» »

Karantena, samoizolacija

Karantena, samoizolacija

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Konlov ::

Kako doma. OK. Se zaprem v spalnico, ostali člani družine so v ostalih dnevnih prostorih.
Vprašanje, ki se mi pri tem zastavlja:
- kako z osebno higieno in wc. Imamo samo eno kopalnico
- kako z prehrano.
Ok, prehrana bi še šlo. Ti prinesejo na pladnju, poješ in pladenj našpricaš z razkužilom?

fikus_ ::

Je*a bo. Kaj si v bloku? Za hrano tako kot si napisal, obiske WC pa omejiš na čim manj, za tabo pa nekdo razkuži površine, katere si se dotaknil, in dobro bi bilo, da imate maske.

SaXsIm ::

Pozdrav,

želim ti vse dobro, najboljše informacije pa so na voljo tukaj:

https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019...

za tvoj specifičen primer:

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/f...
SaXsIm

Konlov ::

Hja, najbolj mi ni jasna kopalnica. Ali stik na školjki pošpricaš s razkužilom in virusa potem ni več?

Ciklamen ::

Razkužila so ponavadi antibakterijska, ne antivirusna (ali se motim?)
- End of the Post ->

lonewolf_ ::

Mila bolje delujejo, kot pa etanol 60-80% V/V

Zakaj?

Čist na kratko, tako, kot smo mi sestavljeni iz lipidov, tako so tudi virusi. Že majhna količina milne vode uspešno raztopi moščobni del strukture virusa in tako virus propade, oziroma je nezmožen se vkrcati v naše celice, tudi, če po tem še zaide v sliznico. (teoretično)

Etanol po drugi strani je okej, ampak to kar obrišeš površino na hitro... ni kaj prida. Bi se moral virus kopati verjetno od par sekund do kakšne minute v njem. Zato pa kitajci pršijo ulice, mesta, javne zgradbe, sicer tudi bogve s čim.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Vazelin ::

a ni 70% etanol precej drag? like 20 eur liter?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

lonewolf_ ::

Farmacevtski kar (ker nima ostale nesnage zraven), za tehničnega nimam pojma. Nabaviš 96% in si sam zmešaš 70%. Na 200ml je to ~148ml etanola 96% in 52ml vode.

1L tehničnega 96% je imel merkur za okoli 14€. Zdaj je verjetno pošlo in ni za dobiti pomojem.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

tikitoki ::

Ne, če kupiš denaturiranega. Ker so zaprli večino trgovin je to sicer težko izvedljivo v praksi.

lonewolf_ ::

Denaturiran lahko ima ostale snovi zraven, kot je recimo metanol. Metanol zlahka prehaja skozi kožo, je tudi kancerogen in se lahko zastrupiš z njim.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

dronyx ::

Jaz sem zelo skeptičen do teh samoizolacij. Opcije so po moje samo dve. Ali okuženega posebej izolirajo, ali pa gre cela družina oziroma vsi, ki so v istem gospodinjstvu kolektivno v izolacijo.

Če se dela to, kar se dela sedaj pri nas se okužba zlahka prenese na ostale člane družine, ti pa jo potem širijo naprej. S tem se ne naredi nič oziroma to je ukrep, ki ni učinkovit.

Zakaj ne verjamem v samoizolacijo? Ko sem gledal posnetek, kako so je v Kitajskih bolnišnicah preoblačilo osebje in čez kakšne faze so šli, preden so slekli zaščitno obleko, mi je postalo jasno, da tega ne moreš amatersko početi v stanovanju. Lahko si samo nekdo okužen obriše nos, to odvrže nekam, nekdo se tega slučajno dotakne in se okuži prek sluznice. zadeva je po svoje hujša kot radiacija v smislu, da imaš pri radiaciji inštrumente, ki ti povedo, kako velika je nevarnost, tu pa nimaš ničesar.

Po moje bi bil celo za pravo samoizolacijo, ko si sam v prostoru in ne smeš ven pravi ukrep ta, da dobiš elektronsko zapestnico. Če se oddaljiš od mesta izolacije mora nekdo priletet in te odpeljat. Pa še ti morajo priti pote v popolni biohazard zaščitni opremi, sicer se lahko še pri tem oni okužijo.

Je pa zame zelo zaskrbljujoče tudi to, ker se teste izvaja zelo selektivno in samo na omejeni populaciji (prioriteta zdravstveni delavci in še nekaj skupin). Poznam primer, ko je cela družina zbolela in kaže značilne znake bolezni Covid-19, samo jih ne testirajo, ker niso bili v Italiji in ker niso bili tesni stik pozitivnega. Torej so "prehlajeni". To po moje delajo hudo napako. Številni tako sploh ne vedo (ne vemo), da so (smo) lahko okuženi in še vedno hodijo (hodimo) kakšen teden ali še dlje okrog, namesto da so (smo) v izolaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jest10 ::

lonewolf_ je izjavil:

Denaturiran lahko ima ostale snovi zraven, kot je recimo metanol. Metanol zlahka prehaja skozi kožo, je tudi kancerogen in se lahko zastrupiš z njim.


Ponavadi dajo zraven isopropanol ter "grenčila" da pokvarijo okus.

Drugače pa se vzame 99% isopropanol, ter ga zmešaš z vodo na 70%. (večina razkužil za roke ima kot glavno sestavino isopropanol, enako večina razkužilnih robčkov/krpic)
Jasno če sploh dobiš odprto trgovino>:D

Phantomeye ::

Vazelin je izjavil:

a ni 70% etanol precej drag? like 20 eur liter?


Ne rabiš etanola

isopropanol je cenejši (v merkurju so ga imeli 7 eur za liter .... pa 99 %).

Vzameš to, za liter razkužila:

70% isopropanola, 30 % destilirane vode + kaka eterična olja, da malo prekriješ vonj alkohola.

Če hočeš bit fancy, daš 5 % manj destilirane vode, pa jo zamenjaš z glicerinom, da ti ne izsuši kože preveč (previdno z glicerinom, če ga je preveč - je potem zmes preveč sticky, ampak dobr, splakneš z vodo).

mirzad ::

merkur je zaprt, to ti trenutno ne pomaga

Baja ::

https://www.merkur.si/alkohol-mq-izopro...

ups, nakup prek spleta ni možen :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

mirzad ::

dronyx je izjavil:

Jaz sem zelo skeptičen do teh samoizolacij. Opcije so po moje samo dve. Ali okuženega posebej izolirajo, ali pa gre cela družina oziroma vsi, ki so v istem gospodinjstvu kolektivno v izolacijo.

Če se dela to, kar se dela sedaj pri nas se okužba zlahka prenese na ostale člane družine, ti pa jo potem širijo naprej. S tem se ne naredi nič oziroma to je ukrep, ki ni učinkovit.

Zakaj ne verjamem v samoizolacijo? Ko sem gledal posnetek, kako so je v Kitajskih bolnišnicah preoblačilo osebje in čez kakšne faze so šli, preden so slekli zaščitno obleko, mi je postalo jasno, da tega ne moreš amatersko početi v stanovanju. Lahko si samo nekdo okužen obriše nos, to odvrže nekam, nekdo se tega slučajno dotakne in se okuži prek sluznice. zadeva je po svoje hujša kot radiacija v smislu, da imaš pri radiaciji inštrumente, ki ti povedo, kako velika je nevarnost, tu pa nimaš ničesar.

Po moje bi bil celo za pravo samoizolacijo, ko si sam v prostoru in ne smeš ven pravi ukrep ta, da dobiš elektronsko zapestnico. Če se oddaljiš od mesta izolacije mora nekdo priletet in te odpeljat. Pa še ti morajo priti pote v popolni biohazard zaščitni opremi, sicer se lahko še pri tem oni okužijo.

Je pa zame zelo zaskrbljujoče tudi to, ker se teste izvaja zelo selektivno in samo na omejeni populaciji (prioriteta zdravstveni delavci in še nekaj skupin). Poznam primer, ko je cela družina zbolela in kaže značilne znake bolezni Covid-19, samo jih ne testirajo, ker niso bili v Italiji in ker niso bili tesni stik pozitivnega. Torej so "prehlajeni". To po moje delajo hudo napako. Številni tako sploh ne vedo (ne vemo), da so (smo) lahko okuženi in še vedno hodijo (hodimo) kakšen teden ali še dlje okrog, namesto da so (smo) v izolaciji.

za samoizolacijo bi lahko uporabili sobe v hotelih, ki so itak ostali brez gostov, maš pa not posteljo, kopalnico, tv, wifi, računalnik si pa vzameš svoj, hrano/pijačo/zdravila/alkohol (da ni dolgčas) bi ti pustili pred vrati

Phantomeye ::

Baja je izjavil:

https://www.merkur.si/alkohol-mq-izopro...

ups, nakup prek spleta ni možen :/



ja na zalost,


drugace pa mislim, da lekarne mešajo svoje .... pol litra tekočine (70 %) za 11€. Samo ne vem katere lekarne.

dronyx ::

mirzad je izjavil:

za samoizolacijo bi lahko uporabili sobe v hotelih, ki so itak ostali brez gostov, maš pa not posteljo, kopalnico, tv, wifi, računalnik si pa vzameš svoj, hrano/pijačo/zdravila/alkohol (da ni dolgčas) bi ti pustili pred vrati

Se absolutno strinjam. Zelo dobra ideja! Predlagaj vladi ali kriznemu štabu. To je osnova, da ima izolacija sploh kakšen smisel! Ne razumem, kako jim to ni jasno!? Izredne razmere zahtevajo izredne ukrepe. Proti virusu se je potrebno boriti z znanjem!

Mimogrede, idejo sem poslal na MZ in URSZR. Upam da predlog vsaj proučijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mirzad ::

dronyx je izjavil:

mirzad je izjavil:

za samoizolacijo bi lahko uporabili sobe v hotelih, ki so itak ostali brez gostov, maš pa not posteljo, kopalnico, tv, wifi, računalnik si pa vzameš svoj, hrano/pijačo/zdravila/alkohol (da ni dolgčas) bi ti pustili pred vrati

Se absolutno strinjam. Zelo dobra ideja! Predlagaj vladi ali kriznemu štabu. To je osnova, da ima izolacija sploh kakšen smisel! Ne razumem, kako jim to ni jasno!? Izredne razmere zahtevajo izredne ukrepe. Proti virusu se je potrebno boriti z znanjem!

Mimogrede, idejo sem poslal na MZ in URSZR. Upam da predlog vsaj proučijo.

Kje se pa to predlaga?

Super da si poslal

dronyx ::

mirzad je izjavil:

Kje se pa to predlaga?

Super da si poslal

Sem poslal na elektronske naslove MZ in URSZRS. Naslednji nujni korak potem je čim več testiranja in uporaba vse možne tehnologije za slednje okužbe. Proti virusu sars-cov-2 se lahko bori samo z znanjem! Nevednost in ignoranca bo pomenila zmago za virus in veliko mrtvih.

2dark ::

Ciklamen je izjavil:

Razkužila so ponavadi antibakterijska, ne antivirusna (ali se motim?)


Tisti dezifenkcijski geli za roke , ki se uporabljajao v bolnicah, zdravstvenih domovih so tudi antivirusni. ( Kimi, ECOLAB, Anios - za te vem, da delujejo tudi proti virusom corone )
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

m0LN4r ::

Alternativno, domace zganje, nafta, benzin, redcilo, odstranjevalec laka za nohte, pralni prasek, milo, cistilo za posodo, ni da ni.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Raptor F16 ::

Realno je smotrno, da se zunaj pa tudi v gospodinjstvu uporabljajo rokavice.

Kopalnico bo treba bolj redno čistiti, predvsem školjko, pipo... daleč najbolj kritične so kljuke od vrat. Mogoče ne bi bilo odveč če bi imel v kopalnici UV lučko, ki bi se na vsake toliko prižgala za 15 minut.

Raptor F16 je izjavil:

Realno je smotrno, da se zunaj uporabljajo rokavice. Sicer pa perite roke pred jedjo in tudi nasploh, čim bolj redno. Ni treba bit 100% sterilen.

Kopalnico bo treba bolj redno čistiti, predvsem školjko, pipo... daleč najbolj kritične so kljuke od vrat. Mogoče ne bi bilo odveč če bi imel v kopalnici UV lučko, ki bi se na vsake toliko prižgala za 15 minut.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

OP, stvar ni v vakumski izolaciji, kot si ti to predstavljaš.
Poanta je v zmanšanju možnosti okužbe.
Dejstvo je, da širjenja ni mogoče ustavi,je pa z ukrepi možno omejit možnost širjenja.

Živet v paniki ali boš dobil virus ali ne, je totalen depresiven nesmisel.
Zavedat se je potrebno, da je s svojim preventivnim ukrepanjem možno zmanjšat verjetnost okužben in v tovrstnih situacijah je to žal maksimum.

Sprosti se, ti bo lažje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Raptor F16 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

OP, stvar ni v vakumski izolaciji, kot si ti to predstavljaš.
Poanta je v zmanšanju možnosti okužbe.
Dejstvo je, da širjenja ni mogoče ustavi,je pa z ukrepi možno omejit možnost širjenja.

Živet v paniki ali boš dobil virus ali ne, je totalen depresiven nesmisel.
Zavedat se je potrebno, da je s svojim preventivnim ukrepanjem možno zmanjšat verjetnost okužben in v tovrstnih situacijah je to žal maksimum.

Sprosti se, ti bo lažje.


Enga kratkega pred in po vsakem obroku ? :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Ne pozabit scetkat jezika, tam je polno bakterij :))

Iz tega bogega virusa delate celo znanost. Eno je higiena, drugo pa je sterilnost.

Kaj dela dolgcas.

Miki N ::

Ma ja, ko kompulzivne motnje dobijo validacijo.

Doma s pranjem ne boš nikoli dosegel sterilizacije o kateri sanjate. Že PREKOMERNO pranje rok je dvorezen meč - po eni strani ne deluje če je manj kot pol minute, samo tako si boš hitro uničil mikrobiološko zaščitno sposobnost kože in bo še slabše. Da o raznih razkuževanjih školjk ne govorimo. Dajte še paziti, da redno prezračite prostor po vsakem prdcu.. virus!

V bistvu je bolj treba paziti na "podstandardna" sanitarna odstopanja in jih spraviti na normalen OBIČAJEN nivo ne pa da norite po stanovanju z UV lampami - potem bodo pa tukaj odprte tema "kje v najti dobrega okulista".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Ales ::

dronyx je izjavil:

Poznam primer, ko je cela družina zbolela in kaže značilne znake bolezni Covid-19, samo jih ne testirajo, ker niso bili v Italiji in ker niso bili tesni stik pozitivnega. Torej so "prehlajeni". To po moje delajo hudo napako.

Ne niso "prehlajeni" temveč se morajo obnašati, kot da je test bil opravljen in rezultat pozitiven. Kolikokrat naj se to še ponovi?

Številni tako sploh ne vedo (ne vemo), da so (smo) lahko okuženi in še vedno hodijo (hodimo) kakšen teden ali še dlje okrog, namesto da so (smo) v izolaciji.

Nimaš kaj hodit okrog "prehlajen" no, luba duša!

Konlov ::

A če daš živilo zmrznit, se virus uniči?

dronyx ::

Ales je izjavil:

Nimaš kaj hodit okrog "prehlajen" no, luba duša!

Ne razumeš kaj hočem povedat. Bolezen Covid-19 ima lahko cel spekter simptomov od praktično ničesar do hudih zapletov. Če se naredi test in pokaže prisotnost virusa se lahko vsaj stike pošlje v karanteno. Če tega ni, potem ostali stiki hodijo naokrog, če ni nekih akutnih znakov. Problem je, da so tudi ti lahko prenašalci virusa. To se že dolgo ve. Prav smešno pa vse skupaj izpade, ko pri morebitni okužbi z virusom pride še snažilka, s krpo očisti morebiti okuženo mizo in ostale površine, potem z isto krpo pobriše še ostale mize, kljuke itd. Če ne testiraš je zadeva lahko na meji črnega humorja.

Konlov je izjavil:

A če daš živilo zmrznit, se virus uniči?

Kakor sem prebral virus uničijo/deaktivirajo visoke temperature (70 stopinj ali več), na nizkih temperaturah globoko pod ničlo pa ostane aktiven lahko še leta. Točno virov sedaj ne najdem, takod a pišem po spominu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

beni ::

Izolacija ene osebe v družini, ki živi skupaj v stanovanju, ni smiselna, bolj kot ne tudi zelo težko izvedljiva (s pogojem, da ostanejo vsi v stanovanju). V vsakem primeru bodo okuženi vsi iz družine, saj od okužbe do prvih simptomov preteče nekaj dni. Če bo eden zbolel danes, bodo ostali v kakšnem dnevu, ali dveh.
Pojma nimam ...

s1m0n ::

V našem kraju je v eni izmed družin oče bil pozitiven (slabše počutje, vročina). Nihče od družinskih članov v tem času ne kaže nobenih znakov. Testi na članih niso bili potrebni (stroka sklepa, da so vsi pozitivni) trenutno so v domači karanteni in se po informacijah počutijo vsi dobro.

Če pogledamo takole so imeli otroci in žena nenehne stike z očetom, ki je bil pozitivno testiran in je od njih edin kazal znake okužbe, a sami ne kažejo nobenih znakov. Tako, da ta stvar lahko potuje (no je mesece potovala) okrog brez, da se je preveč na njo oziralo.

WizzardOfOZ ::

Glede rokavic:
Kje se dobi tiste vijoličaste "tamočne" rokavice, ki zdržijo dlje časa. Ne rabim jih sicer zaradi virusa, ampak za mnejavo olja na avtomobilih.
Tiste modre namreč imam, ampak če primeš vijak, pa je ta malo obdrajsan in ima kak oster rob, se takoj strgajo, vijoličaste pa se ne. Enkrat sem jih dobil par parov od kolega, ne vem pa kje bi jih sedaj ali v prihodnosti kupil. Niti ne vem v kakšni pakungi se prodajajo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

s1m0n ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Glede rokavic:
Kje se dobi tiste vijoličaste "tamočne" rokavice, ki zdržijo dlje časa. Ne rabim jih sicer zaradi virusa, ampak za mnejavo olja na avtomobilih.
Tiste modre namreč imam, ampak če primeš vijak, pa je ta malo obdrajsan in ima kak oster rob, se takoj strgajo, vijoličaste pa se ne. Enkrat sem jih dobil par parov od kolega, ne vem pa kje bi jih sedaj ali v prihodnosti kupil. Niti ne vem v kakšni pakungi se prodajajo.


Mi imamo nitrilne purple od Kimtech. Ne vem pa od kje jih naročamo. Se verjetno najde na spletu.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

AndrejO ::

Ahem.

OP je postavil jasno vprašanje in držite se teme. Za splošno o pandemiji je že ena za to namenjena tema.
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

WizzardOfOZ ::

s1m0n je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Glede rokavic:
Kje se dobi tiste vijoličaste "tamočne" rokavice, ki zdržijo dlje časa. Ne rabim jih sicer zaradi virusa, ampak za mnejavo olja na avtomobilih.
Tiste modre namreč imam, ampak če primeš vijak, pa je ta malo obdrajsan in ima kak oster rob, se takoj strgajo, vijoličaste pa se ne. Enkrat sem jih dobil par parov od kolega, ne vem pa kje bi jih sedaj ali v prihodnosti kupil. Niti ne vem v kakšni pakungi se prodajajo.


Mi imamo nitrilne purple od Kimtech. Ne vem pa od kje jih naročamo. Se verjetno najde na spletu.


Točno te sem iskal. Kefo jih prodaja pri nas.

kow ::

So ostali clani druzine sploh v rizicnih skupinah? Ce ne, jih je najbolje kar okuziti, in prebolite.

Glugy ::

lonewolf_ je izjavil:

Mila bolje delujejo, kot pa etanol 60-80% V/V

Zakaj?

Čist na kratko, tako, kot smo mi sestavljeni iz lipidov, tako so tudi virusi. Že majhna količina milne vode uspešno raztopi moščobni del strukture virusa in tako virus propade, oziroma je nezmožen se vkrcati v naše celice, tudi, če po tem še zaide v sliznico. (teoretično)

Etanol po drugi strani je okej, ampak to kar obrišeš površino na hitro... ni kaj prida. Bi se moral virus kopati verjetno od par sekund do kakšne minute v njem. Zato pa kitajci pršijo ulice, mesta, javne zgradbe, sicer tudi bogve s čim.


Ja alkohol najhitreje ubije ta virus; je pa res da če se 20 sekund dobro umivaš roke z milom je to enako učinkovito. Pa še alkohol ne ubije samo virusa ampak tud nekatere koristne bakterije ki te v bistvu varujejo. Zato je alkohol bolj smiselen pri medicinskem osebju al pa na delovnem mestu na splošno ko imaš dost drugih stvari za mislt da hitro pozabiš al pa nimaš časa za temeljito in dovolj dolgo časovno umivanje. Ko si pa doma je pa milo čisto zadosti če se le temeljito umivaš z njim.

Raptor F16 ::

Glugy je izjavil:



Ja alkohol najhitreje ubije ta virus; je pa res da če se 20 sekund dobro umivaš roke z milom je to enako učinkovito. Pa še alkohol ne ubije samo virusa ampak tud nekatere koristne bakterije ki te v bistvu varujejo. Zato je alkohol bolj smiselen pri medicinskem osebju al pa na delovnem mestu na splošno ko imaš dost drugih stvari za mislt da hitro pozabiš al pa nimaš časa za temeljito in dovolj dolgo časovno umivanje. Ko si pa doma je pa milo čisto zadosti če se le temeljito umivaš z njim.


WRONG

Milo raztopi lipidni ovoj, ki ga ščiti (brez njega virus propade), alkohol pa pomaga hitreje potamaniti virus.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Zato uporabiš milo z alkoholom, pa je virus instantno potamanjen.

tikitoki ::

lonewolf_ je izjavil:

Denaturiran lahko ima ostale snovi zraven, kot je recimo metanol. Metanol zlahka prehaja skozi kožo, je tudi kancerogen in se lahko zastrupiš z njim.


Od kje ti take bedarije? Je napisano s čem je Denaturiran.

tikitoki ::

kow je izjavil:

So ostali clani druzine sploh v rizicnih skupinah? Ce ne, jih je najbolje kar okuziti, in prebolite.


Si ti maloumen? Dojanje takih nasvetov je kaznivo, ker niso sposobnj presojati kdo bo imel komplikacije in kdo ne in je takšen nasvet popolnoma neodgovoreno.

r3dkv1c4 ::

Raptor F16 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

OP, stvar ni v vakumski izolaciji, kot si ti to predstavljaš.
Poanta je v zmanšanju možnosti okužbe.
Dejstvo je, da širjenja ni mogoče ustavi,je pa z ukrepi možno omejit možnost širjenja.

Živet v paniki ali boš dobil virus ali ne, je totalen depresiven nesmisel.
Zavedat se je potrebno, da je s svojim preventivnim ukrepanjem možno zmanjšat verjetnost okužben in v tovrstnih situacijah je to žal maksimum.

Sprosti se, ti bo lažje.


Enga kratkega pred in po vsakem obroku ? :)

Zakaj pa ne, če imaš te potrebe, ne vidim težave.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Konlov ::

Če daš meso, ki ga je prej prijemal okuženi mesar zmrzniti, ali virus izgine?

IL_DIAVOLO ::

Ce ga ne jes surovega.

vostok_1 ::

Zamrzovanje virusev ni ravno najbolj učinkovita metoda. Marsikateri lahko preživi zamrznitev.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

VeganCyclist ::

Jst tut ugotavljam, da tole z alkoholam in podobnimi zadevami ne bo slo. Na sihtu si zadne cajte za vsak drek razkuzim roke z alkotam. Ko sm pa dons prsu domov in si jih pod vodo umil je pa pekl ko sto matr. Navadno zajfanje all the way!

Miki N ::

VeganCyclist je izjavil:

Jst tut ugotavljam, da tole z alkoholam in podobnimi zadevami ne bo slo. Na sihtu si zadne cajte za vsak drek razkuzim roke z alkotam. Ko sm pa dons prsu domov in si jih pod vodo umil je pa pekl ko sto matr. Navadno zajfanje all the way!


Ja pa tudi s tem ne pretiravati, ker si boš isto uničil zaščitno sposobnost kože. Po pameti.

AndrejO ::

Konlov je izjavil:

Če daš meso, ki ga je prej prijemal okuženi mesar zmrzniti, ali virus izgine?

https://www.researchgate.net/publicatio...

Viruses exhibit a wide variety of structural and chemical differences, but, in general, their infectivity may be destroyed by degradative enzymes that destroy nucleic acids, by detergents that solubilize the lipid-containing envelopes thus exposing the nucleic acid, by temperatures higher than about 50 degrees C, or by chemicals that breakdown capsid proteins. Preserving the viruses at low or ultra-low temperatures, and/or in the absence of water, slows down these destructive processes sufficiently to increase significantly the length of time that the virus can be stored as infectious material. Supplements such as serum are presumed to stabilize the environmental conditions and to block degradative processes.


"Serum" v tem besedilu je krvni serum, torej nekaj kar je prisotno v mesu - še zlasti rdečem mesu.

(Da dam primer kako naj bi se odgovarjalo na vprašanja)
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

Miki N ::

Načeloma bi moralo globoko zamrzovanje viruse ohraniti...včasih se je tako trasportiralo vzorce, ker sicer propadejo. Do neke temperature verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17323910 (13308) rabelj5
»

Pomanjkanje (medicinske opreme) - rešitve, ideje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16714266 (10026) marsovcek

Več podobnih tem