» »

Karantena, samoizolacija

Karantena, samoizolacija

Temo vidijo: vsi
1
2
»

vostok_1 ::

VeganCyclist je izjavil:

Jst tut ugotavljam, da tole z alkoholam in podobnimi zadevami ne bo slo. Na sihtu si zadne cajte za vsak drek razkuzim roke z alkotam. Ko sm pa dons prsu domov in si jih pod vodo umil je pa pekl ko sto matr. Navadno zajfanje all the way!


Milo in voda je dejansko bolj učinkovito za pranje rok/telesa itd.
Alkoholno razkužilo je boljše za predmete, ker izhlapi.

Korejci/Tajvanci/HongKongžani so potrdili, da pretežno uporabljajo klasično milo za razkuževanje covida.
Jz jim vrjamem.

Razkužilno razstopino imejte za priložnosti, ko umivalnik ni enostavno dostopen.
Torej, na terenu recimo itd.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Konlov ::

AndrejO je izjavil:

Konlov je izjavil:

Če daš meso, ki ga je prej prijemal okuženi mesar zmrzniti, ali virus izgine?

https://www.researchgate.net/publicatio...

Viruses exhibit a wide variety of structural and chemical differences, but, in general, their infectivity may be destroyed by degradative enzymes that destroy nucleic acids, by detergents that solubilize the lipid-containing envelopes thus exposing the nucleic acid, by temperatures higher than about 50 degrees C, or by chemicals that breakdown capsid proteins. Preserving the viruses at low or ultra-low temperatures, and/or in the absence of water, slows down these destructive processes sufficiently to increase significantly the length of time that the virus can be stored as infectious material. Supplements such as serum are presumed to stabilize the environmental conditions and to block degradative processes.


"Serum" v tem besedilu je krvni serum, torej nekaj kar je prisotno v mesu - še zlasti rdečem mesu.

(Da dam primer kako naj bi se odgovarjalo na vprašanja)

Malo mi angleščina peša. Kaj pravi ta članek?

vostok_1 ::

Milo in visoke temperature ga uničujejo. Hladne in suho ga ohranjajo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vilicarist ::

Kdaj planirate narediti samomor zaradi trenutne situacije? Jst počakam še kak mesec in če do takrat ljudje ne ugotovijo, da so nas nategnil in se uprejo...
bmw = brings me women

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

Egidij88 ::

Jaz se imam prav luštno. :)


V službo hodim normalno. Zunaj je lepo vreme, se kaj postori okrog hiše, tek, kolo, meditacija, zvečer film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

fikus_ ::

Meni tudi nič ne manjka, delam od doma in na kmetiji. V trgovini pa nismo bili že več kot teden dni. In potem ugotoviš da se da čisto ok živet brez pogostih/tedenskih obiskov trgovine. Rabiš samo malo več razmišljati, kaj je potrebno kupiti, samo napisat seznam.

Lep praznik in ne se preveč sekirat zaradi omejitev. Pojdite v naravo nekje blizu in kjer ni veliko ljudi.

Vazelin ::

Meni je všeč, da se ljudje želijo gibati po LJ. Pred karanteno nikjer nobenega. Sedaj pa vsi kolesarijo, tečejo ipd. Me gusta
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

solatko ::

Vazelin - A si ti šele sedaj začel hodit ven, v LJ nikjer nobenega?
Delo krepa človeka

janezvalva ::

preračunajte ali imate dovolj wc papirja za čas trajanja karantene:
https://howmuchtoiletpaper.com/
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17323910 (13308) rabelj5
»

Pomanjkanje (medicinske opreme) - rešitve, ideje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16714266 (10026) marsovcek

Več podobnih tem