» »

Trajanje kvarantene - napoved

Trajanje kvarantene - napoved

MIHAc27 ::

Po veliki noči, torej 14.4.20 Se konča glavnina karantene za zaposlene. Trgovine držijo omejiteve (razkuževanje, da ni preveč ljudi naenkrat) do prvomajskih praznikov.. torej 3.5. Takrat štartajo zopet tudi šole, zopet so koncerti nad 500 ljudi.

Mato989 ::

MIHAc27 je izjavil:

Po veliki noči, torej 14.4.20 Se konča glavnina karantene za zaposlene. Trgovine držijo omejiteve (razkuževanje, da ni preveč ljudi naenkrat) do prvomajskih praznikov.. torej 3.5. Takrat štartajo zopet tudi šole, zopet so koncerti nad 500 ljudi.


Bom zelo pozitivno presenečen če bo tako, jaz napovedujem da bo komaj 4.5. po prvomajskih (ker ne bodo pustili fešte!) se sprostili tako odloki kot prepovedi... in tudi šola... ne moreš folk poslat v službo prej kot otroke v šolo, to bo moralo bit istočasno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Še ta teden. Na podeželju življenje že sedaj teče as usual.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Še ta teden. Na podeželju življenje že sedaj teče as usual.


Res? Torej so šole odprte, na upravnih enotah dobiš karkoli hočeš itd.?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Aja, to ne. Poleg tega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mahoni ::

Tam sredina junija.

deltron ::

Tri mesece...

Miki N ::

https://siol.net/trendi/zdravo-zivljenj...

To se ne bo dobro končalo - eno je gospodarstvo in cena življenja, drugo je pa potreben folk.

Tako da jaz vztrajam pri svoji oceni 1. maj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

VaeVictis ::

4. maj je dokaj realna napoved vsaj trenutno.

Se pa sprašujem nekaj drugega, če se do sredine aprila situacija ne izboljša in tudi do sredine maja ne, ali bo oblast enkrat rekla "F*** it", treba je gospodarstvo zagnati, denarja ni več, zapufati se tudi ne moremo več in bomo šli delati, čeprav vsak z masko na glavi ali brez nje, če jih ne bo dovolj, in bo to nekaj časa t.i "Way of life"?

nirm ::

Jaz pa mislim, da bo še pred 1. majem. V dobrem tednu pričakujem, da bodo farmacevti ponovno odkrili toplo vodo z nekim že obstoječim zdravilom, ki ga bodo potem države razgrabile. Št okuženih bo začelo padati, tudi zaradi karantene, hkrati pa tudi število smrtnih žrtev, saj bo velika večina šibkih v bolnicah, kjer kroži največ virusa lahko dobila "tamiflu" ob dejstvu, da jih je tudi že kar nekaj prebolelo in bodo postali imuni ali odšli na oni svet.

RedDrake ::

Evo moja napoved - timeline (vsi datumi v 2020):
26.3. - prepoved prehanja določenih upravnih mej (občin/regij, neki bo že)
1.4. - dovoljenje izhoda samo še s potrdilom/obrazcem
9.4. - popolna omejitev gibanja (kar imajo v IT sedaj) skupaj z ukinitvijo vse gospodarske dejavnosti ki ni nujna za delovanje države.
Potem je pa realno pričakovati nekje 3 tedne da vsi pridejo iz inkubacije + še dva do tri tedne da prebolijo.
Ergo, je moja ocena 22. maj, ko bo sproščena popolna omejitev gibanja in bomo nazaj na trenutno stanje (omejeno zbiranje, lokali zaprti, ipd ...)
Šola re-štarta tam 1.6. (oz. bomo videli kaj bodo sploh naumili glede šole v celoti, ker tole ne bo "simpl" nadoknadit).

Zunanje meje pa šlogam da ne bodo odprte pred 1.9.

EDIT: še malo obrazložitve, zakaj tako mislim. Inkubacijska doba je _do_ 21 dni - povprečna pa tam nekje 8. To pomeni, da se rezultati vsakega ukrepa začno kazati minimalno z enotedensko zamudo. In ker ljudje še vedno ne spoštujejo vseh ukrepov dosledno, bo potrebno "pas zategovati" naprej, dokler rezultati ne bodo boljši. Ko bo enkrat št. novo okuženih 0, bo moralo pa preteči še vsaj tri tedne, da bomo lahko "ziher" da ni novih primerov okoli. Ker nekateri prebolevajo tudi po 6 tednov, je torej 6 tednov od popolne omejitve gibanja "realna" napoved, IMHO.

P.S.: Sem poslal kot CC gen. Glanzkopfu, da se bo lahko držal datumov, da ne izpadem bedak ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

mtosev ::

Konec maja ali zacetek junija
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

Moja napoved je da bo šlo na boljše šele Junija.
Naslednji mesec se bo stanje občutno poslabšalo
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

WizzardOfOZ ::

1. September, ko bo treba otrok v šolo spet dat.

Glugy ::

17 marec 2021

Ne verjamem da bo to kr zginlo. Če se zdej odpravi ukrepe se še vedno lahko iz tujine vnese in nismo naredili nič. Šele ko bo po celem svetu takorekoč prebolen virus s strani okuženih bomo lahko normalno živel. Prej ne. Ker to ni navadn virus; ta virus se 10x hitrej in lažje šir kot ostali virusi. In ne ne moremo rečt ah sej briga nas ; bomo množično prebolel skozi populacijo ker to pomen da bo 10% ljudi pomrl; večinoma starejši ampak vseeno. Pa tud če preživiš imaš lahko posledice v kvaliteti življenja; to se ljudje še ne zavedajo; sposobnost pljuč ti lahko močno zmanjša. Ja večina bo brez težav ampak kot civilizacija si ne mormo privoščit hitre prebolelosti na račun šibkejših členov; to ni človeško.
Torej bo treba velik časa da se počasi raztegne krivuljo če nočemo italjanskega scenarija; in mormo počakat da tud preostali svet zadevo uredi preden smo lahko tako kot prej. Če ne druzga bo država zaprta za druge; tujci ne bodo smel not ; naši državljani pa ne ven in to še dolgo ne. Kar je edino prav. Bolj k se bodo ljudje; ne sam v Sloveniji držal in resno jemal virus, prej bo mim.
Sam če vidš kak se na Floridi norca delajo iz virusa potem vidš da še lep čas zarad teh pametnjakovičev ne bo popolnoma zaustavljen:

globoko grlo ::

Po prvomajskih štartamo, če bomo mel pa srečo, bomo pa za prvomajske že na zasluženem dopustu :)

So pa na začetku te pizdarije omenjal, da naj bi bil jesenski val hujši. A kdo kj več ve o tem?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

kuall ::

Čez okoli 5 dni bo minilo 14 dni odkar so uvedli stroge ukrepe. Po teh 5 dneh bo rast okužb nehala rast. 1. aprila se bo torej precej umirilo vse skupaj. Cel april bodo še mau previdni ampak ker ne bo nič hujšega se bo tekom aprila postopoma sproščalo vse skupaj do konca maja, ko bi moralo bit vse normalno, najkasneje 1. junija.

Miha 333 ::

mtosev je izjavil:

Konec maja ali zacetek junija

Se pridružujem napovedi in dodajam letnico: 2021.

__Devil__ ::

Konec maja ali junija. Mogoče celo dlje

TheBlueOne ::

Maj - junij ukrepi v polni obliki, delni ukrepi cez poletje, jesen ponovno nekoliko poostreno. 2021 zacetek preoblikovanja in okrevanja gospodarstva.

mirzad ::

Evo, vsaj do junija bomo zaprti - https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

mahoni ::

TheBlueOne je izjavil:

Maj - junij ukrepi v polni obliki, delni ukrepi cez poletje, jesen ponovno nekoliko poostreno. 2021 zacetek preoblikovanja in okrevanja gospodarstva.

Zal mislim, da je to cisto realno. Upam da firme zdrzijo taksen pritisk.

nomo ::

mahoni je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Maj - junij ukrepi v polni obliki, delni ukrepi cez poletje, jesen ponovno nekoliko poostreno. 2021 zacetek preoblikovanja in okrevanja gospodarstva.

Zal mislim, da je to cisto realno. Upam da firme zdrzijo taksen pritisk.


Ne bodo. Saj to je jasno tudi če nisi ekonomist. Ukinitev ukrepov do najkasneje srede maja ali totalno sranje. Pogovorite se z babico okrog tega. Mogoče bo popustila.

Mato989 ::

nomo je izjavil:

mahoni je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Maj - junij ukrepi v polni obliki, delni ukrepi cez poletje, jesen ponovno nekoliko poostreno. 2021 zacetek preoblikovanja in okrevanja gospodarstva.

Zal mislim, da je to cisto realno. Upam da firme zdrzijo taksen pritisk.


Ne bodo. Saj to je jasno tudi če nisi ekonomist. Ukinitev ukrepov do najkasneje srede maja ali totalno sranje. Pogovorite se z babico okrog tega. Mogoče bo popustila.


Kaki srede maja, jaz pričakujem da bo tale kvazi karantena odpravljena 4.5.2020... in se bo takrat začela šola... in s tem tudi večino šihtov v naslednjih 14 dneh...

To je moj realen scenarij...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nomo ::

Mato989 je izjavil:

nomo je izjavil:

mahoni je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Maj - junij ukrepi v polni obliki, delni ukrepi cez poletje, jesen ponovno nekoliko poostreno. 2021 zacetek preoblikovanja in okrevanja gospodarstva.

Zal mislim, da je to cisto realno. Upam da firme zdrzijo taksen pritisk.


Ne bodo. Saj to je jasno tudi če nisi ekonomist. Ukinitev ukrepov do najkasneje srede maja ali totalno sranje. Pogovorite se z babico okrog tega. Mogoče bo popustila.


Kaki srede maja, jaz pričakujem da bo tale kvazi karantena odpravljena 4.5.2020... in se bo takrat začela šola... in s tem tudi večino šihtov v naslednjih 14 dneh...

To je moj realen scenarij...

4.5., sredina maja... dosti blizu. vsekakor junij ni ok pa me ne briga če rabim na široko hodit med trupli. sori me ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

Conini ::

Velika noč, postopno odpiranje...

Mato989 ::

Conini je izjavil:

Velika noč, postopno odpiranje...


Ja, velika noč, oz. v torek po velikonočnem ponedeljku je moj OPTIMISTIČNI scenarij... ampak nekako menim da bodo počakali do konca maja, in bo 4.5. tisti datum... ni šans da pustijo praznik dela in žurko.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Conini ::

30-50 pacientov na dan, ni šans, da bomo vlekli to do konca maja.. gospodarstvo crkne

nomo ::

Če ni preveč offtopic: kdaj pa mislite, da se bodo začeli neredi? Folk bo izgubljal službe, vedno več bo ljudi ki jih bo bolel k, če umrejo ali zbolijo hoteli bodo konec karantene. tudi jaz sem zaenkrat na strani ukrepov, samo če zgubim ših.. mi je popolnoma vseeno če hodim čez trupla lastne babice, resno. Jaz pravim da konec poletja. Pa se oproščam, če je to za novo temo, meni se zdi podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

mahoni ::

Neredov ne bo, ker je za to ze vojska ready. Tako da...ali bos ubogal ali pa sus v glavo.

nomo ::

mahoni je izjavil:

Neredov ne bo, ker je za to ze vojska ready. Tako da...ali bos ubogal ali pa sus v glavo.


Slovenske vojske ni več. Ti povem iz prve roke. Policija.. na kolk mestih so lahko naenkrat?

Tako da nobenga šusa v glavo ne bo od SV.. v bistvu več možnosti je, da ga oni fašejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

Mato989 ::

nomo je izjavil:

Če ni preveč offtopic: kdaj pa mislite, da se bodo začeli neredi? Folk bo izgubljal službe, vedno več bo ljudi ki jih bo bolel k, če umrejo ali zbolijo hoteli bodo konec karantene. tudi jaz sem zaenkrat na strani ukrepov, samo če zgubim ših.. mi je popolnoma vseeno če hodim čez trupla lastne babice, resno. Jaz pravim da konec poletja. Pa se oproščam, če je to za novo temo, meni se zdi podobno.


IMO, se bi neredi začeli hitro... ampak pogoj za nerede je predvsem to, da bi vlada recimo jutri rekla da bo kvazi karantena kot do zdaj do konc leta recimo... pol se pa folku utrga... zato pa lepo postopoma nas nategujejo, po 14 dni =)

Ampak ja, poleti tega več ne bo, ukrepov, ker folk bo znorel, če ne bo mogel poleti sedet na piknikih in v gostilnah...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Conini ::

Kaj točno je treba sploh ugotavljat? Imamo primer Južne Koreje brez hudih restrikcij. Takšno pot moramo ubrat čimprej.

Furbo ::

Morda bo kmalu konec, avtor modela, na čigar podlagi temeljijo vsi ukrepi, ga je ravnokar temeljito popravil. Kaže, kot da se je virus že kak mesec prej tiho širil med nami, večina ga je prebolela brez težav, le majhen odstotek pa je končal v bolnišnicah.

Za UK je znižal projekcijo iz 500.000 mrtvih na 20.000 npr.

https://www.dailywire.com/news/epidemio...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nomo ::

Furbo je izjavil:

Morda bo kmalu konec, avtor modela, na čigar podlagi temeljijo vsi ukrepi, ga je ravnokar temeljito popravil. Kaže, kot da se je virus že kak mesec prej tiho širil med nami, večina ga je prebolela brez težav, le majhen odstotek pa je končal v bolnišnicah.

Za UK je znižal projekcijo iz 500.000 mrtvih na 20.000 npr.

https://www.dailywire.com/news/epidemio...


Neke okrogle cifre. Je sploh važno? Kaj je že rekel uni švabski doktor? Ukinite testiranje, preštevanja in problem bo izginil sam od sebe. Italijanski kamioni s krstami pa tudi (ker bodo mrtve pokopavali pogrebniki, ki so sedaj brez šihta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

Urbano#Desno ::

Jaz si tudi ne predstavljam da se tole vleče še do konca maja. Pa to sta še dva fu**ng meseca. Kam se bo večina vrnila po tem času verjetno najprej na zavod potem pa domov. :D Mislim da bomo z vso to karanteno naredili več škode kot koristi nihče ne računa na skodo ki jo na folku pusti čepenje doma in potem dolgotrajna brezposelnost, koliko ljudi bo umrlo ker ne bodo prišli do pregleda in posledično do nujne operacije i.t.d. Po koncu karantene pa pri trenutnem tempu prekuževanja (recimo da uradno številko množimo z 10) bomo še vedno zelo občutljivi na virus in zadeva se bo ponovno lahko presto širila a bomo potem šli še na eno 3 mesečno epizodo, verjetno da ne ker si jo ne bomo mogli privoščiti in na koncu dejansko nismo naredili nič.

lexios ::

Vsi skup ste pozabili

1) na enormno gospodarsko škodo zaradi zaprtih meja (in zaradi panike/strahu), ki se jih ne bo odprlo tako kmalu, kot optimistično predvidevamo glede konca "samokarantene" enkrat maja.

2) na možnost, da se situacija pozimi zopet zaostri. >:D

Pripravite se...

Vazelin ::

Ampak ja, poleti tega več ne bo, ukrepov, ker folk bo znorel, če ne bo mogel poleti sedet na piknikih in v gostilnah...

Glede na gospodarsko situacijo bo piknik in gostilne zadnje, na kar bo plebs mislil po koncu karantene:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Za nas se ni treba bat(glede sirjenja virusa), tezava je v glavnih kupcih(nemcija, francija) , ki pa se znajo imeti kar nekaj casa svoje mega hale zaprte.

Alien123 ::

Problem pa še je tako mukotvorno vreme, da še te do konca zbije.. Eni smo že 2 tedna doma, pa mi je že dosadno vse.
Popizdiš

KTr1sk ::

dejansko je samo en mesec do meseca maja, pa vseeno upam da bo enkrat v maju konec
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Vazelin ::

2 tedna sta skoraj že minila. še kakšen mesec pa bo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

martincek1 ::

Sredi aprila bo najhujše, pol pa počasi navzdol. 6 tednov, in bo večina mimo. 7-8 tednov, ko se bodo začele stvari počasi odpirati

mojsterleo ::

31.5.2020. Sem optimist.

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za nas se ni treba bat(glede sirjenja virusa), tezava je v glavnih kupcih(nemcija, francija) , ki pa se znajo imeti kar nekaj casa svoje mega hale zaprte.


Ja ampak prvo moramo mi omladino nazaj v sole spokat in javni servis na ustaljen urnik...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

tja do konc aprila bi moral odpoklicat izredne razmere.

2dark ::

(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Horas ::

VaeVictis ::

2dark je izjavil:



Haha, dobra! :D

nekikr ::

mahoni je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Maj - junij ukrepi v polni obliki, delni ukrepi cez poletje, jesen ponovno nekoliko poostreno. 2021 zacetek preoblikovanja in okrevanja gospodarstva.

Zal mislim, da je to cisto realno. Upam da firme zdrzijo taksen pritisk.

V bistvu bi bilo to dobro, ker bi večina zasebnih podjetij zaprla svoja vrata za vedno, v Sloveniji pa tako ali tako sovražimo privatnike, ker delajo samo škodo naši blaginji. Bomo že vmes odprli nekaj inštitutov za opazovanje trave in uradov za uradovanje, pa pojačali širšo javno upravo in problema ne bo več. Končno bomo res srečni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med ukrepi vlade tudi sledenje posameznikov brez odredbe sodišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6616351 (8512) MrStein

Več podobnih tem