» »

Ohranitev plače direktorja javnega zavoda po prenehanju vodstvene funkcije?

Ohranitev plače direktorja javnega zavoda po prenehanju vodstvene funkcije?

Temo vidijo: vsi

Sheteentz ::

Delam v javnem sektorju in sodelavci me na vsak način skušajo prepričati, da bivši direktorji po prenehanju opravljanja vodstvene funkcije ohranijo plače, ki so jo imeli za časa opravljanja te funkcije. Meni se zdi to pravilo naravnost kretensko. Da bi nekdo, ki je bil šef neke ustanove, po prenehanju te pozicije vse do penzije prejemal direktorsko plačo se mi zdi navadna kraja davkoplačevalskega denarja.

Ve kdo kaj več o tem ali gre za še en urbani mit o pretirani porabi denarja v javnem sektorju?

klemenSLO ::

Zanimivo vprašanje.
Mislim da je v osnovi tako, da če delavca prezaposlijo na drugo DM ti ne morejo znižati plače če je drugo DM manj plačano.
Za direktorje je pa to verjetno drugače ker je to funkcija ki je vezana na mandat.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Sheteentz je izjavil:

Delam v javnem sektorju in sodelavci me na vsak način skušajo prepričati, da bivši direktorji po prenehanju opravljanja vodstvene funkcije ohranijo plače, ki so jo imeli za časa opravljanja te funkcije. Meni se zdi to pravilo naravnost kretensko. Da bi nekdo, ki je bil šef neke ustanove, po prenehanju te pozicije vse do penzije prejemal direktorsko plačo se mi zdi navadna kraja davkoplačevalskega denarja.

Ve kdo kaj več o tem ali gre za še en urbani mit o pretirani porabi denarja v javnem sektorju?


V osnovi je to urbani mit, ker direktroji so funkcionarji, ki so na določeno funkcijo in s tem plačni razred imenovani za omejen čas trajanja. Sodijo v ti plačno skupino B.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

WhiteAngel ::

Odvisno od pogodbe o zaposlitvi. Pri šolah in ravnateljih je recimo tako, da za ravnateljevanje dobijo dodatek k plači. Ko niso več ravnatelji, tega dodatka ni več.

St235 ::

WhiteAngel je izjavil:

Odvisno od pogodbe o zaposlitvi. Pri šolah in ravnateljih je recimo tako, da za ravnateljevanje dobijo dodatek k plači. Ko niso več ravnatelji, tega dodatka ni več.


Pogodba o zaposlitvi v javnem sektroju ne sme delavcu dati več pravic, kot mu izhajajo iz plačnega sistema javnih uslužbencev.

Sheteentz ::

klemenSLO je izjavil:

Zanimivo vprašanje.
Mislim da je v osnovi tako, da če delavca prezaposlijo na drugo DM ti ne morejo znižati plače če je drugo DM manj plačano.

Kje pa bi izvirala logika takšnega ravnanja, oz. na kakšen način bi ti lahko kar povišali plačo, če greš, recimo iz DM s 45. plačnim razredom na DM s 40. plačnim razredom?

St235 je izjavil:


V osnovi je to urbani mit, ker direktroji so funkcionarji, ki so na določeno funkcijo in s tem plačni razred imenovani za omejen čas trajanja. Sodijo v ti plačno skupino B.

Me lahko okvirno napotiš na zakonska določila, kjer bi bilo napisanega kaj več o tem? Je tukaj glavni Zakon o delovnih razmerjih, ali kakšna kolektivna pogodba?

Phantomeye ::

Sheteentz je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Zanimivo vprašanje.
Mislim da je v osnovi tako, da če delavca prezaposlijo na drugo DM ti ne morejo znižati plače če je drugo DM manj plačano.

Kje pa bi izvirala logika takšnega ravnanja, oz. na kakšen način bi ti lahko kar povišali plačo, če greš, recimo iz DM s 45. plačnim razredom na DM s 40. plačnim razredom?

St235 je izjavil:


V osnovi je to urbani mit, ker direktroji so funkcionarji, ki so na določeno funkcijo in s tem plačni razred imenovani za omejen čas trajanja. Sodijo v ti plačno skupino B.

Me lahko okvirno napotiš na zakonska določila, kjer bi bilo napisanega kaj več o tem? Je tukaj glavni Zakon o delovnih razmerjih, ali kakšna kolektivna pogodba?


V JU greš teoretično s plačo samo navzgor. Torej če te premestijo na slabše delovno mesto obdržiš plačni razred, ki si si ga prislužil. Osebno sicer ne poznam dobro teh stvari - v smislu, kakšni so kriteriji.

Poznam pa primere, kjer je nekdo iz posekretarja nazadoval nazaj na višjega svetovalca, ker se je sprl z direktorjem. Ampak plačo je pa menda obdržal.

St235 ::

Sheteentz je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Zanimivo vprašanje.
Mislim da je v osnovi tako, da če delavca prezaposlijo na drugo DM ti ne morejo znižati plače če je drugo DM manj plačano.

Kje pa bi izvirala logika takšnega ravnanja, oz. na kakšen način bi ti lahko kar povišali plačo, če greš, recimo iz DM s 45. plačnim razredom na DM s 40. plačnim razredom?

St235 je izjavil:


V osnovi je to urbani mit, ker direktroji so funkcionarji, ki so na določeno funkcijo in s tem plačni razred imenovani za omejen čas trajanja. Sodijo v ti plačno skupino B.

Me lahko okvirno napotiš na zakonska določila, kjer bi bilo napisanega kaj več o tem? Je tukaj glavni Zakon o delovnih razmerjih, ali kakšna kolektivna pogodba?


Kljucna dokumenta sta zakon o javn8h usluzbencih in Zakon o sistemu plač v javnem sektorju.

Drugace pa ima Ministrstvo za javno upravo ogromno zbranega na svojih straneh.
https://www.gov.si/teme/usluzbenski-sis...

Sheteentz ::

Phantomeye je izjavil:


V JU greš teoretično s plačo samo navzgor. Torej če te premestijo na slabše delovno mesto obdržiš plačni razred, ki si si ga prislužil. Osebno sicer ne poznam dobro teh stvari - v smislu, kakšni so kriteriji.

Poznam pa primere, kjer je nekdo iz posekretarja nazadoval nazaj na višjega svetovalca, ker se je sprl z direktorjem. Ampak plačo je pa menda obdržal.

A je to sploh zakonito? Prejemanje plače, ki ni skladno z delovnim mestom?

Vazelin ::

Torej če prav razumem si lahko senior dev v 40 plačnem razredu. Ali zdravnik v 55em.
Potem se ti ne da vec in greš mešat na eno manj zahtevno delo in še vedno vlečeš senior devovsko oz. Zdravniško plačo?8-O
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vilicarist ::

Vazelin je izjavil:

Torej če prav razumem si lahko senior dev v 40 plačnem razredu. Ali zdravnik v 55em.
Potem se ti ne da vec in greš mešat na eno manj zahtevno delo in še vedno vlečeš senior devovsko oz. Zdravniško plačo?8-O

Kaj še čakaš
bmw = brings me women

Vazelin ::

Nič ne čakam. Je pa absurdno, če je res tako
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Sheteentz ::

Če pravi Lakotnik, da je to nemogoče, potem mu kar verjamem.

Me pa zanima, kdaj in zakaj se je razvil ta mit glede javnega sektorja o ohranitvi direktorskih plač po prekinitvi direktorskega mesta.

WizzardOfOZ ::

St235 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Delam v javnem sektorju in sodelavci me na vsak način skušajo prepričati, da bivši direktorji po prenehanju opravljanja vodstvene funkcije ohranijo plače, ki so jo imeli za časa opravljanja te funkcije. Meni se zdi to pravilo naravnost kretensko. Da bi nekdo, ki je bil šef neke ustanove, po prenehanju te pozicije vse do penzije prejemal direktorsko plačo se mi zdi navadna kraja davkoplačevalskega denarja.

Ve kdo kaj več o tem ali gre za še en urbani mit o pretirani porabi denarja v javnem sektorju?


V osnovi je to urbani mit, ker direktroji so funkcionarji, ki so na določeno funkcijo in s tem plačni razred imenovani za omejen čas trajanja. Sodijo v ti plačno skupino B.


Odvisno od pogodbe. So bili tudi pri nas primeri šefov, ki so si izborili odlično plačo in to napisano na pogodbi (ne na aneksu ob pogodbi, ki velja za čas mandata, ampak na pogodbi o zaposlitvi, ki velja za nedoločen čas), sedaj, ko pa niso več šefi, pa sedijo brez kakršnihkoli odgovornosti v pisarnah in vlečejo odlično plačo.
Ja, tudi jaz se ne strinjam s takim sistemom, ampak tako je in tega na žalost ne moreš spremeniti.

St235 ::

Sheteentz je izjavil:

Če pravi Lakotnik, da je to nemogoče, potem mu kar verjamem.

Me pa zanima, kdaj in zakaj se je razvil ta mit glede javnega sektorja o ohranitvi direktorskih plač po prekinitvi direktorskega mesta.

Samo to temo preberes pa hitro vidis kake pravljice nekateri prodajajo. Pac sank debate. V JU je pa po mnenju stevilnih tako ali tako 99% kadra nesposobnega, zaposlenega po vezah, placanega tisoce eur, ki nic me dela.

Potem pa pac pride do 1001 zgodbice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

vilicarist ::

St235 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Če pravi Lakotnik, da je to nemogoče, potem mu kar verjamem.

Me pa zanima, kdaj in zakaj se je razvil ta mit glede javnega sektorja o ohranitvi direktorskih plač po prekinitvi direktorskega mesta.

Samo to temo preberes pa hitro vidis kake pravljice nekateri prodajajo. Pac sank debate. V JU je pa po mnenju stevilnih tako ali tako 99% kadra nesposobnega, zaposlenega po vezah, placanega tisoce eur, ki nic me dela.

Potem pa pac pride do 1001 zgodbice.

če si plačan na tisoče eur za nič dela moraš bit zelo sposoben 8-)
bmw = brings me women

bobby ::

Kakk lahko razlagate o nekom, ki je prej bil direktor potem pa karkoli ze, pa tudi pod razno nimate vpogleda v njegovo placo ampak samo domeneve. JA, DOMNEVE!.
In hkrati ne veste niti, kaj njegova primarna pogodba zajema pred, med in po delovnem razmerju direktorja.
Zakaj vedno enega sem poznal ki je, ko je,.. Se tebi zdi, da je,...

Lakotnik ima precej prav ampak oswbe, ki mu kontradiktirajo imajo slabe osnove.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

K0K0 ::

Lakotnik ti si sigurno v JU, da imaš čas cel dan brat zakone čeprav nisi pravnik :))

če si plačan na tisoče eur za nič dela moraš bit zelo sposoben 8-)

Ni treba bit sposoben. Sam veze moraš met. Ko si enkrat not ti noben ne more nič. Sam poglej kako neumnost sta pri arbitraži naredila Sekolec in Drenikova, pa nikome ništa. Probaj v privatni firmi narest excel napako, ki bo podjetje stala 50.000e (maketa 2. tir) in povej kolk časa boš na funkciji.Al pa zamudi na EU razpis z katerim bi lahko podjetje dobilo par miljonov evrov.

bobby ::

In kaj si naredil glede tega? Nix. Si podal prijavo? Vsak drzavljan jo lahko! Je nisi, ker se ti ne da, ker bo obravnava ravno takrat, ko bo tvoja najljubsa nadaljevanja na tc... Zakaj se pritozujes nad Lakotnika, ce ri nicesar ne naredis?

Dejansko bi lahko sam vedel kaj narest ampak kaj, ko je pretezko brat pa razmisljat so stfu.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

K0K0 ::

Tisto z lakotnikom je bla šala. Glede ostalega pa ne razumem zakaj bi moral jaz podat prijavo ? Sej so že sami ugotovil, da so zaradi šlampastega dela preplačali maketo. Cela slovenija ve da so zajebal pa jim noben ne more nič. Očitno sploh ni zakonske podlage za sankcije pri nevestnem delu. Dobil so 2 ponudbe za maketo in izbrali 1x dražjo. Verjetno je bil tist k je to zajebal na koncu leta ocenjen kot nadpovprečen :).Zato so ljudje ki so zaposleni v gospodarstvu prepričani da v JU ni treba nič delat. Če bi to naredil v privatni firmi bi sigurno letel. Jaz bi lahko podal prijavo če bi vedel da so zajebal preden je to izvedela cela slovenija al pa če bi imel kake nove informacije. Brez tega ni smisla. Al ti resno misliš da bi moral it na policijo in podat prijavo na podlagi tega kar sem prebral v medijih ? :))

WhiteAngel ::

K0K0 je izjavil:

Če bi to naredil v privatni firmi bi sigurno letel.


Ne, če si od direktorja ljubica. Veze in poznanstva delujejo povsod, ne samo v JS. ;)

vilicarist ::

K0K0 je izjavil:

Lakotnik ti si sigurno v JU, da imaš čas cel dan brat zakone čeprav nisi pravnik :))

če si plačan na tisoče eur za nič dela moraš bit zelo sposoben 8-)

Ni treba bit sposoben. Sam veze moraš met. Ko si enkrat not ti noben ne more nič. Sam poglej kako neumnost sta pri arbitraži naredila Sekolec in Drenikova, pa nikome ništa. Probaj v privatni firmi narest excel napako, ki bo podjetje stala 50.000e (maketa 2. tir) in povej kolk časa boš na funkciji.Al pa zamudi na EU razpis z katerim bi lahko podjetje dobilo par miljonov evrov.

zakva bi delu v privatni firmi če mam veze v javnem sektorju
bmw = brings me women

Phantomeye ::

Začetna plača Svetovalca 3 v JU (30 plačilni razred) je 1.373,40 bruto, to je 938,38 neto (pogoj je 6/1 izobrazba). Ni bajna plača. Sploh, če te vzamejo kot zamenjavo za neko starosto, ki je imela 45+ plačilni razred. Zato, ker delaš enako delo kot ga je delal on - za pol manj denarja - in več truda - ker se hočeš dokazat. Še bolj sramotno pa je, če te stvari delaš kot pripravnik, saj za delo, za katerega je nekdo dobival 1500EUR, dobivaš 700EUR. V teoriji je seicer naloga pripravnika pisanje pripravniške naloge - dela pa vse, kar mu poturijo. 9 mesecev.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Sheteentz je izjavil:

Delam v javnem sektorju in sodelavci me na vsak način skušajo prepričati, da bivši direktorji po prenehanju opravljanja vodstvene funkcije ohranijo plače, ki so jo imeli za časa opravljanja te funkcije. Meni se zdi to pravilo naravnost kretensko. Da bi nekdo, ki je bil šef neke ustanove, po prenehanju te pozicije vse do penzije prejemal direktorsko plačo se mi zdi navadna kraja davkoplačevalskega denarja.

Ve kdo kaj več o tem ali gre za še en urbani mit o pretirani porabi denarja v javnem sektorju?


To tako, kot si napisal, ni res. Poznam pa eno institucijo, kjer se ravnatelj menja, stari pa postane svetovalec in ima za dlako nižjo plačo. Potem se rotirajo in tako vsi pobirajo visoke plače. Kar te ljudi poznam, je že 12+ let tako. Uradno je tekma za ravnateljski položaj, neuradno pa se oni vse zmenijo, kdo bo zdaj kandidiral, kdo pa ne.

Gre pa za ljudsko univerzo. Oni pravijo, da si zaslužijo denar na trgu in lahko delajo to.

Cveto ::

Bivši sošolec je bil direktor ene večjih družb v državni lasti (sicer gospodarska družba, samo večinski delniča je bila država). Ko je zadevo spravil skoraj na kant, so ga zamenjali, a da bi "držal jezik za zobmi", se je ustanovila "hčerinska družba" z okoli 10 zaposlenimi, kjer so ga postavili za direktorja, za plačo, ki je bila zelo primerljiva z prejšnjo. Sam prihod v službo je bil bolj opcijski, lahko je prišel ali pa ne, kakor mu je tisti dan pasalo. Nekega silnega dela itak ni bilo, saj je hčerinska družba prevzela zgolj neki manjši segment dela matične družbe.

Pri družbah, ki so kakorkoli povezane z državo, je to stalna praksa, saj so cilji drugačni, kot v zasebnih družbah. Tam se namreč gre za stabilno poslovanje in dobiček in če nekaj prihraniš, prihraniš zase, pri družbah v (tudi delni) državni lasti pa je glavni cilj čimveč denarja odpeljati "ven" (na svoj račun). In potem nadzorniki postavijo direktorja, ki jih pri tem podpira (podpisuje razne vzdrževalne in podobne pogodbe z podjetji, kjer imajo oni korist in podobno). In ko tak direktor (odsluži svoje), morajo poskrbeti, da ne bo kaj "sčvekal" in ga dajo na neko "udobno" mesto, lahko po nazivu nižje, a z orenk plačo. In tak ima potem tudi sam interes, da ne dela škode. Samo poglejte, kaj se je dogajalo na Petrolu, Telekomu in podobnih firmah.

K0K0 ::

Začetna plača Svetovalca 3 v JU (30 plačilni razred) je 1.373,40 bruto, to je 938,38 neto (pogoj je 6/1 izobrazba). Ni bajna plača. Sploh, če te vzamejo kot zamenjavo za neko starosto, ki je imela 45+ plačilni razred. Zato, ker delaš enako delo kot ga je delal on - za pol manj denarja - in več truda - ker se hočeš dokazat. Še bolj sramotno pa je, če te stvari delaš kot pripravnik, saj za delo, za katerega je nekdo dobival 1500EUR, dobivaš 700EUR. V teoriji je seicer naloga pripravnika pisanje pripravniške naloge - dela pa vse, kar mu poturijo. 9 mesecev.


Pa potem v službi rabiš znanje iz 6/1 al je to sam formalnost da dobiš službo, potem pa prelagaš papirje kar bi lahko počel nekdo z srednjo šolo ? Zadnjič sem šel na upravno enoto podaljšat registracijo in sem videl da ima mlajša referentka za šalterjem magisterij. Ker sem imel malo specifičen primer je morala stalno spraševat sodelavko in postopek je namesto 5 minut trajal pol ure. Sej se bo naučila. Sam ne vem zakaj rabi magisterij če nima tam pridobljeno znanje nobene veze z njenim delovnim mestom. Še mal pa bodo morale met čistilke v JU ekonomski faks.
Glede plače imaš napačno predstavo. Iz faksa prideš neuporaben in narediš manj kot nekdo ki ima 1500e plače. Poleg tega se mora še stalno nekdo ukvarjat z tabo, kar tud stane. Zato je normalno da imaš nižjo plačo. Če lahko takoj po faksu opravljaš isto delo kot nekdo, ki je napredoval do 45 plačilnega razreda je nekaj hudo narobe z sistemom napredovanja. V gospodarstvu moraš za napredovanje pokazat več znanja, prevzet večjo odgovornost... Posledično napredujejo sam najboljši. V Ju pa je očitno dost, da hodiš v službo. Kolkr berem je že strašna krivica če ne napreduješ na vsake 2 leti. :))

D3m ::

V gospodarstvu moraš za napredovanje pokazat več znanja, prevzet večjo odgovornost... Posledično napredujejo sam najboljši.


Res je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bbbbbb2015 ::

K0K0 je izjavil:

Zadnjič sem šel na upravno enoto podaljšat registracijo in sem videl da ima mlajša referentka za šalterjem magisterij. Ker sem imel malo specifičen primer je morala stalno spraševat sodelavko in postopek je namesto 5 minut trajal pol ure. Sej se bo naučila. Sam ne vem zakaj rabi magisterij če nima tam pridobljeno znanje nobene veze z njenim delovnim mestom. Še mal pa bodo morale met čistilke v JU ekonomski faks.


Jaz sem enkrat (honorarno) učil na eni višji šoli, ker so program na novo ustanovili in so rabili nekwe honorarce, ker na začetku se redni učitelji izogibajo takih frišnih programov.

No, kakorkoli, program je lepo uspeval in jaz sem na začetku vsake sezone predavalnico 30+ slušateljev, ena po ena vprašal, zakaj so se odločili za ta program. To sem delal leta in leta (učil pa sem eno 5 let).

Pa odgovori so bili takole:
cca 30% je reklo, da srednja šola je premalo danes, faksa so se ali bali ali niso uspeli, pa so udrli srednjo pot - višja šola
cca 30% je reklo, da imajo manko izobrazbe, da že leta delajo na neki poziciji, da pa jim služba zdaj plača, da dokončajo nekaj več
cca 30% je reklo, da so praktiki, da faks je v redu, da pa gre preveč v teorijo, oni hočejo delati in zaslužiti danes.

No, kakih 10% pa jih je reklo, da delajo na občini (občinski upravi), na ministrstvu, v javni službi, da imajo sedaj XXX izobrazbo, da pa ko končajo višjo šolo, bodo lahko v nekem drugem razredu, ter bodo prejemali tam cca 20-30% več plače. Delo bo itak isto, samo plača pa bo višja. Dosti višja. V bistvu toliko višja, da se njim izplača plačati šolnino študija (ki je že takrat bilo cca 2k - 3k na letnik), da pa so dolgoročne "koristi" otipljive.

Mislim,. da si ti srečal natanko tako magistro.

Vazelin ::

https://twitter.com/andrejhoivik/status...
Širši posnetek intervjuja z Anjo Osojnik, direktorico CSD Ljubljana, razkriva ves blišč in bedo kadrovske selekcije znotraj javnega sektorja. Ta gospa uradnica, celo regijska direktorica, ne zna - ne da bi se na to posebno pripravila - pred televizijsko kamero povedati niti tega, kaj je njeno delo. No, po drugi strani pa vsaj kot ženska, sicer stvar okusa, kar dobro izgleda ...
:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Phantomeye ::

Vazelin je izjavil:

https://twitter.com/andrejhoivik/status...
Širši posnetek intervjuja z Anjo Osojnik, direktorico CSD Ljubljana, razkriva ves blišč in bedo kadrovske selekcije znotraj javnega sektorja. Ta gospa uradnica, celo regijska direktorica, ne zna - ne da bi se na to posebno pripravila - pred televizijsko kamero povedati niti tega, kaj je njeno delo. No, po drugi strani pa vsaj kot ženska, sicer stvar okusa, kar dobro izgleda ...
:)


Če bi nekdo rekel karkoli glede mojega dela in zraven poudaril, kako izgledam, bi ga počil

T-h-o-r ::

D3m je izjavil:

V gospodarstvu moraš za napredovanje pokazat več znanja, prevzet večjo odgovornost... Posledično napredujejo sam najboljši.


Res je.

ja, zato pa toliko kapitalistov da prednost svojim najbolj sposobnim zaposlenim in ne svojemu sinčku

aja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Smurf ::

K0K0 je izjavil:


Ni treba bit sposoben. Sam veze moraš met. Ko si enkrat not ti noben ne more nič. Sam poglej kako neumnost sta pri arbitraži naredila Sekolec in Drenikova, pa nikome ništa. Probaj v privatni firmi narest excel napako, ki bo podjetje stala 50.000e (maketa 2. tir) in povej kolk časa boš na funkciji.Al pa zamudi na EU razpis z katerim bi lahko podjetje dobilo par miljonov evrov.

Jaz lahko v privatni firmi komot naredim napako za 50k€ pa mi noben ne bo niti pisnil. Tako, da pomoje malce prevec posplosujes.

Vazelin ::

Smurf: vsak je zamenljiv
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

Smurf: vsak je zamenljiv

Ja in? To ne negira moje trditve.

hamez66 ::

Smurf je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Smurf: vsak je zamenljiv

Ja in? To ne negira moje trditve.



Tvoja trditev je rekla kazala.

Smurf ::

hamez66 je izjavil:


Tvoja trditev je rekla kazala.

Tako kot je tista v JU.

Ampak verjemi, da zna biti biti privatni sektor bistveno bolj pragmaticen. Ce prinasas denar te bodo bistveno bolj varovali kot kje v javnem sektorju, kjer lahko ze nek neutemeljen pritisk javnosti povzroci, da moras odstopiti (ceprav si delal korektno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

hamez66 ::

Odvisno je od okoliščin. Seveda zna biti privatni sektor bolj pragmatičen, vprašanje pa je, ali Smurf res pridela nekaj 100k mesečno, da mu za 50k ne bi nihče pisnil. Ne vemo, ker Smurf ni javna osebnost in ne moremo ocenjevati. Za javne osebnosti pa pač vemo približno koliko je od njih koristi in koliko škode.

perpetum ::

Smurf je izjavil:

hamez66 je izjavil:


Tvoja trditev je rekla kazala.

Tako kot je tista v JU.

Ampak verjemi, da zna biti biti privatni sektor bistveno bolj pragmaticen. Ce prinasas denar te bodo bistveno bolj varovali kot kje v javnem sektorju, kjer lahko ze nek neutemeljen pritisk javnosti povzroci, da moras odstopiti (ceprav si delal korektno).
Trditev o JU ni ravno rekla kazala. So kar preverljive trditve. Vkljucno z tozilko, ki je pozabila poslati papirje za pritozbo.

Smurf ::

perpetum je izjavil:

Smurf je izjavil:

hamez66 je izjavil:


Tvoja trditev je rekla kazala.

Tako kot je tista v JU.

Ampak verjemi, da zna biti biti privatni sektor bistveno bolj pragmaticen. Ce prinasas denar te bodo bistveno bolj varovali kot kje v javnem sektorju, kjer lahko ze nek neutemeljen pritisk javnosti povzroci, da moras odstopiti (ceprav si delal korektno).
Trditev o JU ni ravno rekla kazala. So kar preverljive trditve. Vkljucno z tozilko, ki je pozabila poslati papirje za pritozbo.

V tem anekdotnem primeru ja.

St235 ::

hamez66 je izjavil:

Odvisno je od okoliščin. Seveda zna biti privatni sektor bolj pragmatičen, vprašanje pa je, ali Smurf res pridela nekaj 100k mesečno, da mu za 50k ne bi nihče pisnil. Ne vemo, ker Smurf ni javna osebnost in ne moremo ocenjevati. Za javne osebnosti pa pač vemo približno koliko je od njih koristi in koliko škode.


Slednje niti pod razno ne drži. Za javni sektor nam mediji, selektivno glede na potrebe, servirajo prilagojene ocene koristi in škode. Kaj imajo pa javne osebe tukaj, pa samo ti veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Višina plače

Oddelek: Loža
132319 (1795) Tilen
»

Novi plačilni razredi v Sloveniji

Oddelek: Loža
2411278 (4067) T-Mac
»

Protikorupcijska komisija koruptivna?

Oddelek: Loža
418356 (7567) BALAST

Več podobnih tem