdo je dan prej prešlatal vsa jabolka in zraven kihnil, pa imaš 100 obolelih. Od tega, da je zdrava populacija, ki ni dovzetna za težji potek bolezni, doma, nima nihče nič, razen tega, da bomo celi generaciji najbrž uničili lep del prihodnosti (in podarili oblasti ključe do naše zasebnosti). Najejte se dreka, zaslužili ste si ga.


Vidiš nekkir tole je točno problem, ki ga zgoraj omenjam.

Tale misinformacija, da so problematični samo stari ljudje je kriva za velik del izletov.

Tudi mladi ljudje (imaš primer, kjer je 21 letnica umrla, pri nas imaš 38 letnika na intenzivni), brez kakršnihkoli drugih bolezni, lahko fašejo kitajski virus in ne samo stari!

Vidiš, širiš laži in niti pomisliš ne, da samo ponavljaš tisto, kar ti tlačijo v grlo. Zaprl bi cel svet, oblasti podalil neomejene pristojnosti samo zato, ker ne vidiš in vohaš dreka, ki ti ga tlačijo v usta. Samo mljask delaš.

Statistika.
Statistika 2

FYI: tudi gripa vzame kakšnega mladega. Zapremo cel svet vsako leto med zimo? Je to res pravi in edini način?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Vazelin ::

2dark je izjavil:

lexios je izjavil:

Osebno me sedaj tale omejitev gibanja na občino sicer malo bega, ker ne vem ali lahko grem v šoping v BTC v Ljubljano.


Ne. Lahko greš do najbližje trgovine, ki jo imaš od doma.

V katerokoli trgovino v občini imo. Oz v najbližjo občino s trgovino, če živiš v shitholeu brez trgovine
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

SodVina ::

Ok, da se razumemo:
ne delam se budale. Kupujem 1x na nekaj tednov. In takrat kupim vse, kar potrebujem.
In če grem v lokalno trgovino, zapravim cca 30% (recimo 100€) več, kot če grem v sosednjo občino po enake/podobne izdelke v Hofer ali Lidl.

Understood?

jernejl ::

poweroff je izjavil:

V prvi vrsti je za zajezitev krize odgovorna vlada.
Ravno zaradi takih, ki so rekli: nobenih omejitev, so prišli naši zdravniki iz tujine in (do zdaj) pobili nekaj starostnikov.

Pred parlament ali vlado se pa nihče ne bo hodil dreti.
To je že Šarec prepovedal, tako da ti za tak ukrep ni treba ploskati Janši.

poweroff je izjavil:

Po moje si kar zločinec, če greš čez tisto "magično" mejo 100m od občine.
Ali si se tako zgražal tudi, ko je Šarčeva vlada zaprla mejo v Novi Gorici in so ljudje, ki bi radi šli 100m čez mejo (ali se vrnili domov), postali zločinci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

T-h-o-r ::

Policijske patrulje na cestah, preglejujejo vsak avtomobil posebej.Houuu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

VaeVictis ::

Daj folk tukaj malce pameti prosim, ne se delati norca iz vseh teh omejitev.

Mogoče se vam j*** za Vašo spoštovano r**, samo mislite še malce na druge ljudi.

Pač danes je taka situacija, da se je treba določenih stvari držati in malce omejiti, morda celo kakšen kompromis narediti pri hrani, ki jo danes ješ!

Če se bo večina ljudi to držala, bomo lahko čez nekaj tednov/mesecev vsi pozabili na tole in se delali norca iz kitajskega virusa.

Če ne, bodo sprejemali še višje omejitve in bo morda kdo od poznanih izgubil življenje ali pa trpel celo življenje, ker se kdo od vas (nas) ni mogel odreči določenemu viskiju in kolesarstvu za kak mesec ali dva ali pa je zapravil kak Evro več!

ps: Danes sem se pripravljen odreči kaki pravici za skupno dobro, če se pa teh pravic potem na vrne, bom pa glasen in šel protestirati!

Upam samo, da ne bom edini!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Utk ::

SodVina je izjavil:

Ok, da se razumemo:
ne delam se budale. Kupujem 1x na nekaj tednov. In takrat kupim vse, kar potrebujem.
In če grem v lokalno trgovino, zapravim cca 30% (recimo 100€) več, kot če grem v sosednjo občino po enake/podobne izdelke v Hofer ali Lidl.

Understood?

Sej boš dobil 200 evrov pri plači. Če zapraviš še malo več, boš pač ta mesec 50 evrov na zgubi. Če je to vsa izguba zarad tega virusa, boš lahko kar srečen.

2dark ::

Vazelin je izjavil:


V katerokoli trgovino v občini imo. Oz v najbližjo občino s trgovino, če živiš v shitholeu brez trgovine



Kako lahko človek sploh živi nekje, kjer nima na razdalji 700 metrov mercator, špar, hofer, lidl in tuš. Jaz takšnih ne razumem.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

T-h-o-r ::

Karantena in izolacija sta tako intenzivni, da bo DARS povečal napore pri obnovi avtocest >:D

"Ne le razmisliti, to bo treba narediti. O tem sem se že pogovarjal s predsednikom uprave Darsa in strinjala sva se, da se ta gradbena dela pospeši," je pojasnil Vrtovec in dodal, da je tudi ta vikendje Dars opravljal dela preplastitve cestišča severne ljubljanske obvoznice: "Drži, zdaj so ceste prazne, zato je to velika priložnost, da se z deli pohiti."
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

2dark ::

SodVina je izjavil:

Ok, da se razumemo:
ne delam se budale. Kupujem 1x na nekaj tednov. In takrat kupim vse, kar potrebujem.
In če grem v lokalno trgovino, zapravim cca 30% (recimo 100€) več, kot če grem v sosednjo občino po enake/podobne izdelke v Hofer ali Lidl.

Understood?


Razumemo. Samo zdaj so vojne razmere in ne moreš tja, kamor si do sedaj hodil. Boš pač manj kupil. Pa še shujšal boš malo, glede da se ne boš toliko gibal, tudi hrane ne rabiš toliko.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

49106 ::

A to je poln Bled in polna obala?

https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...

TO je fejk news

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Miki N ::

nekikr je izjavil:



Statistika.
Statistika 2


V bistvu sem kar presenečen, da je ne samo tako visoko povprečje starosti ampak tako majhna disperzija! Ker tudi če gre za kronične bolezni.. pa saj je kup 40-letnikov z RESNIMI kroničnimi boleznimi!

Enkrat mi je en zdravnik rekel ko smo nekaj blodili o starajoči populaciji in zdravstvu: "narobe gledate... ne gre toliko za veliko let od rojstva ampak bolj za MALO let do smrti".

Hm...

Kakorkoli, to o 21 letnicah je ob tovrstnih cifrah blodenje pijanca, ki trdi, da je trezen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

2dark ::

T-h-o-r je izjavil:

Policijske patrulje na cestah, preglejujejo vsak avtomobil posebej.Houuu


Ne, res? kako je to možno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

T-h-o-r ::

2dark je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Policijske patrulje na cestah, preglejujejo vsak avtomobil posebej.Houuu


Ne, res? kako je to možno.

Nisem vedel, da imamo
1) Tolk polcajev
2) Da zdaj ni več pravega kriminala

:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

call_cry-pto ::

Tudi mladi ljudje (imaš primer, kjer je 21 letnica umrla, pri nas imaš 38 letnika na intenzivni), brez kakršnihkoli drugih bolezni, lahko fašejo kitajski virus in ne samo stari!


Najprej v medijih povejo v naslovu novic, kako lezijo tudi mladi. Nato se v zivo javi zdravstvena delavka iz bolnice in pove, da imajo eno mlajso osebo staro 38 let. Se pravi, da so mlade osebe prej izjema. Pravzaprav niti 38 let ni vec cvet mladosti. Ne mi rect da so 38 let mlajsa populacija. Ce ni to zavajanje?

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

EDIT 2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

gusto ::

49106 je izjavil:

A to je poln Bled in polna obala?

https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...

TO je fejk news


Sramota, takšne medije bi morali kazensko ovaditi. To so vojni dobičkarji, ki izkoriščajo strah ljudi za lasten profit.
Have you tried turning it off and on again?

VaeVictis ::

Miki N je izjavil:

nekikr je izjavil:



Statistika.
Statistika 2

Kakorkoli, to o 21 letnicah je ob tovrstnih cifrah blodenje pijanca, ki trdi, da je trezen.


En graf samo za Italijo btw.

21 letnica, ki je umrla za kitajskem virusu je bila iz UK!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

doktorproof ::

Miki N je izjavil:

showsover je izjavil:

Ja, hiperinflatorna raba izraza fasizem (ne bom kazal s prstom, mislim pa, da je vsem jasno) je zdaj precej udarila nazaj.


Samo res... koliko stisnjenih zob in pozivov k pogromom nad lastnimi sodržavljani je bilo zadnje dni in tedne - in to za najmanjša, pogosto nenevarna odstopanja iz črede - še izmišljevali smo si neke zgodbe "o zločinu na Obali" - to ni nekaj kar se da razložiti racionalno, nekaj drugega mora biti na delu. Nismo se samo samoizolirali ampak tudi samoradikalizirali!


Odličen komentar! In to je tisto, česar je mene veliko bolj strah kot vseh virusov... oz. slednjih me niti ni strah, bolj čutim neko ponižnost, ker nas opominjajo, da nismo bog(ovi).

Miki N ::

VaeVictis je izjavil:

Miki N je izjavil:

nekikr je izjavil:



Statistika.
Statistika 2

Kakorkoli, to o 21 letnicah je ob tovrstnih cifrah blodenje pijanca, ki trdi, da je trezen.


Tole je graf samo za Italijo btw.

21 letnica, ki je umrla za kitajskem virusu je bila iz UK!


Prosim, nehaj. Jaz poznam primer dementne 30 letnice. Tvoj point? Osnove statistike so še v šolah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()
««
3 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120564 (10822) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17321935 (11333) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17322919 (16897) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36941877 (26664) AndrejO

Več podobnih tem