» »

Platišča Audi A3 ET

Platišča Audi A3 ET

Majk3213sroc ::

Pozdravljeni!
Na Audiju A3 2008 imam serijsko platišča 6,5x16 ET50 5x112. Letne bom dal na 17 col in sem našel res ene lepe feltne(za mene) in me sedaj zanima glede ET-ja. Sprednje gume imajo dosti manj prostora na ven kot zadnje(cca 1cm sprednje in 3 cm zadnje). Za te platišča, ki sem jih našel na netu mi vrže ven za moj avto z ET35 in ET48. Ali je priporočljivo da dam zadaj ET35 in spredaj ET48, ker za spredaj ET35 ne bi šlo, zadaj pa mislim da bi.

Hvala!

modelno1 ::

Glede na podatke na https://www.wheel-size.com/, rabiš kvečjemu večji ET. Sicer pa poglej v homologacijo, verjetno imaš že homologirano kakšno 17" feltno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

IL_DIAVOLO ::

Zagotovo je boljse, da zadnje gume gledajo bolj ven, kot sprednje.

Majk3213sroc ::

Da imam. In sicer

205/55/16
205/50/17
225/45/17
Nisem pa našel podatka za ET. Lahko pa da sem jaz tok.....da ne najdem.

Hvala!

Majk3213sroc ::

Čudno se mi zdi, po internetu so povsod odstopanja v informacijah glede ETja. Uradno je 56 za 17 col, ko pa zbiraš znamko in model avta na straneh kjer prodajajo platišča pa mi ven vrže vse od 35 pa do 52 ET.

IL_DIAVOLO ::

Jaz bi dal gor čimmanjši ET, ker tako gleda felgna ven. Lepši izgled in lepša lega.

brbr21 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zagotovo je boljse, da zadnje gume gledajo bolj ven, kot sprednje.
Hm... zakaj že? Da si prvi na vasi?

MMG Ravno A3 ima spredaj širši kolotek kot zadaj.

brbr21 ::

Majk3213sroc je izjavil:

Pozdravljeni!
Na Audiju A3 2008 imam serijsko platišča 6,5x16 ET50 5x112. Letne bom dal na 17 col in sem našel res ene lepe feltne(za mene) in me sedaj zanima glede ET-ja. Sprednje gume imajo dosti manj prostora na ven kot zadnje(cca 1cm sprednje in 3 cm zadnje). Za te platišča, ki sem jih našel na netu mi vrže ven za moj avto z ET35 in ET48. Ali je priporočljivo da dam zadaj ET35 in spredaj ET48, ker za spredaj ET35 ne bi šlo, zadaj pa mislim da bi.

Hvala!


Za pravi ET podatek boš moral navesti kar točno za kateri model gre. Je med 1.4 in RS3 precejšnja razlika v podatkih.
Ker se večini ne sanja kaj je vozna dinamika podvozja in kako posamezni parametri vplivajo na vožnjo, svetujem, da se držiš tovarniško priporočenih vrednosti. Da ne bo presenečenj, ko boš na cesti preizkušal meje ali reševal napako drugega. Naj ne bo lepota pred varnostjo.

Majk3213sroc ::

Gre za AUDI A3 Hatchback 1.9TDI DPF Attraction 2008.

brbr21 ::

Uradna dokumentacija za 17" pravi 225/45 R17 ET50, kar imaš tudi v homologaciji. Druge opcije bo moral proizvajalec platišč s svojo homologacijo pokriti.
Če želiš širiti kolotek, pazi na nastavitev optike.

val46 ::

pa pazi, da če boš že to počel (širil kolotek), glej da ne bo guma gledala ven iz blatnika. Guma mora bit pokrita z blatnikom, sicer boš imel težave s policisti in nato še s tehničnim.

Majk3213sroc ::

Mislim da če dam gor 225/45/R17 z 7.5x17 ET48 5x112 ne bi smel bit tak problem. Če prav razumem uradne mere so priporočene, kar pa ne pomeni da ostale(praktično gledano) ne grejo gor. Saj tisti, ki imajo avto res "hud" za videt niti slučajno nimajo standardnih mer.
Ali se motim :)

IL_DIAVOLO ::

Tu mas eno temo, ti mogoče pomaga:

https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...

val46 ::

Ne Majk, uradne mere niso priporočene, ampak zahtevane. No, vsaj kar se dimenzije gum tiče. Vsaka mera, ki odstopa od napisanega na homologaciji, je za policijo kršitev in posledično ti kazen ter položnica ne uide. Poleg tega te policaj lahko napoti na izredni tehnični pregled in če tam ugotovijo nepravilnosti, je kar huda kazen(do 1200€). Govorim o dimenzijah gum, na ET se ti ravno nihče ne bo vtikal, dokler gume ne bodo gledale iz pod blatnikov. Tisti, ki imajo za tvoje pojme tak "hud" avto za videt pa, ali se jim po domače povedano, fučka, kaj bodo policisti naredili, če jih ustavijo, ali pa so peljali avto na homologacijo, kjer so jim te "hude" nadgradnje naknadno vpisali v homologacijski kartonček.

Majk3213sroc ::

Kar se tiče mer gum vse razumem, 225/45/R17 imam homologirano, in 7.5x17 ET56. Ne razumem pa, ko grem na konfiguratorje na straneh mi vrže za moj avto skoraj vse razen ET56. Hočem reči da gredo gor tudi platišča in gume z manjšim ETjem pa vseeno ne štrlijo ven iz blatnikov.

Primer te strani in konfiguratorja:

https://avto.liderpnevmatik.si/alu-plat...

val46 ::

Zato ker konkretno ta konfigurator, ki si ga podal v linku, gleda samo dimenzijo(R17 in razmak med vijaki), ne gleda oz. ne razvršča pa po ET. Najdi kakega, ki tudi to omogoča in boš videl, da bo takoj cca 80% manj zadetkov kakšne feltne pridejo prav za tvoj A3. Tu na tem linku so mere za vsa vozila, ki imajo enak razmak med vijaki, teh vozil je pa poleg tvojega A3 še en cel kup. Sicer maš pa na tistem linku tudi njihov kontakt, tako da bo najboljše, če kar njih kontaktiraš in poveš svoje želje, pa ti bodo poslali ponudbo oz. povedali, kakšne feltne pridejo v poštev za tvoj avto.

Majk3213sroc ::

Hvala! Sepravi, da imajo praktično vsi konfiguratorij to napako in so neuporabni žal. Vsaj jaz nisem zasledil drugače.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9720137 (5036) Morison
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6310368 (6835) šernk
»

Lita platišča - Da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538335 (6346) St235
»

platišča in ET

Oddelek: Na cesti
81958 (1793) morosito
»

Jeklena vs. ALU platišča pozimi

Oddelek: Loža
177526 (6914) Nejc Pintar

Več podobnih tem