» »

Ekonomske posledice COVID-19

Ekonomske posledice COVID-19

«
1
2 3

Avenger ::

Doživljamo najhitrejši in najobsežnejši shut-down gospodarstva v zgodovini in nihče ne ve za kako dolgo. Ostanite doma in delajte od doma - to lahko počne mogoče 20% zaposlenih. Zaenkrat. Če se proizvodna ustavi, menedžer nima česa menedžirat.

Pa recimo, da ostane preskrba s hrano nedotaknjena, vse ostalo se pa ustavi za 1 mesec, kar je po mojem bolj realno od 14 dni. Trenutno gospodarsko škodo zaradi tega meseca je lahko izračunat, kaj pa dolgoročne posledice tega? Recimo da se stanje povsem normalizira čez 1 mesec, virusa uradno ni več, vsi nazaj delat. Kje bomo čez 1 leto? Bodo cene nepremičnin padle na polovico? Bo folk začel dejansko šparat in bo gospodarska rast dvocifrno negativna?? Boste še imeli službo? Ali bo kakšen domino efekt od ljudi, ki imajo kredite in živijo iz rok v usta in ki 1 mesec ne bodo dobili plače - oziroma bodo, vendar bo zaradi tega firma raje zaprla vrata in čez 1 mesec ne bojo imeli več službe? Mislm, predstavljajte si na tisoče firm, ki imajo po 5 zaposlenih in 1 mesec ne zaslužijo nič, plače pa še vedno izplačajo - država naj bi prispevala 50% ampak po moje je to čisto nerealno, državna blagajna bo takoj na nuli. Pa firme, in takih gotovo ni malo, ki imajo nekaj 100 zaposlenih, imajo kredite, prostore v najemu, odvisni od tujih naročil, ki že itak poslujejo z minimalnimi dobički in se vse ustavi za 1 mesec.... miljon zgube v momentu. In tudi če preživijo prvi mesec, ne bojo štartal na 100% kot da ni blo nič, štart bo počasen, okrevanje dolgotrajno..... a kdo vidi kaj bolj svetlega??
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
  • zaklenil: BigWhale ()

Vazelin ::

Ja, gospodarska škoda bo neizmerna. Tako ali drugače. Bo pa to prišlo z "zamudo".
In vsi se bomo bali, kaj bo naslednjo zimo, ko bodo spet viroze v igri.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

call_cry-pto ::

Vse je za nekaj dobr. Ljudje zahodne civilizacije so vecinoma zgubili stik z naravo. Zivijo v ekranu. Je vsake tolk treba mal, da se zbudijo in zacnejo razmisljat se o drugih stvareh.

PreviousUser ::

call_cry-pto je izjavil:

Vse je za nekaj dobr. Ljudje zahodne civilizacije so vecinoma zgubili stik z naravo. Zivijo v ekranu. Je vsake tolk treba mal, da se zbudijo in zacnejo razmisljat se o drugih stvareh.


Jaz tudi upam, da se bo zgodil kak miselni preskok, čeprav močno dvomim.

Massacra ::

Vazelin je izjavil:

Ja, gospodarska škoda bo neizmerna. Tako ali drugače. Bo pa to prišlo z "zamudo".
In vsi se bomo bali, kaj bo naslednjo zimo, ko bodo spet viroze v igri.


Z zamudo pa bo prišlo (najverjetneje) tudi to:

https://www.google.com/amp/s/www.thesta...

mirzad ::

edina dobra stvar, ki lahko pride iz tega je, da nam rata sesut bogate, tako da vsi ostanite doma!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: XLapsus ()

Vazelin ::

mirzad je izjavil:

edina dobra stvar, ki lahko pride iz tega je, da nam rata sesut bogate, tako da vsi ostanite doma!

vprašanje je, kdo ima več hrane. ti ali bogati :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

call_cry-pto ::

mirzad je izjavil:

edina dobra stvar, ki lahko pride iz tega je, da nam rata sesut bogate, tako da vsi ostanite doma!

najbogatejsi imajo verjetno notranje informacije tko da bodo verjetno se bogatejsi

mirzad ::

Vazelin je izjavil:

mirzad je izjavil:

edina dobra stvar, ki lahko pride iz tega je, da nam rata sesut bogate, tako da vsi ostanite doma!

vprašanje je, kdo ima več hrane. ti ali bogati :D

jaz je sploh nimam veliko, ko mi zmanjka grem ropat

call_cry-pto je izjavil:

mirzad je izjavil:

edina dobra stvar, ki lahko pride iz tega je, da nam rata sesut bogate, tako da vsi ostanite doma!

najbogatejsi imajo verjetno notranje informacije tko da bodo verjetno se bogatejsi

za njih obstaja drugo zdravilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

Vazelin ::

jaz je sploh nimam veliko, ko mi zmanjka grem ropat

Bogati imajo lahko svojo vojsko. Ki jim čuvajo vhod v bunker. Kako boš šel mimo specialcev?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

;-) ::

kolk časa sploh lahko država prenese tak zastoj. mesec, dva mogoče, potem pa je treba ponovno vse zagnat neglede na posledice.

Vazelin ::

Sedaj lahko samo molim, da se mi ne pokvari avto. Potem sem mrzel in nemobilen.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

s1m0n ::

Odvisno kako sproti rešuje nastalo problematiko, ki jo tak zastoj prinaša...
Mesec verjetno brez večjih posledic (no dolgoročnih), dva težje več pa hmm bo pokazal čas.

Miki N ::

Ker sami niste sposobni rešiti zadev in ste blokirani v strahu vas bomo rešili rekreativci, šopingarji, vrtičkarji in prebijalci karanten: dodobra vas bomo precepili.

Ker če ukrepi uspejo ste lahko sigurni, da bodo kmalu zagnani še ob manj nevarnih okužbah ali pogosteje. To bo postala neka "stalnica", ki se bo končala v revščini in jamranju, če vas ne okužimo. Žal drugače ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mirzad ::

Vazelin je izjavil:

jaz je sploh nimam veliko, ko mi zmanjka grem ropat

Bogati imajo lahko svojo vojsko. Ki jim čuvajo vhod v bunker. Kako boš šel mimo specialcev?

ne bom sam, veliko nas bo, tudi ti!

;-) je izjavil:

kolk časa sploh lahko država prenese tak zastoj. mesec, dva mogoče, potem pa je treba ponovno vse zagnat neglede na posledice.

glede na to da že zdaj eni pravijo, da je bolje, če bi pustili, da pač pomre par % ljudi, kj preveč dolgo ne, ko bo imelo dovolj ljudi zadost, bojo pač nehali upoštevat navodila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

RedDrake ::

Vazelin je izjavil:

Sedaj lahko samo molim, da se mi ne pokvari avto. Potem sem mrzel in nemobilen.

Eni so se mi pa smejali, zakaj imam tri avtomobile ...

anketar ::

based car hoarder

a avant 2 go deluje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

BBB ::

Verjetno bodo centralne banke ustvarile denar s posojili za vlaganje v gospodarstvo, da bi ga zagnale. Če bo tako, bo nastala inflacija, morda hiperinflacija - denar bo izgubil vrednost - temu se reče kraja vrednosti denarja tistim, ki imajo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BBB ()

GregiB ::

Bo verjetno že 14 dnevni kolaps potrošnje, kaj šele 1 mesec povzročil ogromno podjetjem hude likvidnostne težave. RS izvozi na mesec cca. 3 mlr. € blaga oz cca 150 mio € na dan. Približno toliko ustvarimo v RS tudi dodane vrednosti (ki jo je treba seveda plačati z prihodki iz prodaje). MGRT pripravlja ukrepe za zajezitev ekonomskih učinkov preko SID banke v višini 800 mio €, a povedano drugače, 600 mio € že dostopnih sredtev bo znižala kriterije za pridobitev in dodala 200 mio €. Me skrbi, da to vse skupaj niti približno ne bo dovolj. S tega vidika tako čudno pride naprej pozivanje sindikatov in posameznih odločevalcev, naj podjetja svojo dejavnost enostavno ustavijo za par tednov. V podjetjih PMSM zalog denarja ni, subvencije pa pre nizke za takšen šok...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Avenger ::

Iz prve roke - firma ki se ukvarja z vodovodnimi inštalacijami, ki jim gre dobro in niso zadolženi imajo nad miljon prometa pravijo, da lahko zdržijo 1,5 do max 2 meseca. Kaj je z nekom, ki mu gre samo ok, ne vem. Tri tedne? Nekdo, ki mu ni šlo prav dobro bolje da danes zapre.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

dild0idis ::

Avenger je izjavil:

Iz prve roke - firma ki se ukvarja z vodovodnimi inštalacijami, ki jim gre dobro in niso zadolženi imajo nad miljon prometa pravijo, da lahko zdržijo 1,5 do max 2 meseca. Kaj je z nekom, ki mu gre samo ok, ne vem. Tri tedne? Nekdo, ki mu ni šlo prav dobro bolje da danes zapre.


Kar nekaj podjetij bo moralo zapret vrata, posebaj tisti, ki imajo več zaposlenih.

Tle bo država in EU nekaj morala narediti.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Drevesce ::

Še dobro, da se je Adria že prej sesula.

mirzad ::

Drevesce je izjavil:

Še dobro, da se je Adria že prej sesula.

še dobro da je nismo reševali, bi ekstra butasto izpadli

LeQuack ::

mirzad je izjavil:

edina dobra stvar, ki lahko pride iz tega je, da nam rata sesut bogate, tako da vsi ostanite doma!


Bogati so si izboril da je treba še vedno hodit v službe in delat profit.
Quack !

Glugy ::

Bistvena so človeška življenja gospodarstvo se bo prej al slej pobralo. Ja bo trajal ampak bo za preživet če bomo virus preživel kolikor se le da brez žrtev in okuženja ranljivejših skupin s tem da zaščitimo sebe zaščitimo ranljivejše skupine. Varovanje življenj je prva skrb...gospodarstvo bo skrb po tem ko gremo čez tole. Bo že. Seveda bodo nastajal problemi ampak čas bo vse popucal. Tud probleme v gospodarstvu. Sicer pa je težko govorit kakšne bodo posledice ker ne vemo koliko časa bo trajal vseskupaj; je prezgodaj o tem govorit.

s1m0n ::

Trajalo bo približno tako dolgo dokler večina ni prekužena drugače se nikakor ne izide.
Zdaj to lahko traja mesece/leto bolje, da to čim bolj razvlečemo, da bo pomoč možna vsem, ki bodo imeli resne težave.

Vice ::

LeQuack je izjavil:

mirzad je izjavil:

edina dobra stvar, ki lahko pride iz tega je, da nam rata sesut bogate, tako da vsi ostanite doma!


Bogati so si izboril da je treba še vedno hodit v službe in delat profit.


Dejte odpoved in bodite doma... Ne vem kje je tukaj problem...

Vice ::

s1m0n je izjavil:

Trajalo bo približno tako dolgo dokler večina ni prekužena drugače se nikakor ne izide.
Zdaj to lahko traja mesece/leto bolje, da to čim bolj razvlečemo, da bo pomoč možna vsem, ki bodo imeli resne težave.


Trajalo bo približno dva meseca, če bo sreča... vendar lahko zaradi kretenov, ki jim je vseeno za druge, najmanj štiri. Da pa gospodarstvo zalaufa nazaj pa je letos nemogoče pričakovat.

dronyx ::

s1m0n je izjavil:

Trajalo bo približno tako dolgo dokler večina ni prekužena drugače se nikakor ne izide.
Zdaj to lahko traja mesece/leto bolje, da to čim bolj razvlečemo, da bo pomoč možna vsem, ki bodo imeli resne težave.

To je potem teh nemških 70% populacije, kar pri nas pomeni 1,4 MIO ljudi. Predstavljaj si sedaj kako moraš upočasniti in na koliko časa razvleči potek te bolezen, da 5% tistih, ki potrebujejo pomoč respiratorjev ne preseže naših 167 oziroma menda samo 30 prostih trenutno (te naprave potrebujejo tudi nekateri drugi bolniki, ne samo covid-19). Mi smo naredili skoraj popolni shutdown (vsaj 7 dni prepozno sicer po moje) ravno zaradi tega, da ne zmanjka prehitro postelj na intenzivni negi in aparatur. Tako preživet se ne da leta, ker potem bo število mrtvih zaradi raznih drugih vzrokov (nasilje, nedostopnost zdravil, splošno pomanjkanje...) močno preseglo število umrlih zaradi okužbe z virusom sars-cov-2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Okapi ::

Vice je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Trajalo bo približno tako dolgo dokler večina ni prekužena drugače se nikakor ne izide.
Zdaj to lahko traja mesece/leto bolje, da to čim bolj razvlečemo, da bo pomoč možna vsem, ki bodo imeli resne težave.


Trajalo bo približno dva meseca, če bo sreča... vendar lahko zaradi kretenov, ki jim je vseeno za druge, najmanj štiri. Da pa gospodarstvo zalaufa nazaj pa je letos nemogoče pričakovat.

Se bojim, da ti stvari niso čisto jasne. Hitreje kot se bo okužba širila, prej bo epidemije konec.

s1m0n ::

To mi je popolnoma jasno, a to za zdravstvo ni izhod... Tu je pomembno, da gre ta potek počasneje kot pa hitreje (no ali pa vsaj tako hitro, da ne zmanjka kapacitet)

Phantomeye ::

folk se ne zaveda, da vsaka postla, ki jo zasede koronabolnik, pomeni postelja manj za druge bolnike.

dronyx ::

s1m0n je izjavil:

To mi je popolnoma jasno, a to za zdravstvo ni izhod... Tu je pomembno, da gre ta potek počasneje kot pa hitreje (no ali pa vsaj tako hitro, da ne zmanjka kapacitet)

Za zdravstvo je daleč najpomembneje da ne pride do navala kritično bolnih, ki potrebujejo intenzivno nego. Ali je takih z blažjimi simptomi 100 ali 1000 je vseeno, saj z njimi nimajo opravka, če so doma v karanteni. Torej ni pomembno samo upočasniti širjenje epidemije, morda še bolj pomembno je zaščititi rizične skupine, ki statistično največ prispevajo k obremenitvi zdravstva. Če se okuži samo nekaj domov za ostarele imaš lahko takoj več sto ljudi na intenzivni. Če ostanejo v povprečju na aparatih tri tedne si lahko predstavljaš situacijo v Italiji. V tujini so tudi primeri, ko se je okužila skoraj cela bolnišnica.

Tule pa moje doživljanje današnjega dne, kako v praksi izgleda kolektivna psihoza!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Vice ::

Okapi je izjavil:

Vice je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Trajalo bo približno tako dolgo dokler večina ni prekužena drugače se nikakor ne izide.
Zdaj to lahko traja mesece/leto bolje, da to čim bolj razvlečemo, da bo pomoč možna vsem, ki bodo imeli resne težave.


Trajalo bo približno dva meseca, če bo sreča... vendar lahko zaradi kretenov, ki jim je vseeno za druge, najmanj štiri. Da pa gospodarstvo zalaufa nazaj pa je letos nemogoče pričakovat.

Se bojim, da ti stvari niso čisto jasne. Hitreje kot se bo okužba širila, prej bo epidemije konec.


Tebi je še manj

djabi ::

call_cry-pto je izjavil:

Vse je za nekaj dobr. Ljudje zahodne civilizacije so vecinoma zgubili stik z naravo. Zivijo v ekranu. Je vsake tolk treba mal, da se zbudijo in zacnejo razmisljat se o drugih stvareh.


Dvomim, da bo tako hitro prišlo do spremembe v razmišljanju. Za to morajo izginiti še generacije.

Popravek: aja, ups ravno to se zdaj dogaja.

Okapi je izjavil:

Se bojim, da ti stvari niso čisto jasne. Hitreje kot se bo okužba širila, prej bo epidemije konec.


Nope. Točno o tem razmišljajo v Veliki Britaniji (dejansko bi oni samo "okužili" ljudi). Posledice tega bodo katastrofalne. Še bolj od mrtvega gospodarstva.

https://www.rtvslo.si/stevilke/izolacij...

Raje okužba zdaj kot pa naslednje leto

Britanci so se vsaj v prvih dneh obnašali drugače. Njihov načrt ni bil aktiven, ampak naj bi predvideval, da virusa ne zaustavljajo, z njim naj bi se okužil večji del prebivalstva, ki bi s tem ustvaril kolektivno imunost, še bolj pomembno pa preprečil morebitni drugi val, ki bi se lahko pojavil naslednje leto in bi zahteval še več življenj.
Upanje, da bi toplejše vreme prineslo obrat, a znanstveniki so previdni

Hibberd: To ni najboljša rešitev

"Načrt, s katerim bi se okužil (in upajmo tudi ozdravil) tako velik del ljudi, me skrbi, ne vem, če je to najboljša možna rešitev," je bil v petek za Guardian previden Martin Hibberd, profesor nalezljivih bolezni iz Londona.

Sicer pa naj vsak na sebi testira, a ne? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

mirzad ::

Phantomeye je izjavil:

folk se ne zaveda, da vsaka postla, ki jo zasede koronabolnik, pomeni postelja manj za druge bolnike.

pomoje se gre bolj za to da vejo, pa jim je vseeno

"Načrt, s katerim bi se okužil (in upajmo tudi ozdravil) tako velik del ljudi, me skrbi, ne vem, če je to najboljša možna rešitev," je bil v petek za Guardian previden Martin Hibberd, profesor nalezljivih bolezni iz Londona.

problem je da dobre rešitve ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

dronyx ::

djabi je izjavil:

Sicer pa naj vsak na sebi testira, a ne? ;)

Ja, to je nekakšen Leap of faith. Okužiš se z virusom, po možnosti preživiš in imaš potem mir. Lahko poceni potuješ po svetu, saj si drugi še dolgo ne bodo upali, na trgu dela si bolj konkurenčen, ker te ne bo pobralo naslednje leto ob ponovitvi epidemije in še marsikaj bi se našlo. Svet se bo tako razdelil na tiste, ki so covid-19 preboleli in tiste, ki še niso.

Če nisi starejši od recimo 60 let in nimaš neke kronične bolezni je edini pomislek proti tej možnosti ta, da obstaja več verzij virusa sars-cov-2 in da če preboliš eno verzijo, lahko zboliš za drugo.

djabi je izjavil:

Britanci so se vsaj v prvih dneh obnašali drugače. Njihov načrt ni bil aktiven, ampak naj bi predvideval, da virusa ne zaustavljajo, z njim naj bi se okužil večji del prebivalstva, ki bi s tem ustvaril kolektivno imunost, še bolj pomembno pa preprečil morebitni drugi val, ki bi se lahko pojavil naslednje leto in bi zahteval še več življenj.

V bistvu potem najbolje da odprejo velike centre za samookužbe in potem mlajše in nerizične namerno okužijo in držijo nadzorovano v karanteni, dokler niso več prenašalci. S tem se bazen potencialnih žrtev virusu čez čas bistveno zmanjša. Problem nenadzorovanega širjenja okužbe je v tem, da ne vedo točno, kako se zadeva širi po populaciji, kdo bo zanesel virus v dom za osttrele, bolnišnico...Če bo okuženih veliko bo statistična verjetnost tega dogodka toliko večja. Ampak kdo sem jaz da bi jih to lahko učil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Vice ::

djabi je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Vse je za nekaj dobr. Ljudje zahodne civilizacije so vecinoma zgubili stik z naravo. Zivijo v ekranu. Je vsake tolk treba mal, da se zbudijo in zacnejo razmisljat se o drugih stvareh.


Dvomim, da bo tako hitro prišlo do spremembe v razmišljanju. Za to morajo izginiti še generacije.

Popravek: aja, ups ravno to se zdaj dogaja.

Okapi je izjavil:

Se bojim, da ti stvari niso čisto jasne. Hitreje kot se bo okužba širila, prej bo epidemije konec.


Nope. Točno o tem razmišljajo v Veliki Britaniji (dejansko bi oni samo "okužili" ljudi). Posledice tega bodo katastrofalne. Še bolj od mrtvega gospodarstva.

https://www.rtvslo.si/stevilke/izolacij...

Raje okužba zdaj kot pa naslednje leto

Britanci so se vsaj v prvih dneh obnašali drugače. Njihov načrt ni bil aktiven, ampak naj bi predvideval, da virusa ne zaustavljajo, z njim naj bi se okužil večji del prebivalstva, ki bi s tem ustvaril kolektivno imunost, še bolj pomembno pa preprečil morebitni drugi val, ki bi se lahko pojavil naslednje leto in bi zahteval še več življenj.
Upanje, da bi toplejše vreme prineslo obrat, a znanstveniki so previdni

Hibberd: To ni najboljša rešitev

"Načrt, s katerim bi se okužil (in upajmo tudi ozdravil) tako velik del ljudi, me skrbi, ne vem, če je to najboljša možna rešitev," je bil v petek za Guardian previden Martin Hibberd, profesor nalezljivih bolezni iz Londona.

Sicer pa naj vsak na sebi testira, a ne? ;)


Da bi bil po okužbi bolj odporen je trenutno samo teorija. Kot tudi to, da se "težje" okužiš, če si že bil je čisto filozofiranje nekaterih... Okužiti vse je polomija za gospodarsvo saj nobena država ni sposobna zdraviti več kot 1% prebivalstva. Primer ITA ko ni sposobna obvladovati niti 1%, primer SLO ko smo zapolnili že 70% kritičnih kapacitet....

Po drugi strani imaš Singapur, zajezitev na polno in so rešeni v dobrem mesecu... gospodarstvo pa dela na polno...

80173s ::

To bo se zanimivo, yup.

Interesting times ahead.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

dronyx ::

80173s je izjavil:

Interesting times ahead.

Verjetno to ni najbolj posrečen izraz za čas, ki prihaja! ;)

lexios ::

Glugy je izjavil:

Ja bo trajal ampak bo za preživet če bomo virus preživel kolikor se le da brez žrtev in okuženja ranljivejših skupin s tem da zaščitimo sebe zaščitimo ranljivejše skupine. Varovanje življenj je prva skrb...gospodarstvo bo skrb po tem ko gremo čez tole. Bo že.


Zdravstveni sistem bo kolapsiral. En kup folka bo na sociali! En kup folka že zdj živi iz rok v usta. Predvsem mlajši in upokojenci. Za besedo gospodarstvo, se ravno tako "skrivajo" življenja ljudi in ranljive skupine! Bo že!

Ko so vse socialno šibke v prejšnji krizi še dodatno zaj... "banke", v zahvalo upokojenci in socialno šibki na bankah sedaj ne dobijo posojil - kot da so oni najemali miljionske kredite in napihovali oz. povzročili pok balona. Bo že! Nič se niste naučili v zadnjih 10 letih! Nič!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

dronyx ::

Verjetno bo potrebno po tej epidemiji marsikaj na novo redifinirati in določiti drugačne prioritete. Recimo narava je sama tudi tokrat našla rešitev za problem globalnega segrevanja in onesnaževanja okolja. To, kar se niso bili politiki sposobni zmeniti leta je uspelo enemu virusu premera 120 nano metrov. V prihodnje bodo številni namesto na dopust na drug konec sveta odšli kam bližje. Tudi vprašanje ali res potrebujemo namerno delati slabe izdelke, da lahko potem ves čas nekaj proizvajamo in onesnažujemo s tem okolje? Trenuten gospodarski sistem je "fine tuned" za morda par % populacije in izjemno v škodo planetu, ki je naš dom in ostalim živim bitjem. Ne bi ustvarili raje sistema, ki bo v korist 90% prebivalcem brez da povzročamo preveliko škodo vsem ostalim s katerim si planet delimo?

In tako dalje, da ne bom izpadel kot pridigar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mirzad ::

Vice je izjavil:

djabi je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Vse je za nekaj dobr. Ljudje zahodne civilizacije so vecinoma zgubili stik z naravo. Zivijo v ekranu. Je vsake tolk treba mal, da se zbudijo in zacnejo razmisljat se o drugih stvareh.


Dvomim, da bo tako hitro prišlo do spremembe v razmišljanju. Za to morajo izginiti še generacije.

Popravek: aja, ups ravno to se zdaj dogaja.

Okapi je izjavil:

Se bojim, da ti stvari niso čisto jasne. Hitreje kot se bo okužba širila, prej bo epidemije konec.


Nope. Točno o tem razmišljajo v Veliki Britaniji (dejansko bi oni samo "okužili" ljudi). Posledice tega bodo katastrofalne. Še bolj od mrtvega gospodarstva.

https://www.rtvslo.si/stevilke/izolacij...

Raje okužba zdaj kot pa naslednje leto

Britanci so se vsaj v prvih dneh obnašali drugače. Njihov načrt ni bil aktiven, ampak naj bi predvideval, da virusa ne zaustavljajo, z njim naj bi se okužil večji del prebivalstva, ki bi s tem ustvaril kolektivno imunost, še bolj pomembno pa preprečil morebitni drugi val, ki bi se lahko pojavil naslednje leto in bi zahteval še več življenj.
Upanje, da bi toplejše vreme prineslo obrat, a znanstveniki so previdni

Hibberd: To ni najboljša rešitev

"Načrt, s katerim bi se okužil (in upajmo tudi ozdravil) tako velik del ljudi, me skrbi, ne vem, če je to najboljša možna rešitev," je bil v petek za Guardian previden Martin Hibberd, profesor nalezljivih bolezni iz Londona.

Sicer pa naj vsak na sebi testira, a ne? ;)


Da bi bil po okužbi bolj odporen je trenutno samo teorija. Kot tudi to, da se "težje" okužiš, če si že bil je čisto filozofiranje nekaterih... Okužiti vse je polomija za gospodarsvo saj nobena država ni sposobna zdraviti več kot 1% prebivalstva. Primer ITA ko ni sposobna obvladovati niti 1%, primer SLO ko smo zapolnili že 70% kritičnih kapacitet....

Po drugi strani imaš Singapur, zajezitev na polno in so rešeni v dobrem mesecu... gospodarstvo pa dela na polno...

ko preboliš si odporen https://www.biorxiv.org/content/10.1101...

WizzardOfOZ ::

mirzad je izjavil:

ko preboliš si odporen https://www.biorxiv.org/content/10.1101...


Tukaj trdijo da ne in da je kar nekaj primerov, ko so spet zboleli:
https://www.forbes.com/sites/brucelee/2...

CDC: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc...
Q: Can people who recover from COVID-19 be infected again?

A: The immune response to COVID-19 is not yet understood. Patients with MERS-CoV infection are unlikely to be re-infected shortly after they recover, but it is not yet known whether similar immune protection will be observed for patients with COVID-19.

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

dronyx je izjavil:

Verjetno bo potrebno po tej epidemiji marsikaj na novo redifinirati in določiti drugačne prioritete.

Moja projekcija: po tej epidemiji ne bo nič na novo definirano in nobene drugačne prioritete ne bodo določene. V naslednjih nekaj mesecih se bodo pojavila cepiva (se že pojavljajo) in učinkovita zdravila (se že pojavljajo). Novega vala naslednje leto v zahodnem svetu ne bo, ker bodo ljudje cepljeni. Za tretji svet, kjer ne bo denarja za cepiva, bomo zamižali na vsa tri očesa, to smo že sedaj gladko izvežbani. Naslednje leto ob tem času bomo na spletnih straneh velikih korporacij že brali običajne vizije: naš cilj je povečati pretovor ... povečati prevoz ... povečati proizvodnjo ... povečati dobiček ... za 15% na leto v naslednjih 5 letih, bla bla bla.
Če ne bo vse tako kot pravim, ti častim pladenj krofov. Če bova živa. Kar itak bova.

dronyx ::

Če bi res lahko obstajal virus, s katerim se lahko neprestano okužiš in ima smrtnost 3%, potem nas na tem planetu nikdar ne bi bilo, saj do te faze nikdar ne bi prišli. Razen če je to po toliko milijardah let evolucije prvi tak primer in pomeni konec naše vrste. Ampak to je pa po moje neumnost.

vostok_1 ::

80173s je izjavil:

To bo se zanimivo, yup.

Interesting times ahead.


Jz sem malo drugače formiral zadnjo poved.
Poglej podpis.

@Okapi

Prej ko se okužimo, prej mine. Morda res, ampak to je balancing act. Zdravstvo-ekonomija-življenje
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Okapi ::

Jaz sem odgovarjal tistemu, ki je rekel, da bo trajalo dlje, če ljudje ne bodo upoštevali navodil.

WizzardOfOZ ::

Okapi je izjavil:

Jaz sem odgovarjal tistemu, ki je rekel, da bo trajalo dlje, če ljudje ne bodo upoštevali navodil.


Jih je kar nekaj, ki ne upoštevajo navodil, tako da pri nas na šihtu smo se v petek poslovili v smislu: "se vidimo enkrat poleti!" (večina nas dela na polno od doma že od prejšnjega tedna)

80173s ::

dronyx je izjavil:

80173s je izjavil:

Interesting times ahead.

Verjetno to ni najbolj posrečen izraz za čas, ki prihaja! ;)


Je. Mislm, da je ustrezen. As in a curse - "May you live in interesting times."
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Covid-19 epidemija lažna? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12611022 (8594) vostok_1

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36941558 (26345) AndrejO

Več podobnih tem