» »

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
29 / 40
»»

Barakuda1 ::

49106 je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Najbolj važna pravica je ta do prostega gibanja brez, da ti nekdo diha za ovratnik. Torej, da lahko grem v mesto, na drug konec država, ko se sam odločim.


Res ste naivci. Tega praktično že nekaj časa ni več (gibanja brez nadzora). Le da to redki vidijo.
To, kar so sedaj poskušali, je bil le poskus legalizirati nekaj, kar se že deolgo, dolgo počne.


Zakaj jim torej pri tem še pomagaš?


Ti pa si "model" ...če jim kdo pomaga, potem si to ti in tebi podobni.
Nasedel si (kot večina) in vpiješ na to kar se trenutno dogaja, pri tem pa spregledaš bistvo .... vse to se je že in se že dogaja.
Kar se pa mene osebno tiče ...za razliko od večine vass, sem na to opozarjal že zdajvnaj ...še preden vas je rjetno večina sploh vedela, kaj so to človekove pravice in pravica do zasebnosti.
Dovolj je (ampak saj se ti ne bo dalo, mar ne), da malo prebereš razmne polemike tudi tle na ST na to temo.
Takšnio kot si ti in tebi podobni, so na moja opozorila, da se preveč in nedopusrno posega v zasebnost, običajno odgovarjali.
"Pa kaj če nas nadzirajo, saj nimam kaj skrivat."
In zdaj mi tu pametujete ...holooo...pamet v glavo.

Barakuda1 je izjavil:

49106 je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Najbolj važna pravica je ta do prostega gibanja brez, da ti nekdo diha za ovratnik. Torej, da lahko grem v mesto, na drug konec država, ko se sam odločim.


Res ste naivci. Tega praktično že nekaj časa ni več (gibanja brez nadzora). Le da to redki vidijo.
To, kar so sedaj poskušali, je bil le poskus legalizirati nekaj, kar se že deolgo, dolgo počne.


Zakaj jim torej pri tem še pomagaš?


Ti pa si "model" ...če jim kdo pomaga, potem si to ti in tebi podobni.
Nasedel si (kot večina) in vpiješ na to kar se trenutno dogaja (kar sicer ni o.k.), pri tem pa spregledaš bistvo .... vse to se je že in se že dogaja.
Kar se pa mene osebno tiče ...za razliko od večine vas, sem na to opozarjal že zdavnaj ...še preden vas je vrjetno večina sploh vedela, kaj so to človekove pravice in pravica do zasebnosti.
Dovolj je (ampak saj se ti ne bo dalo, mar ne), da malo prebereš razne polemike tudi tle na ST na to temo.
Takšni kot si ti in tebi podobni, so na moja opozorila, da se preveč in nedopustno posega v zasebnost, običajno odgovarjali.
"Pa kaj če nas nadzirajo, saj nimam kaj skrivat."
In zdaj mi tu pametujete ...holooo...pamet v glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

49106 ::

Nasedel si (kot večina) in vpiješ na to kar se trenutno dogaja, pri tem pa spregledaš bistvo .... vse to se je že in se že dogaja.


To pa je? Da smo že igubili del pravic, tako da nič hudega, če izgubimo še kakšno?

Takšnio kot si ti in tebi podobni, so na moja opozorila, da se preveč in nedopusrno posega v zasebnost, običajno odgovarjali.
"Pa kaj če nas nadzirajo, saj nimam kaj skrivat."


A nisem jaz tisti, ki je proti kratenju pravic, ti pa tisti, ki to opravičuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Barakuda1 ::

49106 je izjavil:

Nasedel si (kot večina) in vpiješ na to kar se trenutno dogaja, pri tem pa spregledaš bistvo .... vse to se je že in se že dogaja.


To pa je?


Če nisi doumel in pokaširal do sedaj, ne boš pokapiral, tud če ti narišem ...sory. Daj no mal razmisli. Resno.
Ker če ne boš/boste, vas bodo manipulirali še naprej, vi pa jim boste aplavdirali in še plačevali za njihove ideje.

49106 ::

Dober odgovor.



Na nivoju moderatorja.

Barakuda1 ::

49106 je izjavil:

Nasedel si (kot večina) in vpiješ na to kar se trenutno dogaja, pri tem pa spregledaš bistvo .... vse to se je že in se že dogaja.


To pa je? Da smo že igubili del pravic, tako da nič hudega, če izgubimo še kakšno?

Takšnio kot si ti in tebi podobni, so na moja opozorila, da se preveč in nedopusrno posega v zasebnost, običajno odgovarjali.
"Pa kaj če nas nadzirajo, saj nimam kaj skrivat."


A nisem jaz tisti, ki je proti kratenju pravic, ti pa tisti, ki to opravičuje?


???
No, kar je praveč je pa preveč. Če si funkcionalno nepismen, se ti lahko spregleda nevednost. Če pa podlo podtikaš, pa nič več.
Daj mi no pokaži, kje in kdaj sem jaz opravičeval kratenje pravic in posegov v zasebnost.
Še malo pa bom (resno) pomislil, da si plačan provokator, za katerega se ve čigavim interesom služo. Iskreno upam, da si samo funkcionalno pol/nepismen

49106 je izjavil:

Dober odgovor.



Na nivoju moderatorja.


Ne moderatorja ... uporabnika, ki misli s svojo glavo. Tvoje osebne diskvalifiakcije, pa me na ganejo kaj dost ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Slopek ::

Barakuda1 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Ja, samo žabo se kuha počasi...tole zdaj, je kar očitno. In zato sem nasprotnik 5g...zdaj imam s9, drug teden bo padla nokia 3310, ali še bolj okrnjena zadeva...nekaj brez googla...fb in podobne navlake, pa nisem videl že 7 ali vec let...



o.k. ti vrjamem. Ampak, bodimo pošteni. Takšni kot si ti in tebi podobni, ste neverjetna manjšina. Žal.

O, lepo, da mi verjameš...zares nimam niti ene tovrstne aplikacije...uporabljam sms in telefon, mail čim manj. Sodelujem na tem in se na dveh tujih forumih, katera sta vezana na moj hobi, ki je bil prej skoraj služba...star sem pa 44
Sam sem mnenja, da.se bo vse skupaj sprostilo sele z prihodom cepiva, naprej pa vemo kako bo...cepit se ne mislim. Grem raje v hosto hehe...utopija, vem

49106 ::

Še malo pa bom (resno) pomislil, da si plačan provokator, za katerega se ve čigavim interesom služo. Iskreno upam, da si samo funkcionalno pol/nepismen


Do tell more.


No, kar je praveč je pa preveč. Če si funkcionalno nepismen, se ti lahko spregleda nevednost. Če pa podlo podtikaš, pa nič več.


whataboutism je podtikanje, straw man je podtikanje. BTW lepo se izražaš.



Barakuda1 je izjavil:

49106 je izjavil:

Ne padam več na krizne davke. Ti napiši, ko bo (začasen) ukrep umaknjen.


Kaj ti ni jasno ...nekateri se že umikajo :) Za nekatere prepočasi, ampak se. Morda so bili nepotrebni, morda.
Ampak, vsi mi smo velik del svoboščin že zdavnaj izgubili, velik del smo se jim sami odpovedali ...vse v imenu komoditete in nekega kretenskega tekmovanja, kdo ma boljšega, hitrejšega, z večjo resolucijo, hitrejšim prenosom itd...itd ...
Je pa nekaj zanimivo. Izgube teh svoboščin in zasebnosti, velika večina še opazila ni. Nasprotno, še uživali so v tem, ko so svoje fotke in osebne podatke lepili kjer koli so imeli možnost (to je le en primer - bolje da ti ne razlagam še bolj prefinjene, ker očitno nisi sposoben razumeti najbolj osnvnih)



Nekaj besed si namenil temu, da se ukrepi umikajo, čeprav nisi povedal nič (konkretnega). Vse ostalo je straw man in whataboutism.

Barakuda1 ::

Slopek je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Ja, samo žabo se kuha počasi...tole zdaj, je kar očitno. In zato sem nasprotnik 5g...zdaj imam s9, drug teden bo padla nokia 3310, ali še bolj okrnjena zadeva...nekaj brez googla...fb in podobne navlake, pa nisem videl že 7 ali vec let...



o.k. ti vrjamem. Ampak, bodimo pošteni. Takšni kot si ti in tebi podobni, ste neverjetna manjšina. Žal.

O, lepo, da mi verjameš...zares nimam niti ene tovrstne aplikacije...uporabljam sms in telefon, mail čim manj. Sodelujem na tem in se na dveh tujih forumih, katera sta vezana na moj hobi, ki je bil prej skoraj služba...star sem pa 44
Sam sem mnenja, da.se bo vse skupaj sprostilo sele z prihodom cepiva, naprej pa vemo kako bo...cepit se ne mislim. Grem raje v hosto hehe...utopija, vem


:)
Ukrepi sami kot taki se bodo sproščali počasi. V celoti pa vrjetno res šele s prihodom cepiva. Žal.
Žal pa bodo posegi v zasebnost in kratenje človekovih pravic, ki so se dagajali pred pandemijo ostali.
Ostali pa bodo v veliki meri ravno zato, ker so jih ljudje sprejeli z navdušenjem ...ker so jim menda lajšale življenej ... haloooo ... pametni telefoni so le del tega (manipulativnega) paketa.

49106 ::

Ukrepi sami kot taki se bodo sproščali počasi. V celoti pa vrjetno res šele s prihodom cepiva. Žal.
Žal pa bodo posegi v zasebnost in kratenje človekovih pravic, ki so se dagajali pred pandemijo ostali.
Ostali pa bodo v veliki meri ravno zato, ker so jih ljudje sprejeli z navdušenjem ...ker so jim menda lajšale življenej ... haloooo ... pametni telefoni so le del tega (manipulativnega) paketa.


No, vidiš, da opravičuješ kratenje pravic.

Aja, telefon lahko zabrišem v kanto, ti modrec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Barakuda1 ::

49106 je izjavil:

Ukrepi sami kot taki se bodo sproščali počasi. V celoti pa vrjetno res šele s prihodom cepiva. Žal.
Žal pa bodo posegi v zasebnost in kratenje človekovih pravic, ki so se dagajali pred pandemijo ostali.
Ostali pa bodo v veliki meri ravno zato, ker so jih ljudje sprejeli z navdušenjem ...ker so jim menda lajšale življenej ... haloooo ... pametni telefoni so le del tega (manipulativnega) paketa.


No, vidiš, da opravičuješ kratenje pravic.



eejj...a se ti res delaš neumenega, ali pa imam prav, da si navaden provokator v službi nekoga, ki poskuša manipulirati.
Daj za vraga mi pokaži, KJE OPRAVIČUJEM KRATENJE PRAVIC
Če tega ne moreš, daj že nehaj podlo podtikat. Razen če se ne misliš držati tiste maksime ... če bom dovolj dolgo lagal in podtikal, mi bodo pričeli vrjeli

p.s.
Z nekom, ki tako podlo in brez argumentov podtika, je moja diskusija končana.
V nadaljevanju trolaj in podtikaj komur hočeš. Midva sva zaključila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

49106 ::

Zakaj potem sploh omenjaš, da smo nektare pravice že izgubili, če ne kot olajševalno okoliščino za zadnji set izgubljenih pravic?

Če bi te zares skrbelo za odrečene pravice, bi napisal, da se moramo tudi teh lotiti takoj, ko rešimo omejitev gibanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

Barakuda1 je izjavil:

49106 je izjavil:


Na nivoju moderatorja.

Ne moderatorja ... uporabnika, ki misli s svojo glavo. Tvoje osebne diskvalifiakcije, pa me na ganejo kaj dost ;)


Ko začneš s svojo glavo razmišljat dobiš naziv. :))
Ne splača se razlagat, ker tega kar ti govoriš ne vidi večina ljudi. Njim je samo važno, da gredo lahko čemaž nabirat v sosednjo občino. S prižganim telefonom in vmes še s parimi slikami obešenimi na FB. To je za njih največja svoboščina (pa verjetno tudi edina, ki jo poznajo).

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

kotanyi je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Ukrepi glede občin imajo dokazano pozitivne učinke (kot so dokazali strokovnjaki z IJS) in so poglavitno pripomogli k zajezitvi širjenja.


Lahko prosim postaš link do dokaza IJS? Hvala.
Ne bo mu uspelo, ker ni čisto nobenega dokaza za kaj takega.

LeQuack ::

Vlada z 20. aprilom sprošča prepoved opravljanja tehničnih pregledov in ostalih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil ter odpravlja prepoved za nekatere oblike javnega linijskega prevoza.

https://www.24ur.com/novice/korona/odpi...
Quack !

mirzad ::

lol, samo 1/3 potnikov pa čakat na razdalji 2m

kaka bedastoča

sbawe64 ::

Podcast
https://val202.rtvslo.si/2020/04/aktual...
Želim si, da bi nas nagovarjala stroka
Ustavni pravnik dr. Andraž Teršek o tem, kaj je (in bo) koronavirus povedal o kondiciji naše demokracije, ustave in pravne države? In o nas kot aktivnih državljankah



13 minuta je dobra.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::


NASI BI POHAPSILI CELU NORVESKU ;((
4:05
2020 is new 1984
Corona World order

Machete ::

Sa svojima kinezima na čelu.. :))
Kako sve to funkcioniše ni sam ne znam.. lol
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

el_bahattee ::

kotanyi je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Ukrepi glede občin imajo dokazano pozitivne učinke (kot so dokazali strokovnjaki z IJS) in so poglavitno pripomogli k zajezitvi širjenja.


Lahko prosim postaš link do dokaza IJS? Hvala.

Mislim, da je bila novica tudi na RTV portalu (par dni nazaj), sicer pa bi tole moralo zadostovati:
Dr. @Cizelj, @JSI_SLO:
Usihanje epidemije po 9. aprilu pripisujemo 3. paketu ukrepov, tj. prepoved gibanja med občinami, je povedal dr. @Cizelj, @JSI_SLO. Že ukrepi iz marca so umirili situacijo, vendar šele nekje 10, 11 dni po tem 3. paketu ukrepov začne epidemija v Slo resno usihati. #koronavirus


https://twitter.com/cizelj?lang=en & https://twitter.com/InfoTVSLO
Come to my center, you enter the winter.

Okapi ::

:)) Naj pokažejo številke okuženih občin, če upajo. Da vidimo, če je ukrep res kaj zalegel. Da število okuženih pada v posamezni občini, nima popolnoma nič skupnega s prepovedjo gibanja med občinami.

A res mislijo, da smo vsi tako naivni, da bomo kar verjeli vsaki bedariji, ki nam jo poskušajo prodati?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

nekikr ::

No, če ponovim besede Beovićeve: "nimamo časa skomunicirati vsega". Zato skomunicirajo le tisto, kar jim ustreza.

joggi79 ::

@nekikr tocno to. Skomunicirajo lahko vsako jebeno malenkost, ki jim ustreza, eno taksno nepomembno stvar, kot je dejansko stevilo aktivno okuzenih pa ni cajta... ker pac ne ustreza njihovim pritiskom... err sorry ukrepom.

Barakuda1 ::

Okapi je izjavil:

:)) Naj pokažejo številke okuženih občin, če upajo. Da vidimo, če je ukrep res kaj zalegel. Da število okuženih pada v posamezni občini, nima popolnoma nič skupnega s prepovedjo gibanja med občinami.

A res mislijo, da smo vsi tako naivni, da bomo kar verjeli vsaki bedariji, ki nam jo poskušajo prodati?


Kdo pravi da ni prikaza okuženih po občinah
Sam mal je potrebno poiskat ;)

p.s.
Mimogrede. Število novoodkritih obolelih v naši in sosednji občini se je povečalo :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

gruntfürmich ::

v franciji že umirajo starostniki ker jih ne smejo negovati; sami ostajajo v domovih... je bilo v tedniku. upam da je pri nas kaj bolje, čeprav je skoraj videt kot da jih namerno okužujemo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

Barakuda, tisti podatki so hudo napačno prikazani.
sudo poweroff

Barakuda1 ::

gruntfürmich je izjavil:

v franciji že umirajo starostniki ker jih ne smejo negovati; sami ostajajo v domovih... je bilo v tedniku. upam da je pri nas kaj bolje, čeprav je skoraj videt kot da jih namerno okužujemo...


Tam, kjer se je okužba pojavila v DSO, potem, ko so postali obiski prepovedani, bi bilo potrebno poklicati na odgovornost vodstva (morda tudi uvesti postopke).

poweroff je izjavil:

Barakuda, tisti podatki so hudo napačno prikazani.


:):D
Sej nisem rekel, da so točni. Ampak to je nekaj kar nam ponujajo.
O točnost pa itak, da sem podvomil, ko sem osebno vedel za več obolelih v moji občini, kot pa jih je bilo prikazanih ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Okapi ::

Barakuda1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

:)) Naj pokažejo številke okuženih občin, če upajo. Da vidimo, če je ukrep res kaj zalegel. Da število okuženih pada v posamezni občini, nima popolnoma nič skupnega s prepovedjo gibanja med občinami.

A res mislijo, da smo vsi tako naivni, da bomo kar verjeli vsaki bedariji, ki nam jo poskušajo prodati?


Kdo pravi da ni prikaza okuženih po občinah
Sam mal je potrebno poiskat ;)

p.s.
Mimogrede. Število novoodkritih obolelih v naši in sosednji občini se je povečalo :(

S temi podatki si ne moreš nič pomagati. Važno ke, kako se spreminjajo časovno. Se je število občin z okuženimi nehalo povečevati? Statistično značilno?

Barakuda1 ::

Okapi je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

:)) Naj pokažejo številke okuženih občin, če upajo. Da vidimo, če je ukrep res kaj zalegel. Da število okuženih pada v posamezni občini, nima popolnoma nič skupnega s prepovedjo gibanja med občinami.

A res mislijo, da smo vsi tako naivni, da bomo kar verjeli vsaki bedariji, ki nam jo poskušajo prodati?


Kdo pravi da ni prikaza okuženih po občinah
Sam mal je potrebno poiskat ;)

p.s.
Mimogrede. Število novoodkritih obolelih v naši in sosednji občini se je povečalo :(

S temi podatki si ne moreš nič pomagati. Važno ke, kako se spreminjajo časovno. Se je število občin z okuženimi nehalo povečevati? Statistično značilno?


Ker spremlajm samo stanje v moji in sosednji občini, lahko podam odgovor samo za tidve.
V teh dveh občinah, se je število obolelih v zadnjem tednu povečalo za več kot 35 % . Mislim pa, da statistika na tako majhnem vzorcu ne more dati nekega pametnega odgovora.

Okapi ::

Predvsem to nima prav nobene zveze s prehajanjem med občinami.

Barakuda1 ::

Okapi je izjavil:

Predvsem to nima prav nobene zveze s prehajanjem med občinami.


No, konkretno pri nas ima. Občini sta tako skupaj; trgovine, bencinska, lekarne in ostale nujno potrebne institucije, pa so razporejene tako, da so prehodi iz ene v drugo občino praktično življenska nuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

kuall ::

Ko bodo enkrat odpravili prepoved prehodov med občinami bom rinil v ljubljano najbrž. potem bo v bistvu še največja nevarnost, da se okužim. zdaj sem stalno doma. no grem vsak dan s kolesom v sosednje občine v hribe ampak ker se med temi prehodi z nobenim ne srečam in ker nisem debil vem, da je to dovoljeno.

rabelj5 ::

Danes smo imeli piknik (različna gospodinjstva) v drugi občini. Ukrepe bom kršili.

#yolo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rabelj5 ()

lisaac ::

rabelj5 je izjavil:

Danes smo imeli piknik (različna gospodinjstva) v drugi občini. Ukrepe bom kršili.


Pozabu si dopisat še hešteg #yolo

rabelj5 ::

Hvala, sem dodal

nekikr ::

Če ste si pred in po pikniku umili roke in nato niste šli v dom za ostarele, ne bo hudega ;) Bo pa najbrž zaradi takih apokaliptičnih stvari, kot je piknik, danes Kacin napovedal še strožje ukrepe in še dražji nakup (predvsem transport) mask ;)

lexios ::

https://www.24ur.com/sport/ostalo/marat...

Gibanje, dejanja in misli večje skupine ljudi so predvidljiva brez nanotehnologije. Sledenje že deluje. Torej... Kaj pa bi počeli s čipi na full retard folku? >:D

feryz ::

Ko bodo naredili analizo (v resnici jo ne bodo), bodo lahko ugotovili, da je v Sloveniji pomrlo od korone popolnoma vse, kar je lahko. Imamo eno izmed bolj črnih statistik. Kar pade direktno pod domeno oblastnikov in zdravstva, je bil totalni dar mar.
90 posto zdravstva ne dela, tisti del, za katerega so nam plozali, da je preobremenjen, je laufal na 50%. In procentualno mrtvih, glede na število okuženih ali hospitaliziranih in glede na dejstvo, da so imeli kapacitet preko glave, je ogromno.

Slovenija ima srečo, da so njeni prebivalci disciplinirani, pridni in potrpežljivi. Zato virusa praktično ni med ljudmi.
Žal gre potrpežljivost celo tako daleč, da požremo tudi take stvari, ki se dogajajo zdaj od oblastnikov.
So se, seveda, tudi prej, vendar ne v tolikšni meri in tako imbecilno amatersko. Žalostno je, če politik niti krast ne zna. Ker drugih kvalitet ali namena itak nima.

lexios ::

Slovenija ima le to srečo, da ni bila prva v EU in smo že februarja, ko se je virus pričel širiti tudi pri nas, že spremljali medije v Italiji (zagotovo vsaj Primorska regija), pa tudi to srečo, da so mediji hitro začeli s pozivi #ostani doma in so se ljudje večinoma tega vsaj prve tedne držali.

Ker je bil naš problem to, da smo na začetku premalo testirali:

30.1. - Prva primera okužbe v Italiji - v karanteni
14.2. - 4. primer okužbe v Italiji, ki ga napačno identificirajo kot prehlad
15.2. - prva smrtna žrtev v EU
22.2. - prva smrtna žrtev v Italiji
25.2. - prvi potrjeni primeri na Hrvaškem in v Avstriji; pri nas pa prvi sumi (množina) "ovrženi"

Statistika in COVID-19

Do 4.3. smo v celem februarju opravili le okoli 300 testov, do 7.3. pa manj kot 1000 vse skupaj - sedaj dnevno testiramo več kot 1200 oseb/dan in odkrijemo 12 pozitivnih, od 537 testov danes 5 pozitivnih. To je 1% vseh testov, ki kaže pozitiven rezultat (omejitve dela, samoizolacijo, ločen urnik v trgovinah, prepoved zbiranja, zaprte šole itn še imamo in obvezno nošenje mask tudi). V februarju smo testirali okoli 20 oseb dnevno, proti koncu februarja okoli 40 oseb dnevno: 1% od 20 testov je 0.2, 1% od 40 pa 0.4! Če bi testirali tetraplegike, bi bil tak rezultat smiseln, poanta pa, da je bila verjetnost, da smo odkrili 1 celega pozitivnega premajhna.

NIJZ in vlada sta prve primere prikrivali, najbrž nevede zaradi lastne nesposobnosti in nepripravljenosti. Ljudem pa razlagali, da maske niso potrebne in naj zgolj umivamo roke.

Podobno kot komunistična partija Kitajske?: https://www.24ur.com/novice/korona/upor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Bwaze6 ::

Metodologija je bila znana, in seveda potem spoznana za napačno - da so te testirali, si potreboval tako značilne bolezenske znake kot sledljiv vir okužbe - srečanje s potrjeno okuženim ali potovanje skozi znano žarišče.

In pri tem so vztrajali mnogo predolgo. Je bili pa po vsej Evropi podobno, saj so bili to tudi napotki WHO.

WizzardOfOZ ::

Ali smo povsem prepričani, da nismo slovenci prebolevali koronavirusa že v februarju? Tokliko otrok, kot jih je bilo letos bolanih, jih že nekaj desetletij ni bilo. Mislim, da od 170 otrok drugih razredov in šestih učiteljic na eni osnovni šoli, pride v šolo 45 otrok in 2 učiteljici, ostali pa so doma obležali, je zelo čudno.
Še posebaj glede na opise, kaj je bilo z njimi - 3 dni orenk vročine, bolečine po celem telesu, oteženo dihanje, potem pa "sestavljanje" nazaj več kot en teden.

lexios ::

Jst sem prpričal, da smo! Primeri korone so se enostavno pomešale v epidemijo gripe in atipičnih pljučnic v februarju (vprašanje pa če je res šlo le za svinjsko gripo, kot razlaga WHO). Vemo, da se virus v prvi fazi širi subeksponentno, vemo tudi da se je na Kitajskem virus začel širiti že novembra, in če mi kdo še vedno ne verjame naj si pogleda podatke držav, kjer so testirali bistvno več (npr podatke iz ZDA). Od prvih primerov do eksponentne rasti je brez ukrepov preteklo tudi več kot 1 mesec! Na to nakazuje tudi dejstvo, da smo v prvem tednu marca glede na hitrost širjenja že prehiteli sosednje EU države (podvojevanje na vsake 2 dni, medtem ko v Avstriji na vsake 4):



Epidemije potekajo v valovih:



Epidemija, strogo po definiciji se je morda v Sloveniji pričela res šele marca (če tiste primere atipičnih pljučnic iz januarja in februarja lahko pripišemo gripi), kljub temu pa so stališča WHO in NIJZ v februarju sporna!

Ravno v metodologiji in številu testiranj je problem - zaradi sprememb v metodologiji testiranj statistika ni izražala realnega stanja v populaciji (kar predstavlja problem za "matematike" kot je Okapi :) ), ljudje pa se prepirajo o ukrepih... Deli in vladaj...

Obeti za prihodnost:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

WizzardOfOZ ::

Jap, naslednje leto bo spet en večji izbruh, potem se bo pa ustalilo.

TineTone ::

Karantena očitno nima nobenega drugega efekta kot da krepi azijsko gospodarstvo.

Vazelin ::

To je šel folk malo za kratek čas na tehnični pregled al kako, ker so baje velike kolone?:)) Čeprav jim tehnični velja še dolgo časa, saj je vlada podaljšala. LOL
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

billy ::

Zanima me kako je pri omejitvi glede občin v tem primeru? Glede na to, da vsaka vas nima opcije tehničnega pregleda, je mogoče folk to izkoristil za "free out of jail pass?"

lexios ::

TineTone je izjavil:

Karantena očitno nima nobenega drugega efekta kot da krepi azijsko gospodarstvo.



Že dolgo:

nekikr ::

Vazelin je izjavil:

To je šel folk malo za kratek čas na tehnični pregled al kako, ker so baje velike kolone?:)) Čeprav jim tehnični velja še dolgo časa, saj je vlada podaljšala. LOL

Ja, točno zaradi tega. Ljudem je dolgčas in so izkoristili prvo priliko, da gredo lahko čisto legalno na nek povsem neobvezen opravek. Gamerju je vseeno če je karantena, saj že tako ali tako sonce vidi 2x letno, preden spusti rolete, ostali ljudje pa rabijo svobodo in druženje, pa čeprav je to samo en butast in nepotreben ovinek z avtom.

mirzad ::

https://psyarxiv.com/jkfu3/

tl;dr načrtno se ustvarja strah zato da se ljudi prisili v spoštovanje nesorazmernih ukrepov

nekikr ::

A bejž no bejž. Ja kaj takega. Ja ježšna, kdo bi si to mislil?

vostok_1 ::

Zgolj eno vprašanje. Vi še v letu 2020 vrjamete mainstream medijem?
Jaz že par let ne več. Najprej preverim pri alt-media in pogledam, če se mainstream sklada.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
««
29 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120694 (10952) WizzardOfOZ

Protiustavnost ukrepov vlade (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38131897 (27855) Smrekar1

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663103382 (76392) BigWhale

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36942144 (26931) AndrejO

Več podobnih tem