» »

Trajanje kvarantene - napoved

Trajanje kvarantene - napoved

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi bil? To je lahko čisto legitimno razmišljanje koga - če nimaš kaj skrivati, in se ne bojiš, da bo kdo nadzor zlorabil, imaš lahko od njega samo koristi.


Ce nima nic za skrivat naj mi da gesla od bancnega racuna.

Damn, ocitno sem ujel zadnjo stopnjo, kjer je se nekaj svoboscin bilo. Tole sedaj pa vseeno ce me jutri pobere.
Represivni ukrepi bodo ostali (razen mask:$)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Poglej primer ubogega weinsteina: pred 20 leti je fukal babnce, ki so mu dale v zameno za napredovanje pri karieri. Do pred nekaj let obsodba za to nebi bila mogoča. Model je čist torej povsem legalno trejdal producentske usluge v zameno za spolne usluge. Potem pa pridejo radikalni progresivisti in retroaktivno spremenijo definicijo posilstva in ubogi Harvey je u čuzi. In ti "Saj nič ne skrivam" kljukci mislijo, da se njim kaj takega ne more zgoditi. Velika moč vedno pride skupaj z velikimi zlorabami.

svecka ::

PrihajaNodi je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zakaj bi bil? To je lahko čisto legitimno razmišljanje koga - če nimaš kaj skrivati, in se ne bojiš, da bo kdo nadzor zlorabil, imaš lahko od njega samo koristi.


Ce nima nic za skrivat naj mi da gesla od bancnega racuna.

Damn, ocitno sem ujel zadnjo stopnjo, kjer je se nekaj svoboscin bilo. Tole sedaj pa vseeno ce me jutri pobere.
Represivni ukrepi bodo ostali (razen mask:$)


Če jaz dam tebi mojega, mi daj mojega (ga z veseljem izkoristim ;)). Itak ne znaš razmišljati kaj pomeni nadzor. Najverjetneje boš ti prvi zunaj pijančeval s kolegi zunaj, ko bo policijska ura.

pol3ni ::

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Dovoljuje se prihod na delo, opravljanje gospodarskih, kmetijskih in gozdarskih dejavnosti, pomoč ljudem zaradi oskrbe ali nege, dostop do lekarn, zdravstvenih in sanitarnih storitev, storitev za nujne primere, izvajanja nalog, povezanih z delovanjem pravosodnih organov, dostop do tujih diplomatskih in konzularnih predstavništev ter do storitev za osebe s posebnimi potrebami.

Posamezniki, ki upoštevajo varno razdaljo do drugih, lahko gredo v trgovino z živiliin kmetijskimi izdelki, drogerije, prodaje medicinskih in sanitarnih pripomočkov, trgovin za male živali, kmetijskih trgovin, bencinskih črpalk, bank in pošt, dostavnih, čistilnih in higienskih storitev, komunalnih storitev za odpadke, avtomobilskih servisov in servisov kmetijske in gozdarske mehanizacije.

Če te storitve niso zagotovljene v občini prebivališča, je dostop dovoljen v drugo občino, vendar le do najbližje dostopne storitve po javni cesti ali javni poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

abyssus ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi bil? To je lahko čisto legitimno razmišljanje koga - če nimaš kaj skrivati, in se ne bojiš, da bo kdo nadzor zlorabil, imaš lahko od njega samo koristi.


Nimam kaj skrivati - ampak tudi nimam kaj pokazati.

PrihajaNodi ::

svecka je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zakaj bi bil? To je lahko čisto legitimno razmišljanje koga - če nimaš kaj skrivati, in se ne bojiš, da bo kdo nadzor zlorabil, imaš lahko od njega samo koristi.


Ce nima nic za skrivat naj mi da gesla od bancnega racuna.

Damn, ocitno sem ujel zadnjo stopnjo, kjer je se nekaj svoboscin bilo. Tole sedaj pa vseeno ce me jutri pobere.
Represivni ukrepi bodo ostali (razen mask:$)


Če jaz dam tebi mojega, mi daj mojega (ga z veseljem izkoristim ;)). Itak ne znaš razmišljati kaj pomeni nadzor. Najverjetneje boš ti prvi zunaj pijančeval s kolegi zunaj, ko bo policijska ura.


Ne razumem kaj pises ampak gesla se vedno nisi dal. Sedaj si v fazi trgovanja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

svecka ::

PrihajaNodi je izjavil:

svecka je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zakaj bi bil? To je lahko čisto legitimno razmišljanje koga - če nimaš kaj skrivati, in se ne bojiš, da bo kdo nadzor zlorabil, imaš lahko od njega samo koristi.


Ce nima nic za skrivat naj mi da gesla od bancnega racuna.

Damn, ocitno sem ujel zadnjo stopnjo, kjer je se nekaj svoboscin bilo. Tole sedaj pa vseeno ce me jutri pobere.
Represivni ukrepi bodo ostali (razen mask:$)


Če jaz dam tebi mojega, mi daj mojega (ga z veseljem izkoristim ;)). Itak ne znaš razmišljati kaj pomeni nadzor. Najverjetneje boš ti prvi zunaj pijančeval s kolegi zunaj, ko bo policijska ura.


Ne razumem kaj pises ampak gesla se vedno nisi dal. Sedaj si v fazi trgovanja.


ti sam en egoistični pizdek ki misli samo nase, zaradi takih kot si ti je jutri nastopila policijska ura, ker so mu kot snowflake jokica "kršene pravice". znaš samo misliti o sebi, ker si egoist in ne o skupnosti. In glede gesla si spet egoist, ker hočeš najprej mojega, ne znaša pa se zmeniti za uro, čas in kraj, kjer se oba dobiva in ga pokaževa istočasno eden drugemu. Kratka pamet res in se vidi, da znaš samo egostično razmišljati zase. Vedeti vse o vseh je zate, jaz vem vse o drugih, samo vi ne o meni. Popolni egoist.

PrihajaNodi ::

Matr vse bolj omejeni in pol pismeni osebki hodijo na ta forum. Mod lahko me zaklenis iz debate.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Drugače "gneča na obali" je bil klasičen fake news, ki ga eni razširjate tudi tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Invictus ::

Miki N je izjavil:

Drugače "gneča na obali" je bil klasičen fake news, ki ga eni razširjate tudi tukaj.

Ja, to je bil državni fake news.

Janša pa komaj čaka da pošlje vojsko na ulice...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Miki N je izjavil:

Drugače "gneča na obali" je bil klasičen fake news, ki ga eni razširjate tudi tukaj.


Niti ne fake news, bolj da se zategne ukrepe do vratu in preveri do kam gredo lahko.

Invictus je izjavil:

Miki N je izjavil:

Drugače "gneča na obali" je bil klasičen fake news, ki ga eni razširjate tudi tukaj.

Ja, to je bil državni fake news.

Janša pa komaj čaka da pošlje vojsko na ulice...


Pa zdej lahko se stajersko vardo vpoklice. Gredo lahko skupaj v boj proti nevidnemu sovrazniku.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Ales ::

svecka je izjavil:

Kakšne neboluze o kroni tukaj pišete.

Jaz z veseljem dam vse moje pravice o zasebnosti v zameno, da bi vsi to res imeli enako(video nadzor, gps sledenje, policijske ure,...). Če si pošten, se nimaš kaj skrivat in bat. Problem so tisti, ki ne morejo lumparije izvajati. Če bi vsak posameznik bil tagan od rojstva naprej, bi točno vsi vedeli kdo je kdo in kdo izgine z radarja. Nekdo nekoga ubije. Problem rešen. Oropana tvoja hiša. Problem rešen. Nekdo izgine z radarja, postane mosta wanted in izpade iz sistema vseh storitev na svetu.

Jaz sem za totarialni sistem, ker pač se nimam kaj bat in skrivat, ker sem pošten, pa naj gledajo v spalnico kako natepavam babe ali serjem ko opica na sekretu.

Al pa če serješ ko opica po Slo-techu. Na žalost te tukaj dejansko človek prebere, preden ugotovi, kak kup slaboumnih fašističnih bedarij podpiraš. Bi hotel svojih 20 sekund nazaj, pa ne gre...

Ni mi samo jasno, zakaj kar predpostavljaš, da bi nek totalitarni sistem bil naklonjen do *tebe*? A ker si priden, dober naci? Kaj pa če si za sistem preneumen in se sistem zato odloči da je zate prevzgoja, gulag, karkoli že? Ali pa te porabijo za organe, medicinske raziskave ali enostavno strelski zid, ker si odvečen porabnik kisika z nekim napačnim genom ali enostavno čudno barvo las. Ti bo potem tudi všeč? Ko ne boš mogel realno prav nič narediti proti takemu sistemu?

No ja, saj je kar verjetno, da samo trolaš in da dejansko nisi tolikšen debil. Nihče ne more biti tako neumen, da bi kar privzeto mislil, da bo totalitarni sistem na njegovi strani... ali pač? :))

Vazelin ::

Invictus je izjavil:

Miki N je izjavil:

Drugače "gneča na obali" je bil klasičen fake news, ki ga eni razširjate tudi tukaj.

Ja, to je bil državni fake news.

Janša pa komaj čaka da pošlje vojsko na ulice...

Fake news ja... Sem govoril s frendom iz notranjske kolk folka je blo okol presihajočega jezera. Precej. Pa ne domačinov :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

Ales je izjavil:

svecka je izjavil:

Kakšne neboluze o kroni tukaj pišete.

Jaz z veseljem dam vse moje pravice o zasebnosti v zameno, da bi vsi to res imeli enako(video nadzor, gps sledenje, policijske ure,...). Če si pošten, se nimaš kaj skrivat in bat. Problem so tisti, ki ne morejo lumparije izvajati. Če bi vsak posameznik bil tagan od rojstva naprej, bi točno vsi vedeli kdo je kdo in kdo izgine z radarja. Nekdo nekoga ubije. Problem rešen. Oropana tvoja hiša. Problem rešen. Nekdo izgine z radarja, postane mosta wanted in izpade iz sistema vseh storitev na svetu.

Jaz sem za totarialni sistem, ker pač se nimam kaj bat in skrivat, ker sem pošten, pa naj gledajo v spalnico kako natepavam babe ali serjem ko opica na sekretu.

Al pa če serješ ko opica po Slo-techu. Na žalost te tukaj dejansko človek prebere, preden ugotovi, kak kup slaboumnih fašističnih bedarij podpiraš. Bi hotel svojih 20 sekund nazaj, pa ne gre...

Ni mi samo jasno, zakaj kar predpostavljaš, da bi nek totalitarni sistem bil naklonjen do *tebe*? A ker si priden, dober naci? Kaj pa če si za sistem preneumen in se sistem zato odloči da je zate prevzgoja, gulag, karkoli že? Ali pa te porabijo za organe, medicinske raziskave ali enostavno strelski zid, ker si odvečen porabnik kisika z nekim napačnim genom ali enostavno čudno barvo las. Ti bo potem tudi všeč? Ko ne boš mogel realno prav nič narediti proti takemu sistemu?

No ja, saj je kar verjetno, da samo trolaš in da dejansko nisi tolikšen debil. Nihče ne more biti tako neumen, da bi kar privzeto mislil, da bo totalitarni sistem na njegovi strani... ali pač? :))


Meni je grozljivo kako se ze zdaj izvaja triaza. Ce se ti zgodi nesreca ali pa da cakas na operacijo necesa, bodo in pomagali tistim s koronavirusom za ostale bo pa zmanjkalo kapacitet, osebja, zdravil. Ne me jebat...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

Vazelin je izjavil:

Invictus je izjavil:

Miki N je izjavil:

Drugače "gneča na obali" je bil klasičen fake news, ki ga eni razširjate tudi tukaj.

Ja, to je bil državni fake news.

Janša pa komaj čaka da pošlje vojsko na ulice...

Fake news ja... Sem govoril s frendom iz notranjske kolk folka je blo okol presihajočega jezera. Precej. Pa ne domačinov :)

In kolk je to realno nevarno? Gre se iz ene skrajnosti v drugo. 3 tedne nazaj zdravnik direkt iz italijanskega smučišča ni bil nevaren za starostnike v domu, danes je nevarno za domačine na balkonu, če se štajerc sprehaja ob obali. Malo pamet v roke...

Če so takrat zajebali, in so, se ni treba zato danes izživljat nad ljudmi, ki ne delajo realno nič nevarnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Vazelin je izjavil:


Fake news ja... Sem govoril s frendom iz notranjske kolk folka je blo okol presihajočega jezera. Precej. Pa ne domačinov :)

Ja, in? A je ibl swinger party?

Če so 2 m narazen, je po navodilih zdravnikov dovolj...

Janša zdajle še Urške ne rabi, da mu prihaja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus a si ti se v Sloveniji? Jst bi za tale cajt zbezal v Belorusijo na tvojem mestu (ce se nisi). Sam se mi zdi da si ze mal zamudu vlak.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Si rekel frendu iz Notranjske za "pics or it didn't happen"? Škoda, zdaj sta oba fake news "prodajalca".

Vazelin ::

Fantje, sprijaznite se:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Evo tolk ste se pizdil proti burkam, sedaj so vas pa prisilil v nosenje mask:D:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

LeQuack ::

PrihajaNodi je izjavil:

Evo tolk ste se pizdil proti burkam, sedaj so vas pa prisilil v nosenje mask:D:))


A mora bit samo čez usta? Meni se zdi bolj varno recimo potapljaško imet z lastno kisikovo bombo, to je edini zihr način.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Konlov ::

Tip izjavil na poročilih, da bi v blokih za kluke špricat rabili zunanje izvajalce.
Še kaka korona bo po mojem...

PrihajaNodi ::

LeQuack je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Evo tolk ste se pizdil proti burkam, sedaj so vas pa prisilil v nosenje mask:D:))


A mora bit samo čez usta? Meni se zdi bolj varno recimo potapljaško imet z lastno kisikovo bombo, to je edini zihr način.


Pa ne pozabit na oci. Virus gre lahko skozi vse odprtine.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

No evo, zdaj bodo moje osvežene veščine "izginjanja med ulicami" pred policijo prišle na preizkušnjo. Prestar postajam za to sranje, bomo videli. :/

Namreč malo prej sem opazil, da so ti neustrašni vozniki Škod srednjega razreda kar naenkrat močno okrepili prisotnost po sprehajalnih potkah (še malo, pa bodo kolesnice) in tudi sicer.

Sem takoj vedel, da se nekaj pripravlja celo brez slo-techa! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Kleemen ::

Torej omejitev gibanja se verjetno gleda na stalno/začasno bivališče, ki je osebni ali kako bodo to preverjali policaji/redarji, če grem v drugo občino? In kako bodo vedeli kje kdo dela, če ni potrebno potrdilo o zaposlitvi?

Shegevara ::

lexios je izjavil:

Nočem strašit, ampak dejmo predpostavit, da se širjenje ustavi šele nekje pri 70% celotne okužene svetovne populacije, ok?

Trenutno, pri cca. 700.000 potrjeno okuženih globalno, od oka realno torej x5-x10 je to cca. slab 0.1% svetovne populacije! Smo šele na začetku... Minil je 1 mesec! In namesto, da bi se kolektivno trudili širjenje čimbolj zaustavit (to pomeni zaprte meje tudi 1 leto), poslušamo Mato-te že 1 mesec kričat, kako se jim omejuje svobodo... Po zgledu Italije, vemo da trenutni ukrepi v demokracijah ne delujejo najbolje, vsaj ne na kratek rok... Lahko pričakujemo, da bo poleti vrhunec korona-krize na južni polobli, rezultat najbrž naval migrantov... In verjetnost za ponovitev korona-krize v EU jeseni... Možnosti za dodatne zaplete pri reševanju situacije v tem času ne bom omenjal... Ker pa vemo, da korona-kriza inducira globalno ekonomsko krizo, paniko, psihoze in prekinjene dobavne verige je gospodarstvo praktično v 50% že mrtvo, ne glede na to kakšne ukrepe uvajamo v Sloveniji, le da to še ni čisto jasno vsem... In s tem možnosti za poslabšanje sitacije cel kup... Od takih, ki smo jih vajeni po 11/9 do takšnih, ki jih nismo vajeni! Za primerjavo: kot kaže bo smrtnih žrtev zradi korone (posrednih in neposrednih), bo več kot 11/9, kaj to morda pomeni, pa lahko ugiba vsak sam...


Upam da ti je jasno, da če bi celoten svet lahko obstajal brez ekonomije smo vsi (razen Mato freak-a verjetno) za popolno karanteno do konca ampak na žalost ne živimo v pravljici. Ti navajaš neko 50% mrtvo gospodarstvu. To je ob predpostavki, da se sprijaznimo s tem, da konca virusnih okužb ne bo in gre celotno gospodarstvo in potrošnja nazaj na delo rešiti tisto kar se še rešiti da. Če bo trenutna situacija vztrajala še več mesecev podjetij jeseni absolutno več ne bo in tudi kreditov več ne bo. Kdo bo potem polnil državno blagajno za javni sektor in preobremenjene bolnišnice? Kdo bo plačeval nadomestila za pripravljenost, ko bodo šle vse firme po gobe? Bolj kot v tem trenutku skušamo rešiti gospodarstvo, več lahko priborimo sredstev za reševanje prihodnjih zdravstvenih kriz. Ker čaka nas pa še en januar in spet podoben scenarij epidemije kot je sedaj in lahko gremo živet v srednji vek ker takrat bo pa počil zadnji šiv in ne bo denarja ne za vojsko, ne za policijo ne za zdravstvo, ne za socialno podporo, ne za pokojnine, ne za nič.

Vse probleme, ki jih ti navajaš bomo samo še poglobili, če bomo zanemarjali gospodarstvo in se tolažili s tem, da bomo poginjajoče gospodarstvo zalili z nekaj miljardami evrov, ki bodo seveda skopneli hitreje kot vse dokapitalizacije NLBja

PrihajaNodi ::

Kleemen je izjavil:

Torej omejitev gibanja se verjetno gleda na stalno/začasno bivališče, ki je osebni ali kako bodo to preverjali policaji/redarji, če grem v drugo občino? In kako bodo vedeli kje kdo dela, če ni potrebno potrdilo o zaposlitvi?


Tako kot v drugih drzavah:

1. Vsakic ko bos sel iz bajte bos izpolnil pdf in ga podpisal
2. Ce delas ti bo delodajakec dal papir
3. Pokazal bos osebno
4. Kazen pa po mojem med 100 - 500 eur tolk ma Spanija
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Karantena deluje. Torej, dragi pamenjtakoviči, ki furate suffer, da ne morte na Obalo svinjat?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Kleemen ::

V protikoronskem zakonu tudi dodatna pooblastila policiji
Predlog velikega zakona za blaženje posledic epidemije novega koronavirusa predvideva tudi podelitev nekaterih novih pooblastil policiji. Med drugim bo lahko spremljala lokacijo tistih, ki se bodo namesto za karanteno odločili za lastno karanteno in bodo za spremljanje podali soglasje, je pojasnil premier Janez Janša. Predlog zakona predvideva, da smejo policisti za namen zajezitve in obvladovanja epidemije ter za zagotovitev spoštovanja posebnih ukrepov iz zakona, ki določa nalezljive bolezni, uporabiti tudi nekatera pooblastila, kot so iskanje oseb, izvajanje prepoznave oseb po fotografijah, izdelovanje fotorobota, postavljanje cestne zapore z blokadnimi točkami, vstop v tuje stanovanje in v druge prostore, začasno omejevanje gibanja oseb, privedbo osebe in zbiranje in obdelovanje podatkov. Za ta namen smejo dostopati do osebnih podatkov, vključno s posebnimi vrstami osebnih podatkov, ki jih na podlagi zakona o nalezljivih boleznih ter zakona, ki določa zbirke podatkov s področja zdravstvenega varstva, upravlja ali pridobiva NIJZ.


Vse naj jim omogočijo, da se bodo lahko izživljali....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Karantena deluje. Torej, dragi pamenjtakoviči, ki furate suffer, da ne morte na Obalo svinjat?


Folk 1 mesc ze ni bil pr frizerju, ves kaka guzva bo ko se bo vse odprlo in potem bo soet virus nazaj in potem vse spet zapremo. Vazelin nisi ravno brihtn tu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Karantena deluje. Torej, dragi pamenjtakoviči, ki furate suffer, da ne morte na Obalo svinjat?

Vsi slabiči so pocrkali, zdaj je pa mir.

Ali pa tako kot pri nas, nehali so testirati...

V Sloveniji še zdravnikov ne testiramo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

kako so nehal testirat, če opravimo skoraj največ testov na prebivalca?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

el_bahattee ::

Reycis je izjavil:

Poglej primer ubogega weinsteina: pred 20 leti je fukal babnce, ki so mu dale v zameno za napredovanje pri karieri. Do pred nekaj let obsodba za to nebi bila mogoča. Model je čist torej povsem legalno trejdal producentske usluge v zameno za spolne usluge. Potem pa pridejo radikalni progresivisti in retroaktivno spremenijo definicijo posilstva in ubogi Harvey je u čuzi. In ti "Saj nič ne skrivam" kljukci mislijo, da se njim kaj takega ne more zgoditi. Velika moč vedno pride skupaj z velikimi zlorabami.

O čem ti bluziš? To kar je on delal ni bilo nič legalnega, na srečo so prascu dokazali krivdo in tudi Cosbyju, sicer pozno ampak bolje kot nikoli. Ti si eden redkih, ki pri tem še vedno vidi neke zarote, kar je absurdno. In tudi sicer ni neke resne analogije s tole temo. Česa točno se ti bojiš?
Come to my center, you enter the winter.

el_bahattee ::

PrihajaNodi je izjavil:

Miki N je izjavil:

Drugače "gneča na obali" je bil klasičen fake news, ki ga eni razširjate tudi tukaj.


Niti ne fake news, bolj da se zategne ukrepe do vratu in preveri do kam gredo lahko.

Invictus je izjavil:

Miki N je izjavil:

Drugače "gneča na obali" je bil klasičen fake news, ki ga eni razširjate tudi tukaj.

Ja, to je bil državni fake news.

Janša pa komaj čaka da pošlje vojsko na ulice...


Pa zdej lahko se stajersko vardo vpoklice. Gredo lahko skupaj v boj proti nevidnemu sovrazniku.

Eni pa imate domišljijo... fake news, varda hahah.
Come to my center, you enter the winter.

nekikr ::

Seveda je fake news, opranci pa tak drek z veseljem požrete. Poglej malo te kamere čez cel dan in povej kje točno je taka grozna gužva.

LeQuack ::

zk_eu je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Nova pooblastila policiji, da bodo lahko tepla ljudi ki bodo peljali psa na sprehod. Pa sledenje preko mobitela.
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Kdo gre stavit da bodo ta pooblastila ostala tudi po karanteni zaradi "varnosti"?


Nobenega sledenja preko telefona ni. Ne piši bedarij.


Nič več naloga za vstop v stanovanje, monitoring, itd. Vse se bo lahko počelo.

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

lexios ::

Shegevara je izjavil:

lexios je izjavil:

Nočem strašit, ampak dejmo predpostavit, da se širjenje ustavi šele nekje pri 70% celotne okužene svetovne populacije, ok?

Trenutno, pri cca. 700.000 potrjeno okuženih globalno, od oka realno torej x5-x10 je to cca. slab 0.1% svetovne populacije! Smo šele na začetku... Minil je 1 mesec! In namesto, da bi se kolektivno trudili širjenje čimbolj zaustavit (to pomeni zaprte meje tudi 1 leto), poslušamo Mato-te že 1 mesec kričat, kako se jim omejuje svobodo... Po zgledu Italije, vemo da trenutni ukrepi v demokracijah ne delujejo najbolje, vsaj ne na kratek rok... Lahko pričakujemo, da bo poleti vrhunec korona-krize na južni polobli, rezultat najbrž naval migrantov... In verjetnost za ponovitev korona-krize v EU jeseni... Možnosti za dodatne zaplete pri reševanju situacije v tem času ne bom omenjal... Ker pa vemo, da korona-kriza inducira globalno ekonomsko krizo, paniko, psihoze in prekinjene dobavne verige je gospodarstvo praktično v 50% že mrtvo, ne glede na to kakšne ukrepe uvajamo v Sloveniji, le da to še ni čisto jasno vsem... In s tem možnosti za poslabšanje sitacije cel kup... Od takih, ki smo jih vajeni po 11/9 do takšnih, ki jih nismo vajeni! Za primerjavo: kot kaže bo smrtnih žrtev zradi korone (posrednih in neposrednih), bo več kot 11/9, kaj to morda pomeni, pa lahko ugiba vsak sam...


Upam da ti je jasno, da če bi celoten svet lahko obstajal brez ekonomije smo vsi (razen Mato freak-a verjetno) za popolno karanteno do konca ampak na žalost ne živimo v pravljici. Ti navajaš neko 50% mrtvo gospodarstvu. To je ob predpostavki, da se sprijaznimo s tem, da konca virusnih okužb ne bo in gre celotno gospodarstvo in potrošnja nazaj na delo rešiti tisto kar se še rešiti da. Če bo trenutna situacija vztrajala še več mesecev podjetij jeseni absolutno več ne bo in tudi kreditov več ne bo. Kdo bo potem polnil državno blagajno za javni sektor in preobremenjene bolnišnice? Kdo bo plačeval nadomestila za pripravljenost, ko bodo šle vse firme po gobe? Bolj kot v tem trenutku skušamo rešiti gospodarstvo, več lahko priborimo sredstev za reševanje prihodnjih zdravstvenih kriz. Ker čaka nas pa še en januar in spet podoben scenarij epidemije kot je sedaj in lahko gremo živet v srednji vek ker takrat bo pa počil zadnji šiv in ne bo denarja ne za vojsko, ne za policijo ne za zdravstvo, ne za socialno podporo, ne za pokojnine, ne za nič.

Vse probleme, ki jih ti navajaš bomo samo še poglobili, če bomo zanemarjali gospodarstvo in se tolažili s tem, da bomo poginjajoče gospodarstvo zalili z nekaj miljardami evrov, ki bodo seveda skopneli hitreje kot vse dokapitalizacije NLBja


Ravno to! In to očitno ni jasno vsem. Ves čas poudarjam, da je za gospodarstvo bolje, da se razmere čimprej "normalizira". Gre za ukrepe, ki kupujejo čas zdravstvu, razvoju cepiva in omejijo širjenje virusa... Trenutno situacijo pa žal nekateri razumejo kot dopust in omejevanje gibanja oz. social distancing kot omejevanje svobode. Če bi za omejevanje svobode kritizirali ukrepe kot je npr. GSM tracking se seveda strinjam...

Nikjer ne trdim, da bomo 1-2 leto preživeli v samoizolaciji, zgolj da bo trajalo najmanj toliko časa, mogoče!, preden se bo življenje lahko zopet vrnilo v stare tire. Ugibam, ker se zdi, da se ukrepa v tej smeri... Letos lahko pričakujete poletje brez večjih glasbenih festivalov, brez prenatrpanih plaž, bare in restavracije z razmaknjenimi sedeži... In večji povdarek na samooskrbi v gospodarstvu... Največjo gospodarsko škodo pa v turističnih agencijah, letališčih in hotelih. Že zaradi panike. Dvomim, da bo v prihodnjih mesecih, ko se določeni ukrepi sprostijo, vse potekalo kot pred epidemijo, še posebno če se jeseni zgodba ponovi. Turizem, gostinstvo, izvoz, s.p.-ji, letalska industrija in še cel kup drugih panog je že sedaj globoko v krizi. Kako se bo reševalo te ekonomske probleme in širjenje virusa pa lahko le ugibamo.

Smo na začetku krize, ki ni v ničemer podobna prejšnji, morda bo endgame bolj v smeri vojne; ljudje že sedaj kričijo o krčenju pravic, ker ne morejo s kolegi na pir...:

Even a perfect response won’t end the pandemic. As long as the virus persists somewhere, there’s a chance that one infected traveler will reignite fresh sparks in countries that have already extinguished their fires. This is already happening in China, Singapore, and other Asian countries that briefly seemed to have the virus under control. Under these conditions, there are three possible endgames: one that’s very unlikely, one that’s very dangerous, and one that’s very long.

The first is that every nation manages to simultaneously bring the virus to heel, as with the original SARS in 2003. Given how widespread the coronavirus pandemic is, and how badly many countries are faring, the odds of worldwide synchronous control seem vanishingly small.

The second is that the virus does what past flu pandemics have done: It burns through the world and leaves behind enough immune survivors that it eventually struggles to find viable hosts. This “herd immunity” scenario would be quick, and thus tempting. But it would also come at a terrible cost: SARS-CoV-2 is more transmissible and fatal than the flu, and it would likely leave behind many millions of corpses and a trail of devastated health systems. The United Kingdom initially seemed to consider this herd-immunity strategy, before backtracking when models revealed the dire consequences.

The third scenario is that the world plays a protracted game of whack-a-mole with the virus, stamping out outbreaks here and there until a vaccine can be produced. This is the best option, but also the longest and most complicated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

nekikr ::

LeQuack je izjavil:

zk_eu je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Nova pooblastila policiji, da bodo lahko tepla ljudi ki bodo peljali psa na sprehod. Pa sledenje preko mobitela.
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Kdo gre stavit da bodo ta pooblastila ostala tudi po karanteni zaradi "varnosti"?


Nobenega sledenja preko telefona ni. Ne piši bedarij.


Nič več naloga za vstop v stanovanje, monitoring, itd. Vse se bo lahko počelo.


Če nimaš kaj za skrivat, ane? Za troke gr...aja, ne, pardon, za 80 letnike gre z nekaj kroničnimi boleznimi. Ja, tako poceni so vas kupili, drhal.

LeQuack ::

Janša mora biti v devetih nebesih, prišel je na oblast in takoj ima proste roke da sprejema karkoli želi. Nobene opozicije, nobenih parlamentarnih razprav, nobenega državnega sveta, vse se sprejme v roku parih ur. Še Putinu ne vem če gre tako dobro.
Quack !

WizzardOfOZ ::

LeQuack je izjavil:

Nič več naloga za vstop v stanovanje, monitoring, itd. Vse se bo lahko počelo.



Fake news. Če ne znaš novice cele prebrat, in pobereš ven samo koščke dobiš tak kretenizem kot na tej sliki.

Država je sprejela akte in odloke, da se ne sme okoli hodit za brez veze. Tisti, ki to ne upoštevajo, bodo zaradi tega kaznovani.

Glede spremljanja (monitoring), pa le to velja samo za ljudi, ki bi šli v samokaranteno, pa bodo to podpisali, da se jim spremlja njihov telefon, ki ga morajo imeti stalno pri sebi, zato da se ugotovi, da ne krši. Od tod tudi sledi, da policist lahko vstopi v to "samokaranteno" in preveri, če je ta človek res doma, ali pa je samo telefon doma pustil in 3 ulice naprej krade po garažah.

Zgodovina sprememb…

lexios ::

LeQuack je izjavil:

zk_eu je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Nova pooblastila policiji, da bodo lahko tepla ljudi ki bodo peljali psa na sprehod. Pa sledenje preko mobitela.
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Kdo gre stavit da bodo ta pooblastila ostala tudi po karanteni zaradi "varnosti"?


Nobenega sledenja preko telefona ni. Ne piši bedarij.


Nič več naloga za vstop v stanovanje, monitoring, itd. Vse se bo lahko počelo.



Mato, boste ukrepali? Protestira se za takšne zadeve, ne ker začasno ne moreš s kolegi na pir.

LeQuack ::

Poleg tega če nam govorijo "potrpite še ta dva tedna" in bo vse ok. Zakaj bi zaradi dveh tednov sprejeli vse te hude ukrepe zdaj, ko je po njihovem že proti koncu. Ni logike.
Quack !

WizzardOfOZ ::

lexios je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Nič več naloga za vstop v stanovanje, monitoring, itd. Vse se bo lahko počelo.



Mato, boste ukrepali? Protestira se za takšne zadeve, ne ker začasno ne moreš s kolegi na pir.


Kaj če bi prvo prebral kdo celotno zadevo, ne nekaj, kar je sestavjeno iz koščkov nabranih iz parih strani skupaj in sploh ni resnično.

nekikr ::

LeQuack je izjavil:

Poleg tega če nam govorijo "potrpite še ta dva tedna" in bo vse ok. Zakaj bi zaradi dveh tednov sprejeli vse te hude ukrepe zdaj, ko je po njihovem že proti koncu. Ni logike.

Preventivno, če bo res konec. Zdaj imajo proste roke, ljudi pa mediji pridno perejo 24/7 in bodo požrli vse. Saj je tudi krizni DDV ostal.

WizzardOfOZ ::

LeQuack je izjavil:

Poleg tega če nam govorijo "potrpite še ta dva tedna" in bo vse ok. Zakaj bi zaradi dveh tednov sprejeli vse te hude ukrepe zdaj, ko je po njihovem že proti koncu. Ni logike.



Če bi 2 do 3 tedne vsi upoštevali "karanteno", tisti, ki pa res morajo nujno ven, pa nosili maske in rokavice, pa te nosili tudi na vseh javnih površinah in nebi širili virusa naokoli, bi zelo verjetno lahko danes ali pa vsaj čez kak teden že začeli s premikom proti normalnemu življenju, meje pa bi ostale zaprte še nekaj časa.
Tako bomo pa čakali, da se nekateri "streznejo". In ti, ki se še niso, zdej najbolj jamrajo.

kamiKaZaA ::

Sem iz Maribora. Kaj če v petek zadenem 5+1 na Eurojackpotu in dobim ven 1M+ neto ali bom lahko šel v ponedeljek v Ljubljano dvignit dobitek ali pa bom moral še naprej hoditi v službo in dokler ne umirijo ukrepov, torej enkrat jeseni šele bom lahko šel dvignit dobitek?

PrihajaNodi ::

Kaj pa ce skycoin pride do 1000. Bos se v sluzbo hodil?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

LeQuack ::

kamiKaZaA je izjavil:

Sem iz Maribora. Kaj če v petek zadenem 5+1 na Eurojackpotu in dobim ven 1M+ neto ali bom lahko šel v ponedeljek v Ljubljano dvignit dobitek ali pa bom moral še naprej hoditi v službo in dokler ne umirijo ukrepov, torej enkrat jeseni šele bom lahko šel dvignit dobitek?


Po moje bodo prej sprejeli zakon da se nacionalizira dobitke preden bi uspel unovčit.
Quack !

kamiKaZaA ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa ce skycoin pride do 1000. Bos se v sluzbo hodil?

Zdaj v tej situaciji ti niti milijon ne garantira, da boš ostal v penziji, ker lahko že jutri vse valute inflacija požere, lahko pride do neredov, kaosa, lahko pride Levica na oblast in vse nacionalizira in vsem se vstran pobere, ker so za takšne stvari rojeni in specializirani. Tako da v tej situaciji, dokler se ne umiri in vsaj delno stabilizira, ter pokaže neke smernice, kam bo šla ekonomija,... zato četudi mi pade milijon na račun (od skycoina ali lota), še bom najmanj leto do dve hodil v službo (v kolikor jo bom imel seveda). Milijon pa seveda investiram v nepremičnino /-e (Švica, Avstrija, Nemčija,... v Sloveniji nič v tem trenutku) in fizično zlato.

Utk ::

Če ne bi Šarec zamujal vsaj en teden, ne bi imeli kar nekaj žarišč in pol ukrepov danes ne bi bilo potrebnih. ČE. Ljudje niso popolni, to je treba upoštevat, bi bilo treba upoštevat tudi že en mesec nazaj. Da se Evropa ni nič bolje odzvala, ni neka tolažba, lahko bi se, če bi poslušali "paničarje".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med ukrepi vlade tudi sledenje posameznikov brez odredbe sodišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6616232 (8393) MrStein

Več podobnih tem