» »

Ekonomske posledice COVID-19

Ekonomske posledice COVID-19

1 2
3
»

Raptor F16 ::

kikach je izjavil:

Jaz ne razumem ene stvari. Zakaj ne uvedemo polne karantene za 21 dni potem pa gre zivljenje normalno dalje. Zdaj pa bomo vlekli to agonijo pri nas kot v EU par mesecev, crknilo pa nam bo 70% podjetij.


Zato, da se bo lahko čim več pokradlo. Poglej kdo je na oblasti. Kriza pa je prikladna, da se izogibamo vprašanju izrednih volitev.

Samo poglej za kaj vse se je našel denar :P
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

vostok_1 ::

kikach je izjavil:

Jaz ne razumem ene stvari. Zakaj ne uvedemo polne karantene za 21 dni potem pa gre zivljenje normalno dalje. Zdaj pa bomo vlekli to agonijo pri nas kot v EU par mesecev, crknilo pa nam bo 70% podjetij.


I don't get it.
Baje imamo izredno učinkovito zdravilo na voljo and things are still going this way.

Naj farmacevtska podjetja napumpajo teh zadev vn, pol bodo (sadly?) things go back to normal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

včer je bla res neka novica za to, da je že cepivo.
morda so samo hoteli malo pomiriti delniške trge in je v bistvu fake news:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vostok_1 ::

Ne govorim o cepivu. Ampak tistem antivirusnem zdravilu HCQ al neki.
A ni nekdo prej postal peer-reviewd študijo, da zadeva deluje 100%?

Show is over guys and gals.
Zgledalo obetavno. Maybe next time.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mirzad ::

zdravila zaenkrat še ne bo, ker ga je treba najprej še dobro preučit, to bo trajalo še pol leta

vostok_1 ::

Preučit kaj?
Tisti pred smrtjo, jih je v 6 dneh rešilo 100%.
Kakšne študije so tu potrebne?
Upam, da ko zbolim in končam na ICUju imajo to pri roki.

Čudi me, da trgi tega ne vidijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

vostok_1 je izjavil:

Preučit kaj?
Tisti pred smrtjo, jih je v 6 dneh rešilo 100%.
Kakšne študije so tu potrebne?
Upam, da ko zbolim in končam na ICUju imajo to pri roki.

Čudi me, da trgi tega ne vidijo.

in kaj če potem 50% ozdravljenih faše raka? To so lahko resne stvari.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vostok_1 ::

Kaj pa je alternativa...gotova smrt?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mirzad ::

velika večina okuženi ne pride nit blizu intenzivne, kaj šele da bi umrla

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

call_cry-pto ::

najvecji nateg stoletja po mojem skromnem mnenju

mirzad ::

test za uvedbo diktature in folk jim še ploska

učeraj terorizem, danes javno zdravje...

vostok_1 ::

Mislim, če že gremo špekulirat...to se je zgodilo v tako odličnem času.

1. Ekstremno napihnjen balon, tik pred pokom
2. Ameriške volitve, ki bi lahko odpeljalo Trumpa in spustilo roke okoli Kitajske
3. Širitev protestov na Kitajskem in potencialno ogrožena CCP


Skratka. Vem, da iščete študije. Ampak tko kot ne boste najdli študij za KGB operativce ne boste našli študij o tem.
To je pač under the table politics.

Si predstavljate recimo, da bi bili v času 100 letne vojne (14. 15. stoletje) in imeli internet, Google&Co.

Bi en forumaš napisal...
"veš meni se zdi malo sumljivo kaj počne ta Filip II"
*banned*


Mislim, dobesedno tako zgleda. Seveda ni jasno kaj se danes v ozadju dogaja ker zgodovina še ni napisana.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

mirzad ::

vostok pazi, si v nevarnih vodah, odstopaš od začrtane narative, 14 dni popolne izolacije zate, virusi pa to

Jernej88_ ::

;-) je izjavil:

kolk časa sploh lahko država prenese tak zastoj. mesec, dva mogoče, potem pa je treba ponovno vse zagnat neglede na posledice.

Če vso proizvodnjo zapremo pri nas, mislim da je država drugi mesec v škripcih. Zato tudi ne zaprejo tovarn.
No more Slovenia!

lexios ::

Zadeva je povsem enostavna. Če bi ulico, pejte na ulico po epidemiji!

vostok_1 ::

mirzad je izjavil:

vostok pazi, si v nevarnih vodah, odstopaš od začrtane narative, 14 dni popolne izolacije zate, virusi pa to


Vem. Težko in stresno je plut med skorumpirano oblastjo. Ampak somebody's got to do it.
Da bomo korupciji in nepoštenim povsem popustili ni dobra popotnica za prihodnost.

Kljub moji resignaciji nad plebsi, se še vedno iz nekega čudnega vzgiba borim zanje.
Let it be known.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Jernej88_ ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dejte mi razložit zakaj ljudje kupujejo tok skret papirja? Pa sej če hrane nimaš, tut sral ne boš tok.
Al je že kak encim na novo v človeku, da lahko celulozo prebavljamo, pa je to najcenejša hrana?

Usrali so se.
No more Slovenia!

mirzad ::

lexios je izjavil:

Zadeva je povsem enostavna. Če bi ulico, pejte na ulico po epidemiji!

Epidemije ne bo konec. Virus bo že šel, ampak nova pooblastila oblasti bojo ostala. Prej smo meli terorizem, zdaj bomo meli pa poleg tega še javno zdravje.

Jernej88_ ::

dronyx je izjavil:

Kar se tiče okrevanja ekonomije je morda vsaj za silo optimistično to, da te krize ni povzročila neka strukturna težava ampak izredni dogodek, ki je povzročil praktično trenutni shutdown celega sveta. Če to res lahko mine v nekaj mesecih in se življenje hitro vrne nazaj potem lahko posledice ne bodo tako hude, kot so morda videti sedaj (v tak scenarij jaz sicer dvomim, upam pa da bo šlo v to smer). Seveda pa bo to usodno za turizem, letalski promet in še koga. Te panoge pa bodo okrevale še dolgo in verjetno obstale v precej manjšem obsegu, kot smo ga bili vajeni.

Se strinjam.
No more Slovenia!

vostok_1 ::

mirzad je izjavil:

lexios je izjavil:

Zadeva je povsem enostavna. Če bi ulico, pejte na ulico po epidemiji!

Epidemije ne bo konec. Virus bo že šel, ampak nova pooblastila oblasti bojo ostala. Prej smo meli terorizem, zdaj bomo meli pa poleg tega še javno zdravje.


Se strinjam.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jernej88_ ::

Gambino je izjavil:

Je kdo razmišljal o nakupu zlata. Sedaj ko gre dol bi se izplačal nakup. Imam kar nekaj denarja in se mi zdi investiranje sedaj v zlato poslovna priložnost. Je kdo razmišljal kaj o tem?

Ravno ko berem forum sem šel gledat cene zlata in se mi zdi smiselno investirat.
No more Slovenia!

vostok_1 ::

Moraš računat, da pri odkupu zgubiš znaten delež.

O kolikšni vrednosti investicije sploh govorimo??
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

gozdar1 ::

Ko bo tega enkrat konec (najverjetneje bo trajalo mesece), se bomo zbudili s konkretnim mačkom. Ironično bodo zmagovalci s katerimi smo trenutno solidarni medtem, ko bo aktivna populacija, ki večinsko na spada med ogroženo najbolj na udaru ekonomskega šoka.

Old Spice ::

Ko bo tega enkrat konec (najverjetneje bo trajalo mesece), se bomo zbudili s konkretnim mačkom. Ironično bodo zmagovalci s katerimi smo trenutno solidarni medtem, ko bo aktivna populacija, ki večinsko na spada med ogroženo najbolj na udaru ekonomskega šoka.


Točno to. V Sloveniji smo pod pretvezo reševanja par 100 starostnikov ustavili celotno državo. Vodilni pa se sedaj namesto vprašanja kje in kako do potrebne zdravstvene opreme ukvarjajo z vprašanjem kako kar najbolj omejit ljudi. Se mi zdi, da Hojsu naravnost prihaja, ko lahko debatira o teh ukrepih. Hkrati Počivalšek napol spi med intervjujem in laže v obraz, ko se ga sprašuje, če so glasovali za povišanje njihove plače.

c3p0 ::

Med "paniko" je najlaže uturit razne "začasne" ukrepe, kot da je to kaj novega, let no crysis go to waste. Američani že spravljalo skozi new bill, za otroke vendar gre.

https://tech.newstatesman.com/security/...

lexios ::

mirzad je izjavil:

lexios je izjavil:

Zadeva je povsem enostavna. Če bi ulico, pejte na ulico po epidemiji!

Epidemije ne bo konec. Virus bo že šel, ampak nova pooblastila oblasti bojo ostala. Prej smo meli terorizem, zdaj bomo meli pa poleg tega še javno zdravje.


:) Pa dej, posluš se no. Nova pooblastila oblasti? Kakšna nova pooblastila pa majo?

Nekateri ste sicer dovolj butasti, da bi se vas dalo imet zaprte (tisti, ki ne delate oz. delate od doma:) ) tudi celo leto, no, ampak prosm, če zdj 1 mesec ne nabijate, drgač boste dobili višji račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

lexios ::

Ko bo tega enkrat konec (najverjetneje bo trajalo mesece), se bomo zbudili s konkretnim mačkom. Ironično bodo zmagovalci s katerimi smo trenutno solidarni medtem, ko bo aktivna populacija, ki večinsko na spada med ogroženo najbolj na udaru ekonomskega šoka.


To že vemo. In če se boš takrat odloču za ulico, ni problema!

gozdar1 ::

lexios je izjavil:

Ko bo tega enkrat konec (najverjetneje bo trajalo mesece), se bomo zbudili s konkretnim mačkom. Ironično bodo zmagovalci s katerimi smo trenutno solidarni medtem, ko bo aktivna populacija, ki večinsko na spada med ogroženo najbolj na udaru ekonomskega šoka.


To že vemo. In če se boš takrat odloču za ulico, ni problema!


In kaj ti bo ulica v tem primeru pomagala? Če ni še vojska ne more vzet.

lexios ::

Kaj bi pa rad ti zdj vzel? Razn življenj?

Ko heroji, ki vas je na ST in anonimnih spletnih straneh kar nekaj, zaključite z revolucijo v Sloveniji in nam rešite gospodarstvo, boste reševali tudi probleme v tujih državah? Zakaj zaboga pa niste tako reševali že problemov na Kitajskem in ostalem delu Azije, če ste zdj blazno pametni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

zerel ::

Jeba bo. Meni se smilijo vsi ki imajo kredite za stanovanja in v ožji žlahti že računamo da se bomo mogli praktično vsi naslednjih 10 let odpovedati vsem "luksuzom", da ne bojo tisti ki so že na pol odplačali sedaj ostali brez vsega.

Mene je včeraj res šokiralo ko me je šef poslal domov. Ker to pomeni da so Nemčija, Francija, Španija... že totalno ustavili avtomobilsko industrijo. Ponovni zagon pa v tej panogi, za celo linijo dobaviteljev, pa ne bo manj kot mesec. Azija ima sedaj fino prednost ker so že skozi najhujše, tako da pričakujte drugo leto v prometnih več Made in China.

Vsi ki sanjate o pomoči bank se spomnite na tiste reveže ki so imeli kredit v frankih. V najboljšem primeru bojo 20 letni kredit podaljšali na 30 let, seveda z ekstra obrestmi.

LeQuack ::

Good guy Janša bo vse kredite odpisal, tako da zdajle se splača vzeti čim večji kredit, par milijonov če je možno.
Quack !

zerel ::

LeQuack je izjavil:

Good guy Janša bo vse kredite odpisal, tako da zdajle se splača vzeti čim večji kredit, par milijonov če je možno.


A veš da sem dejansko razmišljal v tej smeri, da bi kot v jugi pred inflacijo vzel par milijonov in bo 2021 miljon urna postavka za smetarja. Samo to je izvedljivo samo v državah ki niso vezane na svetovno centralno banko, Iran, Rusija, Sirija... ker naši gospodarji so premočni da bi jih lahko eno tele tako nategnilo.

Invictus ::

EURIBOR zna malo pasti...

DA gre denar v obtok.

Drugače pa se folku trga in dviguje gotovino kot nor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

;-) ::

zerel je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Good guy Janša bo vse kredite odpisal, tako da zdajle se splača vzeti čim večji kredit, par milijonov če je možno.


A veš da sem dejansko razmišljal v tej smeri, da bi kot v jugi pred inflacijo vzel par milijonov in bo 2021 miljon urna postavka za smetarja. Samo to je izvedljivo samo v državah ki niso vezane na svetovno centralno banko, Iran, Rusija, Sirija... ker naši gospodarji so premočni da bi jih lahko eno tele tako nategnilo.

Moj dedek je imel 42 kreditov v jugi vse na polno hipoteko. Ko so dodajali nicle jih je odplacal kot bi sel na pivo. Takrat je zgradil 5 hiš.

LeQuack ::

;-) je izjavil:

zerel je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Good guy Janša bo vse kredite odpisal, tako da zdajle se splača vzeti čim večji kredit, par milijonov če je možno.


A veš da sem dejansko razmišljal v tej smeri, da bi kot v jugi pred inflacijo vzel par milijonov in bo 2021 miljon urna postavka za smetarja. Samo to je izvedljivo samo v državah ki niso vezane na svetovno centralno banko, Iran, Rusija, Sirija... ker naši gospodarji so premočni da bi jih lahko eno tele tako nategnilo.

Moj dedek je imel 42 kreditov v jugi vse na polno hipoteko. Ko so dodajali nicle jih je odplacal kot bi sel na pivo. Takrat je zgradil 5 hiš.


Škoda da jih ni imel 84 in bi imel zdaj 10 hiš.
Quack !

Miki N ::

Invictus je izjavil:



Drugače pa se folku trga in dviguje gotovino kot nor...


Ja no s čem boš pa toaletni papir kupoval?

call_cry-pto ::

Beloruski predsednik

"Ta vrstica v Lukašenkovi razlagi temelji na univerzalni zdravstveni oskrbi (ki je boljše, zanesljivejše od zasebne medicine nekje v Evropi), močni državi, ki nadzoruje vsa področja, pojasnjuje strokovnjak. Opaža tudi nagnjenost beloruskega vladarja k teorijam zarote, njegovo prepričanje, da "na vse negativne dogodke na svetu vpliva nekakšna svetovna zakulisja."
Spomnite se, kako je beloruski vladar leta 2009, ko je divjala prašičja gripa, dejal, da družbe, ki želijo "zaslužiti na človeški žalosti", širijo hype.

https://charter97.org/ru/news/2020/3/20...

gruntfürmich ::

sj ima prav.
kar poglej naše forumske napsihirance, kako želijo uničiti civilizacijo zato da lahko svoj beden lajf vlečejo in vlečejo v nedogled in drugim grenijo življenje.
takšni v največji meri podpirajo propad sistema, kar pomeni neizmerno trpljenje za vse. takšni ljudje so največji sociopati kar jih poznamo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

musicfreak ::

Old Spice je izjavil:

Ko bo tega enkrat konec (najverjetneje bo trajalo mesece), se bomo zbudili s konkretnim mačkom. Ironično bodo zmagovalci s katerimi smo trenutno solidarni medtem, ko bo aktivna populacija, ki večinsko na spada med ogroženo najbolj na udaru ekonomskega šoka.


Točno to. V Sloveniji smo pod pretvezo reševanja par 100 starostnikov ustavili celotno državo. Vodilni pa se sedaj namesto vprašanja kje in kako do potrebne zdravstvene opreme ukvarjajo z vprašanjem kako kar najbolj omejit ljudi. Se mi zdi, da Hojsu naravnost prihaja, ko lahko debatira o teh ukrepih. Hkrati Počivalšek napol spi med intervjujem in laže v obraz, ko se ga sprašuje, če so glasovali za povišanje njihove plače.


Pa saj ni samo v sloveniji tako, v vseh drzavah je oz. bodo naredili isto sranje.
Ljudje pa tako naivni da mislijo res da ce bodo 2,3 tedne doma, da bodo resili svet. Ker folku se enostavno lahko vse proda kar se jim pove po tv.

Namesto da bi sprejeli da je zal pac tako v zivljenju in zgodovini bilo da pride kak dogodek ko danes si, jutri pa te mogoce vec ni. Je kruto ja, ampak zal je resnicno, poglejmo zgodovino. In zaradi tega bomo sedaj naskrali vsi naenkrat, ker bi se nekateri sli romantike nenaravnega resevanja zivljenj.

Zgodovina sprememb…

Old Spice ::

Se samo meni zdi, ali se je cena hrane kar precej dvignila med tole COVID-19 norijo? Govorim predvsem o poslovalnicah Mercator, Spar. Pod 50 eur, praktično nikoli ni. Pa kupim za par dni.

Machete ::

Merkator je itak drag ko pes, roba pa večnimo slabša kot Hofer. Nisem sicer opazil kakih posebnih dvigov, razen papirante brisače in sekret papir imam na sumu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

starboi ::

Old Spice je izjavil:

Se samo meni zdi, ali se je cena hrane kar precej dvignila med tole COVID-19 norijo? Govorim predvsem o poslovalnicah Mercator, Spar. Pod 50 eur, praktično nikoli ni. Pa kupim za par dni.


Cena hrane je ostala ista, ni se nič dvignila.

BigWhale ::

Ok, dost je blo.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Covid-19 epidemija lažna? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12610981 (8553) vostok_1

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36941535 (26322) AndrejO

Več podobnih tem